"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетiлетiн қызметтердегi ең аз қазақстандық қамтуды есептеу қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қаңтардағы № 36 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 тамыздағы № 1028 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетiлетiн қызметтердегi ең аз қазақстандық қамтуды есептеу қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қаңтардағы № 36 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 15, 179-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетiлетiн қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу қағидаларын бекiту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса берiлiп отырған Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетiлетiн қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу қағидалары бекiтiлсiн.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетiлетiн қызметтердегi ең аз қазақстандық қамтуды есептеу қағидасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының                  К. Мәсімов
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 7 тамыздағы
№ 1028 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 27 қаңтардағы
№ 36 қаулысымен
бекiтiлген
Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу қағидалары 1. Жалпы ережелер

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2011 года № 36 "Об утверждении Правил исчисления минимального казахстанского содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2012 года № 1028. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2011 года № 36 «Об утверждении Правил исчисления минимального казахстанского содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 15, ст. 179) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования.»;
Правила исчисления минимального казахстанского содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 августа 2012 года № 1028
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2011 года № 36
Правила
исчисления минимального местного содержания в товарах,
работах и услугах при проведении операций по недропользованию,
включаемого в условия конкурса на предоставление
права недропользования
1. Общие положения

1. Осы Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына сәйкес әзiрленген және жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда Заңда белгiленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғым пайдаланылады:
пайдалы қазбалар тобы - қатты пайдалы қазбалар, көмiрсутектi шикiзат және жалпы таралған пайдалы қазбалар.
2. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу тәртiбi
3. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеудi жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурс өткiзу кезiнде құзыреттi орган немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органы жүзеге асырады.
4. Құзыреттi орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды есептеу үшiн пайдалы қазбалар топтары бойынша бөлiнген жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс өткiзілетін жылдың алдындағы жылға жұмыс iстеп тұрған жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларындағы, жұмыстарындағы және қызметтерiндегi жергілікті қамтудың нақты үлесi бойынша деректердi пайдаланады.
5. Құзыреттi орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды мынадай формула бойынша есептейдi:
мұндағы:
МСmin - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына негiзделетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамту;
Pi - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурс өткiзiлетiн жыл алдындағы i-шi жер қойнауын пайдаланушының тауарларды немесе жұмыстарды және қызметтердi сатып алу көлемi, мың теңге;
МСi - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурс өткiзiлетiн жыл алдындағы i-шi жер қойнауын пайдаланушының тауарларындағы немесе жұмысындағы және қызметiндегi жергілікті қамтудың нақты үлесi;
n - есептеуде пайдаланылатын жер қойнауын пайдаланушылардың жалпы саны.

1. Настоящие Правила исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» (далее - Закон) и определяют порядок исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования.
2. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующее понятие:
группа полезных ископаемых - твердые полезные ископаемые, углеводородное сырье и общераспространенные полезные ископаемые.
2. Порядок исчисления минимального
местного содержания в товарах, работах и услугах
при проведении операций по недропользованию
3. Исчисление минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, осуществляется компетентным органом или местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы при проведении конкурса на предоставление права недропользования.
4. Компетентный орган для исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, использует данные по фактической доле местного содержания в товарах, работах и услугах действующих недропользователей на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, в разбивке по группе полезных ископаемых.
5. Компетентный орган исчисляет минимальное местное содержание в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования, по следующей формуле:
где:
МСmin- минимальное местное содержание в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования;
Pi - объем закупок товаров или работ и услуг i-ого недропользователя на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования, тыс. тенге;
МCi - фактическая доля местного содержания в товаре или в работе и услуге i-oгo недропользователя на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования;
n - общее количество недропользователей, используемых в расчете.

6. Жергiлiктi атқарушы орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегi ең аз жергілікті қамтуды мынадай формула бойынша есептейдi:
тауарлар бойынша:
МСmin = Рtotal х 0,16
жұмыстар мен қызметтер бойынша:
МСmin = Рtotal х 0,85
мұндағы:
МСmin - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шартына негiзделетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетілетін қызметтердегi ең аз жергілікті қамту, мың теңге;
Рtotal - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдаланушының тауарларды немесе жұмыстарды және қызметтердi сатып алуының жалпы көлемi, мың теңге.
7. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс жүргiзу жөнiндегi комиссия Заңның 53-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген жер қойнауын пайдалануға құқық беруге конкурс жүргiзу өтпедi деп таныған кезде, Заңның 47-бабының 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген барлық ұсынылған конкурстық ұсынымдардың сәйкес келмеу себебi бойынша құзыреттi орган немесе облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органы Заңның 54-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген тәртiппен осы Қағидаларда көзделген тәртiппен есептелген тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетілетін қызметтердегi ең аз жергілікті қамту мөлшерін жиырма бес пайызға азайту бөлiгiнде конкурстық құжаттамаға өзгерiстер енгiзуге құқылы.

6. Местный исполнительный орган исчисляет минимальное местное содержание в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования, по следующей формуле:
по товарам:
МСmin = Ptotal 0,16
по работам и услугам:
МСmin = Ptotal 0,85
где:
МСmin- минимальное местное содержание в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования, тыс. тенге;
Рtotal - общий объем закупок товаров, работ и услуг недропользователя согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования, тыс. тенге.
7. При признании комиссией по проведению конкурсов на предоставление права недропользования конкурса на предоставление права недропользования не состоявшимся в случаях, предусмотренных подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона, по причине несоответствия всех представленных конкурсных предложений требованиям, предусмотренным подпунктом 7) пункта 2 статьи 47 Закона, компетентный орган или местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы вправе в порядке, предусмотренном подпунктом 2) пункта 1 статьи 54 Закона, внести изменения в конкурсную документацию в части уменьшения на двадцать пять процентов размера минимального местного содержания в товарах, работах и услугах, исчисленного в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.