"Электрондық коммерция орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1451 қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингі» акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қоғам) «Электрондық коммерция орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – серіктестік) жарғылық капиталына қоғамның 100 пайыз мөлшеріндегі қатысу үлесін республикалық меншікке беру туралы ұсынысын қабылдауға келісім берілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес республикалық мүлік серіктестіктің жарғылық капиталына берілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1 және 2-тармақтарынан туындайтын қажетті іс-шараларды жүзеге асырсын;
2) серіктестіктегі мемлекеттік қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқықтарының Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне берілуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Астана қаласы» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-164-жолмен толықтырылсын:

Некоторые вопросы товарищества с ограниченной ответственностью "Центр электронной коммерции"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1451
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 «Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться принять предложение акционерного общества «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде» (далее – общество) о передаче в республиканскую собственность доли участия общества в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью «Центр электронной коммерции» (далее – товарищество) в размере 100 процентов.
2. Передать в уставный капитал товарищества республиканское имущество согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) осуществить необходимые мероприятия, вытекающие из пунктов 1 и 2 настоящего постановления;
2) обеспечить передачу прав владения и пользования государственной долей участия товарищества Министерству финансов Республики Казахстан.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел «г. Астана» дополнить строкой, порядковый номер 21-164, следующего содержания:

«21-164. «Электрондық коммерция орталығы» ЖШС»;
2) «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
«Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 217-14-жолмен толықтырылсын:

«21-164. ТОО «Центр электронной коммерции»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
раздел «Министерству финансов Республики Казахстан» дополнить строкой, порядковый номер 217-14, следующего содержания: