"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 тамыздағы № 786 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 75-76, 1113-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексі 34-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыру және мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, тиісті лицензиясы бар денсаулық сақтау субъектілерінің шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу тәртібін айқындайды.»;
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) әлеуетті қызметтер беруші – ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге шарт жасасуға үміткер заңды (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) немесе жекеше медициналық практикамен айналысатын жеке тұлға;
2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі не облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – ДБ);
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 "Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2013 года № 786. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 «Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 75-76, ст. 1113) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и определяют порядок осуществления выбора поставщиков услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) гражданам Республики Казахстан и оралманам и возмещения его затрат за счет бюджетных средств субъектам здравоохранения, имеющим соответствующую лицензию, за исключением государственных учреждений.»;
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) потенциальный поставщик – юридическое (за исключением государственных учреждений) или физическое лицо, занимающееся частной медицинской практикой, претендующее на заключение договора на оказание услуг в рамках ГОБМП;
2) администратор бюджетных программ (далее – администратор) – Министерство здравоохранения Республики Казахстан либо управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы (далее – УЗ);
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;

4) қызметтер берушіні таңдау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – осы Қағидаларға сәйкес ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсімін орындау үшін тапсырыс беруші құратын тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
5) қызметтер беруші – ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге шарт жасалған заңды (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) немесе жекеше медициналық практикамен айналысатын жеке тұлға;
6) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес республикалық немесе жергілікті бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің атынан әрекет ететін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменті (бұдан әрі – МҚАК АД) немесе тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – ДБ);
7) ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау (бұдан әрі – қызметтер берушіні таңдау) – осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарының қойылатын талаптарына сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындауға және ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге қызмет берушілермен шарттар жасаса отырып, ТМККК орналастыруға бағытталған өзара байланысты дәйекті іс-шаралар кешенінен тұратын рәсім;
8) ТМККК орналастыру – пациенттің еркін таңдау құқығын іске асыруды есепке ала отырып, олармен кейін түзетуді келісу бойынша әлеуетті қызметтер берушіге медициналық қызметтердің көлемін айқындау;
9) ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – шарт) – осы Қағидаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында жасалған ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге арналған азаматтық-құқықтық шарт;
10) келісілген көлем – әкімші бөлген бюджет қаражатының шегінде шарт бойынша қызметтер берушінің көрсетуі жоспарланған, қызметтер беруші мен тапсырыс берушінің арасында келісілген медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша медициналық қызметтердің саны;
11) емделіп шығу жағдайы – стационарлық және стационарды алмастыру жағдайларында пациентке түскен сәтінен бастап шыққанға дейін көрсетілген медициналық қызметтер кешені.
2. Қызметтер берушіні таңдау мынадай қағидаттарды сақтай отырып жүргізіледі:
1) ТМККК қолжетімділігін қамтамасыз ету;
2) пациенттің дәрігер мен денсаулық сақтау ұйымын еркін таңдауын іске асыру;
3) ТМККК көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын ақша қаражатын қызметтер берушінің ұтымды жұмсауын қамтамасыз ету;

4) комиссия по выбору поставщика услуг (далее - Комиссия) - постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для выполнения процедуры выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП в соответствии с настоящими Правилами;
5) поставщик – юридическое (за исключением государственных учреждений) или физическое лицо, занимающееся частной медицинской практикой, с которым заключен договор на оказание услуг в рамках ГОБМП;
6) заказчик – территориальный департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, выступающий от имени Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ТД КОМУ), или управление здравоохранения соответствующей области, городов Астаны и Алматы (далее – УЗ), осуществляющие выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП за счет средств республиканского или местного бюджетов в соответствии с настоящими Правилами, а также гражданским законодательством Республики Казахстан;
7) выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП (далее – выбор поставщика) – процедура, состоящая из комплекса взаимосвязанных последовательных мероприятий, направленных на определение потенциальных поставщиков, соответствующих предъявляемым требованиям пунктов 4 и 5 настоящих Правил, и размещение ГОБМП с заключением с поставщиками договоров на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП;
8) размещение ГОБМП - определение объемов медицинских услуг потенциальному поставщику по согласованию с ним с последующей корректировкой с учетом реализации права свободного выбора пациентом;
9) договор на оказание услуг в рамках ГОБМП (далее - договор) – гражданско-правовой договор на оказание услуг в рамках ГОБМП, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с настоящими Правилами, а также гражданским законодательством Республики Казахстан;
10) согласованный объем – количество медицинских услуг по видам и формам медицинской помощи, согласованное между поставщиком и заказчиком, планируемое оказать поставщиком по договору в пределах бюджетных средств, выделенных администратором;
11) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки.
2. Выбор поставщика производится с соблюдением принципов:
1) обеспечения доступности ГОБМП;
2) реализации свободного выбора пациентом врача и организации здравоохранения;
3) обеспечения поставщиком рационального расходования денежных средств, используемых для осуществления деятельности по оказанию ГОБМП;

4) осы Қағидалардың 3-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерге тең мүмкіндіктер беру;
5) қызметтер берушіні таңдау процесінің ашықтығы мен айқындылығы;
6) әлеуетті қызметтер берушілердің арасындағы адал бәсекелестік;
7) денсаулық сақтау саласында аккредиттелген және (немесе) медициналық қызметтер көрсету нарығында бір жылдан астам жұмыс тәжірибесі бар әлеуетті қызметтер берушілерге шарттар жасасуға басым құқық беру.»;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Тапсырыс беруші әкімші бекіткен міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қызметтер берушіні таңдау:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің атынан МҚАК АД медициналық көмектің:
мынадай:
республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың:
психикалық, инфекциялық аурулармен және туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын;
оңалту орталықтарындағы, санаторийлердегі науқастарға медициналық қызметтер көрсетуді қоса алғанда, стационарлық көмек пен стационарды алмастыратын көмек;
қалпына келтіріп емдеу және медициналық оңалту;
республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардағы амбулаториялық-емханалық көмек нысандарында көрсетілетін білікті; мамандандырылған; жоғары мамандандырылған; медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен;
2) республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын ТМККК көрсету жөніндегі қызметтерді қоспағанда, ДБ атынан медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғанда, жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Бюджет қаражаты есебінен салынған, ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға алғаш рет өтінім берген жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілері осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарының талаптарына сәйкес болған жағдайда, олар шарт жасаса отырып, ТМККК орналастыруды денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүзеге асырады.»;
56 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына сәйкестікті растау үшін қатысуға өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтамалардың (анықтаманың электрондық нысаны нотариалдық расталмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
тапсырыс беруші көрсеткен аумақта тиісті медициналық қызметтер көрсетуге әлеуетті қызметтер берушінің құқығын растайтын медициналық қызметті орындауға лицензиялар мен оларға қосымшалар (электрондық лицензия және оған қосымша нотариалдық расталмайды) нотариат куәландырған көшірмелері;

4) предоставления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре выбора поставщиков, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 3 настоящих Правил;
5) гласности и прозрачности процесса выбора поставщиков;
6) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
7) предоставления преимущественного права на заключение договоров потенциальным поставщикам, аккредитованным в сфере здравоохранения и (или) имеющим опыт работы на рынке медицинских услуг более одного года;»;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Заказчик принимает решение об осуществлении процедуры выбора поставщика на основании индивидуального плана финансирования по обязательствам, утвержденного администратором.»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Выбор поставщика осуществляется:
1) за счет средств республиканского бюджета – Министерством здравоохранения Республики Казахстан в лице ТД КОМУ по следующим видам медицинской помощи:
квалифицированная; специализированная;  высокоспециализированная; медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:
стационарная помощь и стационарозамещающая помощь, включая оказание медицинскими организациями республиканского значения медицинских услуг больным:
психическими, инфекционными заболеваниями и туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией;
в реабилитационных центрах, санаториях;
восстановительное лечение и медицинская реабилитация;
амбулаторно-поликлиническая помощь в медицинских организациях республиканского значения;
2) за счет средств местного бюджета, включая целевые текущие трансферты из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы – в лице УЗ по видам и формам медицинской помощи, за исключением услуг по оказанию ГОБМП, осуществляемых за счет средств республиканского бюджета.
Вновь вводимым объектам здравоохранения, построенным за счет бюджетных средств, впервые подавшим заявку на участие в процедуре выбора поставщиков услуг по оказанию ГОБМП, при условии соответствия их требованиям пунктов 4 и 5 настоящих Правил размещение ГОБМП с заключением договора осуществляется в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения.»;
пункты 56 и 7 изложить в следующей редакции:
«5. К заявке на участие в подтверждение соответствия требованиям пункта 4 настоящих Правил прилагаются следующие документы:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не заверяется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право потенциального поставщика на оказание соответствующих медицинских услуг на указанной заказчиком территории (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не заверяются);

2) мыналардың:
жеке куәлігінің немесе паспорттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариат куәландырған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса) көшірмелері;
3) әлеуетті қызметтер берушінің кепілдік міндеттемесі мен шарттың талаптарында көзделген төлемақыны алғанға дейін оны қызметтер беруші деп белгілеген күннен бастап қызметтерді көрсету үшін әлеуетті қызметтер берушінің дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша екі айдан және тамақ өнімдері бойынша бір айдан кем емес мерзімге арналған материалдық ресурстары қорының болуын растайтын құжаттар;
шарт жасасу кезінде оның қолданысының бүкіл кезеңіне әлеуетті қызметтер берушінің денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін (бекіткен) тиісті медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі туралы ережеге (ережелерге) сәйкестігі туралы әлеуетті қызметтер берушінің кепілдік хаты (денсаулық сақтау саласында аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда кепілдік хат берілмейді);
мерзімі өткен кредиторлық берешегінің жоқ екенін растайтын әлеуетті қызметтер берушінің кепілдік хаты;
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігі туралы мәліметтер (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда, бұл мәліметтер ұсынылмайды);
соңғы үш жылда не өзге кезеңде (егер ТМККК шеңберінде әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса) ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтің көлемі, түрлері мен нысандары, бейінді төсектердің саны (стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін ұйымдар үшін), медициналық қызметтер көрсетуге арналған жабдықтардың болуы туралы мәліметтер;
уәкілетті орган айқындайтын жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету жөніндегі тәртіпке сәйкес берілген қойылатын талаптарға әлеуетті қызметтер берушінің сәйкестігі туралы оң қорытынды;
4) әлеуетті қызметтер берушінің мүддесін білдіретін тұлғаға (тұлғаларға) қызметтер берушіні таңдау рәсіміне және комиссия отырыстарына қатысуға өтінім беруге, қол қою құқығына сенімхат.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті қызметтер беруші өзінің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденті сияқты құжаттарды, не осы талаптарға сәйкестігі туралы ұқсас мәліметтерді ұсынады.

2) копии:
удостоверения личности или паспорта (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
3) гарантийное обязательство потенциального поставщика и документы, подтверждающие наличие у потенциального поставщика запаса материальных ресурсов на срок не менее двух месяцев по лекарственным средствам и изделиям медицинского назначения и одного месяца по продуктам питания для оказания услуг со дня определения его поставщиком до получения оплаты, предусмотренной условиями договора;
гарантийное письмо потенциального поставщика о соответствии потенциального поставщика положению (положениям) о деятельности организаций здравоохранения, оказывающих соответствующую медицинскую помощь, утвержденному (утвержденным) уполномоченным органом в области здравоохранения, при заключении договора на весь период его действия (при наличии свидетельства об аккредитации в области здравоохранения гарантийное письмо не представляется);
гарантийное письмо потенциального поставщика об отсутствии просроченной кредиторской задолженности;
сведения о квалификации кадров по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются);
сведения об объемах, видах и формах медицинской помощи в рамках ГОБМП, оказанной за последние три года либо за иной период (в случае, если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в рамках ГОБМП составляет менее трех лет), количестве профильных коек (для субъектов здравоохранения, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь), наличии оборудования для оказания медицинских услуг;
положительное заключение о соответствии потенциального поставщика требованиям к оказанию высокоспециализированной медицинской помощи, выданное в соответствии с порядком по оказанию высокоспециализированной медицинской помощи, определяемым уполномоченным органом;
4) доверенность лицу(-ам), представляющему (-им) интересы потенциального поставщика на право подачи, подписания заявки на участие в процедуре выбора поставщиков и заседаниях комиссии.
Потенциальный поставщик, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, представляет те же документы, что и резидент Республики Казахстан, либо аналогичные сведения о соответствии данным требованиям.

6. Қызметтер берушіні таңдау рәсімі мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарына таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында және әкімшінің интернет-ресурсында жарияланатын хабарландыру беру арқылы тапсырыс берушінің қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы әлеуетті қызметтер берушілерге хабарлауы;
2) тапсырыс берушінің комиссия құрамын қалыптастыруы және бекітуі;
3) тапсырыс берушінің қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға өтінімдер қабылдауы (бұдан әрі – қатысуға өтінім);
4) қызметтерді әлеуетті берушіге қойылатын талаптарға сәйкес келетін және (немесе) сәйкес келмейтін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау үшін комиссияның қатысуға арналған өтінімдерді қарауы;
5) комиссияның ТМККК орналастыруы және шарт жасасу;
6) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарына таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында және әкімшінің интернет-ресурсында жарияланатын хабарландыру беру арқылы тапсырыс берушінің ТМККК орналастыру қорытындылары туралы әлеуетті қызметтер берушілерге хабарлауы.
7. Қызметтер берушіні таңдау рәсімдерін орындау үшін тапсырыс беруші комиссия құрады және оның хатшысын айқындайды.
Комиссияның құрамына комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары және Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменті (бұдан әрі – МФҚБК АД), МҚАК АД, ДБ қызметкерлерінің, үкіметтік емес ұйымдар мен қоғамдық бірлестіктердің, оның ішінде осы өңірдегі пациенттердің мүдделерін білдіретін өкілдерінің қатарынан комиссияның басқа мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде жеті адамнан тұрады.
Тапсырыс беруші комиссияның құрамына үкіметтік емес ұйымдар мен қоғамдық бірлестіктердің өкілдерін олардың келісімі бойынша қосады.
Комиссияның төрағасы болып тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның орынбасары болып табылатын лауазымды адам айқындалады.
Комиссияның төрағасы:
1) комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметіне басшылық етеді;
2) комиссияның отырыстарына төрағалық етеді;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Комиссия төрағасының орынбасарын комиссия мүшелері отырыста ашық дауыс беру арқылы сайлайды.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
Комиссияның хатшысы тапсырыс берушінің лауазымды тұлғаларының арасынан белгіленеді.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

6. Процедура выбора поставщика предусматривает выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) извещение заказчиком потенциальных поставщиков об осуществлении процедуры выбора поставщика путем подачи объявления, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) формирование и утверждение заказчиком состава комиссии;
3) прием заявок на участие в процедуре выбора поставщика заказчиком (далее – заявка на участие);
4) рассмотрение комиссией заявок на участие для определения потенциальных поставщиков, соответствующих и (или) не соответствующих требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику услуг;
5) размещение ГОБМП комиссией и заключение договора;
6) извещение заказчиком потенциальных поставщиков об итогах размещения ГОБМП путем подачи объявления, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Для выполнения процедур выбора поставщиков заказчик создает комиссию и определяет ее секретаря.
В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и другие члены комиссии из числа сотрудников территориального департамента Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности (далее - ТД ККМФД), ТД КОМУ, УЗ, представителей неправительственных организаций и общественных объединений, в том числе представляющих интересы пациентов в данном регионе. Общее количество членов комиссии составляет не менее семи человек.
Заказчик включает в состав комиссии представителей неправительственных организаций и общественных объединений по согласованию с ними.
Председателем комиссии определяется должностное лицо, которое является первым руководителем заказчика или его заместителем.
Председатель комиссии:
1) планирует работу и руководит деятельностью комиссии;
2) председательствует на заседаниях комиссии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
Заместитель председателя комиссии избирается на заседании членами комиссии открытым голосованием.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решения. Секретарь комиссии определяется из числа должностных лиц заказчика.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:

«9. Комиссияның отырысы комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және қатысып отырған комиссия мүшелері және комиссия хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
Комиссия төрағасының және/немесе қандай да бір мүшесінің Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес негізделген себептер бойынша ғана қатыспауына рұқсат етіледі. Бұл ретте, комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі растаушы құжатты қоса бере отырып көрсетіледі.
Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.»;
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы немесе ол болмаған кезде комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданды деп саналады.»;
12-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға өтінімді тапсырыс берушіге әлеуетті қызметтер беруші тапсырыс беруші айқындаған, бірақ тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарына таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында және әкімшінің интернет-ресурсында тапсырыс беруші қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу туралы хабарландыру жариялағаннан кейінгі бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде береді.»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Қатысуға өтінім берудің тапсырыс беруші айқындаған соңғы мерзімі аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей комиссияның оларды қарау жөніндегі отырысы өткізіледі, онда комиссияның хатшысы комиссия мүшелеріне және басқа қатысушыларға қатысуға өтінімдегі құжаттарды атап шығады.
Қатысуға өтінімге ұсынылатын құжаттардың дұрыстығын белгілеу қажет болған жағдайда, комиссия тиісті мемлекеттік органдардан және заңды тұлғалардан әлеуетті қызметтер берушінің осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына сәйкестігі туралы қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
Осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың дұрыс болмау фактісі белгіленген жағдайда, комиссияның қатысуға өтінімді қабылдамауға құқығы бар.
Әлеуетті қызметтер берушілердің банкроттық рәсіміне қатысы жоқтығы бөлігінде олардың жалпы талаптарға сәйкес келуін нақтылау мақсатында комиссия банкроттық рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты қарайды.
Комиссия отырысының нәтижесі бойынша төраға, ал ол болмаған жағдайда, комиссия төрағасының орынбасары ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілген және (немесе) жіберілмеген әлеуетті қызметтер берушілердің тізбесін жария етеді.
Әлеуетті қызметтер берушілер және (немесе) олардың өкілдері комиссияның қызметіне араласпай, өтінімдерді қарау кезінде аудиожазу мен бейнетүсіруді жүргізу құқығымен қатыса алады.»;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«9. Заседание комиссии проводится при условии присутствия простого большинства членов комиссии и оформляется протоколом, который подписывается присутствующими членами комиссии и секретарем комиссии.
Допускается отсутствие председателя и/или какого-либо члена комиссии только по обоснованным причинам в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. При этом в протоколе заседания комиссии указывается причина отсутствия с приложением подтверждающего документа. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя комиссии.»;
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
«10. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии»;
часть первую пункта 12 изложить в следующей редакции:
«12. Заявка на участие в процедуре выбора поставщика представляется потенциальным поставщиком заказчику в срок, определенный заказчиком, но не превышающий пять рабочих дней со дня размещения заказчиком объявления об осуществлении процедуры выбора поставщика в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора.»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Не позднее одного рабочего дня со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного заказчиком, проводится заседание комиссии по их рассмотрению, в ходе которого секретарь комиссии перечисляет членам комиссии и другим присутствующим документы, содержащиеся в заявке на участие.
В случае необходимости установления достоверности представляемых документов к заявке на участие, комиссия в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов и юридических лиц о соответствии потенциального поставщика требованиям пункта 4 настоящих Правил.
При установлении факта недостоверности представленных документов в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил комиссия имеет право отклонить заявку на участие.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков общим требованиям в части их непричастности в процедуре банкротства комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства.
По результатам заседания комиссии председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя комиссии оглашают перечень потенциальных поставщиков, допущенных и (или) не допущенных к процедуре размещения ГОБМП.
Потенциальные поставщики и (или) их представители могут присутствовать при рассмотрении заявок на участие, не вмешиваясь в деятельность комиссии с правом ведения аудиозаписи и видеосъемки.»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:

«17. Комиссия қатысуға өтінім берудің соңғы мерзімі аяқталғаннан бастап бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес хаттама түрінде ресімделетін ТМККК орналастыру қорытындысы туралы шешім қабылдайды және оған қол қояды.»;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Тапсырыс беруші мынадай жағдайларда:
1) егер ТМККК толық көлемде орналастырылмаған болса. ТМККК-ның қалған көлемін орналастыру осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес хаттама түрінде ресімделеді;
2) егер себебін көрсете отырып, жасалған шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан бас тартуына байланысты қызметтер берушінің, ТМККК көрсетуіне арналған ақша қаражаты толығымен немесе ішінара босатылса, онымен шарт сомасын және/немесе медициналық көмек көлемін азайту немесе тиісінше шартты бұзу туралы жазбаша қосымша келісім жасалады;
3) мынадай жағдайларда:
тарифтер құнының ұлғаюына;
тапсырыс берушінің қызметтердің қосымша көлемін көрсету қажеттілігін анықтауына;
жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша тізбесін уәкілетті орган айқындаған пилоттық ұйымдарға қосымша ақша қаражатын бөлуді қоспағанда, ТМККК көрсетуге қосымша ақша қаражаты бөлінген болса, қызметтер берушіні таңдау рәсімін қосымша жүргізу туралы шешім қабылдайды.
Бұл ретте, қызметтер берушіні таңдау рәсімі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады»;
20-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Тапсырыс беруші ТМККК орналастыру қорытындысы шығарылған күннен бастап үш жұмыс күнінің ішінде әлеуетті қызметтер берушілерге медициналық көмектің тиісті түрлері мен нысандары бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес қол қойылған шарттарды жібереді. Әлеуетті қызметтер берушілер тапсырыс беруші қол қойған шартты алған кезден бастап үш жұмыс күнінің ішінде оған қол қояды.»;
22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Тапсырыс беруші тізбесі комиссия жұмысының нәтижелері бойынша айқындалған әлеуетті қызметтер берушілермен міндеттемелер бойынша тиісті қаржы жылына арналған бекітілген жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес әкімші бөлген қаражат шегінде шарттар жасасады.
Тапсырыс беруші әлеуетті қызметтер берушіге бөлінген қаражат шегінде медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша көрсету жоспарланған көлемін онымен келіседі.
Егер әлеуетті қызметтер беруші ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге алғаш рет қатысқан жағдайда, тапсырыс беруші онымен пациенттің еркін таңдау құқығының іске асыруын есепке ала отырып, кейіннен түзету құқығымен медициналық көмектің алдын ала көлемін келіседі.

«17. Комиссия принимает решение об итогах размещения ГОБМП в течение пяти рабочих дней со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, которое оформляется в виде протокола, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и подписывает его.»;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Заказчик принимает решение о проведении процедуры выбора поставщика дополнительно в случаях:
1) если ГОБМП размещен не в полном объеме. Размещение оставшегося объема ГОБМП оформляется в виде протокола согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) если высвобождаются денежные средства на оказание ГОБМП поставщиком, полностью или частично, в связи с отказом от исполнения обязательств по заключенному договору, указывая причину, с ним заключается письменное дополнительное соглашение об уменьшении суммы договора и/или объема медицинской помощи или расторжении договора соответственно;
3) если выделены дополнительные денежные средства на оказание ГОБМП, за исключением выделения дополнительных денежных средств в следующих случаях:
на увеличение стоимости тарифов;
на определение заказчиком необходимости оказания дополнительного объема услуг;
для пилотных организаций, перечень которых определен уполномоченным органом, по согласованию с местными исполнительными органами.
При этом процедура выбора поставщика осуществляется согласно настоящим Правилам.»;
часть первую пункта 20 изложить в следующей редакции:
«20. Заказчик в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП направляет потенциальным поставщикам подписанные договоры, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, по соответствующим видам и формам медицинской помощи. Потенциальные поставщики в течение трех рабочих дней с момента получения подписанного заказчиком договора подписывают его.»;
пункты 22 и 23 изложить в следующей редакции:
«22. Заказчик заключает договоры с потенциальными поставщиками, перечень которых определен по результатам работы комиссии, в пределах средств, выделенных администратором согласно утвержденному индивидуальному плану финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год.
Заказчик согласовывает с потенциальным поставщиком планируемый к оказанию объем медицинской помощи по видам и формам в пределах выделенных ему средств.
В случае, если потенциальный поставщик впервые участвует в оказании услуг в рамках ГОБМП, заказчик согласовывает с ним предварительные объемы медицинской помощи с правом последующей корректировки с учетом реализации права свободного выбора пациентом.

23. Шарт жасасқан қызметтер беруші тапсырыс берушіге уәкілетті орган бекіткен тәртіппен және мерзімде шығыстардың құрылымын ұсынады.»;
24-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Шарт жасасқан қызметтер берушілердің тізімін тапсырыс беруші астананың, республикалық маңызы бар қаланың, тиісті облыстың аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында және әкімшінің интернет-ресурсында ТМККК орналастыру қорытындылары жасалған күнінен бастап күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімде жариялайды.»;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 тамыздағы
№ 786 қаулысына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
9-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
медициналық қызметтер көрсетуге арналған
үлгі шарт
____________________                     20__ жылғы «___» ___________
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі «тапсырыс беруші» деп аталатын
______________________________________________________________ атынан
(тапсырыс берушінің толық атауы)
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
_____________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан және бұдан әрі «қызметтер беруші» деп аталатын
______________________________________________________________ атынан
(қызметтер берушінің толық атауы)
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(жарғы, ереже және т.б.)
_____________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп «тараптар» деп аталатындар 1994
жылғы 27 желтоқсандағы № 269-XIII Қазақстан Республикасының Азаматтық
кодексіне сәйкес төмендегілер туралы осы Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге
арналған үлгі шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ____ жылға ______ (______) теңге сомасына __________________________ нысанында __________________________ (медициналық көмектің түрін көрсету) түрінде медициналық қызметтер көрсету жөнінде тапсырыс беруші тапсырма береді, ал қызметтер беруші өзіне міндеттеме қабылдайды.

23. Поставщик, заключивший договор, представляет заказчику структуру расходов в порядке и сроки, утвержденные уполномоченным органом.»;
часть первую пункта 24 изложить в следующей редакции:
«24. Список поставщиков, с которыми заключены договора, публикуется заказчиком в срок не более 10 календарных дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП в периодическом печатном издании, распространяемом на территории столицы, города республиканского значения, соответствующей области и интернет-ресурсе администратора.»;
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 786
Приложение 9
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Типовой договор
на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
__________________                       «__» _________ 20 __ год
(Местонахождение)
_______________________________________________________________
(полное наименование заказчика)
именуемый (-ое,-ая) в дальнейшем «заказчик», в лице
___________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующий на основании _______________________________________, с
одной стороны _____________________________________________________,
(полное наименование поставщика)
именуемый (-ое,-ая) в дальнейшем «поставщик»
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _________________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, а в дальнейшем совместно именуемые «стороны»,
заключили настоящий типовой договор на оказание медицинских услуг в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее -
договор) в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан
от 27 декабря 1994 года № 269-ХIII о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Заказчик поручает, а поставщик принимает на себя
обязательства по оказанию медицинских услуг в виде
__________________________(указать вид медицинской помощи) в форме
________________________________ (указать форму медицинской помощи)
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в
соответствии с приложением 1 к настоящему договору (далее – услуга)
на сумму _________ (_______) тенге на ______ год.

2. Есеп айырысу тәртібі
1. Тапсырыс беруші қызметтер берушіге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бекіткен тарифтер бойынша ақы төлеуді жүзеге асырады, бұл ретте осы шарттың қолданылу кезеңінде тарифтің мөлшері, оның қолданылуы мен таралуы қайта қаралуы мүмкін.
2. Ақы төлеу орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне сәйкес 1-қосымшаға сәйкес осы шартта көзделген қаражат шегінде және денсаулық саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) белгілеген тәртіппен көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері ескеріле отырып, ай сайын жүргізіледі.
3. Қызметтер беруші тапсырыс берушіге уәкілетті орган айқындаған мерзімде және тәртіппен көрсетілген қызметтердің есеп-тізілімін ұсынады.
4. Қызметтер берушінің көрсетілген қызметтердің есеп-тізіліміне және орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, қол қоюына рұқсат етіледі.
5. Осы шартқа 2-қосымшаға сәйкес аванс беруге ұсынылған өтінімнің негізінде осы шарттың жалпы сомасының 30 (отыз) пайызынан аспайтын мөлшерде қызметтер берушіге аванс беруге рұқсат етіледі.
Тараптардың жазбаша келісімі бойынша бұрын төленген авансты мерзімінен бұрын ұстап қалуға болады. Ұстап қалынатын аванс сомасы орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісінде көрсетіледі.
6. Қызметтерге ақы төлеу осы шарттың 2-бөлімінің 1-тармағын және медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып түзетіледі (азайтылады/ұлғайтылады).
7. Қызметтер беруші осы шартқа 1-қосымшада көзделген ай сайынғы соманы медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып арттырған жағдайда, ақы төлеу «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданыла отырып, қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте қызметтер беруші тапсырыс берушіге шот-тізіліммен бірге шығындарды өтеу қажеттілігі туралы оларды арттыру себептерін көрсете отырып жазбаша негіздеме ұсынады. Қызметтер беруші тарапынан жазбаша негіздеме болмаған жағдайда, ай сайынғы өтеу осы шартқа 1-қосымшада көрсетілген сомалардың шегінде жүзеге асырылады.
Егер қызметтер беруші осы шартқа 1-қосымшада көзделген ай сайынғы соманы үш ай қатарынан арттырған болса, онда тапсырыс беруші уәкілетті орган белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономикалық кеңесіне қызметтер беруші қызметінің нәтижесі туралы ақпарат жібереді.*
*Ескертпе: бұл тармақ республикалық бюджет қаражатының есебінен стационарлық және/немесе стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандарында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызмет берушілерге қолданылады.

2. Порядок расчета
1. Заказчик осуществляет оплату поставщику по тарифам, утвержденным администратором бюджетных программ, при этом размер тарифа, его применение и распространение могут пересматриваться в период действия настоящего договора.
2. Оплата осуществляется ежемесячно в соответствии с актом выполненных работ (услуг) с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи в пределах средств, предусмотренных настоящим договором, согласно приложению 1, и в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган).
3. Поставщик представляет заказчику счета-реестр оказанных услуг в срок и порядке, определенном уполномоченным органом.
4. Допускается подписание поставщиком счета-реестра оказанных услуг и акта выполненных работ (услуг) с использованием электронной цифровой подписи.
5. Допускается авансирование поставщика в размере не более 30 (тридцати) процентов от общей суммы настоящего договора на основании представленной заявки на авансирование согласно приложению 2 к настоящему договору.
По письменному согласованию сторон ранее выплаченный аванс может быть удержан досрочно. Сумма удерживаемого аванса отражается в акте выполненных работ (услуг).
6. Оплата услуг подлежит корректировке (уменьшение/увеличение) с учетом пункта 1 раздела 2 настоящего договора и результатов контроля качества и объема медицинских услуг.
7. В случае превышения поставщиком помесячной суммы, предусмотренной приложением 1 к настоящему договору, с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи, оплата осуществляется по решению комиссии по оплате услуг с применением линейной шкалы оценки исполнения договора в соответствии с постановлением Правительством Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
При этом поставщик представляет вместе со счетом-реестром письменное обоснование заказчику о необходимости возмещения затрат с указанием причин превышения. В случае отсутствия письменного обоснования со стороны поставщика, ежемесячное возмещение осуществляется в пределах сумм, указанных в приложении 1 к настоящему договору.
Если поставщик превышает помесячную сумму, предусмотренную приложением 1 к настоящему договору, в течение трех месяцев подряд, то заказчик направляет в Экономический совет Министерства здравоохранения Республики Казахстан информацию о результатах деятельности поставщика в порядке, определенном уполномоченным органом.*
* Примечание: данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих специализированную медицинскую помощь в формах стационарной и/или стационарозамещающей медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета.

8. Ақы төленбейтін, оның ішінде ішінара төленбейтін, сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша анықталған емделіп шығу жағдайлары бойынша бюджет қаражатының сомасын ұстап қалу немесе алу осы шарттың қолданылуы мерзімі кезеңінде есепті кезеңде немесе қызметтер берушімен кейінгі есеп айырысуы кезінде жүргізіледі.
9. Осы шартқа сәйкес сапаны бақылауды жүргізуге байланысты осы шарттың қолданысы кезінде ақы төлеуге ұсынылмаған, сондай-ақ осы шарт қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап осы шартқа сәйкес осы шарттың қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейін шот-тізілімге енгізілмеген ТМККК шеңберіндегі медициналық көмек көрсету жағдайына ақы төлеу осы шарт қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
3. Тараптардың міндеттері
1. Қызметтер беруші:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуге;
2) осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсету көлеміне және мерзіміне сәйкес қызметтер көрсетуге;
3) азаматтарға ТМККК көрсету тізбесі, көлемі және шарттары туралы ақпарат беруге;
4) тапсырыс берушіге уәкілетті орган айқындаған тәртіппен және мерзімде шот-тізілімді ұсынуға;
5) тапсырыс берушінің немесе Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаментінің жазбаша сұратуы бойынша сапа мен көлемді бақылауды жүргізу үшін қажетті медициналық құжаттаманы уақтылы ұсынуға;
6) тапсырыс берушінің жазбаша сұратуы бойынша осы шарттың шеңберінде үшінші тараппен жасалған барлық шарттардың және аталған шарттарды орындау жөніндегі төлем құжаттарының көшірмелерін уақтылы ұсынуға;
7) қызметі тоқтатыла тұрған, таратылған, біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған, ұйымның атауы, сондай-ақ қызмет түрінің және/немесе қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген, төсек қоры өзгерген, оның ішінде ол қысқартылған және/немесе қайта бейіндеген, банк деректемелері өзгерген кезде өзгерістер болған кезден бастап үш күннің ішінде тапсырыс берушіге көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті құжаттармен қоса, ақпарат беруге;
8) тапсырыс берушіге уәкілетті орган бекіткен тәртіппен және мерзімде шығыстардың құрылымы туралы есеп беруге;
9) ақша төлемдерінің мынадай басымдылықта жұмсалуын қамтамасыз етуге: қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу және бюджетке міндетті салықтық аударымдар, жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы жарналары мен жалақыдан басқа да ұстап қалулар; дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар; тамақтану; ұйымдардың коммуналдық шығыстары және т.б.;

8. Удержание или снятие суммы бюджетных средств по пролеченным случаям, не подлежащим оплате, в том числе частично, выявленным по результатам контроля качества и объема, производятся в отчетном периоде или при последующих расчетах с поставщиком в период срока действия настоящего договора.
9. Оплата за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП в соответствии с настоящим договором, не предъявленные к оплате в течение действия настоящего договора в связи с проведением контроля качества, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует настоящий договор, до даты окончания срока действия настоящего договора производится в году, следующем за годом действия настоящего договора.
3. Обязанности сторон
1. Поставщик обязан:
1) оказывать гражданам Республики Казахстан и оралманам медицинские услуги в рамках ГОБМП;
2) оказывать услуги в соответствии с объемами и сроками оказания медицинских услуг в рамках ГОБМП в соответствии с приложением 1 к настоящему договору;
3) представлять гражданам информацию о перечне, объеме и условиях оказания ГОБМП;
4) представлять заказчику счета-реестры в сроки и в порядке, определенном уполномоченным органом;
5) своевременно представлять по письменному запросу заказчика или территориального департамента Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности необходимую медицинскую документацию для проведения контроля качества и объема;
6) своевременно представлять по письменному запросу заказчика копии всех договоров с третьей стороной, заключенных в рамках настоящего договора, и платежных документов по исполнению данных договоров;
7) представлять заказчику при приостановлении деятельности, ликвидации, реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменении наименования организации, а также наименования вида деятельности и/или подвида деятельности, изменении коечного фонда, в том числе его сокращении и/или перепрофилировании, изменении банковских реквизитов информацию с приложением соответствующих документов, подтверждающих указанные сведения, в течение трех дней с момента изменений;
8) представлять заказчику отчет о структуре расходов в порядке и сроки, утвержденные уполномоченным органом;
9) обеспечивать расходование денежных поступлений в следующей приоритетности: оплата труда работников и обязательных налоговых отчислений в бюджет, пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания из заработной платы; лекарственные средства и изделия медицинского назначения; питание; коммунальные расходы организации и др.;

10) ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыруға қосқан үлесі үшін персоналды уәждеу еңбегін қамтамасыз етуге;
11) есепті айдың 30-күніне дейінгі мерзімде қызметкерлерге жалақыны ай сайын төлеуді жүзеге асыруға;
12) мерзімі өткен кредиторлық, оның ішінде қызметкерлердің жалақысы бойынша мерзімі 3-бөлімнің 1-тармағының 11) тармақшасында айқындалған мерзімнен 10 күннен астам өтіп берешектің туындауына жол бермеуге;
13) іссапар шығыстарына жұмсалатын шығындарды есепке ала отырып, мамандардың кемінде 20 %-ын қамти отырып, біліктілікті арттыруды және қайта даярлауды қамтамасыз етуге;
14) лизинг шарттарында медициналық техника сатып алуға арналған қаражатты олардың нысаналы тағайындалуына сәйкес жұмсауды жүзеге асыруға (тармақ қаржы лизингі шарттарында медициналық техника сатып алуға шарт жасасқан ұйымдарға арналған);
15) уәкілетті орган айқындаған тәртіппен және мерзімде денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді енгізудің уақтылылығы мен дұрыстығын қамтамасыз етуге;
16) міндеттемелерді орындаудың мүмкін болмауына байланысты барлық мән-жайлар мен олардың себептері, оның ішінде шарт сомасын түзетуді талап ететін жағдайлар туралы тапсырыс берушіге жазбаша түрде шұғыл түрде хабарлауға міндетті.
2. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген медициналық көмек үшін қызметтер берушіге ақы төлеуді уақтылы жүргізуге;
2) қызметтер берушіні осы шарттың шеңберінде оның жұмысын регламенттейтін қажетті нормативтік құжаттармен уақтылы қамтамасыз етуге;
3) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуін бақылауды қамтамасыз етуге;
4) Қазақстан Республикасында ТМККК көрсету мәселелері бойынша халықты хабардар етуге бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын өткізуге міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
1. Қызметтер беруші:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халыққа ТМККК ұсыну бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (медициналық көрсетілетін қызметтердің тиісті көлемде және сапада көрсетілмеуі, ТМККК кіретін көрсетілетін қызметтер үшін Қазақстан Республикасының азаматтарынан және оралмандардан ақы алу) жағдайлары үшін;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен тапсырыс берушіден алынған қаражатты орынды пайдаланбағаны үшін;
3) уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және мерзімде денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді уақтылы енгізбегені және сапасыз енгізгені үшін жауапты болады.
2. Тапсырыс беруші медициналық құжаттаманың деректерін емдеу жағдайының негізсіз қымбаттауына (көрсетілмеген/көрсетілген медициналық қызметтер және дәрілік заттарды ұсынбау) және/немесе емдеу жағдайлары санының заңсыз ұлғаюына (медициналық көмек көрсетілмеген/көрсетілген) әкеп соқтырған бұрмалау фактісін анықтаған жағдайда, тапсырыс беруші уәкілетті орган айқындаған тәртіппен соманы ұстап қалады және/немесе алады.

10) обеспечивать мотивированный труд персонала за вклад в повышение качества услуг в рамках ГОБМП;
11) осуществлять ежемесячную выплату заработной платы работникам в срок до 30 числа отчетного месяца;
12) не допускать возникновение просроченной кредиторской задолженности, в т.ч. по заработной плате работников с просрочкой платежа более чем на 10 дней от срока, определенного в подпункте 11) пункта 1 раздела 3;
13) обеспечивать повышение квалификации и переподготовку с охватом не менее 20 % специалистов с учетом затрат на командировочные расходы;
14) осуществлять расходование средств, предназначенных на приобретение медицинской техники на условиях лизинга в соответствии с их целевым назначением (пункт предназначен для организаций, заключивших договор на приобретение медицинской техники на условиях финансового лизинга);
15) обеспечивать своевременность и достоверность ввода данных в информационные системы здравоохранения в порядке и сроки, определенные уполномоченным органом;
16) незамедлительно уведомить заказчика в письменном виде обо всех обстоятельствах и их причинах, связанных с невозможностью исполнения обязательства, в том числе случаях, требующих корректировки суммы договора.
2. Заказчик обязуется:
1) своевременно производить оплату поставщику за оказанную медицинскую помощь;
2) своевременно обеспечить поставщика необходимыми нормативными документами, регламентирующими его работу в рамках настоящего договора;
3) обеспечить контроль за бесперебойным функционированием информационных систем здравоохранения;
4) проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления ГОБМП в Республике Казахстан.
4. Ответственность сторон
1. Поставщик несет ответственность:
1) за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению ГОБМП (оказание медицинских услуг ненадлежащего объема и качества, взимание оплаты с граждан Республики Казахстан и оралманов за услуги, входящие в ГОБМП) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за нецелевое использование средств, полученных от заказчика, в порядке, установленном законодательством;
3) за несвоевременный и некачественный ввод данных в информационные системы здравоохранения в порядке и сроки, определенные уполномоченным органом.
2. В случае выявления заказчиком факта искажения данных медицинской документации, повлекшего не обоснованное удорожание пролеченного случая (не оказанные/оказанные медицинские услуги и непредоставление лекарственных средств) и/или неправомерное увеличение количества пролеченных случаев (не оказана/оказана медицинская помощь), заказчиком удерживается и/или снимается сумма в порядке, определенном уполномоченным органом.

3. Қызметтер берушінің міндеттемелерін толық немесе ішінара үшінші тарапқа беруі оны шарт бойынша жауапкершіліктен босатпайды.
4. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтер берушіге көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге ақша қаражатын уақтылы аударуға жауаптылықта болады.
5. Осы шарт талаптарының қызметтер беруші тарапынан бұзылуы төменде көрсетілген санкциялардың біріне:
1) осы шарттың 4-бөлімінің 1-тармағының 1) тармақшасының орындалмағаны үшін тапсырыс берушінің көрсетілген қызмет сомасын мөлшерлес азайтуына;
2) тапсырыс берушінің шартты бұзуына және орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған міндеттемелер бойынша соманы қайтаруға;
3) есепті кезеңде 3-бөлімнің 9 және 16-тармақтарын орындамағаны үшін осы шартқа 1-қосымшада көзделген ай сайынғы соманың 0,1 %-ы, бірақ осы шарттың жылдық сомасының 1 %-дан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге әкеп соғуы мүмкін.
5. Шартты өзгерту және бұзу
1. осы шарттың сомасы:
1) Осы шарттың 2-бөлімінің 16 және 7-тармақтарына сәйкес;
2) тапсырыс беруші тараптардың келісімі бойынша көрсетілетін қызметтердің қосымша көлемін көрсету қажеттілігін айқындаған жағдайда, түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады.
2. Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы тараптар бірін-бірі шартты тоқтатудың болжанатын күніне дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын хабардар етуге міндетті.
3. Шарт талаптарын бұзғаны үшін міндеттемелерді орындамағаны туралы қызметтер берушіге шартты бұзудың болжанатын күніне дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, тапсырыс беруші осы шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6. Форс-мажор
1. Қызметтер берушінің тарапынан бақылауға бағынбайтын, оның қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және тосын сипатқа ие оқиғалар форс-мажорлық мән-жайларға жатады. Мұндай оқиғалар табиғи және/немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды немесе төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-әрекетті қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
2. Форс-мажорлық мән-жайларға:
1) қызметтер берушінің қасақана және абайсыз іс-әрекетінен туған оқиғалар;
2) осы шарт бойынша өз міндеттемелерін адал атқаратын қызметтер берушінің алдын ала болжауына және еңсеруіне болатын оқиғалар;
3) қызметтер берушіде ақша қаражатының болмауы немесе осы шарттың міндеттерін орындамауына және/немесе тиісінше орындамауына байланысты тапсырыс берушінің төлемақыны жүзеге асырмауы жатпайды.
3. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде қызметтер беруші бір жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге мұндай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
Қазақстан Республикасының уәкілетті органының форс-мажордың туындағанын растайтын ресми құжаттары форс-мажордың дәлелі болады.

3. Передача полностью или частично обязательств поставщиком третьей стороне не освобождает его от ответственности по договору.
4. Заказчик несет ответственность за своевременное перечисление денежных средств на оплату поставщику за оказанные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Нарушение условий настоящего договора со стороны поставщика может привести к одной из санкций, указанных ниже:
1) к соразмерному уменьшению заказчиком суммы за оказанную услугу за неисполнение подпункта 1) пункта 1 раздела 4 настоящего договора;
2) к расторжению заказчиком договора и возврату сумм по неисполненным или ненадлежаще исполненным обязательствам;
3) к выплате неустойки за неисполнение в отчетном периоде пунктов 9 и 16 раздела 3 в размере 0,1 % от помесячной суммы, предусмотренной приложением 1 к настоящему договору, но не более 1 % от годовой суммы настоящего договора.
5. Изменение и расторжение договора
1. Сумма настоящего договора подлежит корректировке (уменьшению/увеличению):
1) в соответствии с пунктами 1, 6 и 7 раздела 2 настоящего договора;
2) в случае определения заказчиком необходимости оказания дополнительного объема услуг по согласованию сторон.
2. Стороны обязаны уведомить друг друга о намерении досрочного прекращения договора с указанием его причин не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты прекращения договора.
3. За нарушение условий договора заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть настоящий договор, направив поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств, не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты расторжения договора.
6. Форс-мажор
1. К форс-мажорным обстоятельствам относятся события, не подвластные контролю со стороны поставщика, не связанные с его просчетом или небрежностью и имеющие непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться явлениями, такими как: чрезвычайные ситуации природного и/или техногенного характера, или действиями по предупреждению чрезвычайных ситуаций.
2. К форс-мажорным обстоятельствам не относятся:
1) события, вызванные умышленными и неосторожными действиями Поставщика;
2) события, которые поставщик, добросовестно выполняющий свои обязательства по настоящему договору, мог предвидеть и преодолеть;
3) отсутствие денежных средств у поставщика или неосуществление оплаты заказчиком, в связи с неисполнением и/или ненадлежащим исполнением обязательств настоящего договора.
3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств поставщик должен незамедлительно в течение одного рабочего дня направить заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Доказательством форс-мажора будут служить официальные документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие возникновение форс-мажора.

4. Уақтылы хабарламау қызметтер берушіні міндеттемелерді орындау бойынша жауапкершіліктен босататын негіз ретінде осы шарттың 6-бөлімінің 1-тармағында көзделген мән-жайларға сілтеме жасау құқығынан айырады.
5. Форс-мажор тоқтағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде қызметтер беруші тапсырыс берушіге форс-мажордың тоқтағаны туралы жазбаша хабарлайды және осы шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыруды қайтадан бастайды.
7. Қорытынды ережелер
1. Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз қызметтер берушінің осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес түрлер мен нысандар бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсету бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа толығымен не ішінара беруге құқығы жоқ.
Тапсырыс беруші қызметтер берушіден хабарлама алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жазбаша түрде келісім немесе уәжделген бас тартуды ұсынады.
2. Тапсырыс беруші қызметтер берушіге үш жұмыс күнінен кем емес мерзімде алдағы тексеру туралы хабарлай отырып, қызметтер берушінің қызметіне араласпай, кез келген уақытта көрсетілетін қызметтердің барысы мен сапасын, оның ішінде сауалнама жүргізу нысанында қызметтер берушіде пациенттің қызметтерге қанағаттануын бағалауды жүргізу арқылы, оның ішінде қызметтер көрсетілетін жерге барып және Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін басқа да тәсілдермен тексеру жүргізуге құқылы.
3. Осы шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалды, бір данасы тапсырыс берушіде, екіншісі қызметтер берушіде болады.
Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Тараптар алмасатын шартқа қатысты барлық хат алмасу мен басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
4. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын ұсына отырып хат, телеграмма, телекс немесе факс түрінде жолданады.
5. Осы шарт бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы ___________ дейін қолданылады.
8. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінде тіркелген күні:
_______________________________________________________________
Осы ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсетуге арналған үлгілік шарт тапсырыс берушінің ТМККК көрсету бойынша қызметті берушіні таңдау жөніндегі рәсімдерді жүзеге асыруы кезінде тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы шартқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, ТМККК көрсету бойынша қызметтер берушіні таңдау рәсімдеріне қатысуға арналған өтінімге және ТМККК орналастыру қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуы тиіс.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде медициналық
қызметтерді көрсетуге
арналған үлгі шартқа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
медициналық көмек нысандары бойынша ___________ жылға арналған
келісілген көлемі және шарт сомасын айға бөлу
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама):
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нөмірі мен атауы)
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша, оның ішінде медициналық көмек нысандары бойынша келісілген көлем: стационарлық ___________ емделіп шығу жағдайы және/немесе стационарды алмастыратын медициналық көмек _________ емделіп шығу жағдайы*.
Р/с
Атауы
_____ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге шарттың сомасы (теңге)
2
оның ішінде:
2.1
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолдана отырып, стационарлық және/немесе стационарды алмастыратын медициналық көмек**
2.2
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек***
* республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын қызмет берушілерге қолданылады;
** «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысының 19-тармағы қолданылатын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды;
*** «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысының 19-тармағы қолданылмайтын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды.
________________________ емделіп шығу жағдайлары бойынша стационарлық медициналық көмек нысанында жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша келісілген көлем*
Р/с
Атауы
____
жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге шарт сомасы, барлығы теңге
2
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету көлемінің барлығы, емделіп шығу жағдайлары
оның ішінде лимиттелген технологияларды көрсетуге сомасында, теңге
емделіп шығу жағдайларының көлемінде
* республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын қызмет берушілерге қолданылады.
___________ бойынша (медициналық көмектің түрін көрсету) медициналық көмектің келісілген көлемі ____________, оның ішінде ____________ медициналық көмектің нысаны бойынша (медициналық көмектің нысанын көрсету) ____________.
Р/с
Атауы
____
жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Медициналық көмек көрсетуге шарт сомасы (теңге)
2
оның ішінде:
2.1
медициналық көмек түрін көрсету
Тапсырыс беруші
_________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
________________/____________
(Басшы, Т.А.Ә./қолы)
М.О.
Қызметтер беруші
_________________________________
(қызмет берушінің атауы)
________________/____________
(Басшы, Т.А.Ә./қолы)
М.О
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде медициналық
қызметтерді көрсетуге
арналған үлгі шартқа
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
медициналық қызметтер көрсетуге арналған шарт бойынша аванс беруге
20__ жылғы «___» ____________ № ___
өтінім
Тапсырыс берушіге _____________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
(қызметтер берушінің толық атауы көрсетіледі)

4. Несвоевременное уведомление лишает поставщика права ссылаться на обстоятельство, предусмотренное пунктом 1 раздела 6 настоящего договора, как на основание, освобождающее от ответственности по исполнению обязательства.
5. В течение трех рабочих дней после прекращения форс-мажора, поставщик письменно уведомляет заказчика о прекращении форс-мажора и возобновляет осуществление своих обязательств по настоящему договору.
7. Заключительные положения
1. Поставщик ни полностью, ни частично не имеет права передавать свои обязательства по оказанию медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по видам и формам, согласно приложению 1 к настоящему договору, третьей стороне без предварительного письменного согласия заказчика.
Заказчик предоставляет согласие или мотивированный отказ в письменном виде в срок не более трех рабочих дней со дня получения уведомления от поставщика.
2. Заказчик вправе во всякое время проверять ход и качество оказываемых услуг, в том числе путем проведения у поставщика в форме анкетирования оценки удовлетворенности пациента услугами, не вмешиваясь в деятельность поставщика, в том числе с выездом на место оказания услуг и другими, не противоречащими законодательству Республики Казахстан способами, уведомив о предстоящей проверке поставщика не менее чем за три рабочих дня.
3. Настоящий договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у заказчика, другой - у поставщика.
Договор составляется на государственном и русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
4. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим представлением оригинала.
5. Настоящий договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и действует до «____» ________ 20 __ года.
8. Адреса и реквизиты сторон
Дата регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета:
___________________________________________
Настоящий договор на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП регулирует правоотношения, возникающие между заказчиком и поставщиком в процессе осуществления заказчиком процедур по выбору поставщика услуг по оказанию ГОБМП. Изменения и дополнения, вносимые в настоящий договор, должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, заявке на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП и протоколу об итогах размещения ГОБМП.
Приложение 1
к типовому договору на оказание
медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Согласованный объем по формам медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и
помесячное распределение суммы договора на ___________ год
Бюджетная программа (подпрограмма):_________________________________
(номер и наименование бюджетной программы (подпрограммы))
Согласованный объем по специализированной медицинской помощи, в том числе по формам медицинской помощи: стационарной _______ пролеченных случаев и/или стационарозамещающей медицинской помощи _________ пролеченных случаев*.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи  (тенге),
2
в  том числе:
2.1
стационарная и/или стационарозамещающая медицинская помощь с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**
2.2
стационарная и/или стационарозамещающая медицинская помощь без применения линейной шкалы оценки исполнения договора ***
* распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который распространяется действие пункта 19 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств»;
*** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который не распространяется действие пункта 19 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
Согласованный объем по высокоспециализированной медицинской
помощи в форме стационарной медицинской помощи _________ пролеченных случаев*.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание высокоспециализированной медицинской помощи всего, тенге
2
Объем оказания высокоспециализированной медицинской помощи всего, пролеченных случаев
в том числе на оказание лимитируемых технологий в сумме, тенге
в объеме, пролеченных случаев
* распространяется на  поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета.
Согласованный объем по _______________ (указать вид медицинской помощи) медицинской помощи _______ в том числе по формам медицинской помощи: ____________(указать форму медицинской помощи) _________.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи (тенге),
2
в том числе:
2.1
указать вид медицинской помощи
Заказчик
_________________________________
(наименование заказчика)
___________________/_____________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Поставщик
_________________________________
(наименование поставщика)
__________________/________________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Приложение 2
к типовому договору на оказание
медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Заявка
на авансирование по договору на оказание медицинских
услуг в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
от «___» ___________ 20___ года № ____
Заказчику __________________________________________________________
(указывается полное наименование заказчика)
от _________________________________________________________________
(указывается полное наименование поставщика)

1. Бұдан әрі «қызметтер беруші» деп аталатын
_____________________________________________________________________
(қызметтер берушінің толық атауы көрсетіледі)
осы өтініммен 20__ жылғы «___» _________ № __________________________
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
медициналық қызметтер көрсетуге арналған шарттың жалпы сомасының
____________ (жазып көрсету) пайызы мөлшерінде (аванс сомасын цифрмен
және жазып көрсету) теңге аванс төлеуді сұрайды.

1. __________________________________________________________,
(указывается полное наименование поставщика)
именуемый (-ое,-ая) в дальнейшем «поставщик» настоящей заявкой просит
оплатить аванс в ______ месяце в размере _______ (прописью) процентов
от общей суммы договора на оказание медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи от «__» ______
20___ года № __ в ____________________________________________ тенге.
(указать сумму аванса цифрой и прописью)

4. Осы өтінім 20__ жылғы «___» __________ № _____ тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық
қызметтер көрсетуге арналған шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін
қолданылады.
_________________________________________________/__________________/
(қызметтер берушінің бірінші басшысының не оның орынбасарының
лауазымы, Т.А.Ә. және олардың қолдары)
М.О.
Толтырылған күні ______________________________________________

4. Настоящая заявка действует до истечения срока действия
договора на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи от «___» ______ 20__ года № ___.
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя поставщика либо его
заместителя и их подписи)
М.П.
Дата заполнения ___________________