Тіркелген тарифтерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 маусымдағы № 645 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.12.2024 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жаңартылатын энергия көздерiн пайдалануды қолдау туралы" 2009 жылғы 4 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚAУЛЫ ЕТЕДI:

Об утверждении фиксированных тарифов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2014 года № 645. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 декабря 2024 года № 1063.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.12.2024 № 1063 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2009 года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қоса беріліп отырған жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер өндіретін электр энергиясын жеткізуге тіркелген тарифтер бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 маусымдағы
№ 645 қаулысымен
бекітілген
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер
өндіретін электр энергиясын жеткізуге тіркелген тарифтер

1. Утвердить прилагаемые фиксированные тарифы на поставку электрической энергии, производимой объектами по использованию возобновляемых источников энергии.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2014 года № 645
Фиксированные тарифы на поставку электрической энергии,
производимой объектами по использованию возобновляемых
источников энергии

Ескерту. Тарифтерге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.03.2015 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.09.2022 № 732 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Электр энергиясын алу үшін пайдаланылатын жаңартылатын энергия көздерінің технологиясы
Тариф мөлшері, теңге/ кВтсағ. (ҚҚС-сыз)
1

Сноска. Тарифы с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.03.2015 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.09.2022 № 732 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
п/п
Технология возобновляемых источников энергии, используемая для получения электрической энергии
Величина тарифа, тенге/кВтч (без НДС)
1

Жел энергиясын түрлендіру үшін қуаты 100 МВт "Астана ЕХРО-2017" жел электр станциясының жобасы үшін тіркелген тарифті қоспағанда, жел электр станциялары
22,68
1-1
Жел энергиясын түрлендіру үшін қуаты 100 МВт "Астана ЕХРО-2017" жел электр станциясы
59,7
2
Қазақстандық кремний (Kaz PV) негізінде күн сәулесінің энергиясын түрлендіру үшін фотоэлектрлік модульдерді пайдаланатын күн электр станцияларының жобалары үшін тіркелген тарифті қоспағанда, күн энергиясын фотоэлектрлік түрлендіргіштер
34,61
3
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 23.09.2022 № 732 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-1
Гидродинамикалық су энергиясын пайдаланатын гидроэлектр станциялары
41, 23
4
Биогаз қондырғылары
32,23

Ветровые электростанции, за исключением фиксированного тарифа для проекта ветровой электростанции "Астана ЕХРО-2017" мощностью 100 МВт, для преобразования энергии ветра
22,68
1-1
Ветровая электростанция "Астана ЕХРО-2017" мощностью 100 МВт, для преобразования энергии ветра
59,7
2
Фотоэлектрические преобразователи солнечной энергии, за исключением фиксированного тарифа для проектов солнечных электрических станций, использующих фотоэлектрические модули на основе казахстанского кремния (Kaz PV), для преобразования энергии солнечного излучения
34,61
3
Исключена постановлением Правительства РК от 23.09.2022 № 732 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3-1
Гидроэлектростанции, использующие гидродинамическую энергию воды
41, 23
4
Биогазовые установки
32,23