"Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 71 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 236 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 71 қаулысымен
бекітілген
«Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің аумақтық бөлімшері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензия берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – 10 (он) жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияның телнұсқасын берген кезде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут;

Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 71. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 16.03.2015 г. № 236.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 71
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия охранной деятельностью»
1. Общие положения
1. Государственная услуга – «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;

3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – күзет қызметімен айналысу құқығына заңды тұлғаларға берілген лицензия, оны қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасы не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап. Лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда лицензия электрондық форматта ресімделеді, басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы болып табылады. «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 67-тарауына сәйкес күзет қызметін жүзеге асыруға мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушылардан қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алты айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) көлемінде лицензиялық алым (бұдан әрі – лицензиялық алым) алынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар күзет қызметін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеген кезде лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден он пайыз көлемінде, бірақ лицензиялық алымды төлеу күніне белгіленген төлемнен төрт АЕК-тан көп емес мөлшерде алынады.
Лицензияның телнұсқасын алған кезде лицензиялық алым лицензияны беру кезінде лицензиялық алымды төлеу күніне белгіленген мөлшерлемеден жүз пайыз мөлшерінде алынады.
Алым сомасы лицензиялық алым көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін төленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30 дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30 дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликат лицензии на право занятия охранной деятельностью, выданные юридическим лицам либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга является платной. В соответствии с главой 67 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» за оказание государственной услуги на осуществление охранной деятельности с услугополучателей взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (далее – лицензионный сбор) в размере шести месячных расчетных показателей (далее – МРП).
При переоформлении лицензии на осуществление охранной деятельности услугополучателями лицензионный сбор взимается в размере десяти процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более четырех МРП, установленной на день уплаты лицензионного сбора.
При получении дубликата лицензии, лицензионный сбор взимается в размере ста процентов от ставки при выдаче лицензии, установленной на день уплаты лицензионного сбора.
Сумма сбора уплачивается в бюджет по местонахождению услугополучателя лицензионного сбора до подачи соответствующих документов лицензиару.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):

1) лицензия үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес мәліметтер мен құжаттар:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
еңбек кітапшасының көшірмесі;
психоневрологиялық және наркологиялық диспансерлердің медициналық анықтамасы;
өз қызметінде қару мен оқ-дәрілерді пайдаланатын жеке күзет ұйымдарында оларды сақтауға арналған үй-жайлар (не белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарт) болған кезде:
сақтау және/немесе жалға алу шартының көшірмесі қажет;
2) лицензия бар қызмет түрінің шеңберінде лицензияны қайта ресімдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
3) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінеді және мынадай құжаттарды ұсынады:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) лицензия үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
сұрау салуға тіркелетін еңбек кітапшасының электрондық көшірмесі;
сұрау салуға тіркелетін психоневрологиялық және наркологиялық диспансерлердің медициналық анықтамасының электрондық көшірмесі;
өз қызметінде қару мен оқ-дәрілерді пайдаланатын жеке күзет ұйымдарында оларды сақтауға арналған үй-жайлар (не белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарт) болған кезде:
сұрау салуға тіркелетін сақтау және/немесе жалға алу шартының электрондық көшірмесі қажет;
төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілмеген жағдайда сұрау салуға тіркелетін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген лицензия үшін мемлекеттік баждың төленгендігі туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;

1) для лицензии:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения и документы в соответствии с перечнем документов, подтверждающих соответствие услугополучателя квалификационным требованиям:
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия трудовой книжки;
медицинская справка из психоневрологического и наркологического диспансеров;
при наличии у частных охранных организаций, использующих в своей деятельности оружие и боеприпасы, помещения, предназначенного для их хранения (либо договора на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям) необходимо:
копия договора хранения и/или аренды;
2) для переоформления лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) при утере, порче лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с представлением следующих документов:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Сведения документов о государственной регистрации в качестве юридического лица, о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами сотрудник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При обращении через портал:
1) для лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с заполненной формой сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия трудовой книжки, прикрепляемая к запросу;
электронная копия медицинской справкой из психоневрологического и наркологического диспансеров, прикрепляемая к запросу;
при наличии у частных охранных организаций, использующих в своей деятельности оружие и боеприпасы, помещения, предназначенного для их хранения (либо договора на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям) необходимо:
электронная копия договора хранения и/или аренды, прикрепляемая к запросу;
электроная копия квитанции об оплате государственной пошлины за лицензии, установленного Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», приклепляемая к запросу – в случае, когда оплата произведена не через ПШЭП;

2) лицензия бар қызмет түрінің шеңберінде лицензияны қайта ресімдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілмеген жағдайда сұрау салуға тіркелетін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген лицензия үшін мемлекеттік баждың төленгендігі туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
3) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінеді және мынадай құжаттарды ұсынады:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілмеген жағдайда лицензия телнұсқасы үшін мемлекеттік баждың төленгендігі туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, лицензия туралы, соттылығының жоқтығы туралы анықтама, қылмыстық және әкімшілік жауапкершілікке тартылмағандығы туралы анықтамалар туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті көрсетушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін сұрау салудың қабылданғандығы туралы мәртебе жолданады.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен осы санаттағы субъектілер үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысуы;
2) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының келісуші мемлекеттік органның лицензия беруге келісім хатын ұсынбауы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
6) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады.
Порталда қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінде» электрондық құжат нысанында алады.

2) для переоформления лицензии, в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
электроная копия квитанции об оплате государственной пошлины за переоформление лицензии, установленного Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», приклепляемая к запросу – в случае, когда оплата произведена не через ПШЭП;
3) при утере, порче лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением следующих документов:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
электроная копия квитанции об оплате государственной пошлины за дубликат лицензии, в случае когда оплата не произведена через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации в качестве юридического лица, о лицензии, справка об отсутствии судимости, справки о не привлечении к уголовной и административной ответственности, являющиеся государственными информационными ресурсами сотрудник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
3) услугополучатель не соответсвует квалификационным требованиям;
4) не предоставление услугополучателем письма согласования с согласующим государственным органом на выдачу лицензии;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю выдавать лицензию.
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении, услугополучатель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.

3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның уәкілетті лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
2) Министрліктің Әкімшілік полиция комитеті басшысының атына;
3) Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса көрсетілген қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті көрсетушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық шағым жібергін кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» көрсетілетін қызметті берушінің шағымды өңдеуі барысында (шағымның жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы, қаралуы немесе қараудан бас тартылуы туралы белгілер) жаңартылатын ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сапасына бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей
и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя, и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается:
1) на имя руководителя соответсвующего услугодателя по адресу, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz;
2) на имя руководителя Комитета административной полиции Министерства (далее – КАП);
3) на имя руководителя Министерства.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталда «жеке кабинеті арқылы», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы ақпарат Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны (1414) арқылы ұсынылуы да мүмкін.
«Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1655 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес–сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі (-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
_____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай)
нөмірі)
_____________________________________ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағандығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы _________       _______________________________________________
(қолы)           (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны           Толтырған күні: 20__ жылғы «___» _________________
«Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны лицензия бойынша (күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру)

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугодатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственной услуги.
16. Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на право
занятия охранной деятельностью»
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2012 года № 1655
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии
и (или) приложения к лицензии
В ____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление ______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель ____________ ___________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения « ___ » _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на право
занятия охранной деятельностью»
Форма
Форма сведений
по лицензии (выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия охранной деятельностью)

1. Жалпы ақпарат
1. __________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
2. __________________________________________________________________
(салық тіркеу нөмірі)
3. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2. Күзет ұйымының басшысына, сондай-ақ олардың филиалдарының
басшыларына қойылатын біліктілік талаптары туралы мәліметтер
4. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мамандығы мен біліктілігі)
5. __________________________________________________________________
(лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
туралы дипломның №)
6. __________________________________________________________________
(дипломның берілген күні)
7. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы)
8. __________________________________________________________________
(жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі)
9. __________________________________________________________________
(жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының күні)
10. _________________________________________________________________
(арнайы бағдарлама бойынша даярлық курстарынан өтуі туралы
куәліктің №)
11. _________________________________________________________________
(арнайы бағдарлама бойынша курстардан өтуі туралы куәліктің
берілген күні)
12. _________________________________________________________________
(даярлау және біліктілігін арттыру бойынша мамандандырылған оқу
орталығының атауы)
_____________________________________________________________________
13. _________________________________________________________________
(даярлау және біліктілігін арттыру бойынша мамандандырылған оқу
_____________________________________________________________________
орталығының заңды мекенжайы)
14. _________________________________________________________________
(психоневрологиялық диспансерден медициналық анықтаманың №)
15. _________________________________________________________________
(психоневрологиялық диспансер анықтамасының берілген күні)
16. _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
17. _________________________________________________________________
(наркологиялық диспансерден медициналық анықтаманың №)
18. _________________________________________________________________
(наркологиялық диспансер анықтамасының берілген күні)
19. _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
20. _________________________________________________________________
(соттылығы жоқтығы туралы анықтаманың №)
21. _________________________________________________________________
(соттылығы жоқтығы туралы анықтаманың берілген күні)

1. Общая информация
1. __________________________________________________________________
(бизнес идентификационный номер)
2. __________________________________________________________________
(регистрационный налоговый номер)
3. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
2. Сведения о квалификационных требованиях к руководителю охранной
организации, а также к руководителям их филиалов
4. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(специальность и квалификация)
5. __________________________________________________________________
(№ диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности)
6. __________________________________________________________________
(дата выдачи диплома)
7. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование учебного заведения)
8. __________________________________________________________________
(номер приказа о принятии на работу/индивидуального трудового
договора)
9. __________________________________________________________________
(дата приказа о принятии на работу/индивидуального трудового
договора)
10.__________________________________________________________________
(№ свидетельства о прохождении курсов по специальной программе)
11.__________________________________________________________________
(дата выдачи свидетельства о прохождении курсов по специальной
программе)
12.__________________________________________________________________
(наименование специализированного учебного центра по подготовке и
____________________________________________________________________
повышению квалификации)
13.__________________________________________________________________
(юридический адрес специализированного учебного центра по подготовке
и повышению
_____________________________________________________________________
квалификации)
14.__________________________________________________________________
(№ медицинской справки из психоневрологического диспансера)
15.__________________________________________________________________
(дата справки из психоневрологического диспансера)
16.__________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
17.__________________________________________________________________
(№ медицинской справки из наркологического диспансера)
18.__________________________________________________________________
(дата справки из наркологического диспансера)
19.__________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
20.__________________________________________________________________
(№ справки об отсутствии судимости)
21.__________________________________________________________________
(дата справки об отсутствии судимости)

3. Уәкілетті органның келісуі туралы мәліметтер
22. _________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің келісу хатының
№)
23. _________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің келісу хатының
күні)
4. Лицензиялық алымды төлеу
24. _________________________________________________________________
(төлем сомасы)
5. Құжаттарды қоса беру (қосымша)
25. _________________________________________________________________
(төлем түбіртегінің №)
6. Тапсырысты қабылдаған лауазымды адамның жауапкершілігі
26. _________________________________________________________________
(тапсырысты беру күні)
_________________________________________________/___________________
Тапсырысты қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә          қолы
«Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін
алудың сызбасы («электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы)
«Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін
алудың сызбасы (көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген жағдайда)
«Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызметті алу тәртібі туралы қызметті алушының
жадынамасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 71 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 764 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 55, 759-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2012 жылғы 8 маусымдағы № 764 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1790 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 8, 175-құжат).
3. «Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 764 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 наурыздағы № 287 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 22, 362-құжат).

3. Сведения о согласовании уполномоченного органа
22.__________________________________________________________________
(№ письмо согласования Министерства внутренних дел Республики
Казахстан)
23.__________________________________________________________________
(дата письма согласования Министерства внутренних дел Республики
Казахстан)
4. Оплата лицензионного сбора
24.__________________________________________________________________
(сумма оплаты)
5. Прикрепление (приложение) документов
25.________________________________________________________________
(№ квитанции об оплате)
8. Ответственность должностного лица, принявшего заявку
26.________________________________________________________________
(дата подачи заявки)
___________________________________________/ __________________
Ф.И.О. должностного лица, принявшего заявку       подпись
Схема получения государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия
охранной деятельностью»
(через веб-портал «электронного правительства»)
Схема получения государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия охранной деятельностью»
(при обращении к услугодателю)
Памятка
услугополучателя о порядке получения государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
право занятия охранной деятельностью»
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 71
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 764 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 55, ст. 759).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1790 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 8 июня 2012 года № 764 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 8, ст. 175).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2013 года № 287 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 764 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 22, ст. 362).