"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1459 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 252-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1459
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 252) следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелердiң көрсеткiштерi» деген 3-бөлiмде:
«Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Қазақстан Республикасы АӨК субъектілерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:

в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Развитие агропромышленного комплекса»:
в цели 1.1. «Создание условий для повышения конкурентоспособности субъектов АПК Республики Казахстан»:

2. АӨК субъектілерінің кредиттік міндеттемелерін қаржылай сауықтыру үшін олардың өтінімдерін қарау бойынша комиссияның отырысын өткізу
-
-
Х
-
-
»;
«Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытының, мақсатының және міндетінің атауы» деген бағанда:
«Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық тұқымдары мен екпелерінің экономикалық қолжетімділігін арттыру» деген 1.1.1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«1.1.1-міндет. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық тұқымдары мен екпелерінің, бау-бақша жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыру»;
мынадай міндеттермен толықтырылсын:

2. Провести заседания Комиссии по рассмотрению заявок субъектов АПК для финансового оздоровления их кредитных обязательств
-
-
Х
-
-
»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Наименование стратегического направления, цели и
задачи государственного органа»:
задачу 1.1.1. «Повышение экономической доступности элитных
семян и саженцев плодово-ягодных культур и винограда» изложить в
следующей редакции:
«Задача 1.1.1. Повышение экономической доступности элитных
семян и саженцев плодово-ягодных культур и винограда, садовых работ»;
дополнить следующими задачами:

«1.1.15-міндет. Гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру;
1.1.16-міндет. Қаржылық сауықтыру»;
5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«5-бөлім. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
Қол жеткізу үшiн ведомствоаралық өзара iс-қимылды талап ететін мiндеттер көрсеткiштерi
Ведомствоаралық өзара iс-қимыл жүзеге асырылатын мемлекеттiк орган
Мемлекеттiк органдар жүзеге асыратын шаралар
1
2
3
1-стратегиялық бағыт. Агроөнеркәсiптік кешенді дамыту
1.1-мақсат. Қазақстан Республикасының АӨК субъектілерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдай жасау
1.1.1-міндет. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық тұқымдары мен екпелерінің, бау-бақша жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыру
ТНК
1. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған элиталық тұқымдар көлемі;
2. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған элиталық екпелер көлемі;
3. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерінің аналықтарын отырғызу алаңы;
4. Субсидиялаумен қамтылған «Апорт» сортты алма бағын отырғызу алаңы
ЖАО
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауды жүзеге асыру
1.1.4-міндет. Малды күтіп-бағудың және мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің экономикалық қолжетімділігін арттыру
ТНК
1. Құрама және құнарлы жемшөптерді арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілген еттің көлемі
ЖАО
Сиыр етін, шошқа етін, құс, тауарлы жұмыртқаны өндіру үшін пайдаланылатын құрама (құнарлы) жемшөп құнын, сондай-ақ сүт, биязы жүн, қой етін, жылқы етін өндіру құнын субсидиялауды жүзеге асыру
1.1.5-міндет. Асыл тұқымды өнімнің экономикалық қолжетімділігін арттыру
ТНК
1. Ауыл шаруашылығы жануарларының жалпы санындағы асыл тұқымды мал басының үлесі
ЖАО
Ауыл шаруашылығы тауарын өңдірушілер сатып алған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) құнын субсидиялауды жүзеге асыру
1.1.8-міндет. Фитосанитариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
ТНК
1. Карантиндік және аса қауіпті зиянды организмдердің таралу қаупінің коэффициенті
2. Жалпы егіс алаңдарымен салыстырғанда алаңдарды биоагенттермен өңдеумен қамту
ЖАО
Аса қауіпті зиянды организмдер санын қауіпсіз деңгейге (зияндылықтың экономикалық шегінен төмен) дейін төмендету үшін химиялық өңдеу жүргізу
1.1.9-міндет. Ветеринариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
ТНК
1. Өндірісі халықаралық стандарт бойынша сертификатталған ветеринариялық препараттарды пайдалана отырып, жануарлардың ерекше қауіпті ауруларына диагностикалық зерттеулер үлесі
2. Өндірісі халықаралық стандарт (оның ішінде GMP-стандарты) бойынша сертификатталған жануарлардың ерекше қауіпті ауруларына қарсы қолданылатын иммундық-профилактикалық ветеринариялық препараттар үлесі
ЖАО
Ветеринариялық-профилактикалық және диагностикалық iс-шараларды уақтылы орындау арқылы халықты және жануарлар әлемiн адамдар, жануарлар мен құстар үшiн ортақ аурулардан қорғауға бағытталған іс-шаралар кешенін қамтамасыз ету

«Задача 1.1.15. Повышение экономической доступности гербицидов;
Задача 1.1.16. Финансовое оздоровление»;
раздел 5. изложить в следующей редакции:
«Раздел 5. Межведомственное взаимодействие
Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие
Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие
Меры, осуществляемые государственными органами
1
2
3
Стратегическое направление 1. Развитие агропромышленного комплекса.
Цель 1. Создание условий для повышения конкурентоспособности субъектов АПК Республики Казахстан
Задача 1.1.1. Повышение экономической доступности элитных семян и саженцев плодово-ягодных культур и винограда, садовых работ
ППР
1. Объем приобретенных элитных семян, охваченный субсидированием
2. Объем приобретенных элитных саженцев, охваченный субсидированием
3. Площадь закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
4. Площадь закладки яблоневых садов сорта «Апорт», охваченная субсидированием
МИО
Осуществить субсидирование развития семеноводства
Задача 1.1.4. Повышение экономической доступности содержания скота и производства продукции животноводства ППР
1. Объем произведенного мяса, охваченный субсидированием на удешевление комбинированных и концентрированных кормов
МИО
Осуществить субсидирование стоимости комбикормов (концкормов), используемых для производства говядины, свинины, мяса птицы, товарного яйца, а также стоимости производства молока, тонкой шерсти, баранины, конины
Задача 1.1.5. Повышение экономической доступности племенной продукции
ППР
1. Доля племенного поголовья в общей численности сельскохозяйственных животных.
МИО
Осуществить субсидирование стоимости приобретенной СХТП племенной продукции (материала)
Задача 1.1.8. Развитие системы фитосанитарной безопасности
ППР
1. Коэффициент угрозы распространения карантинных и особо опасных вредных организмов
2. Охват площадей обработками биоагентами в сравнении с общей площадью посевов
МИО
Обеспечить проведение химических обработок для снижения численности особо опасных, вредных организмов до безопасного уровня (ниже экономического порога вредности)
Задача 1.1.9. Развитие системы ветеринарной безопасности
ППР
1. Доля диагностических исследований на особо опасные болезни животных с использованием ветеринарных препаратов, производство которых сертифицировано по международному стандарту
2. Доля применяемых иммунопрофилактических ветеринарных препаратов против особо опасных болезней животных, производство которых сертифицировано по международному стандарту (в т.ч. GMP-стандарту)
МИО
Обеспечить комплекс мероприятий, направленных на защиту населения и животного мира от болезней общих для человека, животных и птиц, путем своевременного выполнения ветеринарно-профилактических и диагностических мероприятий

1.1.15-міндет. Гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру
ТНК
1. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған гербицидтер көлемі
ЖАО
Гербицидтерді сатып алуға жұмсалған шығындарды субсидиялауды жүзеге асыру
»;
6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«6-бөлім. Тәуекелдердi басқару
Ықтимал тәуекелдiң атауы
Тәуекелдердi басқару жөнiндегi шаралар қабылданбаған жағдайдағы ықтимал салдары
Тәуекелдердi басқару жөнiндегi iс-шаралар
1
2
3
Сыртқы тәуекелдер
Әлемдiк қаржы дағдарысы
Стратегиялық жоспардың мынадай нысаналы индикаторлар мен тікелей нәтижелеріне қол жеткізбеу:
1. Агроөнеркәсіптік кешеннің жалпы қосылған құны
2. Өсімдік шаруашылығы өнімін өндірудің өсуі
3. Мал шаруашылығы өнімін өндірудің өсуі
4. Ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігі
5. Экспорттың жалпы көлеміндегі АӨК экспортының үлесі
6. Азық-түлік тауарлары ресурстарының жалпы көлеміндегі олардың отандық өндірісінің үлесі
7. Ауыл шаруашылығы дақылдарының егіс алаңдарының өсуі
8. Дәнді дақылдардың өнімділігі
9. Ет, сүт, қызанақты қайта өңдеу үлесі
10. АӨК-те практикалық қолданысқа енген отандық ғылыми әзірлемелер
11. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған элиталық тұқымдар көлемі
12. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған элиталық екпелер көлемі
13. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерінің аналықтарын отырғызу алаңы
14. Субсидиялаумен қамтылған «Апорт» сортты алма бағын отырғызу алаңы
15. Тұқымдардың сапасын анықтауға арналған зерттеулер саны
16. Құрама және құнарлы жемшөптерді арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілген еттің көлемі
17. Ауыл шаруашылығы жануарларының жалпы санындағы асыл тұқымды мал басының үлесі
18. Лизингті қоса алғанда, сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау есебінен АӨК субъектілеріне берілген кредиттер сомасы
19. Аграрлық ғылым нәтижелерінің білім беру және консультациялық қызметтерімен қамтылған АӨК субъектілерінің саны
20. Карантиндік және аса қауіпті зиянды организмдердің таралу қаупінің коэффициенті
21. Жалпы егіс алаңдарымен салыстырғанда алаңдарды биоагенттермен өңдеумен қамту
22. Өндірісі халықаралық стандарт бойынша сертификатталған ветеринариялық препараттарды пайдалана отырып, жануарлардың ерекше қауіпті ауруларына диагностикалық зерттеулер үлесі
23. Өндірісі халықаралық стандарт (оның ішінде, GMP-стандарты) бойынша сертификатталған жануарлардың ерекше қауіпті ауруларына қарсы қолданылатын иммундық-профилактикалық ветеринариялық препараттар үлесі
24. Ветеринарлық-зертханалық диагностиканы халықаралық стандарттар мен талаптарға сәйкестендіру мақсатында жарақтандырылған аудандық ветеринариялық зертханалар саны

Задача 1.1.15. Повышение экономической доступности гербицидов
ППР
1. Объем приобретенных гербицидов, охваченный субсидированием
МИО
Осуществить субсидирование затрат на приобретение гербицидов
»;
раздел 6. изложить в следующей редакции:
«Раздел 6. Управление рисками
Наименование возможного риска
Возможные последствия в случае непринятия мер по управлению рисками
Мероприятия по управлению рисками
1
2
3
Внешние риски
мировой финансовый кризис
Недостижение следующих целевых индикаторов и прямых показателей стратегического плана:
1. Валовая добавленная стоимость агропромышленного комплекса
2. Рост производства продукции растениеводства
3. Рост производства продукции животноводства
4. Производительность труда в сельском хозяйстве
5. Доля экспорта АПК в общем объеме экспорта
6. Доля отечественного производства продовольственных товаров в общем объеме их ресурсов
7. Рост посевных площадей сельскохозяйственных культур
8. Урожайность зерновых культур
9. Доля переработки мяса, молока, томатов
10. Отечественные научные разработки, получившие практическое применение в АПК
11. Объем приобретенных элитных семян, охваченный субсидированием
12. Объем приобретенных элитных саженцев, охваченный субсидированием
13. Площадь закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
14. Площадь закладки яблоневых садов сорта «Апорт», охваченная субсидированием
15. Количество исследований для определения качества семян
16. Объем произведенного мяса, охваченный субсидированием на удешевление комбинированных и концентрированных кормов
17. Доля племенного поголовья в общей численности сельскохозяйственных животных
18. Сумма кредитов, включая лизинг, выданных субъектам АПК за счет субсидирования ставок вознаграждения
19. Количество субъектов АПК, охваченных образовательными и консультационными услугами результатов аграрной науки
20. Коэффициент угрозы распространения карантинных и особо опасных вредных организмов
21. Охват площадей обработками биоагентами в сравнении с общей площадью посевов
22. Доля диагностических исследований на особо опасные болезни животных с использованием ветеринарных препаратов, производство которых сертифицировано по международному стандарту
23. Доля применяемых иммунопрофилактических ветеринарных препаратов против особо опасных болезней животных, производство которых сертифицировано по международному стандарту (в т.ч. GMP-стандарту)
24. Количество оснащенных районных ветеринарных лабораторий в целях приведения ветеринарно-лабораторной диагностики в соответствии с международными стандартами и требованиями

25. Жыртылған жерлерді агрохимиялық байқап тексеру ауданы
26. Неғұрлым өнімді және құнды сорттарды анықтау жөніндегі сорттық тәжірибелер саны
27. Электрондық форматқа көшірілген мемлекеттік қызметтер үлесі
28. Халыққа қызмет көрсету орталықтарына берілген мемлекеттік қызметтердің үлесі
29. АӨК өнімдерін КО-ның техникалық регламенттеу жүйесімен қамту үлесі
30. Өсімдік шаруашылығы және фитосанитариялық қауіпсіздік саласындағы ҚР заңнамасының талаптарын бұзғаны үшін берілген нұсқамалардың орындалу үлесі
31. Агроөнеркәсiптiк кешендегі инспекцияда, ветеринариядағы инспекцияда мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексерулер (тексеру жүргiзудiң жыл сайынғы жоспарына сәйкес) санын азайту
32. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған гербицидтер көлемі
33. АӨК субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде қарыздар бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау көлемі
34. Қарыз алушылардың АӨК субъектілерінің сауықтырылған кредиттік және лизингтік міндеттемелерінің саны
Әлемдiк қаржы дағдарысы туындаған жағдайда, мынадай баламалы іс-шаралар жүзеге асырылатын болады:
1) өңірлік тұрақтандыру қорларында азық-түлік тауарларының қорларын қолдау;
2) экспортқа арналған астықты тасымалдау кезіндегі көліктік шығындарды субсидиялау, сондай-ақ, «Тұрақты макроэкономикалық жағдайды қамтамасыз ету және экономиканың өсуін сақтау үшін дағдарысқа қарсы қадамдық жоспарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1101қпү қаулысында көзделген өзге де шаралар
Iшкi тәуекелдер
табиғи сипаттағы тәуекелдер (құрғақшылық, қатқақ, үсiк, жылудың жетiспеушiлiгi, артық ылғалдану, бұршақ, нөсер жаңбыр, боран, дауыл, су тасқыны, сел, жаһандық жылыну)
Стратегиялық жоспардың мынадай нысаналы индикаторлары мен тікелей нәтижелеріне қол жеткізбеу:
1. Сақтандырумен қамтылған егіс алаңдарының үлесі
Өсiмдiк шаруашылығында қолайсыз табиғат құбылыстарынан мiндеттi сақтандыруды мемлекеттiк қолдау
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер алдында сақтандыру жағдайлары бойынша өз мiндеттемелерiн жүзеге асырған сақтандыру компанияларының сақтандыру төлемдерiнің 50 пайызының кепiлдiгiн қамтамасыз ету
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
001 «Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару»
Сипаты
Бекітілген штат санына сәйкес Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Агроөнеркәсіптік кешен мен аграрлық ғылым саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін орталық аппараттағы және аумақтық орган аппараттарындағы мемлекеттік қызметкерлердің саны
адам

25. Площадь агрохимического обследования пахотных земель
26. Количество сортоопытов по выявлению наиболее продуктивных и ценных сортов
27. Доля государственных услуг, переведенных в электронный формат
28. Доля государственных услуг, переданных в центры обслуживания населения
29. Доля охвата системой технической регламентации Таможенного союза продукции агропромышленного комплекса
30. Доля исполненных предписаний, выданных за нарушение требований законодательства в сфере растениеводства и фитосанитарной безопасности, ветеринарии
31. Снижение количества плановых проверок субъектов государственного контроля (согласно ежегодному плану проведения проверок) в инспекции в агропромышленном комплексе, в инспекции в ветеринарии
32. Объем приобретенных гербицидов, охваченный субсидированием
33. Объем субсидирования процентной ставки по займам в рамках финансового оздоровления субъектов АПК
34. Количество оздоровленных кредитных и лизинговых обязательств заемщиков-субъектов АПК
В случае наступления мирового финансового кризиса будут реализованы следующие альтернативные мероприятия:
1) поддержание запасов продовольственных товаров в региональных стабилизационных фондах;
2) субсидирование транспортных расходов при перевозке зерна на экспорт, а также иные меры, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1101ДСП «Об утверждении пошагового антикризисного плана для обеспечения стабильных макроэкономических условий и сохранения роста экономики»
Внутренние риски
риски природного характера (засуха, заморозки, вымерзание, недостаток тепла, излишнее увлажнение, град, ливень, буря, ураган, наводнение, сель, глобальное потепление)
Недостижение следующих целевых индикаторов и прямых показателей стратегического плана:
1. Доля посевных площадей, охваченных страхованием
Государственная поддержка обязательного страхования в растениеводстве от неблагоприятных природных явлений Обеспечение гарантированности
50 % страховых выплат страховым компаниям, осуществившим свои обязательства по страховым случаям перед сельхозтоваропроизводителями
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
бюджетную программу 001 «Планирование, регулирование,
управление в сфере сельского хозяйства» изложить в следующей
редакции:
«
Бюджетная
программа
001 «Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства»
Описание
Содержание центрального аппарата и территориальных органов Министерства
сельского хозяйства согласно утвержденной штатной численности
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Количество государственных служащих центрального аппарата и аппаратов
территориального органа, обеспечивающих реализацию государственной политики в области агропромышленного комплекса и аграрной науки
чел.

8 639 482,5
9 572 183,2
10 839 472,2
12 088 906
10 848 892
12 388 826
12 388 034
»;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Мыналарға жұмсалатын шығындар:
ветеринариялық препараттарды қолдану (1 дозаға)» деген жолда «14-97» деген сандар «14-98» деген сандармен ауыстырылсын;

8 639 482,5
9 572 183,2
10 839 472,2
12 088 906
10 848 892
12 388 826
12 388 034
»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение
противоэпизоотических мероприятий»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Затраты на:
применение ветеринарных препаратов (за 1 дозу)» цифры «14-97»
заменить цифрами «14-98»;
в строке «- взятие и доставку проб крови для серологических

«- серологиялық зерттеулер үшiн қан сынамасын алу және жеткiзу (1 сынамаға)» деген жолда «123,7» деген сандар «121,2» деген сандармен ауыстырылсын;
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«23. Мал шаруашылығын дамытуға ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге кредит беру» деген тармақта:
«Сатып алынған аталық бұқалар саны» деген жолда «1 400» деген сандар «770» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «14 100 000» деген сандар «13 793 820» деген сандармен ауыстырылсын;
051 «Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін субсидиялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Бағдарламаға қатысатын кәсiпорындардың саны» деген жолда «30-40» деген сандар алынып тасталсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кәсіпорындардың жалпы санына ИСО, ХАССП халықаралық стандарттарын енгiзген АӨК кәсiпорындарының үлесi» деген жолда «20,2» деген сандар алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткiштерiнде:
«ИСО, ХАССП халықаралық стандарттарын енгiзудегi шығындарының 1 теңгесiне бюджеттiк субсидияның көлемi» деген жолда «0,35» деген сандар алынып тасталсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «60 000» деген сандар алынып тасталсын;
074 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«- материалдық-техникалық жарақтандыру бойынша» деген жолда «4 153» деген сандар «8 477» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «137 050» деген сандар «279 754» деген сандармен ауыстырылсын;
201 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттiк бағдарлама
201 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары»
Сипаты
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерi мен ұйымдары үшiн үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтау, күрделi жөндеу, сатып алу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
күрделі шығыстарды жүзеге асыру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бірлік
есептi кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Материалдық-техникалық жай-күйi жақсартылатын ұйымдар саны
бiрлiк
1
7
32
13
4
14
9
Жарақтандырылған аудандық ветеринариялық зертханалар саны
бiрлiк
37
Күрделi жөндеу жүргiзiлген әкiмшiлiк ғимараттар саны
бiрлiк
1
Үй-жайлар, ғимараттар және құрылыстар сатып алу
бiрлiк
1
2
Негiзгi құралдарға жатқызылатын, сатып алынатын техника мен тауарлар саны
бiрлiк
15

исследований (за 1 пробу)» цифры «123,7» заменить цифрами «121,2»;
в бюджетной программе 043 «Увеличение уставного капитала АО
«Национальный управляющий холдинг КазАгро» для реализации
государственной политики по стимулированию развития агропромышленного
комплекса»:
в графе «2013 год»:
в пункте «23. Кредитование сельскохозяйственных
товаропроизводителей на развитие животноводства»:
в строке «Среднее количество быков производителей» цифры «1
400» заменить цифрами «770»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «14 100 000» заменить
цифрами «13 793 820»;
в бюджетной программе 051 «Субсидирование систем управления
производством сельскохозяйственной продукции»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество предприятий, участвующих в программе»
цифры «30-40» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке «Доля предприятий АПК, внедривших международные
стандарты ИСО, ХАССП к общему числу предприятий» цифры «20,2»
исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Объем бюджетных субсидий в расчете на 1 тенге затрат
по внедрению международного стандарта ИСО, ХАССП» цифры «0,35»
исключить;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «60 000» исключить;
в бюджетной программе 074 «Капитальные расходы Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «- по материально-техническому оснащению» цифры «4
153» заменить цифрами «8 477»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «137 050» заменить цифрами «279 754»;
бюджетную программу 201 «Капитальные расходы подведомственных
государственных учреждений и организаций Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная
программа
201 «Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»
Описание
Материально-техническое оснащение, капитальный ремонт, приобретение помещений, зданий и сооружений для подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление капитальных расходов
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Количество организаций, в которых улучшается материально-техническое состояние
ед.
1
7
32
13
4
14
9
Количество оснащенных районных ветеринарных лабораторий
ед.
37
Количество административных зданий, в которых проведен капитальный ремонт
ед.
1
Приобретение помещений, зданий и сооружений
ед.
1
2
Количество приобретаемых техники и товаров, относящихся к основным средствам
ед.
15

250
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша мерзімі ұзартылған міндеттемелердің сомасы
млрд. теңге
150
Сапа көрсеткіштері
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені төмендету мөлшері
%
7
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге

250
Показатели конечного результата
Сумма пролонгированных обязательств по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса
млрд. тенге
150
Показатели качества
Показатели эффективности
Размер снижения процентной ставки вознаграждения кредитных и лизинговых обязательств в рамках финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса
%
7
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге

7 762 154
»;
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«199 430 219», «181 938 197» және «17 492 022» деген сандар тиісінше «221 104 585», «199 284 583» және «21 820 002» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

7 762 154
»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
цифры «199 430 219», «181 938 197» и «17 492 022» заменить соответственно цифрами «221 104 585», «199 284 583» и «21 820 002».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов