"Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 шілдедегі № 799 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 12, 113-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiнде:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Субсидиялар су ресурстарын коммерциялық мүдделерге пайдалануды қоспағанда, өз мұқтаждықтарын қанағаттандыру үшін су пайдаланушыларға ауыз су беру жөнiндегi сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiне қызмет көрсететiн су берушiлердің шығындарын толық немесе iшiнара өтеуге (көрсетілген қызметтердiң құнын арзандатуға) арналады.
4. Әрбір облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) үшін субсидиялардың сомасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі (бұдан әрі – бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) ұсынған, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес қалыптастырылған сомалар негізінде бекітіледі.»;
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6-1. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің, белгіленген тәртіппен бекітілген тиісті жылға арналған төлемдер бойынша тиісті бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде облыстардың және Астана, Алматы қалалары бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлемдеріне сәйкес облыстық бюджеттерге және Астана, Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.»;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2014 года № 799. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 «Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 12, ст. 113) следующие изменения и дополнение:
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, утвержденных указанным постановлением:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«3. Субсидии предназначаются для полного или частичного возмещения затрат (удешевления стоимости услуг) вододателям, обслуживающим особо важные групповые и локальные системы водоснабжения по подаче питьевой воды, водопользователям для удовлетворения собственных нужд, за исключением использования водных ресурсов в коммерческих интересах.
4. Суммы субсидий для каждой области (города республиканского значения, столицы) утверждаются в установленном законодательством Республики Казахстан порядке на основании представленных Министерством регионального развития Республики Казахстан (далее – администратор бюджетной программы) сумм, сформированных в соответствии с предложениями местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы).»;
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
«6-1. Администратор бюджетной программы перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджетам городов Астаны, Алматы в соответствии с утвержденными в установленном законодательством Республики Казахстан порядке объемами субсидирования по областям и городам Астане, Алматы на основании соглашения о результатах по целевым трансфертам между акимами областей и городов Астаны, Алматы и Министром регионального развития Республики Казахстан, индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы по платежам на соответствующий год, утвержденного в установленном порядке.»;

мынадай мазмұндағы 6-2-тармақпен толықтырылсын:
«6-2. Сумен жабдықтаудың топтық, оқшау жүйелері бойынша облыстың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттік бағдарлама әкімшісі тиісті жылға арналған төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетiлген қызметтерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлеміне сәйкес су берушілерге субсидиялар сомасын аударады.»;
7 тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасына су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органымен және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген субсидияларды ескеріп, берілетін ауыз су көлемін, көрсетілетін қызметтерге ақыны және табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ауыз су беру жөніндегі қызметтерге бекіткен тарифті көрсете отырып, тариф бойынша ауыз су беруге арналған шарт жасалатын су пайдаланушылардың тізбесін (бұдан әрі – су пайдаланушылардың тізбесі) ұсынады;
2) осы Ережеге қосымшаға сәйкес аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген және үш данада (су беруші, су пайдаланушы, облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы үшін) жасалған субсидияларды ескеріп, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде қызметтер көрсету актілерімен қоса бере отырып, су пайдаланушылар бөлінісінде облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасына ай сайын субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімін береді;»;
8-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармалары ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне қарай, бірақ тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бекіткен нысан бойынша бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне төленген субсидиялар көлемі туралы есеп пен субсидиялардың нысаналы пайдаланылғанын көрсететін басқа да есептерді береді.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
«6-2. Администратор бюджетной программы области, городов Астаны, Алматы по групповым, локальным системам водоснабжения перечисляет суммы субсидий вододателям в соответствии с утвержденными в установленном законодательством Республики Казахстан порядке объемами субсидирования за фактически оказанные услуги по подаче питьевой воды в соответствии с индивидуальным планом финансирования бюджетной программы по платежам на соответствующий год.»;
подпункты 1) и 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«1) представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) согласованный с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и районными отделами строительства и жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) перечень водопользователей, с которыми заключаются договоры на подачу питьевой воды по тарифу с учетом субсидирования, с указанием объемов подаваемой питьевой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче питьевой воды, утвержденного уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках (далее – перечень водопользователей);
2) ежемесячно представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования в разрезе водопользователей согласно приложению к настоящим Правилам с приложением актов оказания услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования, согласованных с районными отделами строительства и жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и составленных в трех экземплярах (для вододателя, водопользователя, областного Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы);»;
абзац шестой пункта 8 изложить в следующей редакции:
«ежемесячно к 25 числу месяца, следующего за отчетным периодом, но не позднее 1 декабря соответствующего года областные управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) представляют администратору бюджетной программы отчет об объемах выплаченных субсидий и другие отчеты, отражающие целевое использование субсидий, по форме, утвержденной администратором бюджетной программы.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:

«9. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің аударылмағаны үшін жауапты болады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Қандай да бір облыс және Астана, Алматы қалалары бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті жылға арналған республикалық бюджетке көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

«9. Администратор бюджетной программы несет ответственность за неперечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. В случае неполного освоения какой-либо областью и городами Астана, Алматы выделенных средств, администратор бюджетной программы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов