Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 278 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.05.2016 № 278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 1687 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 5, 115-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 275 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 278
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.05.2016 № 278 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 08.05.2015 г. № 155.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности»;
2) стандарт государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы»;
3) стандарт государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан»;
4) стандарт государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан»;
5) стандарт государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 1687 «Об утверждении стандартов государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы» (САПП Республики Казахстан 2013 г., № 5, ст. 115).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2014 года № 275
Стандарт государственной услуги
«Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие
вакантной административной государственной должности»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтарына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы берген сәттен бастап – осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхатта көрсетілген күні және уақытта;
2) «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 5 минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
Осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес тестілеу бағдарламаларына байланысты тестілеудің ең ұзақ уақыты 2 сағат 20 минутты құрайды.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – осы стандартқа
4-қосымшаға сәйкес тестілеу әкімшісінің және оператордың қолы қойылған және мөрмен расталған қағаз жеткізгіштегі белгіленген үлгідегі сертификат (бұдан әрі – тестілеу нәтижесі), не осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шекті мәннен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы анықтама.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыда жеке басын куәландыратын және жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) қамтылған құжаты болуы қажет.
Құжаттардың қабылданғанын растау «электрондық үкімет» веб-порталында қалыптастырылған осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу күні, уақыты және одан өту орны көрсетілген қолхат болып табылады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляется через веб-портал «электронного правительства», в том числе посредством обращения в центры обслуживания населения, а также услугодателю.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется уполномоченным лицом услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи заявления по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту услугодателю через веб-портал «электронного правительства» – в день и время, указанные в расписке по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов через веб-портал «электронного правительства» – 5 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
Максимальное время тестирования составляет 2 часа 20 минут в зависимости от программы тестирования согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат установленного образца согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе с подписью уполномоченного лица услугодателя и заверенный печатью (далее – результат тестирования), либо справка о
прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. При обращении к услугодателю необходимо наличие у услугополучателя документа, удостоверяющего его личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН).
Подтверждением приема документов является расписка, формируемая в веб-портале «электронного правительства», с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Абай көшесі, 33а, электрондық почтаның мекенжайы: kyzmet@gov.kz, телефоны: 8 (7172) 75-35-55.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-35-85, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
_______________________________
тел.___________________________
эл. мекенжайы _________________
Өтініш
Мені «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына
___ санатына орналасуға ____ бағдарлама* бойынша тестілеуге
жіберуіңізді сұраймын.
Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесінің негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды
орындауға міндеттенемін.
Тестілеуден өту мекенжайы:_________________________________.
Тестілеу өтуді қалаған күні:_______________________________.
Тестілеу өтуді қалаған уақыты:_____________________________.
*Ескертпе: тестілеу бағдарламасы үміткердің таңдаған санатын
ескере отырып автоматты түрде айқындалады.
20__ж. «___» ___________________
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҚОЛХАТ
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға
үміткердің ______________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
өтініші қабылданды.
Межеленген тестілеу күні:__________________________________
Межеленген тестілеу уақыты:________________________________
Тестілеуден өту мекенжайы:_________________________________
Ескертпе: тестiлеуден өткен кезде шектi мәннен төмен баға алған
«Б» корпусына үміткерлер қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген
күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
автоматтандырылған тестілеуден өтуге тіркеу жүйесі «электрондық
үкімет» порталы арқылы берді.
20__ж. «__» __________________
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға және мемлекеттік
әкімшілік қызметтің кадр резервіне тұруға үміткерлерге тестілеу
бағдарламалары
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға тестілеу үш бағдарламадан тұрады:

10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) Агентства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Абая, 33а, адрес электронной почты: kyzmet@gov.kz, телефон (8-7172) 75-35-55.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агенства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kyzmet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации
о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 75-35-85, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
Форма
Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы
от _________________________________
тел. _______________________________
эл. адрес ___________________________
Заявление
Прошу допустить меня на тестирование на занятие административных государственных должностей корпуса «Б» категории ____ по ____ программе*.
С основными требованиями Правил организации тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Место прохождения тестирования: _____________________________
Желаемая дата тестирования: _________________________________
Желаемое время тестирования: ________________________________
*Примечание: программа тестирования определяется в автоматическом режиме с учетом выбранной кандидатом категории.
«____»_______________ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
Форма
Расписка
Принято заявление от кандидата на занятие административной государственной должности корпуса «Б» _______________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
Назначенная дата тестирования: ________________________________
Назначенное время тестирования: _______________________________
Место прохождения тестирования: _______________________________
Примечание: кандидаты в корпус «Б», получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное тестирование не ранее чем через три месяца со дня прохождения предыдущего тестирования.
Выдана автоматизированной системой регистрации Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы на прохождение тестирования через портал «электронного правительства».
«____»_______________ 20__ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
Программы
тестирования кандидатов на занятие административных
государственных должностей и зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы
Тестирование на занятие административных государственных должностей корпуса «Б» состоит из трех программ:

1) бірінші бағдарлама А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;
2) екінші бағдарлама B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;
3) үшінші бағдарлама C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi.
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
СЕРТИФИКАТ
___________________________________________________ «Б» корпусының
(үміткердің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға __________ қаласында
___ бағдарлама бойынша тестілеуден 20__ж. «__» _________________ өткенін растайды.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмалардың саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Сертификаттың қолданылу мерзiмi тестілеу өткен күннен бастап
бір жылды құрайды.
Осы сертификат «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
санаттарына жарамды.
Тестілеу әкімшісінің қолы ______________________________________
Тестілеу операторының қолы _____________________________________
20__ ж. «___» ___________________
М.О.
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Шекті мәннен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________ «Б» корпусының мемлекеттік
(үміткердің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
әкімшілік лауазымына орналасуға _______________ қаласында ____ бағдарлама бойынша тестілеуден шекті мәннен төмен нәтижелерімен
20__ ж. «___» ___________________ өткені туралы берілді.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмаларының саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Осы үміткер қайта тестілеуді осы тестілеу өткізілген күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өте алады.
Тестілеу әкімшісінің қолы ________________________________________
Тестілеу операторының қолы _______________________________________
20__ ж. «___» ___________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 275 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

1) первая программа предназначена для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О нормативных правовых актах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов);
2) вторая программа предназначена для категорий B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов);
3) третья программа предназначена для категорий C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов).
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
форма
Сертификат
удостоверяет в том, что _____________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) кандидата)
прошел(а) «____»_______________ 20__ г. тестирование на занятие административной государственной должности корпуса «Б» в городе ______________ по ___ программе тестирования.
Название теста
Количество
тестовых
вопросов/заданий
Пороговое
значение
Количество
правильных
ответов
Срок действия сертификата составляет один год со дня прохождения тестирования.
Данный сертификат действителен для категорий административной государственной службы корпуса «Б»:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись администратора тестирования _________________________________
Подпись оператора тестирования ______________________________________
«____»_______________ 20__ г.
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
форма
Справка
о прохождении тестирования
с результатами ниже пороговых значений
дана о том, что _____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) кандидата)
прошел(а) «____»_______________ 20__ г. тестирование на занятие административной государственной должности корпуса «Б» в городе ____________________ по ___ программе тестирования с результатами ниже пороговых значений.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Данный кандидат может пройти повторное тестирование не ранее чем через три месяца со дня прохождения данного тестирования.
Подпись администратора тестирования _________________________________
Подпись оператора тестирования ______________________________________
«____»_______________ 20__ г.
М.П.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2014 года № 275
Стандарт государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв административной
государственной службы»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет);
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссия кадр резервiне қою үшін ұсынған адамдар үшін қажетті құжаттар келіп түскен сәттен бастап – 7 жұмыс күні ішінде;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген, сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдардың қажетті құжаттары ұсынылған сәттен бастап – 3 жұмыс күнi ішінде;
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдардың құжаттарын қабылдау аяқталған сәттен бастап әңгімелесуді өткізгенгедейін – 60 жұмыс күнi ішінде. Әңгімелесу өткізу мерзімдерін
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты
жөніндегі ұлттық комиссиясы белгілейді;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – кадр резервіне қою туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссия кадр резервiне қою үшін ұсынған адамдарға (құжаттарды мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға конкурсты өткізген мемлекеттік орган ұсынады):
1) көрсетілетін қызметті алушының кадр резервіне қоюға жазбаша келісімі;

1. Общие положения
1. Наименования государственной услуги: «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются уполномоченным лицом услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента:
поступления необходимых документов, для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией для зачисления в кадровый резерв – в течение 7 рабочих дней;
предоставления необходимых документов лиц, завершивших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, а также зачисленных в кадровый резерв корпуса «А» – в течение 3 рабочих дней;
окончания приема документов лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А», до проведения собеседования – в течение 60 рабочих дней. Сроки проведения собеседования, устанавливаются Национальной комиссией по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из приказа о зачислении в кадровый резерв.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
лицам, принявшим участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией для зачисления в кадровый резерв (документы предоставляет государственный орган, проводивший конкурс на занятие административной государственной должности):
1) письменное согласие услугополучателя на зачисление в кадровый резерв;

2) мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою үшін ұсынылғаны туралы конкурстық комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке ісі;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтағандар немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтағандар, сондай-ақ мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген адамдарға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама;
3) бiлiмi туралы құжаттардың көшірмелері немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың түпнұсқалары, ал шетелдiң оқу орнын аяқтаған жағдайда, сондай-ақ бiлiмi туралы құжаттардың немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған аудармасы ұсынылады;
4) еңбек қызметiн растайтын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құжаттардың көшiрмелерi;
5) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгiлеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтама;
6) «Б» корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметi лауазымдарының тиiстi санаты үшiн белгiленген тестілеуден өту нәтижелерi;
7) 3х4 см көлемдегi бір фотосурет;
«А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға:
1) жеке куәлігінің көшірмесі;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
3) бiлiмi туралы құжаттардың нотариат не жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған көшiрмелерi;
4) нотариат немесе жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған не заңнамада белгіленген өзге де тәртіппен расталған еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «А» корпусының кадр резервіне үміткердің қызметтік тізімі;
5) «А» корпусының кадр резервіне үміткерді ұсынған лауазымды адамның немесе ол жұмыс істейтін ұйымның бланкісінде ресімделген, қолы қойылған күні, үміткердің тегі, аты және әкесінің аты, оның кәсіби және жеке басының қасиеттері, танысу, қызметтес болу ұзақтығы мен жағдайлары жазылған мінездемесі көрсетілген ұсынымхат (кемінде біреу). Ұсынымхаттың қолданылу мерзімі оған қол қойылған күнінен бастап үш айдан аспайды;

2) выписка из протокола заседания конкурсной комиссии о рекомендации для зачисления в кадровый резерв административной государственной службы;
3) личное дело услугополучателя;
лицам, завершившим обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, а также направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) заполненная анкета по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копии документов об образовании либо оригиналы документов, подтверждающих завершение обучения, а в случае завершения зарубежного учебного заведения представляется также нотариально заверенный перевод документов об образовании или документов, подтверждающих завершение обучения;
4) копии установленных законодательством Республики Казахстан документов, подтверждающих трудовую деятельность;
5) справка о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в сфере здравоохранения;
6) результаты прохождения тестирования, установленного для соответствующей категории должностей административной государственной службы корпуса «Б»;
7) одна фотография размером 3x4 см;
лицам, зачисленным в кадровый резерв корпуса «А»:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
лицам, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»:
1) копию удостоверения личности;
2) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копии документов об образовании, заверенные нотариально либо кадровой службой по месту работы;
4) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, заверенную нотариально или кадровой службой по месту работы либо в ином установленном законодательством порядке, послужной список кандидата в кадровый резерв корпуса «А» по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) рекомендательное письмо (не менее одного), оформленное на бланке должностного лица, представляющего кандидата в кадровый резерв корпуса «А», или организации, в которой он работает, с указанием даты подписания, фамилии, имени и отчества кандидата, характеристики с описанием его профессиональных и личностных качеств, продолжительности и условий знакомства, сотрудничества. Срок действия рекомендательного письма составляет не более трех месяцев со дня его подписания;

Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243
Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы
ереженің талаптарымен таныстым.
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервін
қалыптастыру және пайдалану кезінде менің дербес деректерімді
қолдануға қарсылық білдірмеймін.
Қоса берілетін құжаттар: ____________________________________
___________________________________________________________________
__________                     ____________________________________   (қолы)                                        (Т.А.Ә.)
Күні 20__ ж. «__»_______________
*мына негіздемелердің біреуі көрсетіледі:
1) конкурстық iрiктеуге қатысуы және мемлекеттік органның
конкурстық комиссиясының кадр резервiне қою үшін ұсынуы (ұсыным
берген мемлекеттік органды көрсету);
2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру
ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі
бағдарламалары бойынша оқуы;
3) Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия
айқындайтын басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын
аяқтауы;
4) мемлекеттiк органдардың халықаралық ұйымдарға немесе басқа
мемлекеттерге жұмысқа жiберуі.
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр
резервiне қою» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Фотосуретке арналған орын (4х6)
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру
ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан
кейінгі бағдарламалары бойынша оқудан өткен немесе басым
мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған
адамдарға арналған сауалнама
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі _________________________________________________________
Аты _____________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)_________________________________________
2. ЖСН __________________________________________________________
3. Азаматтығы ___________________________________________________
Егер өзгертiлсе, қашан екендігін көрсетiңiз _____________________
4. Бұрын сотталғансыз ба, қашан және не үшiн_____________________
5. Соттың шешiмiмен әрекет етуге қабiлетсіз немесе әрекет етуі
шектелген деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін _________________
6. Белгiлi бiр мерзiмге мемлекеттiк лауазымдарды атқару құқығынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшiн ______________________________
7. Оқыған ел мен оқу орнының атауы_______________________________

С требованиями Положения о кадровом резерве государственной службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года № 1243 «О кадровом резерве государственной службы» ознакомлен(а).
Не возражаю против использования моих персональных данных при формировании и использовании кадрового резерва административной государственной службы корпуса «Б».
Прилагаемые документы:_________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ ____________________________________
(подпись)                   (Ф.И.О.)
Дата «____»_______________ 20__ г.
* указывается одно из следующих оснований:
1) участие в конкурсном отборе и рекомендованных конкурсной комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв (указать рекомендовавший государственный орган);
2) обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан;
3) завершение зарубежных высших учебных заведений по приоритетным специальностям, определяемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
4) направление государственными органами на работу в международные организации или другие государства.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Место для фотокарточки(4х6)
Анкета
для лиц, прошедших обучение по программам послевузовского
образования на основании государственного заказа в организациях
образования при Президенте Республики Казахстан или закончивших
зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным
специальностям
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия _______________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество (при наличие)____________________________________________
2. ИИН ___________________________________________________________
3. Гражданство____________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда__________________________________
4. Были ли Вы судимы, когда и за что______________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно дееспособным решением суда, когда и за что_________________________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в течение определенного срока, когда и за что____________________________
7. Страна обучения и название учебного заведения
__________________________________________________________________

8. Оқу бітірген жылы_____________________________________________
9. Мамандығы ____________________________________________________
10. Тілдерді білу _______________________________________________
11. Мекенжайы және байланыс телефоны ____________________________
_________________________________________________________________
12. Электрондық почтасы _________________________________________
____________
(қолы)
20 ж. «__»_________________
(толтырылған күні)
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр
резервiне қою» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президенті жанындағы
Кадр саясаты жөніндегі
ұлттық комиссия
«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр
резервіне іріктеуге қатысу туралы
өтініш
Мен, ________________________________, ЖСН _______________
(Т.А.Ә. толығымен)
мені «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне _____________________________________ іріктеуге қатысуға жіберуіңізді (бірінші санаттың бірінші немесе екінші тобы не екінші санаты көрсетіледі) сұраймын.
Мен:
«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне іріктеу және «А» корпусының бос және уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға конкурстық іріктеу өткізу қағидаларымен танысқанымды, олармен келісетінімді және оларды орындауға міндеттенетінімді;
«Мемлекеттік қызмет туралы» және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңдарының талаптарымен танысқанымды;
менің мемлекеттік қызметке тұруыма кедергі келтіретін, сондай-ақ «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үміткер ретінде маған кір келтіретін мәліметтер мен фактілердің жоқ екенін;
өзім ұсынған құжаттар мен мәліметтердің шынайы болып табылатынын, ал құжаттарда дәйекті ақпараттардың қамтылғанын;
менің мемлекеттік қызметке тұруыма кедергі келтіретін және «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үміткер ретінде маған кір келтіретін мәліметтер мен фактілердің анықталуы мені «А» корпусының кадр резервіне іріктеуден оның кез келген кезеңінде шеттетуге, кадр резервінен шығаруға және мемлекеттік қызметті тоқтатуыма негіз болып табылатынын ұғынатынымды;
өзімнің көрінеу жалған ақпаратты ұсынған фактілерінің анықталуы мені «А» корпусының кадр резервіне іріктеуден оның кез келген кезеңінде шеттетуге, кадр резервінен шығаруға және мемлекеттік қызметті тоқтатуыма негіз болып табылатынын ұғынатынымды;
өзімнің жекелеген дербес деректерімнің (Т.А.Ә., тұрғылықты жерім, қазіргі жұмыс орным, атқаратын лауазымым, «А» корпусының лауазымдар тобы және санаты) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында және мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланатынымен келісетінімді мәлімдеймін.
Қоса беріліп отырған құжаттар:

8. Год завершения обучения_______________________________________
9. Специальность ________________________________________________
10. Знание языков _______________________________________________
11. Адрес и контактный телефон___________________________________
_________________________________________________________________
12. Электронная почта ___________________________________________
_____________
(подпись)
«___»_________________ 20 г.
(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Национальная комиссия
по кадровой политике при
Президенте Республики
Казахстан
Заявление
об участии в отборе в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «А»
Я, _________________________________, ИИН _____________________
(Ф.И.О. полностью)
прошу допустить меня к участию в отборе в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «А»: ____________________________________________________________________
(указывается первая или вторая группа первой категории либо вторая
категория)
Я заявляю, что:
ознакомлен(-а) с Правилами отбора в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «А» и проведения конкурса на занятие вакантной и временно вакантной административной государственной должности корпуса «А», согласен (-а) с ними и обязуюсь их выполнять;
ознакомлен(-а) с требованиями законов Республики Казахстан «О государственной службе» и «О борьбе с коррупцией»;
в отношении меня отсутствуют сведения и факты, препятствующие поступлению на государственную службу, а также дискредитирующие меня как кандидата на занятие государственных должностей корпуса «А»;
представленные мной документы и сведения являются подлинными, в документах содержится достоверная информация;
сознаю, что выявление в отношении меня сведений и фактов, препятствующих поступлению на государственную службу и дискредитирующих меня как кандидата на занятие государственных должностей корпуса «А», является основанием для отстранения меня от участия в отборе в кадровый резерв корпуса «А» на любом из его этапов, исключения из кадрового резерва и прекращения государственной службы;
сознаю, что выявление фактов предоставления мной заведомо ложной информации является основанием для отстранения меня от участия в отборе в кадровый резерв корпуса «А» на любом из его этапов, исключения из кадрового резерва и прекращения государственной службы;
согласен с тем, что мои отдельные персональные данные (ФИО, место проживания, текущее место работы, занимаемая должность, группа и категория должностей корпуса «А») будут опубликованы на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и в периодических печатных изданиях.
Прилагаемые документы:

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет магистратура үшін жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын игерген және докторантура үшін – «магистр» академиялық дәрежесі бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 2 (екі) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсырған кезде кезекте күтуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына алу туралы бұйрықтан жазбаша түрдегі үзінді көшірме.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтi алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметтi беруші басшысының атына еркін нысандағы өтініш;
2) қосымшасымен жоғары білім туралы құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) бағдарламалар (болған жағдайда) бойынша тест тапсырғаны туралы сертификат көшірмесі:
TOEFL (Test of English as a Foreign language, шекті балл – IPT 677-нің кемінде 560, PBT 677-нің кемінде 560, IBT 120-ның кемінде 83);

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются уполномоченным лицом услугодателя.
Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, освоившим профессиональные учебные программы высшего образования – для магистратуры, и имеющие академическую степень «магистр» – для докторантуры (далее – услугополучатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственой услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю услугополучателем – в течение 2 (двух) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) услугодателя в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) заявление на имя руководителя услугодателя в произвольной форме;
2) копия документа о высшем образовании с приложением;
3) копию удостоверения личности услугополучателя;
4) копия сертификата о сдаче теста по программам (в случае его наличия):
TOEFL (Test of English as a Foreign language, пороговый балл –ITP не менее 560 из 677, PBT не менее 560 из 677, IBT не менее 83 из 120);

IELTS (International English Language Testing System, шекті балл – кемінде 6.0);
Grundbaustein DaF (шекті балл – С 1);
Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, шекті балл – С 1);
Diplome d’Etudes en Langue francais (DELF, шекті балл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue francais (DALF, шекті балл – С 1);
Test de connaisances de francais (TCF, шекті балл – кемінде 400);
5) кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы және еңбек қызметін растайтын құжат (еңбек өтілі бар адамдарға);
6) көлемі 3х4 сантиметр алты фотосурет;
7) 086-У нысанындағы медициналық анықтама;
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет санатын және өтілін көрсете отырып, жұмыс орнынан анықтама;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органның басшысы не оны алмастырушы адам қол қойған жолдама;
10) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (бар болған жағдайда);
11) докторантураға түскен кезде болжамды отандық немесе шетелдік консультантпен келісілген болжамды диссертациялық зерттеудің негіздемесі.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қоса тексеріп салыстыру үшін түпнұсқалары беріледі. Түпнұсқалары тексеріп салыстырылғаннан кейін қайтарылады.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар белгіленген тәртіппен нострификациялануы тиіс. Шет тілінде берілетін құжаттардың нотариалды куәландырылған қазақ және орыс тілінде аудармасы болуы тиіс.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжат ұсынылмаған жағдайда, шет тілі бойынша қабылдау емтихандары білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен жүргізіледі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдануын растау күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетілетін талон болып табылады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Абай көшесі, 33а, электрондық почтаның мекенжайы: kyzmet@gov.kz, телефоны: 8 (7172) 75-35-55.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органның мекенжайына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

IELTS (International English Language Testing System, пороговый балл – не менее 6.0);
Grundbaustein DaF (пороговый балл – С 1);
Deutsche Sprachprufungfurden Hochschulzugang (DSH, пороговый балл – С 1);
Diplomed’Etudes en Langue franзais (DELF, пороговый балл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue francais (DALF, пороговый балл – С 1);
Test de connaisances de francais (TCF, пороговый балл – не менее 400);
5) личный листок по учету кадров и документ, подтверждающий трудовую деятельность (для лиц, имеющих трудовой стаж);
6) шесть фотографий размером 3x4 сантиметров;
7) медицинская справка формы 086-У;
8) справку с места работы с указанием категории и стажа государственной службы услугополучателя;
9) направление, подписанное руководителем государственного органа либо лицом, замещающим его в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) список научных и научно-методических работ (в случае их наличия);
11) обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом, при поступлении в докторантуру.
Вместе с копиями документов, указанных в настоящем пункте, представляются оригиналы для сверки. После проведения сверки оригиналы возвращаются.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть нострифицированы в установленном порядке. Документы, предоставляемые на иностранном языке, должны иметь нотариально заверенный перевод на казахский или русский языки.
В случае непредставления документа, указанного в подпункте 4)пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, вступительные экзамены по иностранному языку проводятся в порядке, определяемом уполномоченным органом в области образования.
Подтверждением приема документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, является талон, выдаваемый услгодателем, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, а также даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) Агентства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Абая, 33а, адрес электронной почты: kyzmet@gov.kz, телефон (8-7172) 75-35-55.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агенства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и Места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-34-43, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 275 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқуға қабылданған жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушыны оқуға қабылдау сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
магистрлік бағдарламалар бойынша – бір жыл немесе екі жыл (мамандыққа байланысты);
докторлық бағдарламалар бойынша – үш жыл.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасының толық меңгергенін растайтын дипломы, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kyzmet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 75-34-43, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2014 года № 275
Стандарт государственной услуги
«Обучение по профессиональным программам послевузовского
образования в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан»
(далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается физическим лицам, зачисленным на обучение по профессиональным программам послевузовского образования услугодателя (далее – услугополучатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента зачисления на обучение услугополучателя:
по магистерским программам – один год или два года (в зависимости от специальности);
по докторским программам – три года.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающий полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования услугодателя;

2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған көрсетілетін қызметті алушыға берілетін анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол беріледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы және (немесе) тегін көрсетіледі.
Тегін: мемлекеттік қызметшілерге республикалық бюджет қаражаты есебінен.
Ақылы: жеке тұлғаларға белгіленген тәртіппен бекітілген бағаларға сәйкес жеке және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен және өзге де көздер есебінен.
8. Жұмыс кестесі: оқу жоспарына, мамандықтың академиялық күнтізбесіне, сабақ кестесіне, аралық бақылауға, емтихан сессиясына, қорытынды аттестаттауға сәйкес (кешенді мемлекеттік емтиханды тапсыру және диссертацияны қорғау) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтi алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Академия ректорының оқуға қабылдау туралы бұйрығы;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) көрсетілетін қызметті алушының сынақ кітапшасы.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Абай көшесі, 33а, электрондық почтаның мекенжайs: kyzmet@gov.kz, телефоны: 8 (7172) 75-35-55.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органның мекенжайына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

2) справка, выдаваемая услугополучателю, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования.
Результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю нарочно.
7. Государственная услуга оказывается платно и (или) бесплатно.
Бесплатно: государственным служащим за счет средств республиканского бюджета.
Платно: физическим лицам за счет средств физических и юридических лиц и иных источников в соответствии с ценами, утвержденными в установленном порядке.
8. График работы: в соответствии с учебным планом, академическим календарем специальности, расписанием занятий, рубежного контроля, экзаменационной сессии, итоговой аттестации (сдачи комплексного государственного экзамена и защиты диссертации), с 9:00 до 18:30 часов с обеденным перерывом с 13:00 до 14:00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республике Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) приказ ректора Академии о зачислении на обучение;
2) документ, подтверждающий личность услугополучателя;
3) зачетная книжка услугополучателя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) Агентства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Абая, 33а, адрес электронной почты: kyzmet@gov.kz, телефон (8-7172) 75-35-55.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агенства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-34-43, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 275 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру
бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Рсепубликасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны мен мемлекеттік қызметшілерді біліктілігін арттырудың өңірлік орталықтары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Қайта даярлау курстары басталған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – кемінде 120 (жүз жиырма) академиялық сағат, біліктілік арттыру семинары басталған сәттен бастап – оқу түріне қарай 24 (жиырма төрт) академиялық сағаттан бастап 80 (сексен) академиялық сағатқа дейін.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қайта даярлауды аяқтағанын растайтын құжат;
2) біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын құжат.
7. Мемлекеттік қызмет мына көрсетілетін қызметті алушыларға:
тегін: мемлекеттік қызметшілерге республикалық бюджет қаражаты есебінен;
ақылы: жеке тұлғаларға белгіленген тәртіппен бекітілген бағаларға сәйкес жеке және заңды тұлғалар қаражаты және өзге де көздер есебінен жүргізіледі.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kyzmet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 75-34-43, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2014 года № 275
Стандарт государственной услуги
«Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации
в Академии государственного управления при Президенте
Республики Казахстан и региональных центрах повышения
квалификации государственных служащих»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан и региональных центрах повышения квалификации государственных служащих»
(далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» и региональными центрами повышения квалификации государственных служащих (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента начала курса переподготовки – не менее 120 (ста двадцати) академических часов, семинара повышения квалификации - от 24 (двадцати четырех) до 80 (восьмидесяти) академических часов в зависимости от вида обучения.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) документ, подтверждающий завершение переподготовки;
2) документ, подтверждающий завершение повышения квалификации;
7. Государственная услуга оказывается услугополучателям:
бесплатно: государственным служащим за счет средств республиканского бюджета.
платно: физическим лицам за счет средств физических и юридических лиц и иных источников в соответствии с ценами, утвержденными в установленном порядке.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-34-43, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасы Президентінің
жанындағы Мемлекеттік басқару
академиясында қайта даярлау және
біліктілікті арттыру бағдарламалары
бойынша оқыту» мемлекеттік
көрсетілетін стандартына қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
Мемлекеттік қызметшілерге қосымша білім беру институты Мемлекеттік қызметшілерді біліктілігін арттыру семинарынан өту үшін
САУАЛНАМА-ӨТІНІМ
1. Семинар атауы ________________________________________________
2. Жоспар-кесте бойынша оқу мерзімі _____________________________
3. Оқуға жіберілетін үміткердің Т.А.Ә. толығымен, баспа әріптермен, жеке куәлігі бойынша
Тегі
Аты
Әкесінің аты
4. Туған күні, айы, жылы __________________________________________
5. Министрлік, ведомство, ұйым, атқарушы билік органы _____________
___________________________________________________________________
6. Лауазымы _______________________________________________________
7. Департамент, басқарма, бөлім ___________________________________
(департаменттің, басқарманың толық атауы)
8. Санаты _________________________________________________________
9. Мемлекеттік қызмет өтілі _______________________________________
10. Осы лауазымдағы еңбек өтілі ___________________________________
11. Негізгі функционалдық міндеттері ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
12. Лауазымға тағайындалған күні, бұйрық № ________________________
13. Соңғы біліктілігін арттырудан өткен күні ______________________
14. Мемлекеттік органның почталық мекенжайы _______________________

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kyzmet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 75-34-43, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту «Обучение по программам
переподготовки и повышения
квалификации в Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан»
Академия государственного управления при Президенте
Республики Казахстан
Институт дополнительного образования государственных служащих АНКЕТА-ЗАЯВКА
на прохождение государственными служащими
семинара повышения квалификации
1. Наименование семинара_____________________________________________
2. Сроки проведения обучения по  плану-графику_______________________
3. Ф.И.О. кандидата на обучение полностью, печатными буквами, по удостоверению личности
Ф.
И.
О.
4. Число, месяц, год рождения________________________________________
5. Министерство, ведомство, организация, орган исполнительной власти
_____________________________________________________________________
6. Должность ________________________________________________________
7. Департамент, управление, отдел ___________________________________
(полное наименование департамента, управления)
8. Категория ________________________________________________________
9. Стаж государственной службы_______________________________________
10. Стаж работы на этой должности____________________________________
11. Основные функциональные обязанности______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Дата назначения на должность, № приказа__________________________
13. Дата последнего прохождения повышения квалификации_______________
14. Почтовый адрес госоргана_________________________________________

15. Оқуға жіберілетін үміткердің қызметтік телефонының № __________
16. Кадр қызметі телефонының № ____________________________________
17. Оқуға жіберілетін үміткердің электрондық почтасының мекенжайы__
___________________________________________________________________
18. Оқуға жіберілетін үміткердің жеке куәлігінің көшірмесі ________
19.Оқыту тақырыбы бойынша қысқаша эссе ____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
М.О.
__________________________________________________
(мемлекеттік органның кадр қызметі басшысының қолы)
_________________________
(тікелей басшысының қолы)

15. № служебного телефона кандидата на обучение______________________
16. № телефона кадровой службы_______________________________________
17. Адрес электронной почты кандидата на обучение____________________
18. Копия удостоверения личности кандидата на обучение_______________
19. Краткое эссе по выбранной теме
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
М.П.
_____________________________________
(подпись руководителя кадровой службы государственного органа)
____________________________________
(подпись непосредственного руководителя)