"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 834 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
«Аурулардың профилактикасы және саламатты өмір салтын қалыптастыру әдістемелерін жетілдіру» деген 1.1.1-міндетте:
«2013 ж.» деген бағанда:
реттік нөмірі 8-жолдағы «69,5» деген сандар «70,1» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14-жолдағы «7» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Ана мен баланың денсаулығын нығайту» деген 1.1.2-міндетте:
«2013 ж.» деген бағанда:
реттік нөмірі 29-жолдағы «21,0» деген сандар «17,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 34-жолдағы «22,5» деген сандар «20,8» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 834
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в задаче 1.1.1. «Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа жизни»:
в графе «2013 г.»:
в строке, порядковый номер 8, цифры «69,5» заменить цифрами «70,1»;
в строке, порядковый номер 14, цифры «7» заменить цифрами «5»;
в задаче 1.1.2. «Укрепление здоровья матери и ребенка»:
в графе «2013 г.»:
в строке, порядковый номер 29, цифры «21,0» заменить цифрами «17,0»;
в строке, порядковый номер 34, цифры «22,5» заменить цифрами «20,8»;

реттік нөмірі 46-жолдағы «81,7» деген сандар «79,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 47-жолдағы «0,4» деген сандар «0,3» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 49-1-жолдағы «159,5» деген сандар «188,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім беру және ғылым жүйесін жетілдіру және инновациялық технологияларды енгізу» деген 1.2-міндетте:
реттік нөмірі 73-жолдағы «4083» деген сандар «3479» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 73-1-жолмен толықтырылсын:
«

в строке, порядковый номер 46, цифры «81,7» заменить цифрами «79,6»;
в строке, порядковый номер 47, цифры «0,4» заменить цифрами «0,3»;
в строке, порядковый номер 49-1, цифры «159,5» заменить цифрами «188,4»;
в цели 1.2. «Совершенствование системы образования, науки и внедрение инновационных технологий»:
в строке, порядковый номер 73, цифры «4083» заменить цифрами «3479»;
дополнить строкой, порядковый номер 73-1, следующего содержания:
«

реттік нөмірі 80-жолдағы «32» деген сандар «40» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 80-2-жолдағы «19530» деген сандар «17112» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 82-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 85-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
85
ҚазҰМУ, СММУ, БҚММУ, ҚММУ жанынан мемлекеттік медициналық ЖОО-ларға арналған 1000 орындық, АМУ үшін 2000 орындық (2 бірл.) және ОҚМФА үшін 500 орындық 7 студенттік жатақхана салу
X
X
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 92-2-жолмен толықтырылсын:
«
92-2
Ғылыми зерттеулер менеджменті мәселелері, оның ішінде іздену және халықаралық гранттарды тарту мәселелері бойынша мамандарды оқытуды ұйымдастыру
X
X
X
»;
реттік нөмірі 96-жолдағы «64» деген сандар «57,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Денсаулық сақтау ұйымдарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 2.1-мақсатта:
«Денсаулық сақтау ұйымдарын басқаруды және қаржыландыруды жетілдіру» деген 2.1.1-міндетте:
реттік нөмірі 100-жолдағы «16 000» деген сандар «22 000» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 108, 109, 133-жолдар алынып тасталсын;
«Стратегиялық бағыттар мен мақсаттардың мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген 3.2-кіші бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары және мақсаттары» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету:
1.1-мақсат. Аурулардың профилактикасы, емдеудің және оңалтудың тиімді жүйесі;
1.2-мақсат. Білім беру, ғылым жүйесін жетілдіру және инновациялық технологияларды енгізу.
2-стратегиялық бағыт. Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру:
2.1-мақсат. Денсаулық сақтау ұйымдарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру»;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
Стратегиялық бағыттардың және мақсаттардың атаулары
Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту бойынша ДСМ іске асыратын іс-шаралар
Іске асыру кезеңі
1-стратегиялық бағыт.
Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету:
1.1-мақсат. Аурулардың профилактикасы, емдеудің және оңалтудың тиімді жүйесі;
1.1.1-міндет. Аурулардың профилактикасына және саламатты өмір салтын қалыптастыруға тәсілдерді жетілдіру;
1.1.2-міндет. Ана мен баланың денсаулығын нығайту;
1.1.3-міндет. Негізгі әлеуметтік мәні бар аурулардың және жарақаттардың диагностикасын, оларды емдеуді және оңалтуды жетілдіру;
1.1.4-міндет.
Инфекциялық сырқаттанушылықтың өсуіне жол бермеу;
1.2-мақсат. Білім беру, ғылым жүйесін жетілдіру және инновациялық технологияларды енгізу;
1.2.1-міндет. Ғылымды және кадр ресурстарын дамыту

в строке, порядковый номер 80, цифры «32» заменить цифрами «40»;
в строке, порядковый номер 80-2, цифры «19530» заменить цифрами «17112»;
строку, порядковый номер 82, исключить;
строку, порядковый номер 85, изложить в следующей редакции:
«
85
Строительство 7-и студенческих общежитий по 1000 мест для государственных медицинских ВУЗов при КазНМУ, ГМУС, ЗКГМУ, КГМУ, МУА 2000 мест (2 ед.) и на 500 мест для ЮКГФА
X
X
»;
дополнить строкой, порядковый номер 92-2, следующего содержания:
«
92-2
Организация обучения специалистов вопросам менеджмента научных исследований, в том числе вопросам поиска и привлечения международных грантов
X
X
X
»;
в строке, порядковый номер 96, цифры «64» заменить цифрами «57,4»;
в цели 2.1. «Повышение конкурентоспособности организаций здравоохранения»:
в задаче 2.1.1. «Совершенствование управления и финансирования организаций здравоохранения»:
в строке, порядковый номер 100, цифры «16000» заменить цифрами «22000»;
строки, порядковые номера 108, 109, 133, исключить;
в подразделе 3.2. «Соответствие стратегических направлений и целей стратегическим целям государства»:
графу «Стратегические направления и цели государственного органа» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 1. Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности:
Цель 1.1. Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний;
Цель 1.2. Совершенствование системы образования, науки и внедрение инновационных технологий.
Стратегическое направление 2. Повышение эффективности системы здравоохранения:
Цель 2.1. Повышение конкурентоспособности организаций здравоохранения»;
раздел 4 «Развитие функциональных возможностей» изложить в следующей редакции:
«
Наименование стратегического направления и цели
Мероприятия, реализуемые МЗ по развитию функциональных возможностей
Период
реализации
Стратегическое направление 1.
Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности:
Цель 1.1. Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний:
Задача 1.1.1.  Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа жизни;
Задача 1.1.2. Укрепление здоровья матери и ребенка;
Задача 1.1.3. Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных coциально-значимых заболеваний и травм;
Задача 1.1.4. Недопущение роста инфекционной заболеваемости.
Цель 1.2. Совершенствование системы образования, науки и внедрение инновационных технологий:
Задача 1.2.1. Развитие науки и кадровых ресурсов.

1. Денсаулық сақтау саласындағы қызметті регламенттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
2011-2015 жылдар
2-стратегиялық бағыт.
Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру:
2.1-мақсат. Денсаулық сақтау ұйымдарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2.1.1-міндет. Денсаулық сақтау ұйымдарын басқаруды және қаржыландыруды жетілдіру
2. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу, көрсетілетін медициналық қызметтерді электрондық форматқа ауыстыру
2011-2015 жылдар
3. Денсаулық сақтау саласындағы орталық аппарат және жергілікті атқарушы органдар қызметкерлерін стратегиялық жоспарлау мен талдау қағидаттарына оқыту
2011-2015 жылдар
»;
«Тәуекелдерді басқару» деген 6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ықтимал тәуекелдердің атауы
Тәуекелдерді басқару бойынша шаралар қабылданбаған жағдайдағы ықтимал салдарлар
Тәуекелдерді басқару бойынша іс-шаралар
1
Стратегиялық жоспардың индикаторларына қол жеткізу жөнінде жергілікті атқарушы органдардың жеткіліксіз жұмысы
Стратегиялық жоспар мақсаттарының индикаторлары мен міндеттер көрсеткіштеріне қол жеткізбеу
Министрліктің стратегиялық жоспарының негізгі индикаторларын міндетті түрде көрсете отырып, денсаулық сақтау басқармаларының стратегиялық жоспарларының жобаларын келісу
2
Стратегиялық жоспардың индикаторларына қол жеткізу жөніндегі мемлекеттік органдардың жеткіліксіз жұмысы
Стратегиялық жоспар мақсаттарының индикаторлары мен міндеттері көрсеткіштеріне қол жеткізбеу
Әрбір мемлекеттік орган үшін нақты индикаторларды көрсете отырып, қоғамдық денсаулықты сақтау бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаның бірыңғай бюджеттік жіктемесін енгізу. Азаматтардың денсаулығын сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің рөлін күшейту
3
Инфекциялық аурулардың басталу қаупі
Инфекциялық аурулардың басталуы
Халықты қауіпсіз ауыз су, азық-түлік өнімдерімен, инфекциялық сырқаттанушылықты, басқарушылық шешімді қабылдай отырып, қоршаған ортаны санитариялық фонмен қамтамасыз ету үшін санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту. Халық арасында ақпараттық-түсіндіру жұмысы.
4
Техногендік және экологиялық апаттар (зілзала) салдарынан әр түрлі жарақаттардың және аурулардың (оның ішінде инфекциялық) жаппай дамуы
Халықтың әлеуметтік шиеленісуінің дамуы
Халық арасында ақпараттық-түсіндіру жұмысы. Төтенше жағдайлар кезінде уақтылы медициналық көмек көрсету.
5
Медицина қызметкерлері жалақысының төмен деңгейіне байланысты медицина кадрларының кетуі
Білікті кадрлардың азаюы
Медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеудің түпкілікті нәтижеге бағдарланған, сараланған жүйесін одан әрі жетілдіру. Басқару әдістерін жетілдіру
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «12 973 445» деген сандар «12 784 101» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

1. Совершенствование нормативно-правовой базы, регламентирующей деятельность в сфере здравоохранения
2011-2015 годы
Стратегическое направление 2.
Повышение: эффективности системы: здравоохранения:
Цель 2.1. Повышение конкурентоспособности организаций здравоохранения:
Задача 2.1.1. Совершенствование управления и финансирования организаций здравоохранения.
2. Разработка стандартов и регламентов государственных услуг в сфере здравоохранения, перевод медицинских услуг в электронный формат
2011-2015 годы
3. Обучение работников центрального аппарата и местных исполнительных органов в сфере здравоохранения принципам стратегического планирования и анализа
2011-2015 годы
»;
раздел 6. «Управление рисками» изложить в следующей редакции:
«
Наименование возможного риска
Возможные последствия в случае непринятия мер по управлению рисками
Мероприятия по управлению рисками
1
Недостаточная работа местных исполнительных органов по достижению индикаторов стратегического плана
Недостижение индикаторов целей и показателей задач стратегического плана
Согласование проектов стратегических планов управлений здравоохранения с обязательным отражением ключевых индикаторов стратегического плана Министерства
2
Недостаточная работа государственных органов по достижению индикаторов стратегического плана
Недостижение индикаторов целей и показателей задач стратегического плана
Внедрение в Единую бюджетную классификацию распределяемой бюджетной программы по охране общественного здоровья с указанием конкретных индикаторов для каждого государственного органа. Усиление роли Национального координационного совета по охране здоровья граждан
3
Угроза вспышек инфекционных болезней
Вспышка инфекционных болезней
Усиление санитарно-эпидемиологического надзора за обеспечением населения безопасной питьевой водой, пищевой продукцией, инфекционной заболеваемостью, санитарным фоном окружающей среды с принятием управленческих решений. Информационно-разъяснительная работа среди населения
4
Массовое развитие различных травм и болезней (в т.ч. инфекционных) вследствие техногенных и экологических катастроф (бедствий)
Развитие социальной напряженности населения
Информационно-разъяснительная работа среди населения. Своевременное оказание медицинской помощи в условиях чрезвычайной ситуации
5
Отток медицинских кадров в связи с низким уровнем заработной платы медицинских работников
Снижение квалифицированных кадров
Дальнейшее совершенствование дифференцированной системы оплаты труда медицинских работников, ориентированной на конечный результат. Совершенствование методов управления
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «12 973 445» заменить цифрами «12 784101»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:

«Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «52» деген сандар «47» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде» деген жолдағы «8» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«оның ішінде 350 дәрігерлік амбулатория, емхана және фельдшерлік-акушерлік пункт шеңберінде» деген жолдағы «14» деген сандар «15» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдағы «7346,8» деген сандар «5967,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдағы «1443,6» деген сандар «1420,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір сейсмокүшейтілген объектінің орташа құны» деген жолдағы «300,6» деген сандар «106,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір объектінің орташа құны (басқа да денсаулық сақтау объектілері)» деген жолдағы «1939,5» деген сандар «2023,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «56 184 698» деген сандар «51 279 581» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «11 190 432» деген сандар «11 190 306» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген бюджеттік кіші бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Халықты қан айналым жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «2 499 642» деген сандар «2 269 515» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «2 499 642» деген сандар «940 717» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты еркек безінің қатерлі ісігін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «117 610» деген сандар «79 553» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін ересектерді скринингілік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «256 230» деген сандар «125 947» деген сандармен ауыстырылсын;
«БМСК ұйымдарында әлеуметтік қызметкерлерді және психологтарды енгізу» деген жолдағы «2147,75/481,5» деген сандар «2125,25/475,5» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения» цифры «52» заменить цифрами «47»;
в показателях конечного результата:
в строке «в том числе в рамках проекта 100 больниц» цифру «8» заменить цифрой «6»;
в строке «в том числе в рамках 350 врачебных амбулаторий, поликлиник и фельдшерско-акушерских пунктов» цифры «14» заменить цифрами «15»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «7346,8» заменить цифрами «5967,3»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «1443,6» заменить цифрами «1420,9»;
в строке «Средняя стоимость одного сейсмоусиленного объекта» цифры «300,6» заменить цифрами «106,6»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта (иные объекты здравоохранения)» цифры «1939,5» заменить цифрами «2023,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «56184698» заменить цифрами «51 279 581»;
в бюджетной программе 006 «Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне»:
в графе «2013»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «11 190 432» заменить цифрами «11 190 306»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в бюджетной подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «2 499 642» заменить цифрами «2 269 515»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» цифры «2 499 642» заменить цифрами «940 717»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» цифры «117 610» заменить цифрами «79 553»;
в строке «Охват взрослых скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «256 230» заменить цифрами «125 947»;
в строке «Внедрение в организациях ПМСП социальных работников и психологов» цифры «2147,75/481,5» заменить цифрами «2125,25/475,5»;
в показателях конечного результата:

«Қанайналым жүйесі ауруларынан өлім-жітім» деген жолдағы «290,5» деген сандар «251,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Онкологиялық аурулардан өлім-жітім» деген жолдағы «99,5» деген сандар «98,0» деген сандармен ауыстырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Денсаулықты сақтау және нығайту мәселелерінде халықтың нысаналы топтарының хабардар болу деңгейін ұлғайту» деген жолдағы «90» деген сандар «65» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір адамға қанайналым жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «275,0» деген сандар «252,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір адамға қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «76,4» деген сандар «89,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір адамға еркек безінің ерте табылған қатерлі ісігін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «4439» деген сандар «3489,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ересек адамға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «6,0» деген сандар «2,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «107931 914» деген сандар «104312 908» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «157 295 872» деген сандар «153 676 866» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «346 551» деген сандар «348 410» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «108» деген сандар «86» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «15 338» деген сандар «17 026» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден тартылған мамандардың саны» деген жолдағы «26» деген сандар «76» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Шетелде 1 маманның біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «2186» деген сандар «1885» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде 1 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «69» деген сандар «63» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Смертность от болезней системы кровообращения» цифры «290,5» заменить цифрами «251,9»;
в строке «Смертность от онкологических заболеваний» цифры «99,5» заменить цифрами «98,0»;
в показателях качества:
в строке «Увеличение уровня информированности целевых групп населения в вопросах сохранения и укрепления здоровья» цифры «90» заменить цифрами «65»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «275,0» заменить цифрами «252,5»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление сахарного диабета» цифры «76,4» заменить цифрами «89,9»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» цифры «4439» заменить цифрами «3489,7»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного взрослого на выявление вирусного гепатита» цифры «6,0» заменить цифрами «2,9»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «107 931 914» заменить цифрами «104 312 908»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «157 295 872» заменить цифрами «153 676 866»;
в бюджетной программе 013 «Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в графе «2013»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «346 551» заменить цифрами «348 410»;
в бюджетной программе 014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» цифры «108» заменить цифрами «86»;
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» цифры «15338» заменить цифрами «17026»;
в строке «Количество привлеченных специалистов из-за рубежа» цифры «26» заменить цифрами «76»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста за рубежом» цифры «2186» заменить цифрами «1885»;
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста внутри страны» цифры «69» заменить цифрами «63»;

«Шет елден 1 маманды тартудың орташа құны» деген жолдағы «1502» деген сандар «830» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 339 268» деген сандар «1 289 268» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны» деген жолдағы «5» сан деген «7» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір аяқталған құрылыс объектісінің орташа құны» деген жолдағы «61,5» деген сандар «81,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір аяқталған жобалау объектісінің орташа құны» деген жолдағы «61,5» деген сандар «13,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір аяқталған жобалау объектісінің орташа құны» деген жолдағы «2 422 110» деген сандар «572 367» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 002 944» деген сандар «3 031 444» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «46» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «6 488 196» деген сандар «5 027 302» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 500 000» деген сандар «34 585» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Астана қаласының бюджетіне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын объектілер саны» деген жолдағы «1» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жұмыс істейтін объектілер саны» деген жолдағы «1» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Іске қосылатын бір объектіні ұстауға арналған орташа шығыстар» деген жолдағы «84 300» деген сандар «156 574» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «84 300» деген сандар «313 148» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:

в строке «Средняя стоимость привлечения 1 специалиста из-за рубежа» цифры «1502» заменить цифрами «830»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 339 268» заменить цифрами «1 289 268»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Кол-во финансируемых проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «5» заменить цифрой «7»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного завершенного объекта строительства» цифры «61,5» заменить цифрами «81,9»;
в строке «Средняя стоимость завершения одного объекта проектирования» цифры «61,5» заменить цифрами «13,2»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 422 110» заменить цифрами «572 367»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в графе «2013»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3 002 944» заменить цифрами «3 031 444»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «46» заменить цифрами «12»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «6 488 196» заменить цифрами «5 027 302»;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2013»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 500 000» заменить цифрами «34 585»;
в бюджетной программе 027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых объектов» цифру «1» заменить цифрами «2»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество функционирующих объектов» цифру «1» заменить цифрами «2»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние расходы на содержание одного вводимого объекта» цифры «84300» заменить цифрами «156574»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «84 300» заменить цифрами «313 148»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в графе «2013»:

004 «Сыртқы қарыздар есебінен» кіші бағдарламасы бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «843 041» деген сандар «2 022 401» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «6 373 025» деген сандар «7 552 385» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Ауруханалық әкімшілендіру саласында ХДА бағдарламасы бойынша білім алушы мамандардың саны» деген жолдағы «40» деген сандар «33» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме 004 «За счет внешних займов» цифры «843 041» заменить цифрами «2 022 401»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «6 373 025» заменить цифрами «7 552 385»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Число специалистов, обучающихся по программе МВА в области больничного администрирования» цифры «40» заменить цифрами «33»;

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 096 954» деген сандар «2 676 712» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Республикалық бюджеттен ТМККК шеңберінде бір науқасқа стационарлық медициналық көмек көрсетудің орташа құны» деген жолдағы «95 000» деген сандар «105 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «200 317 660» деген сандар «205 273 925» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «620» деген сандар «125» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдағы «1388» деген сандар «511» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Медициналық ұйымдардың жарақтануының деңгейі» деген жолдағы «71» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ұйымды жарақтандырудың орташа құны» деген жолдағы «26 588,9» деген сандар «29 726,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «16 485 164» деген сандар «15 190 354» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Күтілетін өмір сүру ұзақтығы» деген жолдағы «69,5» деген сандар «70,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«АИТВ инфекциясын 15-49 жас топтарында таратылуын ұстау» деген жолдағы «0,4» деген сандар «0,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «16 451 741» деген сандар «16 546 197» деген сандармен ауыстырылсын;
104 «Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Енгізілген бағдарламалардың орташа құны» деген жолдағы «30,1» деген сандар алынып тасталсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «42 800» деген сандар «13 600» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың жиыны» деген 7.2-кіші бөлімде:

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3 096 954» заменить цифрами «2 676 712»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в графе «2013»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость оказания стационарной медицинской помощи одному больному в рамках ГОБМП из республиканского бюджета» цифры «95000» заменить цифрами «105 000»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «200 317 660» заменить цифрами «205 273 925»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «620» заменить цифрами «125»;
в строке «Количество приобретаемого медицинского оборудования» цифры «1388» заменить цифрами «511»;
в показателях конечного результата:
в строке «Уровень оснащенности медицинских организаций» цифры «71» заменить цифрами «60»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость оснащения одной организации» цифры «26 588,9» заменить цифрами «29 726,7»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «16 485 164» заменить цифрами «15 190 354»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в графе «2013»:
в показателях конечного результата:
в строке «Ожидаемая продолжительность жизни» цифры «69,5» заменить цифрами «70,1»;
в строке «Удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет» цифры «0,4» заменить цифрами «0,3»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «16 451 741» заменить цифрами «16 546 197»;
в бюджетной программе 104 «Борьба с наркоманией и наркобизнесом»:
в графе «2013»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость внедренных программ» цифры «30,1» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «42 800» заменить цифрами «13 600»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2013»:

«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдағы «526 382 020» деген сандар «519 087 411» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «456 364 862» деген сандар «454 582 668» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «70 017 158» деген сандар «64 504 743» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С.Ахметов

в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «526 382 020» заменить цифрами «519 087 411»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «456 364 862» заменить цифрами «454 582 668»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «70017158» заменить цифрами «64 504 743».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов