Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қызметтік жануарлармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 198 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 772 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 772 қаулысымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қызметтік жануарлармен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Тиісті мемлекеттік органдар тиісті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген қаражат шегінде кезең-кезеңімен қызметтік жануарларды сатып алуды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 198 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдарын қызметтік жануарлармен қамтамасыз
етудің заттай нормалары
1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдарының бөлімшелерін жылқылармен қамтамасыз
ету нормасы
Р/с
Пайдалану тобының атауы
Жеке құрамның 10 адамы есебінен жылқы бастарының саны
1.
Мінуге арналған жылқы1
10
2.
Жүк арту жылқысы2
14
3.
Жегетін жылқы3
14
Ескертпелер:
1мінуге арналған жылқы - ерттеп мінуге жұмыста пайдаланылатын жылқы.
2жүк арту жылқысы - басқа көлік түрлерін пайдалану мүмкін болмаған кезде арқасында жүк тасымалдау үшін жұмыста пайдаланылатын жылқы.
3жегетін жылқы - басқа көлік түрлерін пайдалану мүмкін болмаған кезде жүктерді, жеке құрамды қызмет өткеру орнына арбамен жеткізу үшін жұмыста пайдаланылатын жылқы.
4жылқыларға қажетті мұқтаждықты есептеу үшін адам саны жылқылармен қамтамасыз етілетін бөлімшенің штат санынан алынады, бұл ретте толық емес ондықтарды дөңгелектеу арттыру жағына қарай жүзеге асырылады.

Об утверждении натуральных норм обеспечения служебными животными Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 198. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 772
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 772.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения служебными животными Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
2. Соответствующим государственным органам осуществлять закуп служебных животных поэтапно в пределах выделенных средств из республиканского бюджета на соответствующий год.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 198
Натуральные нормы обеспечения служебными животными
Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан
1. Норма обеспечения лошадьми подразделений Вооруженных Сил,
других войск и воинских формирований Республики Казахстан
№ п/п
Наименование группы эксплуатации
Количество голов лошадей из расчета на 10 человек личного состава
1.
Верховая лошадь1
10
2.
Вьючная лошадь2
14
3.
Обозная лошадь3
14
Примечания:
1верховая лошадь - лошадь, используемая в работе под верховым седлом.
2вьючная лошадь - лошадь, используемая для перевозки грузов (вьюков) на спине при невозможности использовать другие виды транспорта.
3обозная лошадь - лошадь, используемая для перевозки грузов, доставки личного состава к месту несения службы на повозке при невозможности использовать другие виды транспорта.
4количество человек для расчета необходимой потребности лошадей берется исходя из штатной численности подразделения, обеспечиваемого лошадьми, при этом округление неполных десятков осуществляется в сторону увеличения.

2. Оқу-жаттығу орталықтарындағы даярлау (қайта даярлау) курстарына кинолог-мамандар бекітіліп берілген қызметтік иттермен жіберіледі. Тыңдаушыларға (курсанттарға) оқу-жаттығу орталықтарының иттерін бекітіп беруге рұқсат етіледі.
3. Қызметтік иттердің шекті жасы 8 жас 3 ай болып табылады, одан кейін оның бұдан әрі жұмысқа жарамдылығын арнайы комиссия айқындайды. Шекті жасқа толғаннан кейін қызметтік иттер қызметтік мақсаттарда пайдалануы бойынша басқа немесе белгіленген қызмет мерзімі өткеннен кейін, денсаулық жағдайына, кемістігіне және кемтарлығына байланысты жұмыс қабілетін жоғалтуы салдарынан қызметтік мақсатта пайдалануға жарамсыз санатқа ауыстырылады, одан кейін іріктеледі.

2. На курсы подготовки (переподготовки) в учебные центры специалисты-кинологи направляются с закрепленными служебными собаками. За слушателями (курсантами) разрешается закреплять собак учебного центра.,
3. Предельным возрастом служебной собаки является 8 лет 3 месяца, после чего дальнейшая пригодность ее к работе определяется специальной комиссией. По достижении предельного возраста служебная собака переводится в другую категорию по использованию в служебных целях или в непригодную для дальнейшего использования в служебных целях, вследствие потери работоспособности по истечении установленных сроков службы, состоянию здоровья, порокам и недостаткам, после чего выбраковывается.

3) қызметтік тұқымды иттерді өсіру және көбейту жөніндегі питомниктерде асыл тұқымды иттер мен күшіктерді (штат санында асыл тұқымды иттер бар бөлімшелерде) қызметтік жүктемені тең бөлуді қамтамасыз ету есебінен кинолог-мамандарға бекітіліп беріледі.
2. Оқу-жаттығу орталықтарындағы даярлау (қайта даярлау) курстарына кинолог-мамандар бекітіліп берілген қызметтік иттермен жіберіледі. Тыңдаушыларға (курсанттарға) оқу-жаттығу орталықтарының иттерін бекітіп беруге рұқсат етіледі.

3) племенные собаки и щенки на питомнике по разведению и выращиванию собак служебных пород (в подразделениях, имеющих штатную численность племенных собак) закрепляются за специалистами-кинологами с расчетом обеспечения равномерной служебной нагрузки.
2. На курсы подготовки (переподготовки) в учебные центры специалисты-кинологи направляются с закрепленными служебными собаками. За слушателями (курсантами) разрешается закреплять собак учебного центра.

3. Қызметтік иттердің шекті жасы 8 жас 3 ай болып табылады, одан кейін оның бұдан әрі жұмысқа жарамдылығын арнайы комиссия айқындайды. Шекті жасқа толғаннан кейін қызметтік иттер қызметтік мақсаттарда пайдалануы бойынша басқа немесе белгіленген қызмет мерзімі өткеннен кейін денсаулық жағдайына, кемістігіне және кемтарлығына байланысты және қабілетін жоғалтуы салдарынан қызметтік мақсатта пайдалануға жарамсыз санатқа ауыстырылады, одан кейін іріктеледі.

3. Предельным возрастом служебной собаки является 8 лет 3 месяца, после чего дальнейшая пригодность ее к работе определяется специальной комиссией. По достижении предельного возраста служебная собака переводится в другую категорию по использованию в служебных целях или в непригодную для дальнейшего использования в служебных целях, вследствие потери работоспособности по истечении установленных сроков службы, состоянию здоровья, порокам и недостаткам, после чего выбраковывается.

1. 1-санатты шекара заставасы (шекаралық бақылау бөлімшесі) - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының жіті проблемалық учаскелері.
2. 2-санатты шекара заставасы (шекаралық бақылау бөлімшесі) - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының проблемалық учаскелері.
3. 3-санатты шекара заставасы (шекаралық бақылау бөлімшесі - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының қалыпты учаскелері.
4. Бір кинолог-маманға екі қызметтік ит бекітіліп беріледі, ерекшелікті мыналар құрайды:
1) қарауылдық иттер - бір кинолог-маманға үш итке дейін бекітіліп беріледі;
2) қызметтік тұқымды иттерді өсіру және көбейту жөніндегі питомниктерде асыл тұқымды иттер мен күшіктерді (штат санында асыл тұқымды иттер бар бөлімшелерде) қызметтік жүктемені тең бөлуді қамтамасыз ету есебінен кинолог-мамандарға бекітіліп беріледі.
5. Оқу-жаттығу орталықтарындағы даярлау (қайта даярлау) курстарына кинолог-мамандар бекітіліп берілген қызметтік иттермен жіберіледі. Тыңдаушыларға (курсанттарға) оқу-жаттығу орталықтарының иттерін бекітіп беруге рұқсат етіледі.
6. Қызметтік иттердің шекті жасы 8 жас 3 ай болып табылады, одан кейін оның бұдан әрі жұмысқа жарамдылығын арнайы комиссия айқындайды. Шекті жасқа толғаннан кейін қызметтік иттер қызметтік мақсаттарда пайдалануы бойынша басқа немесе белгіленген қызмет мерзімі өткеннен кейін денсаулық жағдайына, кемістігіне және кемтарлығына байланысты жұмыс қабілетін жоғалтуы салдарынан қызметтік мақсатта пайдалануға жарамсыз санатқа ауыстырылады, одан кейін іріктеледі.

1. Пограничная застава (отделения пограничного контроля) 1 категории - остропроблемные участки Государственной границы Республики Казахстан.
2. Пограничная застава (отделения пограничного контроля) 2 категории - проблемные участки Государственной границы Республики Казахстан.
3. Пограничная застава (отделения пограничного контроля) 3 категории - умеренные участки Государственной границы Республики Казахстан.
4. За специалистом-кинологом закрепляется до двух служебных собак, исключение составляют:
1) караульные собаки - закрепляются до трех за одним специалистом-кинологом;
2) племенные собаки и щенки на питомнике по разведению и выращиванию собак служебных пород (в подразделениях, имеющих штатную численность племенных собак) закрепляются за специалистами-кинологами с расчетом обеспечения равномерной служебной нагрузки.
5. На курсы подготовки (переподготовки) в учебные центры специалисты-кинологи направляются с закрепленными служебными собаками. За слушателями (курсантами) разрешается закреплять собак учебного центра.
6. Предельным возрастом служебной собаки является 8 лет 3 месяца, после чего дальнейшая пригодность ее к работе определяется специальной комиссией. По достижении предельного возраста служебная собака переводится в другую категорию по использованию в служебных целях или в непригодную для дальнейшего использования в служебных целях, вследствие потери работоспособности по истечении установленных сроков службы, состоянию здоровья, порокам и недостаткам, после чего выбраковывается.