Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 867 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы» акционерлік қоғамы мен «Қаржы академиясы» акционерлік қоғамы бірігу жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын «Қаржы академиясы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) қоғамға қатысты уәкілетті орган болып Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
2) қоғам қызметінің негізгі мәні білім беру қызметін іске асыру, қаржы жүйесі органдары мамандарының біліктілігін арттыру, сондай-ақ бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі қызмет болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғам жарғысының бекітілуін;
2) қоғамның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 867 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж.,№ 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Астана қ.» деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-94-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-161-жолмен толықтырылсын:
«21-161. «Қаржы академиясы» АҚ».
2. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
«Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі» деген бөлімде:

О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 867
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать акционерное общество «Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы» и акционерное общество «Финансовая академия» путем слияния в акционерное общество «Финансовая академия» (далее – общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить:
1) уполномоченным органом в отношении общества Министерство финансов Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности общества реализацию образовательной деятельности, повышение квалификации специалистов органов финансовой системы, а также деятельность по профессиональной сертификации бухгалтеров.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава общества;
2) государственную регистрацию общества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 867
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «г. Астана»:
строку, порядковый номер 21-94, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 21-161, следующего содержания:
«21-161. АО «Финансовая академия».
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Министерству финансов Республики Казахстан»:

реттік нөмірі 217-10-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 217-13-жолмен толықтырылсын:
«217-13. «Қаржы академиясы» АҚ».
3. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы» акционерлік қоғамы» деген 2-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. «Қаржы академиясы» акционерлік қоғамы».

строку, порядковый номер 217-10, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 217-13, следующего содержания:
«217-13. АО «Финансовая академия».
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2. «Акционерное общество «Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы» исключить;
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
«5. Акционерное общество «Финансовая академия».