"Мемлекеттiк театрларды, мұражайларды, концерт және мәдени-демалыс ұйымдарын субсидиялау мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1467 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.05.2016 № 322 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Мемлекеттiк театрларды, мұражайларды, концерт және мәдени-демалыс ұйымдарын субсидиялау мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 58, 823-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Тұрғындар үшiн театр, мәдени-демалыс және концерт iс-шараларына қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнердi насихаттауға байланысты залалды жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Республикалық және жергiлiктi бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлуді бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал көлемін шегере отырып, мемлекеттiк театрлардың, мәдени-демалыс және концерт ұйымдарының залалын өтеуге бағыттау арқылы жүзеге асырады.
4. Республикалық бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлу бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Бұл ретте республикалық театрлар мен концерттік ұйымдардың залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген мөлшерден аспауға тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу бюджеттердi атқару жөнiндегi облыстық, жергілікті уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Субсидиялар меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал мөлшерін қоспағанда, ұйымдардың шығындарын өтеуге бөлінеді.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдары жыл сайын, есептi кезеңнен кейiнгi үшiншi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне даму жоспарларының орындалуы бойынша бекітілген есептерді беруді қамтамасыз етедi.»;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 1211 "О вопросах субсидирования государственных театров, музеев, концертных и культурно-досуговых организаций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1467. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 322
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.05.2016 № 322.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 1211 «О вопросах субсидирования государственных театров, музеев, концертных и культурно-досуговых организаций» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 58, ст. 823) следующие изменения:
1) в Правилах выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства, утвержденных указанным постановлением:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«3. Распределение бюджетных субсидий из республиканского и местного бюджета администратором бюджетной программы осуществляется путем направления суммы на покрытие убытков государственных театров, культурно-досуговых и концертных организаций, за минусом размера убытка покрываемого за счет собственных средств.
4. Выделение бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. При этом размер субсидий на покрытие убытков республиканских театров и концертных организаций не должен превышать размер, указанный в приложении 4 к настоящим Правилам.»;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Выделение бюджетных субсидий из областного (города республиканского значения, столицы), районного (города областного значения) бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми областным, местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. Субсидии выделяются на покрытие убытков организаций за исключением размера убытка, покрываемых за счет собственных средств.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Государственные театры, культурно-досуговые и концертные организации ежегодно, не позднее 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивают предоставление администратору бюджетных программ утвержденных отчетов по исполнению планов развития.»;

көрсетілген Қағидалар осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты залалды жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Республикалық және жергiлiктi бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлуді бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал көлемін шегере отырып, мемлекеттiк мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың залалын өтеуге бағыттау арқылы жүзеге асырады.
4. Республикалық бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлу бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Бұл ретте республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген мөлшерден аспауға тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу бюджеттердi атқару жөнiндегi облыстық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Субсидиялар меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал мөлшерін қоспағанда, ұйымдардың залалын өтеуге бөлінеді.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың жыл сайын, есептi кезеңнен кейiнгi үшiншi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне даму жоспарларының орындалуы бойынша бекітілген есептерді беруді қамтамасыз етедi.»;
көрсетілген Қағидалар осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1467 қаулысына
1-қосымша
Тұрғындар үшiн театр, мәдени-
демалыс және концерт iс-шараларына
қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету
жөнiндегi қызметтердi көрсетуге,
классикалық, халықтық, музыкалық
және хореографиялық өнердi
насихаттауға байланысты залалды
жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу
қағидаларына
4-қосымша
Республикалық театрлар мен концерттік ұйымдардың
тізбесі
Р/с
Ұйымдар атауы
Республикалық бюджеттен субсидия %
1
2
3
1
«Астана Опера» мемлекеттік опера және балет театры» КАҚ
80 %
2
«Күләш Байсейiтова атындағы Ұлттық опера және балет театры» РМҚК
90 %
3
«Абай атындағы Қазақ мемлекеттiк академиялық опера және балет театры» РМҚК
85 %
4
«М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттiк академиялық драма театры» РМҚК
85 %
5
«М. Лермонтов атындағы Мемлекеттiк академиялық орыс драма театры» РМҚК
80 %
6
«Ғ. Мүсiрепов атындағы Қазақ мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры» РМҚК
85 %
7
«Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттiк академиялық балалар мен жасөспiрiмдер театры» РМҚК
90 %
8
«Республикалық мемлекеттiк корей музыкалық комедия театры» РМҚК
95 %
9
«Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттiк ұйғыр музыкалық комедия театры» РМҚК
95 %
10
«Республикалық немiс драма театры» РМҚК
95 %
11
«Қазақстан Республикасының «Салтанат» мемлекеттiк би ансамблi» РМҚК
90 %
12
«Қазақстан Республикасының мемлекеттiк академиялық би театры» РМҚК
95 %
13
«Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттiк филармониясы» РМҚК
90 %
14
«Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттiк академиялық халық аспаптар оркестрi» РМҚК
90 %
15
«Қазақстан Камератасы» классикалық музыка ансамблi» РМҚК
95 %
16
«Ақ жауын» мемлекеттiк камералық оркестрi» РМҚК
95 %
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КАҚ – коммерциялық емес акционерлік қоғамы
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1467 қаулысына
2-қосымша
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және
реставрациялануын қамтамасыз етуге
байланысты залалды жабуға
бюджеттiк субсидиялар
бөлу қағидаларына
4-қосымша
Республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорық-мұражайлардың
тізбесі
Р/с
Ұйымдар атауы
Республикалық бюджеттен субсидия %
1
2
3
1
«Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орталық мұражайы» РМҚК
90 %
2
«Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк өнер мұражайы» РМҚК
90 %
3
«Сирек кездесетiн қияқты саз аспаптарының мемлекеттiк коллекциясы» РМҚК
92 %
4
«Республикалық кiтап мұражайы» РМҚК
98 %
5
«Ордабасы» ұлттық тарихи-мәдени қорығы» РМҚК
98 %
6
«Берел» мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
98 %
7
«Есiк» мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
98 %
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын

дополнить указанные Правила приложением 4 согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в Правилах выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«3. Распределение бюджетных субсидий из республиканского и местного бюджета администратором бюджетной программы осуществляется путем направления суммы на покрытие убытков государственных музеев и историко-культурных заповедников, за минусом размера убытка покрываемого за счет собственных средств.
4. Выделение бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. При этом размер субсидий на покрытие убытков республиканских музеев и историко-культурных заповедников не должен превышать размер, указанный в приложении 4 к настоящим Правилам.»;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Выделение бюджетных субсидий из областного (города республиканского значения, столицы), районного (города областного значения) бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми областным, местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. Субсидии выделяются на покрытие убытков организаций за исключением размера убытка, покрываемых за счет собственных средств.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Республиканские музеи и историко-культурные заповедники ежегодно, не позднее 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивают предоставление администратору бюджетных программ утвержденных отчетов по исполнению планов развития.»;
дополнить указанные Правила приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1467
Приложение 4
к Правилам выделения бюджетных субсидий
на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению доступности
театральных, культурно-досуговых и концертных
мероприятий для населения, пропагандой
классического, народного,
музыкального и хореографического искусства
Перечень
республиканских театров и концертных организаций
№ п/п
Наименование организаций
% субсидий из республиканского бюджета
1
2
3
1.
НАО «Государственный театр оперы и балета «Астана Опера»
80 %
2.
РГКП «Национальный театр оперы и балета имени Куляш Байсеитовой»
90 %
3.
РГКП «Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая»
85 %
4.
РГКП «Казахский государственный академический театр драмы им. М. Ауэзова»
85 %
5.
РГКП «Государственный академический русский театр драмы им. М. Лермонтова»
80 %
6.
РГКП «Государственный академический казахский театр для детей и юношества им. Г. Мусрепова»
85 %
7.
РГКП «Государственный академический русский театр для детей и юношества им. Н. Сац»
90 %
8.
РГКП «Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии»
95 %
9.
РГКП «Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова»
95 %
10.
РГКП «Республиканский немецкий драматический театр»
95 %
11.
РГКП «Государственный ансамбль танца РК «Салтанат»
90 %
12.
РГКП «Государственный академический театр танца Республики Казахстан»
95 %
13.
РГКП «Казахская государственная филармония имени Жамбыла»
90 %
14.
РГКП «Казахский государственный академический оркестр народных инструментов им. Курмангазы»
90 %
15.
РГКП «Ансамбль классической музыки «Камерата Казахстана»
95 %
16.
РГКП «Государственный камерный оркестр «Ақ жауын»
95 %
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НАО – некоммерческое акционерное общество
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1467
Приложение 4
к Правилам выделения бюджетных субсидий
на покрытие убытков, связанных с
обеспечением сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
Перечень
республиканских музеев и историко-культурных
музеев-заповедников
№ п/п
Наименование организаций
% субсидий из республиканского бюджета
1
2
3
1.
РГКП «Центральный государственный музей Республики Казахстан»
90 %
2.
РГКП «Государственный музей искусств Республики Казахстан имени
А. Кастеева»
90 %
3.
РГКП «Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов»
92 %
4.
РГКП «Республиканский музей книги»
98 %
5.
РГКП «Национальный историко-культурный заповедник «Ордабасы»
98 %
6.
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Берел»
98 %
7.
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Иссык»
98 %
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие