"Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы № 451 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 қыркүйектегі № 969 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.05.2017 № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы № 451 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 17, 153-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесінде:
көрсетілген ережеге 1, 2-қосымшалар осы қаулыға 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 969 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
№ 451 қаулысымен
бекітілген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі
Р/с №
Әмбебап қызметтердің атауы
Қолжетімділік деңгейі
1
2
3
1.
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Елді мекендерде* жеке** және/немесе ұжымдық*** қолжетімділік ұйымы
2.
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен жеке** сымсыз қолжетімділік қызметтері (01.01.2015 жылдан бастап кемінде 1536 Кбит/с)
Елді мекендерде*:
2013 жылы аудан орталығы мәртебесі бар және одан жоғары;
2014 жылы тұрғындар саны 3000 және одан да көп;
2015 жылға қарай барлық елді мекендерде*
3.
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен ұжымдық*** қолжетімділік қызметтері
Елді мекендерде*:
2013 жылы тұрғындар саны 3000 және одан да көп;
2014 жылы тұрғындар саны 1000 және одан да көп;
2015 жылға қарай барлық елді мекендерде*
Ескертпе:
* Елді мекен "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабына сәйкес айқындалады.
** Жеке қолжетімділік:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 451 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2013 года № 969. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.05.2017 № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 451 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 17, ст. 153) следующие изменения:
1) перечень универсальных услуг телекоммуникаций, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в Правилах субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций, утвержденных указанным постановлением:
приложения 1, 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 сентября 2013 года № 969
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 451
Перечень универсальных услуг телекоммуникаций
№ п/п
Наименование универсальных услуг
Уровень доступности
1
2
3
1.
Услуги местной телефонной связи
В населенных пунктах* организацией индивидуального** и/или коллективного*** доступа
2.
Услуги индивидуального** беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с (с 01.01.2015 года не менее 1536 Кбит/с)
В населенных пунктах*:
в 2013 году, имеющих статус районного центра, и выше;
в 2014 году с числом жителей от 3000 и более;
к 2015 году во всех населенных пунктах*
3.
Услуги коллективного*** доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
В населенных пунктах*:
в 2013 году с числом жителей от 3000 и более;
в 2014 году с числом жителей от 1000 и более;
к 2015 году во всех населенных пунктах*
Примечание:
* Населенный пункт определяется в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
** Индивидуальный доступ:

1) жергілікті телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін абоненттік желіні телефон желісіне қосу арқылы іске асырылады;
2) Интернет желісіне сымсыз қолжетімділік қызметін көрсету үшін абоненттік құрылғыны ұсынумен сымсыз арнайы ұйымдастыру арқылы іске асырылады.
*** Ұжымдық қолжетімділік:
1) жергілікті телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін мынадай тәсілдердің бірімен іске асырылады:
таксофондарды орнату;
осы қызметке ұжымдық қолжетімділік пункттерін ұйымдастыру (телекоммуникация қызметтеріне ұжымдық қолжетімділік пункттері жұмысының режимі еңбек туралы заңнамаға сәйкес айқындалады);
2) Интернет желісіне ұжымдық қолжетімділік қызметтерін көрсету үшін осы қызметке ұжымдық қолжетімділік пункттерін ұйымдастыру арқылы (телекоммуникация қызметтеріне ұжымдық қолжетімділік пункттері жұмысының режимі Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңнамасына сәйкес айқындалады) іске асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 969 қаулысына
2-қосымша
Телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерінің
құнын субсидиялау ережесіне
1-қосымша
Телекоммуникацияның жеке қолжетімділік арқылы көрсетілген әмбебап қызметтерінің нақты кірістері мен көлемі туралы
20__жылғы____тоқсандағы деректер
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Нақты кірістер, мың теңге
1
2
3
4
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Барлығы:
Оператор _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. ___________________
Телекоммуникацияның ұжымдық қолжетімділік арқылы көрсетілген әмбебап қызметтерінің нақты кірістері мен көлемі туралы
20___жылғы_______тоқсандағы деректер
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Нақты кірістер, мың теңге
1
2
3
4
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен ұжымдық қолжетімділік қызметтері
Барлығы:
Оператор _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. ______________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 969 қаулысына
3-қосымша
Телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерінің
құнын субсидиялау ережесіне
2-қосымша
Операторға жеке қолжетімділік арқылы телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдарды өтеуге арналған субсидиялар мөлшері туралы
20__жылғы_____тоқсанға арналған ведомость
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілетін қызметтердің өзіндік құны, теңге
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Шығыстар, мың теңге (3*4)
Нақты кірістер, мың теңге
Субсидиялар мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығы мен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Субсидиялар мөлшерінің жиыны, мың теңге
Уәкілетті орган _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә.______________
Операторға ұжымдық қолжетімділік арқылы телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдарды өтеуге арналған субсидиялар мөлшері туралы
20__жылғы____тоқсанға арналған ведомость
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілетін қызметтердің өзіндік құны, теңге
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Шығыстар, мың теңге (3*4)
Нақты кірістер, мың теңге
Субсидиялар мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығы мен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Субсидиялар мөлшерінің жиыны, мың теңге
Уәкілетті орган _______
Уәкілетті адамның Т.А.Ә.__________

1) для оказания услуг местной телефонной связи реализуется посредством подключения абонентской линии к телефонной сети;
2) для оказания беспроводного доступа к сети Интернет реализуется посредством организации беспроводного канала с предоставлением абонентского устройства.
*** Коллективный доступ:
1) для оказания услуг местной телефонной связи реализуется одним из следующих способов:
установкой таксофонов;
организацией пунктов коллективного доступа к данной услуге (режим, работы пунктов коллективного доступа к услугам телекоммуникаций определяется в соответствии с законодательством о труде);
2) для оказания услуги коллективного доступа к сети Интернет реализуется путем организации пунктов коллективного доступа к данной услуге (режим работы пунктов коллективного доступа к услугам телекоммуникаций определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о труде).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 сентября 2013 года № 969
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости универсальных услуг
телекоммуникаций
Данные о фактических доходах и объемах оказанных
универсальных услуг телекоммуникаций посредством
индивидуального доступа за ___________ квартал 20 __ года
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Фактические доходы, тыс. тенге
1
2
3
4
Услуги местной телефонной связи
Услуги индивидуального беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Всего:
Оператор ___________
Ф.И.О. уполномоченного лица ___________
Данные о фактических доходах и объемах оказанных
универсальных услуг телекоммуникаций посредством
коллективного доступа за _________ квартал 20 __ года
Регион
работы
оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Фактические доходы, тыс. тенге
1
2
3
4
Услуги местной телефонной связи
Услуги коллективного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Всего:
Оператор ____________
Ф.И.О. уполномоченного лица _____________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 сентября 2013 года № 969
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости универсальных услуг
телекоммуникаций
Ведомость о размере субсидий для компенсации убытков
оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций
посредством индивидуального доступа
на _____ квартал 20 __ года
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Себестоимость услуг, тенге
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Расходы, тыс. тенге (3*4)
Фактические доходы, тыс. тенге
Размер субсидий, тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
Услуги местной телефонной связи
Услуги индивидуального беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Итого размер субсидий, тыс. тенге
Уполномоченный орган ___________
Ф.И.О. уполномоченного лица _____________
Ведомость о размере субсидий для компенсации убытков
оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций
посредством коллективного доступа на ____ квартал 20 __ года
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Себестоимость услуг, тенге
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Расходы, тыс. тенге (3*4)
Фактические доходы, тыс. тенге
Размер субсидий, тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
Услуги местной телефонной связи
Услуги коллективного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Итого размер субсидий, тыс. тенге
Уполномоченный орган _____________
Ф.И.О. уполномоченного лица ______________