Қазақстан Республикасына нақты әкелу жүзеге асырылмаған кезде заңды тұлға экспортқа рента салығын төлеуші болып табылмайтын және пайдалы қазбаларды өндіруге белгіленген салық ставкаларына 0,5 төмендеткіш коэффициенті қолданылатын жағдайда шикі мұнайды кедендік аумақтан тыс өңдеу өнімдерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1191 Қаулысы
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 300-бабының 1) тармақшасына, 332-бабының 2-тармағы 2-1) тармақшасына және 336-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасына нақты әкелу жүзеге асырылмаған кезде заңды тұлға экспортқа рента салығын төлеуші болып табылмайтын және пайдалы қазбаларды өндіруге белгіленген салық ставкаларына 0,5 төмендеткіш коэффициенті қолданылатын жағдайда шикі мұнайды кедендік аумақтан тыс өңдеу өнімдерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 1191 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасына нақты әкелу жүзеге асырылмаған
кезде заңды тұлға экспортқа рента салығын төлеуші болып
табылмайтын және пайдалы қазбаларды өндіруге белгіленген салық

Об утверждении перечня продуктов переработки сырой нефти вне таможенной территории, при неосуществлении фактического ввоза в Республику Казахстан которых юридическое лицо не является плательщиком рентного налога на экспорт и применяется понижающий коэффициент 0,5 к установленным ставкам налога на добычу полезных ископаемых
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 1191
В соответствии с подпунктом 1) статьи 300, подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 332 и статьей 336 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень продуктов переработки сырой нефти вне таможенной территории, при неосуществлении фактического ввоза в Республику Казахстан которых юридическое лицо не является плательщиком рентного налога на экспорт и применяется понижающий коэффициент 0,5 к установленным ставкам налога на добычу полезных ископаемых.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и действует до 1 января 2015 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2012 года № 1191
Перечень продуктов переработки сырой нефти вне таможенной
территории, при неосуществлении фактического ввоза в Республику
Казахстан которых юридическое лицо не является плательщиком
рентного налога на экспорт и применяется понижающий коэффициент

ставкаларына 0,5 төмендеткіш коэффициенті қолданылатын
жағдайда шикі мұнайды кедендік аумақтан тыс өңдеу
өнімдерінің тізбесі
СЭҚ ТН коды
Атауы
2710 19 480 0
– – – – – – құрамында күкірт мас.0.2 %-дан көп емес
– – – – сұйық отын:
2710 19 620
– – – – – – құрамында күкірт мас.1 %-дан көп емес
2710 19 640
– – – – – – құрамында күкірт мас. 1 %-дан астам, бірақ 2 салм.%-дан кем емес
2710 19 660
– – – – – – құрамында күкірт мас. 2 %-дан астам, бірақ масс. 2,8 %-дан кем емес
2710 91 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер, полихлортерфенилы немесе полибромбифенилы бар
2710 99 000 0
– – өзгелері
2712
Мұнай вазелині; боялған немесе боялмаған синтез нәтижесінде алынған, микрокристалданған парафин, мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, құба көмірлі балауыз, шымтезек балауызы, өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер:
2712 10
– мұнай вазелині:
2712 10 100 0
– – шикі
2712 10 900 0
– – өзгелері
2712 20
– құрамында мас. 0,75 %-дан кем майы бар парафин:
2712 20 100 0
– – молекулярлық салмағы 460 және одан астам, бірақ 1560-тан аспайтын синтетикалық парафин
2712 20 900 0
– – өзгелері
2712 90
– өзгелері:
– – озокерит, қоңыр көмірлі балауыз, шымтезек балауызы (табиғи өнімдер):
2712 90 110 0
– – – шикі
2712 90 190 0
– – – өзгелері
– – өзгелері:
– – – шикі:
2712 90 310 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2712 90 330 0
– – – – 2712 90 310 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа, өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған
2712 90 390 0
– – – – өзге де мақсаттар үшін
– – – өзгелері:
2712 90 910 0
– – – – ұзындығы 24 немесе одан да көп болатын көміртегі атомды, бірақ 28 көміртегі атомынан артық емес көміртекті тізбесі бар, құрамындағы мас. 80% немесе одан да артығы 1-алкендерден тұратын 1-алкендердің қоспасы
2712 90 990 0
– – – – өзгелері
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай және мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
– мұнай коксы:
2713 11 000 0
– – кальцийлендірілмеген
2713 12 000
– – кальцийлендірілген:
2713 90
– битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
2713 90 100 0
– – 2803 тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2713 90 900 0
– – өзгелері

0,5 к установленным ставкам налога на добычу полезных
ископаемых
Код ТН ВЭД
Наименование
2710 19 480 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,2 мас.%
– – – – топлива жидкие:
2710 19 620
– – – – – – с содержанием серы не более 1 мас.%
2710 19 640
– – – – – – с содержанием серы более 1 мас.%, но не более 2 мас.%
2710 19 660
– – – – – – с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%
2710 91 000 0
– – содержащие полихлорбифенилы, полихлортрифенилы или полибромбифенилы
2710 99 000 0
– – прочие
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные:
2712 10
– вазелин нефтяной:
2712 10 100 0
– – сырой
2712 10 900 0
– – прочий
2712 20
– парафин с содержанием масел менее 0,75 мас.%:
2712 20 100 0
– – парафин синтетический с молекулярной массой 460 и более, но не более 1560
2712 20 900 0
– – прочий
2712 90
– прочие:
– – озокерит, воск буроугольный или воск торфяной (природные продукты):
2712 90 110 0
– – – сырые
2712 90 190 0
– – – прочие
– – прочие:
– – – сырые:
2712 90 310 0
– – – – для специфических процессов переработки
2712 90 330 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2712 90 310 0
2712 90 390 0
– – – – для прочих целей
– – – прочие:
2712 90 910 0
– – – – смесь 1-алкенов, содержащая 80 мас.% или более 1-алкенов с длиной углеродной цепи в 24 атома углерода и более, но не более 28 атомов углерода
2712 90 990 0
– – – – прочие
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– кокс нефтяной:
2713 11 000 0
– – некальцинированный
2713 12 000
– – кальцинированный
2713 90
– прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713 90 100 0
– – для получения продуктов товарной позиции 2803
2713 90 900 0
– – прочие