Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен, басқа да заттық және мүкәммал мүлкімен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1461 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 28 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 28 қаулысымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына және "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" 2012 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 2-тармағына және 84-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен, басқа да заттық және мүкәммал мүлкімен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1461 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының
қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен, басқа да заттық және
мүкәммал мүлкімен қамтамасыз етудің
заттай нормалары
Р/с
Заттардың атауы
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Кию мерзімі*
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
2
3
4
5
1. Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының жоғары офицерлік құрамын арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттық мүлікпен қамтамасыз етудің заттай нормалары
1.1. Ерекше салтанатты және салтанатты киім нысаны
1
Фурнитурасы бар белгіленген түсті фуражка
1 дана
5 жыл
2
Фурнитурасы бар қаракөлден тігілген малақай
1 дана
5 жыл
3
Айырым белгілері бар жылы пальто
1 дана
5 жыл
4
Айырым белгілері бар ерекше салтанатты мундир
1 дана
5 жыл
5
Айырым белгілері бар салтанатты мундир
1 дана
5 жыл
6
Лампастары мен жиектері бар балағы сыртқа шығарылатын шалбар
2 дана
5 жыл
7
Ұзын жеңді жейде
2 дана
5 жыл
8
Қысқа жеңді жейде
2 дана
5 жыл
9
Қыстырмасы бар галстук
2 дана
5 жыл
10
Шалбар белбеуі
1 дана
5 жыл
11
Кашне
1 дана
5 жыл
12
Іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
13
Қысқа қонышты бәтеңке
1 жұп
2 жыл
14
Іші жылы қысқа қонышты етік
1 жұп
2 жыл
1.2. Күнделікті-далалық киім нысаны
1
Фурнитурасы бар белгіленген түсті фуражка
1 дана
3 жыл
2
Фурнитурасы бар қысқы бас киім
1 дана
4 жыл
3
Айырым белгілері бар қысқы іші жылы күртеше мен шалбар
1 жиынтық
4 жыл
4
Айырым белгілері бар жазғы күртеше мен шалбар
1 жиынтық
3 жыл
5
Айырым белгілері бар белгіленген түсті жартылай жүн свитер
1 дана
4 жыл
6
Ұзын жеңді футболка
1 дана
3 жыл
7
Қысқа жеңді футболка
1 дана
3 жыл
8
Кашне
1 дана
3 жыл
9
Ішкиім
2 жиынтық
1 жыл
10
Қысқы ішкиім (термо)
2 жиынтық
1 жыл
11
Іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
12
Далалық белбеу
1 дана
5 жыл
1
13
Биік қонышты бәтеңке
1 жұп
3 жыл
14
Іші жылы биік қонышты бәтеңке
1 жұп
3 жыл
15
Алып жүруге арналған белбеуі бар плащ-жамылғы
1 жиынтық
8 жыл
16
Қосымшасы мен жылу ұстайтын кілемшесі бар жатын қап (каримат)
1 жиынтық
7 жыл
17
Жеке заттарға арналған несессері бар сөмке (рюкзак)
1 дана
7 жыл

Об утверждении натуральных норм обеспечения специальной формой одежды, другим вещевым и инвентарным имуществом сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1461. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 28
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 28.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2 статьи 23 и пунктом 4 статьи 84 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения специальной формой одежды, другим вещевым и инвентарным имуществом сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1461
Натуральные нормы
обеспечения специальной формой одежды, другим
вещевым и инвентарным имуществом сотрудников специальных
государственных органов Республики Казахстан
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного сотрудника
Срок
носки*
№ примечания, применяемого при выдаче данного предмета
1
2
3
4
5
1. Натуральные нормы обеспечения специальной формой одежды и
другим вещевым имуществом высшего офицерского состава специальных
государственных органов Республики Казахстан
1.1. Особо торжественная и торжественная форма одежды
1
Фуражка установленного цвета с фурнитурой
1 шт.
5 лет
2
Шапка из каракуля с фурнитурой
1 шт.
5 лет
3
Пальто утепленное со знаками различия
1 шт.
5 лет
4
Мундир особо торжественный со знаками различия
1 шт.
5 лет
5
Мундир торжественный со знаками различия
1 шт.
5 лет
6
Брюки навыпуск с кантами и лампасами
2 шт.
5 лет
7
Рубашка с длинными рукавами
2 шт.
5 лет
8
Рубашка с короткими рукавами
2 шт.
5 лет
9
Галстук с зажимом
2 шт.
5 лет
10
Ремень брючный
1 шт.
5 лет
11
Кашне
1 шт.
5 лет
12
Перчатки утепленные
1 пара
2 года
13
Полуботинки
1 пара
2 года
14
Полусапоги утепленные
1 пара
3 года
1.2. Повседневно-полевая форма одежды
1
Фуражка установленного цвета с фурнитурой
1 шт.
3 года
2
Головной убор зимний с фурнитурой
1 шт.
4 года
3
Куртка со знаками различия и брюки утепленные зимние
1 к-т.
4 года
4
Куртка со знаками различия летняя и брюки летние
1 шт.
3 года
5
Свитер полушерстяной установленного цвета со знаками различия
1 шт.
4 года
6
Футболка с длинными рукавами
1 шт.
3 года
7
Футболка с короткими рукавами
1 шт.
3 года
8
Кашне
1 шт.
4 года
9
Белье нательное
2 к-т.
1 год
10
Белье зимнее (термо)
2 к-т.
2 года
11
Перчатки утепленные
1 пара
2 года
12
Ремень полевой
1 шт.
5 лет
1
13
Ботинки с высокими берцами
1 пара
3 года
14
Ботинки с высокими берцами утепленные
1 пара
3 года
15
Плащ-накидка с ремнем для ношения
1 к-т.
8 лет
16
Спальный мешок с вкладышем и ковриком теплоизоляционным (каримат)
1 к-т.
7 лет
17
Сумка (рюкзак) с несессером для личных вещей
1 шт.
7 лет

8.5. Шатырлар
1
Шатыр (10 орынға дейінгі)
нақты қолданыста 15 ай
2
Жазғы шатыр (10 орыннан жоғары)
нақты қолданыста 15 ай
3
Пеші бар қысқы шатыр (10 орыннан жоғары)
нақты қолданыста 15 ай
4
Штаб шатыры (жиынтықта)
нақты қолданыста 15 ай
Ескертпе:
1. Далалық белбеудің орнына кордуралық қару-жарақты алуға рұқсат етіледі.
2. Жедел іс-шараларға және терроризмге қарсы күрес бойынша іс-шараларға, сондай-ақ құқықтық режимді қамтамасыз ету, бітімгершілік қызметі бойынша және күзет іс-шаралары кезінде қорғалатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, ұйымдасқан қылмыстық топтардың жолын кесуге, режимді объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілік өткізетін қызметкерлерге және басқа да іс-шараларға қатысқан кезде осы киім нысанын киюді қажет ететін қызметкерлерге осы киім нысандарының кию мерзімі бір жылға қысқартылады.
3. Осы киім нысаны жедел іс-шараларға және терроризмге қарсы күрес бойынша іс-шараларға, сондай-ақ құқықтық режимді қамтамасыз ету, бітімгершілік қызметі бойынша және қорғалатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша күзет іс-шаралары кезінде, ұйымдасқан қылмыстық топтардың жолын кесу, сонымен қатар режимдік объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілік өткізетін қызметкерлерге ғана беріледі.
4. Айырым белгісімен белгіленген түсті свитердің орнына флис матадан тігілген айырым белгілері бар күртешені беруге рұқсат етіледі.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіндегі режимдік объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілікке түспейтін қызметкерлерге кию мерзімі бір жылға ұзартылады.
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіндегі режимдік объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілікке түспейтін қызметкерлерге кию мерзімі екі жылға ұзартылады.
7. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіндегі режимдік объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілікке түспейтін қызметкерлерге кию мерзімі үш жылға ұзартылады.
8. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіндегі қызметкерлерге 6 жыл кию мерзімімен 1 қосымша жиынтық беріледі.
9. 1 жылға және 2 жылға дейінгі оқу мерзімі бойынша бағдарламамен оқитын курсанттарға заттық мүлік оқу мерзіміне беріледі.
10. Қызылорда, Шымкент, Жамбыл облыстарында, Балқаш көлінің оңтүстігіне қарай орналасқан Алматы облысында, сондай-ақ Қарағанды облысының Жезді және Приозерск аудандарында, Каспий теңізінің ыстық климатты аудандарында 5 жылға беріледі.
11. Тәуліктік кезекшілік өткізетін орындардағы қызметкерлер қамтамасыз етіледі.

8.5. Палатки
1
Палатка (до 10 мест)
15 месяцев фактической эксплуатации
2
Палатка летняя (свыше 10 мест)
15 месяцев фактической эксплуатации
3
Палатка зимняя с печкой (свыше 10 мест)
15 месяцев фактической эксплуатации
4
Палатка штабная (в комплекте)
15 месяцев фактической эксплуатации
Примечание:
1. Разрешается приобретать вместо ремня полевого снаряжение кордуровое.
2. Для сотрудников подразделений, участвующих в оперативных мероприятиях и мероприятиях по борьбе с терроризмом, а также по обеспечению правового режима, миротворческой деятельности и в проведении охранных мероприятий по обеспечению безопасности охраняемых лиц, пресечении деятельности организованных преступных групп, сотрудникам, несущим ежедневное дежурство по охране режимных объектов и других мероприятиях, при осуществлении которых требуется ношение данного вида форменной одежды, срок носки сокращается на 1 год.
3. Выдается только сотрудникам подразделений, участвующих в оперативных мероприятиях и мероприятиях по борьбе с терроризмом, а также по обеспечению правового режима, миротворческой деятельности и в проведении охранных мероприятий по обеспечению безопасности охраняемых лиц, пресечении деятельности организованных преступных групп, других мероприятиях, при осуществлении которых требуется ношение данного вида форменной одежды, а также сотрудникам, несущим ежедневное дежурство по охране режимных объектов.
4. Разрешается вместо свитера уставленного цвета со знаками различия выдавать куртку из флисовой ткани уставленного цвета со знаками различия.
5. Сотрудникам Службы охраны Президента Республики Казахстан, не заступающим на ежедневное дежурство по охране режимных объектов, срок носки увеличивается на 1 год.
6. Сотрудникам Службы охраны Президента Республики Казахстан, не заступающим на ежедневное дежурство по охране режимных объектов, срок носки увеличивается на 2 года.
7. Сотрудникам Службы охраны Президента Республики Казахстан, не заступающим на ежедневное дежурство по охране режимных объектов, срок носки увеличивается на 3 года.
8. Сотрудникам Службы охраны Президента Республики Казахстан выдается 1 дополнительный комплект со сроком носки на 6 лет.
9. Курсантам, проходящим обучение по программам со сроком обучения до 1 года и до 2 лет, вещевое имущество выдается на срок обучения.
10. В Кызылординской, Шымкентской, Жамбылской, Алматинской области, расположенной южнее озера Балхаш, а также Жездинском и Приозерном районах Карагандинской области, районах Каспийского моря с жарким климатом выдаются на 5 лет.
11. Обеспечиваются сотрудники в местах несения круглосуточного дежурства.

12. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіндегі режимдік объектілерді күзету бойынша күн сайынғы кезекшілікке түсетін қызметкерлерге беріледі.
13. Қоймалардың (базалардың) және шеберханалардың жылытылмайтын үй-жайларында тұрақты түрде жұмыс істейтін қызметкерлерге беріледі.
14. Тамақтандыру қызметі объектілерінде, оның ішінде асханаларда, буфеттерде, қоймаларда тұрақты түрде жұмыс істейтін қызметкерлерге беріледі.
15. Қоймалардың (базалардың) тиеу-түсіру жұмыстарымен айналысатын қызметкерлерге, қойма (сақтау орны) бастықтары мен материалдық құралдардың қоймашыларына беріледі.
16. Электр техникалық жұмыстарды орындайтын қызметкерлерге беріледі.
17. Металды электрлі газбен дәнекерлеумен және кесумен айналысатын қызметкерлерге беріледі.
18. Қазандық және жылу қуатты қондырғыларды пайдалану жөніндегі жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге беріледі.
19. Инженерлік желілер мен техникалық ғимараттарды пайдалану жөніндегі жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге беріледі.
20. Дәнекерлеушілерге арналған қысқы костюм тек қысқы уақытта жылытылмайтын үй-жайларда немесе ашық ауада жұмыс істейтіндерге беріледі. Қысқы және жазғы костюмнің орнына тиісінше кеудеше мен балағы кең мақта шалбар мен брезент костюм беруге рұқсат етіледі.
21. Резеңкеленген алжапқыш тек жанар-жағар май және бояумен жұмыс істейтіндерге ғана беріледі.
22. Дулыға электрмен дәнекерлеушілерге және доғалы вольтті кесушілерге жарықтан қорғайтын көзілдірік орнына беріледі.
23. Понтонерлерге арналған костюм мен қолғап кезекші сантехниктердің санына қарай беріледі.
24. Стационарда және бокстардағы кезекшілік үшін беріледі.
25. Хирургиялық бейінді бөлімшелерде хирургтерге беріледі.
26. Дератизация жөніндегі жұмыстармен айналысатын персоналға беріледі.
27. Резеңкеленген алжапқыш, резеңке қолғап, жеңқап, көзілдірік пен респиратор тек бөлшектеумен айналысатын медициналық персоналға және қышқыл және улы заттармен жұмыс істейтін фармацевттерге беріледі.
28. Сумен емдеу кабинеттерінде, бөлімшелерінде және қабылдау бөлмелерінің душтарында жұмыс істейтін персоналға беріледі.
29. Аса қауіпті инфекцияларға қарсы күрес жөніндегі бөлімшелер мен мекемелерде жұмыс істейтін дәрігерлерге және кіші медициналық персоналға беріледі.

12. Для сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан, заступающих на ежедневное дежурство по охране режимных объектов.
13. Выдается сотрудникам, постоянно работающим в неотапливаемых помещениях складов (баз) и мастерских, а также по обслуживанию автотракторной техники.
14. Выдается сотрудникам, постоянно работающим на объектах продовольственной службы, в том числе столовых, буфетах и на складах.
15. Выдается сотрудникам, занятым погрузочно-разгрузочными работами на складах (базах), начальникам складов (хранилищ) и кладовщикам материальных средств.
16. Выдается сотрудникам, выполняющим электротехнические работы.
17. Выдается сотрудникам, работающим на электрогазосварке и резке металлов.
18. Выдается сотрудникам, занятым на работах по эксплуатации котельных и теплосиловых установок.
19. Выдается сотрудникам, занятым на работах по эксплуатации инженерных сетей и технических сооружений.
20. Костюм зимний для сварщиков выдается только работающим в зимнее время в неотапливаемых помещениях или на открытом воздухе. Вместо костюма зимнего и летнего разрешается выдавать соответственно телогрейку и шаровары ватные и костюм брезентовый.
21. Фартук прорезиненный выдается только тем, кто работает с горюче-смазочными материалами и красками.
22. Шлем выдается электросварщикам и резчикам вольтовой дугой вместо очков светозащитных.
23. Костюм для понтонеров и перчатки выдаются по числу дежурных сантехников.
24. Выдаются для дежурства в стационаре и боксах.
25. Выдаются для хирургов в отделениях хирургического профиля.
26. Выдается сотрудникам, занятому на работах по дератизации.
27. Фартук прорезиненный, перчатки резиновые, нарукавники, очки и респиратор выдаются только медицинскому персоналу, занятому на расфасовке, и фармацевтам, работающим с кислотами и ядовитыми веществами.
28. Выдается персоналу, работающему в водолечебных кабинетах, отделениях и душевых приемных отделений.
29. Выдается врачам и младшему медицинскому персоналу, работающим в подразделениях и учреждениях по борьбе с особо опасными инфекциями.

30. Пайдалану мерзімі мамандандырылған зертханада тиісті сынақ өткізілгеннен кейін ұзартылуы мүмкін.
* – заттық мүлікті кию (пайдалану) мерзімі заттың нақты мақсатта қолданыста болу кезеңі болып табылады. Заттық мүлікті қоймада сақтау мерзімі кию мерзіміне саналмайды. Бір мезгілге пайдалануға берілген маусымдық заттар, бір маусым ішінде киілуі (пайдалануы) бір жыл қолданылды деп саналады. Қызметкерлерге берілген заттардың пайдалану мерзімі осы немесе өзге де заттарды алуға құқығы пайда болған күннен бастап есептелінеді.

30. Срок эксплуатации может быть продлен после проведения соответствующих испытаний специализированной лабораторией.
* – сроком носки вещевого имущества (эксплуатации) является период времени, в течение которого предмет должен находиться в пользовании по прямому назначению. Время хранения предмета вещевого имущества на складах в срок носки не засчитывается. Для сезонных предметов вещевого имущества, выданных в носку (эксплуатацию), срок носки (эксплуатации) в течение одного сезона засчитывается за один год. Срок носки (эксплуатации) предметов вещевого имущества, выдаваемого сотрудникам, исчисляется со дня возникновения у них права на получение того или иного предмета.

** – Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері қатарындағы курсанттар заттай мүлікпен 2 және 3-заттай нормалар бойынша қамтамасыз етіледі.
*** – бұл норма бойынша спорттық іс-шараларға қатысатын қызметкерлер, спорттық команда қатысушылары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдардың басшылары айқындаған басқа санаттағы қызметкерлер қамтамасыз етіледі.
**** – төсек-орын жабдықтарымен арнайы жоғары (әскери) оқу орындарында жоғары және қосымша білім беру бағдарламалары бойынша оқитын курсанттар мен тәулік бойы (жауынгерлік) кезекшілік өткізу орындарындағы қызметкерлер қамтамасыз етіледі.

** – курсанты из числа сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан обеспечиваются вещевым имуществом по натуральным нормам 2 и 3.
*** – по данной норме обеспечиваются сотрудники, участвующие в спортивных мероприятиях, участники спортивных команд, а также другие категории сотрудников, определяемые руководителями специальных государственных органов.
**** – постельными принадлежностями обеспечиваются курсанты, обучающиеся по программам высшего и дополнительного образования высших специальных (военных) учебных заведений, сотрудники в местах несения круглосуточного (боевого) дежурства.

4. Аяқ киім
1
Пима
1 жұп
5 жыл
-
2
Пимаға арналған галош
1 жұп
3 жыл
-
3
Госпитальдық туфли
3 жұп
1 жыл
-
5. Санитариялық-гигиеналық қажеттілік бұйымдары
1
Иіс сабын
200 гр.
1 ай
2
Дәретхана қағазы
1 орам
1 ай
Ескертпе:
* – осы норма бойынша госпитальдар мен клиникалар қамтамасыз етіледі.
Дәрігер (емхана дәрігерлері) және емдеу-диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттерінің), физиотерапиялық бөлімшелердің (кабинеттердің) кабинеттері, медициналық пункттер бір кереуетке есептеліп қамтамасыз етіледі: 1 жастық 6 жылға, 3 ақ жайма 1 жылға, 2 жастықтың сыртқы тысы 1 жылға.
Дәрігерлерге тиесілі мақта-матадан жасалған сүлгі клиникаларда айына 50 м қағаз сүлгіге ауыстыруға рұқсат етіледі.
1. Госпитальдардың инфекциялық, хирургиялық және жара бөлімшелері үшін қосымша ішкиім 3 жиынтығы 1 жылға, 3 жастықтың сыртқы тысы және 4 ақ жайма беріледі.
2. Медициналық мақта-матадан жасалған халаттар госпитальдар мен лазареттердегі науқастарға келген адамдар үшін штаттық кереует санының 30 пайызына беріледі.

4. Обувь
1
Валенки
1 пара
5 лет
2
Галоши на валенки
1 пара
3 года
3
Туфли госпитальные
3 пары
1 год
5. Предметы туалета для санитарно-гигиенических надобностей
1
Туалетное мыло
200 гр.
1 месяц
2
Туалетная бумага
1 рул.
1 месяц
Примечание:
* – по данной норме обеспечиваются госпитали и клиники.
Кабинеты врачей (врачей поликлиник) и лечебно-диагностических отделений (кабинеты) физиотерапевтических отделений (кабинетов), медпункты обеспечиваются из расчета на одну кушетку: 1 подушка на 6 лет, 3 простыни на 1 год, 2 наволочки подушечные верхние на 1 год.
Полотенце хлопчатобумажное, положенное врачам в клиниках, разрешается заменять на полотенце бумажное 50 м в месяц.
1. Для инфекционных, хирургических и гнойных отделений госпиталей дополнительно выдаются на 1 год 3 комплекта нательного белья, 3 наволочки подушечные верхние и 4 простыни.
2. Халаты хлопчатобумажные медицинские отпускаются для лиц, посещающих больных в госпиталях и лазаретах, на 30 процентов штатного количества коек.

3. Операциялық және таңу қажеттіліктері үшін қосымша мыналар беріледі:
мақта-матадан жасалған сүлгі 4 данадан 1 жылға 50 пайызға;
жастықтың сыртқы тысы 3 данадан 1 жылға 10 пайызға;
ақ жайма 4 данадан 1 жылға штаттық кереует санының 50 пайызына.
4. Жатын қаптар тек туберкулез госпиталіне, емханалары мен госпитальдың туберкулез бөлімшелеріне, сондай-ақ әрбір штаттық санитариялық автомобильге 2 данадан беріледі.

3. Для операционных и перевязочных нужд дополнительно отпускается:
полотенец хлопчатобумажных по 4 штуки на 1 год на 50 процентов;
наволочек подушечных верхних по 3 штуки на 1 год на 10 процентов;
простынь по 4 штуки на 1 год на 50 процентов штатного количества коек.
4. Мешки спальные отпускаются только туберкулезным госпиталям, клиникам и туберкулезным отделениям госпиталей, а также по 2 штуки на каждый штатный санитарный автомобиль.

1. Спартакиадаларға және әртүрлі деңгейдегі жарыстарға қатысуды ұйымдастыру үшін құрама командаларға 2 жылда 1 рет қосымша 10 жиынтық беріледі.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң "Ұшқын-Искра" спорт клубы-спорттық дайындау орталығының құрама командаларына және спортшыларға республикалық және халықаралық жарыстарды өткізу регламентінің талаптарына сәйкес, сондай-ақ құрама командалар мен жасөспірім балалар секцияларының оқу-жаттығу процесі қамтамасыз ету қажеттілігін ескере отырып беріледі.
3. Спорттық зал немесе ойын алаңы болған жағдайда ғана беріледі.
4. Спортзал болған жағдайда беріледі.
5. Спартакиадаларға және әртүрлі деңгейдегі жарыстарға қатысуды ұйымдастыру үшін құрама командаларға 2 жылда 1 рет 4 жиынтық қосымша беріледі.
6. Спартакиадаларға және әртүрлі деңгейдегі жарыстарға қатысуды ұйымдастыру үшін құрама командаларға 2 жылда 1 рет 6 жиынтық қосымша беріледі.
7. Жарыстарға қатысушыларға ғана беріледі.
8. Спартакиадаларға және әртүрлі деңгейдегі жарыстарға қатысуды ұйымдастыру үшін құрама командаларға 2 жылда 1 рет 8 жиынтық қосымша беріледі.
9. Ойын алаңы болғанда ғана беріледі.
10. Жарыстарды өткізу үшін беріледі.

1. Дополнительно 1 раз в 2 года для организации участия в спартакиадах и соревнованиях различного уровня для сборных команд выдается 10 комплектов.
2. Выдается для спортсменов и сборных команд Центра спортивной подготовки-Спортивного клуба "Ұшқын-Искра" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в соответствии с требованиями регламента проведения республиканских и международных соревнований, а также с учетом необходимости обеспечения учебно-тренировочного процесса сборных команд и детско-юношеских секций.
3. Выдается при наличии спортзала или игрового поля.
4. Выдается при наличии спортзала.
5. Дополнительно 1 раз в 2 года для организации участия в спартакиадах и соревнованиях различного уровня для сборных команд выдается 4 комплекта.
6. Дополнительно 1 раз в 2 года для организации участия в спартакиадах и соревнованиях различного уровня для сборных команд выдается 6 комплектов.
7. Выдается только участникам соревнований.
8. Дополнительно 1 раз в 2 года для организации участия в спартакиадах и соревнованиях различного уровня для сборных команд выдается 8 комплектов.
9. Выдается при наличии игровой площадки.
10. Выдается для проведения соревнований.

11. Ойын жинағы түрінде беріледі.
12. Тир болған жағдайда беріледі.
13. Баттерфляй, құрастырылған станок, бастан ауыр тартуға арналған тұтқа, аяқпен сығымдап көтеру, арқа бұлшықеттеріне арналған блок, реттеуіші бар пресс жасауға арналған орындық, отырып-тұру жаттығуын жасауға арналған баған, көлденең қыспақ жасауға арналған орындық, блоктық рамка, бицепс машина, құлып белгісі бар W-образ, олимпиядалық белгісі бар штангілер, 5-тен 30 кг дейінгі кәсіби гантельдер, гантельдерге арналған баған, 2,5-тен 25 кг дейінгі резеңкелі кесінді дискілер жиынтыққа кіреді.

11. Выдается в виде игрового набора.
12. Выдается при наличии тира.
13. В комплект входит: баттерфляй, комбинированный станок, ручка для тяги за голову, жим ногами, блок для мышц спины, скамейка для пресса регулируемая, стойка для приседаний, скамейка для жима горизонтальная, блочная рамка, бицепс-машина, W-образ. гриф с замками, гриф штанги олимпийский, гантели профессиональные от 5 до 30 кг, стойка под гантели, диски обрезиненные от 2,5 до 25 кг.

14. Спартакиадаларға және әртүрлі деңгейдегі жарыстарға қатысуды ұйымдастыру үшін ведомствоның бірінші басшысының өкімі бойынша қосымша сатып алынады.
15. Әртүрлі деңгейдегі спорттық іс-шараларды ұйымдастыру үшін.
16. Жедел іс-шараларға және терроризмге қарсы, сондай-ақ құқықтық режимді қамтамасыз ету бойынша, бітімгершілік қызметі және қорғалатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі күзету іс-шараларын өткізуге, ұйымдасқан қылмыстық топтардың жолын кесуге қатысатын бөлімшелер қызметкерлері үшін нақты қажеттілік бойынша спорттық мүліктің арнайы түрлері қосымша беріледі.

14. Для организации участия в спартакиадах и соревнованиях различного уровня для сборных команд дополнительно приобретается по распоряжению первого руководителя ведомства.
15. Для организации спортивных мероприятий различного уровня.
16. Для сотрудников подразделений, участвующих в оперативных мероприятиях и мероприятиях по борьбе с терроризмом, а также по обеспечению правового режима, миротворческой деятельности и в проведении охранных мероприятий по обеспечению безопасности охраняемых лиц, пресечении деятельности организованных преступных групп, дополнительно выдается специальные виды спортивного имущества по фактической потребности.