Газды қайтару жөніндегі мәміленің бағаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 420 қаулысы
«Трансферттік баға белгілеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 10-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге, 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғам құрудағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылғы 7 қаңтардағы Табиғи газды қарызға алу туралы келісімге сәйкес «ҚазРосГаз» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен «Газпром» ашық акционерлік қоғамының уәкілетті ұйымы арасында жасалатын мәміле бойынша газдың бағасы 2013 жылы газды экспортқа өткізу кезінде 2011 жылғы қараша – 2013 жылғы сәуірде пайдаланылған және «АлматыГазТрейд» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген газды «Азиялық Газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қайтару мақсатында Қазақстан Республикасының ішкі нарығын газбен жабдықтау үшін Орта Азиялық газының бірдей көлемін:
1) 300 000 000 текше метрге дейінгі көлемдегі түркімен газын Қарашығанақ кен орнының өңделген газына қарсы жеткізу жолымен Қазақстан Республикасының аумағында тұтыну үшін әкелместен, «Түркіменстан – Қытай» магистральдық газ құбырының «Багтыярлык» газ өлшеу станциясында өлшей отырып, Түркіменстан/Өзбекстан шекарасында – 1000 текше метрі үшін 105 АҚШ доллары;
2) 1 336 000 000 текше метрге дейінгі көлемдегі өзбек газын Қарашығанақ кен орнының өңделген газына қарсы жеткізу жолымен Қазақстан Республикасының аумағында тұтыну үшін әкелместен, «Түркіменстан – Қытай» магистральдық газ құбырының «Баймұрат» газ өлшеу станциясында өлшей отырып, Өзбекстан/Қазақстан шекарасында – 1000 текше метрі үшін 85 АҚШ доллары болып белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.10.2013 № 1150 қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

Об установлении цен сделки по возврату газа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 420
В соответствии с подпунктом 3) пункта 10 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года «О трансфертном ценообразовании», а также Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года, Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить цены на газ по сделке, заключаемой между товариществом с ограниченной ответственностью «КазРосГаз» и уполномоченной организацией открытого акционерного общества «Газпром», при реализации газа на экспорт в 2013 году в целях возврата газа товариществу с ограниченной ответственностью «Азиатский Газопровод», использованного с ноября 2011 года по апрель 2013 года и переданного товариществу с ограниченной ответственностью «АлматыГазТрейд» в соответствии с Соглашением о займе природного газа от 7 января 2011 года для газоснабжения внутреннего рынка Республики Казахстан путем встречных поставок равного количества среднеазиатского газа:
1) в объеме до 300 000 000 кубических метров туркменского газа на границе Туркменистан/Узбекистан с замером на газоизмерительной станции «Багтыярлык» магистрального газопровода «Туркменистан-Китай» без ввоза для потребления на территории Республики Казахстан на переработанный газ Карачаганакского месторождения – 105 долларов США за 1000 кубических метров;
2) в объеме до 1 336 000 000 кубических метров узбекского газа на границе Узбекистан/Казахстан с замером на газоизмерительной станции «Баймурат» магистрального газопровода «Туркменистан – Китай» без ввоза для потребления на территории Республики Казахстан на переработанный газ Карачаганакского месторождения – 85 долларов США за 1000 кубических метров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 29.10.2013 № 1150.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство нефти и газа Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов