"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 495 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 қыркүйектегі № 1231 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 495 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасының Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Президентінің Жарлығы  "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы
экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы
Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 495 Жарлығына
өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
«Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағын құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 495 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 47, 560-құжат, 2009 ж., № 40, 388-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қоса беріліп отырған:
1) АЭА туралы ереже;
2) АЭА жұмыс істеуінің нысаналы индикаторлары және нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің сыни деңгейі бекітілсін.»;
2) АЭА туралы ереже осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес АЭА жұмыс істеуінің нысаналы индикаторлары және нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің сыни деңгейімен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасының
Президентінің
2012 жылғы « »
№ Жарлығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 495 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы
экономикалық аймағы туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі - АЭА) қоса беріліп отырған жоспарға сәйкес Атырау облысының аумағында орналасқан.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 495 "О создании специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2012 года № 1231
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 495 «О создании специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики
Казахстан от 19 дека{ ря 2007 года № 495
«О создании специальной экономической зоны «Национальный
индустриальный нефтехимический технопарк»
В соответствии с Законом Республики Казахстан ст 21 июля 2011 года «О специальных экономических зонах в J Ресгублике Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 495 «О создании специальной э «шомической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 47, ст. 560, 2009 г., № 40, ст. 388) следующие изменения и дополнение:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Утвердить прилагаемые:
1)  Положение о СЭЗ;
2) целевые индикаторы функционирования и кэитический уровень
недостижения целевых индикаторов СЭЗ.»;
Положение о СЭЗ изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;
дополнить целевыми индикаторами функционирования и критическим уровнем недостижения целевых индикаторов СЭЗ согласно приложению 2 к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от  2012 года №
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года № 495
Положение
о специальной экономической зоне «Национальный индустриальный
нефтехимический технопарк» 1. Общие положения
1. Специальная экономическая зона «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» (далее - СЭЗ) расположена на территории Атырауской области согласно прилагаемому плану.

АЭА-ның аумағы 3475,9 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады.
2. АЭА:
1) қосылған құны жоғары көмірсутек шикізатын тереңдете өңдеу және кеңінен бәсекеге қабілетті мұнай-химия өнімін шығару жөніндегі әлемдік деңгейдегі мұнай-химия өндірістерін құру мен дамыту жөнінде серпінді инвестициялық жобаларды әзірлеу және іске асыру;
2) мемлекеттік-жеке меншік серіктестік тетіктерінің негізінде мұнай-химия өндірістерін салуға және оларды кешенді дамытуға инвестициялар тарту;
3) өзара байланысты, тиімділігі жоғары әрі инновациялық жаңа мұнай-химия өндірістерін салу;
4) қазақстандық мұнай-химия өнімінің өндіру мен өткізудің жалпы әлемдік жүйесіне кірігуін жүзеге асыру, халықаралық стандарттарға (ИСО) сәйкес инновациялық, бәсекеге қабілетті отандық мұнай-химия өнімін жасау;
5) мұнай-химия өндірістерін және көмірсутек шикізатын тазалау, тереңдете өңдеу жөніндегі технологияларды құру мен жетілдіру бойынша ғылыми-зерттеу және ғылыми-техникалық инновациялық жобалар әзірлеу және іске асыру;
6) халықаралық стандарттарға сәйкес мұнай-химия өндірістері үшін мамандар даярлау және қайта даярлау мақсатында құрылады.
3. АЭА-ның қызметі Қазақстан Республикасының Конституциясымен,
«Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы»
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 21 шілдедегі Заңымен, осы Ережемен және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерімен реттеледі.
4. АЭА аумағындағы қызметтің басым түрлері:
1) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес инфрақұрылым объектілерін, мұнай-химия, химия және сабақтас өндірістерді салу және оны пайдалануға беру;
2) химия өнеркәсібі өнімдерін өндіру;
3) мұнай-химия өнімдерін, сондай-ақ ілеспе, сабақтас өндірістер мен технологиялар өнімдерін өндіру болып табылады.
2. АЭА-ны басқару
5. АЭА-ны басқару «Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. АЭА-ның аумағында салық салу
6. АЭА-ның аумағында салық салу Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен реттеледі.
4. Кедендік реттеу
7. АЭА аумағындағы кедендік реттеу Кеден одағы мен Қазақстан
Республикасының кеден заңнамасының ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады.
8. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімі АЭА-ның аумағында немесе оның аумағының бір бөлігінде қолданылуы мүмкін.
9. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен АЭА-ға қатысушы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес АЭА аумағында қызметтің басым түрлерін жүзеге асыратын тұлғалар АЭА аумағына орналастыруға және (немесе) пайдалануға арналған тауарларды орналастырады.

Территория СЭЗ составляет 3475,9 гектара и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан.
2. СЭЗ создается в целях:
1) разработки и реализации прорывных инвестиционных проектов по созданию и развитию нефтехимических производств мирового уровня по глубокой переработке углеводородного сырья и выпуску широкой конкурентоспособной нефтехимической продукции с высокой добавленной стоимостью;
2) привлечения инвестиций в строительство и комплексное развитие нефтехимических производств на основе механизмов государственно-частного партнерства;
3) строительства новых взаимосвязанных, высокоэффективных и инновационных нефтехимических производств;
4) осуществления интеграции казахстанской нефтехимической продукции в общемировую систему производства и сбыта, создания инновационной, конкурентоспособной отечественной нефтехимической продукции в соответствии с международными стандартами (ИСО);
5) разработки и реализации научно-исследовательских и научно-технических инновационных проектов по созданию и совершенствованию нефтехимических производств и технологий по очистке, глубокой переработке углеводородного сырья;
6) подготовки и переподготовки специалистов для нефтехимических производств в соответствии с международными стандартами.
3. Деятельность СЭЗ регулируется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 21 июля 2011 года «О специальных экономических зонах в Республике Казахстан», настоящим Положением и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Приоритетными видами деятельности на территории СЭЗ являются:
1) строительство и ввод в эксплуатацию объектов инфраструктуры, нефтехимических, химических и смежных производств в соответствии с проектно-сметной документацией;
2) производство продуктов химической промышленности;
3) производство нефтехимической продукции, а также продукции сопутствующих, смежных производств и технологий.
2. Управление СЭЗ
5. Управление СЭЗ осуществляется в соответствии а Законом Республики Казахстан от 21 июля 2011 года «О специальных экономических зонах в Республике Казахстан».
3. Налогообложение на территории СЭЗ
6. Налогообложение на территории СЭЗ регулируется налоговым законодательством Республики Казахстан.
4. Таможенное регулирование
7. Таможенное регулирование на территории СЭЗ осуществляется в соответствии с положениями таможенного законодательства Таможенного союза и Республики Казахстан.
8. Таможенная процедура свободной таможенной зоны может применяться на территории СЭЗ или на части ее территории.
9. Под таможенную процедуру свободной таможенной зоны помещаются товары, предназначенные для размещения и (или) использования на территории СЭЗ лицами, осуществляющими приоритетные вида) деятельности на территории СЭЗ в соответствии с договором об осуществлении деятельности в качестве участника СЭЗ.