"Көшпенділердің мәдени мұрасы проблемалары жөніндегі қазақ ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен "Мәдени саясат және өнертану институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 шілдедегі № 999 Қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 178-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Көшпенділердің мәдени мұрасы проблемалары жөніндегі қазақ ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен "Мәдени саясат және өнертану институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысу үлесімен "Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Серіктестік қызметінің негізгі мәні мәдениет саласында ғылыми-зерттеу, жобалық және әдістемелік жұмыс, біліктілікті арттыру мен редакциялық-баспа қызметі болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестіктің жарғысын бекітуді;
2) серіктестіктің Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитетіне беруді;
4) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 999 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 123-103-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"123-103 "Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" ЖШС";

О реорганизации товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт по проблемам культурного наследия номадов" и товарищества с ограниченной ответственностью "Институт культурной политики и искусствознания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 999.
В соответствии со статьей 178 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт по проблемам культурного наследия номадов" и товарищество с ограниченной ответственностью "Институт культурной политики и искусствознания" путем слияния в товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт культуры" со стопроцентной долей участия государства в уставном капитале (далее – товарищество).
2. Определить основным предметом деятельности товарищества научно-исследовательскую, проектную и методическую работу, повышение квалификации и редакционно-издательскую деятельность в области культуры.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава товарищества;
2) государственную регистрацию товарищества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) передачу прав владения и пользования государственной долей участия товарищества Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
4) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2012 года № 999
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Алматы":
строку, порядковый номер 123-103, изложить в следующей редакции:
"123-103 ТОО "Казахский научно-исследовательский институт культуры";

реттік нөмірі 123-104-жол алынып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитетіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 224-28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"224-28 "Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" ЖШС";
реттік нөмірі 224-29-жол алынып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 319 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Өзге де ұйымдар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"38. "Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 39-жол алынып тасталсын.

строку, порядковый номер 123-104, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 224-28, изложить в следующей редакции:
"224-28 ТОО "Казахский научно-исследовательский институт культуры";
строку, порядковый номер 224-29, исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 319 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан":
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Иные организации":
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:
"38. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт культуры".";
строку, порядковый номер 39, исключить.