"Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1384 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 мамырдағы № 523 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 550 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.07.2023 № 550 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1384 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 75-76, 1126-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру кезеңділігі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастырылатын мемлекеттік органдарға қажетті есептілік нысандарында:
1, 2, 3, 4 және 5-нысандар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 21 мамырдағы
№ 523 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 1384 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны
Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру
кезеңділігі
Р/с №
Есептіліктің атауы
Орналастыру кезеңділігі
Есептілікке қолжетімділігі бар мемлекеттік орган
1
2
3
4
1.
Қарыз алу құрылымы және оны өтеу кестесі (кепілдіктер құрылымы) (6-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
2.
Қаржы тұрақтылығының көрсеткіштері (7-нысан)
жылына бір рет, 1 шілдеге дейін, 2013 жылдан бастап тоқсан сайын, есепті кезеңнен бастап күнтізбелік 80 күн өткеннен кейін
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
3.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшалай қаражатын игеру жөніндегі есеп (8-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині, БП, ЭСЖКА
4.
Ұлттық компаниялар мәртебесі бар еншілес ұйымдардың әлеуметтік көрсеткіштері жөніндегі есеп (9-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі үшінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
5.
________ жағдай бойынша инвестициялардың игерілуі және инвестициялық жобалар бойынша қуаты туралы ақпарат (10-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
ПӘ, ПМК, ИЖТМ, ЭБЖМ, Қаржымині, ККМ, БАА
6.
Байланыс саласы бойынша талдамалық ақпарат (11-нысан)
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін және 11-нысанда көрсетілген мерзімдерде
ПӘ, ПМК, БАА
7.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1384 "Об утверждении Правил размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, а также перечня, форм и периодичности размещения отчетности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2014 года № 523. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 550.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.07.2023 № 550 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан
от 31 октября 2012 года № 1384 "Об утверждении Правил размещения
отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе
Фонда национального благосостояния, а также перечня, форм и периодичности размещения отчетности" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 75-76, ст. 1126) следующие изменения:
перечень и периодичность размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в формах отчетности, необходимой государственным органам, размещаемой на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным постановлением:
формы 1, 2, 3, 4 и 5 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 мая 2014 года № 523
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2012 года № 1384
Перечень и периодичность размещения отчетности,
необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе
Фонда национального благосостояния
п/п
Наименование отчетности
Периодичность размещения
Государственный орган, имеющий доступ к отчетности
1
2
3
4
1.
Структура заимствований и график погашения
(структура гарантий)
(форма 6)
ежеквартально
до 30 числа
месяца,
следующего за
отчетным
периодом
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
2.
Показатели финансовой
устойчивости (форма 7)
1 раз в год
до 1 июля,
с 2013 года ежеквартально,
по истечении 80
календарных дней
с отчетного периода
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
3.
Отчет по освоению
денежных средств
Национального фонда
Республики Казахстан
(форма 8)
ежеквартально
до 15 числа
месяца,
следующего за
отчетным периодом
АП, КПМ,
МЭБП, МФ,
ГП, АБЭКП
4.
Отчет по социальным
показателям дочерних
организаций, имеющих
статус национальных
компаний (форма 9)
ежегодно до
15 числа третьего
месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
5.
Информация об освоении
инвестиций и мощности по инвестиционным проектам
по состоянию на _________
(форма 10)
ежеквартально
к 10 числу
месяца,
следующего за
отчетным
периодом
АП, КПМ,
МИНТ, МЭБП,
МФ, МТК, АСИ
6.
Аналитическая информация
по отрасли связи
(форма 11)
ежемесячно до 10
числа месяца,
следующего за
отчетным
периодом, и в
сроки, указанные
в форме 11
АП, КПМ,
АСИ
7.
Отчет по освоению
бюджетных инвестиций
Фонда на "___" ________

20 ___ ж. "___" _______ жағдай бойынша Қордың бюджеттік инвестицияларының игерілуі жөніндегі есеп (12-нысан)
жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
8.
20 ___ ж. "___" _______ жағдай бойынша Қордың бюджеттік кредиттерінің игерілуі жөніндегі есеп (13-нысан)
жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
9.
Қор тобының IT-мамандары бойынша ақпарат (14-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, БАА
10.
Қордың ұйымдық құрылымы (қызметкерлердің штат санын көрсете отырып)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
11.
Қордың Директорлар кеңесі бекіткен Қордың даму жоспары және оның орындалуы жөніндегі есеп
даму жоспары бекітілгеннен және Қордың Директорлар кеңесі есепті қарағаннан кейін бір апта ішінде
ПӘ, ПМК, ЭБЖМ, Қаржымині
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ЭСЖКА – Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
БАА – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
Қор – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы.

20__ г. (форма 12)
по итогам
полугодия и года
до 15 числа
месяца,
следующего за
отчетным периодом
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
8.
Отчет по освоению
бюджетных кредитов Фонда
на "___" ________ 20__ г. (форма 13)
по итогам
полугодия и года
до 15 числа
месяца,
следующего за
отчетным
периодом
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
9.
Информация по IT-специалистам группы
Фонда (форма 14)
ежегодно
до 15 числа
второго месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на 1 января)
АП, КПМ,
АСИ
10.
Организационная структура Фонда (с указанием штатной численности работников)
ежегодно до
20 числа месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
11.
План развития Фонда, утвержденный Советом директоров Фонда, и отчет по его исполнению
в течение недели
после утверждения
Плана развития и
рассмотрения
отчета Советом
директоров Фонда
АП, КПМ,
МЭБП, МФ
Расшифровка аббревиатур:
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
АБЭКП – Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
АСИ – Агентство Республики Казахстан по связи и информации
Фонд – акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына".