"Қазақстан Республикасына шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны белгiлеу қағидаларын және Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң қағидалары мен шарттарын бекiту және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 44 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 25.01.2017 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасына шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны белгiлеу қағидаларын және Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң қағидалары мен шарттарын бекiту және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 23, 323-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң қағидалары мен шарттарында:
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған рұқсатты алу үшiн жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде шетелдiк жұмыс күшiнiң еңбек қызметiн жүзеге асыру орны бойынша уәкiлеттi органға осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес құжаттарды қоса отырып, осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес өтiнiш бередi.
11. Осы Қағидалардың 10, 16, 30, 34, 36, 41 және 45-тармақтарында көзделген құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда уәкiлеттi орган олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден, мерзімін ұзартудан бас тартады және берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды жұмыс берушiге қайтарады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 "Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 44. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2017 года № 15 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.01.2017 № 15 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 "Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 23, ст. 323) следующие изменения и дополнения:
в Правилах и условиях выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденных указанным постановлением:
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодатель либо уполномоченное им лицо через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет в уполномоченный орган по месту осуществления трудовой деятельности иностранной рабочей силы заявление, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с приложением документов согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
11. В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктами 10, 16, 30, 34, 36, 41 и 45 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче, продлении срока разрешения и возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.";

25, 26, 27 және 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Уәкiлеттi орган шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру не беруден бас тарту, ұзартудан бас тарту туралы қабылданған шешiм жөнiнде жұмыс берушiге оны қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы немесе жазбаша хабарлайды.
26. Шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беруден бас тарту не ұзартудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда уәкiлеттi орган осы Қағидалардың 38-тармағына сәйкес оның негiздерiн көрсетедi.
27. Жұмыс берушi шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру туралы хабарламаны алғаннан кейiн уәкiлеттi органға жиырма жұмыс күнi iшiнде рұқсаттың қолданылуы тоқтатылғаннан кейiн шетелдiк жұмыс күшiнiң Қазақстан Республикасынан кетуiне кепiлдiк беретiн құжаттарды (банк пен жұмыс берушi арасындағы шарттың, жұмыс берушiнiң банк шотына кепiлдiк жарнаның енгiзiлгенiн растайтын құжаттың) "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде ұсынады.
28. Уәкiлеттi орган осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетiлген құжаттардың көшiрмесiн алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде жұмыс берушiге рұқсат береді.
Жұмыс берушi үш жұмыс күнi өткен соң рұқсат алуға келмеген жағдайда, уәкiлеттi орган пошталық жөнелтiлiмдi алу туралы хабарламаны ала отырып, рұқсатты жұмыс берушiнiң тiркелген мекенжайы бойынша пошта арқылы жiбередi.";
36-тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"36. Шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған рұқсаттың мерзiмiн ұзарту үшiн рұқсаттың қолданылу мерзiмiнiң аяқталуына дейін кемiнде жиырма жұмыс күнiнен кешіктірмей "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде уәкiлеттi органға мынадай құжаттар жiберiледi:";
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) сканермен көшiрiлген рұқсаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесi.";
мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
"37-1. Уәкiлеттi орган шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған рұқсаттың мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы жұмыс берушiге рұқсатты не рұқсаттың мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қағаз түрінде жібереді.
Жұмыс берушi рұқсатты ұзарту туралы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күнi өткен соң рұқсат алуға келмеген жағдайда, уәкiлеттi орган пошталық жөнелтiлiмдi алу туралы хабарламаны ала отырып, рұқсатты жұмыс берушiнiң тiркелген мекенжайы бойынша пошта арқылы жiбередi.";
38-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 25, 26, 27 и 28 изложить в следующей редакции:
"25. Уполномоченный орган через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении о выдаче либо отказе в выдаче, продлении либо отказе в продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в течение трех рабочих дней с даты его принятия.
26. В случае принятия решения об отказе в выдаче либо отказе в продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы уполномоченный орган указывает его основания в соответствии с пунктом 38 настоящих Правил.
27. Работодатель после получения уведомления о выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет уполномоченному органу в течение двадцати рабочих дней документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя).
28. Уполномоченный орган через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде выдает разрешение работодателю в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил.
В случае неявки работодателя по истечении трех рабочих дней за получением разрешения, уполномоченный орган направляет разрешение по адресу регистрации работодателя по почте с получением уведомления о получении почтового отправления.";
в пункте 36:
абзац первый изложить в новой редакции:
"36. Для продления срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде направляются в уполномоченный орган не позднее, чем за двадцать рабочих дней до окончания срока действия разрешения, следующие документы:";
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) нотариально заверенная копия разрешения в сканированном виде.";
дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. Уполномоченный орган направляет работодателю разрешение через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо уведомление о продлении разрешения в бумажном виде в течение трех рабочих дней с даты принятия решения о продлении срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы.
В случае неявки работодателя за получением разрешения по истечении трех рабочих дней со дня получения письменного уведомления о продлении разрешения, уполномоченный орган направляет разрешение по адресу регистрации работодателя по почте с получением уведомления о получении почтового отправления.";
в пункте 38:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:

"1) бөлiнген квота мөлшерiнен асқан;
2) жұмыс берушi осы Қағидалардың 8-тармағында белгiленген шарттарды сақтамаған жағдайда;";
4) тармақшадағы "орындалмаған жағдайларда берілмейді және ұзартылмайды." деген сөздер "орындалмаған жағдайларда;" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) шетелдiк жұмыс күшiнiң бiлiм деңгейi (кәсiптiк даярлығы) мен практикалық жұмыс тәжiрибесi (стажы) Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығы мен Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшiлердiң бiлiктiлiк анықтамалығына сәйкес жұмысшылардың кәсiптерi мен басшылардың, мамандар мен қызметшiлердiң лауазымдарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда берiлмейдi және ұзартылмайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Корпоративтiк ауыстыру шеңберiнде шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған рұқсатты алу үшiн пайдасына жұмыстар орындалатын, қызметтер көрсетiлетiн заңды тұлғаның өкiлi осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес құжаттарды қоса отырып, "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде уәкiлеттi органға өтiнiш береді.";
мынадай мазмұндағы 44-1-тармақпен толықтырылсын:
"44-1. Уәкiлеттi орган, жұмыс берушi корпоративтiк ауыстыру шеңберiнде шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру туралы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күнi ішінде, жұмыс берушiге "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде рұқсатты береді (жібереді).
Жұмыс берушi корпоративтiк ауыстыру шеңберiнде рұқсатты беру туралы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күнi өткен соң рұқсатты алуға келмеген жағдайда, уәкiлеттi орган пошталық жөнелтiлiмдi алу туралы хабарламаны ала отырып, рұқсатты жұмыс берушiнiң тiркелген мекенжайы бойынша пошта арқылы жiбередi.";
көрсетiлген Қағидалардың 7, 9-қосымшалары осы қаулыға 1,2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетiлген Қағидалардың 11-қосымшасында:
3, 4, 5 және 6-тармақтар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 25 қаңтардағы
№ 44 қаулысына
1-қосымша
Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат берудің
қағидалары мен шарттарына
7-қосымша
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты алу үшін ұсынылатын құжаттар
1. Өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі келген ерекше шарттарының (олар болған жағдайда) орындалуы туралы ақпарат.

"1) превышения размера распределенной квоты;
2) несоблюдения работодателем условий, установленных пунктом 8 настоящих Правил;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) несоответствия уровня образования (профессиональной подготовки) и опыта (стажа) практической работы иностранной рабочей силы квалификационным требованиям, предъявляемым к профессиям рабочих и должностям руководителей, специалистов и служащих, в соответствии с Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих и Квалификационным справочником руководителей, специалистов и других служащих.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках корпоративного перевода представитель юридического лица, в пользу которого выполняются работы, оказываются услуги, через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде подает в уполномоченный орган заявление с приложением документов согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 44-1 следующего содержания:
"44-1. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты получения работодателем уведомления о выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках корпоративного перевода через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде выдает (направляет) разрешение работодателю.
В случае неявки работодателя за получением разрешения по истечении трех рабочих дней со дня получения письменного уведомления о выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках корпоративного перевода, уполномоченный орган направляет разрешение по адресу регистрации работодателя по почте с получением уведомления о получении почтового отправления.";
приложения 7, 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению;
в приложении 11 к указанным Правилам:
пункты 3, 4, 5 и 6 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 44
Приложение 7
к Правилам и условиям выдачи
разрешений иностранному
работнику на трудоустройство
и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы
Документы, представляемые для получения разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы
1. Информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии).

2. Тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген орган, тұрақты тұратын елі, шыққан елі, білімі, орталық атқарушы орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атаулары көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер.
3. Тартылатын шетелдік қызметкерлердің біліктілігін растайтын құжаттар:
1) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған, сканермен көшiрiлген аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмелері);
2) оның бұрын істеген жұмыс берушісінің ресми бланкісінде жазылған қызметкердің еңбек қызметі туралы жазбаша растауы қоса берілген қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс стажы жөнінде біліктілік талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттардың сканермен көшiрiлген түрі.
4. Шетелдік жұмыс беруші мен тартылатын шетелдік қызметкер арасында жасалған еңбек шартының (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) сканермен көшiрiлген нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес тартылса).
5. Жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге арналған келісімшарттың сканермен көшiрiлген (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес тартылса).
6. Кадрлардағы қазақстандық қамту туралы ақпарат.
7. Жұмыс берушінің басқа әкімшілік-аумақтық бірліктер аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған шартының, келісімшартының (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) сканермен көшiрiлген нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы Қағидалардың 30-тармағына сәйкес тартылса).

2. Сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемым в Республике Казахстан Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемым центральным исполнительным органом.
3. Документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
1) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
2) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан.
4. Нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) трудового договора, заключенного между иностранным работодателем и привлекаемым иностранным работником (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 14 настоящих Правил) в сканированном виде.
5. Нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) контракта на выполнение работ, оказание услуг в сканированном виде (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 14 настоящих Правил).
6. Информация о казахстанском содержании в кадрах.
7. Нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц в сканированном виде (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 30 настоящих Правил).

8. Белгіленген нысаны бойынша рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу.
Мыналарды:
1) осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген жағдайларда осы қосымшаның 1-тармағында көзделген;
2) маусымдық шетелдік қызметкерлер тартылған жағдайда осы қосымшаның 1, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-тармақтарында көзделген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 25 қаңтардағы
№ 44 қаулысына
2-қосымша
Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат берудің
қағидалары мен шарттарына
9-қосымша
Корпоративтік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға арналған рұқсатты алу үшін ұсынылатын құжаттар
1. Ауыстырылатын қызметкерлердің кәсіптерін немесе мамандықтарын, паспортта немесе жеке куәлікте көрсетілген деректерге сәйкес тегін, атын, әкесінің атын, ауыстыру мерзімін көрсете отырып, шетелдік заңды тұлғаның корпоративтік ауыстыру туралы хатының және (немесе) келісімінің сканермен көшiрiлген нотариалды куәландырылған аудармасы (мемлекеттік және орыс тілдерінде).
2. Өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі келген ерекше шарттарының (олар болған жағдайда) орындалуы туралы ақпарат.
3. Тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні мен жылы, азаматтығы, төлқұжатының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген орган, тұрақты тұратын елі, шыққан елі, білімі, орталық атқарушы орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атаулары көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер.
4. Тартылатын шетелдік қызметкерлердің біліктілігін растайтын құжаттар:
1) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған сканермен көшiрiлген аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмелері);
2) оның бұрын істеген жұмыс берушісінің ресми бланкісінде жазылған қызметкердің еңбек қызметі туралы жазбаша растауы қоса берілген қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс стажы жөнінде біліктілік талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттардың сканермен көшiрiлген түрі.

8. Согласование особых условий выдачи разрешения по установленной форме.
Не требуется представления документов, предусмотренных:
1) пунктом 1 настоящего приложения, в случаях, предусмотренных пунктом 18 настоящих Правил;
2) пунктами 1, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 настоящего приложения, в случае привлечения сезонных иностранных работников.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 44
Приложение 9
к Правилам и условиям выдачи
разрешений иностранному
работнику на трудоустройство
и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы
Документы, представляемые для получения разрешения
на привлечение иностранной рабочей силы в рамках корпоративного
перевода
1. Нотариально заверенный перевод (на государственном и русском языках) письма и (или) соглашения иностранного юридического лица о корпоративном переводе с указанием сроков перевода, профессий или специальностей, фамилии, имени, отчества переводимых работников в соответствии с данными, указанными в паспорте или удостоверении личности в сканированном виде.
2. Информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии).
3. Сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемым в Республике Казахстан Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемым центральным исполнительным органом.
4. Документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
1) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
2) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан.

5. Кадрлардағы қазақстандық қамту туралы ақпарат.
6. Белгіленген нысаны бойынша рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу.
Осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген жағдайларда осы қосымшаның 2-тармағында көзделген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.

5. Информацию о казахстанском содержании в кадрах.
6. Согласование особых условий выдачи разрешения по установленной форме.
Не требуется представления документов, предусмотренных пунктом 2 настоящего приложения, в случаях, предусмотренных пунктом 18 настоящих Правил.