"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1775 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:
«1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
«Бюджеттік бағдарламалар кодтары» деген жол «005, 044, 051, 052, 056, 059, 060, 061, 062, 132, 133, 140, 030; 063» деген сандармен толықтырылсын;
нысаналы индикаторларда:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1775
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
строку «Коды бюджетных программ» дополнить цифрами «005, 044, 051, 052, 056, 059, 060, 061, 062, 132, 133, 140, 030, 063»;
в целевых индикаторах:

«2013 жыл», «2014 жыл» және «2015 жыл» деген бағандардағы:
«ЖІӨ ФКИ» деген 1-тармақтағы «106,5»; «107,1»; «107,4» деген сандар тиісінше «106,0»; «106,1»; «107,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шикізаттық емес сектордың ФКИ» деген 2-тармақтағы «107,3»; «107,5»; «106,4» деген сандар тиісінше «106,6»; «107,0»; «107,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сауда ФКИ» деген 18-тармақтағы «109,0»; «108,6»; «108,2» деген сандар тиісінше «113,0»; «112,2»; «112,5» деген сандармен ауыстырылсын;

в графах «2013 год», «2014 год» и «2015 год»:
в пункте 1 «ИФО ВВП» цифры «106,5»; «107,1»; «107,4» заменить цифрами «106,0»; «106,1»; «107,6» соответственно;
в пункте 2 «ИФО несырьевого сектора» цифры «107,3»; «107,5»; «106,4» заменить цифрами «106,6»; «107,0»; «107,6» соответственно;
в пункте 18 «ИФО торговли» цифры «109,0»; «108,6»; «108,2» заменить цифрами «113,0»; «112,2»; «112,5» соответственно;

«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік қызметтер санынан стандартталған және регламенттелген мемлекеттік қызметтерді қамту деңгейі» деген 1-тармақта:
«2013 жыл» деген баған «100» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
«
3. Мемлекеттің қатысуымен мемлекеттік кәсіпорындардың, АҚ (ЖШС) мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалауды қамту деңгейі
Қаржыминінің деректері
%
60
100
100
»;

в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления, на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
в целевых индикаторах:
в пункте 1. «Уровень охвата стандартизацией и регламентацией государственных услуг от количества выявленных государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам»:
графу «2013 год» дополнить цифрами «100»;
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
«
3. Уровень охвата оценкой эффективности
управления государственным имуществом
государственных предприятий, АО (ТОО) с
государственным участием
данные МФ
%
60
100
100
»;

«Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру» деген 1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалаумен қамту» деген 2-тармақта:
«2013 жыл», «2014 жыл», «2015 жыл» деген бағандарда «25» деген сандар тиісінше «24» деген сандармен ауыстырылсын;
«Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру» деген 1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мына:
«
1. Квазимемлекеттік секторды басқаруды талдау және бағалаумен қамту
Қаржыминінің мәліметтері
%
100
100
100
»
деген 1-тармақ алынып тасталсын;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1775 қаулысына
қосымша
7. Бюджеттік бағдарламалар
2013 – 2015 жылдарға арналып қалыптастырылған стратегиялық бағыттарға, мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін олардың тікелей және түпкілікті нәтижелер, сапа, тиімділік пен бюджет көрсеткіштері көрсетіле отырып, 37 бюджеттік бағдарлама айқындалды. Бюджеттік бағдарламалардың орындалуының түпкілікті көрсеткіштері айқындық, салыстырмалық, экономикалық орындылық, бақыланушылық және тексерілушілік қағидаттарына негізделіп қалыптастырылды.
Бюджеттік бағдарлама
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер»
100 «Экономика және сауда саясаты, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету»
102 «Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында зерттеулерді жүргізу, сараптамалық және консалтингтік қызметтер көрсету»
104 «Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық техникалық қамтамасыз ету»
Сипаттама
Уәкілетті органның еңбеқақы қорына төлеу, кеңсе тауарларымен, байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету, ақпараттық бағдарламаларды сүйемелдеу, негізгі құралдарды жөндеу және өкілдік шығыстар қарастырылған қызметін қамтамасыз ету; стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды мониторингілеу; «Экономикалық зерттеулер институті» АҚ-ны мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауға тарту; заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу; экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласындағы іс-шараларды талдамалық сүйемелдеу
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары

в задаче 1.1. «Повышение качества оказания государственных услуг»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 2 «Охват оценкой эффективности деятельности центральных государственных органов»:
в графах «2013 год», «2014 год», «2015 год» цифры «25» заменить цифрами «24» соответственно;
в задаче 1.3. «Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора»:
в показателях прямых результатов:
пункт 1:
«
1. Охват анализом и оценкой управления квазигосударственного сектора
данные МФ
%
100
100
100
»
исключить;
раздел «7. Бюджетные программы» изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1775
7. Бюджетные программы
Для достижения сформулированных стратегических направлений, целей и задач на 2013 - 2015 годы определены 37 бюджетных программ с указанием показателей прямого и конечного результатов, качества, эффективности и бюджета. Конечные показатели выполнения бюджетных программ сформулированы исходя из принципов четкости, сравнимости, экономической целесообразности, контролируемости и проверяемости.
Бюджетная
программа
001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики,
системы государственного планирования и управления»
100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
экономической и торговой политики, системы государственного планирования
и управления»
102 «Проведение исследований, оказание аналитических и консалтинговых
услуг в сфере экономики, торговли и государственного управления»
104 «Обеспечение функционирования информационных систем и
информационно-техническое обеспечение государственных органов»
Описание
Обеспечение деятельности уполномоченного органа, в которой предусмотрены
расходы на выплату фонда оплаты труда, обеспечение канцелярскими
товарами, услугами связи, на сопровождение информационных программ,
содержание и ремонт основных средств и на представительские расходы;
мониторинг стратегических и программных документов; привлечение АО
«Институт экономических исследований» к оценке эффективности деятельности
государственных органов; проведение научной экономической экспертизы
законопроектов; аналитическое сопровождение мероприятий в сфере
экономики, торговли и государственного управления
Вид
бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и
оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости
от способа
реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
Проекти-
руемый
2014 год
Проекти-
руемый
2015 год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(пл-
ан)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной
программы:

1 017 906
1 252 871
1 214 299
3 639 094
3 508 393
3 179 995
3 180 669
* 7% өсуді ескере отырып ЖІӨ ФКИ, сауда ФКИ
** есебі қоса берілген
*** 2012 жылы 92 900 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 39 (16 жергілікті мемлекеттік орган + 23 орталық мемлекеттік орган) = 2 382 м.т.; 2013 жылы 97 825 / 40 = 2 446 м.т.; 2014 жылы 104 676 / 40 = 2 617 м.т., 2015 жылы 112 003 / 40 = 2 800 м.т.
**** 2012 жылы 120 400 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 70 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т., 2013, 2014, 2015 жылдары 172 000 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 100 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т.
Бюджеттік бағдарлама
004 «Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу немесе түзету, сондай-ақ қажеттi сараптамалар жүргiзу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу»*
Сипаттама
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін дайындау, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
бөлінетін бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасында бекітілген жылдық шығыстарының сомасын бөлу
%
100
100
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ оларға қажетті сараптамалар жүргізуді, бюджет комиссиясы мақұлдаған концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыруды қамтамасыз ету
%
100
100
Сапа көрсеткіштері
Тізбеге бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобаларды енгізудің толықтығы, бюджеттік комиссия мақұлдаған инвестициялық және концессиялық ұсыныстар негізінде жүзеге асырылатын техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу
мақұлданған инвестициялық ұсыныстардың жалпы санының %
100
100
100
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға болжанатын шығындары
мың теңге

1 017 906
1 252 871
1 214 299
3 639 094
3 508 393
3 179 995
3 180 669
* ИФО ВВП, ИФО торговли с учетом 7 %-го роста
** расчет прилагается
*** в 2012 году 92 900 (объем бюджетных расходов) / 39 (16 местных гос. органов + 23 центральных гос. органа) = 2382 т.т.; в 2013 году 97 825 / 40 = 2 446 т.т.; в 2014 году 104 676 / 40 = 2 617 т.т.; в 2015 году 112003 / 40 = 2800 т.т.
**** в 2012 году 120 400 (объем бюджетных расходов) / 70 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2013, 2014, 2015 годах 172 000 (объем бюджетных расходов / 100 (количество законопроектов) = 1 720 т.т.
Бюджетная
программа
004 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых
экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и
концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных
проектов»*
Описание
Подготовка технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и
концессионных проектов, оказание консультативного сопровождения
концессионных проектов
Вид
бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и
оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости
от способа
реализации
распределяемая бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
Проек-
тируе-
мый
2014 год
Проек-
тируе-
мый
2015 год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Распределение годовой
утвержденной суммы
расходов между
администраторами бюджетных
программ
%
100
100
Показатели конечного
результата
Обеспечение финансирования
разработки или
корректировки, а также
проведения необходимых
экспертиз
технико-экономических
обоснований бюджетных
инвестиционных и
концессионных проектов,
консультативного
сопровождения
концессионных проектов,
одобренных бюджетной
комиссией
%
100
100
Показатели качества
Полнота включения в
Перечень бюджетных
инвестиционных и
концессионных проектов,
разработка или
корректировка, а также
проведение необходимых
экспертиз
технико-экономических
обоснований, которые
осуществляются на основе
инвестиционных и
концессионных предложений,
одобренных бюджетной
комиссией
% от
общего
кол-ва
одобрен-
ных
инвести-
ционных
предло-
жений
100
100
100
Показатели эффективности
Предполагаемые затраты на
разработку и экспертизу
технико-экономических
обоснований бюджетных
инвестиционных проектов
тыс.
тенге

44 496,8
50 665,5
68 660,4
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
921 692
1 469 300
1 579 189
*Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының 102 «Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында қолданбалы зерттеулер жүргізу бойынша қызметтер» кіші бағдарламасы шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
009 «Шетелдердегi сауда өкiлдiктерiнiң қызметiн қамтамасыз ету»*
Сипаттама
Қазақстандық тауарларды экспортқа шығару үшiн сауда өкiлдiктерiнiң қызметтерiн қамтамасыз ету
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіліктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл
(жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Қазақстан экономикасына инвестиция және осы заманғы технологияларды тарту бойынша конференцияларды ұйымдастыру және өткiзу
конференциялар саны
1
Қазақстан мен Ресей арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық мәселелерi бойынша халықаралық форумдарға, конференцияларға, дөңгелек үстелдерге қатысу
қатысу саны
6
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы кәсiпкерлерiнiң коммерциялық ұсыныстарымен жұмыс, келiсiмшарттарды жасасу кезiнде көмек көрсету.
Сауда-экономикалық ынтымақтастықты орнатудың әртүрлi мәселелерi, келiссөздер жүргiзу бойынша сыртқы сауда қызметiнiң қазақстандық және ресейлiк қатысушылары үшiн консультациялар өткiзу.
Ресей Федерациясының Сауда-өнеркәсiптiк палатасымен, ресейлiк нарықта қазақстандық тауарларды экспорттық жылжыту бойынша қауымдастықтармен және ритейлорлармен жұмыс
қарастырылған коммерциялық ұсыныстар мен өткiзiлген консультациялар саны

44 496,8
50 665,5
68 660,4
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
921692
1 469 300
1 579 189
* Данная бюджетная программа с 1 января 2012 года исполняется в рамках подпрограммы 102 «Проведение прикладных исследований в сфере экономики, торговли и государственного управления» программы 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления».
Бюджетная
программа
009 «Обеспечение деятельности торговых представительств за рубежом»*
Описание
Обеспечение деятельности торговых представительств для продвижения
казахстанских товаров на экспорт
Вид бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и
оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости
от способа
реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
Проек-
тируе-
мый
2014
год
Проек-
тируе-
мый
2015
год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(пл-
ан)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Организация и проведение
конференции по привлечению
инвестиций и современных
технологий в экономику
Казахстана
кол-во
конфе-
ренций
1
Участие в международных
форумах, конференциях,
круглых столах по вопросам
торгово-экономического
сотрудничества между
Казахстаном и России
кол-во
участия
6
Работа над коммерческими
предложениями
предпринимателей Республики
Казахстан и Российской
Федерации, оказание
содействия при заключении
контрактов.
Проведение консультаций для
казахстанских и российских
участников внешнеторговой
деятельности по различным
вопросам установления
торгово-экономического
сотрудничества, проведение
переговоров.
Работа с
Торгово-промышленной палатой
РФ, ассоциациями и
ритейлорами по
экспортопродвижению
казахстанских товаров на
российский рынок
кол-во
рассмот-
ренных
коммер-
ческих
предло-
жений и
проведе-
нных
консуль-
таций

9 750,0
(ЮНИСЕФ 300,0)
(ЮНПФА 2 100,0)
(РБ 7 350,0)
4 500,0
(ЮНИСЕФ 600,0)
(ЮНПФА 2 400,0)
(РБ 1 500,0)
5 025,0
(РБ 5 025,0)
4. Шығыс Қазақстан облысының ядролық сынақтардан зардап шеккен 17 ауданында жергілікті бастамаларды қаржыландырудың икемді тетігін пилотты түрде қолдану (ПРООН)
мың теңге
103 503,3
(ПРООН 14 632,3)
(РБ 88 871,1)
96 192,0
(РБ 96 192,0
113 546,0
(РБ 113 546,0)
112 641,9
(РБ 112 641,9)
115 725,0 (РБ 115 725,0)
5. Шығыс Қазақстан облысының 17 ауданының ауылдық округтарында жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастыру мен жүзеге асыруды жетілдіру (ПРООН)
мың теңге
2 048,2
(ПРООН 2 048,2)
7 758,4

9 750,0
(ЮНИСЕФ
300,0)
(ЮНФПА
2 100,0)
(РБ
7 350,0)
4 500,0
(ЮНИСЕФ
600,0)
(ЮНФПА
2400,0)
(РБ
1500,0)
5 025,0
(РБ
5025,0)
4. Пилотное применение
гибкого механизма
финансирования местных
инициатив в 17 районах
Восточно-Казахстанской
области, пострадавших от
ядерных испытаний (ПРООН)
тыс.
тенге
103 503,3 (ПРО-
ОН 14 632,3) (РБ
88871,1)
96192,0
(РБ 96192,0)
113546,0(РБ 113 546,0)
112 641,9 (РБ 112 641,9)
115 725,0 (РБ 115 725,0)
5. Совершенствование
организации и
функционирования местного
самоуправления в сельских
округах 17 районов
Восточно-Казахстанской
области (ПРООН)
тыс.
тенге
2048,2 (ПРО-
ОН
2 048,2)
7758,4 (ПРО-
ОН

(ПРООН 4 462,5)
(РБ 3 295,9)
20 812,5
(ПРООН 11 812,5)
(РБ 9 000,0)
35 962,5
(ПРООН 13 462,5)
(РБ 22 500,0)
28 462,0
(ПРООН 13 462,5)
(РБ 15 000,0)
6. Жасы 10-нан 20-ға дейінгілердің 50%-ның әлеуметтік және азаматтық шараларға белсенді және кеңірек қатысуға мүмкіндік жасау (ЮНИСЕФ)
мың теңге
30 750,0
(ЮНИСЕФ 2 250,0)
(РБ 28 500,0)
16 500,0
(ЮНИСЕФ 3 000,0)
(РБ 13 500,0)
6 000,0
(ЮНИСЕФ 3 000,0)
(РБ 3 000,0)
6 000,0
(ЮНИСЕФ 1 500,0)
(РБ 4 500,0)
5 250,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(РБ 4 500,0)

4 462,5) (РБ
3 295,9)
20 812,5
(ПРООН
11812,5)
(РБ
9 000,0)
35 962,5 (ПРООН 13462,5) (РБ 22 500,0)
28 462,0 (ПРООН 13462,5) (РБ 15 000,0)
6. Создание возможности
более широкого и значимого
социального и гражданского
участия для 50% молодых
людей в возрасте от 10 до
20 лет (ЮНИСЕФ)
тыс.
тенге
30 750,0 (ЮНИСЕФ 2 250,0) (РБ 28 500,0)
16 500,0 (ЮНИСЕФ 3 000,0) (РБ 13 500,0)
6 000,0 (ЮНИСЕФ 3 000,0) (РБ 3 000,0)
6 000,0 (ЮНИСЕФ 1500,0) (РБ 4 500,0)
5 250,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (РБ 4 500,0)

7. Халықтың төтенше жағдайларға қарсы дайындығын және апаттар қаупін азайту әлеуетін арттыру (ЮНИСЕФ)
мың теңге
21 450,0
(ЮНИСЕФ 6 150,0)
(РБ 15 300,0)
25 800,0
(ЮНИСЕФ 1 500,0)
(РБ 24 300,0)
18 450,0
(ЮНИСЕФ 2 400,0)
(РБ 16 050,0)
7 500,0
(РБ 7 500,0)
3 000,0
(РБ 3 000,0)
8. Шығыс Қазақстан облысы Семей, Курчатов, Өскемен қалалары мен ең көп зардап шеккен аудандарындағы дамуында ерекше мұқтаждықтары бар балалардың сапалы әлеуметтік кызметтерге және қолдау жүйелеріне қолжетімділігін қамтамасыз ету (ЮНИСЕФ)
мың теңге
24 450,0
(ЮНИСЕФ 3 750,0)
(РБ 20 700,0)
30 750,0
(ЮНИС
ЕФ 6 750,0)
(РБ 24 000,0)
23 250,0
(ЮНИСЕФ 5 250,0)
(РБ 18 000,0)
22 500,0
(ЮНИСЕФ 3 000,0)
(РБ 19 500,0)
22 580,0 (ЮНИСЕФ 6 150,0)
РБ 16 430,0)
9. Ана мен баланың денсаулығын қорғау кызметінің сапасы мен қолжетімділігін арттыру және репродуктивті денсаулық қызметтеріне жалпыға бірдей қолжетімділікті қамтамасыз ету (ЮНИСЕФ, ЮНПФА)
мың теңге
18 750,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(ЮНПФА
3 000,0)
(РБ 15 000,0)
33 150,0
(ЮНИС
ЕФ
4 500,0)
(ЮНПФА 4 500,0)
(РБ 24 150,0)
32 550,0
(ЮНИСЕФ 3 750,0)
(ЮНПФА 1 500,0)
(РБ 27 300,0)
33 170,7
(ЮНИСЕФ 2 700,0)
(ЮНФПА 4 500,0)
(РБ 25 970,7)
44 220,3 (ЮНИСЕФ 4 800,0) (ЮНФПА
3 900,0)
(РБ
35 520,3)
10. Жасөспірім мен жастарға жыныстық жетілу мен жыныстық рөлдердің құрылу үдерістеріне қатысты қауіптердің төну тәукелдеріне осалдығын азайту (ЮНИСЕФ, ЮНПФА, ПРООН)
мың теңге
17 250,0
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 16 500,0)
10 350,0
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 9 600,0)
22 500,0
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 21 750,0)
21 750,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 20 250,0)

7. Повышение потенциала
населения в снижении риска
бедствий и готовности к
чрезвычайным ситуациям
(ЮНИСЕФ)
тыс.
тенге
21 450,0 (ЮНИСЕФ 6 150,0) (РБ 15 300,0)
25 800,0 (ЮНИСЕФ 1 500,0) (РБ 24 300,0)
18 450,0 (ЮНИСЕФ 2400,0) (РБ 16 050,0)
7 500,0 (РБ 7 500,0)
3 000,0 (РБ 3 000,0)
8. Обеспечение доступа
детям с особыми
потребностями в развитии к
качественным социальным
услугам и системам
поддержки в Семее,
Курчатове,
Усть-Каменогорске и
наиболее пострадавших
районах
Восточно-Казахстанской
области (ЮНИСЕФ)
тыс.
тенге
24 450,0 (ЮНИСЕФ 3 750,0) (РБ  20 700,0)
30 750,0 (ЮНИСЕФ 6 750,0) (РБ 24 000,0)
23 250,0 (ЮНИСЕФ 5 250,0) (РБ 18 000,0)
22 500,0 (ЮНИСЕФ3 000,0) (РБ 19 500,0)
22 580,0 (ЮНИСЕФ 6 150,0) (РБ 16 430,0)
9. Повышение доступности и
совершенствование качества
услуг охраны здоровья
матери и ребенка и
обеспечение всеобщего
доступа к службам
репродуктивного здоровья
(ЮНИСЕФ, ЮНФПА)
тыс.
тенге
18 750,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (ЮНФПА 3000,0) (РБ 15 000,0)
33 150,0 (ЮНИСЕФ 4 500,0) (ЮНФПА 4 500,0) (РБ 24 150,0)
32 550,0 (ЮНИСЕФ 3 750,0) (ЮНФПА 1 500,0) (РБ 27 300,0)
33 170,7 (ЮНИСЕФ 2 700,0) (ЮНФПА 4 500,0) (РБ 25 970,7)
44 220,3 (ЮНИСЕФ 4 800,0) (ЮНФПА 3 900,0) (РБ 35 520,3)
10. Снижение уязвимости
подростков и молодежи к
рискам, обусловленным
процессами полового
созревания и становлением
гендерных ролей (ЮНИСЕФ,
ЮНФПА, ПРООН)
тыс.
тенге
17 250,0 (ЮНФПА 750,0) (РБ 16 500,0)
10 350,0 (ЮНФПА 750,0) (РБ 9 600,0)
22 500,0 (ЮНФПА 750,0) (РБ 21 750,0)
21 750,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (ЮНФПА 750,0) (РБ 20 250,0)

21 000,0 (РБ 21 000,0)
11. Қарт адамдарға үйде арнайы әлеуметтік кызметтер көрсетудің инновациялық жүйесін пилоттау, қарт адамдардың күндіз болуына арналған орталықтар, тұрақты баспаналары жоқ кісілерге арналған орталықтар желісін дамыту (ПРООН)
мың теңге
25 012,5
(РБ 25 012,5)
20 400,0
(ПРООН 5 400,0)
(РБ 15 000,0)
22 500,0
(РБ 22 500,0)
15 000,0 (РБ 15 000,0)
12. Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласындағы Оралмандардың бейімделу және әлеуметтік бірігу орталығында 22 000 оралманға бейімделу қызметін көрсету (ПРООН)
мың теңге
14 737,0
(ПРООН 14 737,0)
30 000,0
(РБ 30 000,0)
15 000,0
(РБ 15 000,0)
19 800,5
(ПРООН
4 800,5)
(РБ 15 000,0)
18 750,0
(ПРООН 3 750,0)
(РБ 15 000,0)
13. Шығыс Қазақстан облысының 17 ауданында шамамен 500 шағын және орта кәсіпорнында (3000 адамнан астам) ахуалдың өзгеруіне кәсіпкерлік дағдылары мен білімдерінің бейімделуін дамыту (ПРООН)
мың теңге
24 232,3
(ПРООН 18 832,3)
(РБ 5 400,0)
13 500,0
(ПРООН 13 500,0)
23 662,5
(РБ 23 662,5)
20 791,4
(РБ 20 791,4)

21 000,0 (РБ 21 000,0)
11. Пилотирование
инновационной системы
предоставления специальных
социальных услуг пожилым
людям на дому, развитие
сети центров дневного
пребывания пожилых людей,
центров социальной
адаптации для лиц, не
имеющих определенного места
жительства (ПРООН)
тыс.
тенге
25 012,5 (РБ 25 012,5)
20 400,0 (ПРООН 5 400,0) (РБ 15 000,0)
22 500,0 (РБ 22 500,0)
15 000,0 (РБ 15 000,0)
12. Предоставление свыше 22
000 репатриантам
(оралманам) адаптационных
услуг в Центре адаптации и
социальной интеграции
оралманов в г.Семей
Восточно-Казахстанской
области (ПРООН)
тыс.
тенге
14 737,0 (ПРООН 14 737,0)
30 000,0 (РБ 30 000,0)
15 000,0 (РБ 15 000,0)
19 800,5 (ПРООН 4 800,5) (РБ 15 000,0)
18 750,0 (ПРООН 3 750,0) (РБ 15 000,0)
13. Развитие навыков
предпринимательства и
знаний по адаптации к
изменению климата у около
500 малых и средних
предприятий (свыше 3000
человек) в 17 районах
Восточно-Казахстанской
области (ПРООН)
тыс.
тенге
24 232,3 (ПРООН 18 832,3) (РБ 5 400,0)
13 500,0 (ПРООН 13 500,0)
23 662,5 (РБ 23 662,5)
20 791,4 (РБ 20 791,4)

*Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау басқару жүйесін  қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының 103 «Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету» кіші бағдарламасының шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
018 «Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Бәсекеге қабiлеттiлiктiң Еуразиялық бағдарламасының Орталық Азия бастамасының бақылау комитетiне қатысуы»*
Сипаттама
Қазақстанның Бәсекеге қабілеттіліктің Еуразиялық бағдарламасын бақылау комитетіне кіруі үшін жарнаны төлеуі
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
мемлекеттің міндеттемелерін орындау
Іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
Ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. Бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобала натын 2014 жыл
Жобала натын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы Бәсекеге қабілеттіліктің Еуразиялық бағдарламасының бақылау комитетіне кіру бойынша келісімге қол қою
құжаттар пакеті
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Экономикалық ынтымақтастық ұйымының қызметінде Қазақстан Республикасының қатысуын ұлғайту
%
100
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың.теңге
169 100
*2012 жылғы 1 қаңтардан бастап аталған бағдарлама алып тасталды.
Бюджеттік бағдарлама
020 «Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету бойынша қызметтер»
Сипаттама
Шығыстар әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету үшін қарастырылған
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдық/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш.бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:

* Данная бюджетная программа с 1 января 2012 года будет исполняться в рамках подпрограммы 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг» программы 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления».
Бюджетная программа
018 «Участие Казахстана в Наблюдательном Комитете Центрально-азиатской инициативы Евразийской Программы Конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития»*
Описание
Оплата взноса для вступления Казахстана в наблюдательный комитет Евразийской Программы Конкурентоспособности
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
выполнение обязательств государства
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проек-
тируемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Подписание Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития по вступлению в наблюдательный комитет Евразийской Программы Конкурентоспособности
пакет доку
ментов
1
Показатели конечного результата
Расширение участия Республики Казахстан в деятельности Организации экономического сотрудничества
%
100
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
169 100
* С 1 января 2012 года данная программа исключена
Бюджетная программа
020 «Услуги по оказанию консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства»
Описание
Расходы предусматриваются на оказание консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
Проекти-
руемый
2014 год
Проекти-
руемый
2015 год
2009
год (от-
чет)
2010
год
(план)
2011
год
2012 год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
тыс. тенге

1. Үлгілік басшылықты дайындау
2. МЖӘ тетігі бойынша өңірлерде семинарлар мен консультациялар өткізу
3. Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау бойынша тәжірибелік көмек көрсету
мың теңге
15 500
30 765
19 235
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Өңірлерде МЖӘ тетіктерін енгізу мақсатында жергілікті атқарушы органдар үшін МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік басшылықты әзірлеу және ұсыну:
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік басшылық жобасын әзірлеу;
- облыстарға бару арқылы МЖӘ тетіктерін қолдануға талдау жүргізу және жергілікті атқарушы органдармен үлгілік басшылық жобасын талқылау;
- МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік басшылықты жергілікті атқарушы органдарға басып шығару және жіберу
дана
1
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестігінің жобаларын консультациялық сүйемелдеу бойынша қызмет көрсетудің бағдарлық саны
семинарлар саны
31
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестігінің тетігі бойынша жобаларды жасауда тәжірибелік көмек көрсету
ұсыныстар саны (өтінім)
5
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
МЖӘ тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша ЖАО-ды базалық біліммен қамтамасыз ету
үлгілік басшылықпен қамтамасыз етілген өңірлер саны
16
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша ЖАО-ды хабардар етуін қамтамасыз ету (тестілеуді жүргізу)
семинар қатысушыларының жалпы санының %
85
Сапа көрсеткіштері
Шарт шеңберінде міндеттемелерді орындау
%
100
100
Тиімділік көрсеткіші
мың теңге
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік басшылықты дайындауға;

1. Разработка типового руководства
15 500
2. проведение семинаров и консультаций в регионах по механизму ГЧП
30 765
3. оказание практической помощи регионам по подготовке проектов ГЧП для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-
коммунальном хозяйстве
19 235
Показатели прямого результата:
Разработка и предоставление типового руководства по подготовке ГЧП проектов для местных исполнительных органов с целью внедрения механизма ГЧП в регионах:
- подготовка проекта типового руководства по подготовке и реализации ГЧП проектов;
- проведение анализа применения механизмов ГЧП в регионах с выездом в области и обсуждение проекта типового руководства с местными исполнительным органами;
- издание, выпуск и рассылка местным исполнительным органам типового руководства по подготовке ГЧП проектов
шт.
1
Ориентировочное количество оказанных услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства
кол-
во
семи-
на-
ров
31
Оказание практической помощи при разработке проектов по механизму государственно-
частного партнерства
кол-
во пред-
ложений (зая-
вок)
5
Показатели конечного результата
Обеспечение МИО базовыми знаниями по вопросу реализации инвестиционных проектов через механизм ГЧП
кол-
во реги-
онов, обес-
пече-
нных
типо-
вым руко-
вод
ством
16
Обеспечение информированности МИО по вопросу реализации инвестиционных проектов через механизм государственно-частного партнерства (проведение тестирования)
% к общему коли-
честву участ-
ников
семи наров
85
Показатели качества
Исполнение обязательств в рамках договора
%
100
100
Показатели эффективности
Затраты на:
тыс.
тенге
- подготовку типового руководства по подготовке и реализации ГЧП проектов;

60,2
Сапа көрсеткіштері
Сараптау комиссиясы мен сараптау комиссиясының жұмыс органы тарапынан қорытындыларға ескертулердің болмауы
Тиімділік көрсеткіштері
1 орталық мемлекеттік органды, 1 өңірді бағалауға жұмсалған орташа шығындар
2173
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
86 900
*Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының 103 «Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету» кіші бағдарламасының шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
053 «Облыстық бюджеттерге моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
«2012-2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге облыстық бюджетте қарастырылған шығыстар
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешу үшін қаржылық қолдау көрсетуге облыстар әкімдіктеріне республикалық бюджеттен қаражаттар бөлу
мың теңге
6 000
000
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге жергілікті атқарушы органдардан алынған қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны
болжамды жобалар саны
27
«2012-2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізілетін моноқалалар саны
моноқалалар саны
27
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бөлінген лимиттер шегінде моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешу үшін қаржылық қолдау көрсету
%
100
Сапа көрсеткiштерi
«2012-2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдауға жүгінгендердің өтінімдерін уақтылы қарастыру
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге
6 000 000
Бюджеттік бағдарлама
117 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Банктер кредиттерi бойынша пайыздық ставканы субсидиялау, кредиттердi iшiнара кепiлдендiру, сервистiк қолдау көрсету, кадрлар даярлау және қайта даярлау, сондай-ақ жастар практикасы
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
трансферттерді мен бюджеттiк субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
(жеке) бюджеттiк бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:

60,2
Показатели качества
Отсутствие замечаний к заключениям со стороны экспертной комиссии и рабочего органа экспертной комиссии
Показатели эффективности Средние расходы на оценку 1 центрального государственного органа, 1 региона
2173
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
86 900
* Данная бюджетная программа с 1 января 2012 года исполняется в рамках подпрограммы 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг» программы 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления».
Бюджетная программа
053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на решение вопросов обустройства моногородов»
Описание
Расходы предусмотрены областным бюджетам на решение вопросов обустройства моногородов в рамках Программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый
2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы Выделение средств из республиканского бюджета акиматам областей на финансовую поддержку регионов для решения вопросов обустройства моногородов
тыс. тенге
6 000 000
Показатели прямого результата
Количество рассмотренных и одобренных заявок, полученных от местных исполнительных органов на решение вопросов обустройства моногородов
орие-
нти-
рово-
чное кол-
во прое-
ктов
27
Количество моногородов, в которых будут проведены мероприятия по обустройству в рамках «Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»
кол-
во моно-
горо-
дов
27
Показатели конечного результата
Оказание финансовой поддержки для решения вопросов обустройства моногородов в пределах выделенных лимитов
%
100
Показатели качества Своевременное рассмотрение заявок обратившихся за государственной поддержкой в рамках «Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»
%
100
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
6 000 000
Бюджетная программа
117 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
Описание
Субсидирование процентной ставки по кредитам банков, частичное гарантирование кредитов, оказание сервисной поддержки, подготовка и переподготовка кадров, а также молодежная практика
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
(индивидуальная) бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
Проек
тируемый 2014
год
Проектируемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010
год (план)
2011 год
2012 год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:

9 005 244
9 136 562
13 285 934
13 602 227
13 764 266
13 454 744
Бюджеттік бағдарлама
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Кейіннен жарғылық капиталды ұлғайта отырып «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту:
1. «ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка қайта жаңғырту» жобасын іске асыру үшін «КЕГОК» АҚ

9 005 244
9 136 562
13 285 934
13 602 227
13 764 266
13 454 744
Бюджетная программа
051 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала:
1. АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»

2. Бұрғылау және геофизикалық құрал-жабдықты сатып алу үшін «Қазгеология» АҚ
3. «Жезқазған – Бейнеу» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
4. «Арқалық – Шұбаркөл» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
5. Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін «Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана» газ құбырын салу үшін «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
6. «Балқаш ЖЭС салу» жобасын іске асыру үшін «Самұрық-Энерго» АҚ

2. АО «Казгеология» для приобретения бурового и геофизического оборудования
3. АО «НК «Қазақстан темір жолы» для строительства ЖД Жезказган - Бейнеу
4. АО «НК «Қазақстан темір жолы» для строительства ЖД Аркалык - Шубарколь
5. АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Карталы - Тобол – Кокшетау - Астана» для газификации центрального Казахстана, включая город Астану
6. АО «Самрук-Энерго» для реализации проекта «Строительство Балхашской ТЭС»

7. «Қорғас-Жетіген ТЖ салу» жобасын іске асыру үшін «Қазақстан темір жолы» АҚ
8. «Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ» газ құбырын салу жобасын іске асыру үшін «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту, оның ішінде:
мың теңге

7. АО «НК «Қазақстан темір жолы» для строительства ЖД Хоргос-Жетыген
8. АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Бейнеу-Бозой-Акбулак»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед.изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проек-
тируе-
мый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в том числе:
тыс. тенге

12 000 000
22 399 021
418 117
ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка қайта жаңғырту» жобасын іске асыру үшін «КЕГОК» АҚ
мың теңге
1 000 000
403 000
Бұрғылау және геофизикалық құрал-жабдықты сатып алу үшін «Қазгеология» АҚ
мың теңге
5 000 000
«Жезқазған – Бейнеу» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
«Арқалық – Шұбаркөл» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін «Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана» газ құбырын салу үшін «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
«Балқаш ЖЭС құрылысы» жобасын іске асыру үшін «Самұрық-Энерго» АҚ
мың теңге
418 117
«Қорғас-Жетіген» теміржолын салу үшін «Қазақстан темір жолы» АҚ
мың теңге
10 094 000
«Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ» газ құбырын салу үшін «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ-на
мың теңге
11 902 021
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен республиканың электроэнергетика саласындағы рентабелділігі төмен жобаларды тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және минералды-шикізат базасын толықтыру (жарғылық капиталдарын ұлғайту болжанатын еншілес кәсіпорындардың саны)
бірлік
5
3
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Астана қаласы қажеттілігін жоғарылату үшін трансформаторлы қуаттылығының өсімі
МВА (Мега вольт ампер)
330
330
Қатты пайдалы қазбаларға «Қазгеология» АҚ-ның іздеу-бағалау жұмыстары
км2
520
ҚР ауылдық елді мекендерін ішкі су қорларымен қамтамасыз ету үшін «Қазгеология» АҚ-ның іздеу-барлау жұмыстары
ауыл
249
«Жезқазған – Бейнеу» жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
988
«Арқалық – Шұбаркөл» жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
214
Орталық Қазақстанды газдандыру үшін газ құбырының ұзындығы
км
1 297
Қазақстанның оңтүстік өңірінің қажеттілігін ұлғайту үшін қуаттылық өсімі
МВА
1 320
Қорғас-Жетіген теміржол желісінің ұзындығы
км
293
Қазақстанның оңтүстік өңірін газдандыру үшін газ құбырының ұзындығы
км
1 475
Сапа көрсеткіштері
Энергетикалық кешенді дамыту бойынша Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне жүктелген функциялардың уақытылы орындалуы
%
100
100
Жүктерді Қазақстанның Орталық өңірінен және Достық станциясынан Қазақстанның Батыс өңіріне және одан әрі тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Еуропаға тікелей шығаруды құру
км
1200
Солтүстік бағыттағы тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Шұбаркөл көмір кен орнына және оған іргелес кен орындарына көліктік қызмет көрсету
км
537
Қазақстанның Орталық өңірлеріне газ тасымалдау
газдың млрд. ш.м/
жыл
5,5
Республиканың минералды-шикізат базасын толықтыру бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасының уақытылы орындалуы
%

12 000 000
22 399 021
418 117
АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»
тыс. тенге
1 000 000
403 000
АО «Казгеология» для приобретения бурового и геофизического оборудования
тыс. тенге
5 000 000
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Жезказган - Бейнеу
тыс. тенге
2 000 000
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Аркалык - Шубарколь
тыс. тенге
2 000 000
АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Карталы - Тобол - Кокшетау - Астана» для газификации центрального Казахстана, включая город Астану
тыс. тенге
2 000 000
АО «Самрук-Энерго» для реализации проекта «Строительство Балхашской ТЭС»
тыс. тенге
418 117
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Хоргос-Жетыген
тыс. тенге
10 094 000
АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Бейнеу-Бозой-Акбулак»
тыс. тенге
11 902 021
Показатели прямого результата
Обеспечение эффективной реализации низкорентабельных проектов в электроэнергетической отрасли и восполнение минерально-сырьевой базы республики путем капитализации дочерних компаний АО «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (Кол-во дочерних предприятий, у которых предполагается увеличение уставного капитала)
ед.
5
3
1
Показатели конечного результата
Прирост трансформаторной мощности для увеличения потребности г. Астана
МВА (Мега-
вольт-
ампер)
330
330
Поисково-оценочные работы АО «Казгеология» на твердые полезные ископаемые
км2
520
Поисково-разведочные работы АО «Казгеология» для обеспечения запасами подземных вод сельских населенных пунктов РК
села
249
Протяженность новой железнодорожной линии Жезказган-Бейнеу
км
988
Протяженность новой железнодорожной линии Аркалык-Шубарколь
км
214
Протяженность газопровода для газификации центрального Казахстана
км
1 297
Прирост мощности для увеличения потребности южного региона Казахстана
МВт
1 320
Протяженность железной дороги Хоргос-Жетыген
км
293
Протяженность газопровода для газификации южного региона Казахстана
км
1 475
Показатели качества Своевременное выполнение функций возложенных на Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан по развитию энергетического комплекса
%
100
100
Создание прямого выхода грузов с Центрального региона Казахстана и станции Достык на Западный регион Казахстана и далее в Европу с сокращением расстояния перевозок
км
1200
Транспортное обслуживание Шубаркольского угольного месторождения и примыкающих к нему рудных месторождений с сокращением расстояния перевозок в северном направлении
км
537
Поставки газа в центральные регионы Казахстана
млрд. куб.м газа/ год
5,5
Своевременное исполнение поручения Президента Республики Казахстан по восполнению минерально-сырьевой базы республики
%

1 031 391
Тікелей нәтиже көрсеткiштерi
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысына қатысушы елдер саны
елдер саны
67
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысына қатысушылар саны
адам
3 500
Азиялық даму банкіне мүше-елдерінен басқарушылардың, ірі банктер мен қаржы ұйымдары басшыларының, сондай-ақ мемлекеттік, үкіметтік емес өзге де ұйымдары мамандарының қатысуы
адам
500
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысы алдында, барысында және қорытындысы бойынша жарық көрген БАҚ материалдарын талдау
БАҚ материалдарының саны
500
Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi

1 031 391
Показатели прямого результата
Количество стран, участвующих в ежегодном заседании совета управляющих Азиатского банка развития
кол-во стран
67
Количество участников ежегодного заседания совета управляющих Азиатского банка развития
чел.
3 500
Участие управляющих от стран-членов Азиатского банка развития, руководителей крупных банков и финансовых организаций, а также ведущих специалистов государственных, неправительственных и иных организаций
чел.
500
Анализ материалов СМИ, опубликованных в преддверии, в период и по итогам ежегодного заседания совета управляющих Азиатского банка развития
коли-
чество мате-
риалов СМИ
500
Показатели конечного результата

1 753 724
1 908 813
2 083 846
Бюджеттiк бағдарлама
061 «Мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға берілетін бюджеттiк кредиттер»
Сипаттама
Бюджеттiк бағдарламада ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына тұрғын үй сатып алуға айлық есептiк көрсеткiштен бiр мың бес жүз еседен аспайтын сомада жылына 0,01% мөлшерiндегi сыйақы ставкасы бойынша он бес жылға одан әрi кредит беру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға жылына 0,01%-бен бюджеттiк кредиттер беру көзделедi
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
бюджеттiк кредиттерді беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бiрлiгi
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына тұрғын үй сатып алуға айлық есептiк көрсеткiштен бiр мың бес жүз еседен аспайтын сомада жылына 0,01% мөлшерiндегi сыйақы ставкасы бойынша он бес жылға одан әрi кредит беру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға жылына 0,01%-бен бюджеттiк кредиттер беру
мың теңге
6 732 725
6 732 725
6 732 725
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарын тұрғын үй сатып алуға бюджеттiк кредит ұсыну жолымен ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға тарту
адам
2 593
2 593
2 593
Түпкiлікті нәтиже көрсеткiштерi
Тұрғын үй сатып алуға бюджеттiк кредит алған әлеуметтiк сала және ветеринария мамандарының осы мамандарға қажеттiлiкке үлес салмағы
%
46

1 753 724
1 908 813
2 083 846
Бюджетная программа
061 «Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов»
Описание
Бюджетной программой предусматривается предоставление бюджетных кредитов местным исполнительным органам под 0,01 % годовых для последующего кредитования специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты на приобретение жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратный размер месячного расчетного показателя, сроком на пятнадцать лет по ставке вознаграждения в размере 0,01 % годовых
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление бюджетных кредитов
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый
2014 год
Проекти-
руемый
2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
Предоставление бюджетных кредитов местным исполнительным органам под 0,01 % годовых для последующего кредитования специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты на приобретение жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратный размер месячного расчетного показателя, сроком на пятнадцать лет по ставке вознаграждения в размере 0,01 % годовых
тыс. тенге
6 732 725
6 732 725
6 732 725
Показатели прямого результата
Привлечение специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии для работы и проживания в сельские населенные пункты путем предоставления бюджетного кредита на приобретение жилья
чел.
2 593
2 593
2 593
Показатели конечного результата
Удельный вес специалистов социальной сферы и ветеринарии, получивших бюджетный кредит на получения жилья, к потребности в данных специалистах
%
46