2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 1238 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында Тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қайрат Нематұлы Келімбетовке Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізу құқығымен 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келiсiмге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 1238 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында
тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге
өзгерістер енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге қатысушы мемлекеттердің үкіметтері төмендегілер туралы келісті:
1-бап
2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
Тауар орын алған елден шыққан деп есептелетін орындалған шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесінде СЭҚ ТН коды бар жолдар:
«
1501 00 - ден
Сүйек майы немесе қалдықтардан алынған тоң майлар
0203, 0206 немесе 0207, немесе 0506 позициялар материалдарын қоспағанда, кез келген позицияларының материалдарынан дайындау; шошқа етінен және 02039 немесе 1206 тауар позицияларының қосымша өнімдерінен немесе еттен не 0207 позициясының құс еті қосымша өнімдерінен дайындау
1502 00 - нен
Сүйек тоң майы немесе қалдықтардан алынған тоң май
0201, 0202, 0204 немесе 0206 немесе 0506 позицияларының материалдарын қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2403 10
Құрамында кез келген үлесте темекі алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған темекі
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2403 позицияның пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс

О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 1238
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений  в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года.
2. Уполномочить Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова Кайрата Нематовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств  от 20 ноября 2009 года с правом внесения в него изменений и дополнений, не имеющих принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2012 года № 1238
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны
происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств
от 20 ноября 2009 года
(Вступил в силу 25 мая 2013 года -
Бюллетень международных договоров РК 2013 г., № 3, ст. 33)
Правительства государств-участников Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года, далее именуемые Сторонами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года следующие изменения:
в Перечне условий, производственных и технологических операций, при выполнении которых товар считается происходящим из той страны, в которой они имели место, строки с кодами  ТН ВЭД:
«
из 1501 00
Костный жир или жир,
полученный из отходов
Изготовление из материалов любой позиции, за
исключением материалов
позиций 0203, 0206 или 0207, или 0506;
изготовление из мяса или субпродуктов свиней позиции 0203 или 0206, или мяса
либо субпродуктов птицы позиции 0207
из 1502 00
Костный жир или жир,
полученный из отходов
Изготовление из материалов любой позиции, за
исключением материалов
позиций 0201, 0202, 0204 или 0206, или 0506
2403 10
Курительный табак,
содержащий или не
содержащий заменителей
табака в любой пропорции
Изготовление из материалов любых позиций. Однако
стоимость используемых
материалов позиции 2403 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции

2932 99 700
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын немесе қамтымайтын өзге де циклдік ацеталилер және ішкі гемиацеталилер дайындау және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген және нитрозирленген туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның ішінде 2932 позицияның басқа да материалдарынан дайындау
2932 99 850-тен
Қарапайым ішкі эфирлер
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2909 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
3920 10 270-нен
Қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын полиэтиленнен жасалған үлес салмағы кем дегенде 0,94, орамдарда салынған суреті және жазылған мәтіні бар пленка және белдіктер немесе ленталар
Кез келген позициядағы материалдардан дайындалған. Бірақ қолданылатын материалдардың бағасы дайын өнімдікіндей позицияда түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
4017 00
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
Қатты резеңкеден дайындау
6803 00 -ден
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
Өнделген сланецтен дайындау
8608 00 -нен
Темір жол және трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темір жолдарда, трамвай жолдарда, автомобиль жолдарында, ішкі су жолдарында, көлік тұрақтарында, кемежайларда немесе әуеайлақтарда қауіпсіздікті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; аталған құрылғылардың және жабдықтардың бөліктері
Оларды дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны соңғы өнім бағасынан 50 %-нан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген өнім сияқты позицияда жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 5%-ы шегіндегі сомаға дейін пайдаланылуы мүмкін
»
мынадай редакцияда жазылсын:
«
1501- нен
Сүйек майы немесе қалдықтардан алынған тоң майлар
0203, 0206 немесе 0207, немесе 0506 позициялар материалдарын қоспағанда, кез келген позицияларының материалдарынан дайындау; шошқа етінен және 02039 немесе 1206 тауар позицияларының қосымша өнімдерінен немесе еттен не 0207 позициясының құс еті қосымша өнімдерінен дайындау
1502-нен
Сүйек тоң майы немесе қалдықтардан алынған тоң май
0201, 0202, 0204 немесе 0206 немесе 0506 позицияларының материалдарын қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2403 11 000, 2403 19
Құрамында кез келген үлесте темекі алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған темекі
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2403 позицияның пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
2932 99 000
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын немесе қамтымайтын өзге де циклдік ацеталилер және ішкі гемиацеталилер дайындау және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген және нитрозирленген туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның ішінде 2932 позицияның басқа да материалдарынан дайындау
2932 99 000-тен
Қарапайым ішкі эфирлер

2932 99 700
Прочие циклические ацетали
и внутренние гемиацетали,
содержащие или не содержащие другую
кислородсодержащую
функциональную группу, и
их галогенированные,
сульфированные,
нитрованные или
нитрозированные
производные
Изготовление из
материалов любых
позиций, в том числе
из других материалов
позиции 2932
из
2932 99 850
Внутренние эфиры простые
Изготовление из материалов любых позиций. Однако
стоимость используемых
материалов позиции 2909 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из
3920 10 270
Пленка и полосы или ленты
толщиной не более 0,125 мм
из полиэтилена с удельным
весом менее 0,94, с
напечатанным рисунком и
текстом, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако
стоимость используемых
материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
4017 00
Резина твердая (например,
эбонит) во всех формах,
включая отходы и скрап;
изделия из твердой резины
Изготовление из твердой резины
из 6803 00
Изделия из натурального
или агломерированного сланца
Изготовление из
обработанного сланца
8608 00
Путевое оборудование и
устройства для железнодорожных и
трамвайных путей;
механическое (включая
электромеханическое)
сигнальное оборудование,
устройства обеспечения
безопасности или управления движением на
железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах;
части упомянутых устройств
и оборудования
Изготовление, при котором стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
»
изложить в следующих редакциях:
«
из 1501
Костный жир или жир,
полученный из отходов
Изготовление из материалов любой позиции, за
исключением материалов позиций 0203, 0206 или 0207, или 0506;
изготовление из мяса или субпродуктов свиней позиции 0203 или 0206, или мяса либо субпродуктов птицы позиции 0207
из 1502
Костный жир или жир,
полученный из отходов
Изготовление из материалов любой позиции, за исключением материалов позиций 0201, 0202, 0204 или 0206, или 0506
2403 11 000,
2403 19
Курительный табак, содержащий или не содержащий заменителей табака в любой пропорции
Изготовление из материалов любых позиций. Однако
стоимость используемых материалов позиции 2403 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из
2932 99 000
Прочие циклические ацетали
и внутренние гемиацетали,
содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и
их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 2932
из
2932 99 000
Внутренние эфиры простые
Изготовление из материалов любых позиций. Однако

Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2909 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
3920 10 250-нен
Қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын полиэтиленнен жасалған үлес салмағы кем дегенде 0,94, орамдарда салынған суреті және жазылған мәтіні бар пленка және белдіктер немесе ленталар
Кез келген позициядағы материалдардан дайындалған. Бірақ қолданылатын материалдардың бағасы дайын өнімдікіндей позицияда түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс
4017 00 000
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
Қатты резеңкеден дайындау
6803 00 000-ден
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
Өнделген сланецтен дайындау
8608 00 000-нен
Темір жол және трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темір жолдарда, трамвай жолдарда, автомобиль жолдарында, ішкі су жолдарында, көлік тұрақтарында, кемежайларда немесе әуеайлақтарда қауіпсіздікті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; аталған құрылғылардың және жабдықтардың бөліктері
Оларды дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны соңғы өнім бағасынан 50 %-нан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген өнім сияқты позицияда жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 5%-ы шегіндегі сомаға дейін пайдаланылуы мүмкін
».
2-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады және депозитарий осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік ресімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы үшінші хабарламаны алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кешірек орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
__________ жылы __________ қаласында бір түпнұсқа данада орыс тілінде жасалды. Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы әрбір Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жіберетін Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы Комитетінде сақталады.
Армения             Қазақстан              Қырғыз
Республикасының     Республикасының        Республикасының
Үкіметі             Үкіметі                Үкіметі
үшін                үшін                   үшін
Түркіменстан        Өзбекстан               Украина
Республикасының     Республикасының           Үкіметі
Үкіметі             Үкіметі                  үшін
үшін                Үшін
Молдова             Ресей                  Беларусь
Республикасының      Федерациясының       Республикасының
Үкіметі              Үкіметі                Үкіметі
үшін                үшін                    үшін
Әзірбайжан          Тәжікстан
Республикасының     Республикасының
Үкіметі             Үкіметі
үшін               үшін

стоимость используемых материалов позиции 2909 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
из
3920 10 250
Пленка и полосы или ленты
толщиной не более 0,125 мм
из полиэтилена с удельным
весом менее 0,94, с
напечатанным рисунком и
текстом, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
4017 00 000
Резина твердая (например,
эбонит) во всех формах,
включая отходы и скрап;
изделия из твердой резины
Изготовление из
твердой резины
из
6803 00 000
Изделия из натурального
или агломерированного
сланца
Изготовление из
обработанного сланца
8608 00 000
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных и трамвайных путей;
механическое (включая
электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях,
портах или аэродромах;
части упомянутых устройств
и оборудования
Изготовление, при котором стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
».
Статья 2
Настоящий Протокол временно применяется с даты подписания и вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
Совершено в городе _________ _____ года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Правительство
Республики Армения
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Туркменистана
За Правительство
Республики Узбекистан
За Правительство
Украины
За Правительство
Республики Молдова
За Правительство
Российской Федерации
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Азербайджанской Республики
За Правительство
Республики Таджикистан