"Барлық білім беру ұйымдарында оқыту процесінің тәрбиелік құрамдасын күшейту жөніндегі үлгілік кешенді жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 873 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 674 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Барлық білім беру ұйымдарында оқыту процесінің тәрбиелік құрамдасын күшейту жөніндегі үлгілік кешенді жоспарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 873 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 61, 831-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Барлық білім беру ұйымдарында оқыту үдерісінің тәрбиелік құрамдасын күшейту жөніндегі үлгілік кешенді жоспарында:
«Барлық білім беру ұйымдарында оқыту үдерісінің тәрбиелік құрамдасын күшейту жөніндегі үлгілік кешенді жоспар» деген кестеде:
мемлекеттік тілде өзгеріс енгізілмейді;
«Ғылыми-зерттеу және әдістемелік қамтамасыз ету» деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ғылыми-зерттеу және әдістемелік қамтамасыз ету»;
«Білім беру ұйымдарындағы тәрбие процесінің тиімділігіне мониторинг жүргізу және «Білім беру ұйымдарындағы тәрбие жұмысының тиімділігі мен нәтижесін бағалау әдістемесі» әдістемелік құралын басып шығару» деген реттік нөмірі 2-жолда:
5-бағандағы «16,75» деген сандар «12,322» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «19,172» деген сандар «13,151» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «20,503» деген сандар «14,038» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тәрбие жұмысын жетілдіру процесінде мектеп оқушыларымен, колледждердің және жоғары оқу орындарының студенттерімен жұмыстың интерактивті технологияларын әзірлеу» деген реттік нөмірі 3-жолдың 5-бағанындағы «1,155» деген сандар «0,995» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жылдар бойынша жиыны» деген жолда:
5-бағандағы «17,905» деген сандар «13,317» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «40,520» деген сандар «13,151» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «20,530» деген сандар «14,038» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. Патриотизмді, мораль мен адамгершілік нормаларын, этникааралық толеранттылық пен қоғамдық келісімді, заңға мойынсынушылықты қалыптастыру, сондай-ақ дене және рухани дамыту» деген бөлімде:
«2.1. Патриоттық сананы қалыптастыру» деген кіші бөлімде:
«Балаларды патриоттық тәрбиелеу мәселелері бойынша ақпараттық-әдістемелік жинақтар әзірлеу» деген реттік нөмірі 5-жолдың 6-бағанындағы «10,0» деген сандар «5,483» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.2. Рухани-адамгершілік даму» деген кіші бөлімде:
«Қазақ тіліндегі қазақ халық ертегілерінің жинағын басып шығару» деген 9-жолда:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 873 "Об утверждении Типового комплексного плана по усилению воспитательного компонента процесса обучения во всех организациях образования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 674
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 873 «Об утверждении Типового комплексного плана по усилению воспитательного компонента процесса обучения во всех организациях образования» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 61, ст. 831) следующие изменения и дополнение:
в Типовом комплексном плане по усилению воспитательного компонента процесса обучения во всех организациях образования, утвержденном указанным постановлением:
в таблице «Типовой комплексный план по усилению воспитательного компонента процесса обучения во всех организациях образования»:
в графе 7 цифры «215» заменить цифрами «2015», на государственном языке не изменяется;
в разделе «Научно-исследовательское и методическое обеспечение»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«1. Научно-исследовательское и методическое обеспечение»;
в строке, порядковый номер 2, «Мониторинг эффективности воспитательного процесса в организациях образования и издание методического пособия «Методика оценки эффективности и результатов воспитательной работы в организациях образования»:
в графе 5 цифры «16,75» заменить цифрами «12,322»;
в графе 6 цифры «40,52» заменить цифрами «13,151»;
в графе 7 цифры «20,503» заменить цифрами «14,038»;
в графе 5 строки, порядковый номер 3, «Разработка интерактивных технологий работы со школьниками и студентами колледжей и вузов в процессе совершенствования воспитательной работы» цифры «1,155» заменить цифрами «0,995»;
в строке «Итого по годам»:
в графе 5 цифры «17,905» заменить цифрами «13,317»;
в графе 6 цифры «40,520» заменить цифрами «13,151»;
в графе 7 цифры «20,530» заменить цифрами «14,038»;
в разделе «2. Формирование патриотизма, норм морали и нравственности, межэтнической толерантности и общественного согласия, законопослушания, а также физическое и духовное развитие»:
в подразделе «2.1. Формирование патриотического сознания»:
в графе 6 строки, порядковый номер 5, «Создание информационно-методического сборника по вопросам патриотического воспитания детей» цифры «10,0» заменить цифрами «5,483»;
в подразделе «2.2. Духовно-нравственное развитие»:
в строке, порядковый номер 9, «Издание сборника казахских народных сказок на казахском языке»:

5-баған «2,297» деген сандармен толықтырылсын;
6-бағандағы «15,0» деген сандар алынып тасталсын;
7-бағандағы «15,0» деген сандар алынып тасталсын;
«Отбасы тәрбиесі бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу» деген 10-жолда:
5-бағандағы «1 690,18» деген сандар «447,752» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «1 693,35» деген сандар «447,752» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «1 704,81» деген сандар «447,752» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.3. Этносаралық толеранттылық пен қоғамдық келісімге тәрбиелеу» деген кіші бөлімде:
«Мектеп оқушыларының, колледждер мен жоғары оқу орындары студенттерінің арасында олардың толеранттылық және діндарлық деңгейін анықтау бойынша мониторинг және әлеуметтік сауалнама жүргізу» деген реттік нөмірі 13-жолдың 6-бағанындағы «10,858» деген сандар «1,858» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.4. Құқықтық тәрбие» деген кіші бөлімде:
«Мектеп оқушыларының және колледждер мен жоғары оқу орындары студенттерінің девианттық, деликвенттік, сондай-ақ аутодеструктивті әрекеттеріне мониторинг жүргізу» деген 16-жол алынып тасталсын;
«2.5. Салауатты өмір салтын қалыптастыру» деген кіші бөлімде:
«Нашақорлықтың, алкоголизм мен темекі шегудің алдын алу» атты оқу-әдістемелік құрал әзірлеу деген реттік нөмірі 22-жолда:
5-бағандағы «283,950» деген сандар «90,864» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «283,950» деген сандар «90,864» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «283,950» деген сандар «90,864» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жылдар бойынша жиыны» деген жолда:
5-бағандағы «2 166 660,0» деген сандар «720,913» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «2 195 544,0» деген сандар «725,957» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «2 189 613,0» деген сандар «718,616» деген сандармен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілде өзгеріс енгізілмейді;
«1. Тәрбие жүйесінің кадрлық әлеуетін жетілдіру (біліктілігін арттыру)» деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Тәрбие жүйесінің кадрлық әлеуетін жетілдіру (біліктілігін арттыру)»;
«4. Ақпараттық-насихаттау жұмысы» деген бөлімде:
«Электрондық және баспа ақпарат құралдарында білім және тәрбие саласындағы жетістіктерді үздік жариялауға арналған жыл сайынғы республикалық конкурс ұйымдастыру» деген реттік нөмірі 33-жолда:
5-бағандағы «3,410» деген сандар «1,395» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «3,410» деген сандар «1,395» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «3,410» деген сандар «1,395» деген сандармен ауыстырылсын;
34-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жылдар бойынша жиыны
1,395
1,395
1,395
»;
«Жылдар бойынша барлығы» деген жолда:

графу 5 дополнить цифрами «2,297»;
в графе 6 цифры «15,0» исключить;
в графе 7 цифры «15,0» исключить;
в строке, порядковый номер 10, «Разработка методических пособий по семейному воспитанию»:
в графе 5 цифры «1 690,18» заменить цифрами «447,752»;
в графе 6 цифры «1 693,35» заменить цифрами «447,752»;
в графе 7 цифры «1 704,81» заменить цифрами «447,752»;
в подразделе «2.3. Воспитание межэтнической толерантности и общественного согласия»:
в графе 6 строки, порядковый номер 13, «Проведение мониторинга и социологических опросов среди школьников, студентов колледжей и вузов по выявлению уровня их толерантности и религиозности» цифры «10,858» заменить цифрами «1,858»;
в подразделе «2.4. Правовое воспитание»:
строку, порядковый номер 16, «Мониторинг девиантного, делинквентного, а также аутодеструктивного поведения школьников и студентов колледжей и вузов» исключить;
в подразделе «2.5. Формирование здорового образа жизни»:
в строке, порядковый номер 22, «Разработка учебно-методического пособия «Профилактика наркомании, алкоголизма и табакокурения»:
в графе 5 цифры «283,950» заменить цифрами «90,864»;
в графе 6 цифры «283,950» заменить цифрами «90,864»;
в графе 7 цифры «283,950» заменить цифрами «90,864»;
в строке «Итого по годам»:
в графе 5 цифры «2 166 660,0» заменить цифрами «720,913»;
в графе 6 цифры «2 195 544,0» заменить цифрами «725,957»;
в графе 7 цифры «2 189 613,0» заменить цифрами «718,616»;
заголовок подраздела «2.5. Поддержка инициатив молодежи» изложить в следующей редакции:
«2.6. Поддержка инициатив молодежи», на государственном языке не изменяется;
заголовок раздела «Совершенствование (повышение квалификации) кадрового потенциала воспитательной системы» изложить в следующей редакции:
«3. Совершенствование (повышение квалификации) кадрового потенциала воспитательной системы»;
в разделе «4. Информационно-пропагандистская работа»:
в строке, порядковый номер 33, «Организация ежегодного республиканского конкурса на лучшее освещение достижений в сфере образования и воспитания в электронных и печатных средствах массовой информации»:
в графе 5 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в графе 6 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в графе 7 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в строке «Итого по годам»:
в графе 5 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в графе 6 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в графе 7 цифры «3,410» заменить цифрами «1,395»;
в строке «Всего по годам»:

5-бағандағы «2 187 975,0» деген сандар «735,625» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағандағы «2 239 474,0» деген сандар «740,503» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағандағы «2 213 526,0» деген сандар «734,049» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жиыны» деген жолда:
8-бағандағы «6 640 975 000» деген сандар «2 210 177 000» деген сандармен ауыстырылсын.
Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

в графе 5 цифры «2 187 975,0» заменить цифрами «735,625»;
в графе 6 цифры «2 239 474,0» заменить цифрами «740,503»;
в графе 7 цифры «2 213 526,0» заменить цифрами «734,049»;
в графе 8 строки «Итого» цифры «6 640 975 000» заменить цифрами «2 210 177 000».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов