Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 14 наурыздағы № 245 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті таратылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.05.2013 № 451 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 жыл, № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Министрлiктiң облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, аудандарда, қалаларда, қалалардағы аудандарда және көлiктегi аумақтық органдары, сондай-ақ Iшкi әскерлер комитетi, Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi, Тергеу комитетi, Криминалдық полиция комитетi, Әкiмшiлiк полиция комитетi, Жол полициясы комитетi және Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті ведомстволары бар.»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. «Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi қоғамдық тәртiп пен қоғамдық қауiпсiздiкті сақтау, қылмысқа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес, есiрткi мен қару-жарақ айналымын бақылауды қамтамасыз ету, азаматтар мен ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғау, қылмыстық жазаларды орындау, қылмыстық-атқару жүйесіндегі құқықтық тәртіп пен заңдылықты қамтамасыз ету, сотталғандардың түзелуін ұйымдастыру, күдіктілердің, айыпталушылар мен сотталғандардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қылмыстық-атқару жүйесіндегі азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету, ішкі істер органдарының құзыретіне жататын қылмыстар туралы істер бойынша анықтауды жүзеге асыру және заңнамалық актілерге сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу болып табылады.»;
12-тармақта:
116)118)120)121)129)130)132) тармақшалар алынып тасталсын;
119) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«119) босқындар мәселелері бойынша жұмысты үйлестіреді;»;
131) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«131) босқындар мәселелері бойынша заңнаманы сақтауда мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;»;
133)134) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2013 года № 245
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 02.05.2013 № 451.
2. Внести изменения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положение о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
«Министерство имеет территориальные органы в областях, городах Астане и Алматы, районах, городах, районах в городах и на транспорте, а также ведомства: Комитет внутренних войск, Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков, Следственный комитет, Комитет криминальной полиции, Комитет административной полиции, Комитет дорожной полиции и Комитет уголовно-исполнительной системы.»;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. «Основными задачами Министерства являются охрана общественного порядка и общественной безопасности, борьба с преступностью и наркобизнесом, обеспечение контроля за оборотом наркотиков и оружия, защита прав и законных интересов граждан и организаций, исполнение уголовных наказаний, обеспечение правопорядка и законности в уголовно-исполнительной системе, организация исправления осужденных, обеспечение прав и законных интересов подозреваемых, обвиняемых, осужденных, а также граждан в уголовно-исполнительной системе внутренних дел Республики Казахстан, осуществление дознания по делам о преступлениях, отнесенных к компетенции органов внутренних дел, и производство по делам об административных правонарушениях в соответствии с законодательными актами.»;
в пункте 12:
подпункты 116)118)120)121)129)130)132) исключить;
подпункт 119) изложить в следующей редакции:
«119) координирует работу по вопросам беженцев;»;
подпункт 131) изложить в следующей редакции:
«131) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства по вопросам беженцев;»;
подпункты 133)134) изложить в следующей редакции:

«133) босқындарды тіркейді және есепке алуды жүргізеді;»;
«134) аумақтық органдардың босқын мәртебесін беруден бас тартуы туралы шағымдар жөніндегі шешімдер қабылдайды;»;
19-тармақтың 11-1) тармақшасы алынып тасталсын;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Мемлекеттік мекемелер» деген 1-бөлімнің 98, 99, 100, 101-тармақтары алынып тасталсын;
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
2-бөлімде:
мына:
«
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

«133) регистрирует и ведет учет беженцев;»;
«134) принимает решения по жалобам об отказе территориальными органами в присвоении статуса беженца;»;
подпункт 11-1) пункта 19 исключить;
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
пункты 98, 99, 100, 101 раздела 1 «Государственные учреждения» исключить;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 2:
строки:
«
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

1290
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін ескере отырып, оның ішінде:
1433
».
2-1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.05.2013 № 451 қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

1290
»
изложить в следующей редакции:
«
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
1433
».
2-1. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.05.2013 № 451.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов