"Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 шілдедегі № 767 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 199 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 728 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы
2 шілдедегі № 767 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 45, 611-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидасында:
3-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші абзацтармен толықтырылсын:
«диспетчерлік жүйе – келісілген маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының қозғалысы туралы нақты уақыт режимінде үздіксіз ақпарат алуға мүмкіндік беретін жүйе;
диспетчерлік жүйе операторы – диспетчерлік жүйені ұйымдастыруды және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жеке және заңды тұлғалар;»;
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тасымалдау кезiнде пайдаланылатын автобустар мен шағын автобустар Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлiгiнің Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетiнiң 2001 жылғы 22 қазандағы № 378 бұйрығымен бекiтiлген «Жолаушылар тасымалдары бойынша автокөлiк қызметтерi» туралы ҚР СТ 1040-2001 сәйкес келуi тиiс, бұл ретте:
1) қалалық және қала маңындағы тұрақты автомобильмен тасымалдау маршруттарында кемiнде екi жолаушы есiгi бар қалалық автобустарды (I класты), шағын автобустарды, сондай-ақ қала маңындағы автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарында қалааралық автобустарды (II класты) пайдалануға рұқсат етiледi;
2) қалааралық облысаралық және халықаралық автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарында қалааралық автобустар (II класты) немесе алысқа жүретiн автобустар (III класты) пайдаланылуы тиiс. Республикалық маңызы бар жолдар бойынша осы маршруттардың ұзақтығы 300 км-ге дейiн болса, шағын автобустарды пайдалануға рұқсат етiледi;
3) халықаралық қатынастарда жолаушыларды автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдайтын маршруттарға тасымалдау түрлерін жүзеге асыру құқығына лицензиясы бар тасымалдаушылар жіберіледі;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2011 года № 767 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 199. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2011 года № 767 «Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 45, ст. 611) следующие изменения и дополнения:
в Правилах перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 дополнить абзацами четвертым и пятым следующего содержания:
«диспетчерская система – система, позволяющая непрерывно получать информацию в режиме реального времени о движении автотранспортных средств, осуществляющих регулярные перевозки пассажиров и багажа по согласованным маршрутам;
оператор диспетчерской системы – физические или юридические лица, обеспечивающие организацию и функционирование диспетчерской системы;»;
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
«10. Автобусы и микроавтобусы, используемые при автомобильных перевозках пассажиров и багажа, должны соответствовать требованиям СТ РК 1040-2001 «Услуги автотранспортные по пассажирским перевозкам», утвержденного приказом Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства экономики и торговли Республики Казахстан от 22 октября 2001 года № 378, при этом:
1) на маршрутах регулярных городских и пригородных автомобильных перевозок допускается использование городских автобусов (класс I), имеющих не менее двух пассажирских дверей, микроавтобусов, а также междугородных автобусов (класс II) на маршрутах регулярных пригородных автомобильных перевозок;
2) на маршрутах регулярных междугородных межобластных и международных автомобильных перевозок должны использоваться междугородные автобусы (класс II) или автобусы дальнего следования (класс III). При протяженности данных маршрутов до 300 км по дорогам республиканского значения допускается использовать микроавтобусы;
3) на маршруты регулярной перевозки пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении допускаются перевозчики, имеющие лицензию на право осуществления указанного вида перевозки;

4) жолаушылар мен багажды автомобильмен тасымалдауда тұрақты қалааралық облысаралық, халықаралық және қалалық (республикалық маңызы бар қалаларда және астанада, сондай-ақ облыс орталықтарында) маршруттарда қолданылатын автобустар мен шағын автобустар тасымалдарды жүзеге асыру кезінде нақты уақыт режимінде байланыс арналары арқылы деректерді үздіксіз беру жүйелерімен жабдықталады.
11. Республикалық маңызы бар жолдар бойынша ұзақтығы 150 км астам қатынастарда жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық және халықаралық тұрақты және тұрақсыз тасымалдау үшін пайдаланылатын автобустарда шалқаймалы арқалықтары бар жұмсақ отырғыштары болуы тиiс.
Осы талап маршруты ирелеңдері, бұрылыстардың кіші радиустары немесе паромдық өткелі бар таулы жерлерден өтетін ауданаралық (қалааралық облысішілік) тасымалдауға қолданылмайды.»;
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Маршруттың ұзақтығы 500 км асатын болса, автобус салонында ауыстырушы жүргізушінің орны көзделеді.»;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«27. Такси сырттан екі бүйірі бойынша (белдеумен) шахматтық тәртіппен орналасқан қара және сары шаршылардан тұратын бірыңғай ерекшелік белгісімен мынадай өлшемде ресімделеді:
биіктігі – 30 сантиметр;
ұзындығы – кемінде 100 сантиметр.»;
28-тармақ алынып тасталсын;
29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«29. Такси жарамды, стандарттау жөніндегі уәкiлеттi орган тексерген және пломбаланған таксометрмен немесе кассалық бақылау машинасымен жарақталады.
Көлік құралдарында кассалық бақылау машиналарын салық органдарында тіркеусіз пайдалануға жол берілмейді.
30. Таксидiң салонында жолаушылар көретіндей жерде жүргiзушiнiң фотосуретi бар, тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген визит карточкасы, сондай-ақ:
1) тасымалдаушының ресми атауы, оның мекенжайы және телефон нөмірі;
2) таксометр болған жағдайда 1 км дейінгі, сондай-ақ келесі аралықтағы жол жүру құны көрсетілген ақпараттық тақта орнатылады.»;
36-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жетпiс бес пайыздан артық қосарлану учаскесiнде автобустардың орташа сыйымдылығын пайдалану кезiнде уақыт бойынша айырмашылығы:
150 км дейiнгi қосарлану ұзақтығында 10 минутқа дейiн;
350 км дейiнгi қосарлану ұзақтығында 15 минутқа дейiн;
350 км артық қосарлану ұзақтығында 20 минутқа дейiн қысқартылады.»;
37-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«37. Жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдау маршруттарында (халықаралық қатынастардан басқа) барлық маршруттардың ұзақтығында автобустардың орташа жылдық толтырылуы жетпiс бес пайыздан артық болған кезде тасымалдауды ұйымдастырушы тасымалдаушылардың немесе жолаушылардың өтiнiшi бойынша қосымша қозғалыс кестесiн енгiзу туралы шешiм қабылдайды. Қалааралық облысаралық маршруттарға қатысты қосымша қозғалыс кестесін енгізу туралы шешімді автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша қабылдайды.»;

4) автобусы и микроавтобусы, используемые на маршрутах регулярных междугородных межобластных, международных и городских (в городе республиканского значения и столице, а также в областных центрах) автомобильных перевозок пассажиров и багажа, оборудуются устройствами непрерывной передачи данных по каналам связи в режиме реального времени при осуществлении перевозок.
11. Автобусы, используемые для перевозки пассажиров и багажа на регулярных и нерегулярных междугородных и международных автомобильных сообщениях протяженностью более 150 км по дорогам республиканского значения, должны иметь мягкие сидения с откидными спинками.
Настоящее требование не распространяется на межрайонные (междугородные внутриобластные) перевозки, маршрут которых пролегает по горным дорогам, имеющим серпантины и малые радиусы поворотов или паромную переправу.»;
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
«11-1. При протяженности маршрута более 500 км в салоне автобуса предусматривается место для водителя-сменщика.»;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
«27. Такси внешне оформляется единым отличительным обозначением по боковым сторонам (поясом), состоящим из черных и желтых квадратов, расположенных в шахматном порядке, размером:
высота - 30 сантиметров;
длина - не менее 100 сантиметров.»;
пункт 28 исключить;
пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
«29. Такси оснащается исправным, поверенным уполномоченным органом по стандартизации и опломбированным таксометром или контрольно-кассовой машиной.
Использование контрольно-кассовых машин без регистрации в налоговых органах на автотранспортных средствах не допускается.
30. В салоне такси в поле зрения пассажиров устанавливается визитная карточка водителя с фотографией, указанием фамилии, имени, отчества, а также информационное табло с указанием:
1) официального наименования перевозчика, его адреса и номера телефона;
2) стоимости проезда до 1 км, а также стоимости проезда за последующее расстояние поездки при наличии таксометра.»;
подпункт 2) пункта 36 изложить в следующей редакции:
«2) при среднем использовании вместимости автобусов на участках дублирования более семидесяти пяти процентов разница по времени сокращается:
до 10 минут на протяженности дублирования до 150 км;
до 15 минут на протяженности дублирования до 350 км;
до 20 минут на протяженности дублирования свыше 350 км.»;
часть первую пункта 37 изложить в следующей редакции:
«37. На маршрутах регулярных перевозок пассажиров и багажа (кроме международных сообщений) при среднегодовой заполняемости автобусов на протяжении всего маршрута более семидесяти пяти процентов организатор перевозок по обращению перевозчиков или пассажиров принимает решение о введении дополнительных расписаний движения. В отношении междугородных межобластных маршрутов решение о введении дополнительных расписаний движения принимается уполномоченным органом в области автомобильного транспорта по согласованию с местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы.»;

мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
«37-1. Ұзақтығы 300 км-ге дейінгі тұрақты қалааралық облысаралық маршруттарда автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша автобустардың, шағын автобустардың еркін қозғалысы бойынша жолаушыларды және багажды тасымалдауды жүзеге асырудың тұрақты кезеңін көрсете отырып, қозғалыс кестесін бекітеді. Автобустардың, шағын автобустардың еркін қозғалысы бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдауға қызмет көрсету құқығы маршрутқа қызмет көрсететін тасымалдаушыға беріледі.»;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«45. Жүргiзушi рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық тексеруден рейске (ауысымға) шыққанға дейiн немесе таксидегі жұмыс басталғанға дейін отыз минут қалғанда жол қағазын немесе борт журналын, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты көрсету бойынша өтедi.»;
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«48. Шағымдары, аурудың нақты белгiлерi мен ағзаның жұмыс iстеу жай-күйiнiң бұзылуы болмаған кезде, тексерiлушi көлiк құралдарын басқаруға жiберiледi.
Медицина қызметкерi жүргізушілер жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауын жүзеге асырған кезде – борт журналының, жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауын, сондай-ақ таксимен тасымалдауды жүзеге асырған кезде жол қағазының тиiстi бағаналарына мөртабан қояды. Мөртабанда тексеруден өткен уақыт пен медицина қызметкерiнiң қолы қойылады.»;
58-тармақтың екінші бөлігі 6) тармақшадағы «дүңгіршегі болуы тиіс.» деген сөздер «дүңгіршегі;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7), 8) тармақшалармен толықтырылсын:
«7) Интернет желісіне сымсыз қол жеткізу нүктелері;
8) жолаушыларды отырғызу және түсіру пункттерінде, жолаушыларға арналған күту залында, автобустар тұрақтары үшін алаңдарда бейнебақылау құралдары болуы тиіс.»;
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«74. Жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуды:
1) автовокзалдардың, автостанциялар мен кассалық пункттердің билет кассалары арқылы;
2) маршруттың аралық аялдама пункттерінде билет кассалары болмаған жағдайда автобуста, шағын автобуста отыратын бос орындар болса, сондай-ақ жолаушылар мен багажды 50 км артық қашықтықта тасымалдауды жүзеге асыру кезінде автобустардың толу нормасына дейін жүргізуші немесе кондуктор;
3) ұйымдастырылатын билет кассалары арқылы немесе байланыс құралдарын пайдалана отырып жеке және заңды тұлғалар жүзеге асырады.»;
7677 және 78-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«76. Жол жүру құжаттарын (билеттерін) ағымдағы сатумен қатар алдын ала сату, сондай-ақ байланыс құралдарын пайдалану және үйге жеткізіп беру арқылы жол жүру құжаттарын (билеттерін) сату жүзеге асырылады.
Жол жүру құжаттарын (билеттерiн) алдын ала сату, сондай-ақ байланыс құралдарын пайдалану арқылы сатылған жол жүру құжаттарын (билеттерiн) үйге жеткiзiп бергенi үшiн қызмет көрсеткенi үшiн ақы алынуы мүмкін.

дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
«37-1. На регулярных междугородных межобластных маршрутах протяженностью до 300 км уполномоченным органом в области автомобильного транспорта по согласованию с местными исполнительными органами соответствующих областей, города республиканского значения, столицы утверждаются расписания движения с указанием регулярного периода осуществления перевозок пассажиров и багажа по свободному движению автобусов, микроавтобусов. Право обслуживания перевозки пассажиров и багажа по свободному движению автобусов, микроавтобусов передается перевозчику, обслуживающему маршрут.»;
пункт 45 изложить в следующей редакции:
«45. Водитель проходит предрейсовый (предсменный) медицинский осмотр не ранее, чем за тридцать минут до выхода в рейс (в смену) или до начала работы на такси по предъявлению им путевого листа или бортового журнала, а также документа, удостоверяющего личность.»;
пункт 48 изложить в следующей редакции:
«48. При отсутствии жалоб, объективных признаков заболеваний и нарушений функционального состояния организма осмотренный допускается к управлению транспортными средствами.
Медицинский работник ставит штамп в соответствующих графах бортового журнала - при осуществлении водителями нерегулярных перевозок пассажиров и багажа, и путевого листа - при осуществлении регулярных перевозок, а также перевозок такси. В штампе проставляется время прохождения осмотра и подпись медицинского работника.»;
часть вторую пункта 58 дополнить подпунктами 7), 8) следующего содержания:
«7) беспроводные точки доступа к сети Интернет;
8) наличие средств видеонаблюдения в пунктах для посадки и высадки пассажиров, зале ожидания для пассажиров, площадки для стоянки автобусов.»;
пункт 74 изложить в следующей редакции:
«74. Продажа проездных документов (билетов) осуществляется:
1) через билетные кассы автовокзалов, автостанций и кассовых пунктов;
2) водителем или кондуктором при условии наличия свободных мест для сидения в автобусе, микроавтобусе, а также до нормы заполняемости автобусов при осуществлении перевозок пассажиров и багажа на расстояние не более 50 км, в случае отсутствия билетных касс на промежуточных остановочных пунктах маршрута;
3) физическими и юридическими лицами через организуемые билетные кассы или с использованием средств связи.»;
пункты 7677 и 78 изложить в следующей редакции:
«76. Наряду с текущей продажей осуществляется предварительная продажа проездных документов (билетов), а также продажа проездных документов (билетов) с использованием средств связи и доставкой на дом.
За предварительную продажу проездных документов (билетов), а также за доставку на дом проездных документов (билетов), проданных с использованием средств связи, может взиматься плата за услуги.

77. Жол жүру құжаттарын (билеттерін) алдын ала сату, соның ішінде билет алуға тапсырысты ресімдеу автобус, шағын автобус жөнелтілгенге дейін күнтiзбелiк 30 күн бұрын басталады және автобус, шағын автобус жөнелтілгенге дейін 24 сағат бұрын аяқталады.
78. Жол жүру құжаттарын (билеттерін) ағымдағы сату автобус, шағын автобус жөнелтілгенге дейін 5 минут бұрын аяқталады.»;
79-тармақ алынып тасталсын;
80 және 81-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«80. Жол жүру құжаты (билетi) жоғалған және жолаушы автобус, шағын автобус жөнелтiлгенге дейiн үш сағаттан кешiктiрмей жол жүру құжатын (билетін) сатқан адамға немесе тасымалдаушыға барған жағдайда және жолаушының жол жүру құжатын (билетін) сатып алғаны расталса, билет ақы алмай қалпына келтірілуі тиіс.
81. Жолаушы алынған жол жүру құжатын (билетін) кассаға автобус немесе шағын автобус жөнелтілгенге дейін қайтарған кезде, оған жол жүру құжатын (билетін) сатқан адам көздеген пайыздар шегерілген жол жүру құжатының (билеттің) төленген құны қайтарылады.»;
мынадай мазмұндағы 99-1-тармақпен толықтырылсын:
«99-1. Қалааралық облысаралық және халықаралық қатынастарда автобустың немесе шағын автобустың бастапқы жөнелтілуі алдында жолаушылар салонда ауызша немесе дыбыс немесе бейнежазба арқылы мемлекеттік және орыс тілдерінде:
1) тасымалдаушы;
2) маршруттың атауы;
3) сапардың километрдегі ұзақтығы;
4) жолда жүру уақыты;
5) аралық аялдамалар;
6) автобустың немесе шағын автобустың қозғалысы кезіндегі шектеулер;
7) шұғыл жағдайлар кезіндегі жүріс-тұрыс туралы;
8) қосымша сервис туралы хабардар етілуі тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 125-1-тармақпен толықтырылсын:
«125-1. Уағдаластық бойынша автостанциялар мен автовокзалдардың, тасымалдаушылардың диспетчерлік қызметтері автобустар мен шағын автобустар қозғалысының процесі бойынша нақты режимде байланыс арналары арқылы диспетчерлік жүйенің операторларынан ақпарат алады.»;
132-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық облысаралық тасымалдауды ұйымдастыру үшін автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органдарына маршруттардың негізгі сипаттамалары бойынша мынадай ақпаратпен қоса бекітілген және келісілген жол жүру кестесін береді:»;
145-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«145. Жылжымалы құрам (резервтегіден басқа) мен жүргiзушi персоналды осы маршрутты қамтитын лот бойынша конкурс аяқталғанға дейiн конкурстық ұсыныстарда бiр маршруттан артық қайталап көрсетуге рұқсат берiлмейдi.
Қатысушылар жылжымалы құрам (резервтегіден басқа) мен жүргiзушi персоналды осы маршрутты қамтитын лот бойынша конкурс аяқталғанға дейiн конкурстық ұсыныстарда бiр маршруттан артық көрсету фактiлері анықталған жағдайда неғұрлым кеш тапсырылған конкурстық ұсыныстар жарамсыз болып есептеледi.»;
152-тармақта:
3) тармақша алынып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жылжымалы құрамның әрбір бірлігі үшін техникалық паспорттардың және алдыңғы тоқсанға мемлекеттік техникалық байқаудан өту туралы куәліктердің көшірмелерін. Бұл ретте, жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдаудың басқа маршруттарында негізгі ретінде пайдаланылатын жылжымалы құрамды резервтік ретінде, ал резервтікті негізгі ретінде ұсынуға жол беріледі. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдаудың басқа маршруттарында негізгі жылжымалы құрам ретінде пайдаланылатын жылжымалы құрамды негізгі ретінде ұсынуға жол берілмейді;»;
175-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

77. Предварительная продажа проездных документов (билетов), в том числе оформление заказа на приобретение билета, начинается за 30 календарных дней до отправления автобуса, микроавтобуса и заканчивается за 24 часа до отправления автобуса, микроавтобуса.
78. Текущая продажа проездных документов (билетов) заканчивается за 5 минут до отправления автобуса, микроавтобуса.»;
пункт 79 исключить;
пункты 80 и 81 изложить в следующей редакции:
«80. В случае утери проездного документа (билета) и обращения пассажира к лицу, реализовавшему проездной документ (билет), или к перевозчику не позднее трех часов до отправления автобуса, микроавтобуса и подтверждения факта приобретения проездного документа (билета) пассажиром, билет подлежит восстановлению без взимания платы.
81. При возврате пассажиром приобретенного проездного документа (билета) в кассу до отправления автобуса или микроавтобуса ему возвращается уплаченная стоимость проездного документа (билета) за вычетом процентов, предусмотренных лицом, реализовавшим проездной документ (билет).»;
дополнить пунктом 99-1 следующего содержания:
«99-1. Перед начальным отправлением автобуса или микроавтобуса в междугородных межобластных и международных сообщениях пассажиры в салоне устно или посредством звуковой или видео записи должны быть проинформированы на государственном и русском языках о следующем:
1) перевозчике;
2) наименовании маршрута;
3) дальности поездки в километрах;
4) времени следования в пути;
5) промежуточных остановках;
6) ограничениях при движении автобуса или микроавтобуса;
7) поведении при экстренных ситуациях;
8) дополнительном сервисе.»;
дополнить пунктом 125-1 следующего содержания:
«125-1. Диспетчерские службы автовокзалов, автостанций и перевозчиков по договоренности получают информацию по каналам связи в реальном режиме по процессу движения автобусов и микроавтобусов от операторов диспетчерской системы.»;
абзац второй подпункта 1) пункта 132 изложить в следующей редакции:
«Для организации междугородных межобластных автомобильных перевозок пассажиров и багажа уполномоченный орган в области автомобильного транспорта передает в соответствующие местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы утвержденные и согласованные расписания движения с приложением следующей информации по основным характеристикам маршрутов:»;
пункт 145 изложить в следующей редакции:
«145. Запрещается повторное указание подвижного состава (кроме резервного) и водительского персонала в конкурсных предложениях более чем на один маршрут до окончания конкурса по лоту, включающему данный маршрут.
В случае выявления фактов указания участниками подвижного состава (кроме резервного) и водительского персонала в конкурсных предложениях более чем на один маршрут до окончания конкурса по лоту, включающему данный маршрут, более позднее сданные конкурсные предложения считаются недействительными.»;
в пункте 152:
подпункт 3) исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) копии технических паспортов и свидетельств о прохождении государственного технического осмотра за предшествующий квартал на каждую единицу подвижного состава. При этом подвижной состав, задействованный на других маршрутах регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа в качестве основного, допускается представлять как резервный, а резервный основным. Не допускается представление подвижного состава в качестве основного, который задействован на других регулярных автомобильных маршрутах перевозок пассажиров и багажа как основной подвижной состав;»;
пункт 175 изложить в следующей редакции:

«175. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тасымалдаудың республикаішілік ұйымдастыру шарты қолданысының тоқтатылуына дейін күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей жергілікті атқарушы орган осы шарт бойынша қызмет көрсетілетін маршруттарға конкурс жариялайды. Бұл ретте конкурс жеңімпазымен осы маршрутқа қолданылатын шарт аяқталған күннен бастап күшіне енетін жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тасымалдауды ұйымдастыру шартын жасасады.
Тасымалдаушы жергілікті атқарушы органға осы шарт бойынша қолданысын тоқтатқан куәліктерді береді.»;
мынадай мазмұндағы 179-1, 179-2-тармақтармен толықтырылсын:
«179-1. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган жолаушылар мен багажды тұрақты қалааралық облысаралық тасымалдауға берген куәліктердің қолданысын осы орган:
1) тасымалдаушының жазбаша өтініші;
2) егер тасымалдаушы автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органның келісімінсіз маршруттардағы автобустардың қозғалыс кестесі мен схемасына өзгерістер енгізсе;
3) егер тасымалдаушы куәліктің қолданылу кезеңінде күнтізбелік 15 күн бойы маршрутта жолаушылар тасымалдауды орындамаса;
4) төмен жиілік (айына жетпіс пайыздан кем);
5) тасымалдаушының (тасымалдаушы жүргізушісінің) кінәсі бойынша адам өліміне соқтырған жол-көлік оқиғасының болуы;
6) маршрутта автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган берген куәліктерде көзделмеген автобустарды пайдалану;
7) маршрутта (маршруттарда) жұмыс істеу құқығын үшінші тарапқа беру жағдайларында тоқтатады.
179-2. Тасымалдаушы (жүргізуші) маршрутта тұрақты қалааралық облысаралық жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдау куәлігінің түпнұсқасын немесе егер осы куәліктің түпнұсқасын осы орган берген болса автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган растаған көшірмесін қолданады.»;
249-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«249. Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық облысаралық (астана мен республикалық маңызы бар қаланы қоса алғанда) тұрақты тасымалдауы көрсетілген жолаушылар мен багажды тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығы конкурсында жеңген және тиісті жергілікті атқарушы органдар мен тасымалдаушылар арасында жасалған шарттар негізінде осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша оларға қызмет көрсету құқығына куәлік алған тасымалдаушылар жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 249-1-тармақпен толықтырылсын:
«249-1. Жылжымалы құрам, соның ішінде резервтегі бойынша куәлікке өзгерістер мен толықтырулар енгізуге тасымалдаушының өтініші бойынша және толықтырылатын немесе ауыстырылатын жылжымалы құрам класы және шығарылған жылы ұқсас (не одан жоғары) болып табылған жағдайда осы куәлікті берген орган рұқсат береді.»;
259-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«175. Не позднее 60 календарных дней до прекращения действия договора организации внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа местный исполнительный орган объявляет конкурс на маршруты, обслуживаемые по этому договору. При этом с победителем конкурса заключается договор организации внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа, который вступает в силу со дня завершения срока действия действующего договора на данный маршрут.
Перевозчик предоставляет в местный исполнительный орган прекратившие действия свидетельства по этому договору.»;
дополнить пунктами 179-1, 179-2 следующего содержания:
«179-1. Действие свидетельств на регулярные междугородные межобластные перевозки пассажиров и багажа, выданных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта, прекращается этим органом в случаях:
1) письменного обращения перевозчика;
2) если перевозчиком без согласия уполномоченного органа в области автомобильного транспорта внесены изменения в расписания и схему движения автобусов на маршрутах;
3) если перевозки пассажиров на маршруте не выполняются перевозчиком в течение 15 календарных дней в период действия свидетельства;
4) низкой регулярности (менее семидесяти процентов в месяц);
5) наличия дорожно-транспортного происшествия с человеческими жертвами по вине перевозчика (водителя перевозчика);
6) использования на маршруте автобусов, не предусмотренных в свидетельствах, выданных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта;
7) передачи прав работы на маршруте (маршрутах) третьей стороне.
179-2. Перевозчик (водитель) использует на маршруте оригинал или заверенную уполномоченным органом в области автомобильного транспорта копию свидетельства на регулярные междугородные межобластные регулярные перевозки пассажиров и багажа, если оригинал данного свидетельства был выдан данным органом.»;
пункт 249 изложить в следующей редакции:
«249. Регулярные междугородные, межобластные (включая столицу и город республиканского значения) автомобильные перевозки пассажиров и багажа осуществляются перевозчиками, победившими в конкурсе на право обслуживания маршрутов указанных перевозок пассажиров и багажа и получившими свидетельство на право их обслуживания, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, на основании договоров, заключаемых между перевозчиками и соответствующими местными исполнительными органами.»;
дополнить пунктом 249-1 следующего содержания:
«249-1. Внесение изменений и дополнений в свидетельство по подвижному составу, в том числе резервному допускается органом, выдавшим данное свидетельство, при обращении перевозчика и с условием того, что дополняемый или заменяемый подвижной состав является аналогичного класса и года выпуска (или выше).»;
абзац первый части первой пункта 259 изложить в следующей редакции:

«259. Осы Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган растаған маршрут бойынша қозғалыс схемалары мен ол бойынша қозғалыс кестелерiн, жолаушылар мен багажды тасымалдауға арналған тарифтердi және жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық тұрақты тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатты (бұдан әрi – халықаралық тасымалдауға арналған рұқсат құжаттары) алу үшiн, сондай-ақ халықаралық тасымалдауға арналған рұқсат құжаттарының қолданылу мерзiмiн ұзарту үшiн тасымалдаушы автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға жеке папкаға ресiмделген мына құжаттарды қоса ұсынады:»;
268-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ашылып жатқан бастапқы және аралық пункттері және қолданыстағы ұзақтығы 250 км асатын тұрақты халықаралық маршруттар бойынша қозғалыс кестесінің айырмашылығы 1 сағаттан аз уақытты құраса;»;
6) тармақшадағы «келісімі алынбаса бас тартылады.» деген сөздер «келісімі алынбаса;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) ашылып жатқан бастапқы және аралық пункттері және қолданыстағы ұзақтығы 250 км дейінгі халықаралық тұрақты маршруттар бойынша қозғалыс кестесінің айырмашылығы 15 минуттан аз уақытты құраса, бас тартылады.»;
272-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«272. Халықаралық қатынаста жол жүру үшін жол жүру құжаттарын (билеттерін) алу тәртiбi осы Қағидада белгіленген қалааралық облысаралық қатынаста билеттер алу тәртiбiне сәйкес болуға тиіс.
Бұл ретте, халықаралық қатынастағы жол жүру құжаттарын (билеттерін) сату билетте жолаушының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілуі арқылы жүзеге асырылады.
Жолаушыны рейске отырғызу жолаушының жеке басын куәландыратын құжаттың негізінде билетте көрсетілген тегі, аты, әкесінің атын тексере отырып, жүзеге асырылады.
Багаждың багаж автомобильдерінде тасымалдануы, алып жүруі осы Қағиданың 6-тарауының 5-бөлімінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.»;
288-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«288. Жолаушылар мен багажды таксимен дара кәсіпкерлердің немесе заңды тұлғалардың (бұдан әрі – таксимен тасымалдаушы) тасымалдауы «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға белгіленген нысандағы хабарламаларды беру жолымен осы Қағиданың 26-30-тармақтарының талаптарына сәйкес жабдықталған жеңіл автомобильдермен жүзеге асырылады.
Таксимен жолаушылар мен багажды тасымалдауды ұйымдастыру кезінде қызметті хабарландыру тәртібінің талаптарын сақтамай жүзеге асыруға рұқсат етілмейді.»;
10-тараудың 2-бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

«259. Для получения заверенных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта схем движения по маршруту и расписания движения по нему, тарифов на перевозку пассажиров и багажа и разрешения на осуществление регулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - разрешительные документы на международные перевозки) по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, а также на продление срока действия разрешительных документов на международные перевозки перевозчик представляет в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта заявку с приложением следующих документов, оформленных в отдельную папку:»;
в пункте 268:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) разница в расписании движения по начальному и промежуточным пунктам открываемого и действующих регулярных международных маршрутах протяженностью более 250 км составляет менее 1 часа;»;
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
«7) разница в расписании движения по начальному и промежуточным пунктам открываемого и действующих регулярных международных маршрутах протяженностью до 250 км составляет менее 15 минут.»;
пункт 272 изложить в следующей редакции:
«272. Порядок приобретения проездных документов (билетов) для проезда в международном сообщении должен соответствовать порядку приобретения билетов в междугородном межобластном сообщении, установленному настоящими Правилами.
При этом, реализация проездных документов (билетов) в международном сообщении осуществляется с указанием в билете фамилии, имени и отчества пассажира.
Посадка пассажира на рейс осуществляется на основании документа, удостоверяющего личность пассажира, со сверкой фамилии, имени и отчества указанных в билете.
Проезд, провоз багажа в багажных автомобилях осуществляются в порядке, установленным разделом 5 главы 6 настоящих Правил.»;
пункт 288 изложить в следующей редакции:
«288. Перевозки пассажиров и багажа такси индивидуальными предпринимателями или юридическими лицами (далее – перевозчик такси) осуществляются легковыми автомобилями, оборудованными в соответствии с требованиями пунктов 2630 настоящих Правил, путем подачи уведомлений установленной формы в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Осуществление деятельности без соблюдения требований уведомительного порядка при организации перевозок пассажиров и багажа такси не допускается.»;
заголовок раздела 2 главы 10 изложить в следующей редакции:

«2. Таксимен тасымалдауды жүзеге асыру және диспетчерлік қызмет көрсетуді ұйымдастыру тәртібі»;
мынадай мазмұндағы 290-1, 290-2, 290-3, 290-4, 290-5, 290-6 және 290-7-тармақтармен толықтырылсын:
«290-1. Жолаушылар мен багажды таксимен тасымалдауды ұйымдастыру кезінде таксимен тасымалдаушы:
1) автокөлік құралдарының рейс алдындағы техникалық байқаудан және такси жүргізушілерінің рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық тексерістен өтуін;
2) диспетчерлік қызметтің немесе диспетчерлік қызметті көрсету жөніндегі шарттың болуын;
3) таксидің ақауы болған жағдайда, оны уақтылы ауыстыруды қамтамасыз етеді.
290-2. Дара кәсіпкер немесе заңды тұлға байланыс қызметтерін диспетчерлік қызмет ретінде көрсету бойынша қызмет көрсету алдында «Байланыс туралы» 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес ұлттық ресурстардың және байланыс операторларының тізіліміне енгізілуі тиіс.
290-3. Диспетчерлік қызмет тапсырыста көрсетілген уақытқа қарай таксиді ұсыну бойынша тапсырыстардың орындалуына үздіксіз бақылауды, сондай-ақ таксимен тасымалдаудың технологиялық процесін үйлестіруді жүзеге асырады.
290-4. Диспетчерлік қызметі болмаған жағдайда таксимен тасымалдаушының қызмет көрсетуіне рұқсат етілмейді.
290-5. Диспетчерлік қызмет «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен берілген таксимен тасымалдау бойынша қызметтің басталғандығы туралы ескертпе талоны бар, сондай-ақ жеңіл автомобильдері осы Қағиданың 26-30-тармақтарының талаптарына сәйкес жабдықталған таксимен тасымалдаушымен шарт жасасады.
290-6. Диспетчерлік қызметтің негізгі функциялары:
1) жеке және заңды тұлғалардың такси қызметіне тапсырыстарын қолжетімді байланыс құралдары арқылы қабылдау және тапсырыстарды такси жүргізушілерінің арасында бөлу;
2) таксиге тапсырыс берген жолаушыға жіберілген таксидің нөмірін, тапсырыстың бағасын және келетін уақытын хабарлау;
3) тапсырыс бойынша таксидің кетуін және уақтылы келуін қадағалау;
4) жолаушыларды маршрут бойынша жол жүрудің қиындықтары, оның ішінде ауа райы-климаттық немесе жолдағы басқа жағдайларға байланысты қозғалыстағы шектеулер мен тыйымдар туралы хабардар ету;
5) жүргізушілерге маршруттағы қозғалыстың, оның ішінде жолда болатын ауа райы-климаттық немесе басқа да жағдайларға байланысты ерекшеліктері туралы нұсқау беру;
6) ауа райы-климаттық немесе басқа да жағдайларға байланысты жолда болатын қозғалыс шектеулері немесе тыйымдар кезінде жолаушыларды жеткізу бойынша шаралар қабылдау;

«2. Порядок осуществления перевозок и организации диспетчерского обслуживания такси»;
дополнить пунктами 290-1, 290-2, 290-3, 290-4, 290-5, 290-6 и 290-7 следующего содержания:
«290-1. При организации перевозок пассажиров и багажа такси перевозчик такси обеспечивает:
1) прохождение предрейсового технического осмотра автотранспортных средств и предрейсового (предсменного) медицинского осмотра водителей такси;
2) наличие диспетчерской службы или договора по диспетчерскому обслуживанию;
3) своевременную замену такси в случае его неисправности.
290-2. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо перед началом деятельности по оказанию услуг связи, в качестве диспетчерской службы, должны быть включены в реестр национальных ресурсов и операторов связи в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» и другими нормативными правовыми актами.
290-3. Диспетчерская служба осуществляет непрерывный контроль за соблюдением заказов по подаче такси ко времени, указанному в заказе, а также координацию технологического процесса перевозок такси.
290-4. Оказание услуг перевозчиком такси без наличия диспетчерской службы не допускается.
290-5. Диспетчерская служба заключает договор с перевозчиком такси, имеющим талон-уведомление о начале деятельности по перевозке такси, выданный в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также легковые автомобили которого оборудованы в соответствии с требованиями пунктов 2630 настоящих Правил.
290-6. Основными функциями диспетчерской службы являются:
1) прием заказов на услуги такси физических и юридических лиц по доступным средствам связи и распределение заказов между водителями такси;
2) сообщение пассажиру, заказавшему такси, номера направляемого автомобиля, стоимости заказа и времени подачи;
3) отслеживание за отправлением и своевременным прибытием такси по заказам;
4) информирование пассажиров об осложнениях проезда по маршруту, в том числе ограничениях или запрещениях движения, связанных с погодно-климатическими или другими условиями на дороге;
5) инструктирование водителей об особенностях движения на маршруте, в том числе связанных с погодно-климатическими или другими условиями, имеющимися на дороге;
6) принятие мер по доставке пассажиров при ограничениях или запрещениях движения по маршруту, связанных с погодно-климатическими или другими условиями, имеющимися на дороге;

7) жол жүру құжаттамасын ресімдеу және диспетчерлік журнал жүргізу болып табылады.
290-7. Диспетчерлік қызметтер жолаушыларды таксимен тасымалдаушыларға байланыс қызметін көрсету кезінде:
1) жүргізушінің рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық тексеруден өтпей немесе автомобиль-таксиді техникалық байқаудан өткізбей желіге шығуын;
2) такси жүргізушілерінің еңбек және демалыс режимін бұзуын болдырмайды.»;
294 және 295-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«294. Такси жіберуге тапсырыстар қабылдауды тасымалдаушы орталықтандырылған түрде қолжетiмдi байланыс құралдары бойынша диспетчерлiк қызмет арқылы ұйымдастырады.
295. Жолаушының таксиге отыруы және одан түсуі толық тоқтағаннан кейiн жүзеге асырылады. Жолда тоқтау кезінде отырғызу және түсіру автокөліктің оң жағынан жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 295-1-тармақпен толықтырылсын:
«295-1. Жолаушы тасымалдау шартын бұзбай таксиден түсіп кеткен жағдайда жүргізуші таксидің жолаушыны күтіп тұрып қалған алдын ала келісілген бүкіл кезеңіне ақшалай кепілдік талап етеді.
Егер жолаушы оны күтiп тұрған такси-автомобильге алдын ала келiсiлген уақыт iшiнде қайтып келмесе, тасымалдау шарты тоқтатылды деп есептеледi.»;
296 және 297-тармақтар алынып тасталсын;
300-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«300. Такси жіберуге тапсырыстың құнын жолаушы сапар аяқталған соң төлейдi. Таксимен жол жүру төлемiн жолаушы таксометр көрсеткіштеріне сәйкес өзi жүрiп өткен қашықтық үшiн қолданылып жүрген тарифке сәйкес немесе кассалық бақылау машинаны қолданумен сапарды ұйымдастыру туралы ауызша шарттың негізінде сапар аяқталған және багаж түсiрiлген соң төлейдi. Аяқталған сапар үшiн төлем туралы түбiртектер мен анықтамалар жолаушылардың талабы бойынша беріледі.»;
306-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«306. Барлық жолаушылар жиналатын пункттерде (әуежай, вокзалдар, iрi сауда және мәдениет орталықтары), сондай-ақ даңғылдарда, көшелерде, кварталдарда, тұйық көшелерде облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының автомобиль көлігі туралы заңнамасына сәйкес такси тұрақтарының ұйымдастырылуын және жабдықталуын қамтамасыз етеді.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органмен такси тұрақтарын ұйымдастыру және жабдықтау бойынша жоспар мен схемасын келіседі.»;
көрсетілген Қағидаға 1481011 және 12-қосымшалар осы қаулыға 12345 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 199 қаулысына
1-қосымша
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен багажды тасымалдау қағидасына
1-қосымша
Жол жүру құжаттарының (билеттерiнiң) және багаж түбiртектерiнiң
нысандары

7) оформление путевой документации и ведение диспетчерского журнала.
290-7. Диспетчерские службы при оказании услуг связи для перевозчиков пассажиров такси не допускают:
1) выход на линию водителей без прохождения предрейсового (предсменного) медицинского осмотра и технического осмотра автомобиля-такси;
2) нарушение режима труда и отдыха водителями такси.»;
пункты 294 и 295 изложить в следующей редакции:
«294. Прием заказов на подачу такси организуется перевозчиком централизованно через диспетчерскую службу по доступным средствам связи.
295. Посадка пассажира в такси и выход из него осуществляются после полной остановки. При остановке на проезжей части, посадка и выход осуществляется с правой стороны автомобиля.»;
дополнить пунктом 295-1 следующего содержания:
«295-1. В случае, когда пассажир покидает такси, не расторгая договора перевозки, водитель требует денежный залог на весь оговоренный период простоя такси в ожидании пассажира.
Договор перевозки считается прекращенным, если пассажир не вернется к ожидающему его автомобилю-такси в течение оговоренного времени.»;
пункты 296 и 297 исключить;
пункт 300 изложить в следующей редакции:
«300. Стоимость заказа на подачу такси оплачивается пассажиром по окончании поездки. Оплата проезда в такси производится пассажиром за преследованное им расстояние согласно показаниям таксометра в соответствии с действующим тарифом или на основании устного договора об организации поездки с применением контрольно-кассовой машины после окончания поездки и выгрузки багажа. Квитанции и справки об оплате за завершенную поездку пассажирам выдаются по требованию пассажира.»;
пункт 306 изложить в следующей редакции:
«306. На всех пассажирообразующих пунктах (аэропорт, вокзалы, крупные торговые и культурные центры), а также проспектах, улицах, кварталах, переулках местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы) обеспечивают организацию и оборудование стоянок такси в соответствии с законодательством Республики Казахстан об автомобильном транспорте.
Местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы) согласовывают с уполномоченным органом план и схему по организации и оборудованию стоянок такси.»;
приложения 1481011 и 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 и 6 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 199
Приложение 1
к Правилам перевозок пассажиров и
багажа автомобильным транспортом
Формы проездных документов (билетов) и багажных квитанций

1. Қалалық қатынаста жол жүруге арналған жол жүру құжаттарының (билеттерiнiң) нысандары:
1) жолаушылардың жол жүруіне арналған бiр реттiк бақылау билетi – билеттiң жазулары көк түспен ресімделеді:
кемінде 35 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
_________ қаласы
Жолаушылардың қалалық қатынаста жол жүруіне арналған
Сериясы ___________
№ 0000000
00 теңге
20__ жыл
кемінде 60 мм
2) балалардың жол жүруіне арналған бiр реттiк бақылау билетi – билеттiң жазулары қызыл түспен ресімделеді:
кемінде 35 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
_________ қаласы
Жолаушылардың қалалық қатынаста жол жүруіне арналған
балалар билеті
Сериясы ___________
№ 0000000
00 теңге
20__ жыл
кемінде 60 мм
3) белгiленген нормадан тыс қол жүгiн және багажды алып жүруге арналған билет – билеттiң жазулары жасыл түспен ресімделеді:
кемiнде 35 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
________ қаласы
Қалалық қатынаста багаж алып жүруге арналған
Сериясы __________
№ 0000000
00 теңге
20__ жыл
кемінде 60 мм
4) жолаушылардың жол жүруіне арналған ұзақ пайдаланылатын жол жүру билетi (көлемi А7) - ресімделуі мен қорғаныс дәрежесiн жергiлiктi атқарушы органдар белгiлейдi:
___________ қаласы             Сериясы ______
№ 0000000
Ұзақ пайдаланылатын жол жүру билетi
_______________ жарамды
0000 теңге
___________ негiзiнде
_____________ берiлдi
2. Жолаушылардың қала маңындағы қатынаста жол жүруіне арналған жол жүру құжаттарының (билеттерiнiң) нысаны:
1) жолаушылардың жол жүруіне арналған билет – ашық түстi ұсақ торкөздi арнайы билет қағазында қара түстi жазулармен ресiмделедi (көлемiн және торкөз түсiн автовокзалдар мен автостанциялар белгiлейдi):
кемінде 45 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Жолаушылардың қала маңындағы қатынаста жол жүруіне арналған
билет
Сериясы _______________
№ 0000000
сапар күні ________________
сапар уақыты ______________
жөнелту пункті ____________
межелі пункті _____________
Жол жүру құны
00,00 теңге
кемінде 40 мм
2) кондуктор (жүргiзушi) маршруттың аралық пунктiнде отырғызу кезiнде беретiн тарифтер кестесіне сәйкес сомаға қосымша түбiршектерi бар жолаушылардың жол жүруіне арналған билет – билеттiң жазулары қара түспен ресімделеді:
кемінде 35 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Жолаушылардың қала маңындағы қатынаста жол жүруіне арналған
билет
Сериясы ____________
№ 0000000
Тарифтер кестесіне сәйкес қосымша түбіршектер болғанда жарамды
20__ жыл
кемінде 60 мм
кемінде 35 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Жолаушылардың қала маңындағы қатынаста жол жүруіне арналған билетке
қосымша түбіршек
Сериясы ____________
№ 0000000
00 теңге
20__ жыл
кемінде 60 мм
Жолаушылардың қала маңындағы қатынаста жол жүруіне арналған билеттерге қосымша түбiршектер 1, 5, 10, 50 теңге сомасына ресiмделедi.

1. Формы проездных документов (билетов) на проезд в городском сообщении:
1) разовый контрольный билет на проезд пассажиров - надписи билета оформляются синим цветом:
не менее 35 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
город ____________
Билет на проезд
пассажиров
в городском
сообщении
Серия __________
№ 0000000
00 тенге
20 __ год
не менее 60 мм
2) разовый контрольный билет на проезд детей - надписи билета оформляются красным цветом:
не менее 35 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
город ____________
Детский билет
на проезд
в городском
сообщении
Серия __________
№ 0000000
00 тенге
20 __ год
не менее 60 мм
3) билет на провоз ручной клади сверх установленной нормы и багажа - надписи билета оформляются зеленым цветом:
не менее 35 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
город ____________
на провоз багажа
в городском
сообщении
Серия __________
№ 0000000
00 тенге
20 __ год
не менее 60 мм
4) проездной билет длительного пользования на проезд пассажиров (формат А7) - оформление и степени защиты определяются местными исполнительными органами:
Город ________ Серия ________
№ 0000000
Проездной билет длительного
пользования
действительный на _____________________
0000 тенге
Выдан _______________________
на основании ________________
2. Форма проездных документов (билетов) на проезд пассажиров в пригородном сообщении:
1) билет на проезд пассажиров - оформляется на специальной билетной бумаге с мелкой сеткой пастельных тонов с надписями черного цвета (формат и цвет сетки определяются автовокзалами, автостанциями):
не менее 45 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Билет на проезд
пассажиров в
пригородном
сообщении
Серия ________
№ 0000000
дата поездки _________
время поездки ________
пункт отпр. __________
пункт назнач. ________
Стоимость проезда
00,00 тенге
не менее 40 мм
2) билет на проезд пассажиров, выдаваемый кондуктором (водителем) при посадке на промежуточном пункте маршрута, с дополнительными корешками на сумму в соответствии с сеткой тарифов надписи билета оформляются черным цветом:
не менее 35 мм                      не менее 35 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Билет на проезд
пассажиров в
пригородном
сообщении
Серия ______
№ 0000000
Действительно при
наличии
дополнительных
корешков на сумму в
соответствии с
сеткой тарифов
20 ___ год
не менее
60 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Дополнительный
корешок к билету на
проезд пассажиров в
пригородном
сообщении
Серия _____
№ 0000000
00 тенге
20 ___ год
не менее
60 мм
Дополнительные корешки к билетам на проезд пассажиров в пригородном сообщении оформляются на сумму 1, 5, 10, 50 тенге.

3. Жолаушылардың қалааралық облысiшiлiк және қалааралық облысаралық қатынастарда жол жүруіне арналған жол жүру құжаттарының (билеттерiнiң) нысаны:
1) жолаушылардың жол жүруіне арналған билет – ашық түстi ұсақ торкөздi арнайы билет қағазында қара түстi жазулармен ресiмделедi (көлемiн және торкөз түсiн автовокзалдар мен автостанциялар белгiлейдi):
кемінде 45 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Жолаушылардың қалааралық қатынаста жол жүруіне арналған
билет
Сериясы _________
№ 0000000
сапар күні ___.___.___ ж.
жөнелту уақыты ___ с. ____ м.
жөнелту пункті ______________
межелі пункті _______________
Рейс нөмірі _________________
Орын нөмірі _________________
Жол жүру құны
00,00 теңге
Комиссия алымы 00,00 теңге
Сақтандыру алымы 00,00 теңге
ЖИЫНТЫҒЫ 00,00 теңге
Билеттің берілген күні __.__.__ ж.
кемінде 90 мм

3. Форма проездных документов (билетов) на проезд пассажиров в междугородном внутриобластном и междугородном межобластном сообщениях:
1) билет на проезд пассажиров - оформляется на специальной билетной бумаге с мелкой сеткой пастельных тонов с надписями черного цвета (формат и цвет сетки определяются автовокзалами, автостанциями):
не менее 45 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Билет на проезд
пассажиров в
междугородном
сообщении
Серия ______
№ 0000000
дата поездки _._._ г.
время отправ. _ ч._ м.
пункт отпр. _________
пункт назнач. _______
Номер рейса _________
Номер места _________
Стоимость проезда
00,00 тенге
Комисс. сбор 00,00
тенге
Страх. сбор 00,00
тенге
ИТОГО 00,00 тенге
Дата выдачи билета
___.___.___. г.
не менее 90 мм

3) Қала маңы, қалааралық облысiшiлiк, қалааралық облысаралық және халықаралық қатынастардағы багаж түбiртектерiнiң нысаны - ашық түстi ұсақ торкөздi арнайы билет қағазында қара түстi жазулармен ресiмделедi (көлемiн және торкөз түсiн автовокзалдар мен автостанциялар белгiлейдi):
кемінде 45 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Багаж түбіртегі
Сериясы _______________
№ 0000000
сапар күні ___.___.___ ж.
сапар уақыты ___ сағ. ____ мин.
жөнелту пункті ________________
межелі пункті _________________
Багаж орындарының саны ________
Багаждың құндылығы ____________
Құны 00,00 теңге
Комиссия алымы 00,00 теңге
Бағалау алымы 00,00 теңге
ЖИЫНТЫҒЫ 00,00 теңге
Багаж орындарының нөмірлері _________
(тиеу кезінде толтырылады)
кемінде 90 мм
4. Жолаушылардың халықаралық қатынастарда жол жүруіне арналған жол жүру құжаттарының (билеттерiнiң) нысаны:
1) жолаушылардың жол жүруіне арналған билет – ашық түстi ұсақ торкөздi арнайы билет қағазында қара түстi жазулармен ресiмделедi (көлемiн және торкөз түсiн автовокзалдар мен автостанциялар белгiлейдi):
кемінде 45 мм
АВТОБУС
(шағын автобус)
Жолаушылардың қалааралық қатынаста жол жүруіне арналған
билет
Сериясы ______________
№ 0000000
Тегі ________________________
Аты _________________________
Әкесінің аты ________________
сапар күні ___.___. ____ ж.
жөнелту уақыты ___ с. ____ м.
жөнелту пункті ______________
межелі пункті _______________
Рейс нөмірі _________________
Орын нөмірі _________________
Жол жүру құны 00,00 теңге
Комиссия алымы 00,00 теңге
Сақтандыру алымы 00,00 теңге
ЖИЫНТЫҒЫ 00,00 теңге
Билеттің берілген күні __.__.__ ж.
кемінде 90 мм
Осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген билет ашық түстi ұсақ торкөздi қара түстi жазулары бар арнайы билет қағазын пайдалануға, сондай-ақ өлшеміне қатысты талаптар байланыс құралдары арқылы сатып алынатын билеттерге қолданылмайды;

3) Форма багажных квитанций в пригородном, междугородном внутриобластном, междугородном межобластном и международном сообщениях оформляется на специальной билетной бумаге с мелкой сеткой пастельных тонов с надписями черного цвета (формат и цвет сетки определяются автовокзалами, автостанциями):
не менее 45 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Багажная квитанция
Серия ____
№ 0000000
дата поездки __.__.__ г.
время поездки. __ ч.__ м.
пункт отпр. __________________
пункт назнач. ________________
Количество
багажных мест ________________
Ценность багажа ______________
Стоимость
00,00 тенге
Комисс. сбор 00,00 тенге
Оцен. сбор 00,00 тенге
ИТОГО 00,00 тенге
Номера багажных мест _____
(заполняется при погрузке)
не менее 90 мм
4. Форма проездных документов (билетов) на проезд пассажиров в международном сообщении:
1) билет на проезд пассажиров - оформляется на специальной билетной бумаге с мелкой сеткой пастельных тонов с надписями черного цвета (формат и цвет сетки определяются автовокзалами, автостанциями):
не менее 45 мм
АВТОБУС
(микроавтобус)
Билет на проезд пассажиров в
междугородном сообщении
Серия _____ № 0000000
Фамилия _____________
Имя _________________
Отчество ____________
дата поездки __.__.__ г.
время отправ. __ ч.__ м.
пункт отпр. _________
пункт назнач. _______
Номер рейса _________
Номер места _________
Стоимость проезда
00,00 тенге
Комисс. сбор 00,00 тенге
Страх. сбор 00,00 тенге
ИТОГО 00,00 тенге
Дата выдачи билета
___.___.___. г.
не менее 90 мм
Требования, указанные в подпункте 1) настоящего пункта в отношении использования специальной билетной бумаги с мелкой сеткой пастельных тонов с надписями черного цвета, а также размеров не распространяется для билетов, приобретенных с использованием средств связи;

1. __________________ қаласы (облысы, ауданы) әкiмiнiң аппараты
200__ жылғы ______________ ________________________ мекенжайы бойынша
жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаiшiлiк тасымалдау
маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған конкурсты өткiзу
туралы хабарлайды.
2. Конкурсқа мынадай маршруттардың пакеттерi (маршруттар)
шығарылады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Конкурсқа меншiк нысанына қарамастан, меншiк құқығында
немесе өзге де заңды негiздерде автокөлiк құралдары бар кез келген
жеке және заңды тұлғалар қатысады.
4. Конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрушiлер қала (облыс, аудан)
әкiмiнiң аппаратына конкурстық құжаттардың жиынтығын алуға
жазбаша өтiнiмдi __________________________________________ мекенжайы
бойынша ұсынуы тиiс.
5. Конкурстық құжаттар жиынтығының құны: ______________________
(сома жазбаша) құрайды.
6. Конкурстық құжаттарды алуға өтiнiмдердi қабылдаудың және
Конкурсқа қатысуға өтiнiмдердi қабылдаудың соңғы мерзiмi: 200__
жылғы «___» ________________.
7. 200__ жылғы ___________ конкурстық Комиссия конкурсты өткiзу
мәселелерi жөнiндегi конкурс алдындағы конференцияны өткiзедi.
8. Анықтама алу үшiн телефондар: _____________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 199 қаулысына
4-қосымша
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен багажды тасымалдау қағидасына
10-қосымша
Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау
маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған куәлiк
Сериясы ХХХ N 000000
_____________________________________________________________ берiлдi
(мемлекеттiк органның атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның Т.А.Ә. және лауазымы)
М.О.
Тасымалдаушылар қызмет көрсететiн маршруттар:
Маршруттардың атауы
Қызмет көрсету кезеңi
Қызмет көрсету мерзiмi
Маршруттарға осы куәлiктiң қосымшасында көрсетiлген автобустар (шағын автобустар) қызмет көрсетедi.
Тасымалдаушы туралы деректер:
Атауы
Мекенжайы
Тел. ____________
Факс ____________
Басшының Т.А.Ә.
Тасымалдауды ұйымдастыру үшiн жауапты тұлғаның Т.А.Ә.
Тел. ____________
Факс ____________
Куәлiктiң берiлген күнi
_____ жылғы «___» ___________________
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары бекіткен қозғалыс кестелерi, қозғалыс маршруттарының схемалары, сондай-ақ тариф кестелері (түпнұсқалары) куәлiкке қоса беріледі.

1. Аппарат акима города (области, района) _____________________
объявляет о проведении конкурса на право обслуживания маршрутов
внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа,
который состоится __________ 20___ года по адресу: _________________
2. На конкурс выставляются следующие пакеты маршрутов (маршруты):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. В конкурсе принимают участие любые физические и юридические
лица, независимо от формы собственности, владеющие автотранспортными
средствами на праве собственности или иных законных основаниях.
4. Желающие принять участие в конкурсе представляют в аппарат
акима города (области, района) письменную заявку на получение
комплекта конкурсных документов по адресу:
____________________________________________________________________.
5. Стоимость комплекта конкурсных документов составляет:
___________________________________________________ (сумма прописью).
6. Окончательный срок приема заявок на получение конкурсных
документов и приема заявок на участие в Конкурсе: «___» __________ 20 __ года.
7. _____________ 20 _____ года конкурсная Комиссия проводит
предконкурсную конференцию по вопросам проведения конкурса.
8. За справками обращаться по телефонам: ___________________.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 199
Приложение 10
к Правилам перевозок пассажиров и
багажа автомобильным транспортом
Свидетельство
серия XXX № 000000 на право обслуживания маршрутов
регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Выдано ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и должность лица, выдавшего свидетельство)
М.П.
Маршруты, обслуживаемые перевозчиком:
Наименование маршрутов
Период обслуживания
Сроки обслуживания
Маршруты обслуживаются автобусами (микроавтобусами), указанными в приложении к настоящему свидетельству.
Данные о перевозчике:
Наименование
Адрес
Тел. ______
Факс ______
Ф.И.О. руководителя
Ф.И.О. ответственного
за организацию перевозок
Тел. ______
Факс ______
Дата выдачи Свидетельства
«___» _________________ г.
1. К свидетельству прилагаются утвержденные местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (оригиналы) расписания движений, схемы маршрутов движения, а также согласованные тарифные сетки.

2. Осы куәлiк тасымалдаушыны Жолаушылар мен багажды автомобиль көлiгiмен тасымалдау қағидасын және жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң талаптарын орындау бойынша мiндеттерден босатпайды.
3. Осы куәлiктi үшiншi тұлғаға беруге рұқсат етiлмейдi.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау
маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған
Сериясы ХХХ N 000000 куәлiкке қосымша
_____________________________________________________________ берiлді
(мемлекеттiк органның атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның Т.А.Ә. және лауазымы)
М.О.
Жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
(__ парақтың __ парағы)
Куәлікте көрсетілген автобустар немесе шағын автобустардың орнына маршрутқа қызмет көрсететін тасымалдаушының меншігіндегі немесе лизингке алынған автобустардың немесе шағын автобустардың ұқсас үлгісі мен класын (не одан жоғары) маршрутта қолдануға рұқсат беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 199 қаулысына
5-қосымша
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен багажды тасымалдау қағидасына
11-қосымша
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық облысаралық
(астана және республикалық маңызы бар қаланы қоса алғанда)
тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына
арналған куәлiк
Сериясы ХХХ N 000000
_____________________________________________________________ берiлдi
(мемлекеттiк органның атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның Т.А.Ә. және лауазымы)
М.О.
Маршрут бойынша:
Рейстердің орындалу тұрақтылығы
Апта күндері бойынша
Жөнелтілу уақыты
Бастапқы пункттен
Соңғы пункттен
Негізгі жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
Резервтік жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмірі
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмірі
Шығарылған жылы
сыртқы жағы
Тасымалдаушы туралы деректер
Атауы
Мекенжайы
Тел. ___________
Факс ___________
Басшының Т.А.Ә.
Тасымалдауды ұйымдастыру үшін жауапты тұлғаның Т.А.Ә.
Тел. ___________
Факс ___________
Тасымалдауды орындау кезеңі
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
Куәліктің берілген күні
____ жылғы «__» _______________
Куәлік жарамды
____ жылғы «__» _______________

2. Данное свидетельство не снимает с перевозчика обязанностей по выполнению Правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом и требований безопасности дорожного движения.
3. Не допускается передача данного свидетельства третьему лицу.
Приложение к свидетельству
серия XXX № 000000 на право обслуживания маршрутов
регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Выдано _______________________________________________
(наименование государственного органа)
______________________________________________________
(Ф.И.О. и должность лица, выдавшего свидетельство)
М.П.
Сведения о подвижном составе:
Тип и класс
автобусов
(микро-автобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Тип и класс
автобусов
(микро-автобусов)
Гос.
номер
Год выпуска
(страница __ из __ страниц) ________
Взамен указанных в свидетельстве автобусов или микроавтобусов допускается использование на маршруте автобусов или микроавтобусов аналогичного типа и класса (или выше), находящихся в собственности или приобретенных в лизинг перевозчиком, обслуживающим маршрут.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 199
Приложение 11
к Правилам перевозок пассажиров и
багажа автомобильным транспортом
Свидетельство
серия ХХХ № 000000
на право обслуживания маршрутов регулярных междугородных
межобластных (включая столицу и город республиканского
значения) автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Выдано ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и должность лица, выдавшего свидетельство)
М.П.
По маршруту:
Регулярность выполнения рейсов
По дням недели
Время отправления
Из начального пункта
Из конечного пункта
Сведения об основном подвижном составе:
Тип и класс
автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Тип и класс автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Сведения о резервном подвижном составе:
Тип и класс
автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Тип и класс автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
обратная сторона
Данные о перевозчике
Наименование
Адрес
Тел.____________
Факс ___________
Ф.И.О. руководителя
Ф.И.О. ответственного за организацию
перевозок
Тел.____________
Факс ___________
Период выполнения перевозки
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
Дата выдачи свидетельства
«_____» _______________________ г.
Свидетельство действительно
«_____» _______________________ г.

1. Куәлікке мыналар қоса берілуі тиіс:
1) автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен қозғалыс кестесі, қозғалыс маршрутының схемасы (түпнұсқалар);
2) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының атқарушы органдарымен келісілген тарифтік кесте (түпнұсқа).
2. Осы куәлiк тасымалдаушыны Жолаушылар мен багажды автомобиль көлiгiмен тасымалдау қағидасын және жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң талаптарын орындау бойынша мiндеттерден босатпайды.
3. Осы куәлiктi үшiншi тұлғаға беруге рұқсат етiлмейдi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 199 қаулысына
6-қосымша
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен багажды тасымалдау қағидасына
12-қосымша
Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық тұрақты тасымалдауды жүзеге асыруға арналған рұқсат қағазы
Сериясы ХХХ N 000000
_____________________________________________________________ берiлдi
(мемлекеттiк органның атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның Т.А.Ә. және лауазымы)
М.О.
Маршрут бойынша:
Рейстердің орындалу тұрақтылығы
Апта күндері бойынша
Жөнелтілу уақыты
Бастапқы пункттен
Соңғы пункттен
Негізгі жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмiрi
Шығарылған жылы
Резервтік жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмірі
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік нөмірі
Шығарылған жылы
сыртқы жағы
Тасымалдаушы туралы деректер
Атауы
Мекенжайы
Тел. ___________
Факс ___________
Басшының Т.А.Ә.
Тасымалдауды ұйымдастыру үшін жауапты тұлғаның Т.А.Ә.
Тел. ___________
Факс ___________
Тасымалдауды орындау кезеңі
_________ бастап ________ дейін
_________ бастап ________ дейін
_________ бастап ________ дейін
_________ бастап ________ дейін
_________ бастап ________ дейін
_________ бастап ________ дейін
Рұқсат қағазының берілген күні
____ жылғы «__» _______________
Рұқсат қағазы жарамды
____ жылғы «__» _______________
1. Автомобиль көлігі саласындағы уәкiлеттi орган келіскен қозғалыс кестелерi, қозғалыс маршруттарының схемалары, тариф кестелері (түпнұсқалары) рұқсат қағазына қоса берiлуi тиiс.
2. Осы рұқсат қағазы тасымалдаушыны Жолаушылар мен багажды автомобиль көлiгiмен тасымалдау қағидасын және жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң талаптарын орындау бойынша мiндеттерден босатпайды.
3. Осы рұқсат қағазды үшiншi тұлғаға беруге рұқсат етiлмейдi.

1. К свидетельству должны быть приложены:
1) утвержденные уполномоченным органом в области автомобильного транспорта (оригиналы) расписание движения, схема маршрута движения;
2) согласованная местным исполнительным органом областей, города Астана и Алматы тарифная сетка (оригинал).
2. Данное свидетельство не снимает с перевозчика обязанностей по выполнению Правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом и требований безопасности дорожного движения.
3. Не допускается передача данного свидетельства третьему лицу.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 199
Приложение 12
к Правилам перевозок пассажиров и
багажа автомобильным транспортом
Разрешение
серия XXX № 000000
на осуществление регулярных международных автомобильных
перевозок пассажиров и багажа
Выдано ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и должность лица, выдавшего разрешение)
М.П.
По маршруту:
Регулярность выполнения рейсов
По дням недели
Время отправления
Из начального пункта
Из конечного пункта
Сведения об основном подвижном составе:
Тип и класс
автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Тип и класс автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Сведения о резервном подвижном составе:
Тип и класс
автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
Тип и класс автобусов
(микроавтобусов)
Гос.
номер
Год
выпуска
обратная сторона
Данные о перевозчике
Наименование
Адрес
Тел.____________
Факс ___________
Ф.И.О. руководителя
Ф.И.О. ответственного за организацию
перевозок
Тел.____________
Факс ___________
Период выполнения перевозки
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
Дата выдачи разрешения
«_____» _______________________ г.
Разрешение действительно
«_____» _______________________ г.
1. К разрешению должны быть приложены согласованные уполномоченным органом в области автомобильного транспорта (оригиналы) расписание движения, схема маршрута движения, тарифная сетка.
2. Данное разрешение не снимает с перевозчика обязанностей по выполнению правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом и требований безопасности дорожного движения.
3. Не допускается передача данного разрешения третьему лицу.