Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 шілдедегі № 699 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 13 наурыздағы № 140 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.03.2015 № 140 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 984-құжат):
1-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандартында:
6-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) әскери қызметшілердің балалары.»;
көрсетілген стандартқа 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 699. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2015 года № 140
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2015 № 140 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 984):
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«5) стандарт государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак»;»;
в стандарте государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденном указанным постановлением:
пункт 6 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
«6) дети военнослужащих.»;
приложение 1 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Признание и нострификация документов об образовании», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление высшего, послевузовского образования», утвержденном указанным постановлением:
пункт 11 изложить в следующей редакции:

«11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін портал арқылы мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
лицензия алған кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын төлем құжатының электрондық көшірмесі не алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер;
3) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын заңды тұлғалардың білім беру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
лицензияны қайта ресімдеген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын төлем құжатының электрондық көшірмесі немесе алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың, анықтаманың мәліметтерін немесе куәлікті, лицензиялық алымның бюджетке «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленгенін растайтын түбіртекті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.»;
көрсетілген стандарт осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Кәсіптік жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары оқу орындарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
6-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне және құқық қорғау органдарына ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары үшін жоғары оқу орындарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында айқындалған жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының азаматтарына ғана көрсетіледі.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар ТжКБ беру ұйымының оқу бөліміне және ЖОО-ның деканаттарына өткізіледі.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
5-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:

«11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет через портал перечень следующих документов:
при получении лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, либо сведения об оплате лицензионного сбора если оплата произведена через ПШЭП;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании образовательной деятельности юридических лиц, реализующих программы высшего и послевузовского образования в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту;
при переоформлении лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, либо сведения об оплате лицензионного сбора если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов, справку или свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) получателя в качестве юридического лица, квитанцию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз «электронного правительства», являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.»;
дополнить приложением 3 к указанному стандарту согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Прием документов и зачисление в высшие учебные заведения для обучения по образовательным программам высшего профессионального образования», утвержденном указанным постановлением:
пункт 6 дополнить частью следующего содержания:
«Государственная услуга по приему документов и зачисление в высшие учебные заведения для организации образования, подведомственных Комитету национальной безопасности и правоохранительным органам Республики Казахстан, оказывается только гражданам Республики Казахстан, за исключением случаев, определенных международными договорами Республики Казахстан.»;
в стандарте государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях», утвержденном указанным постановлением:
в пункт 13 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в стандарте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденном указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию общего среднего образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.»;
в стандарте государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденном указанным постановлением:

көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
көрсетілген стандартқа 4-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартында:
көрсетілген стандартқа 1-қосымша осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.»;
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 N 115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 699 қаулысына
1-қосымша
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы
балаларды кезекке қою» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері
мемлекеттік мекемелерінің тізімі
Р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Ақмола облысы
1.
«Ақкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл қаласы, Бигелдинов көшесі, 10

приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования», утвержденном указанным постановлением:
приложение 3 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам», утвержденном указанным постановлением:
приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования», утвержденном указанным постановлением:
приложение 4 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях», утвержденном указанным постановлением:
приложение 1 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования», утвержденном указанным постановлением:
в пункт 5 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 19.02.2014 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 699
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Cписок государственных учреждений
отделов образования акиматов городов (районов)
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Акмолинская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аккольского района»
г. Акколь,
ул. Бегильдинова, 10

8(716 38) 228-47
2.
«Аршалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауылы, Республика көшесі, 30
8(716 44) 225-14
3.
«Астрахан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 50
8(716 41) 236-84
4.
«Атбасар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11
8(716 43) 242-72
5.
«Бұланды ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Макинск қаласы, Некрасов көшесі, 19
8(716 46) 213-87
6.
«Егіндікөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, н/ж
8(716 42) 213-51
7.
«Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степняк қаласы, Ленин көшесі, 68
8(71639) 216-20
8.
«Ерейментау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ерейментау қаласы, Әл-Фараби көшесі, 10
8(716 33) 216-64
9.
«Есіл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есіл қаласы, Дружба көшесі, 1
8(716 47) 214-86, 215-69
10.
«Жақсы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жақсы ауылы, Дружба көшесі, 3
8(716 35) 217-04
11.
«Жарқайың ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Державинск қаласы, Ленин көшесі, 30
8(716 48) 929-43
12.
«Зеренді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зеренді ауылы, Ленин көшесі, 43
8(716 32) 226-02
13.
«Қорғалжын ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қорғалжын ауылы, Болғанбаев көшесі, 14
8(716 37) 221-98
14.
«Сандықтау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Балкашино ауылы, Ленин көшесі, 120
8(716 40) 917-01
15.
«Целиноград ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15
8(716 51) 312-06, 311-33
16.
«Шортанды аудандық әкімінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шортанды ауылы, Абылай хан көшесі, 22
8(716 31) 215-04, 211-44
17.
«Щучинск ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 34
8(716 36) 458-88
18.
«Степногор қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степногор қаласы, 4-шағын аудан, 1 үй
8(716 45) 619-09
19.
«Көкшетау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы, Құдайбердиев көшесі, 57
8(7162) 401-364
Ақтөбе облысы
1.
«Алға ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алға қаласы, 4-шағын аудан, 7 «а» үй
8(71337) 318-76, 333-46, 541-95
2.
«Әйтеке би ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Комсомол ауылы, Жүргенов көшесі, 52
8(713 39) 215-35, 216-80
3.
«Байғанин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Байғанин ауылы, Қонаев көшесі, 36
8(713 45) 225-56, 228-50
4.
«Ырғыз ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ырғыз ауылы, Әбілхайыр хан даңғылы, 52
8(713 43) 213-77, 215-63
5.
«Қарғалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бадамша ауылы, Цыбульчик көшесі, 2
8(713 42) 215-33, 230-02
6.
«Қобда ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қобда ауылы, Достық көшесі, 53
8(713 41) 215-33, 214-39
7.
«Мәртөк ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мәртөк ауылы, Сейфуллин көшесі, 36
8(713 31) 216-33, 215-49
8.
«Мұғалжар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қандыағаш қаласы, Гагарин көшесі, 6
8(713 33) 362-01, 367-22
9.
«Темір ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шұбарқұдық ауылы, Киреев көшесі, 4
8(713 46) 227-48, 227-84
10.
«Ойыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ойыл ауылы, Жолмырзаев көшесі, 3
8(713 32) 217-44, 217-32
11.
«Хромтау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Хромтау қаласы, Спортивный бұрылысы, 2
8(713 36) 216-51, 216-52
12.
«Шалқар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шалқар қаласы, Көтібарұлы көшесі, 84
8(713 35) 213-36, 231-93
13.
«Ақтөбе қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі»
Ақтөбе қаласы, Алтынсарин көшесі, 2
8(7132) 211605, 211580
Алматы облысы
1.
«Алакөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үшарал қаласы, Қонаев көшесі, 50
8(728 33) 210-33, 225-64
2.
«Ақсу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жансүгір кенті, Желтоқсан көшесі, 5
8(728 32) 215-80, 222-90
3.
«Балқаш ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бақанас ауылы, Қонаев көшесі, 72
8(728 73) 913-70, 918-53
4.
«Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есік қаласы, Алматы көшесі, 312
8(728 75) 453-57, 415-50
5.
«Ескелді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 31
8(728 36) 312-00, 307-74
6.
«Жамбыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұзынағаш ауылы, Мәжитов көшесі, 4
8(728 70) 228-51, 233-48
7.
«Іле ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Өтеген батыр кенті, Титов көшесі, 33
8(728) 52-235-05, 236-94
8.
«Қаратал ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үштөбе қаласы, Молдағұлова көшесі, 67
8(728 34) 215-36, 213-82
9.
«Қарасай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаскелең қаласы, Қабанбай батыр көшесі, н/ж
8(728 71) 210-80, 220-37
10.
«Кербұлақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыөзек кенті, Тимирязев көшесі, 1
8(728 40) 320-68, 314-34
11.
«Көксу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Балпық би кенті, Мырзабеков көшесі, 38
8(728 38) 217-61, 202-95
12.
«Панфилов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаркент қаласы, Розыбакиев көшесі, 22
8(728 31) 507-69, 517-75
13.
«Райымбек ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, 19
8(728 77) 212-52, 214-50
14.
«Сарқант ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарқант қаласы, Тынышбаев көшесі, 8
8(728 39) 227-39, 213-04
15.
«Талғар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65
8(728 74) 214-00, 236-89
16.
«Ұйғыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шонжы ауылы, Исмаилов көшесі, 70
8(728 78) 228-25, 217-04
17.
«Қапшағай қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8(728 72) 422-65, 411-76
18.
«Текелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылай хан көшесі, 34
8(728 72) 425-24, 447-70
19.
«Талдықорған қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 256
8(728 22) 710-00, 707-08
Атырау облысы
1.
«Атырау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Азаттық алаңы, 65 А
8(712 23) 548-47, 328209
2.
«Жылыой ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 47

8 (716 38) 228-47
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аршалынского района»
с. Аршалы,
ул. Республики, 30
8 (716 44) 225-14
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Астраханского района»
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, 50
8 (716 41) 236-84
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Атбасарского района»
г. Атбасар,
ул. Уалиханова, 11
8 (716 43) 242-72
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Буландынского района»
г. Макинск,
ул. Некрасова, 19
8 (716 46) 213-87
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Егиндыкольского района»
с. Егиндыколь,
ул. Победы, б/н
8 (716 42) 213-51
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Енбекшильдерского района»
г. Степняк,
ул. Ленина, 68
8 (71639) 216-20
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ерейментауского района»
г. Ерейментау,
ул. Аль-Фараби, 10
8 (716 33) 216-64
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Есильского района»
г. Есиль,
ул. Дружбы, 1
8 (716 47) 214-86,
215-69
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жаксынского района»
с. Жаксы,
ул. Дружбы, 3
8 (716 35) 217-04
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жаркаинского района»
г. Державинск,
ул. Ленина, 30
8 (716 48) 929-43
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Зерендинского района»
с. Зеренда,
ул. Ленина, 43
8 (716 32) 226-02
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Коргалжынского района»
с. Коргалжын,
ул. Болганбаева, 14
8 (716 37) 221-98
14.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Сандыктауского района»
с. Балкашино,
ул. Ленина, 120
8 (716 40) 917-01
15.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Целиноградского района»
с. Акмол,
ул. Гагарина, 15
8 (716 51) 312-06,
311-33
16.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шортандинского района»
с. Шортанды,
ул. Абылайхана, 22
8 (716 31) 215-04,
211-44
17.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Щучинского района»
г. Щучинск,
ул. Абылайхана, 34
8 (716 36) 458-88
18.
Государственное учреждение «Отдел образования города Степногорска»
г. Степногорск,
4 микрорайон, дом 1
8 (716 45) 619-09
19.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Кокшетау»
г. Кокшетау,
ул. Кудайбердиева, 57
8 (7162) 401-364
Актюбинская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алгинского района»
г. Алга,
4 микрорайон,
дом 7 «а»
8 (713 37)318-76,
333-46, 541-95
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района Айтеке би»
с. Комсомол,
ул. Жургенова, 52
8 (713 39) 215-35,
216-80
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Байганинского района»
с. Байганино,
ул. Конаева, 36
8 (713 45) 225-56,
228-50
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Иргизского района»
с. Иргиз,
пр. Абылхаирхана, 52
8 (713 43) 213-77,
215-63
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Каргалинского района»
с. Бадамша,
ул. Цыбульчика, 2
8 (713 42) 215-33,
230-02
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кобдинского района»
с. Кобда,
ул. Достык, 53
8 (713 41) 215-33,
214-39
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мартокского района»
с. Мартук,
ул. Сейфуллина, 36
8 (713 31) 216-33,
215-49
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мугалжарского района»
г. Кандыгаш
ул. Гагарина, 6
8 (713 33) 362-01,
367-22
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Темирского района»
с. Шубаркудык,
ул. Киреева, 4
8 (713 46) 227-48,
227-84
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ойылского района»
с. Ойыл,
ул. Жолмырзаева, 3
8 (713 32) 217-44,
217-32
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Хромтауского района»
г. Хромтау,
переулок
Спортивный, 2
8 (713 36) 216-51,
216-52
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шалкарского района»
г. Шалкар,
ул. Котибарулы, 84
8 (713 35) 213-36,
231-93
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Актобе»
г. Актобе,
ул. Алтынсарина, 2
8 (7132) 211605,
211580
Алматинская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алакольского района»
г. Ушарал,
ул. Конаева, 50
8 (728 33) 210-33,
225-64
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аксуйского района»
п. Жансугур,
ул. Желтоксан, 5
8 (728 32) 215-80,
222-90
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Балхашского района»
с. Баканас,
ул. Конаева,72
8 (728 73) 913-70,
918-53
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Енбекшиказахского района»
г. Есик,
ул. Алматинская, 312
8 (728 75) 453-57,
415-50
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ескельдинского района»
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 31
8 (728 36) 312-00,
307-74
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жамбылского района»
с. Узан-Агаш,
ул. Мажитова, 4
8 (728 70) 228-51,
233-48
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Илийского района»
п. Отеген батыра,
ул.Титова, 33
8 (728)52-235-05,
236-94
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Караталского района»
г. Уштобе,
ул. Молдагулова, 67
8 (728 34) 215-36,
213-82
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Карасайского района»
г. Каскелен,
ул. Кабанбай батыра, б/н
8(728 71) 210-80,
220-37
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кербулакского района»
п. Сарыозек,
ул. Тимирязева,1
8 (728 40) 320-68,
314-34
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Коксуского района»
п. Балпык би,
ул. Мырзабекова, 38
8 (728 38) 217-61,
202-95
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Панфиловского района»
г. Жаркент,
ул. Розыбакиева, 22
8 (728 31) 507-69,
517-75
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Райымбекского района»
с. Кеген,
ул. Момышулы, 19
8 (728 77) 212-52,
214-50
14.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Саркандского района»
г. Сарканд,
ул. Тынышбаева, 8
8 (728 39) 227-39,
213-04
15.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Талгарского района»
г. Талгар,
ул. Конаева, 65
8 (728 74) 214-00,
236-89
16.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Уйгурского района»
с. Шонжы,
ул. Исмаилова, 70
8 (728 78) 228-25,
217-04
17.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Капшагай»
г. Капшагай,
ул. Жамбыла, 13
8 (728 72) 422-65,
411-76
18.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Текели»
г. Текели,
ул. Абылайхана, 34
8 (728 72) 425-24,
447-70
19.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Талдыкоргана»
г. Талдыкорган,
ул. Абая, 256
8 (728 22) 710-00,
707-08
Атырауская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Атырау»
г. Атырау,
площадь
Азаттылык, 65 А
8(712 23)548-47,
328209
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жылойского района»
г. Кулсары,
ул. Абдрахманова, 47

8(712 37) 214-85
3.
«Индер ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Индер кенті, Қонаев көшесі, 18
8(712 34) 210-50
4.
«Махамбет ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Махамбет ауылы, Махамбет көшесі, 13
8(712 36) 210-21
5.
«Исатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аққыстау ауылы, Егемен Қазақстан көшесі, 7
8(712 31) 204-57
6.
«Мақат ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті, Железнодорожная көшесі, 5
8(71239) 300-13
7.
«Құрманғазы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ганюшкино ауылы, Көшекбаев көшесі, 25
8(712 33) 204-99
8.
«Қызылқоға ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Миялы ауылы, Қарабалин көшесі, 24
8(712 38) 211-75
Шығыс Қазақстан облысы
1.
«Абай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарауыл ауылы, Құтжанов көшесі, 1
8(722) 52-918-17
2.
«Аягөз ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аягөз қаласы, Момышұлы көшесі, 58
8(722 37) 315-34
3.
«Бесқарағай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Большая Владимировка ауылы, Сейфуллин көшесі, 162
8(722 36) 914-44
4.
«Бородулиха ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бородулиха ауылы, Түсіпжанов көшесі, 39
8(722 51) 291-77
5.
«Глубокое ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Глубокое кенті, Пирогов көшесі, 6
8(722 31) 215-33
6.
«Жарма ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Георгиевка ауылы, Ленин көшесі, 101
8(722 47) 619-74
7.
«Зайсан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 54
8(722 40) 217-88
8.
«Зырянов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зырян қаласы, Киров көшесі, 54
8(722 35) 400-69
9.
«Катон-Қарағай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үлкен Нарым ауылы, Абылай хан көшесі, 109
8(722 41) 214-40
10.
«Көкпекті ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Көкпекті ауылы, Раев көшесі, 44
8(722 48) 273-11
11.
«Курчатов қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Курчатов қаласы, Ленин көшесі, 10
8(722 51) 257-45
12.
«Күршім ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Күршім ауылы, Момышұлы көшесі, 85
8(722 39) 331-43
13.
«Риддер қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 10
8(722 36) 424-98
14.
«Семей қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Семей қаласы, Интернациональная көшесі, 8
8(722 25) 225-40
15.
«Тарбағатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 14

8(712 37) 214-85
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Индерского района»
п. Индер,
ул. Кунаева, 18
8(712 34) 210-50
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Махамбетского района»
с. Махамбет,
ул. Махамбета, 13
8(712 36) 210-21
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Исатайского района»
с. Аккыстау,
ул. Егемен
Казахстан, 7
8(712 31) 204-57
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Макатского района»
п. Макат,
ул. Железнодорожная, 5
8(71239)300-13
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Курмангазинского района»
с. Ганюшкино,
ул. Кушекбаева, 25
8(712 33) 204-99
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кызылкогинского района»
с. Миялы,
ул. Карабалина, 24
8(712 38) 211-75
Восточно-Казахстанская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Абайского района»
с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8 (722)52-918-17
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аягозского района»
г. Аягоз,
ул. Момышулы, 58
8 (722 37) 315-34
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бескарагайского района»
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфуллина, 162
8 (722 36) 914-44
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бородулихинского района»
с. Бородулиха,
ул. Тусупжанова, 39
8 (722 51) 291-77
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Глубоковского района»
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8 (722 31) 215-33
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жарминского района»
с. Георгиевка,
ул. Ленина, 101
8 (722 47) 619-74
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Зайсанского района»
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
8 (722 40) 217-88
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Зыряновского района»
г. Зыряновск,
ул. Кирова, 54
8 (722 35) 400-69
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Катон-Карагайского района»
с. Большенарымское,
ул. Абылайхана, 109
8 (722 41) 214-40
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кокпектинского района»
с. Кокпекты,
ул. Раева, 44
8 (722 48) 273-11
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Курчатова»
г. Курчатов,
ул. Ленина, 10
8 (722 51) 257-45
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Курчумского района»
с. Курчум,
ул. Момышулы, 85
8 (722 39) 331-43
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Риддера»
г. Риддер
ул. Семипалатинская, 10
8 (722 36) 424-98
14.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Семей»
г. Семипалатинск,
ул. Интернациональная, 8
8 (722 25) 225-40
15.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Тарбагатайского района»
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 14

8(722 46) 220-16
16.
«Ұлан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Молодежный кенті, 1 үй
8(722 38) 273-45
17.
«Үржар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үржар ауылы, Жамбыл көшесі, 19
8(722 30) 213-78
18.
«Шемонаиха ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шемонаиха қаласы, Чапаев көшесі, 35
8(722 32) 317-04
19.
«Өскемен қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы, Урицкий көшесі, 10 а
8(722 22) 411-91
Жамбыл облысы
1.
«Байзақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 104
8(726 37) 218-67
2.
«Жамбыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аса ауылы, Абай көшесі, 121
8(726 33) 211-54
3.
«Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 273
8(726 35) 211-70
4.
«Қордай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қордай ауылы, Жібек жолы көшесі, 273
8(726 36) 210-94
5.
«Мерке ауданы әкімдігінің бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 146
8(726 32) 217-86
6.
«Мойынқұм ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Байқадам ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 133
8(726 42) 243-36
7.
«Т. Рысқұлов атындағы аудан әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 1
8(726 31) 212-39
8.
«Талас ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаратау қаласы, Алексеев көшесі, 3
8(726 44) 609-19
9.
«Сарысу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 31
8(726 34) 630-32
10.
«Шу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Төле би ауылы, Төле би көшесі, 240
8(726 38) 321-94
11.
«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Асқаров көшесі, 47
8(726 24) 316-79
Батыс Қазақстан облысы
1.
«Ақжайық ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Чапаево ауылы, Қонаев көшесі, 72
8(711 36) 924-46
2.
«Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сайхын ауылы, Жароков көшесі, 29
8(711 40) 211-12
3.
«Бөрілі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсай қаласы, Шәкенов көшесі, 4
8(711 33) 223-32
4.
«Жаңақала ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңақала ауылы, Дружбы народов көшесі, 42
8(711 41) 222-50
5.
«Жәнібек ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жәнібек ауылы, Ихсанов көшесі, 93
8(711 35) 214-74
6.
«Зеленов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 71

8 (722 46) 220-16
16.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Уланского района»
п. Молодежный,
дом 1
8 (722 38) 273-45
17.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Урджарского района»
с. Урджар,
ул. Жамбыла, 19
8 (722 30) 213-78
18.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шемонаихинского района»
г. Шемонаиха,
ул. Чапаева, 35
8 (722 32) 317-04
19.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Усть-Каменогорска»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Урицкого, 10 а
8 (722 22) 411-91
Жамбылская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Байзакского района»
с. Сарыкемер,
ул. Байзак батыра,
10 4
8 (726 37) 218-67
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жамбылского района»
с. Аса,
ул. Абая, 121
8 (726 33) 211-54
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жуалинского района»
с. Момышулы,
ул. Жамбыла, 273
8 (726 35) 211-70
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кордайского района»
с. Кордай,
ул. Жибек жолы, 273
8 (726 36) 210-94
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Меркенского района»
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 146
8 (726 32) 217-86
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мойынкумского района»
с. Байкадам,
ул. Рыскулбекова, 133
8 (726 42) 243-36
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района им. Т. Рыскулова»
с. Кулан,
ул. Жибек жолы,1
8 (726 31) 212-39
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Таласского района»
г. Каратау,
ул. Алексеева, 3
8 (726 44) 609-19
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Сарысуского района»
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 31
8 (726 34) 630-32
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шуского района»
с. Толе би,
ул. Толе би, 240
8 (726 38) 321-94
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Тараза»
г. Тараз,
ул. Аскарова, 47
8 (726 24) 316-79
Западно-Казахстанская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Акжаикского района»
с. Чапаево,
ул. Конаева,72
8 (711 36) 924-46
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бокейординского района»
с. Сайхын,
ул. Жарокова, 29
8(711 40) 211-12
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бурлийского района»
г. Аксай,
ул. Шакенова, 4
8(711 33) 223-32
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жанакалинского района»
с. Жанакала,
ул. Дружбы народов, 42
8(711 41) 222-50
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жанибекского района»
с. Жанибек,
ул. Ихсанова, 93
8(711 35) 214-74
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Зеленовского района»
с. Периметное,
ул. Гагарина, 71

8(711 30) 231-76
7.
«Казталов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Казталов ауылы, Шарафутдинов көшесі, 3
8(711 44) 316-80
8.
«Қаратөбе ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 18
8(711 45) 313-08
9.
«Сырым ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 14
8(711 34) 313-06
10.
«Тасқала ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тасқала ауылы, Абай көшесі, 23
8(711 39) 210-92
11.
«Теректі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Федорово ауылы, Бойново көшесі, 18
8(711 32) 230-54
12.
«Шыңғырлау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шыңғырлау ауылы, Қылышев көшесі, 89
8(711 37) 336-37
13.
«Орал қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Орал қаласы, Дружба көшесі, 145
8(711 25) 086-47
Қарағанды облысы
1.
«Абай ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Абай қаласы, К. Маркс көшесі, 43
8(721 31) 437-69, 433-78
2.
«Ақтоғай ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы, К. Байсейітова даңғылы, 26
8(721 37) 213-99
3.
«Бұхар жырау ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 36
8(721 54) 211-43, 216-59, 219-91
4.
«Жаңаарқа ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атасу ауылы, Сейфуллин көшесі, 14
8(721 30) 2-83-93, 2-74-98
5.
«Қарқаралы ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 55
8(721 46) 31-1-71, 32-9-22
6.
«Нұра ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Киевка кенті, Тәуелсіздік көшесі, 41
8(721 44) 226-40
7.
«Осакаров ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Осакаровка кенті, Целинная көшесі, 3 а
8(321 49) 413-73, 41573
8.
«Ұлытау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұлытау ауылы, Бұлқышев көшесі, 19
8(721 35) 212-95, 214-27
9.
«Шет ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай көшесі, 92
8(721 31) 215-11, 215-82, 214-41
10.
«Балқаш қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Балқаш қаласы, Уәлиханов көшесі, 5
8(710 36) 462-37, 462-38
11.
«Жезқазған қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жезқазған қаласы, Алаш хан алаңы, 1
8(710 2) 73-30-48
12.
«Қарағанды қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы, 2-Степной шағын ауданы, 53-59 үй
8(7212) 34-38-94, 34-38-87
13.
«Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаражал қаласы, Абай к-сі, 11
8(71032) 26-5-63
14.
«Приозерск қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Приозерск қаласы, Ағыбай батыр көшесі, 18
8(710 39) 531-04
15.
«Саран қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 65
8(721 37) 405-55, 239-90
16.
«Сәтпаев қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сәтпаев қаласы, Сатпаев даңғылы, 111

8(711 30) 231-76
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Казталовского района»
с. Казталово,
ул. Шарафутдинова, 3
8(711 44) 316-80
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Каратобинского района»
с. Каратобе,
ул. Курмангалиева, 18
8(711 45) 313-08
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Сырымского района»
с. Жымпиты,
ул. Казахстанская, 14
8(711 34) 313-06
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Таскалинского района»
с. Таскала,
ул. Абая, 23
8(711 39) 210-92
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Теректинского района»
с. Федорово,
ул. Бойново,18
8(711 32) 230-54
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шынгырлауского района»
с. Шынгырлау,
ул. Кылышева, 89
8(711 37) 336-37
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Уральска»
г. Уральск,
ул. Дружбы, 145
8(711 25) 086-47
Карагандинская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Абайского района»
г. Абай,
ул. К. Маркса,
дом 43
8 (72131)4-37-69
2.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Актогайского района»
с. Актогай,
пр. К. Байсеитовой, 26
8 (72137) 2-13-99
3.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Бухаржырауского района»
п. Ботакара,
ул. Абылайхана, 36
8 (72154)211-43,
216-59,
219-91
4.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта акимата Жанаркинского района»
с. Атасу,
ул. Сейфуллина, 14
8 (72130)2-83-93
2-74-98
5.
Государственное учреждение «Отдел образования физической культуры и спорта Каркаралинского района»
г. Каркаралинск,
ул. Бокейханова, 55
8 (72146) 31-1-71,
32-9-22
6.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Нуринского района»
п. Киевка,
ул. Тауелсиздик, 41
8 (721 44) 226-40,
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Осакаровского района»
п. Осакаровка,
ул. Целинная, 3а
8 (32149)413-73,
415-73
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Улытауского района»
с. Улытауский,
ул. Булкышева, 19
8 (72135) 212-95,
214-27
9.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Шетского района»
с. Аксу-Аюлы,
ул. Шортанбая, 92
8 (72131) 15-11,
214-41
218-78
221-80
10.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Балхаша»
г. Балхаш,
ул. Уалиханова, 5
8 (71036)4-62-37,
4-62-38
11.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Жезказгана»
г. Жезказган,
площадь Алашхана, 1
8 (7102) 733048
12.
Государственное учреждение «Отдел образования города Караганды»
г. Караганда,
мкр. Степной 2,
д. 53-59
8 (7212)34-38-94,
34-38-87
13.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал»
г. Каражал,
ул. Абая, 11
8 (71032) 26563
14.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Приозерска»
г. Приозерск,
ул. Агыбай батыра, 18
8 (71039) 531-04
15.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Сарани»
г. Сарань,
ул. Жамбыла, 65
8 (721 7) 4-05-55,
2-39-90
16.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Сатпаева»
г. Сатпаев,
пр. Сатпаева, 111

8(710 63) 379-34
17.
«Теміртау қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Теміртау қаласы, Димитров көшесі, 11/1
8(721 39) 854-82, 984963
18.
«Шахтинск қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шахтинск қаласы, Қазақстандық к-сі, 101
8(721 56) 550-95, 552-38
Қызылорда облысы
1.
«Қызылорда қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы, Тәжібаев көшесі, н/ж
8(724 22) 762-16
2.
«Арал ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арал қаласы, Школьная көшесі, 35
8(724 33) 216-70
3.
«Қазалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Әйтеке би ауылы, Жаңақожа батыр көшесі, 11
8(724 38) 221-84
4.
«Қармақшы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жосалы бекеті, Рысқұлов көшесі, 21
8(724 37) 221-84
5.
«Жалағаш ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жалағаш ауылы, Желтоқсан көшесі, 3
8(727 31) 314-48
6.
«Сырдария ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тереңөзек ауылы, Жамбыл көшесі, 18
8(724 36) 217-78
7.
«Шиелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, 19
8(724 32) 414-16
8.
«Жаңақорған ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңақорған ауылы, Аманкелді көшесі, н/ж
8(724 36) 223-36
Қостанай облысы
1.
«Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Силантьевка ауылы, Шипин көшесі, 1
8(71445)-2-12-54
8(71445)-2-11-84
2.
«Аманкелді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аманкелді ауылы, Б. Майлин көшесі, 14
8(71440)-2-15-83
8(71440)-2-12-68
3.
«Әулиекөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 29
8(71453)-2-11-40
4.
«Денисов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Денисовка ауылы, Калинин көшесі, 5
8(71434)-9-13-06
8(71434)-9-26-01
5.
«Жангелдин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Торғай ауылы, Алтынсарин көшесі, 4
8(71439)-2-11-62
8(71439)-2-15-77
6.
«Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жітіқара қаласы, 4-шағын ауданы, 27
8(71435)-2-30-37
8(71435)-2-49-77
7.
«Қарабалық ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарабалық ауылы, Ленин көшесі, 9
8(71441)-3-31-76
8(71441)-3-23-22
8.
«Қамысты ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қамысты ауылы, Ленин көшесі, 22
8(71437)-2-16-52
8(71437)-2-10-71
9.
«Қарасу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарасу ауылы, Исаков көшесі, 68

8 (710 63) 379-34
17.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Темиртау»
г. Темиртау,
ул. Димитрова, 11/1
8 (7213)98-49-63,
8 (7213)44-75-78
18.
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта города Шахтинска»
г. Шахтинск,
ул. Казахстанская, 101
8 (72156) 550-95,
527-30
Кызылординская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Кызылорды»
г. Кызылорда,
ул. Тажибаева, б/н
8(724 22) 762-16
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аралского района»
г. Арал,
ул. Школьная, 35
8(724 33) 216-70
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Казалинского района»
с. Айтеке би,
ул. Жанакожа батыра, 11
8(724 38) 221-84
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кармакшинского района»
ст. Жосалы,
ул. Рыскулова, 21
8(724 37) 221-84
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жалагашского района»
с. Жалагаш,
ул. Желтоксан, 3
8(727 31) 314-48
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Сырдарьинского района»
с. Теренозек,
ул. Жамбыла, 18
8(724 36) 217-78
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Шиелийского района»
п. Шиели,
ул. Рыскулова, 19
8(724 32) 414-16
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жанакорганского района»
с. Жанакорган,
ул. Амангельды, б/н
8(724 36) 223-36
Костанайская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алтынсаринского района»
с. Силантьевка,
ул. Шипина, 1
8(71445)-2-12-54
8(71445)-2-11-84
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Амангельдинского района»
с. Амангельды,
ул. Б. Майлина, 14
8(71440)-2-15-83
8(71440)-2-12-68
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аулиекольского района»
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 29
8(71453)-2-11-40
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Денисовского района»
с. Денисовка,
ул. Калинина, 5
8(71434)-9-13-06
8(71434)-9-26-01
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жангельдинского района»
с. Торгай,
ул. Алтынсарина, 4
8(71439)-2-11-62
8(71439)-2-15-77
6.
Государственное учреждение «Отдел образования Житикаринского района»
г. Житикара,
4 микрорайон, 27
8(71435)-2-30-37
8(71435)-2-49-77
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Карабалыкского района»
с. Карабалык,
ул. Ленина, 9
8(71441)-3-31-76
8(71441)-3-23-22
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Камыстинского района»
с. Камысты,
ул. Ленина, 22
8(71437)-2-16-52
8(71437)-2-10-71
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Карасуского района»
с. Карасу,
ул. Исакова, 68

8(71452)-2-14-80
10.
«Қостанай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Затобольск ауылы, Школьная көшесі, 40
8(71455)-2-18-47
8(71455)-2-42-48
11.
«Меңдіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Боровское ауылы, Школьная көшесі, 6
8(71443)-2-22-71
8(71443)-2-16-89
12.
«Науырзым ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарамеңді ауылы, Ш. Жәнібек көшесі, 1
8(71454)-2-14-49
13.
«Сарыкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 91
8(71451)-2-17-43
14.
«Таран ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Таран ауылы, Калинин көшесі, 60
8(71436)-3-67-54
15.
«Ұзынкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұзынкөл ауылы, Абылай хан көшесі, 38
8(71444)-2-42-35
16.
«Федоров ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Федоровка ауылы, Ленин көшесі, 14
8(71442)-2-19-04
8(71442)-2-19-50
17.
«Арқалық қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арқалық қаласы, Абай даңғылы, 29
8(71430)-7-09-36
8(71430)-7-19-50
18.
«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қостанай қаласы, Байтұрсынов көшесі, 68
8(7142)-50-30-03
19.
«Лисаковск қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Лисаковск қаласы, 2-шағын аудан, 8 үй
8(71433)-3-26-91
8(71433)-3-43-61
20.
«Рудный қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Рудный қаласы, Ленин көшесі, 30
8(71431)-4-65-17
8(71431)-4-67-78
Маңғыстау облысы
1.
«Ақтау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 4-шағын аудан
8(729 23) 365-51
2.
«Жаңаөзен қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, «Шұғыла» шағын ауданы, қалалық ББ ғимараты
8(729 34) 317-52
3.
«Бейнеу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауылы, Тәжиев көшесі, әкімдік ғимараты
8(729 32) 210-46
4.
«Қарақия ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құрық ауылы, Батыр көшесі, 2
8(729 37) 213-54
5.
«Түпқараған ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Форт-Шевченко қаласы, Қызылбаев көшесі, 5
8(729 38) 227-49
6.
«Маңғыстау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шетпе ауылы, Орталық алаң, 1
8(729 31) 216-65
7.
«Мұнайлы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауылы, Қоғамдық ұйымдар үйі
8(729 24) 661-62
Павлодар облысы
1.
«Павлодар қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25
8(718 23) 209-50
2.
«Ақсу қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Қамзин көшесі, 14

8(71452)-2-14-80
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Костанайского района»
с. Затобольск,
ул. Школьная, 40
8(71455)-2-18-47
8(71455)-2-42-48
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мендыкаринского района»
с. Боровское,
улица Школьная, 6
8(71443)-2-22-71
8(71443)-2-16-89
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Наурзумского района»
с. Караменды,
ул. Ш. Жанибека, 1
8(71454)-2-14-49
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Сарыкольского района»
с. Сарыколь,
улица Ленина, 91
8(71451)-2-17-43
14.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Тарановского района»
с. Тарановское,
улица Калинина, 60
8(71436)-3-67-54
15.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Узункольского района»
с. Узунколь,
улица Абылайхана, 38
8(71444)-2-42-35
16.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Федоровского района»
с. Федоровка,
улица Ленина, 14
8(71442)-2-19-04
8(71442)-2-19-50
17.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Аркалыка»
г. Аркалык,
проспект Абая, 29
8(71430)-7-09-36
8(71430)-7-19-50
18.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Костаная»
г. Костанай,
улица Байтурсынова, 68
8(7142)-50-30-03
19.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Лисаковск»
г. Лисаковск,
2 микрорайон, дом 8
8(71433)-3-26-91
8(71433)-3-43-61
20.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Рудный»
г. Рудный,
улица Ленина, 30
8(71431)-4-65-17
8(71431)-4-67-78
Мангистауская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Актау»
г. Актау,
4 микрорайон
8(729 23) 365-51
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Жанаозен»
г. Жанаозен,
микрорайон «Шугыла»,
здание ГорОО
8(729 34) 317-52
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бейнеуского района»
с. Бейнеу,
ул. Тажиева,
здание акимата
8(729 32) 210-46
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района Каракия»
с. Курык,
ул. Батыра, 2
8(729 37) 213-54
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района Тупкараган»
г. Форт-Шевченко,
ул. Кызылбаева, 5
8(729 38) 227-49
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мангистауского района»
с. Шетпе,
Центральная площадь, 1
8(729 31) 216-65
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мунайлинского района»
с. Мунайлы,
Дом общественных
организаций
8(729 24) 661-62
Павлодарская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Павлодара»
г. Павлодар,
ул. Кривенко, 25
8(718 23) 209-50
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Аксу»
г. Аксу,
ул. Камзина, 14

8(718 37) 512-12
3.
«Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, Ленин көшесі, 101
8(718 77) 716-92
4.
«Ақтоғай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 77
8(718 41) 215-77
5.
«Баянауыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы, Әуезов көшесі, 19
8(718 40) 915-36
6.
«Железин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Железин ауылы, Квитков көшесі, 7
8(718 31) 220-80
7.
«Ертіс ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы, Елгин көшесі, 4
8(718 32) 211-40
8.
«Қашыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қашыр ауылы, Ленин көшесі, 236
8(718 33) 215-85
9.
«Лебяжі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауылы, Мир көшесі, 1
8(718 39) 217-86
10.
«Май ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Май ауылы, Абылай хан көшесі, 24
8(718 38) 917-70
11.
«Успен ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Успен ауылы, Петровский көшесі, 17
8(718 34) 910-69
12.
«Шарбақты ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы, Кеңестер көшесі, 53
8(718 36) 217-77
13.
«Павлодар қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22
8(718 23) 294-84
Солтүстік Қазақстан облысы
1.
«Айыртау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Саумалкөл ауылы, 20-шағын аудан
8(715 33) 271-56
2.
«Ақжар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Талшық ауылы, Целинный көшесі, 13
8(715 46) 221-74
3.
«Аққайың ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Смирнов ауылы, Труд көшесі, 16
8(715 32) 220-38
4.
«Есіл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 12
8(715 43) 210-37
5.
«Жамбыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Пресновка ауылы, Шайкин көшесі, 30
8(715 44) 200-01
6.
«М. Жұмабаев атындағы аудан әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Булаев қаласы, С. Мұқанов көшесі, 34
8(715 31) 201-66
7.
«Қызылжар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бескөл кенті, Молодежная көшесі, 2
8(715 38) 211-63
8.
«Мамлют ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауылы, А. Құнанбаев көшесі, 5
8(715 41) 225-38
9.
«Ғ. Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Новоишим кенті, Школьная көшесі, 19
8(715 35) 221-02
10.
«Тайынша ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 206

8(718 37) 512-12
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Экибастуза»
г. Экибастуз,
ул. Ленина, 101
8(718 77) 716-92
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Актогайского района»
с. Актогай,
ул. Абая, 77
8(718 41) 215-77
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Баянаульского района»
с. Баянаул,
ул. Ауэзова, 19
8(718 40) 915-36
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Железинского района»
с. Железинского,
ул. Квиткова, 7
8(718 31) 220-80
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Иртышского района»
с. Иртышск,
ул. Елгина, 4
8(718 32) 211-40
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Качирского района»
с. Качиры,
ул. Ленина, 236
8(718 33) 215-85
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Лебяжинского района»
с. Лебяжье,
ул. Мира, 1
8(718 39) 217-86
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Майского района»
с. Майск,
ул. Абылайхана, 24
8(718 38) 917-70
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Успенского района»
с. Успенка,
ул. Петровского, 17
8(718 34) 910-69
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Щербактинского района»
с. Щербакты,
ул. Советов, 53
8(718 36) 217-77
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Павлодара»
г. Павлодар,
ул. Толстого, 22
8(718 23) 294-84
Северо-Казахстанская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Айыртауского района»
с. Саумалколь,
микрорайон, 20
8(715 33) 271-56
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Акжарского района»
с. Талшик,
ул. Целинная, 13
8(715 46) 221-74
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Аккайынского района»
с. Смирново,
ул. Труда, 16
8(715 32) 220-38
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Есильского района»
с. Явленка,
ул. Ленина, 12
8(715 43) 210-37
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жамбылского района»
с. Пресновка,
ул. Шайкина, 30
8(715 44) 200-01
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района М. Жумабаева»
г. Булаево,
ул. С. Муканова, 34
8(715 31) 201-66
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Кызылжарского района»
п. Бишкуль,
ул. Молодежная, 2
8(715 38) 211-63
8.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Мамлютского района»
г. Мамлютка,
ул. А. Кунанбаева, 5
8(715 41) 225-38
9.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района им. Г. Мусрепова»
п. Новоишимский,
ул. Школьная, 19
8(715 35) 221-02
10.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Тайыншинского района»
г. Тайынша,
ул. Конституция
Казахстана, 206

8(715 36) 210-75
11.
«Тимирязев ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 25
8(715 37) 205-85
12.
«Уәлиханов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кішкенекөл ауылы, Жамбыл көшесі, 76
8(715 42) 220-83
13.
«Шал ақын ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сергеев қаласы, Желтоқсан көшесі, 14
8(715 34) 220-48
14.
«Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
8(715 24) 605-61
Оңтүстік Қазақстан облысы
1.
«Арыс қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Арыс қаласы, Ибрагимов көшесі, 35
8(725 40) 217-01, 226-82
2.
«Бәйдібек аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шаян ауылы, Тасболатов көшесі, 1
8(725 48) 215-52
3.
«Қазығұрт аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8(725 39) 228-00
4.
«Мақтаарал аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Жетісай қаласы, Яссауи көшесі, 3
8(725 34) 652-65
5.
«Ордабасы аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Темірлан ауылы, Рысқұлов көшесі, 17
8(725 30) 221-21
6.
«Отырар аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы, н/ж
8(725 44) 214-51
7.
«Сайрам аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Ақсу ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8(725 31) 214-51
8.
«Сарыағаш аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Сарыағаш қаласы, Ұманов көшесі, 10
8(725 37) 214-93
9.
«Созақ аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шолаққорған ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8(725 46) 422-21
10.
«Төле би аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, 294
8(72547) 616-22
11.
«Түлкібас аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Т. Рысқұлов ауылы, Қонаев көшесі, 44
8(725 38) 521-21
12.
«Түркістан аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Түркістан қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8(725 33) 430-67
13.
«Шардара аудандық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, н/ж
8(725 35) 221-51
14.
«Кентау қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Кентау қаласы, Қонаев көшесі, 10 «а»
8(725 36) 300-50, 325-41
15.
«Шымкент қалалық білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Шымкент қаласы, Жангелдин көшесі, 42
8(7252) 542787
Астана қаласы
1.
Астана қаласы әкімдігінің білім басқармасы
Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11
8(7172) 556875
Алматы қаласы
1.
«Әуезов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8(727)-2-298-2831
2.
«Бостандық ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Айманов көшесі, 191

8(715 36) 210-75
11.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Тимирязевского района»
с. Тимирязево,
ул. Уалиханова, 25
8(715 37) 205-85
12.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Уалихановского района»
с. Кишкенеколь,
ул. Жамбыла, 76
8(715 42) 220-83
13.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата района Шалакына»
г. Сергеевка,
ул. Желтоксан, 14
8(715 34) 220-48
14.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата города Петропавловска»
г. Петропавловск,
ул. Конституция
Казахстана, 23
8(715 24) 605-61
Южно-Казахстанская область
1.
Государственное учреждение «Отдел образования г. Арыси»
г. Арысь,
ул. Ибрагимова, 35
8(725 40) 217-01,
226-82
2.
Государственное учреждение «Отдел образования Байдибекского района»
с. Шаян,
ул. Тасболатова, 1
8(725 48) 215-52
3.
Государственное учреждение «Отдел образования Казыгуртского района»
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8(725 39) 228-00
4.
Государственное учреждение «Отдел образования Махтаральского района»
г. Жетысай,
ул. Яссауи, 3
8(725 34) 652-65
5.
Государственное учреждение «Отдел образования Ордабасинского района»
с. Темирлан,
ул. Рыскулова, 17
8(725 30) 221-21
6.
Государственное учреждение «Отдел образования Отырарского района»
с. Шаульдер,
ул. Жибек жолы, б/н
8(725 44) 214-51
7.
Государственное учреждение «Отдел образования Сайрамского района»
с. Аксукент,
ул. Жибек жолы, б/н
8(725 31) 214-51
8.
Государственное учреждение «Отдел образования Сарыагашского района»
г. Сарыагаш,
ул. Уманова, 10
8(725 37) 214-93
9.
Государственное учреждение «Отдел образования Сузакского района»
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, б/н
8(725 46)422-21
10.
Государственное учреждение «Отдел образования Толебийского района»
г. Ленгер,
ул. Толеби, 294
8(72547) 616-22
11.
Государственное учреждение «Отдел образования Тюлькубасского района»
с. Т. Рыскулова,
ул. Конаева, 44
8(725 38) 521-21
12.
Государственное учреждение «Отдел образования Туркестанского района»
г. Туркестан,
ул. Айтеке би, 29
8(725 33) 430-67
13.
Государственное учреждение «Отдел образования Шардаринского района»
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8(725 35) 221-51
14.
Государственное учреждение «Отдел образования города Кентау»
г. Кентау,
ул. Конаева, 10 «а»
8(725 36) 300-50,
325-41
15.
Государственное учреждение «Отдел образования города Шымкент»
г. Шымкент,
ул. Жангельдина, 42
8(7252) 542787
город Астана
1.
Управление образования акимата города Астаны
г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 11
8 (7172) 556875
город Алматы
1.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Ауезовского района»
г. Алматы,
пр. Алтынсарина, 23
8(727)-2-298-2831
2.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Бостандыкского района»
г. Алматы,
ул. Айманова, 191

8(727)-2-275-24-75
3.
«Жетісу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 115
8(727)-2-279-25-87
4.
«Алатау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, «Ұлжан»-1-шағын ауданы, ОШ-152
8(727)-2-271-10-91
5.
«Алмалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 260
8(727)-2-375-82-37
6.
«Медеу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8(727)-2-293-91-61, 291-73-01
7.
«Түрксіб ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Шолохов көшесі, 28
8(727)-2-234-10-50
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 699 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 N 115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 699 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1119 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған
конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 18-үй мекенжайы бойынша орналасқан «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы баламалы негізде, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті ұйымның www.bolashak.gov.kz интернет-ресурсында;
2) орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті ұйымның немесе орталықтың үй-жайларындағы стенділер мен ақпараттық тақталарда;
4) www.e.gov.kz порталында орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты саll-орталықтың 1414 телефоны бойынша алуға болады.

8(727)-2 275-24-75
3.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Жетысуйского района»
г. Алматы,
ул. Жибек жолы, 115
8(727)-2-279-25-87
4.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алатауского района»
г. Алматы,
микрорайон «Улжан»-1,
СШ-152
8(727)-2- 271-10-91
5.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Алмалинского района»
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра, 260
8(727)-2-375- 82-37
6.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Медеуского района»
г. Алматы,
ул. Пушкина, 72
8(727)-2- 293-91-61,
291-73-01
7.
Государственное учреждение «Отдел образования акимата Турксибского района»
г. Алматы,
ул. Шолохова, 28
8 (727)-2-234-10-50
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 699
Сноска. Приложение 2 исключено постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 699
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1119
Стандарт государственной услуги
«Прием документов для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак»» (далее - государственная услуга) оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – уполномоченная организация), расположенным по адресу: Республика Казахстан, г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор, д. 18, на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», Правилами отбора претендентов для присуждения международной стипендии «Болашак», утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 (далее – Правила).
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченной организации www.bolashak.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе центра www.con.gov.kz;
3) в помещениях уполномоченной организации или центра на стендах и информационных досках;
4) на портале www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра 1414.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйымда – конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы ақпарат көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы немесе құжаттарды Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) болып табылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жеке тәртіппен қарау үшін жіберу туралы қағаз тасымалдағыштағы қолхат не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) орталықта және порталда – уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы ақпарат көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы немесе электрондық құжат нысанында құжаттарды жұмыс органына жеке тәртіппен қарау үшін жіберу туралы қолхат не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қағидаларда белгіленген «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысудың талаптары мен шарттарына сай келетін Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері;
уәкілетті ұйымда, порталда – бір жұмыс күнінен аспайды;
орталықта – бес жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), бұл ретте:
өтініш иесі өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
өтініш иесі өтініш жасаған күні орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйымда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда;
2) орталықтарда құжаттар қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес сағат 9.00-ден бастап 20.00-ге дейін үзіліссіз орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда жүзеге асырылады.
Уәкілетті ұйымда қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Орталықта қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченной организации – расписка на бумажном носителе о принятии документов, с указанием информации о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом (далее – рабочий орган), которым является Министерство образования и науки Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
2) в центре и портале - расписка о принятии документов, с указанием информации о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, отвечающим требованиям и условиям участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», установленными Правилами (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта:
в уполномоченной организации, на портале – не более одного рабочего дня;
в центре – пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), при этом:
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой в центре в день обращения заявителя, – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченной организации ежедневно с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) в центрах прием документов осуществляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва.
Прием в уполномоченной организации осуществляется в порядке «живой» очереди, без ускоренного обслуживания.
Прием в центре осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.

3) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызметті алушының таңдауы бойынша физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған (пандустар) уәкілетті ұйымда не орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, электронды кезек терминалы (орталықта), күтуге арналған креслолар, бланкілерді толтыру үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған;
2) порталда – мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды:
уәкілетті ұйымға:
1) таңдап алған мамандығының/зерттеу тақырыбының және оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемесі көрсетілген қағаз жеткізгіштегі өтінішті;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін үміткер толтырған сауалнаманы;
3) шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтаманы;
4) қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломының нотариалды куәландырылған көшірмесін (Қағидалардың 4-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған болса, білімі туралы құжатты тану және нострификациялау туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін не Заңның 39-бабының 5-тармағында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, білім туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесін;
5) жеке куәліктің және паспорттың түпнұсқалары мен көшірмелерін (түпнұсқалар салыстырғаннан кейін үміткерге қайтарылады);
6) бар болған жағдайда, белгіленген ең төменгі талаптарға сай, нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың көшірмесін;
7) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс берушінің өтінішін (бұдан әрі – өтініш) маман даярлауға (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер, тағылымдамадан өтуге үміткерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетімен түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін, тағылымдамаға үміткерлер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
8) Қағидаларға сәйкес талап етілетін еңбек қызметінің кезеңдері үшін еңбек қызметін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін (өз бетімен түскендер, мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер және тағылымдамаға үміткерлер үшін);

3) на портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в уполномоченной организации либо в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы). В зале располагаются справочное бюро, терминал электронной очереди (в центре), кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков;
2) на портале – в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
в уполномоченную организацию:
1) заявление на бумажном носителе с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки;
2) заполненную анкету претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж;
4) нотариально заверенную копию диплома бакалавра или специалиста с приложением (приложение не представляется претендентами, указанными в подпункте 5) пункта 4 Правил), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – нотариально заверенную копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании с учетом особенностей, установленных пунктом 5 статьи 39 Закона;
5) оригиналы и копии удостоверения личности и паспорта (оригиналы после сверки возвращаются получателю государственной услуги);
6) копию действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в случае его наличия;
7) заявку работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом с условием сохранения места работы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки);
8) нотариально заверенные копии документов, подтверждающих трудовую деятельность, за требуемый согласно Правилам период трудовой деятельности (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступившие, государственных служащих, научно-педагогических работников и претендентов на стажировку);

9) жұмыс берушіден ұсыным хатты (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендерді қоспағанда, өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
10) оқу бағдарламасын, мамандығын және кезеңін көрсете отырып, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алуға, резидентурада оқуға түскен адамдар үшін - шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) тіркелуін растайтын құжаттардың көшірмелерін және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжатты/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, осы оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балы көрсетілген белгіленген үлгідегі анықтаманы (өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
11) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар тағылымдамадан өту мерзімдері, құны (есептері ашып көрсетілген) көрсетілген тағылымдамаға қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттардың көшірмелерін (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
12) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан тапсырысты (жоғары оқу орындарының түлектері санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
13) жұмыс органы белгілеген және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес құрылған тағылымдамадан өту бағдарламасын (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
14) осы дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен белгіленген мерзімдерден аспайтын шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспарын (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) ұсынады;
орталыққа:

9) рекомендательное письмо от работодателя (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших, за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников);
10) копии документов, подтверждающих безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших);
11) копии документов, подтверждающих безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого) принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки);
12) заявку от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускников вузов);
13) программу прохождения стажировки, составленную в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки);
14) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю);
в центр:

1) таңдап алған мамандығының/зерттеу тақырыбының және оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемелерін көрсете отырып, Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанындағы өтінішін;
2) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін үміткерлер толтырған сауалнаманы;
3) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтаманы;
4) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломын (Қағидалардың 4-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған болса, білімі туралы құжатты тану және нострификациялау туралы куәліктің көшірмесін не Заңның 39-бабының 5-тармағында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, білім туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесін;
5) жеке куәлік пен паспортты;
6) бар болған жағдайда, орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес, нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификатты;
7) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес, жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс органы бекіткен нысан бойынша маман даярлауға жұмыс берушінің тапсырысын (бұдан әрі – тапсырыс) (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетімен түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін, тағылымдамадан өтуге үміткерлер үшін);
8) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында Қағидаларға сәйкес талап етілетін еңбек қызметінің кезеңдері үшін еңбек қызметін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін (өз бетімен түскендер, мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін, тағылымдамаға үміткерлер үшін);
9) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында жұмыс берушіден кепілдеме хатты (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендерді қоспағанда, өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);

1) заявление с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
2) заполненную анкету претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
4) диплом бакалавра или специалиста с приложением (приложение не представляется претендентами, указанными в подпункте 5) пункта 4 Правил), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании с учетом особенностей, установленных пунктом 5 статьи 39 Закона, в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
5) удостоверение личности и паспорт;
6) в случае наличия, действительный официальный сертификат установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
7) заявку работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом с условием сохранения места работы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
8) нотариально заверенные копии документов, подтверждающих трудовую деятельность, за требуемый согласно Правилам период трудовой деятельности (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступившие, государственных служащих, научно-педагогических работников и претендентов на стажировку) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
9) рекомендательное письмо от работодателя (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших, за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;

10) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында оқу бағдарламасын, мамандығын және кезеңін көрсете отырып, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және резидентурада оқуға түскен адамдар үшін шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) тіркелуін растайтын құжаттарды және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжатты/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, осы оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балы көрсетілген белгіленген үлгідегі анықтаманы (өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
11) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар тағылымдамадан өту мерзімдері, құны (есептері ашып көрсетілген) көрсетілген тағылымдамаға қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттарды (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
12) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен көшірмесі нысаны бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан тапсырысты (жоғары оқу орындарының түлектері санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
13) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында жұмыс органы белгілеген және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес құрылған тағылымдамадан өту бағдарламасын (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін);
14) орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында осы дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орны белгілеген мерзімдерден аспайтын шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспарын (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін).
ХҚО жеке басын, мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі зейнетақы аударымын төлеуді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ХҚО-ның ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Порталда:

10) документы, подтверждающие безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших) в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП работника центра;
11) документы, подтверждающие безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого) принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
12) заявку от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускников вузов) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
13) программу прохождения стажировки, составленную в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра;
14) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника центра.
Сведения документов, удостоверяющих личность, удостоверяющих выплату пенсионных отчислений, содержащиеся в государственных информационных системах, ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему ЦОНов в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП работника центра.
На портале:

1) таңдап алған мамандығының/зерттеу тақырыбының және оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемесі көрсетілген өтініш электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекітетін нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін үміткерлердің толтырылған сауалнамасы электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
3) шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
4) қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломы (Қағидалардың 4-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған болса, білім туралы құжатты тану және нострификациялау туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін не Заңның 39-бабының 5-тармағында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, білімі туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесі электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
5) жеке куәлік пен паспорт – көшірмесі электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
6) бар болған жағдайда, белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес, нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификат электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
7) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс органы бекіткен нысан бойынша маман дайындауға жұмыс берушінің тапсырысы (бұдан әрі – тапсырыс) (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетімен түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін, тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатындар үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
8) Қағидаларға сәйкес талап етілетін еңбек қызметінің кезеңдері үшін еңбек қызметін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесі (өз бетімен түскендер, мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер және тағылымдамаға үміткерлер санаттары бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
9) жұмыс берушіден кепілдеме хатты (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендерді қоспағанда, өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;

1) заявление с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
2) заполненную анкету претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
4) диплом бакалавра или специалиста с приложением (приложение не представляется претендентами, указанными в подпункте 5) пункта 4 Правил), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании с учетом особенностей, установленных пунктом 5 статьи 39 Закона, в виде электронных копий прикрепляются к электронному запросу;
5) удостоверение личности и паспорт – электронная копия прикрепляется к электронному запросу;
6) в случае наличия, действительный официальный сертификат установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
7) заявку работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом с условием сохранения места работы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки) в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
8) нотариально заверенные копии документов, подтверждающих трудовую деятельность, за требуемый согласно Правилам период трудовой деятельности (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступившие, государственных служащих, научно-педагогических работников и претендентов на стажировку) в виде электронных копий прикрепляются к электронному запросу;
9) рекомендательное письмо от работодателя (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших, за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников) в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;

10) оқу бағдарламасын, мамандығын және кезеңін көрсете отырып, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және резидентурада оқуға түскен адамдар үшін шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) тіркелуін растайтын құжаттардың көшірмелері және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжатты/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, осы оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балы көрсетілген белгіленген үлгідегі анықтаманы (өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
11) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары берілген мерзімдері, құны (есептері ашып көрсетілген) көрсетілген қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттардың көшірмелері (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
12) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен нысан бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан тапсырыс және осы жоғары оқу орнының ғылыми кеңесінің ұсынымы (жоғары оқу орындарының түлектері санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
13) жұмыс органы белгілеген және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес құрылған тағылымдамадан өту бағдарламасы (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
14) осы дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орны белгілеген мерзімдерден аспайтын шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспары (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін) электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын, зейнетақы аударымдарын төлеуді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.

10) копии документов, подтверждающих безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших) в виде электронных копий прикрепляются к электронному запросу;
11) копии документов, подтверждающих безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого) принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки) в виде электронных копий прикрепляются к электронному запросу;
12) заявку от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускников вузов) в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
13) программу прохождения стажировки, составленную в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки) в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
14) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю) в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, удостоверяющих выплату пенсионных отчислений, содержащиеся в государственных информационных системах, получатель государственной услуги получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.

12. Оқу немесе тағылымдамадан өту үшін сауалнама нысандары, жұмыс органы белгілеген тапсырыстар және мемлекеттік қызметтер алу туралы басқа да ақпараттар уәкілетті ұйымның интернет-ресурсында www. bolashak.gov.kz мекенжайы бойынша уәкілетті ұйымның немесе орталықтың күту залында стендтерде және арнайы бағандарда www.e.gov.kz мекенжайы бойынша порталда орналастырылған.
Портал арқылы хабарласқан кезде мемлекеттік қызметті алушы электрондық құжат нысанында сауалды толтыруы қажет.
13. Құжаттарды қабылдау, мекенжайы мен телефоны www.bolashak.gov.kz электрондық поштасы мекенжайы бойынша уәкілетті ұйымның интернет-ресурсында «Үміткер/Байланысу» бөлімінде қолжетімді уәкілетті ұйымның құжаттарды қабылдау және конкурсты ұйымдастыру бөлімінде жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталға хабарласу кезінде электронды сауалды жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Сауал автоматты түрде уәкілетті ұйымға – таңдап алған қызметке сәйкес адресатқа жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға уәкілетті ұйымға өтініш жасаған кезде мыналар көрсетіле отырып, осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
1) конкурстық іріктеуге рұқсат беру туралы не жеке тәртіппен қарау үшін Жұмыс органына құжаттарды жіберу туралы ақпарат;
2) тапсырылған құжаттардың қабылдау күні мен тізбесі;
3) құжаттарды қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ байланыс деректері, портал арқылы байланысқан жағдайда, құжаттарды қабылдау және конкурсты ұйымдастыру бөлімінің байланысу деректерімен уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы бар қолхат беріледі.
Орталыққа өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сауалды қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қосымша берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталда «жеке кабинетке» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сауалдың қабылданғаны туралы есеп-хабарлама жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға:
1) уәкілетті ұйымда – осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қолма-қол әкеп беру арқылы (мемлекеттік қызметті алушының өзінің немесе сенімхат бойынша өкілінің келуі);

12. Формы анкеты для обучения или прохождения стажировки, заявок установленные рабочим органом, и другая информация о получении государственной услуги расположены на интернет-ресурсе уполномоченной организации по адресу www.bolashak.gov.kz, на стендах и на специальной стойке в зале ожидания уполномоченной организации или центра, на портале по адресу: www.e.gov.kz.
При обращении через портал получателем государственной услуги необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется в отделе приема документов и организации конкурса уполномоченной организации нарочно, адрес и телефоны которого доступны на интернет-ресурсе уполномоченной организации по адресу электронной почты: www.bolashak.gov.kz в разделе «Претендент/Контакты».
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется уполномоченной организации-адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Получателю государственной услуги при обращении в уполномоченную организацию выдается расписка о принятии документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта с указанием:
1) информации о допуске к конкурсному отбору либо о направлении документов в рабочий орган для рассмотрения в индивидуальном порядке;
2) даты приема и перечня сданных документов;
3) фамилии, имени, отчества, должности сотрудника, принявшего документы, а также контактных данных, в случае обращения через портал, расписка с электронной цифровой подписью уполномоченного лица, с контактными данными отдела приема документов и организации конкурса.
При обращении в центр получателю государственной услуги выдается расписка о принятии документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги доставляется:
1) в уполномоченной организации – нарочно (личное посещение получателя государственной услуги либо его представителя по доверенности) по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта;

2) орталықта – қолхат негізінде құжаттар тапсырылған орталыққа қолма-қол әкеп беру арқылы (мемлекеттік қызметті алушының өзінің немесе сенімхат бойынша өкілінің келуі);
3) порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» жеткізіледі.
16. Уәкілетті ұйым осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда, Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген жағдайларда, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйымның және орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау қағидаттарына негізделеді және сыпайылық, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті ұйымның, орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті ұйым қызметкерінің немесе орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауда жәрдем көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары осы стандартқа 1 және 6-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті ұйымның немесе орталықтың басшылығына өтініш жасайды.
Уәкілетті ұйым, орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны бойынша не порталдан алуға болады.
21. Мемлекеттік қызметті алушылар көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда жоғарғы инстанцияға – 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, тел.: +77172742362 мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне (интернет-ресурс: www.edu.gov.kz), оның ішінде портал арқылы жүгіне алады.
22. Уәкілетті ұйымның немесе орталықтың қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда, шағымды мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті ұйымның бірінші басшысының атына не мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген орталық РМК басшысына еркін нысанда жазбаша түрде кеңсеге (104-кабинет) мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін тапсырады. Қажет болған жағдайда, мәселенің сипатына қарай қосымша құжаттар қоса беріледі.

2) в центре – нарочно (личное посещение получателя государственной услуги либо его представителя по доверенности) в ЦОНе, в котором документы были сданы, на основании расписки;
3) на портале – в «личный кабинет» получателя государственной услуги.
16. Уполномоченная организация отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, в случаях предусмотренных пунктом 11 Правил, а также по основаниям предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации и центра основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченной организации, центра ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченной организации или работника центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководству уполномоченной организации или центра, адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 6 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченной организации, Центра можно получить по телефону call-центра 1414 либо на портале.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги получатели государственной услуги могут обратиться в вышестоящую инстанцию - Министерство образования и науки Республики Казахстан, расположенному по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, тел: +7 7172 742362 (интернет-ресурс: www.edu.gov.kz), в том числе посредством портала.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником уполномоченной организации или Центра жалоба подается получателем государственной услуги письменно в свободной форме на имя первого руководителя уполномоченной организации в канцелярию (каб. 104) с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней либо руководителю РГП Центра, адрес и телефон, которого указан в пункте 26 настоящего стандарта. При необходимости прилагают дополнительные документы в зависимости от характера вопроса.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда ауызша немесе пошта арқылы немесе электрондық түрде (уәкілетті ұйымның электрондық поштасының мекенжайы: www.bolashak.gov.kz) жазбаша нысанда, не уәкілетті ұйымның және Орталықтың кеңсесі арқылы жұмыс күндері әкелініп тапсырылады.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның, Орталықтың кіріс хат-хабарлар журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады.
Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап берілетін күні мен уақыты, байланыс деректері, шағымды қарастыру барысын білуге болатын адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
26. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефоны 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындауға арналған конкурсқа
қатысу үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с
Орталықтар атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қ., Әуезов к-сі, 189 «а»
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қ., Біржан сал к-сі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3
Красный Яр ауылының аудандық бөлімі
Көкшетау қ., Красный Яр ауылы, Ленин к-сі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл қ., Нұрмағамбетов к-сі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы кенті, М. Мәметова к-сі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар қ., Уәлиханов к-сі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7
Астрахан аудандық бөлімі
Астраханка ауылы, Әл-Фараби к-сі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8
Бұланды аудандық бөлімі
Макинск қ., Сейфуллин к-сі, 18 «б» үй
8 (71646) 2-37-20

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной почты уполномоченной организации: www.bolashak.gov.kz) либо нарочно в рабочие дни через канцелярию уполномоченной организации и Центра.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции уполномоченного органа, Центра и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы выдается талон с указанием срока и места получения ответа на поданную жалобу, фамилии и инициалов лица, указанием контактных данных должностного лица у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
26. Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8(7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Прием документов для участия в
конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Список Центров обслуживания населения
№ п/п
Наименование
Центров (филиалы,
отделы, отделения)
Адрес
месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова, 189 «а»
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау,
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр,
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4.
Аккольский районный отдел
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалынский районный отдел
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644)2-10-77
6.
Атбасарский районный отдел
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астраханский районный отдел
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Буландынский районный отдел
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б
8 (71646) 2-37-20

8 (71646) 2-37-81
9
Бурабай аудандық бөлімі
Щучинск қ., Абылай хан к-сі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
11
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау қ., Мұсабаев к-сі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Степняк қ., Сыздықов к-сі, 2 «а» үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13
Есіл аудандық бөлімі
Есіл қ., Жеңіс к-сі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14
Жарқайың аудандық бөлімі
Державинск қ., Ғабдуллин к-сі, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауылы, Ленин к-сі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
16
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауылы, Бейбітшілік к-сі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауылы, Абай к-сі, 44 «а» үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
18
Степногор аудандық бөлімі
Степногор қ., 4-шағын ауданы, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19
Сандықтау аудандық бөлімі
Балкашино ауылы, Абылай хан к-сі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
20
Целиноград аудандық бөлімі
Ақмол ауылы, Гагарин к-сі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды кенті, Безымянный айналма к-сі, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қ., Тургенев к-сі, 109
8 (7132) 56-57-87
2.
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қ., Тургенев к-сі, 109
8 (7132) 57-80-27
3.
Қарғалы аудандық бөлімі
Қарғалы (Жилянка) ауылы, Сәтбаев к-сі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алға аудандық бөлімі
Алға қ., Киров к-сі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк кенті, Байтұрсынов к-сі, 1 «б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау қ., Абай к-сі, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Қандыағаш аудандық бөлімі
Қандыағаш қ., Жастар шағын ауданы, 47 «б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Ембі аудандық бөлімі
Ембі қ., Әміров к-сі, 10
8 (71334) 23-9-83
9.
Темір аудандық № 8 бөлімі
Шұбарқұдық қ., Байғанин к-сі, 15 «а»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Қобда аудандық бөлімі
Қобда кенті, Нұрымжанов айналма к-сі, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Қарғалы аудандық бөлімі
Бадамша ауылы, Әйтеке би к-сі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12.
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауылы, Көкжар ауылы, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Әйтеке би аудандық № 12 бөлімі
Комсомольское ауылы, Балдырған к-сі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14.
Байғанин аудандық бөлімі
Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр к-сі, 41 «а» үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15.
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауылы, Жангелдин к-сі, 7

8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабайский районный отдел
г. Щучинск,
ул. Абылай хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10.
Егиндыкольский районный отдел
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментауский районный отдел
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12.
Енбекшильдерский районный отдел
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2 «а»
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есильский районный отдел
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14.
Жаркаинский районный отдел
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жаксынский районный отдел
с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16.
Зерендинский районный отдел
с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Коргалжынский районный отдел
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44 «а»
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18.
Степногорский городской отдел
г. Степногорск,
4 мкр., д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19.
Сандыктауский районный отдел
с. Балкашино,
ул. Абылай- хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноградский районный отдел
с. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21
Шортандинский районный отдел
п. Шортанды,
переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
2.
Актюбинский городской отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
3.
Каргалинский районный отдел
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алгинский районный отдел
г. Алга,
ул. Кирова, 23
8 (71337)3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мартукский районный отдел
п. Мартук,
ул. Байтурсынова, 1 «б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтауский районный отдел
г. Хромтау,
ул. Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Кандыагашский районный отдел
г. Кандыагаш,
мкр. Молодежный, 47 «б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Эмбенский районный отдел
г. Эмба,
ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
9.
Темирский районный отдел № 8
п. Шубаркудук,
ул. Байганина, 15 «а»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Кобдинский районный отдел
п. Кобда,
пер. Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Каргалинский районный отдел
с. Бадамша,
ул. Айтекеби, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12.
Ойылский районный отдел
с. Уил,
ул. Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Айтекебийский районный отдел №12
с. Комсомольское,
ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14.
Байганинский районный отдел
с. Карыуылкелди,
ул. Барак батыра, 41 «а»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15.
Ыргызский районный отдел
с. Иргиз,
ул. Жангельдина, 7

8 (71343) 21-8-28
16.
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар қ., Әйтеке би к-сі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қ., Тәуелсіздік к-сі, 67 «б»
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр к-сі, 20
8 (72832) 2-14-51
3.
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев к-сі, 3
8 (72841) 2-17-60
4.
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қ., 8 наурыз к-сі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5.
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан к-сі, 237
8 (72837) 4-13-85
6.
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов к-сі, 25 «а»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7.
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қ., Абай к-сі, 314 «а» үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8.
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов к-сі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9.
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ қ., Оразбеков к-сі, 52
8 (72836) 3-22-16
10.
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш қ., Мәжитов к-сі, 1
8 (72770) 2-30-90
11.
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр к-сі, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік к-сі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12.
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзальная к-сі, 6 «а» үй
8 (72738) 7-82-42
13.
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала к-сі, 9
8 (7275) 24-88-10
14.
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев к-сі, 29
15.
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қ., Жанғозин к-сі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16.
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов к-сі, 129
8 (727) 391-38-58
17.
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев к-сі, 1 «в» үй
8 (7272) 93-66-33
18.
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қ., Абылайхан к-сі, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19.
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қ., Момышұлы к-сі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
20.
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан к-сі, 45
8 (72842) 9-10-59
21.
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов к-сі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22.
Қапшағай аудандық бөлімі
Қапшағай қ., Қонаев к-сі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23.
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин к-сі, 34
8 (72772) 7-11-94
24.
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қ., Жамбыл к-сі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25.
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев к-сі, 1
8 (72843) 2-10-16
26.
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы к-сі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27.
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек к-сі, н/ж
8 (72779) 2-11-65
28.
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қ., Головацкий к-сі, н/ж
8 (72831) 5-51-11
29.
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қ., Лермонтов к-сі, 53 «а» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43

8 (71343) 21-8-28
16.
Шалкарский районный отдел
г. Шалкар,
ул. Айтекеби, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, 67 «б»
8(7282)24-15-06
8(7282) 24-41-33
2.
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
ул. Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
3.
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, 3
8(72841) 2-17-60
4.
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, 63
8(72833) 2-35-46
8(72833) 2-35-48
5.
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 237
8(72837) 4-13-85
6.
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «а»
8(72773) 95-2-22
8(72773) 9-18-20
7.
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, 314 «а»
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-69
8.
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, 100
8(72775) 2-34-96
8(72775) 2-34-97
9.
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8(72836) 3-22-16
10.
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1
8(72770) 2-30-90
11.
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат,
ул. Тауелсиздик, 25
8(727)251-74-46
8(727)251-74-47
12.
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, 6 «а»
8(72738) 7-82-42
13.
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, 9
8(7275) 24-88-10
14.
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, 29
15.
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, 38
8(72771) 2-56-86
8(72771) 2-56-96
16.
Отделение Тау Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8(727) 391-38-58
17.
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «в»
8(7272) 93-66-33
18.
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8(72834) 2-02-07
8(72834) 2-20-92
19.
Кербулакский районный отдел
г. Сарыозек,
ул. Момышұлы, б/н
8(72840) 3-25-88
20.
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8(72842) 9-10-59
21.
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8(72838) 2-16-19
8(72838) 2-16-18
22.
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8(72772) 4-79-61
8(72772) 4-79-60
23.
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8(72772) 7-11-94
24.
Саркандский районный отдел
г. Сарканд,
ул. Жамбыла, б/н
8(72839) 2-35-80
8(72839) 2-37-14
25.
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8(72843) 2-10-16
26.
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышулы, б/н
8(72777) 2-20-84
8(72777) 2-20-82
8(72777) 2-18-78
27.
Отделение Нарынколь
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8(72779) 2-11-65
28.
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8(72831) 5-51-11
29.
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8(727) 388-11-30
8(72774) 2-21-43

8 (72774) 2-21-33
30.
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная к-сі, 10
8 (72774) 5-80-62
31.
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қ., Тәуелсіздік к-сі, 67 «б» үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32.
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қ., Октябрьская к-сі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33.
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков к-сі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қ., Сәтбаев к-сі, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
2.
Облыстық бөлім
Атырау қ., Сәтбаев к-сі, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
3.
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қ., Баймұханов к-сі, 16 «а» үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қ., Балықшы ауылы, Байжігітов к-сі, 80 «а» үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индер аудандық бөлімі
Индербор кенті, Меңдіғалиев к-сі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауылы, Абай к-сі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7.
Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы ауылы, Абай к-сі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қ., Бейбітшілік к-сі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9.
Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкино ауданы, Есболаев к-сі, 66 «а» үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10.
Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Центральная к-сі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11.
Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан к-сі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қ., Белинский к-сі, 37 «а» үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қ., Сәтбаев д-лы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3.
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қ., Қазақстан к-сі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое кенті, Попович к-сі, 22
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан қ., Жангелдин к-сі, 52 «а»
8 (72340) 2-67-81
6.
Зырян аудандық бөлімі
Зырян қ., Стаханов к-сі, 39
8 (72335) 6-02-39
7.
Катон-Қарағай аудандық бөлімі
Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан к-сі, 96
8 (72341) 2-23-60
8.
Күршім аудандық бөлімі
Күршім қ., Б. Момышұлы к-сі, 77
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қ., Семей к-сі, 12
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбағатай аудандық бөлімі
Ақсуат ауылы, Абылай хан к-сі, 23
8 (72346) 2-24-96
11.
Ұлан аудандық бөлімі
Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха қ., 3-шағын ауданы, 12
8 (72332) 3-41-00
13.
Семей № 1 қалалық бөлімі

8(72774) 2-21-33
30.
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8(72774) 5-80-62
31.
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, 67 «б»
8(7282) 24-49-75
8(7282) 24-40-43
32.
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8(72835) 4-35-38
8(72835) 4-35-18
33.
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8(72778) 2-43-35
8(72778) 2-43-31
8(72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г. Атырау,
пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
2.
Областной отдел
г. Атырау,
пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
3.
Городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова, д. 16 «а»
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
Городской отдел № 2
г. Атырау,
с. Балыкшы,
ул. Байжигитова, д. 80 «а»
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индерский районный отдел
п. Индерборский,
ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбетский районный отдел
с. Махамбет,
ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7.
Кызылкогинский районный отдел
с. Миялы,
ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыойский районный отдел
г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9.
Курмангазинский районный отдел
с. Ганюшкино,
ул. Есболаева, 66 «а»
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10.
Макатский районный отдел
п.Макат,
ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11.
Исатайский районный отдел
с.Аккыстау,
ул. Егеменді Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37 «а»
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3.
Усть-Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубоковский районный отдел
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсанский городской отдел
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52 «а»
8 (72340) 2-67-81
6.
Зыряновский районный отдел
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7.
Катон-Карагайский районный отдел
с. Улкен-Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8.
Курчумский районный отдел
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбагатайский районный отдел
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11.
Уланский районный отдел
п. Молодежный, д, 9
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаихинский городской отдел
г. Шемонайха,
3-мкр., д. 12
8 (72332) 3-41-00
13.
Семейский городской отдел № 1
г. Семей,

Семей қ., 408-орам, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
Семей № 2 қалалық бөлімі
Семей қ., Найманбаев к-сі, 161 «а»
8 (7222) 52-69-29
15.
Абай аудандық бөлімі
Қарауыл ауылы, Құнанбаев к-сі, 12
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз қ., Дүйсенов к-сі, 84
8 (72237) 5-24-32
17.
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауылы, Пушкин к-сі, 2 «а» үй
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауылы, Молодежная к-сі, 25
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарма аудандық бөлімі
Қалбатау ауылы, Достық к-сі, 98
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов қ., Абай к-сі, 12
8 (72251) 2-21-66
21.
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауылы, Шериаздан к-сі, 38
8 (72348) 2-21-71
22.
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауылы, Абылай хан к-сі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қ., Абай д-лы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қ., Қ. Қойгелді к-сі, 158 «а» үй
8 (7262) 43-84-21
3.
№ 1 бөлім
Тараз қ., Сәтпаев к-сі, 1 «б» үй
8 (7262) 56-90-27
4.
№ 2 бөлім
Тараз қ., Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
5.
№ 3 бөлім
Тараз қ., Абай д-лы, 232
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов к-сі, 33
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса қ., Абай к-сі, 127
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы к-сі, 49
8 (72635) 5-02-46
9.
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана к-сі, 215
8 (72636) 2-13-52
10.
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов к-сі, 232
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков к-сі, 215
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қ., Жібек жолы к-сі, 1
8 (72634) 6-33-00
13.
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қ., Молдағұлов к-сі, 51
8 (72644) 6-33-93
14.
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы ауылы, 71
8 (72631) 2-18-10
15.
Шу аудандық бөлімі
Шу қ., Автобазовская к-сі, 1
8 (72643) 2-17-97
16.
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Мир к-сі, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қ., Жамбыл к-сі, 81/2 үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Ақжайық аудандық бөлімі
Чапаев ауылы, Ақжайық тұйық к-сі, 2
8 (7113) 69-25-80
3.
Бөкейорда ауданы бойынша бөлім
Сайқын қ., Берғалиев к-сі, 1
8 (7114) 02-18-47
8 (7114) 02-18-35
4.
Бөрлі ауданы бойынша бөлім
Ақсай қ., Железнодорожная к-сі, 121 «а» үй
8 (7113) 33-55-50
8 (7113) 33-67-78
5.
Жаңақала ауданы бойынша бөлім
Жаңақала ауылы, Халықтар достығы к-сі, 63 «а» үй
8 (7114) 12-24-03
8 (7114) 12-24-04
6.
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
Жәнібек ауылы, Иманов к-сі, 79

408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
Семейский городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161 «а»
8 (7222) 52-69-29
15.
Абайский районный отдел
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягозский городской отдел
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17.
Бескарагайский районный отдел
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, 2 «а»
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулихинский районный отдел
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарминский районный отдел
с. Калбатау,
ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатовский районный отдел
г. Курчатов,
ул. Абая, 12
8 (72251) 2-21-66
21
Кокпектинский районный отдел
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22.
Урджарский районный отдел
с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз,
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
3.
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
4.
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
5.
Отдел № 3
г. Тараз
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул.Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
9.
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак ана, 215
8 (72636) 2-13-52
10.
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
13.
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
14.
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан,
ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
15.
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
16.
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск.
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Отдел по Акжаикскому району
с. Чапаев,
переулок Акжаикский, 2
8 (7113) 69-25-80
3.
Отдел по Бокейординскому району
с. Сайхин,
ул. Бергалиева, 1
8 (7114) 02-18-47
8 (7114) 02-18-35
4.
Отдел по Бурлинскому району
г. Аксай,
ул. Железнодорожная,
121 «а»
8 (7113) 33-55-50
8 (7113) 33-67-78
5.
Отдел по Жангалинскому району
с. Жангала,
ул. Халықтар достығы,
63 «а»
8 (7114) 12-24-03
8 (7114) 12-24-04
6.
Отдел по Жанибекскому району
с. Жанибек,
ул. Иманова, 79

8 (7113) 52-24-25
7.
Зеленов ауданы бойынша бөлім
Переметное ауылы, Гагарин к-сі, 69 «б» үй
8 (7113) 02-36-14
8 (7113) 02-36-16
8.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталов ауылы, Лұқманов к-сі, 22 «а»
8 (7114) 43-22-04
8 (7114) 43-22-05
9.
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев к-сі, 23/1
8 (7114) 53-18-00
8 (7114) 53-14-63
10.
Сырым ауданы бойынша бөлім
Жымпиты ауылы, Қазақстан к-сі, 11/2
8 (7113) 43-14-46
8 (7113) 43-14-47
11.
Тасқала ауданы бойынша бөлім
Тасқала ауылы, Вокзальная к-сі, 6
8 (7113) 92-23-98
8 (7113) 92-19-79
12.
Теректі ауданы бойынша бөлім
Федоровка ауылы, Юбилейная к-сі, 24
8 (7113) 22-33-78
8 (7113) 22-33-79
13.
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
Шыңғырлау ауылы, Тайманов к-сі, 95
8 (7113) 73-33-11
8 (7113) 73-44-20
14.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Жалпақтал ауылы, С. Датұлы, 23
8 (7113) 82-10-44
8 (7113) 82-10-45
15.
Дарьинский ауылдық округі бойынша бөлім
Дарьинское ауылы, Балдырған к-сі, 27/1
8 (7113) 12-40-80
8 (7113) 12-40-82
16.
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылдық округі бойынша бөлім
Тайпақ ауылы, Шемякин к-сі, 13
8 (7114) 22-18-84
17.
Теректі ауданы Ақжайық ауылдық округі бойынша бөлім
Ақжайық ауылы, Ақжайық к-сі, 5
8 (7114) 39-13-16
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 7
8 (7212) 41-63-10
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қарағанды қ., Ержанов к-сі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 7
8 (7212) 41-03-92
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қарағанды қ., Мұқанов к-сі, 5
8 (7212) 77-26-57
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қарағанды қ., Архитектурная к-сі, 8
8 (7212) 45-71-01
6.
№ 5 қалалық бөлім
Қарағанды қ., 21-шағын ауданы, 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
7.
№ 6 қалалық бөлім
Қарағанды қ., Серов к-сі, 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Теміртау қалалық № 1 бөлімі
Теміртау қ., Блюхер к-сі, 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Теміртау қалалық № 2 бөлімі
Теміртау қ., Республика д-лы, 128
8 (7213) 99-79-96
10.
Абай аудандық № 1 бөлімі
Абай қ., Абай к-сі, 54
8 (72131) 4-77-07
11.
Абай аудандық № 2 бөлімі
Абай қ., Топар кенті, Қазыбек би к-сі, 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Саран қалалық бөлімі
Саран қ., Жамбыл к-сі, 85
8 (72137) 4-25-26
13.
Шахтинск қалалық № 1 бөлімі
Шахтинск қ., А. Құнанбаев к-сі, 65 «б» үй
8 (72156) 5-21-25
14.
Шахтинск қалалық № 2 бөлімі
Шахтинск қ., Шахан кенті, 10/16 орам, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаров аудандық № 1 бөлімі
Осакаровка кенті, Пристационная к-сі, 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаров аудандық № 2 бөлімі
Молодежный кенті, Абай к-сі, 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Сәтбаев қалалық бөлімі
Сәтбаев қ., Сәтбаев д-лы, 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қ., Бөкейхан к-сі, 20 «а»

8 (7113) 52-24-25
7.
Отдел по Зеленовскому району
с. Переметное,
ул. Гагарина, 69 «б»
8 (7113) 02-36-14
8 (7113) 02-36-16
8.
Отдел по Казталовскому району
с. Казталовка,
ул. Лукманова, 22 «а»
8 (7114) 43-22-04
8 (7114) 43-22-05
9.
Отдел по Каратюбинскому району
с. Каратобе,
ул. Курмангалиева, 23/1
8 (7114) 53-18-00
8 (7114) 53-14-63
10.
Отдел по Сырымскому району
с. Жымпиты,
ул. Казахстанская, 11/2
8 (7113) 43-14-46
8 (7113) 43-14-47
11.
Отдел по Таскалинскому району
с. Таскала,
ул. Вокзальная, 6
8 (7113) 92-23-98
8 (7113) 92-19-79
12.
Отдел по Теректинскому району
с. Федоровка,
ул. Юбилейная, 24
8 (7113) 22-33-78
8 (7113) 22-33-79
13.
Отдел по Чингирлаускому району
с. Чингирлау,
ул. Тайманова, 95
8 (7113) 73-33-11
8 (7113) 73-44-20
14.
Отдел по Казталовскому району
с. Жалпактал,
ул. С. Датулы, 23
8(7113) 82-10-44
8 (7113) 82-10-45
15.
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
с. Дарьинское,
ул. Балдырган, 27/1
8 (7113) 12-40-80
8 (7113) 12-40-82
16.
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
с. Тайпак,
ул. Шемякина, 13
8 (7114) 22-18-84
17.
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
с. Акжаик,
ул. Ак жайык, 5
8 (7114) 39-13-16
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
г. Караганда,
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-63-10
2.
Городской отдел № 1
г. Караганда,
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
Городской отдел № 2
г. Караганда,
ул. Чкалова, 7
8 (7212)41-03-92
4.
Городской отдел № 3
г. Караганда,
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
5.
Городской отдел № 4
г. Караганда,
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
6.
Городской отдел № 5
г. Караганда,
21 мкр.,д, 6/7
8 (7212) 32-92-51
7.
Городской отдел № 6
г. Караганда,
ул. Серова, 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Отдел № 1 г. Темиртау
г. Темиртау,
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Отдел № 2 г. Темиртау
г. Темиртау,
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
10.
Абайский районный отдел № 1
г. Абай,
ул. Абая, 54
8 (72131)4-77-07
11.
Абайский районный отдел № 2
г. Абай,
п. Топар,
ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Отдел г. Сарани
г. Сарань,
ул. Жамбыла, 85
8 (72137)4-25-26
13.
Отдел № 1 г.Шахтинска
г. Шахтинск,
пр. А. Кунанбаева, 65 «б»
8 (72156)5-21-25
14.
Отдел № 2 г.Шахтинска
г. Шахтинск,
п. Шахан,
квартал 10/16, д. 16
8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка,
ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаровский районный отдел № 2
п. Молодежный,
ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Отдел г. Сатпаева
г. Сатпаев,
пр, Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Отдел г. Балхаша
г. Балхаш,
ул. Бокейхана, 20 «а»

8 (71036) 6-83-37
19.
Шет аудандық № 1 бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов к-сі, 23/1
8 (71031) 2-21-88
20.
Шет аудандық № 2 бөлімі
Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан к-сі, 4
8 (71031) 2-83-44
21.
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қ., Б. Момышұлы к-сі, 9
8 (7102) 73-81-09
22.
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Атасу кенті, А. Оспанов к-сі, 40
8 (71030) 2-69-09
23.
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қ., Ленин к-сі, 18
8 (71032) 2-70-21
24.
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қ., Балқаш к-сі, 7
8 (71039) 5-27-37
25.
Бұқар жырау аудандық № 1 бөлімі
Ботақара кенті, Абылай хан к-сі, 37
8 (72154) 2-23-73
26.
Бұқар жырау аудандық № 2 бөлімі
Ботақара кенті, Бейбітшілік к-сі, 24
8 (72138) 3-15-62
27.
Ақтоғай аудандық № 1 бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан к-сі, 10
8 (71037) 2-11-05
28.
Ақтоғай аудандық № 2 бөлімі
Сарышаған кенті, Абай к-сі, 12
8 (71038) 22-3-39
29.
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер к-сі, 2
8 (721-44) 2-11-11
30.
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау кенті, Амангелді к-сі, 29 «а» үй
8 (71035) 2-13-06
31.
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қ., Әубәкіров к-сі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қ., Таран к-сі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қ, Гашек к-сі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсарин аудандық бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин к-сі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4.
Аманкелді аудандық бөлімі
Амангелді кенті, Майлин к-сі, 27/7 үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5.
Арқалық аудандық бөлімі
Арқалық қаласы, Абай к-сі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6.
Әулиекөл аудандық бөлімі
Әулиекөл кенті, Ленин к-сі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7.
Денисов аудандық бөлімі
Денисов кенті, Кеңес к-сі, 13 үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8.
Жангелді аудандық бөлімі
Торай ауылы, 8 наурыз к-сі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9.
Жітіқара аудандық бөлімі
Жітіқара қаласы, Ленин к-сі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10.
Қамысты аудандық бөлімі
Қамысты ауылы, Ержанов к-сі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11.
Қарабалық аудандық бөлімі
Қарабалык кенті, Космонавттар к-сі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12.
Қарасу аудандық бөлімі
Қарасу ауылы, Комсомольская к-сі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13.
Лисаковск қалалық бөлімі
Лисаковск қаласы, № 4 шағын ауданы, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14.
Мендіқара аудандық бөлімі
Боровской кенті, Королев к-сі, 4 «а» үй
8 (714-43) 22-4-60
15.
Наурызым аудандық бөлімі
Қарамеңді кенті, Шақшақ Жәнібек к-сі, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
16.
Рудный қалалық № 1 бөлімі
Рудный қ., Космонавтар д-лы, 12-үй

8 (71036)6-83-37
19.
Шетский районный отдел № 1
с. Аксу-Аюлы,
ул. Жапакова, 23/1
8 (71031) 2-21-88
20.
Шетский районный отдел № 2
п. Агадырь,
ул. Тәуелсиз Казахстан, 4
8 (71031) 2-83-44
21.
Отдел г. Жезказгана
г. Жезказган,
ул. Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
22.
Жанааркинский районный отдел
п. Атасу,
ул. А. Оспанова, 40
8 (71030) 2-69-09
23.
Отдел г. Каражала
г. Каражал,
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
24.
Отдел г. Приозерска
г. Приозерск,
ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
25.
Бухар-Жырауский районный отдел № 1
п. Ботакара,
ул. Абылай хана, 37
8 (72154) 2-23-73
26.
Бухаржырауский районный отдел № 2
п. Ботакара,
ул. Мира, 24
8 (72138) 3-15-62
27.
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
28.
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган,
ул. Абая, 12
8 (71038)22-3- 39
29.
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
30.
Улытауский районный отдел
п. Улытау,
ул. Амангельды, 29 «а»
8 (71035) 2-13-06
31.
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
г.Костанай,
ул. Тарана, д 114
8(7142)53-44-84
8(7142)53-25-56
2.
Костанайский городской отдел
г.Костанай,
ул. Гашика, д.14
8(7142)26-45-51
3.
Алтынсаринский районный отдел
п. Силантьевка,
ул. Ленина, 51
8(71445)21-5-28
8(71445) 21-5-29
4.
Амангельдинский районный отдел
с. Амангельды,
ул. Майлина, 27/7
8(71440)21-2-55
8(71440)21-2-69
5.
Аркалыкский районный отдел
г. Аркалык,
ул. Абая, 62
8(71430)75-6-87
8(71430)75-6-86
6.
Аулиекольский районный отдел
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 32
8(71453)21-8-31
8(71453)21-9-02
7.
Денисовский районный отдел
с. Денисовка,
ул. Советская, 13
8(71434)22-0-30
8(71434)92-7-16
8.
Жангельдинский районный отдел
с. Торай,
ул. 8 марта, 37
8(71439)22-0-05
8(71439)21-5-85
9.
Житикаринский районный отдел
г. Житикара,
ул. Ленина д. 108
8(71435)28-2-83
8(71435)28-2-00
10.
Камыстинский районный отдел
с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8(71437)22-2-76
8(71437)22-2-75
11.
Карабалыкский районный отдел
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8(71441)32-9-61
8(71441)32-5-02
12.
Карасуский районный отдел
с. Карасу,
ул. Комсомольская, д. 24
8(71452)22-1-47
8(71452)21-9-69
13.
Лисаковский городской отдел
г. Лисаковск,
мкр. № 4, д. 25
8(71433)32-0-90
8(71433)35-3-89
14.
Мендыкаринский районный отдел
с. Боровское,
ул. Королева, д. 4 «а»
8(714-43)22-4-60
15.
Наурзумский районный отдел
п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8(714-54)21-0-53
8(714-54)21-0-15
16.
Рудненский городской отдел № 1
г. Рудный,
пр. Космонавтов, д. 12

8 (714-31) 49-8-02
17.
Рудный қалалық № 2 бөлімі
Рудный қ., Корчагин к-сі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18.
Сарыкөл аудандық бөлімі
Сарыкөл кенті, Ленин к-сі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19.
Таранов аудандық бөлімі
Таранов ауылы, Калинин к-сі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20.
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Ұзынкөл кенті, Абай к-сі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21.
Федоров аудандық бөлімі
Федоровка кенті, Красноармейская к-сі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22.
Қостанай аудандық бөлімі
Затобол кенті, Калинин к-сі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда қ., Ғ. Мұратбаев к-сі, 2 «е» үй
8 (7242) 23-07-16
2.
№ 1 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Тасбөгет кенті, Амангелді к-сі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
3.
№ 2 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Жанқожа батыр к-сі, 82
8 (7242) 25-60-57
4.
№ 3 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Шұғыла шағын ауданы, 45
8 (7242) 24-86-11
5.
№ 4 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Ақмешіт шағын ауданы, 1 «б» үй
8 (7242) 22-48-27
6.
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қ., Максимов к-сі, 17 «а» үй
8 (3362) 27-54-81
7.
Арал аудандық бөлімі
Арал қ., Қарасақал к-сі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
8.
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қ., Жанқожа батыр к-сі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
9.
Қармақшы аудандық бөлімі
Жосалы кенті, Абай к-сі, н/ж
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш кенті, Желтоқсан к-сі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
11.
Сырдария аудандық бөлімі
Тереңөзек кенті, Амангелді к-сі, 55 «а» үй
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі кенті, Рысқұлов к-сі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
13.
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған кенті, Сығанақ к-сі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қ., 15-шағын ауданы, 67 «б» ғимараты
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
Ақтау қалалық № 1 бөлімі
Ақтау қ., 15-шағын ауданы, 67 «б» ғимараты
8 (7292) 42-23-17
3.
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлімі
Жаңаөзен қ., Өркен шағын ауданы, «Оқушылар шығармашылығы үйі» ғимараты
8 (72934) 5-03-90
4.
Мұнайлы аудандық № 3 бөлімі
Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5.
Бейнеу аудандық № 4 бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата к-сі, «Жастар орталығы» ғимараты
8 (72932) 2-55-35
6.
Бейнеу аудандық № 9 Боранқұл бөлімшесі
Боранқұл ауылы, 7-ауыл, «Боранқұлмәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
7.
Маңғыстау аудандық № 5 бөлімі
Шетпе ауылы, Центральная к-сі, 15, Қазпочта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
8.
Қарақия аудандық № 6 бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов к-сі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
9.
Түпқараған аудандық № 7 бөлімі
Форт-Шевченко қ., Маяулыз к-сі, 6 «д» үй

8(714-31)49-8-02
17.
Рудненский городской отдел № 2
г. Рудный,
ул. Корчагина, д. 76
8(71431)90-0-38
8(71431)98-9-47
18.
Сарыкольский районный отдел
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 104
8(71451)21-3-21
8(71451)21-2-09
19.
Тарановский районный отдел
с. Тарановское,
ул. Калинина, 93
8(71436)36-5-89
8(71436)37-4-52
20.
Узункольский районный отдел
с. Узынколь,
ул. Абая, 79
8(71444)21-5-67
8(71444)21-1-62
21.
Федоровский районный отдел
с. Федоровка,
ул. Красноармейская, 56
8(71442)22-5-18
8(71442)23-2-83
22.
Костанайский районный отдел
п. Затабольск,
ул. Калинина, 53
8(71455)24-3-15
8(71455)24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Г. Муратбаева, 2 «е»
8 (7242) 23-07-16
2.
Городской отдел № 1
г. Кызылорда,
п. Тасбогет,
ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
3.
Городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, 82
8(7242) 25-60-57
4.
Городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, 45
8(7242) 24-86-11
5.
Городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр. Акмешит, 1 «б»
8 (7242) 22-48-27
6.
Байконырский городской отдел
г. Байконыр,
ул. Максимова, 17 «а»
8(3362) 27-54-81
7.
Аральский районный отдел
г. Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
8.
Казалинский районный отдел
г. Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
9.
Кармакшинский районный отдел
п. Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалагашский районный отдел
п. Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
11.
Сырдарьинский районный отдел
п. Теренозек,
ул. Амангельди, 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелинский районный отдел
п. Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
13.
Жанакорганский районный отдел
п. Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау,
15 мкр., зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
Актауский городской отдел № 1
г. Актау,
15 мкр., зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-17
3.
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен,
мкр. Оркен,
зд. «Дом творчества школьников»
8 (72934) 5-03-90
4.
Мунайлинский районный отдел № 3
с. Мангистау,
зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
5.
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу,
ул. Косай ата,
зд. «Центр молодежи»
8 (72932) 2-55-35
6.
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул,
7 аул, зд. ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932) 3-16-95
7.
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе,
ул. Центральная, 15
здание Казпочты
8 (72931) 22-0-79
8.
Каракиянский районный отдел № 6
с. Курык,
ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 22-2-10
9.
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко,
ул. Маяулыз, д. 6 «д»

8 (72938) 2-30-38
10.
Түпқараған аудандық № 10 Ақшұқыр бөлімі
Ақшұқыр ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек к-сі, 5
8 (72938) 3-28-44
11.
Жетібай аудандық № 8 бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс к-сі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қ., Павлов к-сі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қ., Кутузов к-сі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
Павлодар қалалық № 1 бөлімі
Павлодар қ., Исиналиев к-сі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қ., Толстой к-сі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қ., Мәшһүр Жүсіп к-сі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6.
Ақсу аудандық бөлімі
Ақсу қ., Ленин к-сі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай к-сі, 72
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев к-сі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железин аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров к-сі, 58
8 (71831) 2-25-86
10.
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко к-сі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенев к-сі, 85
8 (71833) 2-24-79
12.
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов к-сі, 114
8 (71839) 2-11-07
13.
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов к-сі, 14
8 (71832) 2-91-12
8 (71832) 2-91-11
14.
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин к-сі, 13
8 (71838) 9-21-44
15.
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл к-сі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қ., Әуезов к-сі, 157
8 (7152) 33-12-57
2.
Қалалық бөлім
Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы к-сі, 72
8 (7152) 33-02-26
3.
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Саумалкөл ауылы, Д. Сыздықов к-сі, 4
8 (71533) 2-01-84
4.
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Талшық ауылы, Жеңіс к-сі, 67
8 (71546) 2-21-08
5.
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Смирнов ауылы, Труд к-сі, 11
8 (71532) 2-25-86
6.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Явленка ауылы, Ленин к-сі, 6
8 (71543) 2-20-03
7.
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Пресновка ауылы, Горький айналма к-сі, 10 «г»
8 (71544) 2-29-16
8.
Ғ. Мүсірепов ауданы бойынша бөлім
Новоишим кенті, Ленина к-сі, 7
8 (71535) 2-22-19
9.
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Бескөл кенті, Институтская к-сі, 1 «а» үй
8 (71538) 2-17-46
10.
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Булаев қ., Юбилейная к-сі, 62
8 (71531) 2-03-76
11.
Мамлют ауданы бойынша бөлім
Мамлют қ., С. Мұқанов к-сі, 11
8 (71541) 2-27-48
12.
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Тайынша қ., Қазақстан Конституциясы к-сі, 208

8 (72938) 2-30-38
10.
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
с. Акшукур,
зд. ТОО «Жайлау»,
ул. Уштерек, 5
8 (72938)3-28-44
11.
Жетыбайский районный отдел № 8
п. Жетыбай,
ул. Жанакурылыс, зд. № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Павлова, 48
8 (7182)33-47-35
8 (7182)70-42-01
2.
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар,
ул. Кутузова, 204
8 (7182)34-59-04
8 (8182)34-59-05
3.
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар,
ул. Исиналиева, 24
8 (7182)32-04-67
8 (7182)70-42-09
4.
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар,
ул. Толстого, 10
8 (7182)62-92-29
8 (7182)32-26-83
5.
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187)77-66-93
8 (7182)70-42-27
6.
Аксусский городской отдел
г. Аксу,
ул. Ленина, 10
8 (7183)76-90-60
8 (7183)76-91-77
7.
Актогайский районный отдел
с. Актогай,
ул. Абая, 72
8 (71841)2-21-66
8.
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул,
ул. Сатпаева, 49
8 (71840)9-23-65
8 (71840)9-23-61
9.
Железинский районный отдел
с. Железинка,
ул. Торайгырова, 58
8 (71831)2-25-86
10.
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко, 45
8 (71836)2-34-43
8 (71836)2-33-37
11.
Качирский районный отдел
с. Теренколь,
ул. Тургенева, 85
8 (71833)2-24-79
12.
Лебяжинский районный отдел
с. Акку,
ул. Ташимова, 114
8 (71839)2-11-07
13.
Иртышский районный отдел
с. Иртышск,
ул. Исы Байзакова, 14
8 (71832)2-91-12
8 (71832)2-91-11
14.
Майский районный отдел
с. Майск,
ул. Сейфуллина, 13
8 (71838)9-21-44
15.
Успенский районный отдел
с. Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834)9-18-40
8 (71834)9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
2.
Городской отдел
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
3.
Отдел по Айыртаускому району
с. Саумалколь,
ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
4.
Отдел по Акжарскому району
с. Талшик,
ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
5.
Отдел по Аккайынскому району
с. Смирново,
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
6.
Отдел по Есильскому району
с. Явленка,
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
7.
Отдел по Жамбылскому району
с. Пресновка,
ул. Переулок Горького, 10 «г»
8 (71544) 2-29-16
8.
Отдел по району им. Г. Мусрепова
п. Новоишимский,
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
9.
Отдел по Кызылжарскому району
п. Бишкуль,
ул. Институтская, 1 «а»
8 (71538) 2-17-46
10.
Отдел по району М. Жумабаева
г. Булаево,
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
11.
Отдел по Мамлютскому району
г. Мамлютка,
ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
12.
Отдел по Тайыншинскому району
г. Тайынша,
ул. Конституции Казахстана, 208

8 (71536) 2-36-03
13.
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Тимирязев ауылы, Уәлиханов к-сі, 17
8 (71537) 2-03-02
14.
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Кішкенекөл кенті, Уәлиханов к-сі, 80
8 (71542) 2-28-11
15.
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Сергеев қ., Желтоқсан к-сі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Шымкент қалалық № 2 бөлім
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
4.
Шымкент қалалық № 3 бөлім
Шымкент қ., Оспанов к-сі, 61
8 (7252) 30-01-35
5.
Шымкент қалалық № 4 бөлім
Шымкент қ., Сайрам к-сі
8 (7252) 52-50-84
6.
Шымкент қалалық № 5 бөлім
Шымкент қ., Республика к-сі, 15
8 (7252) 56-52-84
7.
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қ., Ергөбек к-сі, н/ж
8 (72540) 2-31-18
8.
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ к-сі, н/ж
8 (72548) 21-443
9.
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қ., Абылай хан к-сі, 10
8 (72536) 36-456
10.
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев к-сі, н/ж
8 (72539) 22-757
11.
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қ., Жайшыбеков к-сі, н/ж
8 (72534) 61-343
12.
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы к-сі, н/ж
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан к-сі, н/ж
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қ., Тілеулі мыңбасы к-сі, н/ж
8 (72533) 41-679
15.
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қ., Төле би к-сі, н/ж
8 (72547) 61-905
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов к-сі, 189
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев к-сі, н/ж
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов к-сі, н/ж
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы к-сі, н/ж
8 (72537) 27-020
20.
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев к-сі, н/ж
8 (72532) 31-629
21.
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қ., Шардара тұйық к-сі, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қ., Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-28
2.
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қ., Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-27
3.
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қ., Бөгенбай батыр к-сі, 221
8 (727) 378-09-09
4.
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қ., Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр к-сі, 24
8 (727) 395-36-10
5.
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қ., Алмагүл шағын ауданы, 9 «а» үй
8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қ., Төле би к-сі, 155
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қ., Марков к-сі, 44

8 (71536) 2-36-03
13.
Отдел по Тимирязевскому району
с. Тимирязево,
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
14.
Отдел по Уалихановскому району
с. Кишкенеколь,
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
15.
Отдел по району Шал акына
г. Сергеевка,
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН по Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент,
ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент,
ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент,
ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
4.
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
5.
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г.Шымкент,
ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
6.
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Республики, 15
8 (7252) 56-52-84
7.
Арысский городской отдел
г. Арыс,
ул. Ергобек, б/н
8 (72540) 2-31-18
8.
Байдибекский районный отдел
с. Шаян,
ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
9.
Кентауский городской отдел
г. Кентау,
ул. Абылай хана, 10
8 (72536) 36-456
10.
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
11.
Мактаральский районный отдел
г.Жетисай,
ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
12.
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир,
пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан,
ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 22-670
14.
Туркистанский городской отдел
г. Туркестан,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
15.
Толебийский районный отдел
г. Ленгер,
ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16.
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас,
ул. Т.Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
17.
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент,
ул. Кыстаубаева, б/н
8 (72531) 77-079
18.
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган,
ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
19.
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
20.
Абайский сельский отдел
с. Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
21.
Шардаринский районный отдел
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы,
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
2.
Отдел Ауэзовского района
г. Алматы,
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
3.
Отдел Алмалинского района
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
4.
Отдел Алатауского района
г. Алматы,
мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
5.
Отдел Бостандыкского района
г. Алматы,
мкр. Алмагуль, 9 «а»
8 (727) 396-37-00
6.
Отдел Жетысуского района
г. Алматы,
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7.
Отдел Медеуского района
г. Алматы,
ул. Маркова, 44

8 (727) 239-65-52
8.
Түріксіб аудандық бөлімі
Алматы қ., Рихард Зорге к-сі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қ., Республика д-лы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Мирзоян к-сі, 25
8 (7172) 61-84-11
3.
№ 1 бөлімше
Астана қ., Республика д-лы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
№ 2 бөлімше
Астана қ., Абай к-сі, 53
8 (7172) 21-10-27
5.
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты к-сі, 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Республика д-лы, 43
8 (7172) 32-46-97
7.
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қ., Бөгенбай д-лы, 6 «а» үй
8 (7172) 94-99-96
8.
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қ., Есенберлин к-сі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
9.
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қ., Кемеңгерұлы к-сі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
10.
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қ., Сарыарқа д-лы, 12 («БТА-банкі» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
11.
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қ., Жеңіс д-лы, 34
8 (7172) 31-70-37
12.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Сауран к-сі, 7
8 (7172) 50-13-70
13.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Қабанбай батыр к-сі, 5/1 үй, № 1
8 (7172) 50-91-95
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындауға арналған конкурсқа
қатысу үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Үміткердің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау
конкурсына қатысуға арналған сауалнамасы/
Анкета претендента для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
____________________________________________________
Тегі/фамилия Аты/Имя/Әкесінің аты/Отчество (болған жағдайда/при наличии)
(жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес/согласно документу, удостоверяющему личность)
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
Сурет
3,5*4,5
(міндетті түрде/
обязательно)
Ел
страна
___________________________________________________________
(Болжанып отырған оқу/тағылымдамадан өту елін көрсетіңіз/
Укажите предполагаемую страну обучения/прохождения стажировки)
Оқу тілі
Язык обучения
___________________________________________________________
(Болжанып отырған оқу/тағылымдамадан өту тілін көрсетіңіз/
Укажите предполагаемый язык обучения/прохождения стажировки)
Оқу бағдарламасы/тағылымдама
Программа обучения/стажировка
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Мамандық
Специальность
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін басым мамандықтар тізбесіне сәйкес мамандықтың толық атауы және коды/
Полное наименование специальности и код согласно Перечню приоритетных специальностей для присуждения международной стипендии «Болашак»)
Шетелдегі жоғары оқу орны/шетелдік ұйым
Высшее учебное заведение за рубежом/зарубежная организация
___________________________________________________________
(Шетелдік жоғары оқу орындарына/мекемелерге оқу/тағылымдамадан өту үшін өз беттерімен түскен тұлғалар толтырады
Заполняется лицами, самостоятельно поступившими в зарубежные вузы/организации на академическое обучение/для прохождения стажировки)
«Болашақ» халықаралық стипендиясы шеңберінде академиялық оқуға/тағылымдамадан өтуге үміткер тұлғалар қатысу санатын көрсетулері қажет:
Лицам, претендующим на академическое обучение/прохождение стажировки в рамках международной стипендии «Болашак», необходимо указать категорию участника:
Академиялық оқу/Академическое обучение
Тағылымдама/Стажировка
Шетелдегі ЖОО-ға өз бетімен түскен үміткер
Самостоятельно поступивший в зарубежный ВУЗ претендент
Педагог қызметкерлер
Педагогические работники
Ғылыми қызметкерлер
Научные работники
Мемлекеттік қызметшілер
Государственные служащие
Ғылыми немесе педагог қызметкерлер
Научные или педагогические работники
Инженер-техника қызметкерлер
Инженерно-технические работники
Медицина қызметкерлері
Медицинские работники
Қазақстан Республикасы жоғары оқу орнының ағымдағы жылғы түлегі/
Выпускник высшего учебного заведения Республики Казахстан текущего года
Бұл кестені «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ қызметкерлері толтырады
Данная таблица заполняется сотрудниками АО «Центр международных программ»
Ескертпелер/Замечания:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Тексерді
_____________________________________________________________________________________
Проверил (Жауапты қызметкердің Т.А.Ә., лауазымы/Ф.И.О., должность ответственного сотрудника)
Қолы ______________________________________ Тексерген күні __________________________
Подпись                                     Дата проверки

8 (727) 239-65-52
8.
Отдел Турксибского района
г. Алматы,
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
г. Астана,
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Отдел по Алматинскому району
г. Астана,
ул. Мирзояна, 25
8(7172)61-84-11
3.
Отделение №1
г. Астана,
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
Отделение №2
г. Астана,
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
5.
Отделение №3
п. Железнодорожный,
ул. Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана,
пр. Республики, 43
8(7172)32-46-97
7.
Отделение «Тлендиева»
г. Астана,
пр. Богенбая, д. 6 «а»
8(7172)94-99-96
8.
Отделение «Акжайык»
г. Астана,
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темирбанк»)
8(7172)59-28-33
9.
Отделение «Ондирис»
г. Астана,
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8(7172)30-40-70
10.
Отделение «Кенесары»
г. Астана,
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8(7172) 23-79-03
11.
Отделение «Женис»
г. Астана,
пр. Женис,34
8(7172) 31-70-37
12.
Отдел по Есильскому району
г. Астана,
ул. Сауран, 7
8(7172)50-13-70
13.
Отделение по Есильскому району
г. Астана,
пр. Кабанбай батыра, д.5/1
вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Прием документов для участия в
конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Үміткердің «Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындау конкурсына қатысуға арналған сауалнамасы/
Анкета претендента для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
________________________________________________
Тегі/фамилия Аты/Имя/Әкесінің аты/Отчество
(болған жағдайда/при наличии)
(жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес/
согласно документу, удостоверяющему личность)
________________________________________________
________________________________________________
________________________________________________
Фотография 3,5*4,5
(міндетті түрде/
обязательно)
Ел
страна
______________________________________________________
(Болжанып отырған оқу/тағылымдамадан өту елін
көрсетіңіз/
Укажите предполагаемую страну обучения/прохождения стажировки)
Оқу тілі
Язык обучения
______________________________________________________
(Болжанып отырған оқу/тағылымдамадан өту тілін көрсетіңіз/
Укажите предполагаемый язык обучения/прохождения стажировки)
Оқу бағдарламасы/тағылымдама
Программа обучения/стажировка
______________________________________________________
______________________________________________________
Мамандық
Специальность
______________________________________________________
______________________________________________________
(«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін басым мамандықтар тізбесіне сәйкес мамандықтың толық атауы және коды/
Полное наименование специальности и код согласно Перечню приоритетных специальностей для присуждения международной стипендии «Болашак»)
Шетелдегі жоғары оқу орны/шетелдік ұйым
Высшее учебное заведение за рубежом/зарубежная организация
______________________________________________________
(Шетелдік жоғары оқу орындарына/ұйымдарға академиялық оқу/тағылымдамадан өту үшін өз беттерімен түскен тұлғалар толтырады
Заполняется лицами, самостоятельно поступившими в зарубежные вузы/организации на академическое обучение/для прохождения стажировки)
«Болашақ» халықаралық стипендиясы шеңберінде академиялық оқуға/
ағылымдамадан өтуге үміткер тұлғалар қатысу санатын көрсетулері қажет:
Лицам, претендующим на академическое обучение/прохождение стажировки в рамках международной стипендии «Болашак», необходимо указать категорию участника:
Академиялық оқу/
Академическое обучение
Тағылымдама/Стажировка
Шетелдегі ЖОО-ға өз бетімен
түскен үміткер
Самостоятельно поступивший в
зарубежный ВУЗ претендент
Мемлекеттік қызметшілер
Государственные служащие
Ғылыми немесе педагог қызметкерлер
Научные или педагогические работники
Қазақстан Республикасы жоғары оқу
орынының ағымдағы жылғы түлегі/
Выпусник высшего учебного заведения
Республики Казахстан текущего года
Педагог
қызметкерлер
Педагогические работники
Ғылыми
қызметкерлер
Научные
работники
Инженерлік-
техникалық
қызметкерлер
Инженерно-
технические
работники
Медицина
қызметкерлері
Медицинские
работники
Бұл кестені «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ
қызметкерлері толтырады
Данная таблица заполняется сотрудниками АО «Центр международных
программ»
Ескертпелер/Замечания:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Тексерді
_______________________________________________________________________________
Проверил (Жауапты қызметкердің Т.А.Ә./Ф.И.О., должность ответственного
сотрудника)
Қолы _______________________________ Тексерген күні _________________________
Подпись Дата проверки

1. Уақтылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсетудің сапасына және оны көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің % (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қазіргі тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесі)
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындауға арналған конкурсқа
қатысу үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы
басшылығының байланыс телефондары
Лауазымы
Телефоны
Президенттің қабылдау бөлмесі
69 51 36
44 89 00
Вице-президент
69 51 34
Вице-президент
44 88 95
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 699 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1119 қаулысымен
бекітілген
«Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Астана қаласы, сол жақ жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 11 кіреберіс мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және Астана қ., Жеңіс д., 16\1, 4-қабат, сол қанат мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) көрсетеді, сондай-ақ баламалы негізде мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚО) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 4-тармағы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережесінің негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында (www.educontrol.kz.);

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Прием документов для участия в
конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Контактные данные руководства акционерного общества
«Центр международных программ»
Должность
Телефоны
Приемная президента
69 51 36
44 89 00
Вице-президент
69 51 34
Вице-президент
44 88 95
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 699
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1119
Стандарт государственной услуги
«Признание и нострификация документов об образовании» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Признание и нострификация документов об образовании» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – Комитет), который расположен по адресу: г. Астана, Левый берег, ул. Орынбор, д. 8, Дом Министерств, подъезд 11 и республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Центр Болонского процесса и академической мобильности» Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – центр), расположенного по адресу: г. Астана, пр. Победы, 16/1, 4-й этаж, левое крыло, а также через центры обслуживания населения (далее – ЦОНы) на альтернативной основе, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 4 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», Правил признания и нострификации документов об образовании, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета (www.educontrol.kz);

2) орталықтың интернет-ресурсында (www.naric-Kazahstan.kz);
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – ХҚО РМК) www.con.gov.kz. интернет-ресурсында;
4) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ХҚО үй-жайларындағы стенділерде орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты 8 (7172) 74-24-29, 73-17-43, 73-17-44, 73-17-50 және call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефондары арқылы білуге болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы қағаз тасымалдағыштағы куәлік не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттары бар жеке тұлғаларға (бұдан әрі — мемлекеттік қызметті алушылар), сондай-ақ сенімхат негізінде мемлекеттік қызметті алушының мүддесін білдіретін адамдарға көрсетіледі.
7. Орталыққа өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 4 ай.
Қарау мерзімі мына жағдайларда ұзартылады:
егер білім туралы құжат қазақстандық жалпыға міндетті мемлекеттік білім беру стандарттарына (ҚР МЖБС) сәйкес келмесе, онда орталық мемлекеттік қызметті алушыға күнтізбелік 30 күн ішінде білім беру ұйымында тестілеуден өту қажеттілігі туралы жазбаша хабарлама береді;
егер білім туралы құжатты берген білім беру ұйымы мемлекеттік қызметті алушының білім туралы құжаттарының түпнұсқалығын растау жөніндегі орталықтың сұрауына күнтізбелік 30 күнге дейін жауап бермесе;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті алушының күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан аспайды, құжаттарды тапсырғанын растайтын анықтаманы алу үшін күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызметті көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды.
ХҚО-ға өтініш берген жағдайда:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 4 ай.
Қарау мерзімі мына жағдайларда ұзартылады:
егер білім туралы құжат қазақстандық жалпыға міндетті мемлекеттік білім беру стандарттарына (ҚР МЖБС) сәйкес келмесе, онда орталық мемлекеттік қызметті алушыға күнтізбелік 30 күн ішінде білім беру ұйымында тестілеуден өту қажеттілігі туралы жазбаша хабарлама береді;
егер білім туралы құжатты берген білім беру ұйымы мемлекеттік қызметті алушының білім туралы құжаттарының түпнұсқалығын растау жөніндегі орталықтың сұрауына күнтізбелік 30 күнге дейін жауап бермесе;

2) на интернет-ресурсе центра (www.naric-Kazahstan.kz);
3) на интернет-ресурсе республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП ЦОН) www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОНов согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам 8 (7172) 74-24-29, 73-17-43, 73-17-44, 73-17-50, информационно-справочной службы call-центра 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются удостоверение о признании/нострификации документов об образовании на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги), имеющим документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, а также лицам, представляющим интересы получателя государственной услуги на основании доверенности.
7. Сроки оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) c момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, – 4 месяца.
Срок рассмотрения продлевается в случаях:
если документ об образовании не соответствует казахстанским государственным общеобязательным стандартам образования (ГОСО РК), центр письменно уведомляет получателя государственной услуги о необходимости прохождения тестирования в организации образования в течение 30 календарных дней;
если организация образования, выдавшая документ об образовании, не предоставляет ответ на обращение центра по подтверждению подлинности представленных документов об образовании получателя государственной услуги до 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги, – 20 минут, максимально допустимое время ожидания для получения справки, подтверждающей сдачу документов, – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – 20 минут.
При обращении в ЦОНы:
1) c момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, – 4 месяца.
Срок рассмотрения продлевается в случаях:
если документ об образовании не соответствует казахстанским государственным общеобязательным стандартам образования (ГОСО РК), центр письменно уведомляет получателя государственной услуги о необходимости прохождения тестирования в организации образования в течение 30 календарных дней;
если организация образования, выдавшая документ об образовании, не предоставляет ответ на обращение центра по подтверждению подлинности представленных документов об образовании получателя государственной услуги в течение 30 календарных дней;

2) мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті алушының күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан аспайды, құжаттарды тапсырғанын растайтын анықтаманы алу үшін күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызметті көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде құжаттарды ресімдеуде қандай да бір кемшіліктер табылса не осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда, орталық бес жұмыс күні ішінде бас тартудың себептерін негіздей отырып ХҚО-ға хабар жібереді.
Электронды жауапты алғаннан кейін ХҚО бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға хабар жібереді және орталықтың қайтару/бас тарту себептері туралы негіздемесін береді.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету құны кеткен шығындарды ескере отырып анықталады және оны орталық директоры бекітеді. Ақы төлеу қолма-қол ақшасыз баға көрсеткішіне сәйкес жүргізіледі.
Банк деректемелері:
ҚР БҒМ «БПАҰО» РМК
СТН 620200256368
БСН 050640004360
ЖСК KZ117998ВТВ0000002884
«Цеснабанк» АҚ астаналық филиалы
BCK TSES KZ KA
Кбе 16
Түбіртек нысаны ақы төлеу жүргізілетін банктің қалауы бойынша белгіленеді. Жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
9. Мемлекеттік қызмет:
орталыққа өтініш жасаған жағдайда:
сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен бейсенбі аралығында сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін көрсетіледі. Куәліктер сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 09.00-ден 18.30-ға дейін (үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін) беріледі.
Алдын ала жазылу немесе қызметті жеделдетіп ресімдеу көзделмеген.
ХҚО-ға өтініш жасаған жағдайда:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесі бойынша сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады. Қабылдау «электрондық» кезек күту тәртібімен, жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
10. Орталықта құжаттарды қабылдау кеңсенің жеке кабинетінде жүзеге асырылады. Қажетті құжаттар тізбесі, құжаттар мен өтініштерді толтыру үлгілері, жұмыс кестесі көрсетілген ақпараттық стенд бар. Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін лифт мен пандус көзделген.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша ХҚО ғимаратында да көрсетіледі, онда мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай жасалған. Күту залында анықтама бюросы, күтуге арналған кресло, бланкілерді толтыру үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.

2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги, – не более 20 минут, максимально допустимое время ожидания для получения справки, подтверждающей сдачу документов, – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, центр при выявлении ошибок в оформлении документов либо при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, в течении пяти рабочих дней уведомляет ЦОН с обоснованием причин отказа.
После получения электронного ответа ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает обоснование центра о причине возврата/отказа.
8. Государственная услуга оказывается платно. Стоимость оказания государственной услуги определяется с учетом расчета понесенных затрат и утверждается директором центра. Способ оплаты – безналичный, согласно прейскуранта цен.
Банковские реквизиты:
РГП «ЦБПиАМ» МОН РК
РНН 620200256368
БИН 050640004360
ИИК KZ117998ВТВ0000002884
Столичный филиал АО «Цеснабанк»
БИK TSES KZ KA
Кбе 16
Форма квитанции устанавливается по усмотрению банка, в котором производится оплата. Ускоренное обслуживание не предусмотрено.
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в Центр:
с понедельника по четверг, с 09.00 до 13.00 часов, выдача справок осуществляется в день приема документов с 18.00 до 18.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней. Выдача удостоверений проводится ежедневно с 09.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00-14.30 часов), за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрено.
При обращении в ЦОНы:
ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без ускоренного обслуживания.
10. Прием документов в центре осуществляется в отдельном кабинете офиса. Имеется информационный стенд с перечнем необходимых документов, образцами документов и заявлений, графика работ. Для людей с ограниченными физическими возможностями в здании предусмотрен пандус и лифт.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОНов по месту нахождения получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
Орталыққа:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініш;
2) білім туралы құжат (қажет болған жағдайда мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
3) білім туралы құжаттың: өткен оқу пәндері мен практикасы (бар болса) сағатының көлемі, алған қорытынды бағалары, курстық және бітіру кезіндегі біліктілік жұмыстары, оқу процесін құрайтын басқа да ақпараттар бар қосымшасы (қажет болған жағдайда, мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
4) білім туралы құжаттың және оның қосымшасының мемлекеттік және/немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасы;
5) білім туралы құжат иесінің жеке басын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (қажет болған жағдайда мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге).
Егер білім туралы құжат иесі оны алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын ауыстырса, растау құжаттарының (неке туралы куәлік, жеке куәлік немесе паспорт) нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы қажет;
6) оқу орнының мөрімен расталған негізгі орта, жалпы орта білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды қоспағанда, білім туралы құжатты берген оқу орнын аккредиттеу туралы лицензияның және/немесе куәліктің көшірмесі (қажет болған жағдайда мемлекеттік және/немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге). Оқу орнының лицензиясы және/немесе аккредиттеу туралы куәлігі болмаған жағдайда, білім беру ұйымы туралы қажетті ақпаратты беру (сайттарға және басқа да дереккөздерге сілтеме жасай отырып) қажет;
7) төлем туралы түбіртек;
8) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке куәлік немесе паспорт) және алушының өкілі өтініш берген кезде қызметті уәкілдікке өкілеттілігін куәландыратын құжат.
Білім беру ұйымы берген білім туралы диплом немесе оның қосымшалары апостильденген және ресмилендірілген болуы тиіс не алушы оқу орнынан өзінің оқығандығын растайтын мұрағаттық анықтаманы ұсынуы қажет.
Білім туралы ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына мемлекеттік қызметті алушы жауапты болады.
ХҚО-да:
1) тану/нострификациялау туралы өтініш;
2) білім туралы құжат (қажет болған жағдайда мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для оказания данной государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
в Центр:
1) заявление о признании/нострификации документов об образовании по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) документ об образовании (при необходимости с переводом на государственный или русский язык);
3) приложение к документу об образовании с наличием следующей информации: объема часов пройденных учебных дисциплин и практик (при наличии), полученных итоговых оценок, курсовых и выпускных квалификационных работ, других составляющих учебного процесса (при необходимости с переводом на государственный или русский язык);
4) нотариально засвидетельствованный перевод документа об образовании и приложения к нему на государственный или русский язык;
5) нотариально засвидетельствованная копия удостоверения личности или паспорта владельца документа об образовании (при необходимости с переводом на государственный или русский язык).
Если обладатель документа об образовании изменил фамилию, имя или отчество после его получения, то необходимо предоставить нотариально засвидетельствованную копию подтверждающего документа (свидетельство о браке, удостоверение личности или паспорт);
6) копия лицензии и/или свидетельства об аккредитации учебного заведения, выдавшего документ об образовании, за исключением документов государственного образца об основном среднем, общем среднем образовании, заверенные печатью учебного заведения (при необходимости с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный или русский язык). При отсутствии копии лицензии и/или свидетельства об аккредитации учебного заведения, необходимо представить информацию об организации образования, выдавшей документ об образовании (со ссылкой на сайт или другие источники);
7) квитанция об оплате;
8) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности или паспорт) уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя.
Диплом об образовании или приложения к нему, выданные организациями образования, должны быть апостилированы или легализованы, либо получателю необходимо представить архивную справку из учебного заведения, подтверждающую его обучение.
Ответственность за подлинность представленных документов об образовании несет получатель государственной услуги.
В ЦОНах:
1) заявление о признании/нострификации;
2) документ об образовании (при необходимости с переводом на государственный или русский язык);

3) білім туралы құжаттың: өткен оқу пәндері мен практикасы (бар болса) сағатының көлемі, алған қорытынды бағалары, курстық және бітіру кезіндегі біліктілік жұмыстары, оқу процесін құрайтын басқа да ақпараттар бар қосымшасы (қажет болған жағдайда мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
4) білім туралы құжаттың және оның қосымшасының мемлекеттік және/немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасы;
5) білім туралы құжат иесінің жеке куәлігі мен паспорты (Қазақстан Республикасының резиденті болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі) (қажет болған жағдайда мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге).
Егер білім туралы құжат иесі оны алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын ауыстырған жағдайда растау құжатының (неке туралы куәлік, жеке куәлік, паспорт) электронды көшірмесін көрсетуі қажет;
6) оқу орнының мөрімен расталған негізгі орта, жалпы орта білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды қоспағанда, білім туралы құжатты берген оқу орнын аккредиттеу туралы куәліктің және/немесе лицензияның көшірмесі (қажет болған жағдайда мемлекеттік және/немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен). Егер оқу орнының лицензиясы және/немесе аккредиттеу туралы куәлігі болмаған жағдайда білім беру ұйымы туралы электронды ақпаратты беру (сайттарға және басқа да дереккөздерге сілтемемен) қажет;
7) төлем туралы түбіртек;
8) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке куәлік немесе паспорт) және алушының өкілі өтініш берген кезде қызметті өкілдікке өкілеттілігін куәландыратын құжат.
Білім беру ұйымы берген білім туралы диплом немесе оның қосымшалары апостильденген және ресмилендірілген болуы тиіс не алушы оқу орнынан өзінің оқығандығын растайтын мұрағаттық анықтаманы ұсынуы қажет.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын, өкілдікке өкілеттікті растайтын құжаттардың мәліметтерін, неке туралы куәлікті ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ХҚО-ның ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Өтініш, білім туралы құжат және оның қосымшалары, білім туралы құжат пен оның қосымшасының нотариалдық куәландырылған аудармасы, неке туралы куәлік, білім туралы құжатты берген оқу орнының лицензиясы және/немесе аккредиттеу туралы куәлік, төлемдер туралы түбіртек, оқу орнынан марапаттық анықтама, уәкілетті өкілдің жеке куәлігі мен паспорты және өкілдікке өкілеттікті растайтын құжат – мемлекеттік қызметті алушының өкілі өтініш берген жағдайда ХҚО қызметкерлері ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында сұранысқа бекітіледі.
ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде құжаттардың түпнұсқаларын мемлекеттік ақпараттық жүйе арқылы ұсынылған мәліметтермен және құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарып береді.
Құжаттың аудармаларын куәландыруды Қазақстан Республикасы аумағындағы нотариус немесе құжат берілген елдегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдары жүзеге асырады.
ХҚО-ға келіп түскен құжаттар пошта аударымдары арқылы орталыққа да қоса жіберіледі. Пошта арқылы аударым жасау ХҚО есебінен жүзеге асырылады.

3) приложение к документу об образовании с наличием следующей информации: объема часов пройденных учебных дисциплин и практик (при наличии), полученных итоговых оценок, курсовых и выпускных квалификационных работ, других составляющих учебного процесса (при необходимости с переводом на государственный или русский язык);
4) нотариально засвидетельствованный перевод документа об образовании и приложения к нему на государственный или русский язык;
5) удостоверение личности и паспорт владельца документа об образовании (для нерезидентов Республики Казахстан нотариально заверенные копии) (при необходимости с переводом на государственный или русский язык).
Если обладатель документа об образовании изменил фамилию, имя или отчество после его получения, то необходимо предоставить электронную копию подтверждающего документа (свидетельство о браке, удостоверение личности, паспорт);
6) лицензия и/или свидетельства об аккредитации учебного заведения, выдавшего документ об образовании, за исключением документов государственного образца об основном среднем, общем среднем образовании, заверенные печатью учебного заведения (при необходимости с переводом на государственный или русский язык). При отсутствии копии лицензии и/или свидетельства об аккредитации учебного заведения, необходимо представить электронную копию информации об организации образования, выдавшей документ об образовании (со ссылкой на сайт или другие источники);
7) квитанция об оплате;
8) удостоверение личности или паспорт уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя государственной услуги.
Диплом об образовании и приложение к нему, выданные организациями образования, должны быть апостилированы или легализованы, либо получателю необходимо представить архивную справку с учебного заведения, подтверждающую его обучение.
Сведения документов, удостоверяющих личность, удостоверяющих полномочия на представительство, свидетельство о браке, содержащиеся в государственных информационных системах, ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему ЦОНов в форме электронных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
Заявление, документ об образовании и приложение к нему, нотариально засвидетельствованный перевод документа об образовании и приложения к нему, свидетельство о браке, лицензия и /или свидетельство об аккредитации учебного заведения, выдавшего документ об образовании, информацию об организации образования, выдавшей документ об образовании, квитанция об оплате, архивная справка с учебного заведения, удостоверение личности и паспорт уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя прикрепляются к запросу в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП работника ЦОН.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов со сведениями предоставленными из государственных информационных систем и с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Засвидетельствование перевода осуществляется нотариусом на территории Республики Казахстан или органами дипломатической службы Республики Казахстан в стране, в которой выдан документ.
Документы, поступившие в ЦОН дублируются в центр почтовыми переводами. Почтовые переводы осуществляются за счет ЦОНов.

12. Білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініштердің үлгілері Орталықтың www.naric-Kazahstan.kz сайтына орналастырылады.
ХҚО-да өтініштердің бланкілері арнайы орында не ХҚО консультанттарында болады, сондай-ақ ХҚО РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылады.
13. Орталықта белгіленген нысан бойынша толтырылған өтініштің бланкісі осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесінің барлығымен бірге мына мекенжайға тапсырылады: Астана қ., Жеңіс даңғ., 16\1, 4-қабат.
ХҚО-да құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттардың тапсырылғанын орталық берген, төмендегі мәліметтер көрсетілген анықтама растайды:
1) құжаттарды қабылдау күні мен нөмірі;
2) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты; уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты;
3) ұсынылған білім туралы құжатты берген білім беру ұйымының атауы;
4) білім туралы құжаттың нөмірі мен сериясы;
5) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттармен бірге өтінішті қабылдаған орталық маманының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы;
6) сұралған мемлекеттік қызметтің түрі.
ХҚО-ға өтініш жасаған жағдайда тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі, онда мына мәліметтер көрсетіледі:
1) өтінімнің қабылданған күні мен нөмірі;
2) сұралған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты; уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Орталық және ХҚО қызметкерлері сұралатын мемлекеттік қызмет түрін осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес анықтайды.
15. Білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы куәлікті алу үшін мемлекеттік қызметті алушының өзі немесе мемлекеттік қызметті алушының сенімхатымен уәкілеттік берілген адамдардың келуі талап етіледі.
ХҚО-да мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді ХҚО қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы белгіленген мерзім ішінде құжаттарын алуға келмеген жағдайда, ХҚО құжаттардың 1 ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін құжатты орталыққа береді.
Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты адамдар Орталық және/немесе ХҚО басшылары болып табылады. Орталық пен ХҚО мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 15-қосымшаларда көрсетілген.

12. Образцы заявлений на признание/нострификацию документов об образовании размещаются на сайте центра www.naric-Kazahstan.kz.
В ЦОНе бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОНа, а также на интернет-ресурсе РГП ЦОН: www.con.gov.kz.
13. Заполненный бланк заявления по установленной форме в центре сдается вместе со всем перечнем документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта по адресу: г. Астана, пр. Победы, 16/1, 4-й этаж.
В ЦОНах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. Подтверждением сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги является справка, выданная центром с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) фамилии, имени и отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя;
3) наименования организации образования, выдавшего представленный документ об образовании;
4) серии и номера документа об образовании;
5) фамилии, имени, отчества, должности специалиста центра, принявшего заявление с документами согласно пункта 11 настоящего стандарта;
6) вида запрашиваемой государственной услуги.
При обращении в ЦОН – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
Работники центра и ЦОНа определяют вид запрашиваемой государственной услуги в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
15. Для получения удостоверения о признании/нострификации документов об образовании требуется личная явка получателя государственной услуги или лица, уполномоченного по доверенности получателем государственной услуги.
В ЦОНе выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником ЦОНа посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в центр.
Ответственным лицом за оказание государственной услуги являются руководители центра и/или ЦОНов. Адреса и телефоны центра и ЦОНов указаны в приложениях 1, 5 к настоящему стандарту.

16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетінің толық ұсынылмауы;
2) мемлекеттік қызметтерді алушылардың шетелдік білім беру ұйымдарында оқығаны және білім туралы құжаттың берілгені 4 ай ішінде расталмаған жағдайда;
3) ұсынылған білім туралы құжатта Қазақстан Республикасының білім деңгейлері бойынша даярлау бағыттары мен мамандықтар не ұқсас мамандықтар жіктеуішінде жоқ біліктіліктердің көрсетілу фактісі;
4) мемлекеттік қызметті алушының Орталықтан жазбаша хабарлама алғаннан кейін 1 жыл ішінде тест тапсыруға келмеуі;
5) теріс нәтижелер негізінде тестілеуден өтпеуі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету үшін төленген ақы қайтарылмайды.
Білім туралы құжаттың жасанды екені анықталған жағдайда, Орталық бұл фактіні Комитеттің назарына жеткізеді, ол заңнамада белгіленген тәртіппен шешім қабылдайды.
Егер білім алған елдің білім беру құрауышы Қазақстан Республикасының мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартының құрауышына сәйкес келмесе (айырма 35 %-дан асса), Орталық мемлекеттік қызметті алушыны тестілеуден өту үшін тиісті білім беру ұйымына жібереді. Тестілеу нәтижесі оң болған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының құжаттары орталықтың сараптау комиссиясының отырысында қарастырады, олай болмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартыла отырып, құжаттар пакеті иесіне қайтарылады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталық және ХҚО мемлекеттік қызметті көрсету кезінде:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) мемлекеттік қызметті алушылар құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын, сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылған жағдайда құжаттардың қайтарылуына кепілдік беру қағидаттарын ұстанады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) неподтверждение факта обучения и выдачи документа об образовании зарубежной организацией образования получателю государственной услуги в течение 4-х месяцев;
3) тот факт, что в представленном документе об образовании указываются квалификации, отсутствующие в классификаторах направлений подготовки и специальностей либо родственных специальностей по уровням образования Республики Казахстан;
4) неявка получателя государственной услуги на тестирование в течение 1 года, после получения письменного уведомления центра;
5) не прохождение тестирования на основании отрицательного результата.
В случае отказа, оплата за оказание государственной услуги не возвращается.
При выявлении поддельных документов об образовании центр доводит данный факт до сведения Комитета, который принимает решение в установленном законодательством порядке.
Если образовательный компонент страны обучения не соответствует образовательному компоненту Государственного общеобязательного стандарта образования Республики Казахстан (разница превышает 35 %), центр направляет получателя государственной услуги в соответствующую организацию образования для прохождения тестирования. В случае положительного результата тестирования документы получателя государственной услуги рассматриваются на заседании экспертной Комиссии Центра, в противном случае пакет документов возвращается его владельцу с отказом в предоставлении государственной услуги.
ЦОН отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. При предоставлении государственной услуги центр и ЦОНы придерживаются следующих принципов:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) представления исчерпывающей и полной информации;
4) вежливости;
5) обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги, гарантии возврата документов в случае отказа в государственной услуге.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателями государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.

19. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға көмек көрсету үшін Комитетте жауапты (төраға, талдау жұмысы және мониторинг басқармасының бастығы, талдау жұмысы және мониторинг басқармасының сарапшысы) тұлғалар белгіленеді.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандартқа 5-қосымшада, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібі туралы ақпаратты осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген телефондар арқылы, сондай-ақ ақпараттық-анықтамалық қызметтің 1414 телефоны арқылы алуға болады.
21. Орталық тарапынан көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушылар жоғары тұрған орынға – 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй мекенжайында орналасқан Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетіне (интернет-ресурс: www.educontrol.kz) хабарласуына болады.
Шағым Комитетке кеңсе арқылы беріледі (834-бөлме, байланыс телефоны: (87172) 74-23-77). Жұмыс кестесі: 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 09.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері - сенбі, жексенбі.
22. Мына:
1) орталық қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда, шағымды мемлекеттік қызметті алушы еркін нысанда жазбаша түрде орталық басшысының атына береді. Басшының мекенжайы мен телефоны осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген. Қажет болған жағдайда мәселенің сипатына байланысты қосымша құжаттар қоса беріледі;
2) ХҚО қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда, шағым ХҚО басшысының атына беріледі. ХҚО басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электронды түрде не орталықтың кеңсесі арқылы немесе ХҚО-ға жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның, орталықтың кіріс хат-хабарлар журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады.
Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғаны туралы растама ретінде берілген шағымға жауап берілетін күні мен уақыты, байланыс деректері, шағымды қарастыру барысын білуге болатын адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы жіберіледі.

19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министерства образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказания содействия в подготовке жалобы определяются ответственные лица в Комитете (председатель, начальник управления аналитической работы и мониторинга, эксперт управления аналитической работы и мониторинга).
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефонам, указанным в приложении 5 к настоящему стандарту, работника ЦОНа можно получить по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также по телефону информационно-справочной службы: 1414.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги центром получатели государственной услуги могут обратиться в вышестоящую инстанцию апелляции – Комитет по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, расположенный по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, (интернет-ресурс: www.educontrol.kz).
Жалоба подается в Комитет через канцелярию (каб. 834, конт.тел. (87172) 74-23-77) и рассматривается в установленном законодательством сроки. График работы: с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни — суббота, воскресенье.
22. В случаях некорректного обслуживания:
1) сотрудником центра, жалоба подается получателем государственной услуги письменно, в свободной форме на имя первого руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей указаны в приложении 5 к настоящему стандарту. При необходимости прилагаются дополнительные документы в зависимости от характера вопроса;
2) работником ЦОНа – жалоба подается на имя руководителя ЦОНа. Адреса и телефоны руководителей ЦОНа указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно в рабочие дни через канцелярию центра или в ЦОН.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции уполномоченного органа, центра и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы выдается талон с указанием срока и места получения ответа на поданную жалобу, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу с указанием контактных данных должностного лица у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан к-сі, н/ж
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қ., Тілеулі мыңбасы к-сі, н/ж
8 (72533) 41-679
15.
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қ., Төле би к-сі, н/ж
8 (72547) 61-905
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов к-сі, 189
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев к-сі, н/ж
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов к-сі, н/ж
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы к-сі, н/ж
8 (72537) 27-020
20.
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев к-сі, н/ж
8 (72532) 31-629
21.
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қ., Шардара тұйық к-сі, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қ., Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-28
2.
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қ., Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-27
3.
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қ., Бөгенбай батыр к-сі, 221
8 (727) 378-09-09
4.
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қ., Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр к-сі, 24
8 (727) 395-36-10
5.
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қ., Алмагүл шағын ауданы, 9 «а» үй
8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қ., Төле би к-сі, 155
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қ., Марков к-сі, 44
8 (727) 239-65-52
8.
Түріксіб аудандық бөлімі
Алматы қ., Рихард Зорге к-сі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қ., Республика д-лы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Мирзоян к-сі, 25
8 (7172) 61-84-11
3.
№ 1 бөлімше
Астана қ., Республика д-лы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
№ 2 бөлімше
Астана қ., Абай к-сі, 53
8 (7172) 21-10-27
5.
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты к-сі, 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Республика д-лы, 43
8 (7172) 32-46-97
7.
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қ., Бөгенбай д-лы, 6 «а» үй
8 (7172) 94-99-96
8.
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қ., Есенберлин к-сі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
9.
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қ., Кемеңгерұлы к-сі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
10.
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қ., Сарыарқа д-лы, 12 («БТА-банкі» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
11.
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қ., Жеңіс д-лы, 34
8 (7172) 31-70-37
12.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Сауран к-сі, 7
8 (7172) 50-13-70
13.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қ., Қабанбай батыр к-сі, 5/1 үй, № 1
8 (7172) 50-91-95
«Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
Білім және ғылым саласындағы
бақылау комитетінің төрағасына
кімнен: ________________________
Т.А.Ә.
мекенжайы:
________________________________
________________________________
байланыс телефоны
________________________________
Астана қ. байланыс телефоны
________________________________
мекеменің телефоны/факсы
Жұмыс немесе оқу орны __________
________________________________
________________________________
Өтініш
Сізден ______________________________________ мамандығы бойынша
көрсету
берген
көрсету: құжатты берген білім беру ұйымы
_____________________________________________________________ құжатты
көрсету: аттестат, диплом, куәлік
____________________________________________________________ сұраймын
көрсету: тануды, нострификациялауды
Оқыған елі ____________________________________________ көрсету
«  » _________________________ 20   ж.
___________________________  жеке қолы
_________________ сенімді өкілдің қолы
______________________________________
негізі
______________________________________
күні
Ескерту: Өтініш иесі ұсынылған деректердің дұрыстығына жауапты болады.
«Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Көрсетілетін мемлекеттiк қызметтiң түрiн анықтау:
тану/нострификация
р/с
Оқыған елі
Рәсім және оқыған кезеңі
Нострификация
Тану
Негізгі орта және жалпы орта білім
1
2
3
4
1.
Әзербайжан
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
2.
Армения
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
3.
Беларусь
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
4.
Грузия
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
5.
Қырғызстан
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
6.
Молдова
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
7.
Ресей
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
8.
Тәжікстан
2004 жылғы 15 қыркүйекке дейін
2004 жылдың 15 қыркүйегінен бастап
9.
Түрікменстан
2001 жылғы 5 шілдеге дейін
2001 жылдың 5 шілдесінен бастап
10.
Украина
2001 жылғы 26 қыркүйекке дейін
2001 жылдың 26 қыркүйегінен бастап
11.
Қытай
2006 жылғы 20 желтоқсанға дейін
2006 жылдың 20 желтоқсаннан бастап
12.
Басқа мемлекеттер
оқыған кезеңіне қарамастан
тану рәсіміне жатпайды
Техникалық және кәсіптік білім
1.
ТМД елдері, оның ішінде
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
2.
Әзербайжан Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
3.
Армения Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
4.
Беларусь Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
5.
Грузия
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
6.
Қырғыз Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
7.
Молдова Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
8.
Ресей Федерациясы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
9.
Тәжікстан Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
10.
Түрікменстан
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
11.
Өзбекстан Республикасы
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
12.
Украина
1993 жылғы 1 қаңтардан бастап
1992 жылғы 15 мамырдан бастап 31 желтоқсанға дейін
13.
Басқа мемлекеттер
оқыған кезеңіне қарамастан
Тану рәсіміне жатпайды
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім
(магистратура)
1.
Австралия
2003 жылдың 1 қаңтарына дейін
2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап
2.
Австрия
1999 жылдың 1 сәуіріне дейін
1999 жылдың 1 сәуірінен бастап
3.
Әзербайжан
1999 жылдың 1 ақпанына дейін
1999 жылдың 1 ақпанынан бастап
4.
Албания
2002 жылдың 1 мамырына дейін
2002 жылдың 1 мамырынан бастап
5.
Андорра
2008 жылдың 1 маусымына дейін
2008 жылдың 1 маусымына бастап
6.
Армения
2005 жылдың 1 наурызына дейін
2005 жылдың 1 наурызынан бастап
7.
Беларусь
2002 жылдың 1 сәуіріне дейін
2002 жылдың 1 сәуірінен бастап
8.
Бельгия
2009 жылдың 1 қыркүйегіне дейін
2009 жылдың қыркүйегінен бастап
9.
Болгария
2000 жылдың 1 шілдесіне дейін
2000 жылдың 1 шілдесінен бастап
10.
Босния және Герцеговина
2004 жылдың 1 наурызына дейін
2004 жылдың 1 наурызынан бастап
11.
Ватикан
2001 жылдың 1 сәуіріне дейін
2001 жылдың 1 сәуірінен бастап
12.
Ұлыбритания
2003 жылдың 1 шілдесіне дейін
2003 жылдың 1 шілдесінен бастап
13.
Венгрия
2000 жылдың 4 сәуіріне дейін
2000 жылдың 4 сәуірінен бастап
14.
Германия
2007 жылдың 23 тамызына дейін
2007 жылдың 23 тамызынан бастап
15.
Грузия
1999 жылдың 13 қазанына дейін
1999 жылдың 13 қазанынан бастап
16.
Дания
1997 жылдың 11 сәуіріне дейін
1997 жылдың 11 сәуірінен бастап
17.
Израиль
2007 жылдың 1 қыркүйегіне дейін
2007 жылдың 1 қыркүйегінен бастап
18.
Ирландия
2004 жылдың 1 мамырына дейін
2004 жылдың 1 мамырынан бастап
19.
Исландия
2001 жылдың 1 мамырына дейін
2001 жылдың 1 мамырынан бастап
20.
Испания
2009 жылдың 1 желтоқсанына дейін
2009 жылдың 1 желтоқсанынан бастап
21.
Кипр
2002 жылдың 1 қаңтарына дейін
2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап
22.
Қырғыз Республикасы
2004 жылдың 1 мамырына дейін
2004 жылдың 1 мамырынан бастап
23.
Латвия
1999 жылдың 1 қыркүйегіне дейін
1999 жылдың 1 қыркүйегінен бастап
24.
Литва
1999 жылдың 1 ақпанына дейін
1999 жылдың 1 ақпанынан бастап
25.
Лихтенштейн
2000 жылдың 1 сәуіріне дейін
2000 жылдың 1 сәуірінен бастап
26.
Люксембург
2000 жылдың 1 желтоқсанына дейін
2000 жылдың 1 желтоқсанына бастап
27.
Мальта
2006 жылдың 1 қаңтарына дейін
2006 жылдың 1 қаңтарынан бастап
28.
Молдова
1999 жылдың 11 қарашасына дейін
1999 жылдың 11 қарашасынан бастап
29.
Нидерланды
2008 жылдың 1 мамырына дейін
2008 жылдың 1 мамырынан бастап
30.
Жаңа Зеландия
2008 жылдың 1 ақпанына дейін
2008 жылдың 1 ақпанынан бастап
31.
Норвегия
1999 жылдың 1 маусымына дейін
1999 жылдың 1 маусымынан бастап
32.
Польша
2004 жылдың 1 мамырына дейін
2004 жылдың 1 мамырынан бастап
33.
Португалия
2001 жылдың 1 желтоқсанына дейін
2001 жылдың 1 желтоқсанынан бастап
34.
Македония Республикасы
2003 жылдың 1 қаңтарына дейін
2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап
35.
Ресей
2000 жылдың 1 шілдесіне дейін
2000 жылдың 1 шілдесінен бастап
36.
Румыния
1999 жылдың 1 наурызына дейін
1999 жылдың 1 наурызынан бастап
37.
Сербия
2004 жылдың 1 мамырына дейін
2004 жылдың 1 мамырынан бастап
38.
Словакия
1999 жылдың 1 қыркүйегіне дейін
1999 жылдың 1 қыркүйегінен бастап
39.
Словения
1999 жылдың 1 қыркүйегіне дейін
1999 жылдың 1 қыркүйегінен бастап
40.
Түркия
2007 жылдың 1 наурызына дейін
2007 жылдың 1 наурызынан бастап
41.
Украина
2000 жылдың 1 маусымына дейін
2000 жылдың 1 маусымынан бастап
42.
Финляндия
2004 жылдың 21 қаңтарына дейін
2004 жылдың 21 қаңтарынан бастап
43.
Франция
1999 жылдың 4 қазанына дейін
1999 жылдың 4 қазанынан бастап
44.
Хорватия
2002 жылдың 1 желтоқсанына дейін
2002 жылдың 1 желтоқсанынан бастап
45.
Черногория
2006 жылдың 6 маусымына дейін
2006 жылдың 6 маусымынан бастап
46.
Чех Республикасы
1997 жылдың 11 сәуіріне дейін
1997 жылдың 11 сәуірінен бастап
47.
Швейцария
1999 жылдың 1 ақпанына дейін
1999 жылдың 1 ақпанынан бастап
48.
Швеция
2001 жылдың 1 қарашасына дейін
2001 жылдың 1 қарашасынан бастап
49.
Эстония
1998 жылдың 1 сәуіріне дейін
1998 жылдың 1 сәуірінен бастап
50.
Қытай
2006 жылдың 20 желтоқсанына дейін
Оқуды жалғастырған жағдайда 2006 жылдың 20 желтоқсанынан бастап
51.
Басқа мемлекеттер
Оқыған кезеңінен тәуелсіз
Тану рәсіміне жатпайды
Ескертпе: Танылмаған немесе ішінара танылған мемлекеттер берген білім туралы құжаттар тану/нострификациялау рәсіміне жатпайды.
«Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жыл бойынша ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (72544) 22-616
13.
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан,
ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 22-670
14.
Туркистанский городской отдел
г. Туркестан,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
15.
Толебийский районный отдел
г. Ленгер,
ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16.
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас,
ул. Т.Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
17.
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент,
ул. Кыстаубаева, б/н
8 (72531) 77-079
18.
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган,
ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
19.
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
20.
Абайский сельский отдел
с. Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
21.
Шардаринский районный отдел
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы,
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
2.
Отдел Ауэзовского района
г. Алматы,
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
3.
Отдел Алмалинского района
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
4.
Отдел Алатауского района
г. Алматы,
мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
5.
Отдел Бостандыкского района
г. Алматы,
мкр. Алмагуль, 9 «а»
8 (727) 396-37-00
6.
Отдел Жетысуского района
г. Алматы,
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7.
Отдел Медеуского района
г. Алматы,
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8.
Отдел Турксибского района
г. Алматы,
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
г. Астана,
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Отдел по Алматинскому району
г. Астана,
ул. Мирзояна, 25
8(7172)61-84-11
3.
Отделение №1
г. Астана,
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
Отделение №2
г. Астана,
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
5.
Отделение №3
п. Железнодорожный,
ул. Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана,
пр. Республики, 43
8(7172)32-46-97
7.
Отделение «Тлендиева»
г. Астана,
пр. Богенбая, д. 6 «а»
8(7172)94-99-96
8.
Отделение «Акжайык»
г. Астана,
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темирбанк»)
8(7172)59-28-33
9.
Отделение «Ондирис»
г. Астана,
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8(7172)30-40-70
10.
Отделение «Кенесары»
г. Астана,
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8(7172) 23-79-03
11.
Отделение «Женис»
г. Астана,
пр. Женис,34
8(7172) 31-70-37
12.
Отдел по Есильскому району
г. Астана,
ул. Сауран, 7
8(7172)50-13-70
13.
Отделение по Есильскому району
г. Астана,
пр. Кабанбай батыра, д.5/1
вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Признание и нострификация
документов об образовании»
Председателю Комитета по
контролю в сфере образования
и науки Министерства
образования и науки
Республики Казахстан
от_________________________
указать Ф.И.О.
проживающей (-его) по адресу
_____________________________
_____________________________
контактный телефон
_____________________________
контактный телефон в г. Астане
телефон/факс организации
Место работы или учебы /_________
_________________________________
_________________________________
З а я в л е н и е
Прошу Вас____________________________________________________________
указать: признать, нострифицировать
документ ____________________________________________________________
указать: аттестат, диплом, свидетельство, удостоверение
выданный ____________________________________________________________
указать: организацию образования, выдавшую документ
по специальности ____________________________________________________
указать
Страна обучения _____________________________________________________
указать
«___» ____________ 20 г.
_________________________
личная подпись
_________________________
подпись доверенного лица
_________________________
основание
_________________________
дата
Примечание: Заявитель несет ответственность за достоверность
представленных сведений.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Признание и нострификация
документов об образовании»
Определение вида предоставляемой государственной
услуги: признание/нострификация
п/п
Страна обучения
Процедура и период обучения
Нострификация
Признание
1
2
3
4
Основное среднее и общее среднее образование
1.
Азербайджан
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
2.
Армения
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
3.
Беларусь
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
4.
Грузия
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
5.
Кыргызстан
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
6.
Молдова
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
7.
Россия
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
8.
Таджикистан
до 15.09.2004 г.
с 15.09.2004 г.
9.
Туркменистан
до 05.07.2001 г.
с 05.07.2001 г.
10.
Украина
до 26.09.2001 г.
с 26.09.2001 г.
11.
Китай
до 20.12.2006 г.
с 20.12.2006 г.
12.
Другие государства
не зависит от периода обучения
не подлежит процедуре признания
Техническое и профессиональное образование
1.
Страны СНГ, в том числе
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
2.
Азербайджанская Республика
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
3.
Республика Армения
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
4.
Республика Беларусь
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
5.
Грузия
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
6.
Кыргызская Республики
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
7.
Республика Молдова
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
8.
Российская Федерация
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
9.
Республика Таджикистан
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
10.
Туркменистан
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
11.
Республика Узбекистан
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
12.
Украина
с 01.01.1993 г.
с 15 мая по 31
декабря 1992 г.
13.
Другие государства
не зависит от периода обучения
не подлежит процедуре признания
Высшее и послевузовское образование (магистратура)
1.
Австралия
до 01.01.2003г.
с 01.01.2003 г.
2.
Австрия
до 01.04.1999 г.
с 01.04.1999 г.
3.
Азербайджан
до 01.02.1999 г.
с 01.02.1999 г.
4.
Албания
до 01.05.2002 г.
с 01.05.2002 г.
5.
Андорра
до 01.06.2008 г.
с 01.06.2008 г.
6.
Армения
до 01.03.2005 г.
с 01.03.2005 г.
7.
Беларусь
до 01.04.2002 г.
с 01.04.2002 г.
8.
Бельгия
до 01.09.2009 г.
с 01.09.2009 г.
9.
Болгария
до 01.07.2000 г.
с 01.07.2000 г.
10.
Босния и Герцеговина
до 01.03.2004 г.
с 01.03.2004 г.
11.
Ватикан
до 01.04.2001 г.
с 01.04.2001 г.
12.
Великобритания
до 01.07.2003 г.
с 01.07.2003 г.
13.
Венгрия
до 04.02.2000 г.
с 04.02.2000 г.
14.
Германия
до 23.08.2007 г.
с 23.08.2007 г.
15.
Грузия
до 13.10.1999 г.
с 13.10.1999 г.
16.
Дания
до 11.04.1997 г.
с 11.04.1997 г.
17.
Израиль
до 01.09.2007 г.
с 01.09.2007 г.
18.
Ирландия
до 01.05.2004 г.
с 01.05.2004 г.
19.
Исландия
до 01.05.2001 г.
с 01.05.2001 г.
20.
Испания
до 01.12.2009 г.
с 01.12.2009 г.
21.
Кипр
до 01.01.2002 г.
с 01.01.2002 г.
22.
Кыргызская Республика
до 01.05.2004 г.
с 01.05.2004 г.
23.
Латвия
до 01.09.1999 г.
с 01.09.1999 г.
24.
Литва
до 01.02.1999 г.
с 01.02.1999 г.
25.
Лихтенштейн
до 01.04.2000 г.
с 01.04.2000 г.
26.
Люксембург
до 01.12.2000 г.
с 01.12.2000 г.
27.
Мальта
до 01.01.2006 г.
с 01.01.2006 г.
28.
Молдова
до 01.11.1999 г.
с 01.11.1999 г.
29.
Нидерланды
до 01.05.2008 г.
с 01.05.2008 г.
30.
Новая Зеландия
до 01.02.2008 г.
с 01.02.2008 г.
31.
Норвегия
до 01.06.1999 г.
с 01.06.1999 г.
32.
Польша
до 01.05.2004 г.
с 01.05.2004 г.
33.
Португалия
до 01.12.2001 г.
с 01.12.2001 г.
34.
Республика Македония
до 01.01.2003 г.
с 01.01.2003 г.
35.
Россия
до 01.07.2000 г.
с 01.07.2000 г.
36.
Румыния
до 01.03.1999 г.
с 01.03.1999 г.
37.
Сербия
до 01.05.2004 г.
с 01.05.2004 г.
38.
Словакия
до 01.09.1999 г.
с 01.09.1999 г.
39.
Словения
до 01.09.1999 г.
с 01.09.1999 г.
40.
Турция
до 01.03.2007 г.
с 01.03.2007 г.
41.
Украина
до 01.06.2000 г.
с 01.06.2000 г.
42.
Финляндия
до 21.01.2004 г.
с 21.01.2004 г.
43.
Франция
до 04.10.1999 г.
с 04.10.1999 г.
44.
Хорватия
до 01.12.2002 г.
с 01.12.2002 г.
45.
Черногория
до 06.06.2006 г.
с 06.06.2006 г.
46.
Чешская Республика
до 11.04.1997 г.
с 11.04.1997 г.
47.
Швейцария
до 01.02.1999 г.
с 01.02.1999 г.
48.
Швеция
до 01.11.2001 г.
с 01.11.2001 г.
49.
Эстония
до 01.04.1998 г.
с 01.04.1998 г.
50.
Китай
до 20.12.2006 г.
с 20.12.2006 г. при продолжении обучения
51.
Другие государства
не зависит от периода обучения
не подлежит процедуре признания
Примечание: Документы об образовании выданные непризнанными или
частично признанными государствами не подлежат процедуре
признания/нострификации.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Признание и нострификация
документов об образовании»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
1.2. Қызметтің көрсетілуін кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
2.2. Құжаттарды дұрыс ресімдеген жағдайдың (жүргізілген төлемдер, есеп айырысулар және т.б.) %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсетудің сапасына және қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірден тапсырған жағдайлардың %-ы (үлесі)
3.3. Интернет арқылы ақпарат таба алатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша негізделген шағымдардың қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына %-ы (үлесі)
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт: www.kyzmet.kz)
«Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау жөніндегі
басшының және жауапты орындаушылардың байланыс деректері
Қызметі
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы
Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жақ жағалауы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8-үй, 11-кіреберіс, 919-кабинет.
8 (7172) 74-15-36
2
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің талдамалық жұмыс және мониторинг басқармасының бастығы
Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жақ жағалауы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8-үй, 11-кіреберіс, 839-кабинет.
8 (7172) 74-24-29
3
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің талдамалық жұмыс және мониторинг басқармасының сарапшысы
Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жақ жағалауы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8-үй, 11-кіреберіс, 839-кабинет.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
1.2. % (доля) получателей государственной услуги, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов (произведенных начислений, расчетов и т.д.)
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных получателем государственной услуги документов и сданных с первого раза
3.3. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных получателей государственной услуги по данному виду услуг
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок
4.3. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
4.4. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных сроками обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими
рекомендациями по определению показателей стандартов государственных
услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Признание и нострификация
документов об образовании»
Контактные данные руководителей и ответственных исполнителей
по признанию и нострификации документов об образовании
Должность
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
1
Председатель Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
г. Астана,
Левый берег реки Ишим,
«Дом Министерств»,
улица Орынбор, д. 8, подъезд 11, каб. 919
(8-7172) 74-15-36
2
Начальник управления аналитической работы и мониторинга Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
г. Астана,
Левый берег реки Ишим,
«Дом Министерств»,
улица Орынбор, д. 8, подъезд 11, каб. 839
(8-7172) 74-24-29
3
Эксперт управления аналитической работы и мониторинга Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
г. Астана,
Левый берег реки Ишим,
«Дом Министерств»,
улица Орынбор, д. 8,
подъезд 11, каб. 839

8 (7172) 74-24-30
4
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының директоры
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 16/1, 4-қабат, сол қанат
(8-7172) 73-17-40
5
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының басқарма бастығы
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 16/1, 4-қабат, сол қанат
(8-7172) 73-17-44
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 699 қаулысына
5-қосымша
«Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім
беруге лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын
іске асыратын заңды тұлғалардың білім беру қызметін лицензиялау
кезінде қойылатын біліктілік талаптары
Р/с
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін
1.
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыру
Бакалавриат және магистратура мамандықтары бойынша лицензияларының болуы туралы деректер нысаны (осы біліктілік талаптарына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
2.
Оқу жұмыс жоспарларының үлгілік оқу жоспарларына сәйкестігі
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген оқу жұмыс жоспарларының көшірмелері
3.
Сұратылып отырған мамандыққа сәйкес ұлттық зерттеу университеттері, зерттеу университеттері, ұлттық жоғары оқу орындары, университеттер, академиялар үшін - ғылыми-зерттеу және педагогикалық қызмет жүргізу, кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
институттар (консерваториялар, жоғары мектептер, жоғары училищелер) үшін - педагогикалық қызмет, кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
Білім беру ұйымының ғылыми-зерттеу және педагогикалық жұмыстары туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Сұратылып отырған мамандыққа сәйкес соңғы үш жылда өткен курстары, пәндері, орны мен уақыты көрсетіле отырып, біліктілігін арттыру туралы ақпаратты қамтитын кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлану туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
4.
Бір оқытушыға есептегендегі студенттер контингентінің білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті білім стандартына сәйкестігі
Сұратылып отырған мамандыққа алдын ала контингент туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
5.
Олардың жалпы санынан штаттағы оқытушылардың үлесі, оның ішінде білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті білім стандартының базалық циклдері мен бейінді пәндері бойынша:
ұлттық зерттеу университеттері, ұлттық жоғары оқу орындары, университеттер, академиялар үшін кемінде 80 %;
институттар (консерваториялар, жоғары мектептер, жоғары училищелер) - кемінде 70 %;
педагогикалық мамандықтар үшін білім беру ұйымының түріне қарамастан кемінде 80 %
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
6.
Ұлттық зерттеу университеттері, зерттеу университеттері үшін ғылыми дәрежелері және атақтары бар оқытушылардың үлесі штаттағы оқытушылар санының кемінде 70 %;
ұлттық жоғары оқу орындары (өнер және мәдени білім беру ұйымдарынан басқа) үшін кемінде 55 %;
университеттер, академиялар үшін кемінде 50 %;
институттар (жоғары мектептер, жоғары училищелер) үшін кемінде 45 %;
педагогикалық институттар үшін кемінде 50 %;
өнер және мәдени білім беру ұйымдары үшін ғылыми дәрежелері, сондай-ақ оған теңестірілген құрметті атақ иелері үшін кемінде 35 %;
Қорғаныс, Ішкі істер, Төтенше жағдайлар министрліктеріне, Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігіне (қаржы полициясы) ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары үшін ғылыми дәрежесі мен атағы бар оқытушылар үлесі, әскери атағы полковниктен төмен болмағанда, «спорт шебері» және одан жоғары атағы болған жағдайда – кемінде 40 %
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
7.
Студенттер контингентіне шаққанда толық оқу цикліне саны кемінде 140 бірлік басылымнан келетін оқу және ғылыми әдебиет қорының болуы. Бұл ретте қазақ және орыс тілдеріндегі басылымдар оқыту тілдері бойынша білім алушылар контингентіне барабар болуы тиіс.
Кітапхана қоры әлеуметтік-гуманитарлық бейіндегі пәндер бойынша соңғы 5 жылда;
жаратылыстану, техникалық, ауыл шаруашылығы пәндері бойынша соңғы 10 жылда басылып шығарылған негізгі оқу әдебиетін қамтуы тиіс.
Мамандықтың (әскери мамандықтардан басқа) оқу жоспарының базалық және бейінді пәндерінің цифрлы тасымалдағыштардағы оқу әдебиетімен қамтамасыз етілуі 40 %-дан кем болмауы. Басқа кітапхана және ғылыми қорлармен, оның ішінде республикалық жоғары оқу орындары аралық электрондық кітапханамен шарттарының болуы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған оқу жоспарына және оқу әдебиеті тізбесіне сәйкес оқу әдебиетінің тізбесін қамтитын оқу, оқу-әдістемелік және ғылыми әдебиеттер қорының болуы туралы (осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған оқу жоспарына және оқу әдебиеті тізбесіне сәйкес оқу әдебиетінің тізбесін қамтитын цифрлы тасымалдағыштардағы оқу, оқу-әдістемелік және ғылыми әдебиеттер қорының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Басқа кітапханалар және ғылыми қорлармен, оның ішінде республикалық жоғары оқу орындары аралық электрондық кітапхана мен шарттардың көшірмелері
8.
Кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыру үшін қажетті компьютерлік сыныптармен, материалдық-техникалық және оқу-зертхана базасымен, жабдықтарымен жарақтандырылуы
Компьютерлік сыныптардың, оқу-зертхана базаларының, оқу пәндері кабинеттерінің болуы туралы ақпараттар қамтылған, оқу үдерісін материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
9.
Студенттің бір жылғы оқуына жұмсалатын ең төменгі шығыстардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті оқу жылына жоғары білімді мамандар даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты бекіту жөніндегі қаулысында көзделген шығыстар деңгейіне сәйкестігі
Ағымдағы жылға сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бойынша бір маманға кететін ең төменгі шығыс туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
10.
Практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың болуы;
педагогикалық мамандықтар үшін педагогикалық практика базалары бойынша мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарымен тікелей шарттардың болуы
Сұратылып отырған мамандыққа сәйкес практика базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың көшірмелері
11.
Әскери мамандықтардан басқа, ұйымдармен және кәсіпорындармен ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге шарттардың болуы
Республикалық бюджеттен де, басқа да қаржы көздерінен қаржыландырылатын, сұратылып отырған мамандыққа сәйкес ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге (зерттеу тақырыптары көрсетілген) ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың көшірмелері
12.
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы
Медициналық пункттің болуы және медициналық қызметке лицензияның нөмірі туралы ақпаратты қамтитын медициналық қызмет көрсетудің болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
13.
Әр оқу корпусында білім алушыларға арналған тамақтандыру объектісінің болуы
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтандыру объектісінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)

(8-7172) 74-24-30
4
Директор РГП «Центр Болонского процесса и академической мобильности» Министерства образования и науки Республики Казахстан
г. Астана,
пр.Победы, 16/1,
4-й этаж, левое крыло
(8-7172) 73-17-40
5
Начальник управления РГП «Центр Болонского процесса и академической мобильности» Министерства образования и науки Республики Казахстан
г. Астана,
пр.Победы, 16/1,
4-й этаж, левое крыло
(8-7172) 73-17-44
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 699
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление высшего,
послевузовского образования»
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании
образовательной деятельности юридических лиц, реализующих
программы высшего и послевузовского образования
п/п
Квалификационные
требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
Для деятельности организаций образования, реализующих
профессиональные учебные программы высшего образования:
1.
Реализация профессиональных учебных программ высшего образования
1. Форма сведений о наличии лицензий по специальностям бакалавриата и магистратуры (по форме согласно приложению 9 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензий проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
2
Соответствие рабочих учебных планов типовым учебным планам
Копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования
3
Для национальных исследовательских университетов, исследовательских университетов, национальных вузов, университетов, академий - проведение научно-исследовательской и педагогической деятельности в соответствии с запрашиваемой специальностью, повышение квалификации и переподготовка кадров;
для институтов (консерваторий, высших школ, высших училищ) - педагогическая деятельность, повышение квалификации и переподготовка кадров
Форма сведений о научно-исследовательской и педагогической работе организации образования (по форме согласно приложению 10 к настоящим квалификационным требованиям)
Форма сведений о повышении квалификации и переподготовке кадров, содержащая информацию о повышении квалификации с указанием курсов, дисциплин, места и времени прохождения за последние три года в соответствии с запрашиваемой специальностью (по форме согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям)
4
Соответствие контингента студентов в расчете на одного преподавателя государственному общеобязательному стандарту образования
Форма сведений, содержащая информацию о предварительном контингенте на запрашиваемую специальность (по форме согласно приложению 12 к настоящим квалификационным требованиям)
5
Доля штатных преподавателей от их общего числа, в том числе по циклам базовых и профилирующих дисциплин государственного общеобязательного стандарта образования:
для национальных исследовательских университетов, исследовательских университетов, национальных вузов, университетов, академий - не менее 80 %;
для институтов (консерваторий, высших школ, высших училищ) - не менее 70 %;
для педагогических специальностей - не менее 80 % вне зависимости от вида организации образования
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
6
Доля преподавателей с учеными степенями и званиями от числа штатных преподавателей:
для национальных исследовательских университетов, исследовательских университетов - не менее 70 %;
для национальных вузов (кроме организаций образования искусства и культуры) – не менее 55 %;
для университетов, академий – не менее 50 %;
для институтов (высших школ, высших училищ) - не менее 45 %;
для педагогических институтов – не менее 50 %;
для организаций образования искусства и культуры доля преподавателей с учеными степенями, а также почетными званиями, приравненными к ним – не менее 35 %;
для организаций образования, подведомственных министерствам обороны, внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям, Комитету национальной безопасности, Агентству по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), доля преподавателей с учеными степенями и званиями, в воинском (специальном) звании не ниже полковника, имеющих звание «мастер спорта» и выше - не менее 40 %
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
7.
Наличие фонда учебной и научной литературы по отношению к приведенному контингенту студентов на полный цикл обучения в количестве не менее 140 единиц изданий. При этом издания на казахском и русском языках должны быть пропорциональны контингенту обучающихся по языкам обучения.
Библиотечный фонд должен содержать основную учебную литературу по дисциплинам социально-гуманитарного профиля, изданную за последние 5 лет; по естественным, техническим, сельскохозяйственным дисциплинам - за последние 10 лет.
Обеспеченность учебной литературой на цифровых носителях не менее 40 % базовых и профилирующих дисциплин учебного плана специальности (кроме военных специальностей).
Наличие договоров с другими библиотечными и научными фондами, в том числе с республиканской межвузовской электронной библиотекой
Форма сведений о наличии фонда учебной, учебно-методической и научной литературы, содержащая перечень учебной литературы в соответствии с учебным планом и перечнем учебной литературы, рекомендованным Министерством образования и науки Республики Казахстан (по форме согласно приложению 2 к настоящим квалификационным требованиям)
Форма сведений о наличии учебной, учебно-методической и научной литературы на цифровых носителях, содержащая перечень учебной литературы в соответствии с учебным планом и перечнем учебной литературы, рекомендованным Министерством образования и науки Республики Казахстан (по форме согласно приложению 8 к настоящим квалификационным требованиям)
Копии договоров с другими библиотечными и научными фондами, в том числе с республиканской межвузовской электронной библиотекой
8.
Оснащенность компьютерными классами, материально-технической и учебно-лабораторной базой, оборудованием, необходимым для реализации профессиональных учебных программ
Форма сведений о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, содержащая информацию о наличии компьютерных классов, наличии учебно-лабораторных баз, учебных предметных кабинетов (по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям)
9.
Соответствие минимальных расходов на один год обучения студента уровню расходов, предусмотренных постановлением Правительства Республики Казахстан по утверждению государственного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на соответствующий учебный год
Форма сведений о минимальных расходах на одного специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на текущий учебный год (по форме согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям)
10.
Наличие договоров с организациями, определенными в качестве баз практики;
для педагогических специальностей - наличие прямых договоров по базам педагогической практики с организациями дошкольного, начального, основного и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в соответствии с запрашиваемой специальностью
11.
Наличие договоров на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с организациями и предприятиями, кроме военных специальностей
Копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в соответствии с запрашиваемой специальностью (с указанием темы исследования), финансируемых как из республиканского бюджета, так и других видов источников
12.
Наличие медицинского обслуживания обучающихся
Форма сведений о наличии медицинского обслуживания, содержащая информацию о наличии медицинского пункта и номере лицензии на медицинскую деятельность (по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензии проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
13.
Наличие объекта питания для обучающихся в каждом учебном корпусе
Форма сведений, содержащая информацию о наличии объекта питания, соответствующего санитарным правилам и нормам (по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям)

Лицензиар санитариялық - эпидемиологиялық қорытындыны «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 5-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган келісу тәртібімен сұратады
14.
Білім беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін меншікті не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі материалдық және материалдық емес активтердің болуы

Санитарно-эпидемиологическое заключение запрашивается лицензиаром в порядке согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с пунктом 5 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»
14.
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг

1. Пайдалы оқу алаңы, материалдық-техникалық базасы мен техникалық оқу құралдары туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығы және оның техникалық сипаттамасы туралы ақпарат «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-дан деректер алу мүмкін болған жағдайда ұсынылмайды
2. Ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
«Магистр» академиялық дәрежесін бере отырып, жоғары білімнен кейінгі кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары мен ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
1.
Оқу жұмыс жоспарларының үлгілік оқу жоспарларына сәйкестігі
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген оқу жұмыс жоспарларының көшірмелері
2.
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыру;
педагогикалық мамандықтар үшін қазіргі заманғы педагогикалық оқу технологиялары саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу
1. Бакалавриат және магистратура мамандықтары бойынша лицензияның бар болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
2. Қазіргі заманғы педагогикалық оқу технологиялары саласында ғылыми зерттеу жұмысын жүргізу туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
3.
Магистранттарды даярлау мамандығының білім беру ұйымы ғылыми зерттеулерінің тақырыптарына сәйкестігі
Ұлттық ғылыми-техникалық ақпараттар орталығында тіркелген, жоғары оқу орнының негізгі және қосалқы тақырыптары бойынша ақпарат қамтылған, білім беру ұйымының ғылыми-зерттеу жұмысы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
4.
Тиісті даярлау бағыттары бойынша ғылыми, ғылыми-білім беру, өндірістік және ғылыми-өндірістік орталықтармен ынтымақтастық туралы келісімдердің болуы;
педагогикалық мамандықтар үшін - бірлескен білім беру және ғылыми жобаларды, оқытушылар және магистранттардың тағылымдамадан өтуін орындау жөнінде шетелдік университеттермен тікелей шарттардың болуы
Ғылыми, ғылыми-білім беру, өндірістік және ғылыми-өндірістік орталықтармен ынтымақтастық туралы келісімдердің көшірмелері
Шетел тілінде жасалған келісімдер мен/немесе шарттар ұсынылған жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған нұсқасы қоса берілуі талап етіледі
Шетел университеттерімен шарттардың көшірмелері
5.
Тиісті мамандық бойынша штатта ғылым докторының немесе екі философия (PhD) докторының болуы; әскери мамандықтар үшін - ғылым докторының немесе философия (PhD) докторының болуы
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
6.
Ғылыми дәрежелері және атақтары бар оқытушылардың үлесі штаттағы оқытушылар санының кемінде 70 %-ы;
мәдениет және өнер білім беру ұйымдары үшін, оның ішінде Қазақстан Республикасының құрметті атағы бар және оларға теңестірілген оқытушылар үлесінің 60 %-дан кем болмауы;
Қорғаныс, Ішкі істер, Төтенше жағдайлар министрліктеріне, Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігіне (қаржы полициясы) ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдары үшін әскери (арнайы) атағы полковниктен төмен емес ғылыми дәрежелері және атақтары бар оқытушылардың үлесі 60 %-дан кем болмауы
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
7.
Тиісті бейіндегі ғылыми дәрежесі, кемінде үш жыл ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі бар, отандық және шетелдік басылымдарда ғылыми жарияланымдардың, магистрлік даярлық мамандығы бойынша оқу құралдарының авторы болып табылатын жетекші мамандардың, штаттағы оқытушылардың магистранттарға ғылыми жетекшілікті жүзеге асыруы
Тиісті мамандықтар бойынша жұмыс өтілі, ғылыми жарияланымдары мен оқу құралдары, көрсетілген ғылыми жетекшілер туралы ақпараттарды қамтитын ғылыми жетекшілікті жүзеге асыру туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
8.
Әскери мамандықтардан басқа, ұйымдармен және кәсіпорындармен ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге шарттардың болуы
Республикалық бюджеттен де, басқа да қаржы көздерінен қаржыландырылатын, сұратылып отырған мамандыққа сәйкес ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге (зерттеу тақырыптары көрсетілген) ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың көшірмелері
9.
Тиісті ғылыми мамандықтарды даярлау бойынша мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, клиникалық, эксперименттік базаның болуы
Сұратылып отырған мамандықтың бейініне сәйкес ғылыми-зерттеу институтының, клиникалық базасының ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес–инкубаторының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
10.
Білім беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін меншікті не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі материалдық және материалдық емес активтердің болуы

1. Форма сведений о полезной учебной площади, наличии материально-технической базы и технических средств обучения (по форме согласно приложению 5 к настоящим квалификационным требованиям)
Информация о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из ИС ГБД «Регистр недвижимости»
2. Копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания
Для деятельности организаций образования и научных организаций,
реализующих профессиональные учебные программы послевузовского
образования с присуждением академической степени «магистр»:
1.
Соответствие рабочих учебных планов типовым учебным планам
Копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования
2.
Реализация профессиональных учебных программ высшего образования; для педагогических специальностей - проведение научно-исследовательской работы в области современных педагогических технологий обучения
1. Форма сведений о наличии лицензий по специальностям бакалавриата и магистратуры (по форме согласно приложению 9 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензий проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
2. Форма сведений о проведении научно-исследовательской работы в области современных педагогических технологий обучения (по форме согласно приложению 13 к настоящим квалификационным требованиям)
3.
Соответствие специальности подготовки магистрантов темам научных исследований организации образования
Форма сведений о научно-исследовательской работе организации образования, содержащая информацию по фундаментальным и прикладным темам вуза, зарегистрированным в национальном центре научно-технической информации (по форме согласно приложению 14 к настоящим квалификационным требованиям)
4.
Наличие соглашений о сотрудничестве с научными, научно-образовательными, производственными и научно-производственными центрами по соответствующим направлениям подготовки;
для педагогических специальностей - наличие прямых договоров с зарубежными университетами по выполнению совместных образовательных и научных проектов, стажировок преподавателей и магистрантов
Копии соглашений о сотрудничестве с научными, научно-образовательными, производственными и научно-производственными центрами
При представлении соглашений и/или договоров, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
Копии договоров с зарубежными университетами
5.
Наличие доктора наук или двух докторов философии (PhD), состоящих в штате, по соответствующей специальности; наличие доктора наук или доктора философии (PhD) - для военных специальностей
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
6
Доля преподавателей с учеными степенями и званиями от числа штатных преподавателей - не менее 70 %;
для организаций образования культуры и искусства, в том числе преподаватели с почетными званиями Республики Казахстан и приравненные к ним – не менее 60 %;
для организаций образования, подведомственных Министерствам обороны, внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям, Комитету национальной безопасности, Агентству по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), доля преподавателей с учеными степенями и званиями, в воинском (специальном) звании не ниже полковника - не менее 60 %
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
7.
Осуществление научного руководства магистрантами ведущими специалистами, штатными преподавателями, имеющими ученую степень соответствующего профиля, стаж научно-педагогической работы не менее трех лет, являющихся авторами научных публикаций в отечественных и зарубежных изданиях, учебных пособий по специальности магистерской подготовки
Форма сведений об осуществлении научного руководства, содержащая информацию о научных руководителях по соответствующей специальности с указанием стажа работы, научных публикаций и учебных пособий (по форме согласно приложению 15 к настоящим квалификационным требованиям)
8.
Наличие договоров на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с организациями и предприятиями, кроме военных специальностей
Копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в соответствии с запрашиваемой специальностью (с указанием темы исследования), финансируемых как из республиканского бюджета, так и других видов источников
9.
Наличие специализированной научно-технической, научно-методической, клинической, экспериментальной базы по соответствующим научным специальностям подготовки
Форма сведений о наличии научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора в соответствии с профилем запрашиваемой специальности (по форме согласно приложению 16 к настоящим квалификационным требованиям)
10.
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг

1. Пайдалы оқу алаңы, материалдық-техникалық базасы мен техникалық оқу құралдары туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығы және оның техникалық сипаттамасы туралы ақпарат «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-ны деректер алу мүмкін болған жағдайда ұсынылмайды
2. Ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
11.
Магистранттың бір жылғы оқуына арналған ең төменгі шығыстардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті оқу жылына арналған жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты бекіту жөніндегі қаулысында көзделген шығыстар деңгейіне сәйкестігі
Ағымдағы оқу жылына сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бойынша бір маманға кететін ең төменгі шығыс көлемі туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
12.
Білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін қажетті және қазіргі заманғы талаптарға сай келетін оқу-зертхана жабдықтарымен жарақтандырылуы
Компьютерлік сыныптардың, оқу зертханаларының, оқу пәндері кабинеттерінің болуы туралы ақпараттар қамтылған, оқу процесін материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
13.
Практика базалары ретінде айқындалған ұйымдармен, оның ішінде шетелдік ғылыми тағылымдамадан өтуге жасалған шарттардың болуы
Практика базалары ретінде айқындалған, оның ішінде ғылыми тағылымдамадан өтетін ұйымдармен шарттардың көшірмелері
Шетел тілінде жасалған шарттар ұсынылған жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған аудармасын қоса беру талап етіледі
14.
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы
Медициналық пунктінің болуы және медициналық қызметке лицензияның нөмірі туралы ақпаратты қамтитын медициналық қызметтің болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
15.
Білім алушыларға арналған тамақтандыру объектісінің болуы
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтандыру объектісінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиар санитариялық эпидемиологиялық қорытындыны «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 5-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу тәртібімен сұратады
Жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын (резидентура) білім беру ұйымдары мен ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
1.
Оқу жұмыс жоспарларының үлгілік оқу жоспарларына сәйкестігі
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген оқу жұмыс жоспарларының көшірмелері
2.
Кемінде үш жыл ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі бар, даярлық бейіні бойынша отандық және шетелдік басылымдарда, халықаралық конференциялардағы еңбектерінде ғылыми жарияланымдары, оқу құралдарының авторы болып табылатын даярлық бейіні бойынша штатта кемінде екі ғылыми дәрежелі маманның болуы
Тиісті мамандықтар бойынша жұмыс өтілі, ғылыми жарияланымдары мен оқу құралдары көрсетілген ғылыми жетекшілер туралы ақпараттарды қамтитын ғылыми жетекшілікті жүзеге асыру туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
3.
Тиісті ғылыми мамандықтарды даярлау бойынша мамандандырылған ғылыми-әдістемелік, клиникалық, материалдық-техникалық базаларының болуы
Сұратылып отырған мамандықтың бейініне сәйкес ғылыми-зерттеу институтының, клиникалық базасының, ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес–инкубаторының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 16-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша)
4.
Қажетті құрал-жабдықтармен, зертханалармен, кітапханалармен қамтамасыз ету
Компьютерлік сыныптардың, оқу зертханаларының, оқу пәндері кабинеттерінің болуы туралы ақпараттар қамтылған, оқу процесін материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
5.
Тыңдаушының бір жылғы оқуына жұмсалатын ең төменгі шығыстардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті оқу жылына арналған жоғары оқу орнынан кейінгі білімді мамандар даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты бекіту жөніндегі қаулысында көзделген шығыстар деңгейіне сәйкестігі
Ағымдағы оқу жылына сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бойынша бір маманға кететін ең төменгі шығыс көлемі туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
6.
Практика базасы ретінде айқындалған ұйымдармен (ғылыми ұйымдарды қоспағанда) шарттың болуы
Практика базасы ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың көшірмелері
7.
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы
Медициналық пунктінің болуы және медициналық қызметке лицензияның нөмірі туралы ақпаратты қамтитын медициналық қызмет көрсетудің болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
8.
Білім алушыларға арналған тамақтандыру объектісінің болуы
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтандыру объектісінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиар санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 5-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу тәртібімен сұратады
9.
Меншікті не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығындағы білім беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін материалдық және материалдық емес активтердің болуы

1. Форма сведений о полезной учебной площади, наличии материально-технической базы и технических средств обучения (по форме согласно приложению 5 к настоящим квалификационным требованиям)
Информация о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из ИС ГБД «Регистр недвижимости»
2. Копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания
11.
Соответствие минимальных расходов на один год обучения магистранта уровню расходов, предусмотренных постановлением Правительства Республики Казахстан по утверждению государственного заказа на подготовку специалистов с послевузовским образованием на соответствующий учебный год
Форма сведений о минимальных расходах на одного специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на текущий учебный год (по форме согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям)
12.
Оснащенность учебно-лабораторным оборудованием, необходимым для реализации образовательных программ и отвечающим современным требованиям
Форма сведений о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, содержащая информацию о наличии компьютерных классов, учебных лабораторий, учебных предметных кабинетов (по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям)
13.
Наличие договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в том числе на прохождение зарубежной научной стажировки
Копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в том числе на прохождение научной стажировки
При представлении договоров, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
14.
Наличие медицинского обслуживания обучающихся
Форма сведений о наличии медицинского обслуживания, содержащая информацию о наличии медицинского пункта и номере лицензии на медицинскую деятельность (по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензий проверяется использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
15.
Наличие объекта питания для обучающихся
Форма сведений, содержащая информацию о наличии объекта питания, соответствии объекта питания санитарным правилам и нормам (по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям)
Санитарно-эпидемиологическое заключение запрашивается лицензиаром в порядке согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с пунктом 5 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»
Для деятельности организаций образования и научных организаций,
реализующих профессиональные учебные программы послевузовского
медицинского образования (резидентуры):
1.
Соответствие рабочих учебных планов типовым учебным планам
Копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования
2.
Наличие не менее двух специалистов с учеными степенями по профилю подготовки, состоящих в штате и имеющих стаж научно-педагогической работы не менее трех лет, являющихся авторами научных публикаций в отечественных и зарубежных изданиях, в трудах международных конференций по профилю подготовки и учебные пособия
Форма сведений об осуществлении научного руководства, содержащая информацию о научных руководителях по соответствующей специальности с указанием стажа работы, научных публикаций и учебных пособий (по форме согласно приложению 15 к настоящим квалификационным требованиям)
3.
Наличие специализированной научно-методической, клинической, материально-технической базы по соответствующим научным специальностям подготовки
Форма сведений о наличии научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора в соответствии с профилем запрашиваемой специальности (по форме согласно приложению 16 к настоящим квалификационным требованиям)
4.
Обеспечение необходимым оборудованием, лабораториями, библиотекой
Форма сведений о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, содержащая информацию о наличии компьютерных классов, учебных лабораторий, учебных предметных кабинетов (по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям)
5.
Соответствие минимальных расходов на один год обучения слушателя уровню расходов, предусмотренных постановлением Правительства Республики Казахстан по утверждению государственного заказа на подготовку специалистов с послевузовским образованием на соответствующий учебный год
Форма сведений о минимальных расходах на одного специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на текущий учебный год (по форме согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям)
6.
Наличие договоров с организациями, определенными в качестве баз практики (за исключением научных организаций)
Копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики
7.
Наличие медицинского обслуживания обучающихся
Форма сведений о наличии медицинского обслуживания, содержащая информацию о наличии медицинского пункта и номере лицензии на медицинскую деятельность (по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензии проверяется использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
8.
Наличие объекта питания для обучающихся
Форма сведений, содержащая информацию о наличии объекта питания, соответствующего санитарным правилам и нормам (по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям)
Санитарно-эпидемиологическое заключение запрашивается лицензиаром в порядке согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с пунктом 5 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»
9.
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг

1. Пайдалы оқу алаңы, материалдық- техникалық базасы мен техникалық оқу құралдарының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығы және оның техникалық сипаттамасы туралы ақпарат «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-даң деректер алу мүмкін болған жағдайда ұсынылмайды
2. Ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
Қорғаныс, Ішкі істер, Төтенше жағдайлар министрліктеріне, Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігіне (қаржы полициясы) ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарының, сондай-ақ философия (PhD) докторы және бейіні бойынша доктор (адьюнктура) ғылыми дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі әскери білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін
1.
Оқу жұмыс жоспарларының үлгілік оқу жоспарларына сәйкестігі
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген оқу жұмыс жоспарларының көшірмесі
2.
Ғылыми дәрежелері мен ғылыми атақтары бар және әскери (арнайы) атағы полковниктен төмен емес оқытушылардың үлесі штаттағы оқытушылар санының 100 %-нан кем болмауы
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
3.
Кемінде үш жыл ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі бар, даярлық бейіні бойынша отандық және шетелдік басылымдарда, халықаралық конференциялардағы еңбектерінде ғылыми жарияланымдардың, оқу құралдарының авторы болып табылатын әрбір ғылыми даярлау мамандығы бойынша кемінде бір штаттық ғылым докторының болуы
Тиісті мамандықтар бойынша жұмыс өтілі, ғылыми жарияланымдары мен оқу құралдары көрсетілген ғылыми жетекшілер туралы ақпараттарды қамтитын ғылыми жетекшілікті жүзеге асыру туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
4.
Тиісті мамандық бойынша ғылыми алмасу мәселелерін регламенттейтін ведомствоаралық келісімдердің болуы
Ғылыми алмасу мәселелерін регламенттейтін келісімдердің көшірмелері
Шетел тілінде жасалған келісімдер ұсынылған, жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған аудармасын қоса беру талап етіледі
5.
Тиісті ғылыми мамандықтарды даярлау бойынша мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, эксперименталдық және материалдық-техникалық базалардың болуы
Сұратылған мамандықтың бейініне сәйкес ғылыми-зерттеу институтының, қлиникалық базасының, ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес–инкубаторының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
6.
Қажетті жабдықтармен, зертханалармен, кітапханамен қамтамасыз ету
Компьютерлік сыныптардың, оқу зертханаларының, оқу пәндері кабинеттерінің болуы туралы ақпараттар қамтылған, оқу процесін материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
7.
Тыңдаушының бір жылғы оқуына жұмсалатын ең төменгі шығыстардың, тиісті оқу жылына арналған жоғары оқу орнынан кейінгі білімді мамандар даярлауға мемлекеттік тапсырысты бекіту жөніндегі тиісті нормативтік актілерде қарастырылған шығыстар деңгейіне сәйкестігі
Ағымдағы оқу жылына сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бойынша бір маманға жұмсалатын ең төменгі шығыс көлемі туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
8.
Практика базасы ретінде айқындалған ұйымдарымен келісім-шарттың болуы
Сұратылып отырған мамандыққа сәйкес практика базасы ретінде айқындалған ұйымдармен шарттардың көшірмелері
9.
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы
Медициналық пунктінің болуы және медициналық қызметке лицензияның нөмірі туралы ақпаратты қамтитын медициналық қызметтің болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
10.
Білім алушыларға арналған тамақтандыру объектілерінің болуы
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтандыру объектісінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес)
Лицензиар санитарлық-эпидемиологиялық қорытындыны «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 5-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу тәртібімен сұратады
11.
Беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін меншік не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі білім материалдық және материалдық емес активтердің болуы

1. Форма сведений о полезной учебной площади, наличии материально-технической базы и технических средств обучения (по форме согласно приложению 5 к настоящим квалификационным требованиям)
Информация о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из ИС ГБД «Регистр недвижимости»
2. Копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания
Для деятельности организаций образования, подведомственных
министерствам обороны, внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям,
Комитету национальной безопасности, Агентству по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью (финансовая полиция), а также организаций
образования, реализующих профессиональные учебные программы
послевузовского военного образования с присуждением ученой степени
доктора философии (PhD) и доктора по профилю (адъюнктура):
1.
Соответствие рабочих учебных планов типовым учебным планам
Копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования
2.
Доля преподавателей с учеными степенями и званиями, в воинском (специальном) звании не ниже полковника, от числа штатных преподавателей - не менее 100 %
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
3.
Наличие не менее одного штатного доктора наук по каждой научной специальности подготовки, имеющего стаж научно-педагогической работы не менее трех лет, являющихся авторами научных публикаций в отечественных и зарубежных изданиях, в трудах международных конференций по профилю подготовки и учебные пособия
Форма сведений об осуществлении научного руководства, содержащая информацию о научных руководителях по соответствующей специальности с указанием стажа работы, научных публикаций и учебных пособий (по форме согласно приложению 15 к настоящим квалификационным требованиям)
4.
Наличие межведомственных соглашений, регламентирующих вопросы научного обмена по соответствующей специальности
Копии соглашений, регламентирующих вопросы научного обмена
При представлении соглашений, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
5.
Наличие специализированной научно-технической, научно-методической, экспериментальной и материально-технической базы по соответствующим научным специальностям подготовки
Форма сведений о наличии научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора в соответствии с профилем запрашиваемой специальности (по форме согласно приложению 16 к настоящим квалификационным требованиям)
6.
Обеспечение необходимым оборудованием, лабораториями, библиотекой
Форма сведений о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, содержащая информацию о наличии компьютерных классов, учебных лабораторий, учебных предметных кабинетов (по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям)
7.
Соответствие минимальных расходов на один год обучения слушателя уровню расходов, предусмотренных соответствующими нормативными актами по утверждению государственного заказа на подготовку специалистов с послевузовским образованием на соответствующий учебный год
Форма сведений о минимальных расходах на одного специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на текущий учебный год (по форме согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям)
8.
Наличие договоров с организациями, определенными в качестве баз практики
Копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики в соответствии с запрашиваемой специальностью
9.
Наличие медицинского обслуживания обучающихся
Форма сведений о наличии медицинского обслуживания, содержащая информацию о наличии медицинского пункта и номере лицензии на медицинскую деятельность (по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензии проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
10.
Наличие объекта питания для обучающихся
Форма сведений, содержащая информацию о наличии объекта питания, соответствии объекта питания санитарным правилам и нормам (по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям)
Санитарно-эпидемиологическое заключение запрашивается лицензиаром в порядке согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с пунктом 5 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»
11.
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг

1. Пайдалы оқу алаңы, материалдық-техникалық базасы мен техникалық оқу құралдарының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығы және оның техникалық сипаттамасы туралы ақпарат «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-ны деректер алу мүмкін болған жағдайда ұсынылмайды.
2. Ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
Философия докторы (PhD) және бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесін бере отырып, докторантура бағдарламалары бойынша жоғары білікті ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау жөніндегі білім беру ұйымдарының және ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
1.
Оқу жұмыс жоспарларының үлгілік оқу жоспарларына сәйкестігі
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген оқу жұмыс жоспарларының көшірмесі
2.
Ғылыми дәрежелері және атақтары бар оқытушылардың үлесі штаттағы оқытушылар санының – 100 %-нан кем болмауы
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
3.
Дәрежелері бар шетелдік ғалымдардың болуы: (PhD) философия докторы - кемінде біреу; тиісті мамандық бейіні бойынша доктор – кемінде біреу
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша)
4.
Даярлаудың тиісті мамандығы бойынша шетелдік ғалымдармен келісімдердің болуы
Шетелдік ғалымдармен келісімдердің көшірмелері
Шетел тілінде жасалған келісімдер ұсынылған жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған аудармасын қоса беру талап етіледі
5.
Бакалавриаттың және магистратураның кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыру
Бакалавриат және магистратура мамандықтары бойынша лицензиялардың болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
6.
Ұйымдармен және кәсіпорындармен ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге шарттардың болуы
Республикалық бюджеттен де, басқа да қаржы көздерінен қаржыландырылатын, сұратылып отырған мамандыққа сәйкес ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге (зерттеу тақырыптары көрсетілген) ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың көшірмелері
7.
Докторантура бағдарламаларын іске асыратын аккредиттелген шетелдік жоғары оқу орындарымен және (немесе) ғылыми ұйымдармен ғылыми алмасу туралы шарттардың болуы

1. Форма сведений о полезной учебной площади, наличии материально-технической базы и технических средств обучения (по форме согласно приложению 5 к настоящим квалификационным требованиям)
Информация о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из ИС ГБД «Регистр недвижимости»
2. Копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания
Для деятельности организаций образования и научных организаций по
подготовке научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации
по программам докторантуры с присуждением ученой степени доктор
философии (PhD) и доктор по профилю:
1.
Соответствие рабочих учебных планов типовым учебным планам
Копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования
2.
Доля преподавателей с учеными степенями и званиями от числа штатных преподавателей - не менее 100 %
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
3.
Наличие зарубежных ученых со степенями: доктор философии (PhD) – не менее одного;
доктор по профилю по соответствующей специальности – не менее одного
Форма сведений об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям)
4
Наличие соглашений с зарубежными учеными по соответствующей специальности подготовки
Копии соглашений с зарубежными учеными
При представлении соглашений, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
5.
Реализация профессиональных учебных программ бакалавриата и магистратуры
Форма сведений о наличии лицензий по специальностям бакалавриата и магистратуры (по форме согласно приложению 9 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензий проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
6.
Наличие договоров на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с организациями и предприятиями
Копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в соответствии с запрашиваемой специальностью (с указанием темы исследования), финансируемых как из республиканского бюджета, так и других видов источников
7.
Наличие договоров о научном обмене с аккредитованными зарубежными высшими учебными заведениями и (или) научными организациями, реализующими программы докторантуры

1. Ғылыми алмасу туралы шарттардың көшірмелері
Шетел тілінде жасалған шарттар ұсынылған жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған аудармасын қоса беру талап етіледі
2. Шетелдік жоғары оқу орнының тиісті бағдарламаларын аккредиттеу туралы куәлігінің көшірмелері
8.
Тиісті ғылыми даярлық мамандықтары бойынша мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, клиникалық, эксперименталдық және материалдық-техникалық базалардың болуы
Сұратылып отырған мамандық бейініне сәйкес ғылыми-зерттеу институтының, клиникалық базасының ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес–инкубаторының болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
9.
Докторантура мамандықтары бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін қажетті ақпараттық желілерге қолжетімді компьютерлік сыныптармен, тиісті мамандық бойынша электрондық дерекқоры бар кітапханалық қормен жарақтандырылуы, ғылыми зертханалардың және мультимедиялық оқу материалдардың болуы
Компьютерлік сыныптардың, оқу зертханаларының, оқу пәндері кабинеттерінің болуы туралы ақпараттар қамтылған, оқу процесін материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
10.
Практика базалары ретінде айқындалған ұйымдармен, оның ішінде шетелдік ғылыми тағылымдамадан өту үшін шарттардың болуы
Сұратылып отырған мамандыққа сәйкес практика базалары ретінде айқындалған, оның ішінде шетелдік ғылыми тағылымдамадан өтетін ұйымдармен шарттардың көшірмелері
Шетел тілінде жасалған шарттар ұсынылған жағдайда, олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылып, нотариалды расталған аудармасын қоса беру талап етіледі
11.
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы
Медициналық пунктінің болуы және медициналық қызметке лицензияның нөмірі туралы ақпаратты қамтитын медициналық қызмет көрсетудің болуы туралы мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиялардың мәртебесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ны пайдалана отырып тексеріледі
12.
Білім алушыларға арналған тамақтандыру объектісінің болуы
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтандыру объектісінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Лицензиар санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 5-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу тәртібімен сұратады.
13.
Білім беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін меншікті не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі материалдық және материалдық емес активтердің болуы

1. Копии договоров о научном обмене
При представлении договоров, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
2. Копии свидетельства об аккредитации соответствующих программ зарубежного вуза
8.
Наличие специализированной научно-технической, научно-методической, клинической, экспериментальной и материально-технической базы по соответствующим научным специальностям подготовки
Форма сведений о наличии научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора в соответствии с профилем запрашиваемой специальности (по форме согласно приложению 16 к настоящим квалификационным требованиям)
9.
Оснащенность компьютерными классами с доступом в информационные сети, библиотечный фонд с электронной базой данных по соответствующей специальности, наличие учебных лабораторий и мультимедийных учебных материалов, необходимых для реализации образовательных программ по специальностям докторантуры
Форма сведений о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, содержащая информацию о наличии компьютерных классов, учебных лабораторий, учебных предметных кабинетов (по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям)
10.
Наличие договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в том числе на прохождение зарубежной научной стажировки
Копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики и договоров на прохождение зарубежной стажировки в соответствии с запрашиваемой специальностью
При представлении договоров, заключенных на иностранных языках, требуется их сопровождение нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки
11.
Наличие медицинского обслуживания обучающихся
Форма сведений о наличии медицинского обслуживания, содержащая информацию о наличии медицинского пункта и номере лицензии на медицинскую деятельность (по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям)
Статус лицензии проверяется с использованием ИС ГБД «Е-лицензирование»
12.
Наличие объекта питания для обучающихся
Форма сведений, содержащая информацию о наличии объекта питания, соответствующего санитарным правилам и нормам (по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям)
Санитарно-эпидемиологическое заключение запрашивается лицензиаром в порядке согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с пунктом 5 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»
13.
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг