"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1453 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1453
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

«Аурулардың профилактикасы және саламатты өмір салтын қалыптастыру әдістемелерін жетілдіру» деген 1.1.1-міндетте:
«2013 ж.» деген бағанда:
«Скринингтік тексеріп-қарау мен қамтуды қамтамасыз ету» деген реттік нөмірі 12-жолдағы «80» деген сандар «70» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі әлеуметтік мәні бар ауруларды және жарақаттардың диагностикасын, емдеуді және оңалтуды жетілдіру» деген 1.1.3-міндетте:
«2013 ж.» деген бағанда:
«Онкологиялық аурулардан өлім-жітімді азайту» деген реттік нөмірі 42-жолдағы «98» деген сандар «99,5» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 1.1.1. «Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа жизни»:
в графе «2013 г.»:
в строке, порядковый номер 12 «Обеспечение охвата скрининговыми осмотрами» цифры «80» заменить цифрами «70»;
в задаче 1.1.3. «Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных социально-значимых заболеваний и травм»:
в графе «2013 г.»:
в строке, порядковый номер 42 «Снижение смертности от онкологических заболеваний» цифры «98,0» заменить цифрами «99,5»;

«Саламатты өмір салты және мінез-құлық факторларымен себептес әлеуметтік мәні бар аурулардың деңгейін төмендету мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимыл» деген 1.1-мақсатта:
1.1.1-міндетте:
«Темекісіз өмір салтын насихаттауда көшбасшылар мен еліміздің көрнекті тұлғаларын тарта отырып темекі шегудің қоғамдағы әлеуметтік қолайсыздығын жасау, беделін түсіру» деген жолдағы «ТСМ», «БАМ» деген аббревиатуралар «СДШІА», «МАМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«Белсенді және пассивті түрде шылым шегу мен ішімдікке салынудың денсаулық үшін кері салдары жөнінде халықты хабардар етуді жетілдіру» деген жолдағы «ТСМ», «БАМ», деген аббревиатуралар «СДШІА», «МАМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«Темекі бұйымдарын тұтыну мен ішімдікке салынушылықты төмендету, көпшілікті бұқаралық-спорттық іс-шаралармен қамтуды көбейту» жолдағы «ТСМ», «БАМ» деген аббревиатуралар «СДШІА», «МАМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын.
«Аббревиатуралардың толық жазылуы» деген кіші бөлімде:
«БАМ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі»;
«ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
103 «Әлеуметтік, талдау зерттеулерді жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету» деген кіші бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген зерттеулердің және атқарылған жұмыстардың болжамды саны» деген жолдағы «6» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
«ҮЕҮ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны» деген жолдағы «23» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «5» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
«ҮЕҮ-ға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың, талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «23» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір зерттеу жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «16 412» деген сандар «9 847,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «12 784 101» деген сандар «12 387 274» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в цели 1.1. «Межсекторальное взаимодействие по вопросам здорового образа жизни и снижения уровня социально-значимых заболеваний, обусловленных поведенческими факторами»:
в задаче 1.1.1.:
в строке «создание социально неприемлемого имиджа табакокурения в обществе, с привлечением лидеров и знаменитых людей страны в пропаганде образа жизни без курения;» аббревиатуры «МТС», «МСИ» заменить аббревиатурами «АДСФК», «МКИ»;
в строке «повышение информированности населения о последствиях для здоровья активного и пассивного курения, злоупотребления алкоголя;» аббревиатуры «МТС», «МСИ» заменить аббревиатурами «АДСФК», «МКИ»;
в строке «снижение потребления табачных изделий и злоупотребления алкоголем, увеличение охвата населения спортивно-массовыми мероприятиями» аббревиатуры «МТС», «МСИ» заменить аббревиатурами «АДСФК», «МКИ»;
в подразделе «Расшифровка аббревиатур»:
строку «МСИ – Министерство связи и информации Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан»;
строку «МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в подпрограмме 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество проведенных исследований и выполненных работ» цифру «6» заменить цифрой «9»;
в строке «Ориентировочное количество государственного социального заказа по взаимодействию с НПО» цифры «23» заменить цифрами «11»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ориентировочное количество отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам» цифру «5» заменить цифрой «8»;
в строке «Ориентировочное количество методических рекомендаций, сборников, отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам в рамках государственного социального заказа НПО» цифры «23» заменить цифрами «11»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость проведения одного исследования» цифры «16 412» заменить цифрами «9 847,3»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «12 784 101» заменить цифрами «12 387 274»;
в бюджетной программе 002 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:

«Білім алушылардың орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан оқитындардың саны)» деген жолдағы «1 449» деген сандар «1 406» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан стипендиаттар)» деген жолдағы «1 155» деген сандар «1 120» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Орта білімнен кейінгі техникалық және кәсіби білімі бар түлектердің күтілетін саны» деген жолдағы «505» деген сандар «510» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «643 995» деген сандар «639 595» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Медициналық ЖОО-ға мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде жоғары білім беру бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «5 000» деген сандар «4 419» деген сандармен ауыстырылсын;
«Магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «200» деген сандар «402» деген сандармен ауыстырылсын;
«PhD докторантура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «40» деген сандар «100» деген сандармен ауыстырылсын;
«Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «1 000» деген сандар «737» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖОО-ларда грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан студенттердің саны)» деген жолдағы «28 551» деген сандар «28 716» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орындарында грант бойынша білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан стипендиаттар)» деген жолдағы «26 163» деген сандар «25210» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандардың (докторанттардың, PhD докторанттарының, аспиранттарының, магистранттардың, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының) орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «2 188» деген сандар «2 081» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «24 547 501» деген сандар «24 625 501» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға, Алматы облысының облыстық бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Среднегодовой контингент учащихся (в том числе обучающиеся из Афганской Республики» цифры «1 449» заменить цифрами «1 406»;
в строке «Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов (в том числе стипендиаты из Афганской Республики)» цифры «1 155» заменить цифрами «1 120»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ожидаемое количество выпускников с техническим и профессиональным, послесредним образованием» цифры «505» заменить цифрами «510»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «643 995» заменить цифрами «639 595»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ожидаемый прием в медицинские вузы по программам высшего образования на основе государственного образовательного заказа:» цифры «5 000» заменить цифрами «4 419»;
в строке «Ожидаемый прием по программам магистратуры» цифры «200» заменить цифрами «402»;
в строке «Ожидаемый прием по программам докторантуры PhD» цифры «40» заменить цифрами «100»;
в строке «Ожидаемый прием по программам резидентуры» цифры «1 000» заменить цифрами «737»;
в строке «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах (в том числе студенты из Афганской Республики)» цифры «28 551» заменить цифрами «28 716»;
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах (в том числе стипендиаты из Афганской Республики)» цифры «26 163» заменить цифрами «25 210»;
в строке «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)» цифры «2 188» заменить цифрами «2 081»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «24 547 501» заменить цифрами «24 625 501»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:

«Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «47» деген сандар «52» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «30» деген сандар «29» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде» деген жолдағы «6» деген сандар «7» деген санымен ауыстырылсын;
«оның ішінде 350 дәрігерлік амбулатория, емхана және фельдшерлік-акушерлік пункт шеңберінде» деген жолдағы «15» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдағы «5 967,3» деген сандар «7 667,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдағы «1 420,9» деген сандар «1 422,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «51 279 581» деген сандар «49 039 662» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Арнайы медицина резервін сақтау» деген бюджеттік бағдарламада «Арнайы медицина резервін сақтау» деген бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Арнайы медициналық резервті сақтау (құпия)»;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген кіші бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Халықты қан айналымы жүйесі ауруларын ерте анықтауды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «2 269 515» деген сандар «1 850 983» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты қант диабетін ерте анықтауды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «940 717» деген сандар «1 850 983» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты еркек безінің қатерлі ісігін ерте анықтауды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «79 553» деген сандар «78 126» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
Инъекциялық есірткіні тұтынушыларды орнын алмастырушы терапиямен қамтамасыз ету
адам
1396
1396
1396
»
деген жол алынып тасталсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін балаларды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «118 028» деген сандар «76 767» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін ересектерді скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «125 947» деген сандар «93 526» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения» цифры «47» заменить цифрами «52»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения» цифры «30» заменить цифрами «29»;
в строке «в том числе в рамках проекта 100 больниц» цифру «6» заменить цифрой «7»;
в строке «в том числе в рамках 350 врачебных амбулаторий, поликлиник и фельдшерско-акушерских пунктов» цифры «15» заменить цифрами «14»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «5 967,3» заменить цифрами «7 667,3»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «1 420,9» заменить цифрами «1 422,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «51 279 581» заменить цифрами «49 039 662»;
в бюджетной программе 008 «Хранение специального медицинского резерва» наименование бюджетной программы «Хранение специального медицинского резерва» изложить в следующей редакции:
«Хранение специального медицинского резерва (секретно)»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «2 269 515» заменить цифрами «1 850 983»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» цифры «940 717» заменить цифрами
«1 850 983»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» цифры «79 553» заменить цифрами «78 126»;
строку
«
Обеспечение заместительной терапией потребителей инъекционных наркотиков
чел.
1396
1396
1396
»
исключить;
в строке «Охват детей скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «118 028» заменить цифрами «76 767»;
в строке «Охват взрослых скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «125 947» заменить цифрами «93 526»;
в показателях конечного результата:

«Онкологиялық аурулардан өлім-жітім» деген жолдағы «98,0» деген сандар «99,5» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Өлшем бірлігі» деген бағанда:
«Бейне роликті дайындаудың орташа құны» деген жолдағы «мың теңге» деген сөздер «теңге» деген сөзбен ауыстырылсын;
«2013» деген бағанда:
«Бір адамға қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «89,9» деген сандар «88,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір адамға еркек безінің ерте анықтаудың қатерлі ісігін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «3489,7» деген сандар «2571,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір балаға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «3,9» деген сандар «2,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «104 312 908» деген сандар «103 941 890» деген сандармен ауыстырылсын;
101 «Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу үшін» деген кіші бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«А жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «39,2» деген сандар «38,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«В жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «3,6» деген сандар «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір науқас ересек адамды вирусқа қарсы (В және С) препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «2 086,75» деген сандар «2 294,65» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «49 363 958» деген сандар «49 226 737» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «153 676 866» деген сандар «153 168 627» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны» деген жолдағы «7» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аяқталған, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны» деген жолдағы «2» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір аяқталған құрылыс объектісінің орташа құны» деген жолдағы «81,9» деген сандар «95,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір аяқталған жобалау объектісінің орташа құны» деген жолдағы «13,2» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «Смертность от онкологических заболеваний» цифры «98,0» заменить цифрами «99,5»;
в показателях эффективности:
в графе «ед. изм.»:
в строке «Средняя стоимость разработки видеоролика» слова «тыс. тенге» заменить словом «тенге»;
в графе «2013»:
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление сахарного диабета» цифры «89,9» заменить цифрами «88,6»;
строку «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» цифры «3 489,7» заменить цифрами «2 571,4»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного ребенка на выявление вирусного гепатита» цифры «3,9» заменить цифрами «2,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «104 312 908» заменить цифрами «103 941 890»;
в подпрограмме 101 «Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов»:
в графе «2013»:
в показателях конечного результата:
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом А» цифры «39,2» заменить цифрами «38,8»;
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В» цифры «3,6» заменить цифрами «3,0»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на обеспечение одного взрослого больного противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С)» цифры «2 086,75» заменить цифрами «2 294,65»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «49 363 958» заменить цифрами «49 226 737»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «153 676 866» заменить цифрами «153 168 627»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «7» заменить цифрой «6»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «2» заменить цифрой «1»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного завершенного объекта строительства» цифры «81,9» заменить цифрами «95,4»;
в строке «Средняя стоимость одного завершенного объекта проектирования» цифры «13,2» заменить цифрой «0»;

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «572 367» деген сандар «516 273» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Сатып алынған компьютерлік техника бірліктерінің саны» деген жолдағы «11 967» деген сандар «14 335» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«АТ-инфрақұрылым қалыптастыру бойынша тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға бір жұмыс орнының орташа шығысы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бір жұмыс орнына компьютерлік жабдық сатып алуға арналған орташа шығыстар
мың теңге
171,8
69,0
171,8
»;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 031 444» деген сандар «1 446 098» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Салынып жатқан медициналық білім беру, оның ішінде жобаланған объектілердің саны» деген жолдағы «7» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «34 585» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
004 «Сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бағдарламада:
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 022 401» деген сандар «1 243 038» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Республикалық бюджеттен қосымша сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бағдарламада:
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «5 529 984» деген сандар «2 617 107» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «7 552 385» деген сандар «3 860 145» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «572 367» заменить цифрами «516 273»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество единиц закупленной компьютерной техники» цифры «11 967» заменить цифрами «14 335»;
в показателях эффективности:
строку «Средние расходы на приобретение компьютерного оборудования на одно рабочее место» изложить в следующей редакции:
«
Средние расходы на приобретение компьютерного оборудования на одно рабочее место
тыс. тг.
171,8
69,0
171,8
»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3 031 444» заменить цифрами «1 446 098»;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество строящихся объектов медицинского образования, в том числе проектируемых» цифру «7» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «34 585» заменить цифрой «0»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в графе «2013»:
в подпрограмме 004 «За счет внешних займов»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «2 022 401» заменить цифрами «1 243 038»;
в подпрограмме 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «5 529 984» заменить цифрами «2 617 107»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «7 552 385» заменить цифрами «3 860 145»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:

«Шетелде 1 науқасты емдеудің орташа құны» деген жолдағы «13 274,7» деген сандар «12 337» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «205 273 925» деген сандар «204 871 419» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «125» деген сандар «214» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдағы «511» деген сандар «575» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ұйымды жарақтандырудың орташа құны» деген жолдағы «29 726,7» деген сандар «69 914,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «15 190 354» деген сандар «14 961 726» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «16 546 197» деген сандар «13 902 580» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың жиыны» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдағы «519 087 411» деген сандар «506 745 935» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «454 582 668» деген сандар «449 849 376» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «64 504 743» деген сандар «56 896 559» деген сандармен ауыстырылсын;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

в строке «Средняя стоимость лечения 1 больного за рубежом» цифры «13 274,7» заменить цифрами «12 337»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «205 273 925» заменить цифрами «204 871 419»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне»:
в графе «2013»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «125» заменить цифрами «214»;
в строке «Количество приобретаемого медицинского оборудования» цифры «511» заменить цифрами «575»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость оснащения одной организации» цифры «29 726,7» заменить цифрами «69 914,6»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «15 190 354» заменить цифрами «14 961 726»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в графе «2013»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «16 546 197» заменить цифрами «13 902 580»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2013»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «519 087 411» заменить цифрами «506 745 935»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «454 582 668» заменить цифрами «449 849 376»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «64 504 743» заменить цифрами «56 896 559».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов