"Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамасын іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1576 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 тамыздағы № 1030 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамасын іріктеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1576 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 2012 ж., № 9, 177-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы және 1-тармақ мынадай редакция жазылсын:
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамасын іріктеу қағидаларын бекіту туралы»;
1. Қоса беріліп отырған Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамасын іріктеу қағидалары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамасын іріктеу қағидаларында:
тақырыбы және 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамасын іріктеу қағидалары»;
«1. Осы Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамасын іріктеу қағидалары»; (бұдан әрі – Қағидалар) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 5-бабының 17) тармақшасына сәйкес әзірленген және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамасын іріктеу тәртібін айқындайды.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) және 1-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«1-1) биологиялық материал – жануарлардың ауруларына диагностика жүргізу мақсатында іріктеп алынған тірі ұлпаның бір бөлігі немесе биологиялық белсенді сұйықтық (қан, шырыш, жұлын сарысуы, өт, ірің, зәр, қи, қырындылар, биопсия әдісімен алынған материалдар және басқалары);
1-2) патологиялық материал – тірі немесе өлген жануарлардан алынған, құрамында жұқпалы немесе паразиттік аурулардың қоздырғыштары бар немесе болуы мүмкін, ветеринариялық зертханаға жіберуге арналған биологиялық материал;»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Осы Қағидалар орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге және биологиялық материалдарға қолданылады.»;
2-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1576 "Об утверждении Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2012 года № 1030. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1576 "Об утверждении Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 9, ст. 177) следующие изменения и дополнения:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала;
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала.";
в Правилах отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов, утвержденных указанным постановлением:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала";
"1. Настоящие Правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и определяют порядок отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала.";
пункт 2 дополнить подпунктами 1-1) и 1-2) следующего содержания:
"1-1) биологический материал - часть жизнеспособной ткани или биологически активные жидкости, отобранные с целью проведения диагностики заболеваний животных (кровь, слизь, спинномозговая жидкость, желчь, гной, моча, фекалии, соскобы, материалы, взятые методом биопсии и другое);
1-2) патологический материал - биологический материал, взятый у живых или мертвых животных, содержащие или могущие содержать возбудитель инфекционных или паразитарных болезней, предназначенные для отправки в ветеринарную лабораторию";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящие Правила распространяются на перемещаемые (перевозимые) объекты и биологические материалы.";
заголовок раздела 2 изложить в следующей редакции:

«2. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын іріктеу тәртібі»;
56 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын іріктеу:
1) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің өндірістік үй-жайларындағы, аумақтарда, сондай-ақ экспортқа жөнелту алдында жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда;
2) жануарлардың ауру қоздырғыштарының берілу факторлары болып табылатын ыдыстардың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша барлық көлік құралдарының түрлерінде;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
4) мал айдау трассаларында, маршруттарында, тасымалдау (орын ауыстыру) маршруты өтетін жануарлардың жайылым және суару аумақтарында;
5) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні өткізу, сақтау, тасымалдау кезінде ветеринариялық-санитариялық нормалардың бұзылуы белгіленген жағдайда ішкі сауда объектілерінде (ветеринариялық-санитариялық сараптау зертханалары жоқ объектілерді қоспағанда);
6) ішкі сауда объектілерінде (ветеринариялық-санитариялық сараптау зертханалары бар жерлерде);
7) сою пункттерінде немесе етті қайта өңдеу кәсіпорындарында жүзеге асырылады.
6. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердің және биологиялық материалдың ыдысын ашу алдында сыртынан тексерiп қарайды және оның ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкестiгiн анықтайды. Зақымдалған орама бiрлiктерiнен сынама iрiктеу жүзеге асырылмайды. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң және биологиялық материалдың ыдысы ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес болған жағдайда сынама iрiктеу мынадай кезеңдерден тұрады:
1) шикiзат өнiмi партиясының бiртектiлiгiн анықтау;
2) сұрыптау (сынама) көлемiн жасау;
3) нүктелi сынамаларды iрiктеу және бiрiктiрiлген сынама қалыптастыру;
4) ветеринариялық зертханалық зерттеулер жүргiзу үшiн ортаңғы және бақылау сынамасын бөлiп алу;
5) iрiктелген сынамаларды буып-түйiп, пломбалау, мөр салу.»;
14. Іріктелген сынамалар жылдам бұзылатын өнімдер үшін 24 сағаттан және басқалары үшін 36 сағаттан аспайтын мерзімде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес объект бойынша ілеспе жазбамен және сынамаларды іріктеу актісімен (бұдан әрі – акт) бірге ветеринариялық зертханаларға жолданады. Акт үш данада жасалады: бірінші данасы сынамалармен бірге ветеринариялық зертханаға жіберуге арналған, екіншісі сынамаларды іріктеуді жүргізген мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторда қалады, сынама іріктеу актісінің үшінші данасы өнімнің иесіне немесе оның өкіліне беріледі.
Биологиялық материалдың сынамаларын іріктеуді және оны ветеринариялық зертханаға жеткізуді, сынама алу туралы актіні еркін нысанда жасап, ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелері жүргізеді.»;
6-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Порядок отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала.";
пункты 56 и 14 изложить в следующей редакции:
"5. Отбор проб перевозимого (перемещаемого) объекта и биологического материала осуществляется:
1) на территориях, в производственных помещениях объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по производству, хранению и реализации кормов и кормовых добавок перед отправкой на экспорт;
2) на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые являются факторами передачи возбудителей болезней животных;
3) при перевозке (перемещении), погрузке, выгрузке подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору объектов;
4) на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты перевозки (перемещения);
5) на объектах внутренней торговли (за исключением объектов, где нет лабораторий ветеринарно-санитарной экспертизы) при установлении нарушений ветеринарно-санитарных норм при реализации, хранении, перевозке перемещаемого (перевозимого) объекта;
6) на объектах внутренней торговли (где имеются лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы);
7) на убойных пунктах или мясоперерабатывающих предприятиях.
6. Перед вскрытием тару перемещаемых (перевозимых) объектов и биологических материалов подвергают наружному осмотру и определяют ее соответствие ветеринарно-санитарным требованиям. Из поврежденных упаковочных единиц отбор проб не осуществляется. При соответствии тары перемещаемых (перевозимых) объектов и биологических материалов ветеринарно-санитарным требованиям производится отбор проб, который состоит из этапов:
1) определения однородности партии продукции сырья;
2) составления объема выборки (пробы);
3) отбора точечных проб и формирования объединенной пробы;
4) выделения средней и контрольной проб для проведения ветеринарных лабораторных исследований;
5) упаковки, пломбирования, опечатывания отобранных проб.
14. Отобранные пробы в срок не более 24 часов для скоропортящихся продуктов и для прочих - 36 часов направляются в ветеринарные лаборатории с сопроводительной запиской и актом отбора проб по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - акт). Акт составляется в трех экземплярах: первый экземпляр предназначен для отправки вместе с пробами в ветеринарную лабораторию, второй остается у государственного ветеринарно-санитарного инспектора, проводившего отбор проб, третий экземпляр акта отбора проб передается владельцу продукции или его представителю.
Отбор проб биологического материала и доставка его в ветеринарную лабораторию проводятся подразделениями местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии, с составлением акта отбора проб в произвольной форме.";
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:

«6. Биологиялық және патологиялық материалдың сынамаларын іріктеу ерекшеліктері»;
39 және 40-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«39. Тиісті биологиялық материалдың сынамаларын (қан, қан сарысуы, шырыш, зәр, қи, қырындылар, биопсия тәсілімен алынған материалдар) жануарлар ауруларын тірі кезінде диагностика жүргізу мақсатында жинайды.
Тиісті патологиялық материалдың сынамаларын инфекциялық, инвазиялық ауруға немесе улануға күдік туған кезде жануардың ауруының немесе өлім-жітімнің (құстарды, аңдарды, бал араларын, балықтарды қоса алғанда) себебін анықтау немесе растау мақсатында (патологиялық материал жас өлекселерден алынады) жинайды. Ұсақ жануарлар мен құстардың өлекселері бітеу ыдыста тұтастай ветеринариялық зертханаға жіберіледі. Сынамаларды мұздатылған күйінде жібереді, сондай-ақ жедел жөнелту кезінде құрғақ мұз қолданады. Жылдың жылы мезгілінде мұздатылмаған ағзалардан немесе төлдерден жеке ағзаларды консервілемей жөнелтеді, жоқ дегенде 30% глицерин ертіндісімен консервілейді. Ішкі ағзалардан – паренхиматозды ағзалардың бөлігін (жүрек, өкпе, көк бауыр, бүйрек, бауыр лимфа түйіні бар бауыр немесе өті жоқ өт қабы) стерильді қайшымен кеседі, әрқайсысын пергамент қағазына орайды және стерильді пакеттермен жолдайды. Инфекцияның таралуына жол бермеу үшін патологиялық материалды ұқыптылықпен (жәшікке немесе қораптарға буып-түйіледі) жеткізеді. Тұрып қалған өлекселерден міндетті түрде түтікше тәрізді сүйекті алады. Бактериологиялық зерттеу үшін өлген уақыты анықталмаған патологиялық материалдан жұлынды жібереді. Тұрып қалған өлекседен сібір жарасын анықтау үшін құлақ қуысы немесе басқа материал алынады.
40. Сұйық биологиялық материалды (қан, қан сарысуы, лимфа, жұлын сұйықтығы, өт және басқалар) диагностикалық зерттеулердің барлық кешенін жүргізуге мүмкіндік беретін көлемде бір рет қолданылатын шприц арқылы бір реттік шыны түтікке пункция арқылы жинайды. Пробиркаға малдардың бірдейлендіру нөмірлерін жазып белгілейді.
Бактериологиялық және вирусологиялық зерттеулер үшін сұйық патологиялық материалды (қан, ірің, зәр, өт, экссудаттар) жібереді:
1) дәнекерленген пастер пипеткаларында, материалды алу алдында пипетканың екі шетін фламбирлейді, ал жіңішке шетін тік бұрыш етіп иеді, сындырады және күйдірілген жерден ағзаға терең енгізеді, материалды сорып алғаннан кейін пипетканың қызып кетуіне жол бермей, оны екі шетінен дәнекерлейді, кейін әр пипетканы мақтаға орайды және пробиркаға орналастырады;
2) инесі бар қайнатылған шприцтің көмегімен, кейін жиналған сұйықтықты стерильденген пробиркаға құяды және резеңке тығынмен нығыздап жабады.»;
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Особенности отбора проб биологического и патологического материала";
пункты 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"39. Пробы соответствующего биологического материала (кровь, сыворотка крови, слизь, моча, фекалии, соскобы, материалы, взятые методом биопсии) отбирают с целью проведения прижизненной диагностики заболеваний животных.
Пробы соответствующего патологического материала отбирают с целью определения или подтверждения причины заболевания, гибели животных (включая птиц, зверей, пчел, рыб) при подозрении на инфекционную, инвазионную болезнь или на отравление (берется патологический материал из свежих трупов). Трупы мелких животных и птиц посылают в ветеринарную лабораторию целиком в непроницаемой таре. Пересылку проб проводят в замороженном состоянии, а также применяют сухой лед в случаях срочной отправки. В теплое время года из не замороженных органов или плодов отправляют отдельные органы, не консервируя их, в крайнем случае консервируют 30 % раствором глицерина. Из внутренних органов - долю паренхиматозных органов (сердце, легкие, селезенку, почки, печень с печеночным лимфоузлом или желчный пузырь без желчи) режут стерильными ножницами, заворачивают каждый отдельно в пергаментную бумагу и направляют в стерильных пакетах. Патологический материал доставляют с предосторожностями (упаковывают в ящики или коробки) во избежание разноса инфекции. Из несвежих трупов обязательно берут трубчатую кость. Из патологического материала с неустановленной свежестью для бактериологического исследования посылают костный мозг. Из несвежих трупов для исключения сибирской язвы отбираются ушная раковина или другой материал.
40. Жидкий биологический материал (кровь, сыворотка крови, лимфа, спинномозговая жидкость, желчь и другое) отбирают при помощи пункции одноразовыми шприцами в одноразовые пробирки в объемах, позволяющих провести весь комплекс диагностических исследований. Пробирки маркируют с нанесением идентификационных данных животного.
Жидкий патологический материал (кровь, гной, моча, желчь, экссудаты) для бактериологических и вирусологических исследований посылают:
1) в запаянных пастеровских пипетках, перед взятием материала оба конца пипетки фламбируют, а тонкий конец забивают под прямым углом, обламывают и вводят в глубь органа на прижженном месте, после насасывания материала пипетку запаивают с обоих концов, избегая нагревания, затем каждую пипетку завертывают в вату и помещают в пробирку;
2) при помощи прокипяченного шприца с иглой, после чего собранную жидкость переливают в стерильную пробирку и закрывают плотно резиновой пробкой.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:

«52. Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізат, жемшөп пен жемшөп қоспалары, патологиялық және биологиялық материал, су, топырақ сынамаларының зертханалық зерттеулерін жүргізу аяқталған соң ветеринариялық зертханаларда олардың көрсеткіштерінің ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында сараптама актісі (сынақ хаттамасы немесе есебі) беріледі, сыналатын үлгілер зертханалық зерттеулер жүргізгеннен кейін есептен шығаруға және кәдеге жаратуға (жоюға) жатады. Бақылау сынамасы осы сынаманың жарамдылық мерзімі аяқталған соң кәдеге жаратуға (жоюға) жатады. Сынамаларды кәдеге жаратуды ветеринариялық зертхана директорының, бөлім бастығының, бас маманның қатысуымен арнайы құрылған комиссия жүргізіп, кейіннен барлық комиссия мүшелері қол қоятын жою актісі жасалады.»;
осы Қағидаларға 1234567-қосымшалар осы қаулыға 1234567-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 7 тамыздағы
№ 1030 қаулысына
1-қосымша
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілердің және биологиялық
материалдың сынамасын іріктеу
қағидаларына 1-қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдердегі және жемшөптегі заттардың ветеринариялық-санитариялық талаптар мен қауіпсіздік талаптарының көрсеткіштеріне зертханалық зерттеу жүргізу үшін алынатын сынамалар сапасының қажетті массасы
Р/с №
Қауіпсіздік көрсеткішінің атауы
Бір реттік зерттеу кезіндегі аспа салмағы (грамм)
1
2
3
1
Уытты элементтер:
Қорғасын
Кадмий
Мырыш
Мыс
Мышьяк
Сынап

"52. По окончании проведения лабораторных исследований продукции и сырья животного происхождения, кормов и кормовых добавок, проб патологического и биологического материала, воды, почвы в ветеринарных лабораториях с целью определения их показателей соответствию ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности выдается акт экспертизы (протокол или отчет испытаний), испытуемые образцы подлежат списанию и утилизации после проведения лабораторных исследований. Контрольная проба по истечении срока годности данной пробы подлежит утилизации. Утилизация проб проводится специально созданной комиссией с участием директора, начальника отдела, главного специалиста ветеринарной лаборатории с последующим составлением акта уничтожения, который подписывается всеми членами комиссии.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1234567 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 августа 2012 года № 1030
Приложение 1
к Правилам отбора проб
перемещаемых (перевозимых)
объектов и биологического материала
Необходимая масса навесок проб для проведения лабораторных
исследований на показатель ветеринарно-санитарным требованиям и
требованиям безопасности веществ в продуктах животного
происхождения и кормах
п/п
Наименование показателя
безопасности
Масса навески при однократном
исследовании (грамм).
1
2
3
1
Токсичные элементы:
Свинец
Кадмий
Цинк
Медь
Мышьяк
Ртуть

100,1–500,0
14
11
500,1–1 000,0
15
12
1000,0 жоғары
Әрбір 1000,0 – 1 сынама
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 7 тамыздағы
№ 1030 қаулысына
2-қосымша
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілердің және биологиялық
материалдың сынамасын іріктеу
қағидаларына 2-қосымша
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамасын іріктеу актісі
№_____                                    20__ жылғы «___»___________
____________ облысы (қаласы) бойынша уәкілетті орган ведомствосының
облыстық (қалалық) аумақтық бөлімшесі
Кәсіпорынның атауы___________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің материалдың атауы _________________
Сынаманы іріктеу орны _______________________________________________
(объектінің атауы және мекенжайы)
Мен (біз) ___________________________________________________________
(сынамасын іріктеу жүргізетін мемветсанбақылау өкілінің
Т.А.Ә, лауазымы)
_____________________________________________________________________
(орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объекті иесінің, заңды тұлға
өкіл(дер)інің лауазымы, Т.А.Ә
___________________________________________________________қатысуымен
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә) көрсетілсін)
________________________________________________тексеру өткіздім(дік)
(орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы)
Партияның көлемі __________________, келіп түскен күні_______________
(таза салмағы, орын саны)
_____________________________________________________________________
(көлік құралдарының атауы, бірлік саны және нөмірі көрсетілсін)
Ілеспе құжаттар _____________________________________________________
(құжат түрлерін атап өту, № және берілген күні)
Құжаттардың __________________________________________________болмауы
(қандайы көрсетілсін)
Өнім _____________________________________________________дайындалған
(шығарылған ел)
_____________________________________________________________________
Жарамдылық мерзімі __________________________________________________
(дайындаушы, дайындалған уақыты)
_____________________________________________________________________
Өнімді қарау қорытындысы ____________________________________________
(сыртқы түрі, иісі, ораманың бүтіндігі,
таңбалауға сәйкестігі, өнімнің
_____________________________________________________________________
ішкі температурасы және т.б.)
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің өнімдеріне лабораториялық зерттеулер жүргізу үшін негіздеме:
_____________________________________________________________________
(жоспарлы бақылау және қадағалау тәртібінде; ветеринариялық-санитариялық қатынастар қауіпіне күдік; сапасыздығы туралы ақпарат алу; сақтау шартының бұзылуы; орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі өтінген)
_____________________________________________________________________
Сынама ______ сағат ______минутта алынды _______________________________________________________________сәйкес
(құжат атауын көрсету)
саны___________________________________, нөмірленді және пломбаланған
(мөрленді)___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________үшін
(зертханалық зерттеулердің түрін көрсету)
___________________________________________________________жіберіледі
(ветеринариялық зертхананың атауын көрсету)
Сынамаларға іріктеу
жүргізген мемлекеттік
ветеринариялық-санитариялық
инспектор:                      _______________ _____________________
(қолы)               (Т.А.Ә)
Өнім иесі немесе оның өкілі: _______________ ________________________
(қолы)               (Т.А.Ә)
_____________________________________________________________________Сынамалар алынғаны туралы белгі:
Сынамаларды қабылдаған: _____________________________________________
(зертхана маманының қолы, лауазымы, Т.А.Ә
көрсетілсін)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 7 амыздағы
№ 1030 қаулысына
3-қосымша
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілердің және биологиялық
материалдың сынамасын іріктеу
қағидаларына 3-қосымша
Құс, үй қояны партиясынан іріктеп алу нормасы
Партиядағы орама бірліктерінің саны
Орама бірліктерін іріктейді және ашады
1
2
10 дейін
1
11–20
3
21–40
4
40–60
6
60–тан жоғары

100,1 – 500,0
14
11
500,1 – 1 000,0
15
12
Свыше 1 000,0
На каждые 1000,0 – 1 проба
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 августа 2012 года № 1030
Приложение 2
к Правилам отбора проб
перемещаемых (перевозимых)
объектов и биологического материала
Акт
отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов
№ ______                                       от «__» _______ 20 г.
Областное (городское) территориальное подразделение ведомства
уполномоченного органа по ________________ области (городу)
Наименование предприятия ____________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта
_____________________________________________________________________
Место отбора проб ___________________________________________________
(наименование и адрес объекта)
Мною (нами) _________________________________________________________
(Ф.И.О., должность представителя (ей) службы
_____________________________________________________________________
госветсанконтроля и надзора, осуществляющего отбор проб)
в присутствии _______________________________________________________
(указать должность, Ф.И.О. представителя (ей)
_____________________________________________________________________
владельца перемещаемого (перевозимого) объекта, юридического
_____________________________________________________________________
или Ф.И.О. физического лица)
проведен осмотр _____________________________________________________
(наименование перемещаемого (перевозимого) объекта
Размер партии _____________________________________, дата поступления
(вес нетто, количество мест)
_____________________________________________________________________
(указать наименование, количество единиц и номер транспортных
средств)
Сопроводительные документы __________________________________________
(перечислить виды документов № и дату выдачи)
Отсутствие документов _______________________________________________
(указать каких)
Продукция изготовлена _______________________________________________
(страна происхождения)
Срок годности _______________________________________________________
(изготовитель, дата изготовления)
_____________________________________________________________________
Результаты осмотра продукции ________________________________________
(внешний вид, запах, целостность упаковки,
_____________________________________________________________________
соответствие маркировки, температура внутри продукта и т.д.)
Основание для проведения лабораторных исследований продукции
перемещаемых (перевозимых) объектов:
_____________________________________________________________________
(в порядке планового контроля и наблюдения; подозрение на
опасность в ветсанотношении; получении информации о
недоброкачественности; нарушении условий хранения, при обращении
владельца перемещаемого (перевозимого биоматериала)
_____________________________________________________________________
Пробы отобраны в ____ часов ___ минут
Согласно ____________________________________________________________
(указать наименование документа)
в количестве ______________________, пронумеровано и опломбировано
(опечатано) _________________________________________________________
направляются в ______________________________________________________
(указать наименование ветеринарной лаборатории)
для _________________________________________________________________
(указать виды лабораторных исследований)
Государственный ветеринарно-санитарный
инспектор, проводивший отбор проб:       ____________ _______________
(подпись)       (Ф.И.О.)
Владелец продукции или
его представителя:                       _____________ ______________
(подпись)       (Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
Отметки о получении проб:
Пробы принял: _______________________________________________________
(подпись, указать должность, Ф.И.О. специалиста ветлаборатории)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 августа 2012 года № 1030
Приложение 3
к Правилам отбора проб
перемещаемых (перевозимых)
объектов и биологического материала
Норма выборки от партии птицы, кроликов
Количество единиц упаковок в партии
Отбирают и вскрывают единиц упаковки
1
2
До 10
1
От 11 до 20
3
От 21 до 40
4
От 41 до 60
6
Свыше 60