"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшыру кезінде тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін биліктердің құлау ауданы ретінде Қазақстан Республикасының аумағындағы жер учаскесін беру және пайдалану шарттары туралы келісімге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 633 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1311 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін бөліктердің ретінде Қазақстан Республикасының аумағындағы беру және пайдалану шарттары туралы келісімге қол қою туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 633 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитетінің төрағасы Талғат Амангелдіұлы Мұсабаевқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ұшыру кезінде тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін бөліктердің құлау ауданы ретінде Қазақстан Республикасының аумағындағы жер учаскесін беру және пайдалану шарттары туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.»;
2) көрсетілген қаулымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ұшыру кезінде тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін бөліктердің құлау ауданы ретінде Қазақстан Республикасының аумағындағы жер учаскесін беру және пайдалану шарттары туралы келісімнің жобасында:
2-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Келісімді орындау бойынша жұмыстарды үйлестіруге жауапты уәкілетті органдар:
Қазақстан Тарапынан - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті;
Ресей Тарапынан - Федералдық ғарыш агенттігі болып табылады.»;
6-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«6-бап
Осы Келісім шеңберінде «Байқоңыр» ғарыш айлағынан «Союз» типіндегі тасымалдағыш зымырандарды ұшырудың экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында ұшыруды жүргізетін ұйым Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті уәкілеттік берген ұйымның қатысуымен құлау ауданына алдын ала кешенді экологиялық тексеруді және ондағы санитариялық-эпидемиологиялық жағдайды бағалауды (санитариялық-экологиялық тексеру бөлігінде) жүргізуді қамтамасыз етеді, «Союз» типіндегі тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін бөліктердің құлауының экологиялық салдарын бағалауды және жоюды, оның ішінде олардың фрагменттерін өздігінен шығаруды, жоюды, сондай-ақ құлау ауданының шегінде орналасқан жер учаскесін қалпына келтіруді жүзеге асырады.
Ұшыруды жүргізетін ұйым ұшыру жүргізілгеннен кейін 30 тәулік ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігімен келісілген нысан бойынша «Байқоңыр» ғарыш айлағының позициялық ауданында және құлау ауданында экологиялық мониторинг туралы есепті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі мен Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне ұсынады.»;
7-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 633 "О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о предоставлении и условиях использования земельного участка на территории Республики Казахстан в качестве района падения отделяющихся частей ракет-носителей при пусках с космодрома "Байконур"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 1311
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 633 «О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о предоставлении и условиях использования земельного участка на территории Республики Казахстан в качестве района падения отделяющихся частей ракет-носителей при пусках с космодрома «Байконур» следующие изменения:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Уполномочить председателя Аэрокосмического комитета Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан Мусабаева Талгата Амангельдиевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о предоставлении и условиях использования земельного участка на территории Республики Казахстан в качестве района падения отделяющихся частей ракет-носителей при пусках с космодрома «Байконур», разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.»;
2) в проекте Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о предоставлении и условиях использования земельного участка на территории Республики Казахстан в качестве района падения отделяющихся частей ракет-носителей при пусках с космодрома «Байконур», одобренном указанным постановлением:
пункт 1 статьи 2 изложить в следующей редакции:
«1. Уполномоченными органами, ответственными за координацию работ по выполнению настоящего Соглашения, являются:
от Казахстанской Стороны - Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
от Российской Стороны - Федеральное космическое агентство.»;
статью 6 изложить в следующей редакции:
«Статья 6
В целях обеспечения экологической безопасности пусков ракет-носителей типа «Союз» с космодрома «Байконур» в рамках настоящего Соглашения организация, производящая пуски, обеспечивает проведение с участием организации, уполномоченной Аэрокосмическим комитетом Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, предварительного комплексного экологического обследования района падения и оценки санитарно-эпидемиологической ситуации в нем (в части санитарно-гигиенического обследования), осуществляет оценку и ликвидацию экологических последствий падения отделяющихся частей ракет-носителей типа «Союз», в том числе самостоятельный вывоз и утилизацию их фрагментов, а также рекультивацию земельного участка, расположенного в пределах района падения.
В течение 30 суток после проведения пуска организация, производящая пуски, представляет в Министерство энергетики Республики Казахстан и Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан отчет об экологическом мониторинге в позиционном районе космодрома «Байконур» и районе падения по форме, согласованной с Министерством энергетики Республики Казахстан.»;
пункт 2 статьи 7 изложить в следующей редакции:

«2. Ұшыруды жүргізетін ұйым Қазақстан Республикасының аумағының үстінен «Союз» типіндегі тасымалдағыш зымыранның ұшырылуы және ұшуы туралы ақпаратты «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Республикалық дағдарыс орталығы» мемлекеттік мекемесі мен Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне бір мезгілде береді.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

«2. Информация о пуске и полете ракеты-носителя типа «Союз» над территорией Республики Казахстан одновременно передается организацией, производящей пуски, в государственное учреждение «Республиканский кризисный центр Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» и Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов