"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 905 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 213-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Мәдениет саласындағы отандық өнімдерге сұраныстың артуын ынталандыру» деген 1.1.3-міндетте:
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Республикалық және өңірлік театрлардағы жаңа театрлық қойылымдардың саны (жылдық кесім)» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанында:
«32» деген сандар «34» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары» деген жолдағы «688 105» деген сандар «666 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «688 105» деген сандар «666 386» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары» деген жолдағы «931 327»* деген сандар «1 231 327» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Мәдениет ұйымдарында сатып алынған жабдықтың шамамен алынған саны» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1 807» деген сандар «2 307» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Мәдениет ұйымдарын қажетті жабдықтармен жарақтандыру» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «9 555» деген сандар «10 055» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1174 767» деген сандар «1 474 767» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 "О Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 905
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 «О Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 213) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1 «Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства»:
в задаче 1.1.3 «Стимулирование роста востребованности отечественного продукта сферы культуры»:
в «Показателях прямых результатов»:
в графе «2013 год» строки «Количество новых театральных постановок в республиканских театрах (ежегодный срез)»:
цифры «32» заменить цифрами «34»;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1 «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области культуры и информации»:
в графе «2013 год»:
в строке «Мероприятия бюджетной программы» цифры «688 105» заменить цифрами «666 386»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «688 105» заменить цифрами «666 386»;
в бюджетной программе 006 «Капитальные расходы государственных организаций в области культуры и информации»:
в графе «2013 год»:
в строке «Мероприятия бюджетной программы» цифры «931 327» заменить цифрами «1 231 327»;
в «Показателях прямых результатов»:
в графе «2013 год» строки «Ориентировочное количество приобретенного оборудования организаций культуры» цифры «1 807» заменить цифрами «2 307»;
в «Показателях конечного результата»:
в графе «2013 год» строки «Оснащение организаций культуры необходимым оборудованием» цифры «9 555» заменить цифрами «10 055»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 174 767» заменить цифрами «1 474 767»;
в бюджетной программе 008 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:

«Атақты адамдардың мерейтой даталарын өткізу» деген жолдағы «62 700» деген сандар «78 670» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелдік қарымқатынас және шетелде Қазақстан өнерінің жақсы табыстары презентациялары» деген жолдағы «812 058» деген сандар «887 788» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Мемлекет ішінде ұйымдастырылған әлеуметті-маңызды және мәдени   іс-шаралардың шамамен алынған саны» деген жолдағы «34» деген сандар «36» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелде ұйымдастырылған әлеуметті-маңызды және мәдени іс-шаралардың шамамен алынған саны» деген жолдағы «12» деген сандар «13» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1311039» деген сандар «1 402 739» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Театр-концерттік ұйымдарға шығындарды жабуға жәрдемақы бөлу» деген жолдағы «5 883 193» деген сандар «6 799 366» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Жаңа қойылымдардың шамамен алынған саны» деген жолдағы «32» деген сандар «34» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «5 883 193» деген сандар «6 799 366» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Мұражайлардың, қорық-мұражайлардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 491 722» деген сандар «1 509 728» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 491 722» деген сандар «1 509 728» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Тарихи-мәдениет ескерткіштердің жаңартуы» деген жолдағы «892 402» деген сандар «779 726» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тарихи-мәдениет ескерткіштердің құрылысы» деген жол «105 000» деген сандармен толықтырылсын;
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Қалпына келтіру барысындағы тарих және мәдениет ескерткіштерінің болжамды саны» деген жолдағы «48» деген сандар «39» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстанда орнатылған ескерткіштердің болжалды саны» деген жол «1» деген санмен толықтырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «892 402» деген сандар «884 726» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Берель» мемлекеттік тарихи-мәдениет мұражай-қорықтың құрылысы» деген жол «70 670» деген сандармен толықтырылсын;
«Тікелей нәтиженің көрсеткіштері» деген жол «1» деген санмен толықтырылсын;
«Түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері» деген жол «1» деген санмен толықтырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жол «70 670» деген сандармен толықтырылсын;
017 «Астана қаласының бюджетіне «Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Астана қаласындағы мәдениет объектілердің құрылысы» деген жолдағы «828 968» деген сандар «828 956» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиженің көрсеткіштерінде»:
«Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдағы «828 968» деген сандар «828 956» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «828 968» деген сандар «828 956» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Мемлекеттік мұрағат мекемелерін күтіп ұстау және қамтамасыз ету» деген жолдағы «451 130» деген сандар «453 480» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «451 130» деген сандар «453 480» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында»:
«Мемлекеттік ақпараттық саясатты телерадио хабарларын тарату арқылы жүргізу» деген жолдағы «31749 287» деген сандар «31630 019» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Проведение юбилейных дат выдающихся личностей» цифры «62 700» заменить цифрами «78 670»;
в строке «Международное сотрудничество и презентация лучших достижений казахстанского искусства за рубежом» цифры «812 058» заменить цифрами «887 788»;
в «Показателях прямых результатов»:
в строке «Ориентировочное количество социально значимых и культурных мероприятий в стране» цифры «34» заменить цифрами «36»;
в строке «Ориентировочное количество социально значимых и культурных мероприятий за рубежом» цифры «12» заменить цифрами «13»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 311 039» заменить цифрами «1 402 739»;
в бюджетной программе 009 «Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Выделение субсидий театрально-концертным организациям на покрытие убытков» цифры «5 883 193» заменить цифрами «6 799 366»;
в «Показателях прямых результатов»:
в строке «Ориентировочное количество театральных постановок» цифры «32» заменить цифрами «34»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «5 883 193» заменить цифрами «6 799 366»;
в бюджетной программе 010 «Обеспечение сохранности историко-культурного наследия»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Обеспечение функционирования музеев, музеев-заповедников» цифры «1 491 722» заменить цифрами «1 509 728»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 491 722» заменить цифрами «1 509 728 »;
в бюджетной программе 012 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Воссоздание памятников историко-культурного наследия» цифры «892 402» заменить цифрами «779 726»;
строку «Сооружение памятников историко-культурного наследия» дополнить цифрами «105 000»;
в «Показателях прямых результатов»:
в строке «Предполагаемое количество памятников истории и культуры, на которых проводились реставрационные работы» цифры «48» заменить цифрами «39»;
строку «Предполагаемое количество установленных памятников в Казахстане» дополнить цифрой «1»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «892 402» заменить цифрами «884 726»;
в бюджетной программе 016 «Строительство, реконструкция объектов культуры»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
строку «Строительство Государственного историко-культурного заповедника-музея «Берель» Катон-Карагайского района ВКО» дополнить цифрами «70 670»;
строку «Показатели прямого результата» дополнить цифрой «1»;
строку «Показатели конечного результата» дополнить цифрой «1»;
строку «Объем бюджетных расходов» дополнить цифрами «70 670»;
в бюджетной программе 017 «Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Строительство объектов культуры города Астаны» цифры «828 968» заменить цифрами «828 956»;
в «Показателях конечного результата»:
в строке «Увеличение уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета» на строительство Классического театра оперы и балета в г. Астана» цифры «828 968» заменить цифрами «828 956»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «828 968» заменить цифрами «828 956»;
в бюджетной программе 019 «Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Содержание государственных архивных учреждений» цифры «451 130» заменить цифрами «453 480»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «451 130» заменить цифрами «453 480»;
в бюджетной программе 021 «Проведение государственной информационной политики»:
в графе «2013 год»:
в «Мероприятиях бюджетных программ»:
в строке «Проведение государственной информационной политики через телерадиовещание» цифры «31 749 287» заменить цифрами «31 630 019»;

«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «35 444 052» деген сандар «35 324 784» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджет шығыстарының барлығы» деген жолдағы «56 663 576» деген сандар «57 913 800» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «55 834 608» деген сандар «57 014 174» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген жолдағы «688 105» деген сандар «666 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары» деген жолдағы «1174 767» деген сандар «1474 767» деген сандармен ауыстырылсын;
«Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу» деген жолдағы «1311039» деген сандар «1402 739» деген сандармен ауыстырылсын;
«Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген жолдағы «5 883 193» деген сандар «6 799 366» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 491 722» деген сандар «1 509 728» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» деген жолдағы «892 402» деген сандар «884 726» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету» деген жолдағы «451 130» деген сандар «453 480» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» деген жолдағы «35 444 052» деген сандар «35 324 784» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «828 968» деген сандар «899 626» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау» деген жол «70 670» деген сандармен толықтырылсын;
«Астана қаласының бюджетіне «Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «828 968» деген сандар «828 956» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С.Ахметов

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «35 444 052» заменить цифрами «35 324 784»;
в подразделе 7.2 «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «56 663 576» заменить цифрами «57 913 800»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «55 834 608» заменить цифрами «57 014 174»;
в строке «Формирование государственной политики в области культуры и информации» цифры «688 105» заменить цифрами «666 386»;
в строке «Капитальные расходы государственных организаций в области культуры и информации» цифры «1 174 767» заменить цифрами «1474 767»;
в строке «Проведение социально значимых и культурных мероприятий» цифры «1 311 039» заменить цифрами «1 402 739»;
в строке «Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций» цифры «5 883 193» заменить цифрами «6 799 366»;
в строке «Обеспечение сохранности историко-культурного наследия» цифры «1 491 722» заменить цифрами «1 509 728»;
в строке «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия» цифры «892 402» заменить цифрами «884 726»;
в строке «Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати» цифры «451 130» заменить цифрами «453 480»;
в строке «Проведение государственной информационной политики» цифры «35 444 052» заменить цифрами «35 324 784»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «828 968» заменить цифрами «899 626»;
строку «Строительство, реконструкция объектов культуры» дополнить цифрами «70 670»;
в строке «Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета» цифры «828 968» заменить цифрами «828 956».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов