"2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 шілдедегі № 788 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4-3) тармақшамен толықтырылсын:
«4-3) осы қаулыға 4-3-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлердегі агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу;»;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
«Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар» деген І бөлімде:
«Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» деген 10-функционалдық топта:
237 «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі» деген әкімші бойынша:
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бағдарламада:
мына:
«
Ақмола облысы
67 260
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ақмола облысы
2 033 630
»;
мына:
«
«Щучинск-Бурабай курортты аймағының су айдынын (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдерін) тазарту және санациялау» жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
67 260
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Щучинск-Бурабай курортты аймағының су айдынын (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдерін) тазарту және санациялау
1 966 370
»;
мына:
«
Өзгелер
2 426 538
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Өзгелер
460 168
»;
12 «Көлік және коммуникация» деген функционалдық топта:
215 «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі» деген әкімші бойынша:
002 «Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту» деген бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
004 кіші бағдарламасында:
«Сыртқы қарыздар есебінен» деген жолдағы «117 498 259» деген сандар «112 218 259» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өзгелер» деген жолдағы «117 498 259» деген сандар «112 218 259» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 788
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2014 года
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» следующие изменения и дополнения:
пункт 2 дополнить подпунктом 4-3) следующего содержания:
«4-3) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020» согласно приложению 4-3 к настоящему постановлению;»;
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе I «Республиканские бюджетные инвестиционные проекты»:
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
по администратору 237 «Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»:
в программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
строку:
«
Акмолинская область
67 260
»
изложить в следующей редакции:
«
Акмолинская область
2 033 630
»;
после строки:
«
Разработка проектно-сметной документации по проекту «Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны»
67 260
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны
1 966 370
»;
строку:
«
Прочие
2 426 538
»
изложить в следующей редакции:
«
Прочие
460 168
»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
по администратору 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
в программе 002 «Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне»:
в графе «2014 год»:
в подпрограмме 004:
в строке «За счет внешних займов» цифры «117 498 259» заменить цифрами «112 218 259»;
в строке «Прочие» цифры «117 498 259» заменить цифрами «112 218 259»;

«Бейнеу-Ақтау-Түркіменстан шекарасы» автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдағы «20 418 950» деген сандар «15 138 950» деген сандармен ауыстырылсын;
005 кіші бағдарламасында:
«Ішкі көздер есебінен» деген жолдағы «62 825 490» деген сандар «68 825 490» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өзгелер» деген жолдағы «62 825 490» деген сандар «68 825 490» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақтау - Атырау» автожолының «Бейнеу - Ақтау» учаскесі бойынша реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдағы «2 494 999» деген сандар «4 494 999» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сарқанд қаласының айналма жолын қоса «Алматы-Өскемен» автомобиль жолы бойынша реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдағы «12 154 862» деген сандар «16 654 862» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жетібай-Жаңаөзен-Фетисово-Түркменстан шекарасы (Түркменбасшыға) автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдағы «1 000 000» деген сандар алып тасталсын;
«Жетібай-Жаңаөзен-Фетисово-Түркменстан шекарасы (Түркменбасшыға) автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын;
«
«Жезқазған-Петропавл» автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
500 000
»;
016 кіші бағдарламасында:
«Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген жолдағы «22 674 359» деген сандар «21 954 359» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өзгелер» деген жолдағы «22 674 359» деген сандар «21 954 359» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бейнеу-Ақтау-Түркіменстан шекарасы» автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары» деген жолдағы «5 368 050» деген сандар «4 648 050» деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 24-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 95, 96, 97, 98, 99 және 100-жолдармен толықтырылсын:
«
95
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын «Қазақстан - 2050» стратегия сын ескере отырып түзету (өзектендіру)
Қазақстан Республикасының аумағын тиімді жоспарлау үшін 2013 жылы әзірленген Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын түзету
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты» АҚ
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы норматив тік-техникалық құжаттарды жетілдіру»

в строке «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автодороги «Бейнеу-Актау-граница Туркменистана» цифры «20 418 950» заменить цифрами «15 138 950»;
в подпрограмме 005:
в строке «За счет внутренних источников» цифры «62 825 490» заменить цифрами «68 825 490»;
в строке «Прочие» цифры «62 825 490» заменить цифрами «68 825 490»;
в строке «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автодороги «Актау-Атырау» на участке «Бейнеу-Актау» цифры «2 494 999» заменить цифрами «4 494 999»;
в строке «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги «Алматы-Усть-Каменогорск», с обходом г. Сарканд» цифры «12 154 862» заменить цифрами «16 654 862»;
в строке «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автодороги «Жетыбай-Жанаозен-Фетисово-гр. Туркменистана (на Туркменбаши)» цифры «1 000 000» исключить;
после строки «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автодороги «Жетыбай-Жанаозен-Фетисово-гр. Туркменистана (на Туркменбаши)» дополнить строкой следующего содержания:
«
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги «Жезказган-Петропавловск»
500 000
»;
в подпрограмме 016:
в строке «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета» цифры «22 674 359» заменить цифрами «21 954 359»;
в строке «Прочие» цифры «22 674 359» заменить цифрами «21 954 359»;
в строке «Реконструкция и проектно-изыскательские работы автодороги «Бейнеу-Актау-граница Туркменистана» цифры «5 368 050» заменить цифрами «4 648 050»;
приложение 24 к указанному постановлению дополнить строками, порядковые номера 95, 96, 97, 98, 99 и 100, следующего содержания:
«
95
Корректировка (актуализация) Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан с учетом Стратегии «Казахстан - 2050»
Корректировка разработанной в 2013 году Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан для эффективного планирования территории Республики Казахстан
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АО «Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры»
021 «Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»

92749
96
Астана агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық схемасы
Агломерациялар аумақтарын ұйымдастыруды жетілдірудің негізгі жобалық шешімдерін айқындау
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Астана басжоспар» ҒЗЖИ» ЖШС
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы норматив тік-техникалық құжаттарды жетілдіру»
515982
97
Алматы агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық схемасы
Агломерациялар аумақтарын ұйымдастыруды жетілдірудің негізгі жобалық шешімдерін айқындау
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты» АҚ
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы норматив тік-техникалық құжаттарды жетілдіру»
720738
98
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасының талдау жүйесіне арналған ахуалдық модельдерді әзірлеу және енгізу
Жоспарлау шешімдерін бағалаудың ахуалдық модельдерінің кешенін әзірлеу: өндіргіш күштерді орналастыру, халықтың қоныстану жүйесін жетілдіру, әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту, рекреациялық инфрақұрылымды ұйымдастыру, инженерлік инфрақұрылымды дамыту, көліктік инфрақұрылымды дамыту, қоршаған ортаны қорғау, аумақты функционалдық аймаққа бөлу
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты» АҚ
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында ғы норматив тік-техникалық құжаттарды жетілдіру»
122510
99
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізуге арналған нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу
2012 жылы әзірленген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне арналған нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты» АҚ
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы норматив тік-техникалық құжаттарды жетілдіру»
48021

92749
96
Межрегиональная схема территориального развития Астанинской агломерации
Определение основных проектных решений совершенствования организации территорий агломераций
Министерство регионального развития Республики Казахстан
ТОО «НИПИ»«Астанагенплан»
021 «Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»
515982
97
Межрегиональная схема территориального развития Алматинской агломерации
Определение основных проектных решений совершенствования организации территорий агломераций
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АО «Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры»
021 «Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»
720738
98
Разработка и внедрение ситуационных моделей для аналитической системы Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан
Разработка комплекса ситуационных моделей оценки планировочных решений: размещение производительных сил, cовершенствование системы расселения населения, развитие социальной инфраструктуры, организация рекреационной инфраструктуры, развитие инженерной инфраструктуры, развитие транспортной инфраструктуры, охрана окружающей среды, функциональное зонирование территории
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АО «Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры»
021 «Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»
122510
99
Разработка нормативно- технических документов для ведения Государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан
Разработка нормативно-технических документов для разработанной в 2012 году автоматизированной информационной системы Государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АО «Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры»
021 «Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»
48021

100
Инвестицияларды негіздеу
Іріктеу критерийлерін әзірлеу және инвестициялық жобаларды іске асырудың басымдығын айқындау, коммуналдық секторды жаңғырту мен дамыту жобаларын қаржыландыру көздері бойынша ұсыныстар әзірлеу, энергия және ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу, қазақстандық қамтуды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
«Қазақ суарнажобасы» АҚ
026 «Инвестициялар негіздемелерін әзірлеу»
150000
»;
көрсетілген қаулы осы қаулыға қосымшаға сәйкес 4-3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 10 шілдедегі
№ 788 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 1329 қаулысына

100
Обоснование инвестиций
Разработка критериев отбора и определение приоритетности реализации инвестиционных проектов, выработка предложений по источникам финансирования проектов модернизации и развития коммунального сектора, внедрение энерго- и ресурсосберегающих технологий, обеспечение казахстанского содержания.
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АО «Казахский водоканалпроект»
026 «Разработка обоснований инвестиций»
150 000
»;
дополнить указанное постановление приложением 4-3 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2014 года № 788