Алматы облысында және Алматы қаласы маңында әлемдік деңгейдегі тау шаңғысы курорттарын дамыту жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1761 Қаулысы
Мемлекет басшысының 2012 жылғы 27 қаңтардағы «Әлеуметтік экономикалық жаңғырту – Қазақстан дамуының басты бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру, шетелдік және отандық инвесторлар үшін тартымды инвестициялық ахуал жасау, Алматы облысына және Алматы қаласы маңына туристер ағынын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы облысында және Алматы қаласы маңында әлемдік деңгейдегі тау шаңғысы курорттарын дамыту жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарды орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын, жылдың және жарты жылдықтың қорытындылары бойынша
1 қаңтарға және 1 шілдеге Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі жыл сайын, 20 қаңтарға және 20 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1761 қаулысымен
бекітілген
Алматы облысында және Алматы қаласы маңында әлемдік деңгейдегі
тау шаңғысы курорттарын дамыту жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
1. Тау шаңғысы курорттарын нормативті-құқықтық және институционалдық қамтамасыз ету жөніндегі шаралар (бұдан әрі – ТШК)
1.
Алматы облысы және Алматы қаласы тау шаңғысы курорттарын халықаралық және өңірлік деңгейі бойынша жіктеу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жылғы I тоқсан
талап етілмейді
2.
Қазақстан Республикасында Туризмді дамыту тұжырымдасын есепке ала отырып, халықаралық курорттардың даму операторларын және жобаларға мемлекеттің қатысу деңгейін айқындау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жылғы II тоқсан
талап етілмейді
3.
Іле-Алатау мемлекеттік ұлттық табиғи паркі (бұдан әрі-Іле-Алатау МҰТП) аумағында ТШК үшін жер учаскелеріне құқық беру мәселелері жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, АШМ, Қоршағанортамині, ЖРБА, Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жылғы III тоқсан
талап етілмейді
4.
Алматы қаласы ТШК дамытудың жүйелі жоспары (бұдан әрі – Жүйелі жоспар) шеңберінде жобалауға және салуға жоспарланып отырған ТШК аумағындағы объектілерді есепке ала отырып, жаңа мемлекеттік нормативтерді (мемлекеттік нормативтік құжаттарды) әзірлеу немесе қолданыстағыларға өзгерістер енгізу қажеттілігі жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, ТЖМ, СДШІА, ҚТКШІА
2013 жылғы II тоқсан
талап етілмейді
5.
Жүйелі жоспарды есепке ала отырып, Іле-Алатау МҰТП-нің Бас жоспарын дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
АШМ-нің қорытындысы
ИЖТМ
2013 жыл
талап етілмейді
6.
Халықаралық ТШК-тардың іргелес және кіреберіс аумақтары бөлігінде құрылыстың Бас жоспарларына өзгерістер әзірлеу /енгізу
Әкімдердің қаулылары
Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
7.
Жүйелі жоспарды іске асыру мәселесі жөнінде халықаралық сарапшыларды тарта отырып, сарапшы Кеңесін құру жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ
2013 жылғы I тоқсан
талап етілмейді
8.
Жүйелі жоспарға сәйкес Алматы қаласының туристік инфрақұрылымын жақсарту жөнінде іс-шаралар жоспарын әзірлеу
Әкімдіктердің қаулысы, ИЖТМ-мен келісу
Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
9.
ТШК-тарды салудың Бас жоспарларын ескере отырып, ТШК-ка тікелей іргелес жатқан аумақтардағы жер учаскелерін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мемлекеттік мұқтаждықтар үшін мәжбүрлі түрде иеліктен шығару мүмкіндігін қарастыру
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы облысы және Алматы қаласы әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді

Об утверждении Плана развития горнолыжных курортов мирового уровня в Алматинской области и близ города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1761
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 27 января 2012 года «Социально-экономическая модернизация – главный вектор развития Казахстана», создания привлекательного инвестиционного климата для иностранных и отечественных инвесторов, обеспечения притока туристов в Алматинскую область и близ города Алматы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План развития горнолыжных курортов мирового уровня в Алматинской области и близ города Алматы (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана:
1) принять меры по реализации Плана;
2) ежегодно, по итогам года и полугодия, к 1 января и 1 июля представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе реализации Плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно, к 20 января и 20 июля.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1761
План развития горнолыжных курортов мирового уровня
в Алматинской области и близ города Алматы
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
1. Меры по нормативно-правовому и институциональному обеспечению горнолыжных курортов (далее-ГЛК)
1.
Внесение предложений по классификации горнолыжных курортов Алматинской области и города Алматы по международному и региональному уровням
Информация в Правительство РК
МИНТ, акиматы Алматинской области и г. Алматы
I квартал 2013 года
Не требуется
2.
Определение операторов развития международных курортов и уровня участия государства в проектах с учетом Концепции развития туризма в Республике Казахстан
Информация в Правительство РК
МИНТ, акиматы Алматинской области и г. Алматы
II квартал 2013 года
Не требуется
3.
Внесение предложений по вопросам предоставления права на земельные участки для ГЛК на территории Иле-Алатауского государственного национального природного парка (далее – Иле-Алатауский ГНПП)
Информация в Правительство РК
МИНТ, МСХ, МООС, АУЗР,  акиматы Алматинской области и г. Алматы
III квартал 2013 года
Не требуется
4.
Внесение предложений по необходимости разработки новых или изменения действующих государственных нормативов (государственных нормативных документов) с учетом планируемых к проектированию и строительству объектов на территории ГЛК в рамках Системного плана развития ГЛК города Алматы (далее – Системный план)
Информация в  Правительство РК
МИНТ, МЧС, АДСФК, АДСЖКХ,
II квартал 2013 года
Не требуется
5.
Внесение предложений по изменению генерального плана развития Иле-Алатауского ГНПП с учетом Системного плана
Заключение МСХ
МИНТ
2013 год
Не требуется
6.
Разработка / внесение изменений в генеральные планы застройки в части прилегающих и подъездных территорий к международным ГЛК
Постановления акимов
Акиматы г. Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
7.
Внесение предложений по созданию экспертного совета с привлечением международных экспертов по вопросам реализации Системного плана
Информация в Правительство РК
МИНТ
I квартал 2013 года
Не требуется
8.
Разработка Плана мероприятий по улучшению туристской инфраструктуры города Алматы в соответствии с Системным планом
Постановления акиматов, согласование с МИНТ
Акиматы г. Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
9.
Рассмотреть возможность принудительного отчуждения земельных участков для государственных нужд в соответствии с законодательством Республики Казахстан на территориях, непосредственно прилегающих к ГЛК, с учетом генерального плана застройки ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы Алматинской области и г. Алматы
2013 год
Не требуется

2. ТШК-ның инженерлік-көліктік инфрақұрылымын дамыту бойынша шаралар
10.
ТШК салудың Бас жоспарлары және жоспарлаудың егжей-тегжейлі жоспарларын әзірлеуге қаражат бөлу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
11.
Жаңа халықаралық ТШК-ның сыртқы инженерлік-көліктік инфрақұрылымының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге қаражат бөлу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
12.
Жаңа халықаралық ТШК-ның сыртқы инженерлік-көліктік инфрақұрылымының жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге қаражат бөлу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері
2013-2015 жылдар
талап етілмейді
13.
Халықаралық ТШК үшін инженерлік-көліктік инфрақұрылым құрылысының кезеңдері бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
14.
Халықаралық ТШК-ның туристік инфрақұрылымы құрылысының фазалары бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері, Курортты дамыту операторы
2013 жыл
талап етілмейді
15.
Таудағы туристік маршруттар үшін қосымша туристік инфрақұрылымдарды жобалау және құрылысын салу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдіктері
2014 жыл
талап етілмейді
16.
Алматы қаласының халықаралық әуежайын кеңейту бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ККМ, Алматы қаласының әкімдігі
2013 жылғы II тоқсан
талап етілмейді
17.
Қапшағай қаласында жаңа әуежай құрылысын салу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ККМ, Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы II тоқсан
талап етілмейді
18.
Әуеқатынасын кеңейту және жаңа бағыттар ашу мүмкіндігін қарастыру
ҚР Үкіметіне ақпарат
ККМ
2013 жыл
талап етілмейді
3. Тау шаңғысы спорты және тау, экологиялық және басқа туризмнің түрлерін дамыту жөніндегі шаралар
19.
Жүйелі жоспарды есепке ала отырып, тау шаңғысы және тау спортын, экологиялық және туризмнің басқа да түрлерін көпшілікке таныту жөнінде іс-шаралар жоспарын әзірлеу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, СДШІА, Алматы қаласы, облыстардың әкімдіктері
2013 жылғы II тоқсан
талап етілмейді
20.
Тау шаңғысы спорты мен тау туризмін көпшілікке танытумен байланысты жыл сайынғы спорттық және ойын-сауық іс-шараларын (4-тен кем емес) өткізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ИЖТМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі СДШІА
2013-2020 жылдар
талап етілмейді
21.
Тау шаңғысы спорты мен тау туризмі жөніндегі нұсқаушыларды даярлаудың біліктілік талаптарын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, СДШІА
2013 жыл
талап етілмейді
22.
Тау шаңғысы спорты мен тау туризмі жөніндегі нұсқаушыларды даярлауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі мәселені пысықтау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы қаласының, Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
23.
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының дене шынықтыру бойынша оқу бағдарламаларына тау шаңғысы спорты мен тау туризмін енгізу жөніндегі мәселені пысықтау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, БҒМ, СДШІА, Алматы қаласының, Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
24.
Техникалық және кәсіптік білім беруді ұйымдастыру негізінде туризм және қонақжайлық саласындағы мамандарды даярлау жөніндегі кәсіби стандарттарды әзірлеу туралы ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, БҒМ, Еңбекмині
2013 жыл
талап етілмейді
25.
Таудағы туристік маршруттарды әзірлеу және картаға түсіру жөнінде ұсыныстар енгізу.
Жоғары қауіпті маршруттарды ерекше топқа бөлу. Туристік маршруттар үшін қосымша инфрақұрылымда қажеттілігін (туристер топтарының байланысқа шығатын бақылау пункті, жол көрсеткіштер, күркелер, тұрақтар және т.б.) айқындау
ИЖТМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері, ТЖМ
2013 жыл
талап етілмейді
26.
ТШК сыртқы және ішкі бейне бақылау камераларымен және қарау жүйелерімен жабдықтау жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері, ІІМ
2013 жыл
талап етілмейді

2. Меры по развитию инженерно-транспортной инфраструктуры ГЛК
10.
Внесение предложений по выделению финансовых средств на разработку генеральных планов застройки и планов детальной планировки  ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
11.
Внесение предложений по выделению финансовых средств на разработку технико-экономического обоснования внешней инженерно-транспортной инфраструктуры нового международного ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
12.
Внесение предложений по выделению финансовых средств на разработку проектно-сметной документации  внешней инженерно-транспортной инфраструктуры нового международного ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы  г.Алматы и Алматинской области
2013-2015 годы
Не требуется
13.
Внесение предложений по этапам строительства инженерно-транспортной инфраструктуры для международного ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы, Алматинской области
2013 год
Не требуется
14.
Внесение предложений по фазам строительства туристской инфраструктуры международного ГЛК
Информация в Правительство РК
МИНТ, акиматы г.Алматы, Алматинской области, оператор развития курорта
2013 год
Не требуется
15.
Внесение предложений  по проектированию и строительству дополнительной туристской инфраструктуры для горных туристских маршрутов
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2014 год
Не требуется
16.
Внесение предложений по расширению международного аэропорта г.Алматы
Информация в Правительство РК
МТК, акимат г.Алматы
II квартал 2013 года
Не требуется
17.
Внесение предложений по строительству нового аэропорта в г.Капшагай
Информация в Правительство РК
МТК, акимат Алматинской области
II квартал 2013 года
Не требуется
18.
Рассмотрение возможности увеличения  авиасообщений и создания новых направлений
Информация в Правительство РК
МТК
2013 год
Не требуется
3. Меры по развитию горнолыжного спорта, горного,
экологического и других видов туризма
19.
Разработка Плана мероприятий по популяризации горнолыжного спорта и горного, экологического и других видов туризма с учетом Системного плана
Информация в Правительство РК
МИНТ, АДСФК, акиматы г.Алматы,  областей
IV квартал 2013 год
Не требуется
20.
Внесение предложений по проведению ежегодных спортивных и развлекательных мероприятий, (не менее 4-х), связанных с популяризацией горнолыжного спорта и горного туризма
Информация в МИНТ
Акимат г.Алматы, АДСФК
2013-2020 годы
Не требуется
21.
Внесение предложений по усовершенствованию квалификационных требований к подготовке инструкторов по горнолыжному спорту и горному туризму
Информация в Правительство РК
МИНТ, АДСФК
2013 год
Не требуется
22.
Проработка вопроса по организации и обеспечению подготовки  инструкторов по горнолыжному спорту и горному туризму
Информация в Правительство РК
МИНТ, Акиматы г. Алматы, Алматинской области
2013 год
Не требуется
23.
Проработка вопроса по включению горнолыжного спорта и горного туризма в образовательные программы физической подготовки высших учебных заведений Республики Казахстан
Информация в Правительство РК
МИНТ, МОН, АДСФК, Акиматы г.Алматы Алматинской области
2013 год
Не требуется
24.
Внесение предложений по разработке профессиональных стандартов по подготовке специалистов в сфере туризма и гостеприимства на базе организаций технического и профессионального образования
Информация в Правительство
МИНТ, МОН, МТСЗН
2013 год
Не требуется
25.
Внесение предложений по разработке и картированию горных туристских маршрутов.
Выделение в особую группу маршрутов повышенной опасности. Определение потребности в дополнительной инфраструктуре для туристских маршрутов (контрольный пункт выхода на связь группы туристов, указатели, беседки, стоянки и др.)
Информация в МИНТ
Акиматы г.Алматы и Алматинской области, МЧС
2013 год
Не требуется
26.
Внесение предложений  по оборудованию объектов ГЛК камерами внешнего и внутреннего видеонаблюдения и досмотровыми системами
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области, МВД
2013 год
Не требуется

4. ТШК аумағының экологиялық проблемаларын шешу жөніндегі шаралар
27.
ТШК құрылысының жобасын іске асырудың барлық кезеңінде экологиялық талаптардың сақталуына мемлекеттік экологиялық бақылау ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
28.
Экологиялық сараптамалар өткізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері, Қоршағанортамині
МЭС өткізудің экологиялық заңнамада белгіленген мерзімдерге сәйкес жобалар түскен сайын
талап етілмейді
29.
ТШК құрылысы бойынша қоғамдық тыңдауларды өткізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл тоқсан сайын
талап етілмейді
30.
Биоәртүрлілікті сақтау мақсатында Іле-Алатау МҰТП аумағында инженерлік-техникалық араласу және басқа да шаруашылық қызмет деңгейін барынша азайту жөніндегі шараларды әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, АШМ, ҚТКШІА
2013 жыл
талап етілмейді
31.
Алматы облысының және Алматы қаласының тау шаңғысы курорттарының базасында ерікті түрде апаттан құтқару жұмыстарын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
ТЖМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
2013 жыл
талап етілмейді
32.
ТШК аумағында жануарлардың көші-қон жолдарының бар болуы туралы ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
АШМ, Қоршағанортамині
2013 жыл
талап етілмейді
33.
ТШК аумағында тоғандар, көпірлер, су өткізу және су жинау құбырларын салу барысында балықтарды және басқа да су жануарларын қорғау жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
АШМ, Қоршағанортамині
2013 жыл
талап етілмейді
34.
ҚР аумағындағы ТШК құрылысы мен жұмыс істеуі, табысты әрі қауіпсіз дамуы, халықты және дүние-мүлікті апатты гидрометеорологиялық құбылыстардан сақтауды қамтамасыз ету мақсатында гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингтер жүргізу жөніндегі мәселені пысықтау
ҚР Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині
2013 жыл
талап етілмейді
35.
Іле-Алатау МҰТП-нің аумағында ТШК құрылысына бөлінген таулы алқаптар аумағындағы халықаралық және қазақстандық Қызыл кітапқа енген флора мен фаунаның сирек кездесетін түрлері мекендейтін орындардың мониторингін жүргізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
АШМ, Қоршағанортамині
2013 жыл
талап етілмейді
36.
ТШК аумағына автокөлік құралдарын кіргізуге шектеу қою шараларын әзірлеу жөнінде ұсыныс енгізу
ИЖТМ-не ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері, ІІМ, АШМ
2013 жылдың II тоқсаны
талап етілмейді
37.
Келу жолдары және тұрақ, оның ішінде арнайы көліктер орындарын жобалау жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері, ІІМ
2013 жыл
талап етілмейді
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖРБА – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
ҚТКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ҚР – Қазақстан Республикасы
МҰТП – мемлекеттік ұлттық табиғи парк
ТШК – тау шаңғысы курорты

4. Меры по решению экологических проблем территории ГЛК
27.
Внесение предложений по организации государственного экологического контроля соблюдения экологических требований на всех этапах реализации проектов строительства ГЛК
Информация  в Правительство РК
МООС, Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
28.
Внесение предложений по проведению экологической экспертизы
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области, МООС
По мере поступления проекта в соответствии с установленными экологическим законодательством сроками проведения ГЭЭ
Не требуется
29.
Проведение общественных слушаний по строительству ГЛК
Информация в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2013 год ежеквартально
Не требуется
30.
Внесение предложений по разработке мер по минимизации уровня инженерно-технического вмешательства и другой хозяйственной деятельности на территориях Иле-Алатауского ГНПП в целях сохранения биоразнообразия
Информация в Правительство РК
МИНТ, МСХ, АДСЖКХ
2013 год
Не требуется
31.
Внесение предложений по созданию добровольных аварийно-спасательных формирований на базе горнолыжных курортов Алматинской области и города Алматы
Информация в Правительство РК
МЧС, Акиматы г.Алматы и Алматинской области
2013 год
Не требуется
32.
Внесение предложений о наличии путей миграции животных на территории ГЛК
Информация в Правительство РК
МСХ, МООС
2013 год
Не требуется
33.
Внесение предложений по защите рыб и других водных животных при строительстве плотин, мостов, водопропускных труб и водозаборов на территории ГЛК
Информация в Правительство РК
МСХ, МООС
2013 год
Не требуется
34.
Проработка вопроса по ведению гидрометеорологического и экологического мониторинга для обеспечения населения и сохранения           имущества от стихийных гидрометеорологических явлений в целях успешного и безопасного развития,  строительства и функционирования ГЛК на территории РК
Информация в Правительство РК
МООС
2013 год
Не требуется
35.
Ведение мониторинга мест обитания редких видов флоры и фауны, занесенных в международную и казахстанскую Красную книгу, на территории горных массивов, отведенных под реализацию ГЛК на территории Иле-Алатауского ГНПП
Информация в Правительство РК
МСХ, МООС
2013 год
Не требуется
36.
Внесение предложений по разработке мер  ограничения въезда автотранспортных средств на территорию ГЛК
Информация в МИНТ
Акиматы г.Алматы и Алматинской области, МВД, МСХ
II квартал 2013 года
Не требуется
37.
Внесение предложений по проектированию подъездных путей и парковочных мест, в том числе специального транспорта
Информация  в Правительство РК
Акиматы г.Алматы и Алматинской области, МВД
2013 год
Не требуется
Расшифровка аббревиатур:
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЧС – Министерство чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АДСЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АУЗР – Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
РК – Республика Казахстан
ГНПП – государственный национальный природный парк
ГЛК – горнолыжный курорт