Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 156 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
"2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабын және "2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттердің бекітілген сомаларын облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аударуды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1359 қаулысымен.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінген сомаларын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне 004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламалары бойынша және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрілігіне "019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларының пайдаланылуы туралы есептер беруді қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 156.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2014 года.
В целях реализации статьи 14 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение.
2. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1359.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 15-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по бюджетным программам 004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов", 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", 022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне" и в Министерство национальной экономики Республики Казахстан по бюджетной программе 019 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478; 04.07.2014 № 770, 19.12.2014 № 1359 қаулыларымен.
4. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 156 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен
денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді
пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына және "2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – ЖНЫК) – уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен индикаторлардың негізінде қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2-1) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік орган – тұтынушылардың құқықтарын қорғау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы басқаруды және реттеуді, тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын, сондай-ақ тағам өнімдерін өткізу сатысында оның қауіпсіздігі саласын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның ведомствосы – өз құзыреті шегінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша қызмет берушіні таңдау және оларға шығындарын өтеуді, Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін енгізу мен дамыту мониторингін жүзеге асыру саласында реттеу және іске асыру функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.05.2014 № 478; от 04.07.2014 № 770; от 19.12.2014 № 1359.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 156
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на 2014 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы".
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – стимулирующая составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь (далее – ПМСП), за достигнутые конечные результаты деятельности на основе индикаторов в порядке, определяемом уполномоченным органом;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
2-1) государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения – государственный орган, осуществляющий руководство и регулирование в сфере защиты прав потребителей, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
3) ведомство уполномоченного органа в области здравоохранения – государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции реализационные функции в сфере осуществления выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, мониторинга за внедрением и развитием Единой национальной системы здравоохранения.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478 қаулысымен.
3. Қағидалар облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді мынадай республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша пайдалану тәртібін айқындайды:
004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1359 қаулысымен.
4. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер:
1) скринингілік зерттеулер жүргізуге:
балалар мен ересектердің нысаналы топтары арасында "В" және "С" гепатиттерін анықтауға;
әйелдер арасында жатыр мойны обырын анықтауға;
ересек тұрғындар арасында колоректалдық обырды екі кезеңдік әдіспен анықтауға;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының ерлері арасында қуықасты безі обырын анықтауға;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының тұрғындары арасында өңеш обырын және асқазан обырын анықтауға;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының тұрғындары арасында бауыр обырын анықтауға;
2) ТМККК шеңберінде бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек (бұдан әрі – АЕК) көрсетуге, сондай-ақ МСАК көрсететін қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне қол жеткізген түпкілікті нәтижелері үшін ЖНЫК ақы төлеу шығыстарына;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.05.2014 № 478.
3. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение по следующим республиканским бюджетным программам:
004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов";
010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";
019 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения";
022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне".
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1359.
4. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) используются на:
1) проведение скрининговых исследований:
выявление гепатитов "В" и "С" среди целевых групп детей и взрослых;
выявление рака шейки матки среди женщин;
выявление колоректального рака двухэтапным методом среди взрослого населения;
выявление рака простаты среди мужского населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, гг. Астаны и Алматы;
выявление рака пищевода и рака желудка среди населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, гг. Астаны и Алматы;
выявление рака печени среди населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, гг. Астаны и Алматы;
2) оказание амбулаторно-поликлинической помощи (далее – АПП) прикрепленному населению в рамках ГОБМП, а также на расходы по оплате СКПН за достигнутые конечные результаты деятельности субъекта здравоохранения городского значения, оказывающего ПМСП;

3) ТМККК шеңберінде онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған ұйыммен жасалған шарт бойынша қаржы лизингі шартында сатып алынған медициналық техника үшін лизингілік төлемдерді өтеу шығыстарына;
4) ТМККК шеңберінде аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмек көрсетуіне (шығындарын өтеу республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жоғары мамандандырылған медициналық көмекті және гемодиализ қызметтерін қоспағанда), сондай-ақ ЖНЫК төлеуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған ұйыммен жасалған шартына сәйкес қаржы лизингі шартында сатып алынған медициналық техника үшін лизингілік төлемдерді өтеу шығыстарына;
5) амбулаториялық-емханалық ұйымдарда онкологиялық, маммологиялық кабинеттерді, онкологиялық диспансерлерде (бөлімшелерде) амбулаториялық химиотерапия кабинеттерін, консультациялық-диагностикалық емханаларда (орталықтарда), көп бейінді ауруханалардың бөлімшелерінде проктологиялық кабинет ашуға;
6) онкологиялық диспансерлерде әлеуметтік қызметкерлер мен психологтарды енгізуге;
7) жасөспірім қыздарды жатыр мойны обырына қарсы вакцинациялауға арналған вакциналарды, диабетке қарсы препараттарды, туберкулезге қарсы препараттарды, гематологиялық науқастарға арналған химиялық препараттарды, гемофилиямен ауыратын науқастарға қан ұйыту факторларын, жіті миокард инфаркты бар науқастар үшін тромболитикалық препараттарды, "В" және "С" вирустық гепатиттерімен ауыратын балаларды және ересектерді емдеуге арналған дәрілік заттарды, АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдарды емдеуге және байланыста болғаннан кейінгі адамдардың профилактикасына арналған ретровирусқа қарсы препараттарды, миастениямен ауыратын науқастарды емдеуге арналған препараттарды, реналдық анемиясы бар бүйрек функциясының созылмалы жетіспеушілігімен ауыратын науқастарды емдеуге арналған препараттарды, муковисцидозбен, мукополисахаридозбен, Гоше ауруымен ауыратын балаларды емдеуге арналған препараттарды, бытыраңқы берішпен ауыратын науқастарға арналған препараттарды, амбулаториялық деңгейде онкологиялық науқастарға арналған дәрілік заттарды (таргенттік препараттар), жүректің ишемиялық ауруы, артериялық гипертензия, жүрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі, аритмия, пневмония, өкпенің созылмалы обструктивтік ауруы, асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы аурулары бойынша өтеу коэффициентін 0,5-тен 1,0-ге дейін жеткізе отырып, халықтың жекелеген санаттарына дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуға;

3) оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП, а также на расходы по возмещению лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга по заключенному договору с организацией, определенной Правительством Республики Казахстан;
4) оказание медицинской помощи (за исключением высокоспециализированной медицинской помощи и услуг гемодиализа, возмещение затрат по которым осуществляется за счет средств республиканского бюджета) субъектами здравоохранения районного значения и села в рамках ГОБМП, а также на расходы по оплате СКПН, по возмещению лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга согласно заключенному договору с организацией, определенной Правительством Республики Казахстан;
5) открытие онкологических, маммологических кабинетов в амбулаторно-поликлинических организациях, кабинетов амбулаторной химиотерапии в онкологических диспансерах (отделениях), проктологического кабинета в консультативно-диагностических поликлиниках (центрах), отделениях многопрофильных больниц;
6) внедрение социальных работников и психологов в онкодиспансерах;
7) закуп вакцин для вакцинации девочек-подростков против рака шейки матки, противодиабетических препаратов, противотуберкулезных препаратов, химиопрепаратов гематологическим больным, факторов свертывания крови больным гемофилией, тромболитических препаратов для больных с острым инфарктом миокарда, лекарственных средств для лечения детей и взрослых, больных вирусными гепатитами "В" и "С", антиретровирусных препаратов для ВИЧ-инфицированных лиц и постконтактной профилактики, препаратов для лечения больных миастенией, препаратов для лечения больных хронической почечной недостаточностью с ренальной анемией, препаратов для лечения больных детей муковисцидозом, мукополисахаридозом, болезнью Гоше, препаратов для больных рассеянным склерозом, лекарственных средств для онкологических больных на амбулаторном уровне (таргетные препараты), лекарственных средств и изделий медицинского назначения отдельным категориям населения с доведением коэффициента возмещения с 0,5 до 1,0 по заболеваниям: ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия, хроническая сердечная недостаточность, аритмия, пневмония, хроническая обструктивная болезнь легких, язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки;

8) халықтың иммундық-профилактикасын қамтамасыз етуге арналған вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға пайдаланылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478 қаулысымен.
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
қамтамасыз етуге және кеңейтуге республикалық бюджеттен
берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану
тәртібі
5. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес ТМККК көрсету бойынша, оның ішінде: онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге; аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субьектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне; бекітілген халыққа АЕК көрсетуге; скринингілік зерттеулер жүргізуге: балалар мен ересектердің нысаналы топтарының арасында "В" және "С" гепатиттерін, жатыр мойнының обырын, колоректалды обырды екі кезеңдік әдіс бойынша, қуықасты безінің обырын, өңеш обырын, асқазан обырын, бауыр обырын анықтауға медициналық көрсетілетін қызметті берушіні таңдау рәсімін жүзеге асырады.
6. Медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу тәртібін көрсетілетін медициналық көмектің көлеміне, сапасына және ЖНЫК қаражаты есебінен салалық жүйеге қарай денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындайды.
7. Тарифтерді және ЖНЫК қалыптастыру уәкілетті органмен 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру және шығындарды жоспарлау әдістемесіне сәйкес айқындалады.
8. Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субьектілерінің ТМККК шеңберінде онкологиялық науқастарға, халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін, бекітілген халыққа АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу уәкілетті орган бекіткен тәртіппен жүзеге асырылады.
9. Халықтың МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекітілуді еркін таңдауын және ауыл мен аудан деңгейінде желінің тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары АЕК көрсетуге арналған қаражатты уәкілетті органның келісімі бойынша бөлінген қаражат шегінде ауыл, аудан және қала деңгейлеріндегі денсаулық сақтау субъектілері арасында қайта бөлуді жүзеге асыра алады.

8) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов на обеспечение иммунопрофилактики населения.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.05.2014 № 478.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на обеспечение и расширение
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
5. Местные органы государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы осуществляют процедуру выбора поставщика медицинских услуг по оказанию ГОБМП в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358, в том числе: на оказание медицинской помощи онкологическим больным; на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села; на оказание АПП прикрепленному населению; на проведение скрининговых исследований: на выявление гепатитов "В" и "С" среди целевых групп детей и взрослых, рака шейки матки, колоректального рака по двухэтапному методу, рака простаты, рака пищевода, рака желудка, рака печени.
6. Порядок оплаты труда медицинских работников в зависимости от объема, качества оказываемой медицинской помощи и отраслевой системы за счет средств СКПН определяется уполномоченным органом.
7. Формирование тарифов и СКПН определяется в соответствии с Методикой формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденной уполномоченным органом.
8. Оплата за оказание медицинской помощи онкологическим больным, населению субъектами здравоохранения районного значения и села, за оказание АПП прикрепленному населению в рамках ГОБМП осуществляется в порядке, определяемом уполномоченным органом.
9. В целях обеспечения свободного выбора населением на прикрепление к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП, и устойчивого функционирования сети на селе и районном уровне, местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы могут осуществлять перераспределение средств на оказание АПП между субъектами здравоохранения села, районного и городского уровней в пределах выделенных средств по согласованию с уполномоченным органом.

10. Уәкілетті орган және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ТМККК қамтамасыз ету және кеңейту жөніндегі іс-шараларды іске асыру шеңберінде нысаналы ағымдағы трансферттердің тиімді пайдаланылуын үйлестіруді және мониторингтеуді жүзеге асырады.
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субьектілері пациентті стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қалалық және облыстық денсаулық сақтау субъектілеріне жоспарлы емдеуге жатқызуға негізсіз жолдаған жағдайда, уәкілетті орган аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субьектілерінің медициналық көмек көрсетуіне бөлінген қаражат көлеміне өзгерістер енгізеді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478 қаулысымен.
11. Онкологиялық диспансерлердің онкологиялық науқастарға, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субьектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуге, бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде АЕК көрсетуге, ЖНЫК төлеуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттердің енгізілуін және пайдалануын үйлестіру мен мониторингілеуді уәкілетті органның ведомствосы жүзеге асырады.
12. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері ТМККК қамтамасыз ету және кеңейту жөніндегі іс-шараларды іске асыру шеңберінде:
1) осы Қағидаларға 4-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген скринингілік зерттеулерді жүргізуді;
2) онкологиялық науқастарға толық көлемде медициналық көмек көрсетуді және уәкілетті орган белгілеген тәртіппен онкологиялық науқастың онкологиялық диспансерді еркін таңдау құқығын іске асыруды есепке ала отырып ақы төлеуді;
3) аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің толық көлемде медициналық қызмет көрсетуді және уәкілетті орган белгілеген тәртіппен денсаулық сақтау субъектілерінің арасында өзара есеп айырысуды ескере отырып ақы төлеуді;
4) ТМККК шеңберінде бекітілген халыққа толық көлемде амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуді және уәкілетті орган белгілеген тәртіппен денсаулық сақтау субъектілерінің арасында өзара есеп айырысуды ескере отырып ақы төлеуді;
5) "Тіркелген халық тіркелімі" порталында (бұдан әрі – "ТХТ" порталы) өңір халқы бойынша деректердің тұтастай алғанда, оның ішінде бюджетті қалыптастыру үшін дұрыстығы мен дәйектілігін және олардың уәкілетті орган белгілеген тәртіппен өзектендіруді;
6) МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізгені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің алғашқы медициналық санитариялық көмек көрсететін уәкілетті орган белгілеген тәртіппен ЖНЫК ақы төлеуді;

10. Уполномоченный орган и государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в рамках реализации мероприятий по обеспечению и расширению ГОБМП осуществляют координацию и мониторинг за эффективным использованием целевых текущих трансфертов.
В случае необоснованного направления пациента субъектами здравоохранения районного значения и села на плановую госпитализацию в городские и областные субъекты здравоохранения, оказывающие специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, уполномоченный орган вносит изменения в объем выделенных средств на оказание медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.05.2014 № 478.
11. Координация и мониторинг за внедрением и использованием целевых текущих трансфертов на оказание медицинской помощи онкологическим больным онкологическими диспансерами, населению субъектами здравоохранения районного значения и села, на оказание АПП прикрепленному населению в рамках ГОБМП, на оплату СКПН осуществляются ведомством уполномоченного органа.
12. Акимы областей, городов Астаны и Алматы в рамках реализации мероприятий по обеспечению и расширению ГОБМП обеспечивают:
1) проведение скрининговых исследований, указанных в подпункте 1) пункта 4 настоящих Правил;
2) оказание в полном объеме медицинской помощи онкологическим больным и оплату с учетом реализации права онкологического больного на свободный выбор онкологического диспансера в порядке, определенном уполномоченным органом;
3) оказание в полном объеме медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и оплату с учетом взаиморасчетов между субъектами здравоохранения в порядке, определенном уполномоченным органом;
4) оказание в полном объеме АПП прикрепленному населению в рамках ГОБМП и оплату с учетом взаиморасчетов между субъектами здравоохранения в порядке, определенном уполномоченным органом;
5) корректность и достоверность данных по населению региона в портале "Регистр прикрепленного населения" (далее – портал "РПН") в целом, в том числе для формирования бюджета, и их актуализацию в порядке, определенном уполномоченным органом;
6) оплату СКПН за достижение конечных результатов деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП в порядке, определенном уполномоченным органом;

7) уәкілетті орган белгілеген тәртіппен қаржы лизингі шартында сатып алынған медициналық техника үшін лизингілік төлемдерге ақы төлеуді;
8) амбулаториялық-емханалық ұйымдарда онкологиялық, маммологиялық кабинеттерді, онкологиялық диспансерлерде (бөлімшелерде) амбулаториялық химиотерапия кабинеттерін, консультациялық-диагностикалық емханаларда (орталықтарда), көп бейінді аурухана бөлімшелерінде проктологиялық кабинет ашуды;
9) онкологиялық диспансерлерде әлеуметтік қызметкерлер мен психологтарды енгізуді қамтамасыз етеді.
3. Дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да
иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға республикалық
бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану
тәртібі
13. Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, диабетке қарсы препараттарды, туберкулезге қарсы препараттарды, гематологиялық науқастарға арналған химиялық препараттарды, гемофилиямен ауыратын ересек науқастарға қан ұйыту факторларын, жіті миокард инфаркты бар науқастар үшін тромболитикалық препараттарды, "В" және "С" вирустық гепатиттерімен ауыратын балалар мен ересектерді емдеуге арналған дәрілік заттарды; АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдарды емдеуге және байланыстан болғаннан кейінгі профилактикасына арналған ретровирусқа қарсы препараттарды, миастениямен ауыратын науқастарды, реналдық анемиясы бар бүйрек функциясының созылмалы жетіспеушілігімен ауыратын науқастарды емдеуге арналған препараттарды, муковисцидозбен, мукополисахаридозбен, Гоше ауруымен ауыратын балаларды емдеуге арналған препараттарды, бытыраңқы берішпен ауыратын науқастарға арналған препараттарды, амбулаториялық деңгейде онкологиялық науқастарға арналған дәрілік заттарды (таргенттік препараттар) сатып алудың бірыңғай ұйымдастырушысы дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу және олармен қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор болып табылады.
Осы Қағидалардың 13-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді ұйымдастыру және өткізу ережесіне (бұдан әрі – Ұйымдастыру және өткізу ережесі) сәйкес жүзеге асырылады.
Жүректің ишемиялық ауруы, артериялық гипертензия, жүрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі, аритмия, пневмония, өкпенің созылмалы обструктивтік ауруы, асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы аурулары бойынша бойынша халықтың жекелеген санаттарына өтеу коэффициентін 0,5-тен 1,0-ге дейін жеткізе отырып, дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары жүзеге асырады.

7) оплату лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга в порядке, определенном уполномоченным органом;
8) открытие онкологических, маммологических кабинетов в амбулаторно-поликлинических организациях, кабинетов амбулаторной химиотерапии в онкологических диспансерах (отделениях), проктологического кабинета в консультативно-диагностических поликлиниках (центрах), отделениях многопрофильных больниц;
9) внедрение социальных работников и психологов в онкодиспансерах.
3. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на закуп лекарственных средств, вакцин
и других иммунобиологических препаратов
13. Единым организатором закупок вакцин и других иммунобиологических препаратов, противодиабетических препаратов, противотуберкулезных препаратов, химиопрепаратов гематологическим больным, факторов свертывания крови больным гемофилией, тромболитических препаратов для больных с острым инфарктом миокарда, лекарственных средств для лечения детей и взрослых, больных вирусными гепатитами "В" и "С", антиретровирусных препаратов для ВИЧ-инфицированных лиц и постконтактной профилактики, препаратов для лечения больных миастенией, препаратов для лечения больных хронической почечной недостаточностью с ренальной анемией, препаратов для лечения больных детей муковисцидозом, мукополисахаридозом, болезнью Гоше, препаратов для больных рассеянным склерозом, лекарственных средств для онкологических больных на амбулаторном уровне (таргетные препараты) выступает единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения.
Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, указанных в части первой пункта 13 настоящих Правил, осуществляется в соответствии с Правилами организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 (далее – Правила организации и проведения закупа).
Закуп лекарственных средств и изделий медицинского назначения отдельным категориям населения с доведением коэффициента возмещения с 0,5 до 1,0 по заболеваниям: ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия, хроническая сердечная недостаточность, аритмия, пневмония, хроническая обструктивная болезнь легких, язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки осуществляется местными органами государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы.

14. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдарды қамтамасыз етілетін науқастардың электрондық тіркелімдерін қалыптастыруды;
2) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің есебінен сатып алынатын дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың пайдаланылуына мониторинг жүргізуді;
3) Уәкілетті орган бекіткен дәрілік заттардың тізбесіне сәйкес жүректің ишемиялық ауруы, артериялық гипертензия, жүрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі, аритмия, пневмония, өкпенің созылмалы обструктивтік ауруы, асқазанның және ұлтабардың ойық жарасы аурулары бойынша тұрғындардың жекелеген санаттары үшін дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуға жергілікті бюджеттен қаражат бөлу ағымдағы нысаналы трансферттердің есебінен республикалық бюджеттен бөлінетін қаражатқа тең мөлшерде қамтамасыз етіледі;
4) халыққа инфекциялық ауруларға қарсы вакцинацияны жүргізуді қамтамасыз етеді.
4. Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау субъектілерін
материалдық-техникалық жарақтандыруға республикалық бюджеттен
берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану тәртібі
15. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде денсаулық сақтау субъектілерін материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер медициналық техниканы, медициналық емес жабдықтарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуға пайдалынылады.
16. Уәкілетті орган бекіткен медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың және медициналық емес жабдықтардың стандарттары шеңберінде уәкілетті орган облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарымен жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау субъектілеріне арналған медициналық техниканың, медициналық емес жабдықтардың, сондай-ақ медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін келіседі.
17. Медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастыруды Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған заңды тұлға Ұйымдастыру және өткізу ережесіне сәйкес жүзеге асырады, медициналық техниканы, медициналық емес жабдықтарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуды ұйымдастыруды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары жүзеге асырады.
Медициналық техниканы, медициналық емес жабдықтарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу тізбесін уәкілетті орган айқындайды.
4-1. Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру
тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендия
мөлшерін ұлғайтуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану

14. Акимы областей, городов Астаны и Алматы обеспечивают:
1) формирование электронных регистров больных, обеспечиваемых лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения на амбулаторном уровне;
2) проведение мониторинга использования лекарственных средств и изделий медицинского назначения, закупаемых за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета;
3) выделение средств из местного бюджета в размере равном средствам, выделяемым за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на приобретение лекарственных средств и изделий медицинского назначения отдельным категориям населения по заболеваниям: ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия, хроническая сердечная недостаточность, аритмия, пневмония, хроническая обструктивная болезнь легких, язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки;
4) проведение вакцинации населения против инфекционных заболеваний.
4. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на материально-техническое оснащение
субъектов здравоохранения на местном уровне
15. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение субъектов здравоохранения на местном уровне используются на приобретение медицинской техники, немедицинского оборудования, изделий медицинского назначения.
16. Уполномоченный орган согласовывает с местными органами государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы перечень медицинской техники, немедицинского оборудования, а также изделий медицинского назначения для субъектов здравоохранения на местном уровне, в рамках утвержденных уполномоченным органом стандартов изделий медицинского назначения, медицинской техники и немедицинского оборудования.
17. Организацию закупа медицинской техники осуществляет юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, в соответствии с Правилами организации и проведения закупа, организацию закупа немедицинского оборудования, изделий медицинского назначения осуществляют местные органы государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством о государственных закупках.
Перечень на приобретение медицинской техники, немедицинского оборудования, изделий медицинского назначения определяется уполномоченным органом.
4-1. Использование целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на увеличение размера стипендий
обучающимся в организациях технического и профессионального,
послесреднего образования на основании государственного
образовательного заказа местных исполнительных органов

Ескерту. Қағида 4-1-тараумен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 04.07.2014 № 770 қаулысымен.
17-1. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер "Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде медициналық колледждерде білім алушылардың стипендияларының мөлшерін 10 %-ға ұлғайту үшін пайдалынылады.
5. Нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша қаражатты пайдалану,
есептілік
18. Уәкілетті орган және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік орган облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің, тиісті бюджеттік бағдарламалардың төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларының негізінде нысаналы ағымдағы трансферттерді аударуды жүргізеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478 қаулысымен.
19. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде үнемдеу пайда болған жағдайда, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары 004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламалары бойынша үнемделген соманы уәкілетті органмен келісім бойынша және "019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша соманы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келісім бойынша ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімде айқындалған нәтижелер көрсеткіштерін жақсарту үшін пайдалануға құқылы.

Сноска. Правила дополнены главой 4-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.07.2014 № 770.
17-1. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы используются на увеличение размера стипендий на 10 % обучающимся в медицинских колледжах на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий обучающимся в организациях образования.
5. Использование средств по целевым текущим трансфертам,
отчетность
18. Уполномоченный орган и государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения производят перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании соглашений о результатах по целевым трансфертам, индивидуальных планов финансирования по платежам соответствующих бюджетных программ.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 12.05.2014 № 478.
19. В случае образования экономии при использовании целевых текущих трансфертов местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы вправе использовать сумму экономии по бюджетным программам 004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов", 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", 022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне" по согласованию с уполномоченным органом и сумму по бюджетной программе 019 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения" по согласованию с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на улучшение показателей результатов, определенных соответствующими Соглашениями о результатах по целевым текущим трансфертам.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1359 қаулысымен.
20. Қандай да бір облыс және Астана мен Алматы қалалары бөлінген қаражатты, оның ішінде облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу нәтижелері бойынша толық игермеген жағдайда, 004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламалары бойынша уәкілетті орган және 019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік орган нысаналы трансферттердің сомаларын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының арасында қайта бөлу туралы ұсыныстарды заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1359 қаулысымен.
21. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша уәкілетті органға 004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламалары бойынша уәкілетті органға және 019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органға нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп береді.

Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1359.
20. В случае неполного освоения выделенных средств какой-либо областью и городами Астаной и Алматы, в том числе по результатам достижения прямых и конечных показателей областей и городов Астаны и Алматы, по бюджетным программам 004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов", 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", 022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне" уполномоченный орган и по бюджетной программе 019 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения" государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в установленном законодательством порядке вносят предложения в Правительство Республики Казахстан о перераспределении сумм целевых трансфертов между областями и городами Астаной и Алматы.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1359.
21. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы по итогам полугодия и года представляют в уполномоченный орган по бюджетным программам 004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов", 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", 022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне" и государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по бюджетной программе 019 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения" отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов в соответствии с Соглашениями о результатах по целевым трансфертам.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1359 қаулысымен.
22. Уәкілетті орган және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік орган Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімде есеп береді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.05.2014 № 478 қаулысымен.

Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1359.
22. Уполномоченный орган и государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения представляют в Министерство финансов Республики Казахстан отчетность в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правительства РК от 12.05.2014 № 478.