Жайық-Каспий бассейнін суға батқан кемелерден тазарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 мамырдағы № 524 қаулысы
Каспий теңізінің қазақстандық секторында және Жайық өзенінде кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ету және су айдындарының экожүйесін қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жайық-Каспий бассейнін суға батқан кемелерден тазарту жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жартыжылдық қорытындысы бойынша жылына екі рет, 15 қаңтарға және 15 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі жартыжылдық қорытындысы бойынша жылына екі рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне жүктелсін.

Об утверждении Плана мероприятий по очистке Урало-Каспийского бассейна от затонувших судов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2013 года № 524
В целях обеспечения безопасности судоходства в казахстанском секторе Каспийского моря и на реке Урал и защиты экосистемы водоемов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по очистке Урало-Каспийского бассейна от затонувших судов (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий;
2) представлять два раза в год, к 15 января и 15 июля, по итогам полугодия информацию об исполнении Плана мероприятий в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия сводную информацию об исполнении Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 28 мамырдағы
№ 524 қаулысымен
бекітілген
Жайық-Каспий бассейнін суға батқан кемелерден тазарту жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Орындау (іске асыру) үшін жауаптылар
Орындау (іске асыру) мерзімі
Болжанатын шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Теңізде жүзу қауіпсіздігіне қатер төндіретін кемелер суға батқан жерлерді ескертуші навигациялық белгілермен қамтамасыз ету
ККМ-ге ақпарат
Қорғанысмині
2013 жылғы қазан
62,3
республикалық бюджет
2.
Кемелердің иелеріне, оның ішінде кемелері бар мемлекеттік органдарға кемелер суға батқан жерлердің координаталарын көрсетіп суға батқан кемелер туралы хабарлау
теңізде жүзушілерді ақпараттандыру
Қорғанысмині
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
талап етілмейді
3.
Суға батқан кемелерді зерттеуге, оның ішінде оның құнын және көтеру тәсілін анықтау мәніне бюджеттік өтінім дайындау
бюджеттік өтінім
ККМ
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
талап етілмейді
4.
Бюджеттік өтінімді Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу
РБК қорытындысы
ЭБЖМ
ККМ
2013 жылғы маусым – шілде
талап етілмейді
талап етілмейді
5.
Суға батқан кемелерге зерттеу жүргізу үшін мердігерді анықтау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
шарт
ККМ
2014 жылғы наурыз
талап етілмейді
талап етілмейді
6.
Суға батқан мүлікті көтеру бойынша, оның ішінде оның құнын және оны көтеру тәсілін анықтау мәніне зерттеу
қорытынды
ККМ
2014 жылғы шілде
126
республикалық бюджет
7.
Суға батқан кемелерді көтеру жөніндегі жобалық құжаттамаға оның қоршаған ортаға әсерін бағалау жөніндегі ілеспе материалдарымен бірге мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу
мемлекеттік экологиялық сараптама
Қоршағанортамині
2014 жылғы қараша
талап етілмейді
талап етілмейді
8.
Суға батқан кемелерді көтеруге бюджеттік өтінім әзірлеу және РБК енгізу
бюджеттік өтінім
ККМ
2015 жылғы ақпан
талап етілмейді
талап етілмейді
9.
Суға батқан кемелер кәдеге жаратылатын жерлерді, сондай-ақ ұсталған және тәркіленген кемелер үшін айлақ ұйымдастыру
пайдалануға беру актісі
Атырау және Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
2014 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі.

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2013 года № 524
План мероприятий
по очистке Урало-Каспийского бассейна от затонувших судов
№ п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
за
исполнение
(реализацию)
Срок
исполнения
(реализации)
Предпола-
гаемые
расходы,
млн.тенге
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1.
Обеспечение обозначения предупреждающими навигационными знаками места затонувших судов, представляющих угрозу безопасности мореплавания
информация в МТК
МО
октябрь
2013 года
62,3
республи-
канский бюджет
2.
Доведение до судовладельцев, в том числе государственных органов, имеющих суда, о затонувших судах с указанием координат мест затопления
извещение мореплава-
телям
МО
октябрь
2013 года
не требуются
не требуется
3.
Подготовка бюджетной заявки на исследование затонувших судов, в том числе на предмет определения стоимости и способа их подъема
бюджетная заявка
МТК
май
2013 года
не требуются
не требуется
4.
Вынесение бюджетной заявки на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии
заключение РБК
МЭБП
МТК
июнь -
июль
2013 года
не требуются
не требуется
5.
Организация работ по определению подрядчика для проведения исследования затонувших судов
договор
МТК
март
2014 года
не требуются
не требуется
6.
Исследование по подъему затонувшего имущества, в том числе на предмет определения стоимости и способа его подъема
заключение
МТК
июль
2014 года
126
республи-
канский
бюджет
7.
Проведение государственной экологической экспертизы проектной документации по подъему затонувших судов с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду
государст-
венная экологическая
экспертиза
МООС
ноябрь
2014 года
не
требуются
не
требуется
8.
Подготовка бюджетной заявки на подъем затонувших судов и вынесение на РБК
бюджетная заявка
МТК
февраль
2015 года
не
требуются
не
требуется
9.
Организация места по утилизации затонувших судов, а также причала для стоянки задержанных и конфискованных судов
акт ввода в эксплуатацию
акиматы Атырауской и Мангистауской
областей
декабрь
2014 года
не
требуются
не
требуется
Расшифровка аббревиатур:
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.