Тіркелген тарифтерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 маусымдағы № 645 қаулысы.
"Жаңартылатын энергия көздерiн пайдалануды қолдау туралы" 2009 жылғы 4 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚAУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер өндіретін электр энергиясын жеткізуге тіркелген тарифтер бекітілсін.

Об утверждении фиксированных тарифов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2014 года № 645.
В соответствии с подпунктом 7-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2009 года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые фиксированные тарифы на поставку электрической энергии, производимой объектами по использованию возобновляемых источников энергии.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 маусымдағы
№ 645 қаулысымен
бекітілген
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер
өндіретін электр энергиясын жеткізуге тіркелген тарифтер
Ескерту. Тарифтерге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.03.2015 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.09.2022 № 732 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Электр энергиясын алу үшін пайдаланылатын жаңартылатын энергия көздерінің технологиясы
Тариф мөлшері, теңге/ кВтсағ. (ҚҚС-сыз)
1

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2014 года № 645
Фиксированные тарифы на поставку электрической энергии,
производимой объектами по использованию возобновляемых
источников энергии
Сноска. Тарифы с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.03.2015 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.09.2022 № 732 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
п/п
Технология возобновляемых источников энергии, используемая для получения электрической энергии
Величина тарифа, тенге/кВтч (без НДС)
1

Жел энергиясын түрлендіру үшін қуаты 100 МВт "Астана ЕХРО-2017" жел электр станциясының жобасы үшін тіркелген тарифті қоспағанда, жел электр станциялары
22,68
1-1
Жел энергиясын түрлендіру үшін қуаты 100 МВт "Астана ЕХРО-2017" жел электр станциясы
59,7
2
Қазақстандық кремний (Kaz PV) негізінде күн сәулесінің энергиясын түрлендіру үшін фотоэлектрлік модульдерді пайдаланатын күн электр станцияларының жобалары үшін тіркелген тарифті қоспағанда, күн энергиясын фотоэлектрлік түрлендіргіштер
34,61
3
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 23.09.2022 № 732 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-1
Гидродинамикалық су энергиясын пайдаланатын гидроэлектр станциялары
41, 23
4
Биогаз қондырғылары
32,23

Ветровые электростанции, за исключением фиксированного тарифа для проекта ветровой электростанции "Астана ЕХРО-2017" мощностью 100 МВт, для преобразования энергии ветра
22,68
1-1
Ветровая электростанция "Астана ЕХРО-2017" мощностью 100 МВт, для преобразования энергии ветра
59,7
2
Фотоэлектрические преобразователи солнечной энергии, за исключением фиксированного тарифа для проектов солнечных электрических станций, использующих фотоэлектрические модули на основе казахстанского кремния (Kaz PV), для преобразования энергии солнечного излучения
34,61
3
Исключена постановлением Правительства РК от 23.09.2022 № 732 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3-1
Гидроэлектростанции, использующие гидродинамическую энергию воды
41, 23
4
Биогазовые установки
32,23