Өсімдік шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 725 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
4) «Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
6) «Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілген
«Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды,
жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг в области растениеводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур»;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) стандарт государственной услуги «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)»;
5) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) стандарт государственной услуги «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование повышения урожайности и качества продукции
растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур»

1. Жалпы ережелер
1. «Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – тиісті жылғы 1 (бірінші) желтоқсанға дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті беруші белгілеген өтінім қабылдаудың басталу және аяқталу күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алушылардың тiзiмiне қосуға арналған өтiнiмді және нөмiрiн көрсете отырып, банктiк шоттың бар болуы туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын бір данада ұсынады.
Дәндi дақылдарды (күрiштен, дәндiк жүгерiден басқа) өндiрумен айналысатын көрсетілетін қызметті алушылар субсидияларды алушылардың тiзiмiне қосу үшiн қосымша:
1) субсидияларды алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімде:
аттестатталған тұқым өндiрушiлер немесе өткiзушiлер берген, егіске пайдаланылған тұқымдардың сорттық және егістік сапаларын растайтын (тұқымға аттестат не тұқымға куәлiк (тұқым сатып алынған жағдайда), ал егіс үшiн өз өндiрісінің тұқымдарын пайдаланған жағдайда – тұқымның сапасына сараптама жасау жөнiндегi аттестатталған зертханалар берген тұқымның кондициялылығы туралы куәлiк және сорттық егістерді байқаудан өткізу актісі) құжаттардың бар болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
Бұл ретте, Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген және (немесе) перспективалы деп танылған сорттардың үшiншi репродукциясынан төмен емес тұқымдар себiлген алаңдар ғана субсидиялауға жатады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, гг. Астаны и Алматы, районов, и городов областного значения (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – до 1 (первого) декабря соответствующего года;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Услугополучатели, не позднее установленных услугодателем дат начала и окончания приема заявок, представляют услугодателю заявку на включение в список получателей субсидий по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги и справку банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре.
Услугополучатели, занятые производством зерновых культур (кроме риса, кукурузы на зерно), для включения в список получателей субсидий дополнительно:
1) указывают в заявке на включение в список получателей субсидий сведения о наличии:
документов, подтверждающих сортовые и посевные качества использованных на посев семян (аттестат на семена либо свидетельство на семена (в случае приобретения семян), выданных аттестованными производителями или реализаторами семян, а в случае использования для посева семян собственного производства – удостоверение о кондиционности семян, выданного аттестованными лабораториями по экспертизе качества семян, и акта апробации сортовых посевов).
При этом субсидированию подлежат только площади, засеянные семенами не ниже третьей репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными;

2) мыналарды:
өткен жылғы ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасының (схемасының) (көрсетілетін қызметті алушы куәландырған және көрсетілетін қызметті берушімен келісілген) көшірмесін;
ағымдағы жылғы ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасының (схемасының) (көрсетілетін қызметті алушы куәландырған) көшірмесін ұсынады.
Бұл ретте, 2015 жылдан бастап және одан кейінгі жылдары осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасының (схемасының) орнына көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 қарашадағы № 1297 қаулысымен бекітілген Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді ұтымды пайдалану қағидаларының талаптарына сәйкес танаптар мен ауыспалы егістер тарихы кітабының көшірмесін ұсынады.
Өндірілген қант қызылшасының 1 тоннасына субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар субсидияларды алушылардың тізіміне қосу өтінімінде қант зауытымен жасалған қант қызылшасын сатып алу-сату және (немесе) алыс-беріс қант қызылшасын қайта өңдеу қызметтерін көрсету туралы шарттардың бар болуына қатысты мәліметтерді қосымша көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушы лизинг шарты негізінде ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымдарын сатып алу кезінде субсидияларды алушылардың тізіміне енгізу үшін субсидияларды аушылардың тізіміне енгізуге арналған өтінімінде лизинг шартының бар болуына қатысты мәліметтерді қосымша көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімдер мен құжаттар топтамасын қабылдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған күні және уақыты, өтінімді қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырған кезде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланыс арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

2) представляют:
копию карты (схемы) размещения полей в севообороте (заверенный услугополучателем и согласованный услугодателем) за предыдущий год;
копию карты (схемы) размещения полей в севообороте (заверенный услугополучателем) за текущий год.
При этом с 2015 года и в последующие годы вместо карт (схем) размещения полей в севообороте, указанных в подпункте 2) настоящего пункта, услугополучатель в соответствии с требованиями Правил рационального использования земель сельскохозяйственного назначения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 1297, представляют копии книги истории полей и севооборотов.
Для получения субсидий на 1 тонну произведенной сахарной свеклы услугополучатели указывают дополнительно в заявке на включение в список получателей субсидий сведения касательно наличия договоров купли-продажи сахарной свеклы и (или) об оказании услуг по переработке давальческой сахарной свеклы с сахарным заводом.
Услугополучатель при приобретении семян сельскохозяйственных культур на основании договора лизинга для включения в список получателей субсидий дополнительно указывают в заявке на включение в список получателей субсидий сведения касательно наличия договора лизинга.
Услугодатель после приема заявок и пакета документов выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан, либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
При сдаче жалобы в канцелярию услугодателя, подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы
өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен
сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының
және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын
жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
_________________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың,
Астана және Алматы қалаларының)
ведомствоаралық комиссиясына
Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға,
жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына субсидиялар алуға
өтінім
_____________________________________________________________________
(құрылтай құжаты)
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
бірінші басшының атынан _____________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________________________________________
осы арқылы мынадай алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының мынадай
түрлерін өсіру үшін жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс
және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидия бөлуді
сұрайды:
_________ га ____________________ __________ га _________________
(алаңы)            (дақыл)          (алаңы)         (дақыл)
_________ га ____________________ __________ га _________________
(алаңы)            (дақыл)          (алаңы)         (дақыл)
_________ га ____________________ __________ га _________________
(алаңы)            (дақыл)          (алаңы)         (дақыл)
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік – жеке тұлға үшін
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Жер учаскесіне арналған сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжат
акт нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, га
оның ішінде шабындық
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні, кім берді
жер пайдаланушының атауы
4.
Аттестатталған тұқым өндiрушiлер немесе өткiзушiлер берген тұқымға аттестат не куәлiк (тұқым сатып алынған жағдайда), ал егіс үшiн өз өндiрісінің тұқымдарын пайдаланған жағдайда – тұқымның сапасына сараптама жасау жөнiндегi аттестатталған зертханалар берген тұқымның кондициялылығы туралы куәлiк және сұрыптық егістерді байқаудан өткізу актісі
нөмірі
берілген күні
тұқым өндіруші
сұрып
репродукция
5.
Қант зауытымен жасалған қант қызылшасын сатып алу-сату шарты (өндірілген қант қызылшасының 1 тоннасына субсидиялар алу үшін)
нөмірі
өндірушінің атауы
салыстыру актісі
қант қызылшасының көлемі
6.
Алыс-беріс қант қызылшасын қайта өңдеу қызметтерін көрсету туралы шарт (өндірілген қант қызылшасының 1 тоннасына субсидиялар алу үшін)
нөмірі
өндірушінің атауы
салыстыру актісі
қант қызылшасының көлемі
7.
Техникалық паспорт немесе жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың бар болуы мен оның жұмыс алаңы туралы анықтамасы (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын АШТӨ үшін)
мекенжайы
кадастрлық нөмірі
түгендеу нөмірі
нысаналы мақсаты
қор санаты
8.
Тұқым сатып алуға арналған лизинг шарты
шарт нөмірі
лизинг беруші
9.
Ауылдық тұтыну кооперативiнiң немесе су пайдаланушылардың ауылдық кооперативiнiң анықтамасы (бар болса)
нөмірі және берілген күні
кооператив атауы
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы ________               ________________________________________
(қолы)                 (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
МО
20 __ жылғы «__» _____________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы: _____________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Талон
Өтінім 20__ жылғы «__» _____________ қарауға қабылданды.
_______________________________________________________ _____________
(өтінімді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру
шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілген
«Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн
отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының
құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілген
«Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын
субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Субсидирование повышения урожайности
и качества продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур»
Межведомственной комиссии
_____ района (города областного
значения,
городов Астаны и Алматы)
Заявка
на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции
растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства
приоритетных культур
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(услугополучатель)
действующий на основании: ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя
______________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
_____________________________________________________________________
настоящим просит о выделении субсидии на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ для выращивания следующих видов сельскохозяйственных культур на площади:
_________ га ____________________ __________ га ____________________
(площадь)         (культура)        (площадь)       (культура)
_________ га ____________________ __________ га ____________________
(площадь)         (культура)        (площадь)       (культура)
_________ га ____________________ __________ га ____________________
(площадь)         (культура)        (площадь)       (культура)
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность, – для физического лица
номер, документа удостоверяющий личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
п/п
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, га
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
4.
Аттестат либо свидетельство на семена (в случае приобретения семян), выданный аттестованными производителями или реализаторами семян, а в случае использования для посева семян собственного производства – удостоверение о кондиционности семян, выданное аттестованными лабораториями по экспертизе качества семян, и акты апробации сортовых посевов
номер
дата выдачи
производитель семян
Сорт
репродукция
5.
Договор купли-продажи сахарной свеклы с сахарным заводом (для получения субсидий на 1 тонну произведенной сахарной свеклы)
номер
наименование производителя
акт сверки
объем сахарной свеклы
6.
Договор об оказании услуг по переработке давальческой сахарной свеклы (для получения субсидий на 1 тонну произведенной сахарной свеклы)
номер
наименование производителя
акт сверки
объем сахарной свеклы
7.
Технический паспорт или справка уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (для СХТП, занятых производством овощей в защищенном грунте)
адрес
кадастровый номер
инвентарный номер
целевое назначение
категория фонда
8.
Договор лизинга на приобретение семян
номер договора
лизингодатель
9.
Справка сельского потребительского кооператива или сельского кооператива водопользователей (при наличии)
номер и дата выдачи
наименование кооператива
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель
____________________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность)
МП
«___» ____________ 20__ год
Юридический адрес услугополучателя: __________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Талон
Заявка принята к рассмотрению «__» ________ 20__года
_____________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество, ответственного лица,         (подпись)
принявшего заявку)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания
(в том числе восстановление) многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – тиісті қызметті алушылардың жылғы 1 (бірінші) желтоқсанға дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті беруші белгілеген мерзімдерде көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алушылардың тiзiмiне қосуға арналған өтiнiмді ұсынады.
Бұл ретте, тыңайтқыштарды өндiрушiден және (немесе) өнім берушiден алдыңғы жылғы 4-тоқсанда және өнім берушiден ағымдағы жылы сатып алған көрсетілетін қызметті алушы тыңайтқыш сатушы берген шот-фактуралардың, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың түпнұсқаларын өтінімге қоса береді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімдер мен құжаттар топтамасын қабылдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған күні және уақыты, өтінімді қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырған кезде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланыс арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, гг. Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – до 1 (первого) декабря соответствующего года;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Улугополучатель в сроки, установленные услугодателем, представляют учлугополучателю заявку для включения в список услугополучателей на получение субсидий по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
При этом услугополучатель, который приобрел удобрения у производителя и (или) у поставщика в 4 квартале предыдущего года и у поставщика в текущем году, к заявке прилагает оригиналы счета-фактуры, товарно-транспортной накладной, выданных продавцом удобрений.
Услугодатель после приема заявок и пакета документов выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан, либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
При сдаче жалобы в канцелярию услугодателя, подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Тыңайтқыштар (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын
субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
_____ облысы ________________________________________________________
(ауданның, қаланың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның толық атауы, жеке
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
Өтінім
_____тонна (килограмм, литр)_______________________________көлемiнде,
(тыңайтқыш түрi)
_____ тонна (килограмм, литр) _____________________________көлемiнде,
(тыңайтқыш түрi)
_____ тонна (килограмм, литр) ______________________________көлемiнде
(тыңайтқыш түрi)
тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) сатып алу
(өтеу) үшiн субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмiне енгiзудi сұраймын.
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшiн
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк – жеке тұлға үшiн
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Жер учаскесiн сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
акт нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, га
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің және (немесе) жерді  пайдаланушының атауы
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң анықтамасы
ЖСК
Кбе
Банк деректемелері:
банк атауы
БСК
К/Е
БСН
Кбе
5.
Шот-фактура (инвойс) (тыңайтқыштарды шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден ағымдағы жылы және өткен жылғы 4-тоқсанда сатып алған АШТӨ үшiн)*
шот-фактура нөмірі
берілген күні
тыңайтқыш сатушының атауы
тыңайтқыш сатушы орналасқан жердің мекенжайы
тыңайтқыш сатушының ЖСК
тауарлық-көлік жүкқұжат нөмірі
тыңайтқыш атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
ҚҚС-қоса бағасы (теңге)
барлық өткізу құны
6.
Кедендiк жүк декларациясы (тыңайтқыштарды шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден ағымдағы жылы және өткен жылғы 4-тоқсанда сатып алған көрсетілетін қызметті алушылар үшiн)*
нөмірі
берілген күні
тыңайтқыш сатушының атауы
тыңайтқыш сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
7.
Сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестiк сертификаты*
сертификат нөмірі
сертификаттың қолданылу мерзімі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
8.
Шығу тегі сертификаты/ сапа сертификаты (шетелдік өндіріс тыңайтқыштары үшін)*
нөмірі мен берілген күні
тауардың атауы
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импорттаушы/жүк алушы
9.
Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік*
куәлік нөмірі
химиялық өнімнің толық атауы
өндіруші фирма
куәліктің қолданылу мерзімі
тіркеу күні
кім берді
Ескертпе: *Көрсетілген құжаттардағы мәліметтер тыңайтқыштың әр
түріне толтырылады.
Тыңайтқыштарға қажеттіліктің есебі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Алаңы, гектар
Тыңайтқыштарды 1 гектарға қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
Тыңайтылатын алқап, гектар
Тыңайтқыш түрі, (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
7
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы ______                    _____________________________________
(қолы)                    (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
МО
20__ жылғы «__» _____________
Талон
Өтінім 20 __ жылғы «__»_____________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________      __________
Өтінімді қабылдаған жауапты адамның (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілген
«Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған
шығындардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 маусымдағы
№ 725 қаулысымен
бекітілді
«Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын
өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрстілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)»
В _________________________________________________________ области
(полное наименование местного исполнительного органа района, города)
от ________________________________________________________
(полное наименование услугуполучателя – юридического лица,
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность) физического лица)
Заявка
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий для приобретения (возмещения) удобрений (за исключением органических)
в объеме ________________________________тонн (килограммов, литров),
(вид удобрений)
в объеме ________________________________тонн (килограммов, литров),
(вид удобрений)
в объеме ________________________________тонн (килограммов, литров).
(вид удобрений)
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер, документа удостоверяющий личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального
место нахождения
дата регистрации
кем выдано
предпринимателя – для физического лица
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
4.
Справка банка второго уровня о наличии текущего счета
ИИК
Кбе
Реквизиты банка:
наименование банка
БИК
К/С
БИН
Кбе
5.
Счет-фактура (инвойс) (для СХТП, которые приобрели удобрения у иностранных производителей удобрений в текущем году и в 4 квартале предыдущего года)*
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес места нахождения продавца удобрений
ИИК продавца удобрений
номер товарно-транспортной накладной
наименование удобрения
единица измерения
количество (объем)
цена с НДС (тенге)
всего стоимость реализации
6.
Грузовая таможенная декларация (для СХТП, которые приобрели удобрения у иностранных производителей удобрений в текущем году и в 4 квартале предыдущего года)*
номер
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес места нахождения продавца удобрений
7.
Сертификат соответствия на приобретенные удобрения*
номер сертификата
срок действия сертификата
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдан
8.
Сертификат происхождения/ сертификат качества (для удобрений иностранного производства)*
номер и дата выдачи
наименование товара
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
9.
Свидетельство о регистрации химической продукции*
номер свидетельства
полное название химической продукции
фирма производитель
срок действия свидетельства
дата регистрации
кем выдано
Примечание: *Сведения в указанных документах заполняются на каждый вид удобрения
Расчет потребности в удобрениях
Наименование сельско-
хозяйственной культуры
Площадь, гектар
Научно рекомендованные нормы
применения удобрений на 1 гектар
Удобряемая площадь, гектар
Вид удобрения (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
7
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель            _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность)
_______________
(подпись)
МП
«___» ____________ 20__ год
Талон
Заявка принято к рассмотрению «__» __________ 20__года
___________________________________________   _______________
(фамилия, имя, отчество, ответственного лица,      (подпись)
принявшего заявление)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества
хлопка-сырца и хлопка-волокна»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2014 года № 725
Стандарт государственной услуги
«Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в целях защиты растений» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – тиісті жылғы 1 (бірінші) желтоқсанға дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші  белгілеген мерзімдерде көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға арналған көрсетілетін қызметті алушылар тізіміне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар тізімі) қосуға өтінім ұсынады, бұл ретте гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізуші берген шот-фактураның тауар және көлік жүкқұжатының түпнұсқалары бір мезгілде ұсынылады.
Қосымша қаражат бөлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші жоғарыда көрсетілген құжаттарға қоса көрсетілетін қызметті беруші белгілеген мерзімде өтінімдерді қосымша қабылдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға өтінім қабылданған күні, өтінімнің қабылдануы туралы қолхат беріледі, онда мыналар көрсетіледі:
құжаттардың нөмірі мен қабылдау күні;
сұратылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды қабылдаған лаузымды адамның тегі, аты, әкесінің аты.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3 Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, гг. Астаны и Алматы, районов, и городов областного значения (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – до 1 (первого) декабря соответствующего года;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Услугополучатель в сроки, установленные услугодателем, представляет услугодателю заявку для включения в список услугополучателей на получение субсидий (далее – список услугополучателей) по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги, при этом одновременно предоставляются оригиналы счета–фактуры и товарно–транспортной накладной, выданных поставщиком гербецидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
В случае выделения дополнительных средств, услугодатель осуществляет дополнительный прием заявок с приложением вышеуказанных документов в установленный услугодателем срок.
Услугополучателю в день приема заявки выдается расписка о принятии заявки с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица услугодателя, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырған кезде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланыс арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала жергілікті атқарушы органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аті, әкесәнәң аты
(бар болса))
Өтінім
(кг, л) көлемiнде __________________________________________________,
( гербицид түрi)
(кг, л) көлемiнде __________________________________________________
( гербицид түрi)
(кг көлемiнде _________________________ тыңайтқыштарын және (немесе)
( гербицид түрi)
гербицидтерiн сатып алу үшiн субсидиялар алуға ауыл шаруашылығы
тауарын өндiрушiлердiң тiзiмiне енгiзудi сұраймын.
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Дерек
1
2
3
4
1.
Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк* немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшiн
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк – жеке тұлға үшiн
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық  белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық ауданы, га
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер пайдаланушының атауы
4.
Ағымдағы шоттың бар болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң анықтамасы
ЖСК
Кбе
Банк деректемелері:
банк атауы
БСК
к/с
БСН
Кбе
5.
Сәйкестiк сертификаты (Қазақстан Республикасында өндірілген сатып алынған гербицидтерге)
сертификаттың қолданылу мерзімі
нөмірі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтініш беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
6.
Шығу тегінің сертификаты/ сапа сертификаты (импорттық гербицидтерге гербицидтерді өңдірушінің)
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импорттаушы/жүк алушы
тауардың атауы
берілген күні мен орны
7.
Гербицидтер жеткізушілердің мемлекеттік лицензиясы (пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) және өткізу жөніндегі қызметпен айналысуға)
лицензиның нөмірі
толық атауы
орналасқан жері
лицензияның түрі
кіші түрінің атауы
кім берді
берілген күні
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Алаңы, га
1 га гербицидтерді қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
Өңделетін алаңның көлемi, га
Гербицид түрі (л, кг)
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
__________________________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))            (қолы)
Басшысы __________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))       (қолы)
Мөр орны
20__ жылғы «___»______________
Өтінім 20__ жылғы «__»_____________ қарауға қабылданды.
_________________________________________________      _____________
(өтінімді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)

10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан, либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
При сдаче жалобы в канцелярию услугодателя, подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz. единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Субсидирование стоимости гербицидов,
биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов,
предназначенных для обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений»
В __________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
района, города)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
Заявка
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий для приобретения гербицидов в объеме
___________________________________________________________ л, (кг)
(вид гербицидов)
в объеме __________________________________________________ л (кг),
(вид гербицидов)
в объеме __________________________________________________ л (кг)
(вид гербицидов)
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер, документа удостоверяющий личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
место нахождения
дата регистрации
кем выдано
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, га
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
4.
Справка банка второго уровня о наличии текущего счета
ИИК
Кбе
Реквизиты банка:
наименование банка
БИК
К/С
БИН
Кбе
5.
Сертификат соответствия (на приобретенные гербициды произведенные в Республике Казахстан)
срок действия сертификата
номер
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдано
6.
Сертификат происхождения/ сертификат качества (производителя гербицидов на импортные гербициды)
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
наименование товара
дата и место выдачи
7.
Государственная лицензия поставщиков гербицидов (на занятие деятельностью по производству (формуляция) и реализации пестицидов (ядохимикатов)
номер лицензии
полное наименование
местонахождение
вид лицензии
наименование подвида
деятельности (действия)
кем выдано
дата выдачи
Наименование сельскохозяйственной культуры
Площадь, га
Научно рекомендованные нормы применения гербицидов на
1 га
Размер обрабатываемой площади, га
Вид гербицида
(л, кг)
1
2
3
4
5
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан ______________________________              ________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))      (подпись)
Руководитель _______________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))      (подпись)
Место печати
«___» __________ 20___ г.
Заявка принята к рассмотрению «___» __________ 20___ г.
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество ответственного лица, принявшего заявку) (подпись)