"Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 374 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісімді ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К.Мәсімов
жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісімді ратификациялау туралы
2013 жылғы 24 қазанда Минск қаласында жасалған Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісім ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы,
2011 жылғы 18 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссия туралы шартты, 2007 жылғы 6 қазандағы Бірыңғай кеден аумағын құру және Кеден одағын қалыптастыру туралы шартты негізге ала отырып,
сауда байланыстарының дамуына жәрдемдесуге ниет білдіре отырып,
Кеден одағының бірыңғай кеден аумағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістіктің тиімді жұмыс істеуі үшін қолайлы жағдайлар жасауға ұмтыла отырып,
1961 жылғы 30 наурыздағы Есірткі заттары туралы бірыңғай конвенцияда, 1971 жылғы 21 ақпандағы Психотроптық заттар туралы конвенцияда, 1988 жылғы 20 желтоқсандағы Есірткі құралдары мен жүйкеге әсер ететін заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының Конвенциясында көзделген халықаралық міндеттемелерді өздерінің орындау қағидаттарын ұстанатындықтарын растай отырып,
Тараптардың ұлттық мүдделері мен міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету қажеттілігіне сүйене отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Осы Келісімнің мақсаттары үшін мынадай терминдер пайдаланылады:
«есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары» — Тараптардың ұлттық тізбесіне енгізілген есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары;
«өткізу» - есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын бір Тараптың аумағынан екінші Тараптың аумағына әкелу (әкету);
«тасымалдау (ішкі транзит)» - есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын бір Тараптың аумағынан екінші Тараптың аумағына үшінші Тараптың аумағы арқылы әкелу (әкету), сондай-ақ есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Тарап аумағының бір бөлігінен басқа бөлігіне екінші Тараптың аумағы арқылы әкелу (әкету);
«рұқсат беру құжаты» - есірткі құралдардың, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын бір Тараптың аумағынан екінші Тараптың аумағына өткізу құқығын растайтын құжат;
«құзыретті орган» - Тараптың рұқсат беру құжаттарын беруге уәкілеттік берілген органы.

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 374
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О ратификации Соглашения о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О ратификации Соглашения о порядке перемещения наркотических
средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной
территории Таможенного союза
Ратифицировать Соглашение о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза, совершенное в городе Минске 24 октября 2013 года.
Президент
Республики Казахстан
СОГЛАШЕНИЕ
о порядке перемещения наркотических средств,
психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной
территории Таможенного союза
Республика Беларусь, Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
основываясь на Договоре о Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2011 года, Договоре о создании единой таможенной территории и формировании Таможенного союза от 6 октября 2007 года,
желая содействовать развитию торговых связей,
стремясь создать благоприятные условия для эффективного функционирования единой таможенной территории Таможенного союза и Единого экономического пространства,
подтверждая свою приверженность принципам выполнения международных обязательств, предусмотренных Единой конвенцией о наркотических средствах от 30 марта 1961 года, Конвенцией о психотропных веществах от 21 февраля 1971 года, Конвенцией Организации Объединенных Наций о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ от 20 декабря 1988 года,
исходя из необходимости обеспечения выполнения национальных интересов и обязательств Сторон,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Для целей настоящего Соглашения используются следующие термины:
«наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры» – наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры, включенные в национальные перечни Сторон;
«перемещение» – ввоз (вывоз) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с территории одной Стороны на территорию другой Стороны;
«перевозка (внутренний транзит)» – ввоз (вывоз) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с территории одной Стороны на территорию другой Стороны через территорию третьей Стороны, а также ввоз (вывоз) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с одной части территории Стороны на другую ее часть через территорию другой Стороны;
«разрешительный документ» – документ, подтверждающий право на перемещение наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с территории одной Стороны на территорию другой Стороны;
«компетентный орган» – орган Стороны, уполномоченный на выдачу разрешительных документов.

Осы Келісімде пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер 1961 жылғы 30 наурыздағы Есірткі заттары туралы бірыңғай конвенцияға, 1971 жылғы 21 ақпандағы Психотроптық заттар туралы конвенцияға, 1988 жылғы 20 желтоқсандағы Есірткі құралдары мен жүйкеге әсер ететін заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының Конвенциясына және Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде жасасылған халықаралық шарттарға сәйкес қолданылады.
2-бап
Осы Келісімде есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын:
заңды тұлғалардың клиникалық зерттеулер, сараптама, мемлекеттік тіркеу және сапа бақылауын жүргізу үшін Тараптардың арасында сауданы жүзеге асыру кезінде, сондай-ақ жекелеген көлік түрлеріндегі алғашқы көмек көрсетуге арналған дәрі қобдишаларында;
жеке тұлғалардың жеке өзіне пайдалануы үшін өткізу және тасымалдау (ішкі транзит) тәртібі айқындалады.
3-бап
Осы Келісімнің күші заңды және жеке тұлғаларға қолданылады.
Кәсіпкерлік қызмет субъектілері ретінде тіркелген жеке тұлғаларға олардың көрсетілген қызметті жүзеге асыруына байланысты өткізуді, сондай-ақ тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асыруға тыйым салынады.
Заңды тұлғалар Тараптардың құзыретті органдары беретін, мынадай мәліметтерді:
есірткі, психотроптық заттардың немесе прекурсордың атауын;
егер бар болса, есірткі, психотроптық заттардың немесе прекурсордың халықаралық тіркелмеген атауын;
өткізілуге жататын есірткі, психотроптық заттардың немесе прекурсордың мөлшерін;
есірткі, психотроптық заттарды немесе прекурсорды өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы мен орналасқан мекенжайын және (немесе) заңды мекенжайын;
атына есірткі, психотроптық заттарды немесе прекурсорды өткізу жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауын және оның орналасқан мекенжайын және (немесе) заңды мекенжайын;
рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімін қамтитын әкелуге (әкетуге) арналған рұқсат беру құжаттары болған кезде өткізуді жүзеге асырады.
Жеке тұлғалар растайтын медициналық құжаттар не олардың куәландырылған көшірмелері болған кезде медициналық айғақтар бойынша жеке қолдану үшін дәрілік заттар түрінде есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының шектеулі мөлшерін өткізуді және тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асырады, мұндай құжаттарда осындай заттардың, сондай-ақ прекурсорлардың атауы және Тараптардың заңнамасында айқындалған көлемде мөлшері көрсетілуге тиіс.
Растайтын медициналық құжаттар аумағына көрсетілген дәрілік заттарды өткізу немесе тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тарап тілінде жасалады не олардың аталған Тарап тіліндегі нотариат куәландырған аудармасы қоса беріледі.
Алғашқы медициналық көмек көрсету үшін осы бапта көзделген рұқсат беру құжаттарынсыз, тиісті көлік құралдарын тіркеу мемлекетінің заңнамасында айқындалған бақылау шараларын қолдана отырып және шектеулі мөлшерде алғашқы көмек көрсетуге арналған дәрі қобдишаларында:
халықаралық қатынастағы теңіз (өзен) кемелерінде және әуе кемелерінде есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын;
халықаралық қатынастағы теміржол және автомобиль көлігінде психотроптық заттар мен прекурсорларды есірткі, психотроптық заттарды тасымалдауға рұқсат беріледі.

Иные понятия и термины, используемые в настоящем Соглашении, применяются в соответствии с Единой конвенцией о наркотических средствах от 30 марта 1961 года, Конвенцией о психотропных веществах от 21 февраля 1971 года, Конвенцией Организации Объединенных Наций о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ от 20 декабря 1988 года и международными договорами, заключенными в рамках Таможенного союза и Единого экономического пространства.
Статья 2
Настоящее Соглашение определяет порядок перемещения и перевозки (внутреннего транзита) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров:
юридическими лицами при осуществлении торговли между Сторонами, для проведения клинических исследований, экспертизы, государственной регистрации и контроля качества, а также в аптечках первой помощи на отдельных видах транспорта;
физическими лицами для личного пользования.
Статья 3
Действие настоящего Соглашения распространяется на юридических и физических лиц.
Физическим лицам, зарегистрированным в качестве субъектов предпринимательской деятельности, осуществлять перемещение, а также перевозку (внутренний транзит) в связи с осуществлением ими указанной деятельности запрещено.
Юридические лица осуществляют перемещение при наличии разрешительных документов на ввоз (вывоз), выдаваемых компетентными органами Сторон, содержащих следующие сведения:
наименование наркотического средства, психотропного вещества или прекурсора;
международное незарегистрированное название наркотического средства, психотропного вещества или прекурсора, если такое имеется;
количество наркотического средства, психотропного вещества или прекурсора, подлежащее перемещению;
наименование и адрес места нахождения и (или) юридический адрес юридического лица, осуществляющего перемещение наркотического средства, психотропного вещества или прекурсора;
наименование юридического лица, в адрес которого осуществляется перемещение наркотических средств, психотропных веществ или прекурсоров, и адрес его места нахождения и (или) юридический адрес;
срок действия разрешительного документа.
Физические лица осуществляют перемещение и перевозку (внутренний транзит) ограниченного количества наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров в виде лекарственных средств для личного применения по медицинским показаниям при наличии подтверждающих медицинских документов либо их заверенных копий, в которых должно быть указано наименование и количество таких средств и веществ, а также прекурсоров для личного пользования в объемах, определенных законодательством Сторон.
Подтверждающие медицинские документы составляются на языке Стороны, на территорию которой осуществляется перемещение или перевозка (внутренний транзит) указанных лекарственных средств, либо прилагается их нотариально засвидетельствованный перевод на язык указанной Стороны.
Для оказания первой медицинской помощи разрешается провоз в аптечках первой помощи без разрешительных документов, предусмотренных настоящей статьей, с применением мер контроля и в ограниченных количествах, определенных законодательством государства регистрации соответствующих транспортных средств:
наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров на морских (речных) судах и воздушных судах международного сообщения;
психотропных веществ и прекурсоров наркотических средств и психотропных веществ на железнодорожном и автомобильном транспорте международного сообщения.

4-бап
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын әкелуге, әкетуге рұқсат беру құжаттарын құзыретті органдардың беру тәртібі, сондай-ақ рұқсат беру құжаттарының нысандары аумағында өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға тіркелген Тараптың заңнамасында айқындалады.
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын әкетуге рұқсат беру құжаты, егер әкелінетін Тараптың заңнамасында осындай рұқсат беру құжаттарын беру көзделсе, аумағына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары әкелінетін Тараптың құзыретті органы берген әкелуге рұқсат беру құжаттары бар болған кезде беріледі.
5-бап
Заңды тұлғалар есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдауды (ішкі транзит) Тараптардың құзыретті органдары беретін рұқсат беру құжаттары не тауарға ілеспе құжаттар жиынтығында олардың нотариат куәландырған көшірмелері болған кезде жүзеге асырады.
Егер нақты тасымалданатын есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына көрсетілген рұқсат беру құжаттарын беру әкетілетін Тараптың заңнамасында көзделмесе, онда мұндай тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асыруды жоспарлайтын заңды тұлға оның басталу күніне дейін 45 жұмыс күнінен кешіктірмей, өзінің құзыретті органына мынадай мәліметтер:
атауы мен орналасқан жері және (немесе) заңды мекенжайы;
тасымалданатын есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының атауы мен мөлшері;
тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын көлік түрі;
Тараптардың мемлекеттік шекараларын кесіп өтетін болжамды күн мен орын;
аумағы арқылы есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың атауы;
атына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы мен орналасқан жері және (немесе) заңды мекенжайы қамтылатын жазбаша хабарламаны жіберуге міндетті.
Заңды тұлға өз мемлекетінің құзыретті органына осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаны табыс ету туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтілімі арқылы жібереді немесе осындай хабарламаны оның алынған фактісін растауға мүмкіндік беретін өзге де тәсілмен береді.
осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесі тауарға ілеспе құжаттар жиынтығында заңды тұлғада болуға тиіс.
Аумағынан есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органы осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаны алған немесе рұқсат беру құжатын берген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде аумағы арқылы осындай тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органына оның көшірмесін жібереді.

Статья 4
Порядок выдачи компетентными органами разрешительных документов на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, а также формы разрешительных документов определяются законодательством Стороны, на территории которой зарегистрировано юридическое лицо, осуществляющее перемещение.
Разрешительный документ на вывоз наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров выдается при наличии разрешительного документа на ввоз, выданного компетентным органом Стороны, на территорию которой ввозятся наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры, если выдача такого разрешительного документа предусмотрена законодательством Стороны ввоза.
Статья 5
Перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров осуществляется юридическими лицами при наличии разрешительных документов, выдаваемых компетентными органами Сторон, либо их нотариально заверенных копий в комплекте товаросопроводительных документов.
Если выдача указанных разрешительных документов на конкретные перевозимые наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры не предусмотрена законодательством Стороны вывоза, то юридическое лицо, планирующее осуществить такую перевозку (внутренний транзит), обязано не позднее чем за 45 рабочих дней до даты ее начала направить в свой компетентный орган письменное уведомление, содержащее следующие сведения:
наименование и место нахождения и (или) юридический адрес;
наименование и количество перевозимых наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
вид транспорта, которым будет осуществляться перевозка (внутренний транзит);
предполагаемая дата и место пересечения государственных границ Сторон;
наименование Стороны, через территорию которой будет осуществляться перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
наименование и место нахождения и (или) юридический адрес юридического лица, в адрес которого будет осуществляться перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров.
Юридическое лицо направляет в компетентный орган своего государства уведомление, предусмотренное абзацем вторым настоящей статьи, заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении или передает такое уведомление иным способом, позволяющим подтвердить факт его получения.
Нотариально заверенная копия уведомления, предусмотренного абзацем вторым настоящей статьи, должна быть у юридического лица в комплекте с товаросопроводительными документами.
Компетентный орган Стороны, с территории которой будет осуществляться перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, в течение 5 рабочих дней с даты получения уведомления, предусмотренного абзацем вторым настоящей статьи, или выдачи разрешительного документа направляет его копию в компетентный орган Стороны, через территорию которой будет осуществлена такая перевозка (внутренний транзит).

6-бап
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Тарап аумағының бір бөлігінен басқа бөлігіне екінші Тараптың аумағы арқылы тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асыру үшін рұқсат беру құжаттарын алу талап етілмейді.
Заңды тұлғалар көрсетілген тасымалдауды (ішкі транзит) аумағынан және аумағына тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органының атына тасымалдау (ішкі транзит) басталған күнге дейін 45 жұмыс күнінен кешіктірмей жіберілетін, мынадай мәліметтер:
тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы мен орналасқан жері және (немесе) заңды мекенжайы;
тасымалданатын есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының атауы мен мөлшері;
тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын көлік түрі;
Тараптардың мемлекеттік шекараларын кесіп өтетін болжамды күн мен орын;
аумағы арқылы есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың атауы;
атына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы мен оның орналасқан жері және (немесе) заңды мекенжайы қамтылатын жазбаша хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесі болған кезде жүзеге асырады.
Заңды тұлға өз мемлекетінің құзыретті органына осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаны табыс ету туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтілімі арқылы жібереді немесе осындай хабарламаны оның алынған фактісін растауға мүмкіндік беретін өзге де тәсілмен береді.
Аумағынан және аумағына тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органы осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаны алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде оның көшірмесін аумағы арқылы осындай тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органына жібереді. Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары аумағы арқылы осындай тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың ұлттық тізбесіне енгізілмеген жағдайда, осы баптың екінші абзацында көзделген хабарламаны жолдау талап етілмейді.
7-бап
Егер рұқсат беру құжаттары не хабарлама аумағына өткізу жүзеге асырылатын немесе аумағы арқылы тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың тілінде жасалмаған жағдайда, заңды тұлға мұндай құжаттарға не олардың расталған көшірмелеріне көрсетілген Тараптың тіліндегі олардың нотариат куәландырған аудармасын қоса беруге тиіс.

Статья 6
Для осуществления перевозки (внутреннего транзита) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с одной части территории Стороны на другую ее часть через территорию другой Стороны получения разрешительных документов не требуется.
Указанная перевозка (внутренний транзит) осуществляется юридическими лицами при наличии нотариально заверенной копии письменного уведомления, направляемого не позднее, чем за 45 рабочих дней до даты начала перевозки (внутреннего транзита), в адрес компетентного органа Стороны с территории и на территорию которой осуществляется перевозка (внутренний транзит), содержащего следующие сведения:
наименование и место нахождения и (или) юридический адрес юридического лица, осуществляющего перевозку (внутренний транзит);
наименование и количество перевозимых наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
вид транспорта, которым осуществляется перевозка (внутренний транзит);
предполагаемая дата и место пересечения государственных границ Сторон;
наименование Стороны, через территорию которой осуществляется перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
наименование юридического лица, в адрес которого осуществляется перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, и его место нахождения и (или) юридический адрес. Юридическое лицо направляет в компетентный орган своего государства уведомление, предусмотренное абзацем вторым настоящей статьи, заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении или передает такое уведомление иным способом, позволяющим подтвердить факт его получения.
Компетентный орган Стороны, с территории и на территорию которой осуществляется перевозка (внутренний транзит), в течение 5 рабочих дней с даты получения уведомления, предусмотренного абзацем вторым настоящей статьи, направляет его копию в компетентный орган Стороны, через территорию которой будет осуществлена такая перевозка (внутренний транзит). Направлять уведомление, предусмотренное абзацем вторым настоящей статьи, не требуется в случае, когда наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры не внесены в национальный перечень Стороны, через территорию которой будет осуществлена такая перевозка (внутренний транзит).
Статья 7
В случае если разрешительные документы либо уведомления составлены не на языке Стороны, на территорию которой осуществляется перемещение либо через территорию которой осуществляется перевозка (внутренний транзит), юридическое лицо к таким документам либо их заверенным копиям должно прилагать их нотариально заверенный перевод на язык указанной Стороны.

8-бап
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын өткізуді немесе тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асырған заңды тұлға рұқсат беру құжатының қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей, оны берген құзыретті органға мынадай мәліметтерді жібереді:
рұқсат беру құжатының нөмірі мен берілген күні;
әкелінген (әкетілген) есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының атауы және нақты мөлшері;
оларды өткізу немесе тасымалдау (ішкі транзит) үшін пайдаланылған көлік түрі;
Тараптардың мемлекеттік шекараларын кесіп өтетін күн мен орын;
атына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын өткізу және тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылған заңды тұлғаның атауы мен оның заңды мекенжайы.
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдауды (ішкі транзит) жүзеге асырған заңды тұлға осы Келісімнің 5-бабының екінші абзацында көзделген хабарламаның көшірмесі болған кезде осындай тасымалдау жүзеге асырылған жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей өзінің құзыретті органына мынадай мәліметтерді жібереді:
хабарламаның нөмірі мен күні;
әкелінген (әкетілген) есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының атауы және нақты мөлшері;
оларды тасымалдау (ішкі транзит) үшін пайдаланылған көлік түрі;
Тараптардың мемлекеттік шекараларын кесіп өтетін күн мен орын;
атына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылған заңды тұлғаның атауы мен оның заңды мекенжайы.
Құзыретті органдар осы бапта көзделген мәліметтерді алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде оларды аумағына есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын өткізу жүзеге асырылған Тараптардың құзыретті органдарына, сондай-ақ аумағы арқылы тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылған Тараптың құзыретті органына жібереді.
Құзыретті органдар әкелуге (әкетуге) арналған рұқсат беру құжаттарын ресімделген (жойылған) күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде олардың көшірмелерін немесе көрсетілген рұқсат беру құжаттарының ресімделгенін (жойылғанын) растайтын құжаттардың көшірмелерін аумағына (аумағынан) есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын өткізу жүзеге асырылатын Тараптардың құзыретті органдарына, сондай-ақ аумағы арқылы тасымалдау (ішкі транзит) жүзеге асырылатын Тараптың құзыретті органына жібереді.

Статья 8
Юридическое лицо, осуществившее перемещение или перевозку (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, не позднее 10 рабочих дней с даты окончания срока действия разрешительного документа направляет в компетентный орган, его выдавший, следующие сведения:
номер и дата выдачи разрешительного документа;
наименование и фактическое количество ввезенных (вывезенных) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
вид транспорта, который использовался для их перемещения или перевозки (внутреннего транзита);
дата и место пересечения государственных границ Сторон;
наименование юридического лица, в адрес которого осуществлено перемещение или перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров и его юридический адрес.
Юридическое лицо, осуществившее перевозку (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров при наличии копии уведомления, предусмотренного абзацем вторым статьи 5 настоящего Соглашения, не позднее 15 января года, следующего за годом, в котором осуществлена такая перевозка, направляет в свой компетентный орган следующие сведения:
номер и дата уведомления;
наименование и фактическое количество ввезенных (вывезенных) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
вид транспорта, который использовался для их перевозки (внутреннего транзита);
дата и место пересечения государственных границ Сторон;
наименование юридического лица, в адрес которого осуществлялась перевозка (внутренний транзит) наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров и его юридический адрес.
Компетентные органы в течение 5 рабочих дней с даты получения сведений, предусмотренных настоящей статьей, направляют их в компетентные органы тех Сторон, на территорию которых осуществлено перемещение наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, а также в компетентный орган Стороны, через территорию которой осуществлена перевозка (внутренний транзит).
Компетентные органы в течение 10 рабочих дней с даты оформления (аннулирования) разрешительных документов на ввоз (вывоз) направляют их копии или копии документов, подтверждающих оформление (аннулирование) указанных разрешительных документов, в компетентные органы тех Сторон, на территорию (с территории) которых осуществляется перемещение наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, а также в компетентный орган Стороны, через территорию которой осуществляется перевозка (внутренний транзит).

9-бап
Осы Келісім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде әрбір Тарап басқа Тараптарға және Еуразиялық экономикалық комиссияға осы Келісімде көзделген рұқсат беру құжаттарын беруді, ақпарат алмасуды және заңды тұлғалардан хабарламалар алуды жүзеге асыратын құзыретті орган туралы хабарлайды.
Осы Келісім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 45 күн ішінде құзыретті органдар Еуразиялық экономикалық комиссияға оның ресми сайтына орналастыру үшін мынадай мәліметтерді жібереді:
есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының ұлттық тізбелерін;
егер жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін өткізуіне рұқсат берілген прекурсорлар Тараптардың заңнамасында айқындалса, олардың атаулары мен көлемі.
Осы баптың үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізілген кезде құзыретті органдар өзгерістер күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 20 күн ішінде Еуразиялық экономикалық комиссияға тиісті ақпаратты жібереді.
Еуразиялық экономикалық комиссия құзыретті органдар ұсынған ақпараттар негізінде 5 жұмыс күні ішінде осы баптың үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген мәліметтерді өзінің ресми сайтында жаңартады.
10-бап
Осы Келісімді түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты Тараптар арасындағы даулар келіссөздер жүргізу арқылы шешіледі.
Егер Тараптар дауды келіссөздер жүргізу туралы Тараптардың бірінің екінші Тарапқа жіберген ресми жазбаша өтініші келіп түскен күннен бастап алты ай ішінде реттемесе, онда дау тараптарының кез келгені бұл дауды Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сотына қарауға береді.
11-бап
Тараптардың уағдаласуы бойынша осы Келісімге жеке хаттамалармен ресімделетін өзгерістер енгізілуі мүмкін.
12-бап
Осы Келісім Тараптардың осы Келісімнің күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарийдің дипломатиялық арналар арқылы алған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
______ жылғы «__» ______ ________ қаласында орыс тілінде бір төлнұсқа данада жасалды.
Осы Келісімнің төлнұсқа данасы Еуразиялық экономикалық комиссияда сақталады, ол осы Келісімнің депозитарийі бола отырып, әрбір Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жібереді.
Беларусь            Қазақстан             Ресей
Республикасы        Республикасы          Федерациясы
үшін                 үшін                үшін

Статья 9
В течение 30 календарных дней с даты вступления в силу настоящего Соглашения каждая Сторона информирует другие Стороны и Евразийскую экономическую комиссию о компетентном органе, осуществляющем выдачу разрешительных документов, обмен информацией и получение уведомлений от юридических лиц, предусмотренных настоящим Соглашением.
В течение 45 календарных дней с даты вступления в силу настоящего Соглашения компетентные органы направляют в Евразийскую экономическую комиссию для размещения на ее официальном сайте следующие сведения:
национальные перечни наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
наименования и объемы прекурсоров, разрешенных к перемещению физическими лицами для личного пользования, если они определены законодательством Стороны.
При внесении изменений в сведения, указанные в абзацах третьем и четвертом настоящей статьи, компетентные органы в течение 20 календарных дней с даты вступления в силу изменений направляют соответствующую информацию в Евразийскую экономическую комиссию.
Евразийская экономическая комиссия в течение 5 рабочих дней на основании информации, представленной компетентными органами, актуализирует сведения, указанные в абзацах третьем и четвертом настоящей статьи, на своем официальном сайте.
Статья 10
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Соглашения, разрешаются путем проведения переговоров.
Если спор не будет урегулирован Сторонами в течение шести месяцев с даты поступления официальной письменной просьбы о проведении переговоров, направленной одной из Сторон другой Стороне, то любая из сторон спора передает этот спор для рассмотрения в Суд Евразийского экономического сообщества.
Статья 11
По договоренности Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения, которые оформляются отдельными протоколами.
Статья 12
Настоящее Соглашение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления по дипломатическим каналам о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу настоящего Соглашения.
Совершено в городе Минске 24 октября 2013 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Евразийской экономической комиссии, которая, являясь депозитарием настоящего Соглашения, направит каждой Стороне его заверенную копию.
За Республику
Беларусь
За Республику
Казахстан
За Российскую
Федерацию
Настоящим удостоверяю, что данный текст является полной и аутентичной копией Соглашения о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза, подписанного 24 октября 2013 года в городе Минске:
За Республику Беларусь - Президентом Республики Беларусь А.Г. Лукашенко;
За Республику Казахстан - Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым;
За Российскую Федерацию - Президентом Российской Федерации  В.В. Путиным.
Подлинный экземпляр хранится в Евразийской экономической комиссии.
Директор
правового департамента
Евразийской экономической комиссии             В.И. Тараскин