"ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 - 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 1428 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 – 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 – 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарында:
4-бағанда «Қоршағанортамині» деген аббревиатура «ҚОСРМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 10-1, 10-2 және 10-3-жолдармен толықтырылсын:
«
10-1.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен ХКБ арасындағы ЭКСПО-2017 өткізуге байланысты жеңілдіктер мен артықшылықтар туралы келісімнің жобасын әзірлеу
Келісім жобасы
СІМ (жинақтау), ҚОСРМ, ЭБЖМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
10-2.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен ХКБ арасындағы ЭКСПО-2017 өткізуге байланысты жеңілдіктер мен артықшылықтар туралы келісімді ратификациялау туралы заң жобасын әзірлеу
заң жобасы
СІМ (жинақтау), ҚОСРМ, ЭБЖМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы наурыз
талап етілмейді
10-3.
Халықаралық көрмелер туралы конвенцияны (Париж, 1928 жылғы 22 қараша) ратификациялау туралы заң жобасын әзірлеу және оны Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізу
заң жобасы
СІМ (жинақтау), ЭБЖМ, ҚОСРМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы ақпан
талап етілмейді
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 14-1-жолмен толықтырылсын:
«
14-1.
Қазақстандық делегацияның ХКБ Атқару комитетіне (мамыр, қазан) және ХКБ Бас ассамблеясының 155-156-ші сессияларына (маусым, қараша) қатысуы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ
2014 жылғы шілде, желтоқсан
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 24-1-жолмен толықтырылсын:
«
24-1.
ХКБ Бас ассамблеясының 155-ші сессиясында Тіркеу дерекнамасын бекіту
ХКБ шешімі
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
талап етілмейді
»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10 "Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2013 года № 1428
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10 «Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 – 2018 годы» следующие изменения и дополнения:
пункт 4 исключить;
в Национальном плане организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 аббревиатуру «МООС» заменить аббревиатурой «МОСВР»;
дополнить строками, порядковые номера 10-1, 10-2 и 10-3, следующего содержания:
«
10-1.
Разработка проекта Соглашения между Правительством Республики Казахстан и МБВ о льготах и преимуществах, связанных с проведением ЭКСПО-2017
проект Соглашения
МИД (созыв), МОСВР, МЭБП, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2014 года
не требуется
10-2.
Разработка проекта Закона о ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и МБВ о льготах и преимуществах, связанных с проведением ЭКСПО-2017
проект Закона
МИД (созыв), МОСВР, МЭБП, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
март
2015 года
не требуется
10-3.
Разработка проекта Закона о ратификации Конвенции о международных выставках (Париж, 22 ноября 1928 года) и его внесение на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона
МИД (созыв), МЭБП, МОСВР, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
февраль
2014 года
не требуется
»;
дополнить строкой, порядковый номер 14-1, следующего содержания:
«
14-1.
Участие казахстанской делегации на Исполкоме МБВ (май, октябрь) и на 155-156-ой сессиях Генеральной ассамблеи МБВ (июнь, ноябрь)
информация в Правительство Республики Казахстан
Комиссар, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП
июль, декабрь
2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
»;
дополнить строкой, порядковый номер 24-1, следующего содержания:
«
24-1.
Утверждение Регистрационного досье на 155-ой сессии Генеральной ассамблеи МБВ
решение МБВ
Комиссар, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июнь 2014 года
не требуется
»;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 35-1 және 35-2-жолдармен толықтырылсын:
«
35-1.
ЭКСПО-2017 маскоты (символ) нұсқаларын әзірлеу
символдың нұсқалары
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), МАМ
2014 жылғы қыркүйек
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
35-2.
Мемлекеттік комиссияда ЭКСПО-2017 маскотын (символ) таңдау бойынша халықтық онлайн дауыс беруі нәтижелерінің тұсаукесері
тұсаукесер
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), МАМ
2014 жылғы қараша
талап етілмейді
»;
реттік нөмірі 38-жолдағы «Орындау мерзімі» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«2014 жылғы желтоқсан»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 43-1, 43-2, 43-3 және 43-4-жолдармен толықтырылсын:
«
43-1.
Көрме кешені объектілері құрылыстың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Мемлекеттік сараптаманың қорытындысы бар техникалық-экономикалық негіздеме
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы наурыз
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
43-2.
Көрме кешені объектілерінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
жобалау-сметалық құжаттама
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қараша – 2015 жылғы желтоқсан
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (025 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
43-3.
ЭКСПО-2017 көрме кешенінің құрылыс-монтаж жұмыстарының кестесін әзірлеу
құрылыс кестесі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы мамыр
талап етілмейді
43-4.
ЭКСПО-2017 көрме кешенінің құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізу және аяқтау
пайдалануға беру актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2017 жылғы қаңтар
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (025 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 56-1, 56-2 және 56-3-жолдармен толықтырылсын:
«
56-1.
ЭКСПО-2017 «Болашақ энергиясы» тақырыбына арналған жыл сайынғы форумды дайындау және өткізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҚОСРМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы қазан

дополнить строками, порядковые номера 35-1 и 35-2, следующего содержания:
«
35-1.
Разработка вариантов маскота (символа) ЭКСПО-2017
варианты символа
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МКИ
сентябрь 2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
35-2.
Презентация результатов народного онлайн голосования по выбору маскота (символа) ЭКСПО-2017 на Госкомиссии
презентация
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МКИ
ноябрь 2014 года
не требуется
»;
в строке, порядковый номер 38, графу «Срок исполнения» изложить в следующей редакции:
«декабрь 2014 года»;
дополнить строками, порядковые номера 43-1, 43-2, 43-3 и 43-4, следующего содержания:
«
43-1.
Разработка технико-экономического обоснования строительства объектов выставочного комплекса
технико-экономическое обоснование с заключением Госэкспертизы
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
март 2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
43-2.
Разработка проектно-сметной документации на строительство объектов выставочного комплекса
проектно-сметная документация
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
ноябрь 2013 года – декабрь 2015 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 025 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
43-3.
Разработка графика строительно-монтажных работ выставочного комплекса ЭКСПО-2017
график строительства
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
май 2014 года
не требуется
43-4.
Проведение и завершение строительно-монтажных работ выставочного комплекса ЭКСПО-2017
акт ввода в эксплуатацию
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
январь 2017 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 025 «Целевой вклад АО «Национальная компания «ЭКСПО-2017»)
»;
дополнить строками, порядковые номера 56-1, 56-2 и 56-3, следующего содержания:
«
56-1.
Подготовка и проведение ежегодного форума, посвященного теме ЭКСПО-2017 «Энергия будущего»
информация в МЭБП
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОСВР, МИД, акимат г. Астаны
октябрь
2014 года

2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
56-2.
Астана қаласында және Қазақстанның өңірлерінде «Болашақ энергиясы» көрме тақырыбына байланысты жастар, бұқаралық және мәдени іс-шаралар өткізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), БҒМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жыл бойы
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
56-3.
Мынадай:
1) ЭКСПО-2017 тақырыбын танымал ету бойынша;
2) жасыл технологияларды пайдалана отырып, пилоттық жобаларды іске асыру бойынша;
3) «Жасыл көпір» әріптестік бағдарламасының жыл сайынғы конференция-көрмесіне қатысу бойынша іс-шараларды өткізу
ҚОСРМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Парасат» холдингі (келісім бойынша), «Зерде» холдингі (келісім бойынша), «Ұлттық медициналық холдинг» (келісім бойынша), «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын: 2014 жылғы 10 шілде, 2015 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2016 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2017 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде
талап етілмейді
»;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
«
Барынша жоғары экономикалық тиімділікке қол жеткізуге бағытталған іс-шаралар
79.
Демеушілерді тарту, кемінде 8
ЭБЖМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), СІМ, ИЖТМ, ҚОСРМ
жыл сайын: 2014 жылғы желтоқсан, 2015 жылғы желтоқсан, 2016 жылғы желтоқсан, 2017 жылғы маусым
талап етілмейді
80.
Жаңа технологиялардың көшбасшылары әлемдік брендтерін тарту (халықаралық конференцияларға және көрмелерге қатысу, форумдарды ұйымдастыру және басқа), кемінде 8
ЭБЖМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), СІМ, ИЖТМ, ҚОСРМ
жыл сайын: 2014 жылғы желтоқсан, 2015 жылғы желтоқсан, 2016 жылғы желтоқсан, 2017 жылғы маусым
талап етілмейді
81.
ЭКСПО-2017 өткізуден тікелей және жанама экономикалық нәтижелерді бағалау
ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, ӨДМ, ККМ, АШМ, ҚОСРМ, СА, БҒМ, Еңбекмині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2015 жылғы 15 мамырдан бастап 2018 жылғы 15 мамырға дейін
талап етілмейді
82.
ЭКСПО-2017 объектілерін көрмеден кейін пайдалану тәсілдерін іске асыру тетігін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҚОСРМ (жинақтау), Қаржымині, ЭБЖМ, МАМ, Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша)
2017 жылғы сәуір
талап етілмейді
».
көрсетілген Ұлттық жоспарға ескертпеде:
«БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі»;
«Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚОСРМ – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі»;
«БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)»;
«БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«СА – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі».

за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
56-2.
Проведение молодежных, массовых и культурных мероприятий, связанных с тематикой выставки «Энергия будущего» в г. Астане и регионах Казахстана
информация в МЭБП
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОН, МКИ, акиматы областей и г.г. Астаны и Алматы
в течение
2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
56-3.
Проведение мероприятий:
1) по популяризации тематики ЭКСПО-2017;
2) по реализации пилотных проектов с использованием зеленых технологий;
3) по участию в ежегодной конференции-выставке Программы партнерства «Зеленый мост»
информация в МОСВР
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), Холдинг «Парасат» (по согласованию), Холдинг «Зерде» (по согласованию), «Национальный медицинский холдинг» (по согласованию), АОО «Назарбаев Университет» (по согласованию), заинтересованные государственные органы
ежегодно:
10 июля
2014 года,
10 января
и 10 июля
2015 года,
10 января
и 10 июля
2016 года,
10 января
и 10 июля
2017 года
не требуется
»;
дополнить разделом следующего содержания:
«
Мероприятия, направленные на достижение максимального экономического эффекта
79.
Привлечение спонсоров, не менее 8
Информация в МЭБП
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД, МИНТ, МОСВР
ежегодно: декабрь
2014 года,
декабрь 2015 года,
декабрь
2016 года,
июнь
2017 года
не требуется
80.
Привлечение мировых брендов-лидеров новых технологий (участие в международных конференциях и выставках, организация форумов и др.), не менее 8
информация в МЭБП
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД, МИНТ, МОСВР
ежегодно: декабрь
2014 года,
декабрь
2015 года,
декабрь
2016 года,
июнь 2017 года
не требуется
81.
Оценка прямого и косвенного экономического эффекта от проведения ЭКСПО-2017
информация в МЭБП
МИНТ, МРР, МТК, МСХ, МОСВР, АС, МОН, МТСЗН, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
ежегодно начиная
с 15 мая
2015 года
до 15 мая
2018 года
не требуется
82.
Разработка механизма реализации объектов ЭКСПО-2017 в послевыставочный период
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОСВР (созыв), МФ, МЭБП, МКИ, акимат г. Астаны, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), АОО «Назарбаев Университет» (по согласованию)
апрель
2017 года
не требуется
»;
в примечании к указанному Национальному плану:
после строки – «МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан» дополнить строкой следующего содержания:
«МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»;
строку «МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
в строке «АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)» вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
после строки – «АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)» дополнить строкой следующего содержания:
«АС – Агентство по статистике Республики Казахстан».

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     С. Ахметов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов