Жер учаскелері ақысыз негізде меншікке берілетін отандық өнеркәсіп кәсіпорындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 497 қаулысы.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 9-бабы 3-тармағының 2-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жер учаскелері ақысыз негізде меншікке берілетін отандық өнеркәсіп кәсіпорындарының тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Облыстардың әкімдіктері Қазақстан Респуликасы заңнамасының талаптарына сәйкес тізбеге енгізілген кәсіпорындарға жер учаскелерін беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 497 қаулысымен
бекітілген
Жер учаскелері ақысыз негізде меншікке берілетін отандық
өнеркәсіп кәсіпорындарының тізбесі

Об утверждении перечня отечественных промышленных предприятий, которым земельные участки предоставляются в собственность на безвозмездной основе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 497.
В соответствии с подпунктом 2-2) пункта 3 статьи 9 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень отечественных промышленных предприятий, которым земельные участки предоставляются в собственность на безвозмездной основе (далее – перечень).
2. Акиматам областей обеспечить предоставление земельных участков предприятиям, включенным в перечень, в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 497
Перечень
отечественных промышленных предприятий,
которым земельные участки предоставляются в
собственность на безвозмездной основе

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.11.2017 № 766 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Кәсіпорын
Инвестициялық жобаның атауы
Өңір
1
2
3
4
1
"ENKI" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қыш кiрпiш өндiру зауытын салу
Ақмола облысы
2
"Қазатомөнеркәсіп" күкірт қышқылы зауыты" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Өндiрiстiк қуаты жылына 180 мың тонна күкiрт қышқылы зауытын реконструкциялау
Ақмола облысы
3
"АЗИЯ АВТО Қазақстан" акционерлiк қоғамы
Өскемен қаласында толық циклдi автозауыт және автокомпоненттер өндіретін технопарк салу
Шығыс Қазақстан облысы
4
"СемАЗ" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.11.2017 № 766 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Предприятие
Наименование инвестиционного проекта
Регион
1
2
3
4
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ENKI"
Строительство завода по выпуску керамического кирпича
Акмолинская область
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Сернокислотный завод Казатомпром"
Реконструкция серно-кислотного завода производственной мощностью 180 тыс. тонн в год
Акмолинская область
3.
Акционерное общество "АЗИЯ АВТО Казахстан"
Строительство автозавода полного цикла и технопарка по производству автокомпонентов в городе Усть-Каменогорск
Восточно-Казахстанская область
4 .
Товарищество с ограниченной ответственностью "СемАЗ"

"Беларусь-3022ДЦ.1" тракторын құрастырып өндiру
Шығыс Қазақстан облысы
5
"ACIG" акционерлiк қоғамы
Цемент зауытын салу
Жамбыл облысы
6
"Тараз құбыр зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Полиэтиленді құбырлар және тамшылатып суаруға арналған құбырлар шығаратын зауыт салу
Жамбыл облысы
7
"БиномСтройДеталь" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Құрылыс материалдары комбинаты
Жамбыл облысы
8
"Орал трансформатор зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қуаттылығы 20-1200 кВт болатын трансформаторлар өндірісі
Батыс Қазақстан облысы
9
"Пархоменко атындағы Қарағанды машина жасау зауыты" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Темiр жол жүк вагондары үшiн iрi құймалар өндiрісі
Қарағанды облысы
10
"NORD Пром НС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Бетон теміржол шпалдарын шығару
Қарағанды облысы
11
"Евромет" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Көмiрден металлургиялық коксты жанама ала отырып, жылу техникалық кешенiнiң екінші кезегiн салу және пайдалануға беру
Қарағанды облысы
12
"Мерей" медициналық фирмасы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Медициналық мекемелер үшін біржолғы өнім өндірісін ұйымдастыру
Қарағанды облысы
13
"Bapy Mining" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Темір кенін өндіру және қайта өңдеу
Қарағанды облысы
14
"Қостанай ҰББ" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Қостанай қаласында жылына тұрғын үйдің 70 мың шаршы метріне арналған үй құрылысы комбинатын салу
Қостанай облысы
15
"БК-Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Құрастырмалы темірбетон өндіру зауытын салу
Қостанай облысы
16
"Format Mach Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1). Ірі және орта құймаларды шығаруды ұйымдастыру
2). Машина жасау өндірісін жаңғырту
Павлодар облысы
17
"Format зауыты" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Марганецті құйма өндiрiсiн ұйымдастыру
Павлодар облысы
18
"Kazakhstan Project" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1). Дәретхана қағазының, қағаз сүлгілер мен қағаз майлықтарының өндірісі
2). Жұмыртқаға арналған лотоктар және басқа да қағаз өнімдері өндірісін ұйымдастыру
Павлодар облысы
19
"Технологиялық желілер" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Құйма өндірісін жаңғырту
Павлодар облысы
20
"LTD мұнай химия компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Полимерлік бұйымдар өндірісі
Павлодар облысы
21
"ЮгПласт компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қуаттылығы жылына 6000 тонна болатын полиэтиленнен қысым құбырларын шығару жөніндегі зауыт салу
Оңтүстік Қазақстан облысы
22
"ЕвроКристалл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қуаттылығы 60 млн. бірлік бос шынылар қораптарын өндіру жөніндегі зауыт салу
Оңтүстік Қазақстан облысы
23
"Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы

Сборочное производство трактора "Беларус-3022ДЦ.1"
Восточно-Казахстанская область
5.
Акционерное общество "ACIG"
Цементный завод
Жамбылская область
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Таразский трубный завод"
Строительство завода по производству полиэтиленовых труб и труб для капельного орошения
Жамбылская область
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "БиномСтройДеталь"
Комбинат строительных материалов
Жамбылская область
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Уральский трансформаторный завод"
Производство силовых трансформаторов мощностью 20-1200 кВт
Западно-Казахстанская область
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандинский машиностроительный завод имени Пархоменко"
Производство крупного литья для грузовых железнодорожных вагонов
Карагандинская область
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "NORD Пром НС"
Производство бетонных железнодорожных шпал
Карагандинская область
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Евромет"
Строительство и эксплуатация второй очереди теплотехнического комплекса с попутным получением металлургического кокса из угля
Карагандинская область
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинская фирма "Мерей"
Организация производства одноразовой продукции для медицинских учреждений
Карагандинская область
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Bapy Mining"
Добыча и переработка железной руды
Карагандинская область
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Костанай-МБИ"
Строительство домостроительного комбината на 70 тыс. кв.м. жилья в год в городе Костанай
Костанайская область
15.
Товарищество с ограниченной ответственностью "БК-Строй"
Строительство завода по производству сборного железобетона
Костанайская область
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Format Mach Company"
1). Организация выпуска крупного и среднего литья
2). Модернизация машиностроительного производства
Павлодарская область
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Завод Format"
Организация производства марганцовистого литья
Павлодарская область
18.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhstan Project"
1). Производство туалетной бумаги, бумажных полотенец и бумажных салфеток
2). Организация производства лотков для яиц и другой бумажной продукции
Павлодарская область
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Технологические линии"
Модернизация литейного производства
Павлодарская область
20.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Компания Нефтехим Ltd"
Производство полимерных изделий
Павлодарская область
21.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Компания ЮгПласт"
Строительство завода по выпуску напорных труб из полиэтилена мощностью 6000 тонн в год
Южно-Казахстанская область
22.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвроКристалл"
Строительство завода по производству стеклотары мощностью 60 млн. ед.
Южно-Казахстанская область
23.
Акционерное общество "Уральский завод "Зенит"

2013 – 2015 жылдарға арналған құрғақ салмағы 600 тоннаға дейінгі жаңа сыныпты кемелерді және басқа ірі габаритті өнімдер шығаруды игеру үшін теңіз кемелерін жасауды дамыту
Батыс Қазақстан облысы
24
"Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
Шағын катерлердің кеме жасау өндірісін кеңейту және жаңарту
Батыс Қазақстан облысы
25
"Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
"Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамын реконструкциялау, жаңғырту және дамыту және оның базасында МАЗ автотехникасын құрастыру өндірісін құру
Шығыс Қазақстан облысы

Развитие морского судостроения для освоения выпуска судов нового класса сухим весом до 600 тонн и другой крупногабаритной продукции на 2013 – 2015 годы
Западно-Казахстанская область
24.
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор"
Расширение и обновление судостроительного производства малых катеров
Западно-Казахстанская область
25.
Акционерное общество "Семипалатинский машиностроительный завод"
Реконструкция, модернизация и развитие акционерного общества "Семипалатинский машиностроительный завод" и создание на его базе сборочного производства автотехники МАЗ
Восточно-Казахстанская область