Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 158 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Бiлiктiлiк санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Бiлiктiлiк санатын бере отырып маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 20 ақпандағы
№ 158 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Бiлiктiлiк санатын бермей, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бермей, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумақтық департаменттері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 10 сентября 2012 года № 1173 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2013 года № 158. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности»:
стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2013 года № 158
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги «Выдача сертификата
специалиста без присвоения квалификационной категории» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан областей, городов Астаны и Алматы (далее – уполномоченный орган), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 176-бабына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына (бұдан әрі – «Ақпараттандыру туралы» Заң), «Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға арналған біліктілік емтиханын өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 661 бұйрығына, «Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның үй-жайларында стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша біліктілік санатын бермей, маман сертификатын (бұдан әрі – сертификат) беру не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді бас тарту болып табылады.
Тұтынушы уәкілетті органға сертификатты қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, сертификат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және уәкілетті орган басшысының қолы қойылады.
Сертификат уәкілетті органның басшысы оны беру туралы шешім шығарған күнiнен бастап Қазақстан Республикасының аумағында бес жыл бойы қолданылады.
6. Мемлекеттік қызмет медициналық білімі бар сертификат алуға үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік он бес күнді құрайды;
құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) порталға жүгінген кезде:
тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік он бес күнді құрайды.
Егер уәкілетті орган осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға сертификатты бермеген не сертификатты беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оны беру мерзімі аяқталған күннен бастап сертификат берілді деп саналады.

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 176 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (далее – Закон «Об информатизации»), приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 661 «Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов для специалистов в области здравоохранения», приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 «Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченного органа на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории (далее – сертификат) по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный отказ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения потребителя в уполномоченный орган за получением сертификата на бумажном носителе, сертификат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем уполномоченного органа.
Сертификат действует на территории Республики Казахстан в течение пяти лет со дня вынесения решения о его выдаче руководителем уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим медицинское образование, претендующим на получение сертификата (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган:
с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, составляет пятнадцать календарных дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
2) при обращении на портал:
с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, составляет пятнадцать календарных дней.
В случаях, если уполномоченным органом в установленный настоящим стандартом срок потребителю не выдан сертификат либо не предоставлен мотивированный отказ в выдаче сертификата, то с даты истечения срока его выдачи сертификат считается выданным.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын орын:
1) құжаттарды толтыруға арналған орын уәкілетті орган ғимаратында қажетті құжаттардың тізбесі және өтініштерді толтыру үлгісі бар тағанмен жарақталған;
2) тестілеу өткізуге арналған орын осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның ғимаратында орналасқан.
Үй-жайлар компьютерлермен жарақталған.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген;
3) порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
Тұтынушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдік ету құқығына уәкілеттілігін куәландыратын құжат ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Порталда:
1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысаны www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде ілінеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрату толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұратуды жіберу тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұрату автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдап алынған қызмет түріне сәйкес адресатқа жіберіледі.
Уәкілетті органның қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушының құжаттарын осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін зерделейді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда уәкілетті органның қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжаттарды одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттар қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні өткеннен кейін уәкілетті орган құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер тұтынушы құжаттарды толық көлемде тапсырған жағдайда, ол тестілеуге жіберіледі.
Уәкілетті орган тестілеуді өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып, тестілеуден өтетін тұтынушылардың тізімін қалыптастырады және іледі.
Тұтынушы портал арқылы жүгінген кезде тестілеуді өткізу орны мен күні туралы ақпарат оның «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Тестілеу денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеу нәтижелері теріс болған жағдайда тұтынушыға сертификат берілмейді.
Тестілеуден оң нәтижемен өткен кезде уәкілетті орган басшысының қолы және мөрі қойылған сертификат беріледі.
Сертификат бес жыл мерзімге беріледі.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
2) на портале - круглосуточно.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцом заполнения заявления в здании уполномоченного органа;
2) место для проведения тестирования располагается в здании уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Помещения оснащены компьютерами.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
3) На портале - в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
в уполномоченный орган:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя;
3) сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
В случае обращения представителя потребителя - представляются документ, удостоверяющий личность представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на право представительства.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного должностного лица.
На портале:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
12. Форма заявления для получения государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения уполномоченного органа.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
Сотрудник уполномоченного органа проверяет полноту представленных документов, изучает документы потребителя на соответствие перечню, указанному в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник уполномоченного органа в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены потребителем в полном объеме, он допускается к тестированию.
Уполномоченным органом формируются и вывешиваются списки потребителей на тестирование с указанием места, даты и времени проведения тестирования.
При обращении потребителя через портал информация о месте и дате проведения тестирования направляется в его «личный кабинет».
Тестирование проводится в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае отрицательного результата тестирования потребителю сертификат не выдается.
При положительном прохождении тестирования потребителю выдается сертификат за подписью руководителя и печатью уполномоченного органа.
Сертификат выдается сроком на пять лет.

14. Құжаттар уәкілетті органның кеңсесі арқылы қабылданған жағдайда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрату салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алуға өтініштің қабылданғаны туралы және мемлекеттік қызмет нәтижесінің күні мен уақыты көрсетілген хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының өзі не өкілінің келуі) беріледі;
2) порталға жүгінген кезде – тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Тестілеудің теріс нәтижесін алу, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз болып табылады.
Порталда уәкілетті органның мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың себебін көрсете отырып, дәлелді жауабын тұтынушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпарат ұсыну;
4) сыпайылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» саll-орталығы (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша немесе Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетіне (бұдан әрі – Комитет) беріледі.

14. При приеме документов через канцелярию уполномоченного органа выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
При обращении через портал, потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - нарочно (личное посещение потребителя либо представителя) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении на портал - в «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются получение отрицательного результата тестирования, а также основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
На портале мотивированный ответ уполномоченного органа с указанием причины отказа в предоставлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудника уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра «электронного правительства» (1414).
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, или в Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом министерств, 5 подъезд.

22. Тұтынушыға дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, тұтынушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері Комитеттің немесе уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
Шағымды беру кезінде уәкілетті органның атауы, әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері тұтынушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін, тұтынушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты алу үшін тұтынушы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органға жүгінеді.
«Біліктілік санатын бермей, маман
сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

22. В случае некорректного обслуживания потребителя, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярии Комитета или уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес потребителя. Жалоба подписывается потребителем.
При подаче жалобы указываются наименование уполномоченного органа, должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются потребителю в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете и его уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на портал после отправки электронного обращения потребителю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. За дополнительной информацией по получению государственной услуги потребитель обращается в уполномоченный орган по адресам, указанным согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
и его территориальных департаментов
№ п/п
Наименование Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по городу Астане»

Астана қаласы, Иманов к-сі, 19 «Алматы» бизнес-орталығы, 11-қабат
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 78-74-65
8(7172) 78-75-09
3
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 63
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7272) 73-12-92
8(7272) 73-16-84
4
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков к-сі, 98
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
5
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Селиверстов к-сі, 9Б (Тілеу батыр)
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7132) 50-15-28
8(7132) 50-15-61
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров к-сі, 149
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7282) 24-43-59
8(7282) 21-02-23
7
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Байтұрсынов к-сі, 53
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7122) 27-31-94
8(7122) 27-31-94
8
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7112) 51-04-75
8(7112) 51-21-11
9
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Қазыбек би к-сі, 142 а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7262) 50-07-93 45-99-60
8(7262) 50-07-92
10
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлер даңғылы, 78
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7212) 79-29-86
8(7212) 33-42-48
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев к-сі, 13
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7242) 23-45-34
8(7242) 23-48-97
12
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов к-сі, 195
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7142) 54-36-26
8(7142) 54-98-90
13
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8 (7292) 42-09-47
8(7292) 42-09-47
14
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Д. Қонаев к-сі, 27
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін

Город Астана, ул. Иманова, 19 Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до14-30 в рабочие дни
8(7172) 78-74-65
8(7172) 78-75-09
3
ГУ «Департамент Комитета по городу Алматы»
Город Алматы, пр. Абылай хана, 63
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7272) 73-12-92
8(7272) 73-16-84
4
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
Город Кокшетау, ул. Ауельбекова, 98
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
5
ГУ «Департамент Комитета по Актюбинской области»
Город Актобе, ул. Селиверстова, 9Б (Тілеу батыр)
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 50-15-28
8(7132) 50-15-61
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
Город Талдыкорган, ул. Жансугурова, 149
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282) 24-43-59
8(7282) 21-02-23
7
ГУ «Департамент Комитета по Атырауской области»
Город Атырау, ул. Байтурсынова, 53
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122) 27-31-94
8(7122) 27-31-94
8
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
Город Уральск, пр. Достык-Дружба, 215
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112) 51-04-75
8(7112) 51-21-11
9
ГУ «Департамент Комитета по Жамбылской области»
Город Тараз, ул. Казыбек би, 142 а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262) 50-07-93
45-99-60
8(7262) 50-07-92
10
ГУ «Департамент Комитета по Карагандинской области»
Город Караганда, проспект Шахтеров, 78
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212) 79-29-86
8(7212) 33-42-48
11
ГУ «Департамент Комитета по Кызылординской области»
Город Кызылорда, ул. Муратбаева, 13
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242) 23-45-34
8(7242) 23-48-97
12
ГУ «Департамент Комитета по Костанайской области»
Город Костанай, ул. Баймагамбетова, 195
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142) 54-36-26
8(7142) 54-98-90
13
ГУ «Департамент Комитета по Мангистауской области»
Город Актау, микрорайон 9, 23
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 42-09-47
8(7292) 42-09-47
14
ГУ «Департамент Комитета по Южно-Казахстанской области»
Город Шымкент, ул. Н. Торекулова, б/н
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Лермонтова, 59
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни

8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 36
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Маман сертификаты
Осы маман сертификаты________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
біліктілік санаты тағайындалмай берілді.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20_____ жылғы «___»_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы « ___» ____________ дейiн жарамды
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының қолы
________________
М.О.
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы «__»___________
«Біліктілік санатын бермей, маман
сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
(уәкілетті органның атауы)
басшысына
____________________________________
(кімнен)
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Тұрғылықты мекенжайы:_______________
___________________________________
ӨТІНІШ
Сізден_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша біліктілік санатын бермей, міндетті біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын.
____________________
(тұтынушының қолы)
___________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы

8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 36
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 9/1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
Настоящий сертификат специалиста выдан ____________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
без присвоения квалификационной категории по специальности
__________________________________________________________________.
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче от «____» ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до «____» ___________ 20 ____ года
Подпись руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче ________________
М.П.                       Регистрационный № ____
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
форма
Руководителю
_____________________________________
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от
_____________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Место проживания:
_____________________________________
_____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к обязательному квалификационному экзамену без присвоения квалификационной категории по специальности
__________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________
(подпись потребителя)
__________________
(дата заполнения)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность

1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 20 ақпандағы
№ 158 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Бiлiктiлiк санатын бере отырып, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бiлiктiлiк санатын бере отырып, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – МФҚБК аумақтық департаменттері), мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – МСЭҚК) және МСЭҚК аумақтық департаменттері көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 176-бабына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – «Ақпараттандыру туралы» Заң) 29-бабына, «Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға арналған біліктілік емтиханын өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 661 бұйрығына (бұдан әрі – Ереже), «Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2013 года № 158
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – территориальные департаменты ККМФД), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – КГСЭН) и территориальными департаментами КГСЭН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 176 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (далее – Закон «Об информатизации»), приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 661 «Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов для специалистов в области здравоохранения» (далее – Правила), приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 «Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mz.gov.kz;

2) осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша МСЭҚК және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің үй-жайларында стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша біліктілік санатын бере отырып, маман сертификатын (бұдан әрі – сертификат) беру немесе уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қол таңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы уәжделген бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіппен ерікті біліктілік емтиханын (тестілеу және әңгімелесу) өткізу арқылы ұсынылады.
Тұтынушы МСЭҚК-ге және оның аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне сертификатты қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, сертификат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері басшысының қолы қойылады.
Сертификат МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК-нің және МСЭҚК аумақтық департаменттерінің басшысы оны беру туралы шешім шығарған күнiнен бастап Қазақстан Республикасының аумағында бес жыл бойы қолданылады.
6. Мемлекеттік қызмет медициналық білімі бар сертификат алуға үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет МФҚБК аумақтық департаментінде, МСЭҚК және оның аумақтық департаментінде ерікті біліктілік емтиханын өткізу тиісінше МФҚБК, МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК немесе МСЭҚК аумақтық департаменттері бекітетін кестелерге (бұдан әрі – кестелер) сәйкес, тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезіндегі ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) порталда тиісінше МФҚБК-де, МФҚБК аумақтық департаменттерінде, МСЭҚК немесе МСЭҚК аумақтық департаменттерінде ерікті біліктілік емтиханын өткізу кестесіне сәйкес тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетіледі;
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері немесе МФҚБК аумақтық департаменттері осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға сертификатты бермеген не сертификатты беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оны беру мерзімі аяқталған күннен бастап сертификат берілді деп саналады.

2) в помещениях КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД, на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории (далее – сертификат) по установленной форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Государственная услуга предоставляется посредством проведения добровольного квалификационного экзамена (тестирования и собеседования) в порядке, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае обращения потребителя в КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальный департамент ККМФД за получением сертификата на бумажном носителе, сертификат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН или территориальных департаментов КГСЭН.
Сертификат действует на территории Республики Казахстан в течение пяти лет со дня вынесения решения о его выдаче руководителем территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН или территориальных департаментов КГСЭН.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим медицинское образование, претендующим на получение сертификата (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга в территориальном департаменте ККМФД, в КГСЭН и его территориальном департаменте оказывается согласно графикам проведения добровольного квалификационного экзамена, утверждаемым соответственно ККМФД, территориальными департаментами ККМФД, КГСЭН или территориальными департаментами КГСЭН (далее – графики) в течение тридцати календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
4) на портале согласно графикам проведения добровольного квалификационного экзамена, утверждаемым соответственно ККМФД, территориальными департаментами ККМФД, КГСЭН или территориальными департаментами КГСЭН в течение тридцати календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случаях, если КГСЭН, территориальными департаментами КГСЭН или территориальными департаментами ККМФД в установленный настоящим стандартом срок потребителю не выдан сертификат либо не представлен мотивированный отказ в выдаче сертификата, то с даты истечения срока его выдачи сертификат считается выданным.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) МСЭҚК және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен.
Кестелер Министрліктің интернет-ресурсында (www.mz.gov.kz) орналастырылады және МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарында стенділерде ілінеді.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда – тәулік бойы ұсынылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну орны:
1) құжаттарды толтыруға арналған орын МФҚБК аумақтық департаменті, МСЭҚК аумақтық департаменті ғимаратындағы қажетті құжаттардың тізбесі және өтініштерді толтыру үлгісі бар тағанмен жарақталған;
2) біліктілік емтиханын (тестілеу) өткізуге арналған орын МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің ғимаратында орналасқан. Үй-жайлар компьютерлермен жарақталған.
Біліктілік емтиханын (әңгімелесу) өткізуге арналған орын МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің ғимараттарында немесе медициналық білім беру және ғылым ұйымдарында олардың келісімімен өткізіледі.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген;
3) порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы төмендегідей құжаттарды ұсынады:
МСЭҚК және оның аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) осы стандартқа 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
Тұтынушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдік ету құқығына уәкілеттігін куәландыратын құжат ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Екінші, бірінші және жоғары санаттарды беруге арналған құжаттарды МСЭҚК департаментінің басқармаларында және аудандық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар, сондай-ақ екінші және бірінші санатты беруге арналған құжаттарды МСЭҚК аумақтық департаменттерінде және облыстық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар МСЭҚК аумақтық департаменттеріне тапсырады.
Екінші, бірінші және жоғары санаттарды беруге арналған құжаттарды республикалық маңызы бар ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар және жоғары санатты беруге арналған құжаттарды МСЭҚК аумақтық департаменттерінде және облыстық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар МСЭҚК-не тапсырады.
Порталда:

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Графики размещаются на интернет-ресурсе Министерства (www. mz.gov.kz) и вывешиваются на стендах, в общедоступных местах в помещениях территориальных департаментов ККМФД, территориальных департаментов КГСЭН.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
2) на портале - круглосуточно.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) место для заполнения документов оснащается стойкой с перечнем необходимых документов и образцом заполнения заявления в здании территориального департамента ККМФД, территориального департамента КГСЭН;
2) место для проведения квалификационного экзамена (тестирования) в зданиях КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД. Помещения оснащаются компьютерами.
Квалификационный экзамен (собеседование) проводится в зданиях ККМФД, КГСЭН их территориальных департаментах или в зданиях организаций медицинского образования и науки по их договоренности.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусматриваются пандусы и лифты.
3) на портале - в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
в КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальные департаменты ККМФД:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя;
3) сведения по форме согласно приложениям 5 или 6 к настоящему стандарту.
В случае обращения представителя потребителя - представляются документ, удостоверяющий личность представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на право представительство.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД, получают из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного должностного лица.
Документы для присвоения второй, первой и высшей категорий потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в управлениях департамента КГСЭН и организациях районного уровня, а также второй и первой потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в территориальных департаментах КГСЭН и организациях областного уровня, представляются в территориальные департаменты КГСЭН.
Документы для присвоения второй, первой и высшей категорий потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в организациях республиканского значения, и высшей категории потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в территориальных департаментах КГСЭН и организациях областного уровня, представляются в КГСЭН.
На портале:

1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы стандартқа 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша  мәліметтер.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін арналған өтініштің нысаны www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады, сондай-ақ МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде ілінеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрату толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша МСЭҚК-де және оның аумақтық департаменттерінде, МФҚБК аумақтық департаменттерінде тиісті кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұратуды жіберу тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұрату автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдап алынған қызметіне сәйкес адресатқа жіберіледі.
Тұтынушылар біліктілік санаты берілетін маман сертификатын алуға құжаттарды қолданыстағы маман сертификатының жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін кемінде алты ай бұрын МФҚБК аумақтық департаменттеріне немесе МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаменттеріне береді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда МФҚБК аумақтық департаментінің, МСЭҚК-нің немесе МСЭҚК аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжаттарды одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттар қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні өткеннен кейін МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК және оның аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер тұтынушы құжаттарды толық көлемде ұсынған жағдайда, ол тестілеуге жіберіледі.
МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК және оның аумақтық департаменттері өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып, тестілеуге және әңгімелесуге тұтынушылардың тізімін қалыптастырады және іледі.
Тұтынушы портал арқылы жүгінген кезде тестілеуді өткізу орны мен күні туралы ақпарат оның «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Тестілеу мен әңгімелесу Ережеде айқындалған тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеудің нәтижесі теріс болған жағдайда тұтынушы әңгімелесуге жіберілмейді және оған сертификат берілмейді.
Тестілеудің оң нәтижесі тұтынушыға әңгімелесуге берілген рұқсат болып табылады.
Әңгімелесу тестілеу өткен күні жүргізіледі.
Әңгімелесудің (оң немесе теріс) нәтижесі туралы тұтынушыға ол аяқталғаннан кейін хабарланады.
Әңгімелесудің оң нәтижесі болған кезде тұтынушыға бес жылдық мерзімге сертификат беріледі.

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) сведения по форме согласно приложениям 5 или 6 к настоящему стандарту.
12. Форма заявления для получения сертификата размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН и его территориальных департаментов.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов в КГСЭН и его территориальных департаментах, территориальных департаментах ККМФД осуществляется по принципу «одного окна» через соответствующую канцелярию по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
Документы на получение сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории потребители подают в территориальные департаменты ККМФД или КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, не ранее шести месяцев до истечения срока действия имеющегося сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента ККМФД, КГСЭН или территориального департамента КГСЭН в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов территориальные департаменты ККМФД, КГСЭН и его территориальные департаменты не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены потребителем в полном объеме, он допускается к тестированию.
Территориальные департаменты ККМФД, КГСЭН и его территориальные департаменты формируют и вывешивают списки потребителей на тестирование и собеседование с указанием места, даты и времени их проведения.
При обращении потребителя через портал информация о месте и дате проведения тестирования и собеседования направляется в его «личный кабинет».
Тестирование и собеседование проводятся в порядке, определяемом Правилами.
В случае отрицательного результата тестирования, потребитель к собеседованию не допускается и сертификат ему не выдается.
Положительный результат тестирования является допуском потребителя к собеседованию.
Собеседование проводится в день проведения тестирования.
О результате собеседования (положительном или отрицательном) потребителю сообщается по его завершению.
При положительном результате собеседования потребителю выдается сертификат сроком на пять лет.

14. Құжаттар тиісті кеңсе арқылы қабылданған жағдайда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрату салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетіле отырып мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрату салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне жүгінген кезде – осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының өзі не өкілінің келуі), сондай-ақ тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі;
2) порталға жүгінген кезде – тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Тестілеудің немесе әңгімелесудің теріс нәтижесін алу, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз болып табылады.
Порталда мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың себебі көрсетілген дәлелді жауапты тұтынушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. МФҚБК, МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. МФҚБК аумақтық департаменті немесе МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» саll-орталығы (1414) телефоны арқылы да алуға болады.

14. При приеме документов через соответствующую канцелярию выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
При обращении через портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
1) при обращении в КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД - нарочно (личное посещение потребителя либо представителя) по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту, а также направляется в «личный кабинет» потребителя;
2) при обращении на портал - в «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются получение отрицательного результата тестирования или собеседования, а также основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
На портале мотивированный ответ с указанием причины отказа в предоставлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальные департаменты ККМФД при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра «электронного правительства» (1414).

21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің жоғары тұрған басшыларының атына осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
22. Тұтынушыға дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, тұтынушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері тиісті кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
Шағымды беру кезінде МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің атауы, әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау орналасқан жері осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген МФҚБК-нің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаментінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері тұтынушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген МФҚБК-нің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің орналасқан жері бойынша алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін, тұтынушыға «жеке кабинетінен» МФҚБК-де, МФҚБК аумақтық департаменттерінде немесе МСЭҚК-де, МСЭҚК аумақтық департаменттерінде өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты алу үшін тұтынушы осы стандартқа 12-қосымшаларға сәйкес көрсетілген мекенжайлар бойынша МФҚБК аумақтық департаментіне немесе МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаментіне жүгінеді.
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя вышестоящих руководителей территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителей территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через соответствующую канцелярию в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес потребителя. Жалоба подписывается потребителем.
При подаче жалобы указываются наименование территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии ККМФД, территориального департамента ККМФД или КГСЭН и его территориального департамента, месторасположение которых указано в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются потребителю в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по месту расположения ККМФД, территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, адреса которых указаны в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронного обращения потребителю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в ККМФД, территориальных департаментах ККМФД или КГСЭН, территориальных департаментах КГСЭН (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. За дополнительной информацией по получению государственной услуги потребитель обращается в территориальный департамент ККМФД, КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения  Республики Казахстан и его
территориальных департаментов
№ п/п
Наименование Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по г. Астане»

8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстанның Конституциясы к-сі, 36
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
«Бiлiктiлiк санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі  Мемлекеттік санитариялық-эпиде миологиялық қадағалау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің  атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидем ологиялық қадағалау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-80
8(7172) 74-30-66
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы, Желтоқсан к-сі, 46
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 31-55-02 31-72-75 31-71-18
8(7172) 31-71-39
3
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Жібек жолы, 5
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(727) 382-36-75 382-36-03
8(727) 230-67-05
4
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Кенесары к-сі, 14а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7162) 26-86-68 26-63-38
8(7162) 26-55-88
5
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Сәңкібай батыр даңғылы, 1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7132) 55-77-23
8(7132) 55-77-20
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Сланов к-сі, 85а.
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7282) 21-21-57 24-39-57

8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Лермонтова, 59
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 36
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 9/1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Контактные данные Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных
департаментов
№ п/п
Наименование Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-80
8(7172) 74-30-66
2
ГУ «Департамент Комитета по городу Астане»
Город Астана, ул. Желтоксан, 46
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 31-55-02
31-72-75
31-71-18
8(7172) 31-71-39
3
ГУ «Департамент Комитета по городу Алматы»
Город Алматы, ул. Жибек жолы, 5
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(727) 382-36-75
382-36-03
8(727) 230-67-05
4
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
Город Кокшетау, ул. Кенесары, 14а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162) 26-86-68
26-63-38
8(7162) 26-55-88
5
ГУ «Департамент Комитета по Актюбинской области»
Город Актобе, пр. Санкибай батыра, 1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 55-77-23
8(7132) 55-77-20
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
Город Талдыкорган, ул. Сланова, 85а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282) 24-21-57
24-39-57

8(7282) 21-05-60
7
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Гурьев к-сі, 7а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7122) 32-82-88
8(7122) 35-40-39
8
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Д. Нұрпейісова к-сі, 19
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7112) 50-50-91
8(7112) 51-27-66
9
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Әйтеке би к-сі, 13
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7262) 43-66-68
8(7262) 45-08-83
10
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Әлиханов к-сі, 2
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7212) 41-14-25
8(7212) 56-27-62
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Чайковский к-сі, 10
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7242) 23-81-48 23-72-20
8(7242) 23-75-57
12
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Әл-Фараби к-сі, 113
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7142) 54-70-71
8(7142) 54-21-09
13
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 3-шағын аудан, 46
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8 (7292) 50-19-19 50-35-17
8(7292) 50-19-09
14
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Д. Қонаев к-сі, 27
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Торайғыров к-сі, 70/2
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7182) 55-44-68 55-48-24
8(7182) 55-39-14 55-67-82
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Бейбітшілік к-сі, 236
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 52-14-45
8(7152) 41-16-64
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 17
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 53-43-77 53-74-46 53-56-27
8(7232) 76-78-13
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Маман сертификаты
Осы маман сертификаты _______________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
________________________________________________ мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
_____________________________ бiлiктiлiк санаты тағайындалып берілді.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының
20__ жылғы «___» _____________ № _____ бұйрығы
Сертификат __________________ мерзімге жарамды
(5 жыл/тұрақты)
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының қолы
_______________
М.О.
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы «__»_____________
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
(мемлекеттік органның аумақтық
департаментінің атауы, басшының тегі, аты
әкесінің аты)
____________________________________
____________________________басшысы
кімнен______________________________
____________________________________
(тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________
____________________________________
Мекенжайы, байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден ______________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша ____________________ біліктілік санаты берілетін
біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын
___________________
(тұтынушының қолы)
___________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

8(7282) 21-05-60
7
ГУ «Департамент Комитета по Атырауской области»
Город Атырау, ул. Гурьевская, 7а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122) 32-82-88
8(7122) 35-40-39
8
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
Город Уральск, ул. Д. Нурпеисовой, 19
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112) 50-50-91
8(7112) 51-27-66
9
ГУ «Департамент Комитета по Жамбылской области»
Город Тараз, ул. Айтеке би, 13
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262) 43-66-68
8(7262) 45-08-83
10
ГУ «Департамент Комитета по Карагандинской области»
Город Караганда, ул. Алиханова, 2
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212) 41-14-25
8(7212) 56-27-62
11
ГУ «Департамент Комитета по Кызылординской области»
Город Кызылорда, ул. Чайковского, 10
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242) 23-81-48
23-72-20
8(7242) 23-75-57
12
ГУ «Департамент Комитета по Костанайской области»
Город Костанай, ул. Аль-Фараби, 113
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142) 54-70-71
8(7142) 54-21-09
13
ГУ «Департамент Комитета по Мангистауской области»
Город Актау, микрорайон 3в, д. 46
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 50-19-19
50-35-17
8(7292) 50-19-09
14
ГУ «Департамент Комитета по Южно-Казахстанской области»
Город Шымкент, ул. Д. Конаева, 27
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Торайгырова, 70/2
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182) 55-44-68
55-48-24
8(7182) 55-39-14 55-67-82
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Мира, 236
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 52-14-45
8(7152) 41-16-64
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 17
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 53-43-77
53-74-46
53-56-27
8(7232) 76-78-13
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
Настоящий сертификат выдан __________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
с присвоением ______________________ квалификационной категории по
специальности _______________________________________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от « ___ » _____________ 20_____ года №_____
Сертификат действителен на срок ___________________
(5 лет/ постоянно)
Подпись руководителя  государственного органа, вынесшего решение о его выдаче ________________
М.П.
Регистрационный № _______
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Руководителю
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
(наименование территориального
департамента государственного органа,
фамилия, имя, отчество руководителя)
от _____________________________________
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество потребителя)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к квалификационному экзамену с присвоением
________________ квалификационной категории по специальности
___________________________________________________________________
(наименование специальности)
_____________________
(подпись потребителя)
_____________________
(дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году