Сот-сараптамалық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1584 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 620 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 620 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Әділет министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 270 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1584 қаулысымен
бекітілген
«Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиалаудың» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;

Об утверждении стандарта государственной услуги по вопросам судебно-экспертной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1584. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 620
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 620 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра юстиции РК от 14.05.2015 г. № 270.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1584
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға арналған лицензия, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде 6  айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 % құрайды, бірақ 4 АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 % құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салынған кезде ақы төлеуді «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыруға болады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен көрсетіледі;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликат лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя (далее – ЭЦП).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя оплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыруға түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда, нотариалды куәландырылған көшірмесі);
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес қызметтің түріне қойылатын біліктілік талаптары туралы ақпарат қамтылған мәліметтердің нысаны;
6) жоғары білімі туралы дипломында (салыстыруға түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда, нотариалды куәландырылған көшірмесі) мамандығы бойынша сот-сараптама жұмысының кемінде бес жыл өтілін растайтын еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі, жұмысқа қабылданған және қызметтен босатылған туралы бұйрықтардан үзінді көшірмелер не қызметтік тізімі;
7) Қазақстан Республикасы бойынша барлық мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамалар;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжат нысандағы сұрау салу;
2) жоғары білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес қызметтің түріне біліктілік талаптары туралы ақпарат қамтылған мәліметтердің нысаны;
4) жоғары білімі туралы дипломында мамандығы бойынша сот-сараптама жұмысының кемінде бес жыл өтілін растайтын еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі, жұмысқа қабылданған және қызметтен босатылған туралы бұйрықтардан үзінді көшірмелер немесе қызметтік тізімі;
5) ЭҮТШ арқылы бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленгенін растайтын ақпарат, түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда, сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі.
Жеке басын куәландыратын, бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік қызмет көрсетудің ақпараттық мониторинг жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжаттар нысанында дербес алады;
лицензия телнұсқасын алу үшін:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталда тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметті алуға мүмкіндік болмаған кезде ғана мынадай құжаттарды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді:
көрсетілетін қызметті берушіге:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для получения лицензии:
к услугодателю:
1) заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации личности);
3) копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию диплома о высшем образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) форму сведений, содержащих информацию о квалификационных требованиях к виду деятельности согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) копию трудовой книжки или трудового договора, выписку из приказов о приеме и увольнении либо послужной список, подтверждающий стаж судебно-экспертной работы не менее пяти лет по специальности, указанной в дипломе о высшем образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
7) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по месту жительства услугополучателя, с указанием сведений по всей Республике Казахстан;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию диплома о высшем образовании;
3) форму сведений, содержащих информацию о квалификационных требованиях к виду деятельности согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копию трудовой книжки или трудового договора, выписку из приказов о приеме и увольнении либо послужной список, подтверждающий стаж судебно-экспертной работы не менее пяти лет по специальности, указанной в дипломе о высшем образовании;
5) информацию, подтверждающую оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП, в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу виде электронной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющих личность, подтверждающих оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП услугодателя;
для получения дубликата лицензии:
при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением следующих документов:
к услугодателю:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжат нысандағы сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленгенін растайтын ақпарат, түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда, сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік қызмет көрсетудің ақпараттық мониторинг жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжаттар нысанында дербес алады;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) тегін, атын және әкесінің атын ауыстыруды тіркеу туралы мәліметтер 2008 жылға дейін жүргізілген жағдайда, тегін, атын және әкесінің атын ауыстыру туралы куәліктің көшірмесі (түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
5) қағаз жеткізгіште берілген жағдайда лицензияның түпнұсқасы (көрсетілетін қызмет алушы қайта ресімделген лицензияны алғанға дейін бұрын берілген лицензияны қайтарады);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжат нысандағы сұрау салу;
2) тегін, атын және әкесінің атын ауыстыру туралы куәліктің көшірмесі электрондық сұрау салуға сканерленген түрде қоса беріледі (тегін, атын және әкесінің атын ауыстыруды тіркеу туралы мәліметтер 2008 жылға дейін жүргізілген жағдайда);
3) ЭҮТШ арқылы бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленгенін растайтын ақпарат, түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда, сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік қызмет көрсетудің ақпараттық мониторинг жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжаттар нысанында дербес алады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылып куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды сұратуға жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және олардың талаптары бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы белгі қойылғаны болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.

1) заявление установленного образца согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации личности);
3) копию документа, подтверждающего оплату в бюджет за выдачу дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) информацию, подтверждающую оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП, в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу виде электронной копии документа.
Сведения документа, удостоверяющего личность, услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП услугодателя;
для переоформления лицензии:
к услугодателю:
1) заявление установленного образца согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя
(для идентификации личности);
3) копию документа, подтверждающего оплату в бюджет за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию свидетельства о перемене фамилии, имени и отчества (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала) в случае если сведения о регистрации перемены фамилии, имени и отчества были произведены до 2008 года;
5) оригинал лицензии (услугополучатель до получения переоформленной лицензии возвращает ранее выданную лицензию) в случае выдачи на бумажном носителе;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) копию свидетельства о перемене фамилии, имени и отчества – в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу (в случае если сведения о регистрации перемены фамилии, имени и отчества были произведены до 2008 года);
3) информацию, подтверждающую оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП, в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа.
Сведения документа, удостоверяющего личность, услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП услугодателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. Егер:
1) қызмет түрімен айналысуға субъектілердің осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмесе;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беру келісім беретін көрсетілетін қызметті берушімен келісілмесе;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;
6) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуына тыйым салса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері болып табылады.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 кабинеттер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта бойынша не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қолдану үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс–орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» жіберген кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізу туралы белгі, тіркеу, орындау, қаралуы туралы жауап немесе қараудан бас тарту) өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағым ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор на право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим услугодателем;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам
оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58-00-58 және Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: (1414).
«Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Қайда ______________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен _____________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________
(болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алу үшін жеке тұлғаның
ө т і н і ш і
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін (түрлерін)
көрсету)
айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою) беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы __________________________________
(пошта индексі, облыс, қала,
аудан, елді мекен,
_____________________________________________________________________
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік есепшот _____________________________________________________
(есепшоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_____________________________________________________________________
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
_______________ парақ қоса беріледі
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс болып табылатыны
және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш иесіне лицензияланатын қызметтің түрімен және (немесе)
қызметтің кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға _______________________________
(қолы)
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні: 20__ ж. «___» __________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
__________ 20__ ж. «___» _________________
__________________________________________
(қолы)
«Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары туралы
ақпаратты қамтитын мәліметтер түрі
ЖСН ___________________________________________________________
Т.А.Ә. ________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства - www.adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого
контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58-00-58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление судебно-экспертной
деятельности»
В ______________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае
наличия) физического лица,
________________________________________
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо
_____________________________________________________________________
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются
официальными контактами, и на них может быть направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые
документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________
(подпись)
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: «____» _________ 20 __ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ «___»________20__
______________________
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление судебно-экспертной
деятельности»
Форма сведений
содержащих информацию о квалификационных
требованиях к виду деятельности
ИИН _________________________________________________________
Ф.И.О. ______________________________________________________

1. Мынадай пәндер бойынша біліктілік емтихандарын тапсырғанын
растайтын біліктілік куәлігінің болуы: «Қазақстан Республикасындағы
сот-сараптама қызметі туралы» Заң, криминалистика, Қазақстан
Республикасының қылмыстық-іс жүргізу, азаматтық іс жүргізу құқығы,
әкімшілік құқығы және нақты сараптама түрінің ғылыми-әдістемелік
негіздері (пәннің атауын көрсету)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Куәлік/куәлікке қосымша нөмірі
Куәлік/куәлікке қосымша берілген күні
Сот сараптамасы бойынша мамандығы (куәлік/куәлікке қосымша)
2. Сот сараптамасы өндірісі жүзеге асырылатын арнайы
жарақтандырылған үй-жайларда қойылатын стандарттар мен талаптарда
көзделген арнайы жабдықтың болуы:
1. Сот сараптамасын жүзеге асыру үшін мыналардың бар-жоғы
туралы ақпарат қажет:
1) "VSC-2000" немесе "ED-1100" үлгілі бейнеспектрлік компьютер
(УК және ИК сәуле шығару көзімен) __________________________________;
бар/жоқ
2) телевизиялық спектрлік люминесцентті микроскоп (үлкейтуі
140-қа дейін, көріну спектрінің кең диапазондағы зерттеулер, ИК және
УК салаларында) ____________________________________________________;
бар/жоқ
3) шыны жарық сүзгіштер жинағы _______________________________;
бар/жоқ
4) "Avtoshop" және "Паспорт" ИПС бағдарламалық қамтамасыз ету
____________________________________________________________________;
бар/жоқ
5) микрометрлер ______________________________________________;
бар/жоқ
6) спектрлік бейнелупа _______________________________________;
бар/жоқ
7) ПОН-2 оптикалық қабаттасу аспабы __________________________;
бар/жоқ
8) шағын шприцтер ____________________________________________;
бар/жоқ
9) хроматографқа арналған пиролиттік тіреуіш _________________;
бар/жоқ
10) секунд өлшеуіштер ________________________________________;
бар/жоқ
11) валюта тестерлері ________________________________________;
бар/жоқ
12) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
2. соттық портреттік сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) "Avtoshop" бағдарламалық қамтамасыз ету ___________________;
бар/жоқ
2) дербес компьютер __________________________________________;
бар/жоқ
3. соттық бейнефонографиялық сараптаманы жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) бейнефонографиялық сараптамаларды жүргізу жөніндегі жұмыс
станциясы, жиынтықта:
"Pentium", ОЗУ, 64 МБ сыныпты компьютер ______________________;
бар/жоқ
STC P 118.1 16-разрядты кәсіби дыбыстық электронды плато,
жиынтыққа алып шығу пульті (АЦП) және арнайы бағдарламалық қамтамасыз
ету де кіреді ______________________________________________________;
бар/жоқ

1. Наличие квалификационного свидетельства, подтверждающего сдачу квалификационных экзаменов по следующим дисциплинам: Закон «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан», криминалистика, уголовно-процессуальное, гражданско-процессуальное право, административное право Республики Казахстан и научно-методические основы конкретного вида экспертизы (указать наименование дисциплины):
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Номер свидетельства/дополнения к свидетельству
Дата выдачи свидетельства/дополнения к свидетельству
Специальность по судебной экспертизе (свидетельство/дополнение к свидетельству)
2. Наличие специального оборудования, предусмотренного
стандартами и требованиями к специально оснащенным помещениям, в
которых осуществляется производство судебной экспертизы:
1. Для осуществления судебной экспертизы необходима информация о наличии:
1) видеоспектральный компьютер типа "VSC-2000" или "ED-1100" (с
источником УФ- и ИК-излучений)______________________________________;
имеется/не имеется
2) телевизионный спектральный люминесцентный микроскоп
(увеличение до 140-х, исследования в широком диапазоне видимого
спектра; в ИК- и УФ- областях) ____________________________________;
имеется/не имеется
3) набор стеклянных светофильтров ____________________________;
имеется/не имеется
4) программное обеспечение "Avtoshop" и ИПС "Паспорт" ________;
имеется/не имеется
5) микрометры ________________________________________________;
имеется/не имеется
6) спектральная видеолупа ____________________________________;
имеется/не имеется
7) прибор оптического наложения ПОН-2 ________________________;
имеется/не имеется
8) микрошприцы _______________________________________________;
имеется/не имеется
9) пиролитическая приставка для хроматографа _________________;
имеется/не имеется
10) секундомеры ______________________________________________;
имеется/не имеется
11) тестеры валют ____________________________________________;
имеется/не имеется
12) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
2. для осуществления судебной портретной экспертизы необходима
информация о наличии:
1) программное обеспечение "Avtoshop" ________________________;
имеется/не имеется
2) персональный компьютер ____________________________________;
имеется/не имеется
3. для осуществления судебной видефонографической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) рабочая станция по производству видеофонографических
экспертиз в комплекте:
компьютер класса "Pentium", ОЗУ, 64 МБ _______________________;
имеется/не имеется
16-разрядная профессиональная звуковая электронная плата STC
P118.1, в комплект также входят выносной пульт (АЦП) и специальное
программное обеспечение ____________________________________________;
имеется/не имеется

2) екі кассеталы магнитофон, күшейткіштермен, бағандармен
жиынтықта __________________________________________________________;
бар/жоқ
3) стандартты компакт-кассеталарға арналған диктофон _________;
бар/жоқ
4) стандартты шағын кассеталарға арналған диктофон ___________;
бар/жоқ
5) бейнемагнитофон ___________________________________________;
бар/жоқ
6) тыңдағыштар _______________________________________________;
бар/жоқ
7) зарядтау құрылғысы ________________________________________;
бар/жоқ
8) дербес компьютер __________________________________________;
бар/жоқ
4. соттық фототехникалық сараптаманы жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) фототехникалық сараптама сарапшысының жұмыс орны:
түрлі түсті теледидар, 53 диагональді ________________________;
бар/жоқ
стопкадры бар бейнемагнитофон ________________________________;
бар/жоқ
«CASIO» цифрлы фотоаппараты __________________________________;
бар/жоқ
тыңдағыштар __________________________________________________;
бар/жоқ
4 батареяға арналған саусақша аккумуляторлық батареяларға
арналған зарядтық құрылғы __________________________________________;
бар/жоқ
қоректік аккумуляторлық батареялар ___________________________;
бар/жоқ
дербес компьютерлер __________________________________________;
бар/жоқ
5. соттық трасологиялық сараптаманы жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) салыстырмалы МСК-1 микроскопы _____________________________;
бар/жоқ
2) БМИ-1Ц микроскопы _________________________________________;
бар/жоқ
3) МБС микроскопы ____________________________________________;
бар/жоқ
4) жарықтандырғыш ____________________________________________;
бар/жоқ
5) суық қару адырнасының тартылу күшін айқындауға арналған
қабырға ____________________________________________________________;
бар/жоқ
6) ИК-жарық беру шамы ________________________________________;
бар/жоқ
7) "Клинок" құрылғысы ________________________________________;
бар/жоқ
8) дактилоскопиялық қобдиша __________________________________;
бар/жоқ
9) динамометр ________________________________________________;
бар/жоқ
10) 2,5-тен 7-ге дейінгі үлкейткіш лупалар ___________________;
бар/жоқ
11) тіреуіші және қосалқы жарықтандырғышы бар тұрақты лупа ___;
бар/жоқ
12) әртүрлі мөлшердегі дактилоскопиялық жаққыш _______________;
бар/жоқ

2) магнитофон двухкассетный, в комплекте с усилителем, колонками
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
3) диктофон для стандартных компакт-кассет __________________;
имеется/не имеется
4) диктофон для стандартных микрокассет" _____________________;
имеется/не имеется
5) видеомагнитофон ___________________________________________;
имеется/не имеется
6) наушники __________________________________________________;
имеется/не имеется
7) зарядное устройство _______________________________________;
имеется/не имеется
8) персональный компьютер ____________________________________;
имеется/не имеется
4. для осуществления судебной фототехнической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) рабочее место эксперта фототехнической экспертизы:
телевизор цветной, 53 диагонали ______________________________;
имеется/не имеется
видеомагнитофон со стоп–кадром _______________________________;
имеется/не имеется
цифровой фотоаппарат «CASIO» _________________________________;
имеется/не имеется
наушники _____________________________________________________;
имеется/не имеется
зарядное устройство для пальчиковых аккумуляторных батарей на 4
батареи ____________________________________________________________;
имеется/не имеется
аккумуляторные батареи питания _______________________________;
имеется/не имеется
персональный компьютер _______________________________________;
имеется/не имеется
5. для осуществления судебной трасологической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) сравнительный микроскоп МСК-1 _____________________________;
имеется/не имеется
2) микроскоп БМИ-1Ц __________________________________________;
имеется/не имеется
3) микроскоп МБС _____________________________________________;
имеется/не имеется
4) осветитель ________________________________________________;
имеется/не имеется
5) стенд для определения усилия натяжения тетивы холодного оружия
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
6) лампа ИК-освещения ________________________________________;
имеется/не имеется
7) устройство "Клинок" _______________________________________;
имеется/не имеется
8) чемодан дактилоскопический ________________________________;
имеется/не имеется
9) динамометр ________________________________________________;
имеется/не имеется
10) лупы от 2,5х до 7х _______________________________________;
имеется/не имеется
11) лупа стационарная на подставке с подсветкой ______________;
имеется/не имеется
12) кисти дактилоскопические волосяные различных размеров
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется

13) магнитті дактилоскопиялық қыл жаққыш _____________________;
бар/жоқ
14) муфельді пеш _____________________________________________;
бар/жоқ
15) кептіргіш шкаф ___________________________________________;
бар/жоқ
16) зертханалық тоңазытқыш ___________________________________;
бар/жоқ
17) 100 кг. дейінгі техникалық таразылар, дәлдігі 1 г.
____________________________________________________________________;
бар/жоқ
18) зертханалық, электрлік, қыш тақташалар ___________________;
бар/жоқ
19) микрометрлер _____________________________________________;
бар/жоқ
20) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
6. соттық баллистикалық сараптаманы жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) салыстырмалы МСК-1 микроскопы _____________________________;
бар/жоқ
2) БМИ-1Ц микроскопы _________________________________________;
бар/жоқ
3) МБС микроскопы ____________________________________________;
бар/жоқ
4) оққаққыш __________________________________________________;
бар/жоқ
5) оқтың жылдамдығын айқындауға арналған аспап _______________;
бар/жоқ
6) экспериментальді атуға арналған қондырғы __________________;
бар/жоқ
7) жарықтандырғыш ____________________________________________;
бар/жоқ
8) УК-жарықтандырғыштар (лямбда-254 және 360 нм) _____________;
бар/жоқ
9) ИК-жарық беру шамы ________________________________________;
бар/жоқ
10) тир прожекторы ___________________________________________;
бар/жоқ
11) кіші көлемді прожектор (галогенді шам) ___________________;
бар/жоқ
12) арнайы нысан _____________________________________________;
бар/жоқ
13) динамометр _______________________________________________;
бар/жоқ
14) 2,5-тен 7-ге дейінгі үлкейткіш лупалар ___________________;
бар/жоқ
15) РФ-4 үлгілі фотографиялық жайылма ________________________;
бар/жоқ
16) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
7. заттар мен материалдардың сот сараптамасын жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) екі детекторлы сұйықтық хроматографы:
1. Diod Arroy Detector _______________________________________;
бар/жоқ
2. Mass Selective Detector ___________________________________;
бар/жоқ
2) микродифрактометр _________________________________________;
бар/жоқ
3) рентгенді-флуоресценттік спектрометрі _____________________;
бар/жоқ
4) микроспектрофотометр ______________________________________;
бар/жоқ

13) кисть дактилоскопическая магнитная _______________________;
имеется/не имеется
14) муфельная печь ___________________________________________;
имеется/не имеется
15) сушильный шкаф ___________________________________________;
имеется/не имеется
16) холодильник лабораторный _________________________________;
имеется/не имеется
17) весы технические до 100 кг, точность 1 г. ________________;
имеется/не имеется
18) плитки лабораторные, электрические, керамические _________;
имеется/не имеется
19) микрометры _______________________________________________;
имеется/не имеется
20) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
6. для осуществления судебной баллистической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) сравнительный микроскоп МСК-1 _____________________________;
имеется/не имеется
2) микроскоп БМИ-1Ц __________________________________________;
имеется/не имеется
3) микроскоп МБС _____________________________________________;
имеется/не имеется
4) пулеулавливатель __________________________________________;
имеется/не имеется
5) прибор для определения скорости пули ______________________;
имеется/не имеется
6) установка для экспериментальной стрельбы __________________;
имеется/не имеется
7) осветитель ________________________________________________;
имеется/не имеется
8) УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм) _______________________;
имеется/не имеется
9) лампа ИК–освещения ________________________________________;
имеется/не имеется
10) прожектор для тира _______________________________________;
имеется/не имеется
11) прожектор малогабаритный (лампа галогеновая) _____________;
имеется/не имеется
12) специальная мишень _______________________________________;
имеется/не имеется
13) динамометр _______________________________________________;
имеется/не имеется
14) лупы от 2,5х до 7х _______________________________________;
имеется/не имеется
15) фотографическая развертка типа РФ-4 ______________________;
имеется/не имеется
16) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
7. для осуществления судебной экспертизы веществ и материалов
необходима информация о наличии:
1) жидкостной хроматограф с двумя детекторами:
1. Diod Arroy Detector _______________________________________;
имеется/не имеется
2. Mass Selective Detector ___________________________________;
имеется/не имеется
2) микродифрактометр _________________________________________;
имеется/не имеется
3) рентгенофлуоресцентный спектрометр ________________________;
имеется/не имеется
4) микроспектрофотометр ______________________________________;
имеется/не имеется

5) Olympus AX-70 полярлау микроскопы _________________________;
бар/жоқ
6) FX-5 іздестіру аспабы _____________________________________;
бар/жоқ
7) "Avatar - 320"-ИК спектрометрі ____________________________;
бар/жоқ
8) УК-дағы және көріну аумағындағы спектрофотометр ___________;
бар/жоқ
9) газ генераторлы (сутегі, азот, ауа) жалынды-иондалған
детекторы бар газды хроматограф ____________________________________;
бар/жоқ
10) МС детекторлы газды хроматограф __________________________;
бар/жоқ
11) биологиялық микроскоптар _________________________________;
бар/жоқ
12) МБС үлгілі оптикалық стереомикроскоптар __________________;
бар/жоқ
13) бензиннің сапасына бақылау жасайтын талдауыш _____________;
бар/жоқ
14) мұнай өнімдерін франкциялауға арналған қондырғы __________;
бар/жоқ
15) рефрактометрлер __________________________________________;
бар/жоқ
16) балқу температурасын айқындайтын аспаптар (Кофлер үстелі
үлгісінде) _________________________________________________________;
бар/жоқ
17) АОН-1 ареометрлер жинағы (сұйықтықтардың тығыздығын
айқындау үшін) _____________________________________________________;
бар/жоқ
18) ареометрлер жинағы (ҚСБ күштілігін айқындау үшін) ________;
бар/жоқ
19) муфельді пеш _____________________________________________;
бар/жоқ
20) дозиметр–радиометр _______________________________________;
бар/жоқ
21) гамма сәуле шығару дозиметрі _____________________________;
бар/жоқ
22) кептіргіш шкаф ___________________________________________;
бар/жоқ
23) дистилляторлар ___________________________________________;
бар/жоқ
24) вакуумды кептіргіш қорабы ________________________________;
бар/жоқ
25) вакуумды сорғы ___________________________________________;
бар/жоқ
26) ультрадыбысты монша ______________________________________;
бар/жоқ
27) ұсатқыш __________________________________________________;
бар/жоқ
28) су моншасы _______________________________________________;
бар/жоқ
29) 200 г дейінгі электрондық таразылар, принтері бар, дәлдігі
0,0001 г ___________________________________________________________;
бар/жоқ
30) 100 г дейінгі техникалық таразылар, дәлдігі 1 г __________;
бар/жоқ
31) зертханалық, электрлік, қыш тақташалар ___________________;
бар/жоқ
32) хроматограммаларды кептіруге арналған фен ________________;
бар/жоқ

5) поляризационный микроскоп Olympus AX-70 ___________________;
имеется/не имеется
6) поисковый прибор FX-5 _____________________________________;
имеется/не имеется
7) ИК-спектрометр "Avatar - 320" _____________________________;
имеется/не имеется
8) спектрофотометр в УФ и видимой области ____________________;
имеется/не имеется
9) газовый хроматограф с пламенно-ионизационным детектором с
газовым генератором (водород, азот, воздух) ________________________;
имеется/не имеется
10) газовый хроматограф с МС детектором ______________________;
имеется/не имеется
11) биологические микроскопы _________________________________;
имеется/не имеется
12) оптические стереомикроскопы типа МБС _____________________;
имеется/не имеется
13) анализатор контроля качества бензинов ____________________;
имеется/не имеется
14) установка для фракционирования нефтепродуктов ____________;
имеется/не имеется
15) рефрактометры ____________________________________________;
имеется/не имеется
16) приборы для определения температуры плавления (типа столик
Кофлера) ___________________________________________________________;
имеется/не имеется
17) набор ареометров АОН-1 (для определения плотности жидкостей)
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
18) набор ареометров (для определения крепости ССЖ) __________;
имеется/не имеется
19) муфельная печь ___________________________________________;
имеется/не имеется
20) дозиметр-радиометр _______________________________________;
имеется/не имеется
21) дозиметр гамма-излучения _________________________________;
имеется/не имеется
22) сушильный шкаф ___________________________________________;
имеется/не имеется
23) дистилляторы _____________________________________________;
имеется/не имеется
24) сушильный шкаф вакуумного ________________________________;
имеется/не имеется
25) вакуумный насос __________________________________________;
имеется/не имеется
26) баня ультразвуковая ______________________________________;
имеется/не имеется
27) измельчитель _____________________________________________;
имеется/не имеется
28) баня водяная _____________________________________________;
имеется/не имеется
29) весы электронные до 200 г., точность 0,0001 г. с принтером
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
30) весы технические до 100 кг, точность 1 г. ________________;
имеется/не имеется
31) плитки лабораторные, электрические, керамические _________;
имеется/не имеется
32) фен для сушки хроматограмм _______________________________;
имеется/не имеется

33) хроматографияға арналған камералар _______________________;
бар/жоқ
34) ТР-5014-01 қаттылық өлшеуіші _____________________________;
бар/жоқ
35) микрометрлер _____________________________________________;
бар/жоқ
36) секундөлшеуіш ____________________________________________;
бар/жоқ
37) шағын шприц ______________________________________________;
бар/жоқ
38) монеталардың, құнды металдардың электрохимиялық детекторы
____________________________________________________________________;
бар/жоқ
39) УК-жарықтандырғышы (лямбда-254 және 360 нм) ______________;
бар/жоқ
40) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
8. жол-көлік оқиғалары және көлік құралдарының сот сараптамасын
жүзеге асыру үшін мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) жол айырығы коэффициентін өлшейтін аспап __________________;
бар/жоқ
2) жол-көлік оқиғалары болған жерге апаруға арналған қобдиша
____________________________________________________________________;
бар/жоқ
3) ықшам десселерограф _______________________________________;
бар/жоқ
4) дербес компьютер __________________________________________;
бар/жоқ
9. сот экономикалық сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) бағдарламалық қамтамасыз етуі бар дербес компьютер ________;
бар/жоқ
10. сот тауартану сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) монеталардың, құнды металдардың электрохимиялық детекторы
____________________________________________________________________;
бар/жоқ
2) гауһартастарды тексеру аспабы _____________________________;
бар/жоқ
3) МБС үлгілі микроскопы _____________________________________;
бар/жоқ
4) ТР-5014-01 қаттылық өлшеуіші ______________________________;
бар/жоқ
5) стандартты мүсінше ________________________________________;
бар/жоқ
6) 200 г дейінгі электрондық таразылар, дәлдігі 0,001 г ______;
бар/жоқ
7) 200 г дейінгі электрондық таразылар, принтері бар, дәлдігі
0,0001 г ___________________________________________________________;
бар/жоқ
8) 10 кг дейінгі техникалық таразылар, дәлдігі 0,1 г _________;
бар/жоқ
9) 100 кг дейінгі техникалық таразылар, дәлдігі 1 г __________;
бар/жоқ
10) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
11. сот құрылыс сараптамасын жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) бағдарламалық қамтамасыз етуі бар дербес компьютер ________;
бар/жоқ
12. сот технологиялық сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:

33) камеры для хроматографирования ___________________________;
имеется/не имеется
34) твердомер ТР-5014-01 _____________________________________;
имеется/не имеется
35) микрометры _______________________________________________;
имеется/не имеется
36) секундомер _______________________________________________;
имеется/не имеется
37) микрошприц _______________________________________________;
имеется/не имеется
38) электрохимический детектор монет, драгметаллов ___________;
имеется/не имеется
39) УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм) ______________________;
имеется/не имеется
40) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
8. для осуществления судебной экспертизы обстоятельств
дорожно-транспортных происшествий и транспортных средств необходима
информация о наличии:
1) прибор для измерения коэффициента сцепления дороги ________;
имеется/не имеется
2) чемодан для выезда на место дорожно-транспортного происшествия
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
3) десселерограф портативный _________________________________;
имеется/не имеется
4) персональный компьютер ____________________________________;
имеется/не имеется
9. для осуществления судебной экономической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) персональный компьютер с программным обеспечением _________;
имеется/не имеется
10. для осуществления судебной товароведческой экспертизы
необходима информация о наличии:
1) электрохимический детектор монет, драгоценных металлов ____;
имеется/не имеется
2) прибор проверки бриллиантов _______________________________;
имеется/не имеется
3) микроскоп типа МБС ________________________________________;
имеется/не имеется
4) твердомер ТР-5014-01 ______________________________________;
имеется/не имеется
5) манекен стандартный _______________________________________;
имеется/не имеется
6) весы электронные до 200 г., точность 0,001 г. _____________;
имеется/не имеется
7) весы электронные до 200 г, точность 0,0001 г с принтером
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
8) весы технические до 10 кг, точность 0,1 г. ________________;
имеется/не имеется
9) весы технические до 100 кг, точность 1 г. _________________;
имеется/не имеется
10) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
11. для осуществления судебной строительной экспертизы
необходима информация о наличии:
1) персональный компьютер с программным обеспечением _________;
имеется/не имеется
12. для осуществления судебной технологической экспертизы
необходима информация о наличии:

1) "Pentium", ОЗУ, 64 МБ сыныпты компьютерлері, CD-ROM
жиынтықта __________________________________________________________;
бар/жоқ
13. сот өрт-техникалық сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) газ сұйықтық хроматографы _________________________________;
бар/жоқ
2) хроматографияға арналған камералар ________________________;
бар/жоқ
3) УК-жарықтандырғыштары (лямбда-254 және 360 нм) ____________;
бар/жоқ
4) "Тестер" үлгілі электрөлшеуіш аспабы ______________________;
бар/жоқ
5) 200 г дейінгі электрондық таразылар, дәлдігі 0,0001 г _____;
бар/жоқ
6) зертханалық, электрлік, қыш тақташалар ____________________;
бар/жоқ
7) хроматограммаларды кептіруге арналған фен _________________;
бар/жоқ
8) микрометрлер ______________________________________________;
бар/жоқ
9) шағын шприц _______________________________________________;
бар/жоқ
10) өрт орындарына алып шығуға арналған қобдиша ______________;
бар/жоқ
11) зертханалық тоңазытқыш ___________________________________;
бар/жоқ
12) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
14. сот жарылыс-техникалық сараптаманы жүзеге асыру үшін
мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) 200 г дейінгі жарылғыш камера немесе жарылғыш цилиндр _____;
бар/жоқ
2) ВВ (ықшам бу детекторы) МО-1 бу газталдауышы ______________;
бар/жоқ
3) АКА-720 г. жалпы қолданыстағы ықшам металл детекторы ______;
бар/жоқ
4) жарылыс құрылғыларына сәуле түсіруге арналған рентген
аппараты ___________________________________________________________;
бар/жоқ
5) "Экспрей" жедел-тесті _____________________________________;
бар/жоқ
6) ұсатқыш ___________________________________________________;
бар/жоқ
7) дербес компьютер __________________________________________;
бар/жоқ
15. есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және
прекурсорлардың сот сараптамасын жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1) екі детекторлы сұйықтық хроматографы:
Diod Arroy Detector __________________________________________;
бар/жоқ
Mass Selective Detector ______________________________________;
бар/жоқ
2) микродифрактометр _________________________________________;
бар/жоқ
3) микроспектрофотометр ______________________________________;
бар/жоқ

1) компьютеры класса "Pentium", ОЗУ, 64 МБ, в комплекте с
CD-ROOM ____________________________________________________________;
имеется/не имеется
13. для осуществления судебной пожарно-технической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) газожидкостный хроматограф ________________________________;
имеется/не имеется
2) камеры для хроматографирования ____________________________;
имеется/не имеется
3) УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм) _______________________;
имеется/не имеется
4) электроизмерительный прибор типа "Тестер" _________________;
имеется/не имеется
5) весы электронные до 200 г., точность 0,0001 г. ____________;
имеется/не имеется
6) плитки лабораторные, электрические, керамические __________;
имеется/не имеется
7) фен для сушки хроматограмм ________________________________;
имеется/не имеется
8) микрометры ________________________________________________;
имеется/не имеется
9) микрошприц ________________________________________________;
имеется/не имеется
10) чемодан для выезда на места пожаров ______________________;
имеется/не имеется
11) холодильник лабораторный _________________________________;
имеется/не имеется
12) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
14. для осуществления судебной взрывотехнической экспертизы
необходима информация о наличии:
1) взрывная камера или взрывного цилиндра до 200 гр. _________;
имеется/не имеется
2) газоанализатор паров ВВ (детектора паров портативный) МО-1
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
3) металлодетектор портативный общего применения АКА-720 г.
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
4) рентгеновский аппарат для просвечивания взрывных устройств
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
5) экспресс-тест "Экспрей" ___________________________________;
имеется/не имеется
6) измельчитель ______________________________________________;
имеется/не имеется
7) персональный компьютер ____________________________________;
имеется/не имеется
15. для осуществления судебной экспертизы наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров необходима информация о
наличии:
1) жидкостной хроматограф с двумя детекторами:
Diod Arroy Detector __________________________________________;
имеется/не имеется
Mass Selective Detector ______________________________________;
имеется/не имеется
2) микродифрактометр _________________________________________;
имеется/не имеется
3) микроспектрофотометр ______________________________________;
имеется/не имеется

33) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
16. сот биологиялық сараптаманы жүзеге асыру үшін мыналардың
бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1. сот-сараптамалық биологиялық зерттеу:
1) биологиялық микроскоптар __________________________________;
бар/жоқ
2) МБС үлгілі оптикалық стереомикроскоптар ___________________;
бар/жоқ
3) микрометрлер ______________________________________________;
бар/жоқ
4) рефрактометр ______________________________________________;
бар/жоқ
5) микротомдар жиынтығы ______________________________________;
бар/жоқ
6) зертханалық центрифуга ____________________________________;
бар/жоқ
7) муфельді пеш ______________________________________________;
бар/жоқ
8) 200 г дейінгі электрондық таразылар, дәлдігі 0,0001 г _____;
бар/жоқ
9) 10 кг дейінгі техникалық таразылар, дәлдігі 0,1 г _________;
бар/жоқ
10) кептіргіш шкаф ___________________________________________;
бар/жоқ
11) дистилляторлар ___________________________________________;
бар/жоқ
12) зертханалық тоңазытқыш ___________________________________;
бар/жоқ
13) ұсатқыш __________________________________________________;
бар/жоқ
14) су моншасы _______________________________________________;
бар/жоқ
15) зертханалық, электрлік, қыш тақташалар ___________________;
бар/жоқ
16) дербес компьютер _________________________________________;
бар/жоқ
2. Соттық молекулалық-генетикалық зерттеу:
1) электрофорезге арналған камералар:
көлденең 6,5 x 10 см _________________________________________;
бар/жоқ
көлденең 11,8 x 17 см ________________________________________;
бар/жоқ
тігінен 10 х 8 см ____________________________________________;
бар/жоқ
тігінен 20 x 20 см ___________________________________________;
бар/жоқ
2) трансиллюминатор __________________________________________;
бар/жоқ
3) компьютерлік гель-құжаттау жүйесі _________________________;
бар/жоқ
4) ауа сорғыш шкаф ___________________________________________;
бар/жоқ
5) абсорбцион үлгілі ауа сорғыш шкаф _________________________;
бар/жоқ
6) автоматты түтікшелер:
0,5 – 10 мкл _________________________________________________;
бар/жоқ
5 - 40 мкл ___________________________________________________;
бар/жоқ
40 - 200 мкл _________________________________________________;
бар/жоқ

33) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
16. для осуществления судебной биологической экспертизы
необходима информация о наличии:
1. судебно-экспертное биологическое исследование:
1) биологические микроскопы __________________________________;
имеется/не имеется
2) оптические стереомикроскопы типа МБС ______________________;
имеется/не имеется
3) микрометры ________________________________________________;
имеется/не имеется
4) рефрактометр ______________________________________________;
имеется/не имеется
5) набор микротома ___________________________________________;
имеется/не имеется
6) центрифуга лабораторная ___________________________________;
имеется/не имеется
7) муфельная печь ____________________________________________;
имеется/не имеется
8) весы электронные до 200 г., точность 0,0001 г. ____________;
имеется/не имеется
9) весы технические до 10 кг, точность 0,1 г. ________________;
имеется/не имеется
10) сушильный шкаф ___________________________________________;
имеется/не имеется
11) дистилляторы _____________________________________________;
имеется/не имеется
12) холодильник лабораторный _________________________________;
имеется/не имеется
13) измельчитель _____________________________________________;
имеется/не имеется
14) баня водяная _____________________________________________;
имеется/не имеется
15) плитки лабораторные, электрические, керамические _________;
имеется/не имеется
16) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
2. Судебное молекулярно-генетическое исследование:
1) камеры для электрофореза:
горизонтальные 6,5 x 10 см ___________________________________;
имеется/не имеется
горизонтальные 11,8 x 17 см __________________________________;
имеется/не имеется
вертикальные 10 х 8 см _______________________________________;
имеется/не имеется
вертикальные 20 x 20 см ______________________________________;
имеется/не имеется
2) трансиллюминатор __________________________________________;
имеется/не имеется
3) система компьютерного гель-документирования _______________;
имеется/не имеется
4) шкаф вытяжной _____________________________________________;
имеется/не имеется
5) шкаф вытяжной абсорбционного типа _________________________;
имеется/не имеется
6) автоматические пипетки:
0,5-10 мкл ___________________________________________________;
имеется/не имеется
5-40 мкл _____________________________________________________;
имеется/не имеется
40-200 мкл ___________________________________________________;
имеется/не имеется

200 - 1000 мкл _______________________________________________;
бар/жоқ
7) су моншасы ________________________________________________;
бар/жоқ
8) микротолқынды пеш _________________________________________;
бар/жоқ
9) вортекс ___________________________________________________;
бар/жоқ
10) дистиллятор ______________________________________________;
бар/жоқ
11) ДНК – амплификатор _______________________________________;
бар/жоқ
12) рН – метр ________________________________________________;
бар/жоқ
13) бактерицидтік шам ________________________________________;
бар/жоқ
14) магнитті араластырғыш ____________________________________;
бар/жоқ
15) GRANT ультрадыбыстық жуғыш _______________________________;
бар/жоқ
16) ПЦР-ға арналған жабық камера _____________________________;
бар/жоқ
17) суды жоғары тазалау жүйесі _______________________________;
бар/жоқ
18) 24 x 1,5 микротүтіктерге арналған термостат ______________;
бар/жоқ
19) 13 000 айналыс/мин 12 х 1,5 мл. дейінгі шағын объектілерге
арналған центрифуга ________________________________________________;
бар/жоқ
20) ауа баптағыш _____________________________________________;
бар/жоқ
21) ыстық бу шкафы ___________________________________________;
бар/жоқ
22) мұздатқыш (-20 градус) ___________________________________;
бар/жоқ
23) дербес компьютерлер ______________________________________;
бар/жоқ
17. адамның психофизиологиялық процестерінің сот сараптамасын
жүзеге асыру үшін мыналардың бар-жоғы туралы ақпарат қажет:
1. психологиялық-криминалистік сараптама сарапшысының жұмыс
орны:
дербес компьютер _____________________________________________;
бар/жоқ
түрлі-түсті теледидар, 53 диагональді ________________________;
бар/жоқ
бейнемагнитофон ______________________________________________;
бар/жоқ
тыңдағыштар __________________________________________________;
бар/жоқ
2. психологиялық-филологиялық сараптама сарапшысының жұмыс
орны:
монитормен, пернетақтамен, тінтуірмен, принтермен жиынтықтағы
компьютер __________________________________________________________;
бар/жоқ
стандартты аудиокассеталарға арналған диктофон _______________;
бар/жоқ
Фотозертхана:
1) "Зенит" үлгілі фотоаппараттар _____________________________;
бар/жоқ
2) цифрлы фотоаппарат ________________________________________;
бар/жоқ

200-1000 мкл _________________________________________________;
имеется/не имеется
7) водяная баня ______________________________________________;
имеется/не имеется
8) микроволновая печь ________________________________________;
имеется/не имеется
9) вортекс ___________________________________________________;
имеется/не имеется
10) дистиллятор ______________________________________________;
имеется/не имеется
11) ДНК-амплификатор _________________________________________;
имеется/не имеется
12) рН-метр __________________________________________________;
имеется/не имеется
13) лампа бактерицидная ______________________________________;
имеется/не имеется
14) магнитная метелка ________________________________________;
имеется/не имеется
15) ультразвуковая мойка GRANT _______________________________;
имеется/не имеется
16) закрытая камера для ПЦР __________________________________;
имеется/не имеется
17) система высокой очистки воды _____________________________;
имеется/не имеется
18) термостат для микропробирок 24 x 1,5 мл __________________;
имеется/не имеется
19) центрифуга для микрообъектов до 13 000 об./мин. 12 х 1,5 л.
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
20) кондиционер ______________________________________________;
имеется/не имеется
21) сухопаровой шкаф _________________________________________;
имеется/не имеется
22) морозильник (-20 градусов) _______________________________;
имеется/не имеется
23) персональный компьютер ___________________________________;
имеется/не имеется
17. для осуществления судебной экспертизы психофизиологических
процессов человека необходима информация о наличии:
1. рабочее место эксперта психолого-криминалистической экспертизы:
персональный компьютер _____________________________________________;
имеется/не имеется
телевизор цветной, 53 диагонали ______________________________;
имеется/не имеется
видеомагнитофон ______________________________________________;
имеется/не имеется
наушники _____________________________________________________;
имеется/не имеется
2. рабочее место эксперта психолого-филологической экспертизы:
компьютер в комплекте с монитором, клавиатурой, мышью, принтером
____________________________________________________________________;
имеется/не имеется
диктофон для стандартных аудиокассет _________________________;
имеется/не имеется
Фотолаборатория:
1) фотоаппараты типа "Зенит" _________________________________;
имеется/не имеется
2) фотоаппарат цифровой ______________________________________;
имеется/не имеется

3) жоғары қабілетті цифрлы фотоаппарат _______________________;
бар/жоқ
4) фотожарқылдақтар __________________________________________;
бар/жоқ
5) МРК, "Уларус" репродукциялық қондырғысы ___________________;
бар/жоқ
6) С64 репродукциялық ықшам қондырғысы _______________________;
бар/жоқ
7) "Беларусь" үлгілі фотоүлкейткіші __________________________;
бар/жоқ
8) АПСО-7 үлгілі электржалтыратқышы __________________________;
бар/жоқ
9) электржалтыратқыш _________________________________________;
бар/жоқ
10) оқшау қондырғысы бар "Реntiuм" үлгілі компьютер __________;
бар/жоқ
11) кіші көлемді көшіру-көбейту аппараты _____________________.
бар/жоқ
«Сот-сараптамалық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Қайда _______________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
кімнен ______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________
(болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін көрсету)
айналысуға лицензияны қайта ресімдеуді, телнұсқасын беруді сұраймын.
Қоса берілетін құжаттар: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы _____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________
(қолы)
20__ ж. «___» _______________
Өтініші қарауға қабылданды              20__ ж. «___» _______________
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
___________ 20__ ж. «___» __________________
____________________________________________
(қолы)

3) фотоаппарат цифровой с высоким разрешением ________________;
имеется/не имеется
4) фотовспышки _______________________________________________;
имеется/не имеется
5) репродукционная установка МРК, "Уларус" ___________________;
имеется/не имеется
6) репродукционная Портативная установка С64 _________________;
имеется/не имеется
7) фотоувеличитель типа "Беларусь" ___________________________;
имеется/не имеется
8) электроглянцеватель типа АПСО-7 ___________________________;
имеется/не имеется
9) электроглянцеватель _______________________________________;
имеется/не имеется
10) компьютер типа "Реntiuм", с периферийным устройством _____;
имеется/не имеется
11) копировально-множительный аппарат малогабаритный _________.
имеется/не имеется
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление судебно-экспертной
деятельности»
В ______________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае
наличия) физического лица,
________________________________________
индивидуальный идентификационный номер)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить, выдать дубликат лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Получатель государственной услуги _____________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________________
(подпись)
«___»___________20__ г.
Заявление принято к рассмотрению              «___»___________20__ г.  ___________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ «___»________20__г.
______________________
(подпись)