"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 1391 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1712 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2015 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 1391 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 6, 74-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1712 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1391 қаулысымен
бекітілген
Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасы
1. Осы Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 14) тармақшасына сәйкес әзірленді және фильмге прокаттау куәлігін беру тәртібін белгілейді.
2. Прокаттау куәлігі фестивальдарда, семинарларда, ретроспективада және басқа да іс-шараларда демонстрациялау үшін әкелінетін (жеткізілген), сондай-ақ бұрынғы КСРО-ның кинематографиялық ұйымдары шығарған фильмдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасында шығарылған, сондай-ақ Қазақстан Республикасына прокаттау және көпшілікке көрсету (демонстрациялау) үшін әкелінген (жеткізілген) фильмдерге беріледі.
3. Фильмге прокаттау куәлігі (бұдан әрі – прокаттау куәлігі) – фильм туралы техникалық мәліметтер, фильмнің жасаушылары, фильмнің индексі мен жанры туралы ақпарат көрсетілетін, оны прокаттауға негіз болып табылатын электрондық құжат нысанында берілетін құжат.
Өтініш беруші мәдениет саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі –уәкілетті орган) прокаттау куәлігін қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, прокаттау куәлігі электрондық құжат нысанында ресімделіп, басып шығарылады, мөрмен расталады және уәкілетті орган басшысының қолы қойылады.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2010 года № 1391 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1712. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.04.2015 № 238.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2010 года № 1391 «Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 6, ст. 74) следующее изменение:
Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 1712
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2010 года № 1391
Правила
выдачи прокатного удостоверения на фильм
1. Настоящие Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» (далее – Закон) и определяют порядок выдачи прокатного удостоверения на фильм.
2. Прокатное удостоверение выдается на фильмы, произведенные в Республике Казахстан, а также ввезенные (доставленные) в Республику Казахстан для проката и публичного показа (демонстрации), за исключением фильмов, ввозимых (доставленных) для демонстрации на фестивалях, семинарах, ретроспективе и других мероприятиях, а также произведенных кинематографическими организациями бывшего СССР.
3. Прокатное удостоверение на фильм (далее – прокатное удостоверение) – документ, являющийся основанием для проката, в котором указываются технические сведения о фильме, информация о создателях, индексе и жанре фильма, выдаваемый в форме электронного документа.
В случае обращения заявителя в уполномоченный орган в области культуры (далее – уполномоченный орган) за получением прокатного удостоверения в бумажной форме, прокатное удостоверение оформляется в форме электронного документа, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем уполномоченного органа.

4. Прокаттау куәлігін уәкілетті орган, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы (бұдан әрі – Портал) өзі бекіткен нысан бойынша береді.
5. Прокаттау куәлігін алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға немесе Порталға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) уәкілетті органда осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш немесе Порталда өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
2) өтініш берушінің фильмге немесе оны пайдалануға құқығын растайтын құжаттары (авторлық шарттардың және (немесе) лицензиялық келісімдердің көшірмелері); шет тіліндегі құжаттарға қазақ және (немесе) орыс тілдерінде нотариатта куәландырылған көшірмесі қоса беріледі;
3) фильмге көрермендердің жас шегін анықтау үшін барлық көріністерін суреттей отырып, фильмнің мазмұны туралы ақпаратты қамтитын фильмнің аннотациясы;
4) отандық немесе бірлесіп түсірілген фильмдерде пайдаланылатын туындылар туралы мәліметтер.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда осы тармақтың 2)3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттар сканерден өткізілген көшірмелер түрінде электрондық құжат нысанындағы сұрауға қоса бекітіледі.
6. Прокаттау куәлігін алуға өтініш уәкілетті органға түскен күнінен бастап жеті жұмыс күн ішінде қаралуға тиіс, одан кейін өтініш берушіге прокаттау куәлігі не жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
7. Прокаттау куәлігін беру туралы шешім уәкілетті адамның бұйрығы түрінде ресімделеді.
Уәкілетті орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы прокаттау куәлігі өтініш берушінің порталдағы жеке кабинетіне жолданады не осы Қағиданың 3-тармағына сәйкес қағаз тасығышта беріледі.
Қағаз тасығышта берілген прокаттау куәлігі жоғалған немесе бүлінген жағдайларда, өтініш берушінің жазбаша сұрауы бойынша прокаттау куәлігі осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген мерзімде қайта беріледі.
8. Прокаттау куәлігін беру мақсатында фильм Фильмдердің мемлекеттік тізілімінде тіркеледі.
9. Уәкілетті орган өтініш берушіге фильмді прокаттау куәлігін беруден мынадай негіздер бойынша:
1) өтініш беруші дәйексіз немесе бұрмаланған ақпарат берсе;
2) өтініш беруші осы Қағиданың 5-тармағының талаптарына сай келмейтін құжаттарды табыс етсе. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі (оның ішінде міндетті жолдарының толтырылмауы) фактілері анықталған жағдайда уәкілетті орган жазбаша дәлелді бас тартуды электрондық құжат нысанында түрінде өтініш берушінің Порталдағы жеке кабинетіне не өтініште көрсетілген мекенжайға екі жұмыс күні ішінде жолдайды.

4. Прокатное удостоверение выдается уполномоченным органом, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) по утвержденной им форме.
5. Для получения прокатного удостоверения заявителю необходимо представить в уполномоченный орган или на портал следующие документы:
1) в уполномоченном органе заявление по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, или на портале запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью заявителя;
2) документы, подтверждающие право заявителя на фильм или на его использование (копии авторских договоров и (или) лицензионных соглашений); к документам на иностранном языке прилагается нотариально удостоверенная копия на казахском и (или) русском языках;
3) аннотацию фильма, которая должна содержать информацию о содержании фильма с описанием всех имеющихся сцен для определения возрастного зрительского ценза на фильм;
4) сведения о произведениях, используемых в фильмах отечественного или совместного производства.
При обращении через портал документы, указанные в подпунктах 2), 3), и 4) настоящего пункта, прикрепляются к запросу в форме электронного документа в виде сканированных копий.
6. Заявление на получение прокатного удостоверения подлежит рассмотрению в течение семи рабочих дней со дня поступления в уполномоченный орган, после чего заявителю выдается прокатное удостоверение либо письменный мотивированный отказ.
7. Решение о выдаче прокатного удостоверения оформляется в виде приказа уполномоченного лица.
Прокатное удостоверение в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя уполномоченного органа, направляется в личный кабинет заявителя на Портал либо выдается на бумажном носителе согласно пункту 3 настоящих Правил.
В случаях утраты или порчи прокатного удостоверения, выданного на бумажном носителе по письменному запросу заявителя, прокатное удостоверение выдается повторно в сроки, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
8. Фильм, в целях выдачи прокатного удостоверения, регистрируется в государственном реестре фильмов.
9. Уполномоченный орган может отказать заявителю в выдаче прокатного удостоверения на фильм по следующим основаниям:
1) предоставление заявителем недостоверной или искаженной информации;
2) представление заявителем документов, не соответствующих требованиям пункта 5 настоящих Правил. В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), уполномоченный орган направляет письменный, мотивированный отказ в личный кабинет заявителя на портале в форме электронного документа либо по адресу, указанному в заявлении в течение двух рабочих дней;

3) егер фильмнің мазмұны Республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, оның тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, ұлттық араздықты қоздыруды насихаттауға немесе үгіттеуге бағытталған жағдайда бас тартуы мүмкін.
10. Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде прокаттау куәлігін бермеген не прокаттау куәлігін беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімі өткен күннен бастап прокаттау куәлігі берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган прокаттау куәлігін беру мерзімі өткен сәттен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық құжат нысанында тиісті прокаттау куәлігін береді.
11. Уәкілетті орган прокаттау куәлігін беру жөніндегі қызметті тегін көрсетеді.
12. Прокаттау куәлігін беру үшін бұдан бұрын негіз болған фильм туралы ақпараттың дәйексіздігі және (немесе) бұрмаланғандығы анықталған жағдайда, уәкілетті орган Заңның 28-2-бабына сәйкес прокаттау куәлігін сот тәртібімен кері қайтарып алуға құқылы.
13. Прокаттау куәлігін сот тәртібімен қайтарып алған жағдайда, Фильмдердің мемлекеттік тізіліміне тиісті жазба енгізіледі.
Фильмге прокаттау куәлігін
беру қағидасына
қосымша
______________________________
(фильмге прокаттау куәлігін
беретін органның толық атауы)
______________________________
(фильмге прокаттау куәлігін
беретін орган басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш
Фильмге прокаттау куәлігін беруді сұраймын:
Фильмнің атауы:_____________________________________________________
Фильм қоюға негіз болған әдеби туындының атауы және авторы:_____________________________________________________________
Фильмді шығарушы-ел:________________________________________________
Фильмді шығарушы-студия:____________________________________________
Фильмнің шыққан жылы:_______________________________________________
Фильмнің форматы:___________________________________________________
Фильмнің хронометражы:______________________________________________
Сценарий авторы:____________________________________________________
Қоюшы-режиссер:_____________________________________________________
Қоюшы-оператор:_____________________________________________________
Қоюшы-суретші:______________________________________________________
Музыкалық шығарманың авторы:________________________________________
Фильм серияларының саны:____________________________________________
Фильмнің жанры:_____________________________________________________
Фильмнің тілі, фильмді дубляждау тілдері (бар болса):_______________
Шығарушы ел тағайындаған көрермендердің жас шегі бойынша ақпарат:___
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің деректемелері (заңды мекенжайы, заңды тұлға үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нөмірі және күні; жеке тұлға үшін – және кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі және күні):__________________________________________
Өтініш берілген күн:________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә., мекенжайы__________________________________ ____________________________________________________________________
(қолы)
М.О.

3) в случае, если содержание фильма направлено на пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики, подрыва безопасности государства, разжигания национальной розни.
10. В случаях, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал прокатное удостоверение либо не представил мотивированный отказ в выдаче прокатного удостоверения, то с даты истечения сроков их выдачи прокатное удостоверение считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее двух рабочих дней с момента истечения срока выдачи прокатного удостоверения выдает соответствующее прокатное удостоверение в форме электронного документа.
11. Услуга по выдаче прокатного удостоверения уполномоченным органом оказывается бесплатно.
12. В случае установления недостоверности и (или) искаженности информации о фильме, ранее послуживших основанием для выдачи прокатного удостоверения, уполномоченный орган согласно статье 28-2 Закона вправе отозвать прокатное удостоверение в судебном порядке.
13. В случае отзыва в судебном порядке прокатного удостоверения, в Государственный реестр фильмов вносится соответствующая запись.
Приложение
к Правилам выдачи прокатного
удостоверения на фильм
_____________________________
(полное наименование органа,
выдающего прокатное
удостоверение на фильм)
_____________________________
(Ф.И.О. руководителя органа,
выдающего прокатное
удостоверение на фильм)
Заявление
Прошу Вас выдать прокатное удостоверение на фильм:
Название фильма: ____________________________________________________
Название и автор литературного произведения, на основе которого
поставлен фильм: ____________________________________________________
Страна-производитель фильма:_________________________________________
Студия-производитель фильма: ________________________________________
Год производства фильма: ____________________________________________
Формат фильма: ______________________________________________________
Хронометраж фильма: _________________________________________________
Автор сценария: _____________________________________________________
Режиссер-постановщик: _______________________________________________
Оператор-постановщик: _______________________________________________
Художник-постановщик: _______________________________________________
Автор музыкального произведения:_____________________________________
Количество серий фильма: ____________________________________________
Жанр фильма: ________________________________________________________
Язык фильма, языки дубляжа фильма (при их наличии): _________________
Информация по возрастному зрительскому цензу, присвоенному
страной-производителем: _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Реквизиты заявителя (юридический адрес, для юридического лица – номер
и дата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
для физического лица – номер и дата государственной регистрации
(перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя):
_____________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________________________________________
Ф.И.О., адрес заявителя _____________________________________________
(подпись)
М.П.