Мұнай-газ секторын дамыту жөніндегі 2014 - 2018 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 567 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 131 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.03.2016 № 131 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мұнай-газ секторын дамыту жөніндегі 2014 – 2018 жылдарға арналған кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
1) Орталық атқарушы органдар, сондай-ақ Кешенді жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:

Об утверждении Комплексного плана по развитию нефтегазового сектора на 2014 - 2018 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2014 года № 567. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.03.2016 № 131.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по развитию нефтегазового сектора на 2014 – 2018 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять меры по реализации Комплексного плана;

2) Кешенді жоспарды іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын;
3) жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 5 қаңтардан және 5 шілдеден кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі 20 қаңтардан және 20 шілдеден кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 мамырдағы
№ 567 қаулысымен
мақұлданған
Мұнай-газ секторын дамыту жөніндегі 2014 – 2018 жылдарға
арналған кешенді жоспар
Р/с
Іс-шара атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Өңір
Орындау мерзімі
Болжанатын шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру көздері

2) по итогам полугодия представлять информацию о ходе реализации Комплексного плана в Министерство нефти и газа Республики Казахстан не позднее 5 января и 5 июля.
3. Министерству нефти и газа Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана не позднее 20 января и 20 июля.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2014 года № 567
Комплексный план по развитию нефтегазового сектора на 2014
– 2018 годы
п/п
Наименование
мероприятия
Форма завершения
Ответст-
венные исполнители
Регион
Срок
исполнения
Предполагаемые расходы, млн. тенге
Источники финансирования

Ұлттық мүдделерді ескере отырып, 2007 жылғы 31 мамырдағы Қарашығанақ Петролеум Оперейтинг пен «КазРосГаз» арасындағы келісімге 2037 жылға дейін қосымша келісім жасасу
Келісімге қол қою
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «PSA» ЖШС (келісім бойынша)
2014 ж. соңына дейін
Талап етілмейді
6
Сағалық қысымды басқару жобасын іске асыру / кейіннен жылдық мұнай өндіруді 2020 жылға қарай 35 млн. тоннаға дейін ұлғайта отырып, ТШО-ны болашақ кеңейту жобасы
МГМ-ге ақпарат
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
2014 – 2019 жж.

Заключение дополнительного соглашения к соглашению между Карачаганак Петролеум Оперейтинг и ТОО «КазРосГаз» от 31 мая 2007 года с учетом национальных интересов до 2037 года
Подписание соглашения
АО «НК «КазМунайГаз» (по согласо-
ванию), ТОО «PSA»  (по согласо-
ванию)
До конца 2014 г.
Не требуются
6
Реализация проекта управления устьевым давлением/ проект будущего расширения ТШО с последующим увеличением годовой добычи нефти до 35 млн. тонн к 2020 году
Информация в МНГ
АО «НК «КазМунайГаз (по согласо-
ванию)
Атырауская область
2014 – 2018 гг.

4) 1-Каспий тірек-параметрлік ұңғымасын бұрғылау
МГМ-ге ақпарат
ИЖТМ, ЭБЖМ, Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
Атырау, Маңғыстау облыстары
2014 – 2020 жж.
Талап етілмейді
8
Газ секторын дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын әзірлеу
Тұжырымдаманы бекіту
МГМ, «ҚазТрансГаз» АҚ (келісім бойынша)
2014 ж. IV тоқсан
«ҚазТрансГаз» АҚ-меншікті қаражаты
9
Қазақстан Республикасын газдандырудың бас схемасын бекіту
МГМ-ге ақпарат
«ҚазТрансГаз» АҚ (келісім бойынша)
2014 ж. шілде
Талап етілмейді
10
Халықты газдандыру деңгейінің өсуі (024 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде)
Халықтың газдандыру деңгейін арттыру
МГМ
Алматы қ., Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Батыс Қазақстан, Қостанай, Маңғыстау, Жамбыл облыстары
Жыл сайын

4) бурение опорно-параметрической скважины Каспий-1
Информация в МНГ
МИНТ, МЭБП, МФ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласо-
ванию), АО «НК «КазМунайГаз (по согласо-
ванию)
Атырауская, Мангистауская области
2014 – 2018 гг.
Не требуются
8
Разработка Концепции развития газового сектора до 2030 года
Утверждение Концепции
МНГ, АО «КазТрансГаз» (по согласо-
ванию)
IV квартал 2014 г.
Собственные средства АО «КазТрансГаз»
9
Утверждение Генеральной схемы газификации Республики Казахстан
Информация в МНГ
АО «КазТрансГаз» (по согласо-
ванию)
Июль 2014 г.
Не требуются
10
Рост уровня газификации населения (в рамках бюджетной программы 024 «Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие газотранс-
портной системы»)
Повышение уровня газификации населения
МНГ
г. Алматы, Акмолинская, Актюбинская, Алматиснкая, Атырауская, Западно-
Казахстаная, Костанайская, Мангистауская, Жамбылская области
Ежегодно

17272, 637
16150, 538
16170,557
Республикалық бюджет
Тасымалдау жобаларын жоспарлы іске асыру
11
Қазақстан-Қытай мұнай құбырының жобаларын іске асыру
МГМ-ге ақпарат
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
Атырау, Ақтөбе, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан, Қарағанды, Алматы облыстары
2018 ж.**
Талап етілмейді
12
Каспий құбыр консорциумын кеңейту жобасын іске асыру
МГМ-ге ақпарат
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
2015 ж. ***
Талап етілмейді
13
«Бейнеу-Бозой-Шымкент» газ құбырын салу
Пайдалануға беру
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазТрансГаз» АҚ (келісім бойынша)
Маңғыстау, Ақтөбе, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары
2015 ж. желтоқсан

17 272, 637
16 150, 538
16 170, 557
Республиканский бюджет
Планомерная реализация транспортных проектов
11
Реализация проектов нефтепровода Казахстан
-Китай
Информация в МНГ
АО «НК «КазмунайГаз» (по согласо-
ванию)
Атырауская, Актюбинская, Кызылор-
динская, Южно-Казахстанская, Караган-
динская, Алматинская области
2018 г.**
Не требуются
12
Реализация проекта расширения Каспийского трубопроводного консорциума
Информация в МНГ
АО «НК «КазмунайГаз» (по согласо-
ванию)
Атырауская область
2015 г.***
Не требуются
13
Строительство газопровода «Бейнеу-Бозой-Шымкент»
Ввод в эксплуатацию
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласо-
ванию), АО «КазТрансГаз» (по согласо-
ванию)
Мангистауская, Актюбинская, Кызылординская, Южно-
Казахстанская области
Декабрь 2015 г.

128328
38530
Қытай Даму Банкінің қарыз қаражаты ****
14
«Қазақстан-Қытай» магистральдық газ құбырының қуатын ұлғайту
МГМ-ге ақпарат
«ҚазТрансГаз» АҚ (келісім бойынша)
Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл, Алматы облыстары
2015 ж. желтоқсан
253612 *** *
110397*****
«Азия газ құбыры» ЖШС меншікті қаражаты және Қытай Даму Банкінің қарыз қаражаты
Мұнай өңдеу кешенін дамыту
15
Атырау мұнай өңдеу зауытында мұнайды терең өңдеу кешенін салу
Пайдалануға беру
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазМұнайГаз-өңдеу және маркетинг» АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
2011 – 2016 жж.

128328
38 530
Заемные средства Банка Развития Китая****
14
Увеличение мощности магистрального газопровода «Казахстан-Китай»
Информация в МНГ
АО «КазТрансГаз» (по согласо-
ванию)
Южно-
Казахстанская, Жамбылская, Алматинская области
Декабрь 2015 г.
253612*****
110 397*****
Собственные средства ТОО «Азиатский газопровод» и заемные средства Банка Развития Китая
Развитие нефтеперерабатываюшего комплекса
15
Строительство комплекса глубокой переработки нефти на Атырауском нефтеперерабатывающем заводе
Ввод в эксплуатацию
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласо-
ванию), АО «КазМунайГаз – переработка и маркетинг» (по согласо-
ванию)
Атырауская область
2014 – 2016 гг.

309526,13
159872,39
«KLPE» ЖШС меншікті қаражаты және Оңтүстік Корея Экспорт-Импорт Банкінің қарыз қаражаты ******
21
Атырау облысында полимерлі өнім өндіру
МГМ-ге ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Біріккен химиялық компания» ЖШС (келісім бойынша)
Атырау облысы
2015 ж. IV тоқсан
9148,36
543,18
«Біріккен химиялық компания» ЖШС меншікті қаражаты
Мұнай-газ секторының нормативтік-техникалық базасын жетілдіру
22
Еуразия экономикалық одағының техникалық регламенттерін әзірлеу
Еуразия экономикалық одағының шешімдері
МГМ, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар

309 526,13
159 872,39
Собственные средства ТОО «KLPE» и заемные средства Экспорнто-
Импортного Банка Южной Кореи******
21
Производство полимерной продукции  в Атырауской области
Информация в МНГ
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), ТОО «Объеди-
ненная химическая компания» (по согласо-
ванию)
Атырауская область
IV квартал 2015 г.
9 148,36
543,18
Собственные средства ТОО «Объединенная химическая компания»
Совершенствование нормативно-технической базы нефтегазового сектора
22
Разработка технических регламентов Евразийского экономического союза
Решения Евразийского экономического союза
МНГ, заинтересованные государст-
венные органы и организации

2014 – 2018 жж.
Талап етілмейді
23
Тығыздалған және сұйытылған табиғи газды тасымалдау, сақтау және өткізу үшін стандарттау бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу
ҚР-ның бекітілген алдын ала ұлттық стандарттары (АСТ)
МГМ, «ҚазТрансГаз» АҚ (келісім бойынша)
2014 ж. IV тоқсан
Талап етілмейді
Халықаралық ынтымақтастық
24
Энергетикалық хартия бойынша конференцияның 25-ші сессиясын өткізу мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ақпарат
МГМ
Астана қ.
2014 ж. 20 желтоқсан
Талап етілмейді
Ескертпе:
* Іске қосуды бұзудың негізгі себебі – Қашағанның 28 дюймдық құбырлары тұтастығының бұзылуы. Жоба операторы (НКОК) жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын аяқтаудың болжамды мерзімдері – 2016 жылдың ортасы болатынын хабарлады. СКЖ Мердігері Қашағанды Игеру Жоспары мен Бюджетіне түзетулерді ұсынып, оларды Басқарушы комитет бекіткеннен кейін нақтыланған деректер жіберілетін болады.
** Мерзімдер жеткілікті ұзақ мерзімді ресурстық базаның болуына және ішкі нарықтың қажеттіліктеріне байланысты; жобаның құнын нақтылану сатысында.
*** Инвестициялардың игерудің мерзімдері мен көлемі КҚК-та бұғаттаушы топтамасы бар Ресей тарапының ақпаратына сәйкес нақтылынатын болады.
**** Қытай Даму Банкінің 2,6 млрд. АҚШ долл. қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру.
***** «Азия газ құбыры» ЖШС алдын ала деректері («ҚазТрансГаз» АҚ Инвестициялық комитетінің 2014 ж. 17.02. № 1 хаттамасы).
****** ЖСҚ нәтижесі бойынша нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
МГМ        – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ИЖТМ       – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
ЭБЖМ       – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Қаржымині  – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі

2014 – 2018 гг.
Не требуются
23
Разработка нормативных документов по стандартизации для транспортировки, хранения и реализации компримиро-
ванного и сжиженного природного газа
Утверж-
денные предвари-
тельные национальные стандарты РК (ПСТ)
МНГ, АО «КазТрансГаз» (по согласованию)
IV квартал 2014 г.
Не требуются
Международное сотрудничество
24
Проработка вопроса проведения 25-ой сессии конференции по Энергетической хартии
Информация в Прави-
тельство РК
МНГ
г. Астана
20 декабря 2014 г.
Не требуются
Примечание:
* Основная причина срыва запуска – нарушение целостности 28-дюймовых трубопроводов Кашагана. Оператор проекта (НКОК) сообщил, что ориентировочные сроки завершения ремонтно-восстановительных работ – середина 2016 года. Уточненные данные будут направлены после представления подрядчиком СКП поправки к Плану и бюджету освоения Кашагана и ее утверждения Управляющим Комитетом.
** Сроки зависят от наличия достаточной долгосрочной ресурсной базы и потребностей внутреннего рынка; стоимость проекта находится на стадии уточнения.
*** Сроки и объем освоения инвестиций будут уточняться в соответствии с информацией российской стороны, имеющей блокирующий пакет в КТК.
**** Финансирование за счет заемных средств Банка Развития Китая 2,6 млрд. долл. США.
***** Предварительные данные ТОО «Азиатский газопровод» (протокол Инвестиционного комитета АО «КазТрансГаз» № 1 от 17.02.2014 г.)
****** Будет уточнено по результатам ПСД.
Расшифровка аббревиатур:
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан