Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 1496 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысының Амангелді және Жангелдин аудандарының аумағында жалпы алаңы 489766 гектар, оның ішінде республикалық маңызы бар Сарықопа мемлекеттік табиғи қаумалы аумағын енгізіп Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің «Алтын Дала» мемлекеттік табиғи резерваты» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - мекеме) құрылсын.
2. Осы қаулыға қосымша сәйкес жалпы алаңы 489766 гектар, оның ішінде Қостанай облысының Амангелді ауданының аумағында - 133987 гектар және Қостанай облысының Жангелдин ауданының аумағында - 355779 гектар жер учаскелері тұрақты жер пайдалануға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мекемеге берілсін.
Көрсетілген жер учаскелері босалқы жерлер санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатына ауыстырылсын.
3. Қостанай облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мекеме жерлері төңірегінде күзет аймағын белгілеп, осы аймақ шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге келеңсіз әсер ететін кез келген қызметке тыйым салсын және (немесе) шектесін.
4. Мекемені қаржыландыру республикалық бюджетте ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстауға көзделетін сома есебінен және шегінде республикалық бюджеттен жүзеге асырылады деп белгіленсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 1496 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және
аңшылық шаруашылығы комитетінің «Алтын Дала» мемлекеттік табиғи
резерваты» мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалануға
берілетін жер учаскелерінің экспликациясы
гектар
Р/с №
Жер санаттарының атауы
Жалпы көлемі
Оның ішінде алқаптар бойынша
А/ш алқаптары жиыны
оның ішінде
суасты жерлері
жол астындағы жерлер
басқалары
жайылым
шабындық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Қостанай облысы Жангелдин ауданының босалқы жерлері

О создании государственного учреждения "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 1496
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение «Государственный природный резерват «Алтын Дала» Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) на территории Амангельдинского и Жангельдинского районов Костанайской области общей площадью 489766 гектаров, в том числе включив территорию Сарыкопинского государственного природного заказника республиканского значения.
2. Предоставить учреждению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, земельные участки общей площадью 489766 гектаров в постоянное землепользование, из них на территории Амангельдинского района Костанайской области - 133987 гектаров и территории Жангельдинского района Костанайской области - 355779 гектаров согласно приложению к настоящему постановлению.
Перевести указанные земельные участки из категории земель запаса в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
3. Акимату Костанайской области в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
4. Установить, что финансирование учреждения осуществляется из республиканского бюджета за счет и в пределах сумм, предусматриваемых в республиканском бюджете на содержание особо охраняемых природных территорий.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 1496
Экспликация земельных участков, предоставляемых в постоянное
землепользование государственному учреждению «Государственный
природный резерват «Алтын Дала» Комитета лесного и охотничьего
хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
в гектарах
№ п/п
Наименование категории земель
Общая площадь
В том числе по угодьям
Итого с/х угодий
из них
под водой
под дорогами
прочие
пастбища
сенокосы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Земли запаса
Жангельдинского
района
Костанайской
области

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-5-жолмен толықтырылсын:
«21-5. «Алтын Дала» мемлекеттік табиғи резерваты» мемлекеттік мекемесі».
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
6-бөлімде:
мына:
«
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
11656
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
11768
»;
мына:
«
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
5645
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
5757
»;
мына:
«
«Ақжайық» мемлекеттік табиғи резерваты
86
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Алтын Дала» мемлекеттік табиғи резерваты»

дополнить строкой, порядковый номер 21-5, следующего содержания:
«21-5. Государственное учреждение «Государственный природный резерват «Алтын Дала».
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 6:
строку:
«
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан с
учетом его территориальных органов и подведомственных ему
государственных учреждений, в том числе:
11656
»;
изложить в следующей редакции:
«
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан с
учетом его территориальных органов и подведомственных ему
государственных учреждений, в том числе:
11768
»;
строку:
«
Государственные учреждения, подведомственные
Министерству сельского хозяйства Республики
Казахстан, в том числе:
5645
»;
изложить в следующей редакции:
«
Государственные учреждения, подведомственные
Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан,
в том числе:
5757
»;
после строки:
«
Государственный природный резерват «Акжайык»
86
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Государственный природный резерват «Алтын Дала»