"Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 399 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық
мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасын сақтау және танымал ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамаға сәйкес:
1) «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесін (бұдан әрі - Мекеме) құрсын;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. Мекеменің директорын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және қызметінен босатады деп белгіленсін.
3. «Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 39, 472-құжат; 2011 ж., № 41, 518-құжат; 2011 ж., № 51, 685-құжат; 2012 ж., № 35, 457-құжат; 2012 ж., № 54, 717-құжат; 2012 ж., № 58, 793-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
«
«Назарбаев орталығы»         Президент      Президент       Әкімшілік
директоры                                   Кеңсесінің      Басшысы
бастығы
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қазақстан Республикасының      Президент     Мәдениет       Премьер-
Ұлттық мұражайының                           және ақпарат   Министр,
директоры                                    министрі       Әкімшілік
Басшысы
».
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                          Н.Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах республиканского государственного учреждения "Национальный музей Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2013 года № 399
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О некоторых вопросах республиканского государственного учреждения «Национальный музей Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О некоторых вопросах республиканского государственного
учреждения «Национальный музей Республики Казахстан»
В целях сохранения и популяризации историко-культурного наследия Казахстана ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в соответствии с законодательством:
1) создать республиканское государственное учреждение «Национальный музей Республики Казахстан» (далее - учреждение);
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
2. Установить, что директор учреждения назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
3. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 «О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321; 2010 г., № 51, ст. 466; 2011 г., № 39, ст. 472; 2011 г., № 41, ст. 518; 2011 г., № 51, ст. 685, 2012 г., № 35, ст. 457; 2012 г., № 54, ст. 717; 2012 г., № 58, ст. 793) следующее дополнение:
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
«
Директор          Президентом         Начальником      Руководителем
«Назарбаев                            Канцелярии       Администрации
Центра»                               Президента
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
Директор          Президентом         Министром        Премьер-
Национального                         культуры и       Министром,
музея Республики                      информации       Руководителем
Казахстан                                              Администрации
».
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев