"Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2012 - 2016 жылдарға арналған салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 451 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 778 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 383 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.06.2016 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2012 – 2016 жылдарға арналған салалық бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 451 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., 43, 571-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар Бағдарламада көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне олардың орындалуы жөнінде ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызына дейін Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Бағдарламаның орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2012 – 2016 жылдарға арналған салалық бағдарламасында:
«Бағдарлама паспорты» деген 1-бөлімде:
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері» мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері»
«2012 – 2016 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру көлемі 7 млрд. 480 млн. 762 мың теңгені құрайды, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 6 млрд. 616 млн. 778 мың теңге»;
«Ағымдағы ахуалды талдау» деген 3-бөлімде:
«Нашақорлықтың алдын алу, емдеу және оңалту» деген 5-кіші бөлімде:
үшінші алдын алуда:
он сегізінші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2009 – 2011 жылдарға арналған бағдарламасының (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 мамырдағы № 784 қаулысы) іске асырылуын бағалау нәтижелері бойынша бақылаушы және қадағалаушы органдар оны іске асырудың жеткіліксіз тиімділігі туралы қорытындылар берді. Айталық, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Бағдарламаның іс-шараларын жоспарлаудың тиімсіздігі, олардың орындалуын және бөлінген қаржыландырудың жұмсалуын жеткіліксіз бақылау бөлігінде ескертулер айтты. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында ведомствоаралық өзара іс-қимыл жасауды нормативтік құқықтық реттеу бөлігінде сақталып отырған проблемалар атап көрсетілді.»;
мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Бағдарламаны іске асырудағы кемшіліктердің негізгі себебі мемлекеттік органдардың есірткіге қарсы қызметін ведомствоаралық үйлестірудің жеткіліксіз деңгейі, сондай-ақ қоғамдық институттармен және үкіметтік емес ұйымдармен (ҮЕҰ) әлсіз өзара іс-қимыл жасау болып табылады.
Есірткіге тәуелді адамдарды оңалту бөлігінде қолданыстағы заңнаманың жетілдірілмеуі есірткіге тәуелділерді емдеу мен әлеуметтендірудің пәрменді жүйесін құруға және сәйкесінше есірткіге тәуелді адамдар санының индикаторларына қол жеткізуге айтарлықтай әсер етуге мүмкіндік бермейді.
Профилактикалық есірткіге қарсы қызметті іске асырудағы белгілі бір қиындықтар оған үкіметтік емес секторды тартудың шектелген мүмкіндігіне байланысты туындайды.
Қазіргі кезеңде ҮЕҰ әлеуетін біржолғы қысқа мерзімді акциялар (курстар, дәрістер, акциялар) түрінде ғана пайдалануға болады. Оларды есірткіге тәуелді адамдарды медициналық-психологиялық және әлеуметтік оңалтуға тарту проблемалы болып табылады, өйткені оңалту бағдарламаларының ұзақ мерзімді кезеңі (бір жылдан бастап) бар және мамандардың үлкен тобының (медициналық персонал, наркологтар, психологтар, волонтерлер) қатысуын талап етеді. Сәйкесінше оңалту қызметіне ҮЕҰ-ны тарту кезінде ҮЕҰ-ның бейіні, оның басшыларының сенімділігі, ҮЕҰ-ның ұзақ уақыт кезеңі ішінде өз қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі негізгі талап болады.
Қазақстан Республикасында есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында пәрменді ведомствоаралық өзара іс-қимыл жасасуды, есірткіге тәуелділерді медициналық-әлеуметтік оңалтуға байланысты ұзақ мерзімді жобаларға ҮЕҰ-ны тартуды қамтамасыз етуге мүмкіндік бермейтін нормативтік құқықтық сипаттағы проблемалар сақталуда.
Есірткіге тәуелділер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің тиімді жүйесін оларды тәуелділіктің бастапқы сатыларындағы есірткі тұтынушыларға қолдана отырып қалыптастыру мәселелерін шешу талап етіледі.
Осыған байланысты Бағдарламаны іске асыру шеңберінде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2012 года № 451 "Об Отраслевой программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2012 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 778. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 383
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.06.2016 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2012 года № 451 «Об Отраслевой программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2012 – 2016 годы» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., 43, ст. 571) следующие изменения и дополнения:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
«2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Программой, и ежегодно до 15 февраля года, следующего за отчетным, представлять в Министерство внутренних дел Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан ежегодно до 10 марта года, следующего за отчетным, представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Программы.»;
в Отраслевой программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2012 – 2016 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 «Паспорт программы»:
«Источники и объемы финансирования» изложить в следующей редакции:
«Источники и объемы
финансирования
Объем финансирования мероприятий по реализации Программы в 2012 – 2016 годы составляет 7 млрд. 480 млн. 762 тыс. тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 6 млрд. 616 млн. 778 тыс. тенге»;
в разделе 3 «Анализ текущей ситуации»:
в подразделе 5 «Профилактика, лечение и реабилитация наркомании»:
в третичной профилактике:
часть восемнадцатую изложить в следующей редакции:
«По результатам оценки реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом на 2009 – 2011 годы (постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2009 года № 784) контролирующими и надзорными органами даны заключения о недостаточной эффективности ее реализации. Так, Счетным комитетом по контролю за республиканским бюджетом, Генеральной прокуратурой Республики Казахстан высказаны замечания в части неэффективности планирования мероприятий Программы, недостаточного контроля за их исполнением и расходования выделенного финансирования. Отмечены сохраняющиеся проблемы в части нормативного правового регулирования межведомственного взаимодействия в сфере борьбы с наркоманией и наркобизнесом.»;
дополнить частями следующего содержания:
«Основной причиной недостатков в реализации Программы являются недостаточный уровень межведомственной координации антинаркотической деятельности государственных органов, а также слабое взаимодействие с общественными институтами и неправительственными организациями (НПО).
Несовершенство действующего законодательства в части реабилитации наркозависимых лиц не позволяет создать действенную систему лечения и ресоциализации наркозависимых и, соответственно, оказать значительное влияние на достижение индикаторов числа наркозависимых лиц.
Определенные сложности в реализации профилактической антинаркотической деятельности возникают из-за ограниченной возможности привлечения к ней неправительственного сектора.
Использование потенциала НПО на настоящем этапе возможно лишь в виде разовых краткосрочных акций (курсы лекций, акции). Привлечение же их к медико-психологической и социальной реабилитации наркозависимых проблематично, т.к. программы реабилитации имеют долгосрочный период (от одного года) и требуют участия большого круга специалистов (медицинского персонала, наркологов, психологов, волонтеров). Соответственно при привлечении НПО к реабилитационной деятельности основным требованием выступают профильность НПО, надежность его руководителей, возможность НПО осуществлять свою деятельность в течение длительного временного периода.
Сохраняются проблемы нормативного правового характера, не позволяющие обеспечивать действенное межведомственное взаимодействие в сфере борьбы с наркобизнесом в Республике Казахстан, привлечения НПО к долгосрочным проектам, связанным с медико-социальной реабилитацией наркозависимых.
Требуют решения вопросы формирования эффективной системы оказания специальных социальных услуг для наркозависимых с распространением их на потребителей наркотиков в начальных стадиях зависимости.
В этой связи в рамках реализации Программы необходима проработка ряда вопросов относительно:

1) есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның үйлестіруші рөлін күшейтуге;
2) есірткіге қарсы салалық бағдарламаларды әзірлеу мен іске асыруға қойылатын критерийлерді арттыруға;
3) есірткіге қарсы салада қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың республикалық коалициясын/қауымдастығын құруға бастамашылық етуге;
4) есірткіге тәуелді адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін реформалауға қатысты бірқатар мәселелерді пысықтау қажет.
Тізбеленген шаралар нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылды едәуір жоғары деңгейде ұйымдастыруға, есірткіге қарсы қызметті үйлестіру саласында бар кемшіліктерді жоюға және Бағдарламаны іске асыруды тиісінше бақылауды қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.»;
«Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, мақсатты индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімнің «Мақсатты индикаторлар» деген 2-кіші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мақсатты индикаторлар:
«Мақсатты индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
есепті кезеңде
жоспарлы кезеңде
2010 жыл (есеп)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
Зиянды тұтынумен және есірткіге тәуелділікпен наркологиялық есепте тұрған адамдар санын төмендету
ДСМ
100000 тұрғынға шаққанда адам саны

1) усиления координирующей роли уполномоченного государственного органа в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) повышения критериев к разработке и реализации антинаркотических отраслевых программ;
3)инициирования создания республиканской коалиции\ассоциации неправительственных организаций, осуществляющих деятельность в антинаркотической сфере;
4)реформирования системы оказания специальных социальных услуг наркозависимым лицам.
Перечисленные меры позволят организовать противодействие наркомании и наркобизнесу на более высоком уровне, устранить имеющиеся недостатки в сфере координации антинаркотической деятельности и обеспечить надлежащий контроль реализации Программы.»;
подраздел 2 «Целевые индикаторы» раздела 4. «Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы» изложить в следующей редакции:
«2. Целевые индикаторы:
Целевой индикатор
источник информации
ед. изм.
в отчетном периоде
в плановом периоде
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014
год
2015 год
2016 год
Снижение количества лиц, состоящих на наркологическом учете с пагубным потреблением и зависимостью от наркотиков
МЗ
Кол-во человек на 100000 населения

«Бағдарламаны іске асыру 7 млрд. 480 млн. 792 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджет қаражатынан 6 млрд. 616 млн. 778 мың теңге, тиісінше жылдар бойынша: 2012 жылы – 3 млрд. 089 млн. 148 мың теңге, 2013 жылы – 1 млрд. 316 млн. 431 мың теңге, 2014 жылы – 2 млрд. 211 млн. 199 мың теңге, жергілікті бюджет қаражатынан 864 млн. 014 мың теңге, жылдар бойынша: 2012 жылы – 178 млн. 981 мың теңге, 2013 жылы – 208 млн. 386 мың теңге, 2014 жылы – 171 млн. 999 мың теңге, 2015 жылы – 152 млн. 093 мың теңге, 2016 жылы – 152 млн. 555 мың теңге сомасында қаржыландыруды талап етеді.
Бағдарламаның іс-шараларын қаржыландырудың жалпы көлемінен материалдық-техникалық жағдайды нығайтуға, кинологиялық қызметті дамытуға, шекараны нығайтуға 6 млрд. 369 млн. 505 мың теңге, оның ішінде: ІІМ-ге – 91 млн. 402 мың теңге, ҰҚК-ге – 5 млрд. 473 млн. 389 мың теңге, Қаржымині КБК-ге – 804 млн. 714 мың теңге бағытталатын болады.
Жасөспірімдер мен жастар арасында профилактикалық сипаттағы іс-шараларды өткізуге, есірткіге қарсы иммунитетті қалыптастыруға, ақпараттық науқандарға, есірткіге тәуелді адамдарды медициналық-әлеуметтік оңалтуға 1 млрд. 111 млн. 287 мың теңге, оның ішінде: республикалық бюджеттен – 247 млн. 273 мың теңге, жергілікті бюджеттен 864 млн. 014 мың теңге бағытталатын болады»;
он бірінші бөлікте:
төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаның іске асырылу барысын ескере отырып, Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Бағдарламаның, тұтастай алғанда, іске асырылу барысы туралы статистикалық, анықтамалық және талдамалық ақпаратты дайындайды және белгіленген тәртіппен ұсынады;
жыл сайын белгіленген тәртіппен Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Бағдарламаның іске асырылу барысы, қол жеткізілген нәтижелер және қаржы қаражатының тиімді пайдаланылуы туралы белгіленген нысан бойынша талдауды ұсынады;»;
жетінші абзац алып тасталсын;
«Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2012 – 2016 жылдарға арналған салалық бағдарламасын іске асыру жоспары» деген 7-бөлімде:
реттік нөмірлері 1.2, 1.3, 2.2, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 4, 5.1, 5.2, 6, 7, 8, 9, 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 12.1, 12.2, 12.3, 13, 14.2, 15.1, 15.2, 16, 17, 18.1, 18.2, 19.1, 19.2, 20.1, 20.2, 21, 22, 23.1, 23.2, 23.3, 23.6, 25, 26, 27.1, 27.2, 27.3, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37.3, 37.4, 37.5, 49.1-жолдардың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ІІМ-ге ақпарат»;
реттік нөмірлері 4, 7, 11.5, 14.1-жолдардың 4-бағанындағы «МАМ» деген аббревиатура «БАА» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;

«Реализация Программы требует финансирования в сумме 7 млрд. 480 млн. 792 тыс. тенге, в том числе из средств республиканского бюджета 6 млрд. 616 млн. 778 тыс. тенге, соответственно по годам: в 2012 году – 3 млрд. 089 млн. 148 тыс. тенге, в 2013 году – 1 млрд. 316 млн. 431 тыс. тенге, в 2014 году – 2 млрд. 211 млн. 199 тыс. тенге, из средств местного бюджета 864 млн. 014 тыс. тенге, по годам: в 2012 году – 178 млн. 981 тыс. тенге, в 2013 году – 208 млн. 386 тыс. тенге, в 2014 году – 171 млн. 999 тыс. тенге, в 2015 году – 152 млн. 093 тыс. тенге, в 2016 году – 152 млн. 555 тыс. тенге.
Из общего объема финансирования мероприятий Программы на укрепление материально-технического состояния, развитие кинологической службы, укрепление границ будет направлено 6 млрд. 369 млн. 505 тыс. тенге, из них: МВД – 91 млн. 402 тыс. тенге, КНБ – 5 млрд. 473 млн. 389 тыс. тенге, КТК МФ – 804 млн. 714 тыс. тенге.
На проведение мероприятий профилактического характера среди подростков и молодежи, формирование антинаркотического иммунитета, информационные кампании, медико-социальную реабилитацию наркозависимых лиц будет направлен 1 млрд. 111 млн. 287 тыс. тенге, из них: из республиканского бюджета – 247 млн. 273 тыс. тенге, из местного бюджета – 864 млн. 014 тыс. тенге.»;
в части одиннадцатой:
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
«подготавливает с учетом хода реализации Программы и представляет в установленном порядке в Министерство экономики и бюджетного планирования статистическую, справочную и аналитическую информацию о ходе реализации Программы в целом;
представляет ежегодно в установленном порядке в Министерство экономики и бюджетного планирования по установленной форме анализ о ходе реализации Программы, достигнутых результатах и эффективности использования финансовых средств;»;
абзац седьмой исключить;
в разделе 7. «План по реализации Отраслевой программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2012 – 2016 годы»:
графу 3 строк, порядковые номера 1.2, 1.3, 2.2, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 4, 5.1, 5.2, 6, 7, 8, 9, 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 12.1, 12.2, 12.3, 13, 14.2, 15.1, 15.2, 16, 17, 18.1, 18.2, 19.1, 19.2, 20.1, 20.2, 21, 22, 23.1, 23.2, 23.3, 23.6, 25, 26, 27.1, 27.2, 27.3, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37.3, 37.4, 37.5, 49.1, изложить в следующей редакции:
«Информация в МВД»;
в графе 4 строк, порядковые номера 4, 7, 11.5, 14.1, аббревиатуру «МКИ» заменить аббревиатурой «АСИ»;

реттік нөмірлері 2.2, 12.1, 12.2, 19.2, 19.3, 23.6, 27.1, 27.2, 27.3, 31, 40, 42, 45, 46, 48, 49.1, 49.2-жолдардың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«жыл сайын»;
реттік нөмірі 5.2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 – 2014 жылдар»;
«Қамтамасыз ету» деген 2-жолда:
реттік нөмірлері 3, 4, 5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
3.
нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимыл саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру
ІІМ-ге ақпарат
ІІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, жартыжылдық қорытындылары бойынша 30 шілдеден және 30 қаңтардан кешіктірмей
талап етілмейді
талап етілмейді
4.
аумақты дамыту бағдарламаларының шеңберінде өңірлік деңгейде есірткіге қарсы іс-шараларды іске асыру
ІІМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын
талап етілмейді
талап етілмейді
5.
аудио-бейне өнімдерде есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды насихаттауға және жарнамалауға жол бермеу үшін оларды бағалауға қойылатын әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
БАА (жинақтау), Мәдениетмині, ІІМ,  БҒМ, ДСМ, БП
2014 жылдың 1-жартыжылдығы
талап етілмейді
талап етілмейді
»;
реттік нөмірі 3-жолдың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарында:
реттік нөмірі 1-жолдағы «0,808» деген сандар «0,724» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жолдағы «0,995» деген сандар «1,057» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолдағы «2,272» деген сандар «2,150» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолдың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарында:
2-тармақтың 1) тармақшасындағы «3,012*» деген сандар «3,000» деген сандармен ауыстырылсын;
3-жолдағы «3,508*» деген сандар «3,500*» деген сандармен ауыстырылсын;
5-жолдағы «2,205» деген сандар «1,816» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жол мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
6.
Нашақорлықтың профилактикасы саласында жұмыс істейтін коммерциялық емес ұйымдардың мамандары (психологтар, әлеуметтік қызметкерлер, педагогтар) үшін оқыту семинарлары
ІІМ-ге ақпарат
ІІМ
жыл сайын
талап етілмейді
талап етілмейді
ДСМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
»;
реттік нөмірі 12-жолда:
3-тармақтың 1) тармақшасының «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарындағы «30,145*» деген сандар «0,098» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
13.
Мыналарды:
ІІМ-ге ақпарат
ІІМ, БҒМ, Мәдениетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
жергілікті бюджеттер қаражатының шегінде
1.
нашақорлықтың профилактикасы, есірткіге тәуелді адамдарды емдеу және оңалту саласында жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауды және оларды қолдауды
2.
нашақорлықтың профилактикасы, есірткіге тәуелді адамдарды әлеуметтік оңалту саласында қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың желісін кеңейту жөніндегі жұмысты үйлестіру
ІІМ-ге ақпарат
ІІМ, БҒМ, Мәдениетмині, ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
талап етілмейді
»;
реттік нөмірі 18-жолда:

графу 5 строк, порядковые номера 2.2, 12.1, 12.2, 19.2, 19.3, 23.6, 27.1, 27.2, 27.3, 31, 40, 42, 45, 46, 48, 49.1, 49.2, изложить в следующей редакции:
«ежегодно»;
графу 5 строки, порядковый номер 5.2, изложить в следующей редакции:
«2012 – 2014 годы»;
в строке 2. «Обеспечение»:
строки, порядковые номера 3, 4, 5, изложить в следующей редакции:
«
3.
совершенствования нормативных правовых актов в сфере противодействия наркомании и наркобизнесу
Информация в МВД
МВД (созыв), заинтересованные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
по итогам полугодия  не позднее 30 июля и 30 января, ежегодно
не требуется
не требуется
4.
реализации антинаркотических мероприятий на региональном уровне в рамках программ развития территории
Информация в МВД
Акимы областей гг. Астаны и Алматы
ежегодно
не требуется
не требуется
5.
разработки методических рекомендаций к оценке аудио-видеопродукции для недопущения в них пропаганды и рекламы наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Методические рекомендации
АСИ (созыв), МК МВД, МОН,  МЗ ГП
1-ое полугодие 2014 года
не требуется
не требуется
»;
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» строки, порядковый номер 3:
в строке, порядковый номер 1, цифры «0,808» заменить цифрами «0,724»;
в строке, порядковый номер 2, цифры «0,995» заменить цифрами «1,057»;
в строке, порядковый номер 8, цифры «2,272» заменить цифрами «2,150»;
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» строки, порядковый номер 11:
в подпункте 1) пункта 2 цифры «3,012*» заменить цифрами «3,000»;
в пункте 3 цифры «3,508*» заменить цифрами «3,500*»;
в пункте 5 цифры «2,205» заменить цифрами «1,816»;
дополнить строкой, порядковый номер 6 следующего содержания:
«
6.
обучающих семинаров для специалистов некоммерческих организаций (психологи, социальные работники, педагоги), работающих в сфере профилактики наркомании
Информация в МВД
МВД,
Ежегодно
не требуется
не требуется
МЗ, акимы областей, г.г. Астаны и Алматы
»;
в строке, порядковый номер 12:
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» подпункта 1) пункта 3 цифры «30,145*» заменить цифрами «0,098»;
строку, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
«
13.
Координация:
Информация в МВД
МВД, МОН, МК, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно
в пределах средств местных бюджетов
1.
взаимодействия и поддержки неправительственных организаций, занятых в сфере профилактики наркомании, лечения и реабилитации наркозависимых лиц
2.
работы по  расширению сети  неправительственных организаций, осуществляющих деятельность в сфере профилактики наркомании, социальной реабилитации наркозависимых лиц
Информация в МВД
МВД, МОН, МК, МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно
не требуется
не
требуется
»;
в строке, порядковый номер 18:

1-тармақтың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарындағы «0,693» деген сандар «1,400» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 19-жолдың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарында:
1-тармақтағы «0,403*» деген сандар «1,400*» деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақтағы «1,428*» деген сандар «1,400*» деген сандармен ауыстырылсын;
4-тармақтағы «3,505» деген сандар «3,500» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 24-жолда:
«-ішкі істер органдары» деген жолдың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарындағы «20,2099» деген сандар «18,907» деген сандармен ауыстырылсын;
«- ұлттық қауіпсіздік органдары» деген жолдың 3-бағаны «объектілердің құрылысы» деген жолдармен толықтырылсын;
«-ұлттық қауіпсіздік комитеті» деген жолдың «Республикалық бюджет» «2014 жыл» деген бағандарындағы «772,638» деген сандар «2122,638» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 26-жолдың «Республикалық бюджет» және «2014 жыл» деген бағандарындағы «8,4582» деген сандар «5,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 27-жолдың 2-тармағының 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ІІМ, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), ККМ»;

в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» пункта 1 цифры «0,693» заменить цифрами «1,400»;
в строке, порядковый номер 19:
в пункте 1 цифры «0,403*» заменить цифрами «1,400*»;
в пункте 2 цифры «1,428*» заменить цифрами «1,400*»;
в пункте 4 цифры «3,505» заменить цифрами «3,500»;
в строке, порядковый номер 24:
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» строки «- органов внутренних дел» цифры «20,2099» заменить цифрами «18,907»;
графу 3 строки «- органов национальной безопасности» дополнить строкой «строительство объектов»;
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» строки «- органов национальной безопасности» цифры «772,638» заменить цифрами «2122,638»;
в графах «Республиканский бюджет» и «2014 год» строки, порядковый номер 26, цифры «8,4582» заменить цифрами «5,6»;
графу 4 пункта 2 строки, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
«МВД, МФ, КНБ (по согласованию), МТК»;

7,896
РБ бойынша барлығы:
3089,148
1316,431
2211,199
6616,778
»;
аббревиатуралардың толық жазылуында:
мына:
«МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі»
«ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Мәдениетмині – Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі»
«ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«БАА – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі».

7,896
Всего по РБ:
3089,148
1316,431
2211,199
6616,778
»;
в расшифровке аббревиатур:
строки:
«МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан»
«МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МК – Министерство культуры Республики Казахстан»
«МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»;
дополнить строкой следующего содержания:
«АСИ – Агентство Республики Казахстан по связи и информации».

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов