Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 872 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 10-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларын пайдалану туралы есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 872 қаулысымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 226 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы, 100 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бау-бақша жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» кіші бағдарламасы және 101 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 872
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
В соответствии с подпунктом 10-2) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов по итогам полугодия и года согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 872
Правила использования целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы
на 2013 год на повышение доступности товаров, работ и услуг
для субъектов агропромышленного комплекса
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы по республиканской бюджетной программе 226 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса", подпрограмме 100 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение экономической доступности садовых работ" и подпрограмме 101 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение экономической доступности гербицидов".

2. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) субсидиялар төлеу арқылы мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
1) «Апорт» сортты алма ағашының көпжылдық екпелерiн отырғызуға жұмсалатын шығындардың құнын iшiнара (40 %-ға дейiн) өтеу;
2) гербицидтердің құнын арзандату (50 %-ға дейiн).
3. Субсидиялар АШТӨ-ге Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау  қағидасына сәйкес төленеді.
4. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру және іске асыру 2013 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүргізілетін болады.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына және облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасында қол қойылған нәтижелер туралы келісімге сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аударады.
6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары жылдың қорытындылары бойынша Министрлікке ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп береді.
7. Министрлік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде есептілікті ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 872 қаулысына
1-қосымша
Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы аралық есеп
20___ ж «____» ______________
Мемлекеттік органның атауы __________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы _________________________________________
Есеп беру кезеңі ____________________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ______________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарлама атауы)
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с №
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспарланған іс-шаралар)
Іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңге
Нақты мың теңге
Ауытқу мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
М.О.
Әкім ________________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))        (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 872 қаулысына
2-қосымша
Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы қорытынды есеп
20___ ж «____» ______________
Мемлекеттік органның атауы __________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы _________________________________________
Есеп беру кезеңі ____________________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ______________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарлама атауы)
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с №
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспарланған іс-шаралар)
Іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңге
Нақты мың теңге
Ауытқу  мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Түпкілікті нәтиже
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
М.О.
Әкім ______________________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))       (қолы)
Бірінші басшы –
төмен тұрған бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі
___________________________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))         (қолы)

2. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется посредством выплаты субсидий сельхозтоваропроизводителям (далее - СХТП) по следующим направлениям:
1) частичное возмещение (до 40 %) стоимости затрат на закладку многолетних насаждений яблони сорта "Апорт";
2) удешевление (до 50 %) стоимости гербицидов.
3. Субсидии выплачиваются СХТП в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Правилами субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221.
4. Финансирование и реализация мероприятий по использованию целевых текущих трансфертов будут производиться в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2013 год.
5. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам и подписанным соглашением о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы по итогам года представляют в Министерство отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых текущих трансфертов, в соответствии с соглашениями о результатах по целевым текущим трансфертам.
7. Министерство представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчетность в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 872
Промежуточный отчет
о достижении показателей результатов
"___" ____________ 20___ г.
Наименование государственного органа ________________________________
Наименование целевого трансферта ____________________________________
Период отчета _______________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ____________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины недостижения результатов
План в тысяча тенге
Факт в тысяча тенге
Отклонение в тысяча тенге
1
2
3
4
5
6
7
МП
Аким ____________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 872
Итоговый отчет
о достижении показателей результатов
"___" ____________ 20 ___ г.
Наименование государственного органа ________________________________
Наименование целевого трансферта ____________________________________
Период отчета _______________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ____________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины недостижения результатов
План в тысяча тенге
Факт в тысяча тенге
Отклонение в тысяча тенге
1
2
3
4
5
6
7
Конечный результат
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижение результатов
Причины недостижения результатов
МП
Аким ___________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Первый руководитель –
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета ______________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)