Конкурстық рәсімдерден тыс 2014 - 2016 жылдарға арналған бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 161 қаулысы
«Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Конкурстық рәсімдерден тыс республикалық бюджеттен 2014 – 2016 жылдарға арналған бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру осы қаулыға қосымшаға сәйкес ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша жүзеге асырылады деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 161 қаулысына
қосымша
Бағдарламалық-мақсатты қаржыландырылуы республикалық бюджеттен
жүзеге асырылатын конкурстық рәсімдерден тыс ғылыми-техникалық
бағдарламалар
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі:
1) Байытылуы қиын және сапасы төмен шикізатты байыту және өңдеу технологиялары;
2) Мұнай, газ және уран өндіру тиімділігін арттыру үшін ақпараттық-цифрлық технологияларды әзірлеу;
3) Қазақстан Республикасындағы жаңа және қайтадан пайда болатын вирустық инфекциялар: мониторинг және оларды бақылау үшін перспективалық биопрепараттарды жасау;
4) Өнеркәсіптік биотехнологиялар;
5) Молекулалық және жасушалы биологияның әдістері негізінде бидай мен картоптың фузариоз бен вироидаларға төзімдігін жоғарылатудың ғылыми негіздерін әзірлеу және олардың негізінде қарқынды селекция үшін бастапқы желілер мен диагностикумдар жасау;
6) Энергияның балама көздерінің негізінде энергия тиімді технологияларды әзірлеу;
7) Қазақстан Республикасының су қауіпсіздігі: «Қазақстанның су ресурстары және оларды пайдалану» геокеңістік ақпараттық жүйесі;
8) Өсімдіктерден алынған жаңа биологиялық белсенді қосылыстар және олардың синтетикалық аналогтары.

О программно-целевом финансировании вне конкурсных процедур на 2014 - 2016 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 161
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что программно-целевое финансирование вне конкурсных процедур на 2014 – 2016 годы из республиканского бюджета осуществляется по научно-техническим программам согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 161
Научно-технические программы,
программно-целевое финансирование которых осуществляется из
республиканского бюджета вне конкурсных процедур
Министерство образования и науки Республики Казахстан:
1) Технологии обогащения и переработки труднообогатимого и низкокачественного сырья;
2) Разработка информационно-цифровых технологий для повышения эффективности добычи нефти, газа и урана;
3) Новые и возвращающиеся вирусные инфекции в Республике Казахстан: мониторинг и создание перспективных биопрепаратов для их контроля;
4) Промышленные биотехнологии;
5) Разработка научных основ повышения устойчивости пшеницы и картофеля к фузариозу и вироидам на основе методов молекулярной и клеточной биологии и создание на их основе исходных линий и диагностикумов для ускоренной селекции;
6) Разработка энергоэффективных технологий на основе альтернативных источников энергии;
7) Водная безопасность Республики Казахстан: геопространственная информационная система «Водные ресурсы Казахстана и их использование»;
8) Новые биологически активные соединения из растений и их синтетические аналоги.