"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 901 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«11) мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктерді сынақтардан және байқаулардан өткізу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
«11-1) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
63-1), 75), 87), 88) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«63-1) өсімдіктерді қорғау саласындағы халықаралық ұйымдармен және мемлекеттік органдармен ынтымақтастықты жүзеге асырады;»;
«75) ветеринариялық ғылыми зерттеулерді және ветеринария саласындағы мамандарды, ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды қайта даярлауды ұйымдастырады;»;
«87) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшеп және жемшөптік қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру тәртібін әзірлейді;
88) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын іріктеп алу қағидаларын әзірлейді;»;
89) тармақша алып тасталсын;
96), 97), 98), 103), 104) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«96) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) нормаларды, ветеринариялық есепке алу және есептілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
97) ветеринариялық есепке алуды және есептілікті жүргізу, ұсыну
тәртібін әзірлейді;
98) ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды есептік тіркеу тәртібін бекітеді және оны өткізеді;»;
«103) жануарлардың аса қауіпті ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шараларды жоспарлау және өткізу қағидаларын бекітеді;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2014 года № 901
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в Центральном аппарате:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
«11) разрабатывает и утверждает методику проведения испытаний и апробаций селекционных достижений в области животноводства;»;
дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
«11-1) разрабатывает и утверждает правила ведения государственного реестра селекционных достижений в области животноводства, допущенных к использованию в Республике Казахстан;»;
подпункты 63-1), 75), 87), 88) изложить в следующей редакции:
«63-1) осуществляет сотрудничество с международными организациями и государственными органами в области защиты растений;»;
«75) организует ветеринарные научные исследования и переподготовку специалистов в области ветеринарии, физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;»;
«87) разрабатывает порядок присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
88) разрабатывает правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала;»;
подпункт 89) исключить;
подпункты 96), 97), 98), 103), 104) изложить в следующей редакции:
«96) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) нормы, формы ветеринарного учета и отчетности;
97) разрабатывает порядок ведения, представления ветеринарного учета и отчетности;
98) утверждает порядок и проводит учетную регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;»;
«103) утверждает правила планирования и проведения ветеринарных мероприятий против особо опасных болезней животных;

104) жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, азықтық қоспаларға нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу тәртібін бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 105-1), 105-2), 105-3), 105-4), 105-5), 105-6), 105-7), 105-8), 105-9), 105-10), 105-11), 105-12), 105-13), 105-14), 105-15), 105-16) тармақшалармен толықтырылсын:
«105-1) мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар желісінің мемлекеттік нормативін әзірлейді;
105-2) биологиялық қалдықтарды кәдеге жарату, жою тәртібін әзірлейді;
105-3) тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік мониторинг жоспарын бекітеді;
105-4) сараптама актісін (сынақтар хаттамасын) беру қағидаларын әзірлейді;
105-5) ветеринариялық-санитариялық сараптаманы өткізу қағидаларын әзірлейді;
105-6) ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеуді өткізу қағидаларын әзірлейді;
105-7) жануарларды өткізу қағидаларын әзірлейді;
105-8) жануарларды карантинге қою қағидаларын әзірлейді;
105-9) дезинфекциялауды, дезинсекциялауды, дератизациялауды өткізу қағидаларын әзірлейді;
105-10) эпизоотиялық мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлейді;
105-11) ветеринариялық препараттарды және азықтық қоспаларды байқаудан өткізу қағидаларын бекітеді;
105-12) жануарлармен жұмыс істеу қағидаларын әзірлейді;
105-13) шектеу іс-шараларын және карантинді белгілеу және алып тастау қағидаларын әзірлейді;
105-14) ветеринариялық іс-шараларды өткізу кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлейді;
105-15) диагностикалық зерттеулерді жүргізу қағидаларын бекітеді;
105-16) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды бекітеді;»;
166-2) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 168-1), 168-2), 168-3), 168-4), 168-5) тармақшалармен толықтырылсын:
«168-1) өңірлер бойынша азық-түлік тауарларының запастарын есепке алу және есептілік ұсыну нысандарын бекітеді;
168-2) ауыл шаруашылығы өнімдерін терең өңдеу өнімдерін өндіру үшін оларды сатып алуға қайта өңдеу кәсіпорындарының шығындарын субсидиялау қағидаларын әзірлейді;
168-3) олар бойынша кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін ауыл шаруашылығы өнімдерінің тізбесін әзірлейді;
168-4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын әзірлейді;
168-5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері инвестициялық салымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын әзірлейді;»;
169) тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 173-1), 173-2), 173-3), 173-4), 173-5), 173-6), 173-7), 174-1), 174-2) тармақшалармен толықтырылсын:

104) утверждает порядок согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки;»;
дополнить подпунктами 105-1), 105-2), 105-3), 105-4), 105-5), 105-6), 105-7), 105-8), 105-9), 105-10), 105-11), 105-12), 105-13), 105-14), 105-15), 105-16) следующего содержания:
«105-1) разрабатывает государственный норматив сети государственных ветеринарных организаций;
105-2) разрабатывает порядок утилизации, уничтожения биологических отходов;
105-3) утверждает план государственного мониторинга по обеспечению пищевой безопасности;
105-4) разрабатывает правила выдачи акта экспертизы (протокола испытаний);
105-5) разрабатывает правила проведения ветеринарно-санитарной экспертизы;
105-6) разрабатывает правила проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок;
105-7) разрабатывает правила реализации животных;
105-8) разрабатывает правила карантинирования животных;
105-9) разрабатывает правила проведения дезинфекции, дезинсекции, дератизации;
105-10) разрабатывает правила проведения эпизоотического мониторинга;
105-11) утверждает правила проведения апробации ветеринарных препаратов и кормовых добавок;
105-12) разрабатывает правила обращения с животными;
105-13) разрабатывает правила установления или снятия ограничительных мероприятий и карантина;
105-14) разрабатывает правила взаимодействия государственных органов при проведении ветеринарных мероприятий;
105-15) утверждает правила проведения диагностических исследований;
105-16) утверждает ветеринарные мероприятия по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;»;
подпункт 166-2) исключить;
дополнить подпунктами 168-1), 168-2), 168-3), 168-4), 168-5) следующего содержания:
«168-1) утверждает формы учета запасов продовольственных товаров по регионам и порядка представления отчетности;
168-2) разрабатывает правила субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
168-3) разрабатывает перечень сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена;
168-4) разрабатывает правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
168-5) разрабатывает правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;»;
подпункт 169) исключить;
дополнить подпунктами 173-1), 173-2), 173-3), 173-4), 173-5), 173-6), 173-7), 174-1), 174-2) следующего содержания:

«173-1) топырақты агрохимиялық зерттеп тексеруді өткізу қағидаларын әзірлейді;
173-2) ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормаларын әзірлейді;
173-3) агрохимикаттарды мемлекеттік тіркеуді өткізу қағидаларын әзірлейді;
173-4) агрохимикаттарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады;
173-5) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің агрохимиялық жай-күйі туралы ақпараттық деректер банкін құру және жүргізу қағидаларын бекітеді;
173-6) ауыл шаруашылығы өнімдерінің және оны қайта өңдеу өнімдерінің табиғи көму, кебу, нығыздалу, бүліну нормаларын әзірлейді;
173-7) ауылдық елді мекендерге тартылатын агроөнеркәсіптік кешен мамандары лауазымдарының тізбесін әзірлейді;»;
«174-1) «Агроөнеркәсіптік кешендегі кәсібі бойынша үздік» конкурсын өткізу қағидаларын әзірлейді;
174-2) агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің республикалық көрмелерін, жәрмеңкелерін ұйымдастырады;»;
175) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«175) субсидия алушы міндеттемесінің нысанын бекітеді;»
мынадай мазмұндағы 177-1), 232-1), 232-2), 232-3), 232-4), 232-5), 232-6), 232-7), 232-8), 238-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«177-1) мыналарды:
жоғары құнды өсімдіктердің және ауыл шаруашылығы жануарлары, құстары мен балықтар тұқымдарының гендік қорын сақтауды және дамытуды;
тұқым шаруашылығын дамытуды;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын дамытуды;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды;
аквадақыл (балық өсіру) өнімдерінің өнімділігі мен сапасын көтеруді;
басым дақылдар өндірісін субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімдерінің өсімділігі мен сапасын жоғарлатуды, көктемгі егіс және астық жинау жұмыстарын өткізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдарының және басқа тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын;
тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда);
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын;
жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу және өсіру (соның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын;
ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеу шығындарының құнын;
отандық ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу үлесін арттыруды;
технологиялық жабдық кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін;
шитті мақтаның және мақта талшығының сапасын сараптауға шығындардың құнын;
ауыл шаруашылығы өнімінің өндірісін басқару жүйесін дамытуды;
ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын әзірлейді;»;

«173-1) разрабатывает правила проведения агрохимического обследования почв;
173-2) разрабатывает натуральные нормы агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства;
173-3) разрабатывает правила проведения государственной регистрации агрохимикатов;
173-4) осуществляет государственную регистрацию агрохимикатов;
173-5) утверждает правила создания и ведения информационного банка данных об агрохимическом состоянии земель сельскохозяйственного назначения;
173-6) разрабатывает нормы естественной убыли, усушки, утряски, порчи сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки;
173-7) разрабатывает перечень должностей специалистов агропромышленного комплекса, привлекаемых в сельские населенные пункты;»;
«174-1) разрабатывает правила проведения конкурса «Лучший по профессии в агропромышленном комплексе»;
174-2) организует республиканские выставки, ярмарки продукции агропромышленного комплекса;»;
подпункт 175) изложить в следующей редакции:
«175) утверждает форму обязательства получателя субсидий;»;
дополнить подпунктами 177-1), 232-1), 232-2), 232-3), 232-4), 232-5), 232-6), 232-7), 232-8), 238-1) следующего содержания:
«177-1) разрабатывает правила субсидирования:
сохранения и развития генофонда высокоценных сортов растений и пород сельскохозяйственных животных, птиц и рыб;
развития семеноводства;
повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
развития племенного животноводства;
повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства);
повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур;
стоимости удобрений (за исключением органических);
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте;
увеличения доли переработки отечественной сельскохозяйственной продукции;
ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования;
стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна;
развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции;
ставки вознаграждения по лизингу сельскохозяйственной техники;»;

«232-1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерінің қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
232-2) көрсетілетін қызметті алушылардың агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардар болуын қамтамасыз етеді;
232-3) көрсетілетін қызметті алушылардың агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өтініштерін қарайды;
232-4) агроөнеркәсіптік кешен облысындағы уәкілетті органмен келісілген ақпараттандыру сферасы бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді оңтайландыру мен автоматизациялау процесстері бойынша шара қолданылады;
232-5) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалауды өткізу, сонымен қоса ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын реті мен мерзіміне сәйкес өткізу, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген ішкі бақылау нәтижелері үшін агроөнеркәсіптік кешен облысындағы мемлекеттік қызмет көрсетуге баға беру мен сапасын бақылау уәкілетті органға ақпарат беруді қамтамасыз етеді;
232-6) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, халыққа қызмет көрсету орталықтарына агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге қолжетімділікті ұсынады;
232-7) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпарат береді;
232-8) көрсетілетін қызметті берушілердің агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын сақтауын қамтамасыз етеді;»;
«238-1) «Қазақстан республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер жүргізу жоспарын әзірлейді және бекітеді;»;
17-тармақта:
8-1), 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8-1) экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымды өніміне (материалға) берген, оны тану ірі қара мал тұқымдары бойынша республикалық палата жүзеге асыратын асыл тұқымдық куәлікті немесе оған барабар құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті тануды жүзеге асырады;»;
«9) мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктерді сынақтан және байқаудан өткізеді;»;
мынадай мазмұндағы 17-3) тармақшамен толықтырылсын:
«17-3) өсімдіктерді қорғау саласындағы халықаралық бағдарламаларды іске асыруға қатысады;»;
126), 162) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

«232-1) обеспечивает доступность стандартов и регламентов государственных услуг в области агропромышленного комплекса;
232-2) обеспечивает информированность услугополучателей о порядке оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса;
232-3) рассматривает обращения услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса;
232-4) принимает меры по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации в области агропромышленного комплекса;
232-5) обеспечивает предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса для проведения оценки качества оказания государственных услуг, а также информации по результатам внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
232-6) предоставляет доступ центрам обслуживания населения к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;
232-7) предоставляет информацию о порядке оказания государственных услуг в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса;
232-8) обеспечивает соблюдение услугодателями стандартов государственных услуг в области агропромышленного комплекса;»;
«238-1) разрабатывает и утверждает полугодовой план проведения проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»;»;
в пункте 17:
подпункты 8-1), 9) изложить в следующей редакции:
«8-1) осуществляет признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота, признание которого осуществляется республиканской палатой по породам крупного рогатого скота;»;
«9) проводит испытание и апробацию селекционных достижений в области животноводства;»;
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
«17-1) участвует в реализации международных программ в области защиты растений;»;
подпункты 126), 162) изложить в следующей редакции:

«126) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды, фитосанитариялық бақылауды жүзеге асырады;»;
«162) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;»;
мынадай мазмұндағы 180-1) тармақшамен толықтырылсын:
«180-1) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөптік қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер береді;»;
184), 186) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«184) ішкі сауда объектілерінде, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты өндіру, дайындау (сою), сақтау, пайдалану, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі ұйымдарда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақыланатын және қадағаланатын жүктерді Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде шекаралық және кедендік пункттерде (Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-түс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде), сондай-ақ жануарлар мен құстардың аса қауіпті аурулары бойынша карантиндік аймақтарда және қолайсыз пункттерде жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын, таралуын болдырмау, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының аумағын жануарлардың аса қауіпті және экзотикалық ауруларын басқа мемлекеттерден әкелуден және олардың таралуынан қорғау бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының ветеринария саласындағы талаптарын сақтау тұрғынына күн сайынғы мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«186) эпизоотиялық мониторингті, эпизоотиялық ошақтар пайда болған жағдайда оларды тексеруді жүргізеді;»;
199) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

«126) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор, фитосанитарный контроль в соответствии с законодательством Республики Казахстан;»;
«162) организует и обеспечивает ветеринарные мероприятия по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;»;
дополнить подпунктом 180-1) следующего содержания:
«180-1) присваивает учетные номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;»;
подпункты 184), 186) изложить в следующей редакции:
«184) осуществляет ежедневный государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на объектах внутренней торговли, организациях по производству, заготовке (убою), хранению, использованию, переработке и реализации животных, продукции и сырья животного происхождения, пограничных и таможенных пунктах (пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза) при транспортировке (перемещении) подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору грузов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, а также карантинных зонах и неблагополучных пунктах по особо опасным болезням животных и птиц на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области ветеринарии по недопущению вспышек, распространения заразных болезней животных, обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности продукции и сырья животного происхождения и охране территории Республики Казахстан от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других государств;»;
«186) проводит эпизоотический мониторинг, обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;»;
подпункт 199) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. МАСИМОВ