"2013 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 1151 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2013 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С. Ахметов
2013 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы « »
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2013 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға ұсынылатын адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқарұлы Серік               - 1950 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Ахметова Күләш                  - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Аширов Ахметжан                 - 1938 жылы туған, прозашы,
драматург, «Құрмет» орденімен
марапатталған
Байғұт Мархабат                 - 1945 жылы туған, жазушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Балқыбеков Әмірхан              - 1969 жылы туған, ақын
Бодаубаев Болат                 - 1940 жылы туған, жазушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Бөдешұлы Жәркен                 - 1944 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Жақыпбеков Есенқұл              - 1954 жылы туған, ақын
Жұмағалиев Қайрат               - 1937 жылы туған, ақын, Қазақстанның
еңбек сіңірген мәдениет қайраткері
Жүнісов Ерлан                   - 1984 жылы туған, ақын
Исабаев Нұртас                  - 1954 жылы туған, ақын
Кәпұлы Дәулеткерей              - 1977 жылы туған, ақын, Мемлекеттік
«Дарын» жастар сыйлығының лауреаты
Кемелбаева Айгүл                - 1965 жылы туған, жазушы,
Мемлекеттік «Дарын» жастар
сыйлығының лауреаты
Қожахметова Мағира              - 1946 жылы туған, жазушы
Мырзабек Амангелді              - 1968 жылы туған, сыншы, «Алаш»
әдеби сыйлығының лауреаты
Ниязбеков Рафаэль               - 1943 жылы туған, ақын
Нұрмағанбетов Тынымбай          - 1945 жылы туған, жазушы, ПЕН клубы
сыйлығының лауреаты
Оспанов Сейфолла                - 1938 жылы туған, ақын
Рәш Мыңбай                      - 1930 жылы туған, жазушы-сатирик,
«Ерен еңбегі үшін» медалімен
марапатталған
Сәрсеков Жарас                  - 1968 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Чернова Надежда                 - 1947 жылы туған, ақын
Шапай Тұрсынжан                 - 1957 жылы туған, сыншы, «Алаш»
әдеби сыйлығының лауреаты
Өнер қайраткерлері
Айтжанов Берік                  - 1978 жылы туған, актер
Аравин Юрий                     - 1941 жылы туған, музыкатанушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Әбдіқадыров Жұмахан             - 1953 жылы туған, актер, халықаралық
фестивальдердің лауреаты
Әбдінәбиева Ғазиза              - 1948 жылы туған, актриса,
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі
Әспетова Күлжаһан               - 1946 жылы туған, актриса,
Қазақстанның халық әртісі
Әшіров Нұркен                   - 1985 жылы туған, домбырашы,
республикалық және халықаралық
конкурстардың лауреаты
Басбаева Мәдина                 - 1985 жылы туған, балет солисі,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Бисенғалиев Әміржан             - 1986 жылы туған, скрипкашы,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Бөкенбай Анар                   - 1978 жылы туған, актриса,
республикалық фестивальдердің
лауреаты
Гатауов Тайыр                   - 1984 жылы туған, балет солисі,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Гнусарев Юрий                   - 1976 жылы туған, актер, Қазақстан
Республикасының Құрмет грамотасымен
марапатталған, республикалық
фестивальдердің лауреаты
Ғылымов Дәурен                  - 1974 жылы туған, дирижер,
Мемлекеттік «Дарын» жастар
сыйлығының лауреаты
Досбатырова Әлия                - 1983 жылы туған, цирк әртісі,
Қазақстан Республикасының Құрмет
грамотасымен марапатталған,
халықаралық конкурстар мен
фестивальдердің лауреаты
Досматова Гүлнар                - 1964 жылы туған, киноактриса
Жүзбай Жанғали                  - 1961 жылы туған, домбырашы,
республикалық конкурстардың
лауреаты
Иманбаева Айгүл                 - 1977 жылы туған, актриса,
Мемлекеттік «Дарын» жастар
сыйлығының лауреаты, халықаралық
және республикалық фестивальдердің
лауреаты
Имашева Баян                    - 1941 жылы туған, актриса,
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі
Қабдиева Сәния                  - 1958 жылы туған, театртанушы
Қалиламбекова Хорлан            - 1944 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі
Ломоносова-Стаценко Елена       - 1961 жылы туған, актриса, «Ерен
еңбегі үшін» медалімен
марапатталған
Мұстафаев Алмас                 - 1987 жылы туған, суретші,
халықаралық көрмелердің қатысушысы
Ниязова Айгүл                   - 1978 жылы туған, опера солисі,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Өтекешева Меруерт               - 1951 жылы туған, актриса,
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі
Саламат Данияр                  - 1970 жылы туған, режиссер, «Шәкен
жұлдыздары» кинофестивалінің
лауреаты
Хамзина Дина                    - 1972 жылы туған, опера солисі,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Чотабаев Медет                  - 1981 жылы туған, әнші, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Шүкіманов Еркін                 - 1973 жылы туған, әнші,
республикалық конкурстардың
лауреаты
Шыбықбаев Жанат                 - 1968 жылы туған, әнші, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2013 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 1151
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2013 году».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О присуждении государственных стипендий
в области культуры в 2013 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2013 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных стипендий
в области культуры в 2013 году
Деятели литературы
Аксункарулы Серик
-
1950 года рождения, поэт, лауреат литературной премии «Алаш»
Ахметова Куляш
-
1946 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Аширов Ахметжан
-
1938 года рождения, прозаик, драматург, награжден орденом «Құрмет»
Байгут Мархабат
-
1945 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Балкыбеков Амирхан
-
1969 года рождения, поэт
Бодаубаев Болат
-
1940 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Бодешулы Жаркен
-
1944 года рождения, поэт, лауреат литературной премии «Алаш»
Жакипбеков Есенкул
-
1954 года рождения, поэт
Жумагалиев Кайрат
-
1937 года рождения, поэт, заслуженный деятель культуры Казахстана
Жунусов Ерлан
-
1984 года рождения, поэт
Исабаев Нуртас
-
1954 года рождения, поэт
Капулы Даулеткерей
-
1977 года рождения, поэт, лауреат Государственной молодежной премии «Дарын»
Кемелбаева Айгуль
-
1965 года рождения, писатель, лауреат Государственной молодежной премии «Дарын»
Кожахметова Магира
-
1946 года рождения, писатель
Мырзабек Амангельды
-
1968 года рождения, критик, лауреат литературной премии «Алаш»
Ниязбеков Рафаэль
-
1943 года рождения, поэт
Нурмаганбетов Тынымбай
-
1945 года рождения, писатель, лауреат премии ПЕН-клуба
Оспанов Сейфолла
-
1938 года рождения, поэт
Раш Мынбай
-
1930 года рождения, писатель-сатирик, награжден медалью «Ерен еңбегі үшін»
Сарсеков Жарас
-
1968 года рождения, поэт, лауреат литературной премии «Алаш»
Чернова Надежда
-
1947 года рождения, поэтесса
Шапай Тұрсынжан
-
1957 года рождения, критик, лауреат литературной премии «Алаш»
Деятели искусства
Айтжанов Берик
-
1978 года рождения, актер
Аравин Юрий
-
1941 года рождения, музыковед, заслуженный деятель Казахстана
Абдыкадыров Жумахан
-
1953 года рождения, актер, лауреат международных фестивалей
Абдинабиева Газиза
-
1948 года рождения, актриса, заслуженная артистка Казахстана
Аспетова Гульжахан
-
1946 года рождения, актриса, народная артистка Казахстана
Аширов Нуркен
-
1985 года рождения, домбрист, лауреат республиканских и международных конкурсов
Басбаева Мадина
-
1985 года рождения, солистка балета, заслуженный деятель Казахстана
Бисенгалиев Амиржан
-
1986 года рождения, скрипач, лауреат международных конкурсов
Бокенбай Анар
-
1978 года рождения, актриса, лауреат республиканских фестивалей
Гатауов Таир
-
1984 года рождения, солист балета, лауреат международных конкурсов
Гнусарев Юрий
-
1976 года рождения, актер, награжден Почетной грамотой Республики Казахстан, лауреат республиканских фестивалей
Глымов Даурен
-
1974 года рождения, дирижер, лауреат Государственной молодежной премии «Дарын»
Досбатырова Алия
-
1983 года рождения, артистка цирка, награждена Почетной грамотой Республики Казахстан, лауреат международных конкурсов и фестивалей
Дусматова Гульнара
-
1964 года рождения, киноактриса
Жузбай Жангали
-
1961 года рождения, домбрист, лауреат республиканских конкурсов
Иманбаева Айгуль
-
1977 года рождения, актриса, лауреат Государственной молодежной премии «Дарын», лауреат международных и республиканских фестивалей
Имашева Баян
-
1941 года рождения, актриса, заслуженная артистка Казахстана
Кабдиева Сания
-
1958 года рождения, театровед
Калиламбекова Хорлан
-
1944 года рождения, народная артистка Казахстана
Ломоносова-Стаценко Елена
-
1961 года рождения, актриса, награждена медалью «Ерен еңбегі үшін»
Мустафаев Алмас
-
1987 года рождения, художник, участник международных выставок
Ниязова Айгуль
-
1978 года рождения, солистка оперы, заслуженный деятель Казахстана
Утекешева Меруерт
-
1951 года рождения, актриса, заслуженная артистка Казахстана
Саламат Данияр
-
1970 года рождения, режиссер, лауреат кинофестиваля «Звезды Шакена»
Хамзина Дина
-
1972 года рождения, солистка оперы, заслуженный деятель Казахстана
Чотабаев Медет
-
1981 года рождения, певец, лауреат международных конкурсов
Чукманов Еркин
-
1973 года рождения, певец, лауреат республиканских конкурсов
Шыбыкбаев Жанат
-
1968 года рождения, певец, заслуженный деятель Казахстана