"Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1732 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 327-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі туралы ережеде:
3,4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеңсе мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары, оның ішінде валюталық шоттары болады.
Кеңсе азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
Егер Кеңсеге заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілсе, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
4. Кеңсе өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Кеңсе Басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген Кеңсенің басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
5. Кеңсенің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Кеңсенің қызметін қаржыландыру тек республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Кеңсеге кәсіпкерлік субъектілерімен Кеңсенің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Кеңсеге заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне аударылады.»;
2-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Кеңсенің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері»;
10-тармақ 10-1-тармақ деп есептелсін;
мынадай мазмұндағы 10-тармақпен толықтырылсын:
«10. Кеңсенің миссиясы: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Үкіметінің қызметін ақпараттық-талдау және ұйымдық-құқықтық қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау саласында бірыңғай саясатты жүзеге асыру.»;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1732
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 «Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327) следующие изменения и дополнение:
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Положении о Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункты 34 и 5 изложить в следующей редакции:
«3. Канцелярия является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также счета в органах казначейства, в том числе валютные, в соответствии с законодательством.
Канцелярия вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Канцелярия имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
4. Канцелярия по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Канцелярии и другими актами Канцелярии, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
5. Структура и лимит штатной численности Канцелярии утверждаются в соответствии с действующим законодательством.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Финансирование деятельности Канцелярии осуществляется только из республиканского бюджета.
Канцелярии запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Канцелярии.
Если Канцелярии законодательными актами будет предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, будут направляться в доход государственного бюджета.»;
заголовок раздела 2 изложить в следующей редакции:
«2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Канцелярии»;
пункт 10 считать пунктом 10-1;
дополнить пунктом 10 следующего содержания:
«10. Миссия Канцелярии: информационно-аналитическое и организационно-правовое обеспечение деятельности Премьер-Министра и Правительства Республики Казахстан, а также осуществление единой политики в области защиты государственных секретов.»;

5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Кеңсені қайта ұйымдастыру және тарату
21. Кеңсені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Кеңсенің қарауындағы ұйымдардың тізбесі
1. «Ақпаратты техникалық қорғау орталығы» мемлекеттік мекемесі.
2. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік фельдъегерлік қызметі» республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. «Алмас» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. «Ақпараттық қауіпсіздік саласында мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру орталығы» мемлекеттік мекемесі.
5. «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесі.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов

раздел 5 изложить в следующей редакции:
«5. Реорганизация и упразднение Канцелярии
21. Реорганизация и упразднение Канцелярии осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Канцелярии
1. Государственное учреждение «Центр технической защиты информации».
2. Республиканское государственное учреждение «Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан».
3. Республиканское государственное казенное предприятие «Алмас».
4. Государственное учреждение «Центр подготовки и повышения квалификации специалистов в области информационной безопасности».
5. Многофункциональное научно-аналитическое и гуманитарно-просветительское государственное учреждение «Назарбаев центр».».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов